הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

"משמר העיר" של יבנה יוצא לדרך! יחידת מתנדבי "משמר העיר", מורכבת מגמלאים ויוצאי מערכות הביטחון, בעלי רישיון לנשיאת נשק, המוכנים לתרום מזמנם למען העיר במשימות סיור, אבטחה וביטחון.... בכתבה לינק להצטרף ליחידה

העסקים ביבנה יהיו פתוחים כל הלילה!

עיריית יבנה תאשר למסעדות, בתי אוכל, מזנונים, בתי קפה, מאפיות מרכזי קניות וגלידריות להיות פתוחים בערב ל"ג בעומר בלילה עד שעות הבוקר

פסטיבל הבירה השנתי מגיע ליבנה! ביום חמישי (2.6) יתקיים בפארק הסנהדרין ביבנה פסטיבל בירה עם עשרות בירות מכל העולם, הופעות חיות ודוכני מזון.

יצחק לוי בן 72, תושב יבנה, נבחר לעובד המצטיין של ענף הבניין לשנת 2021.

יצחק משמש כעוזר מנהל עבודה. ותורם להצלחת הרבה פרויקטים בחברת "אשטרום"

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: Charisma pixel


השבוע התקיים הטקס השנתי להענקת תעודות ומלגות לעובדים המצטיינים של ענף הבניין והתעשיות הנלוות לשנת 2021 והפעם בסימן מאבק בתאונות העבודה. הטקס התקיים במעמד שרים וחברי כנסת ואנשי ציבור. כמו כן נכחו יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות בישראל ומ"מ הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל איציק מויאל, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל שי בירן וי"ור וועדת השיפוט הארצית אורי רובין.

זהו אחד הטקסים החשובים של הענף והעובדים המצטיינים מסמנים כיצד אמור להיראות ענף הבניין. את העובדים המצטיינים בוחרת ועדה מיוחדת, המורכבת מנציגי התאחדות בוני הארץ, חברות הבניה, הסתדרות עובדי הבניין והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניין והתעשיות הנלוות בישראל.

בין העובדים המצטיינים נבחר יצחק לוי מיבנה, נשוי כ – 50 שנה עם שלושה ילדים ושישה נכדים. יצחק משמש גם כעוזר מנהל עבודה. במסגרת עבודתו הוא ממונה על צוות עובדים באופן ישיר ואחראי על ביצוע העבודות השונות. יצחק לוי הוא עובד מקצועי מאוד', בעל ידע רב בתחומו. באמצעות הניסיון הרב, היד והמומחיות שלו הוא תרם ותורם להצלחת הרבה פרויקטים בחברת "אשטרום". יצחק הוא עובד מסור מאוד בעל אישיות מקסימה ויחסי אנוש מצוינים, כל עובדי החברה, המפקחים ומזמיני העבודה נהנים לעבוד עימו. כל זאת, מבלי להתפשר על נושא הבטיחות החשוב ביותר שתמיד נמצא בראש מעייניו, תוך דאגה לשמירה על בריאותם ושלמותם של חבריו לעבודה. יצחק עובד גם בשעות המאוחרות של הלילה בתנאים לחוצים מאוד להספיק את עבודתו אך הוא אוהב מאוד את העבודה. גילו של יצחק הוא 72 שנים, אבל יש לו בהחלט אנרגיות ושמחת חיים כמו של נער בן 18!


מדברי יצחק מויאל:

"שנת 2021 תזכר כשנה מאתגרת במיוחד בגלל ההתמודדות עם נגיף הקורונה, שאנו נאלצים להמשיך ולחיות לצידו. ענף הבניין הוחרג והוכרז כענף חיוני למשק על אף כל הקשיים בשנה זו, העובדים עבדו ללא דופי ושמרו על כללי הבריאות ואף שמרו על כללי הבטיחות באתרים השונים. אני שמח שהעובדים המצטיינים שנבחרו השנה מהווים דוגמא ומופת עבור עובדי הענף והתעשייה בנושא הבטיחות ומובילים בתפקידם בזכות שלל תכונות ייחודיות המאפיינות אותם והופכות אותם למצטיינים בתחומם. האחריות על השמירה על הבטיחות באתרי הבניה תלויה בכל אחד מאתנו ההקפדה על הנהלים, הכללים והשמירה על חיי אדם היא בראש סדר עדיפותי".

שי בירן הוסיף:

"לאור ריבוי תאונות העבודה בענף הבניה, אני מקווה כי העובדים המצטיינים של הענף יפעלו לשיפור רמת הבטיחות והגברת המודעות לחשיבות שיש בשמירה על כללי הבטיחות. בשמי ובשם עובדי הקרן ברצוני לברך אותם על זכייתכם בפרס "העובד המצטיין" ועל תרומתם.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מסיבת הקיץ נדחתה! מסיבת הקיץ במרכז הצעירים יבנה שהייתה צריכה להתקיים בשישי (20.5) נדחתה.

מועד חדש יימסר בהמשך

לימור עידן | | תגובות: 0


שימו לב!

המסיבה נדחתה

מועד חדש יימסר בהמשךמסיבת קיץ במרכז הצעירים יבנה

ביום שישי 20.5 בשעה 13:00 תתקיים מסיבת קיץ במרכז הצעירים ביבנה עם הדיי גיי לביא שטרן, אלכוהול ושולחן שוק

עלות הכניסה 50 ש"ח

להזמנת כרטיסים

המרכז הקהילתי ביבנה ע"ש גרמנוב וסיימון

גיבורי החייל 1, יבנה
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

כ137 סטודנטים קיבלו מלגות מעיריית יבנה, מפעל הפיס ופר"ח בסכום כולל של 1,322,000 ש"ח.

הסטודנטים פעלו בתכנית פר"ח שהינה תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת סטודנטים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. לאורך כל השנה הסטודנטים הצליחו להעניק לילדים תשומת לב אישית, טיפוח ומודל לחיקוי ומימוש הפוטנציאל הגלום בילדים. מדובר בתרומה של כ-140 שעות שכללו פיתוח הערכה עצמית וחיובית לתלמידים.

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: עמרם כהן137 סטודנטים קיבלו מלגות מעיריית יבנה, מפעל הפיס ופר"ח בסכום כולל של 1,322,000 ₪

137 סטודנטים זכאים למלגה על סך 10,000 ₪ כ"א מטעם מפעל הפיס, עיריית יבנה ופר"ח בסכום כולל של 1,322,000 ₪.


הסטודנטים פעלו בתכנית פר"ח שהינה תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת סטודנטים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. לאורך כל השנה הסטודנטים הצליחו להעניק לילדים תשומת לב אישית, טיפוח ומודל לחיקוי ומימוש הפוטנציאל הגלום בילדים. מדובר בתרומה של כ-140 שעות שכללו פיתוח הערכה עצמית וחיובית לתלמידים.


בטקס שנערך השבוע באולם 'אשכול פיס' השתתפו מ"מ וסגן ראש העיר, חיים מסינג, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מנכ"ל פרח אלון גלרון, מנהלת פר"ח נגב צפוני ושפלה, לבנה דוידי, סגן ראש העיר ויו"ר ועדת מלגות, אלי מזוז, מנהל אגף החינוך, עשהאל שריר, חבר המועצה משה חזות, מרכזת ועדת המלגות, אורלי גולנסקי, סטודנטים ואורחים.


בנוסף לתכנית פר"ח, הסטודנטים בלטו בהתנדבותם בקהילה במגוון תחומים: הכנה וחלוקת מזון לאוכלוסיות מתקשות, סיוע במועדוניות של האגף לשירותים חברתיים, פעילויות שונות ומגוונות במרכז הצעירים, סיוע בספריה ובפרויקטים עירוניים לטובת קהילת יבנה. יש לציין את הקשר המתמשך ושיתוף הפעולה הפורה בין הסטודנטים למנהלת מרכז הצעירים, אביטל אמיגה ומנהלת מרכז ההתנדבות העירוני, כנרת ולוטקר.


בטקס הוענקו תעודות הצטיינות קהילתית לחונכת שירן חג'ג' על תרומתה הרבה לקהילה ועל פעילותה בפרויקט פרח. שירן מתנדבת ז השנה השנייה כמשנעת מזון, מידי שישי, לקשישים נזקקים ללא עורף משפחתי בעיר.

תעודת הצטיינות נוספת הוענקה לחונכת איריס ששון על פעילותה בפרויקט פרח. איריס פועלת עם ילד הלומד במסגרת החינוך המיוחד ופועלת ברגישות, אכפתיות, נתינה ואהבה גדולה לילד ופעילה בפרויקט העירוני 'צ'יפ השבט' בו ליוותה אזרחית ותיקה, שמעה את סיפורה האישי ובקרוב יצא לאור ספר ילדים בהשראת האזרחית הוותיקה מנקודת מבטה של איריס.


מ"מ וסגן ראש העיר, חיים מסינג הודה לסטודנטים בשם ראש העיר, צבי גוב-ארי על פעילותם הערכית למען הקהילה ואיחל כי ימשיכו במעשיהם המבורכים גם בעתיד. "ארצנו זקוקה לאנשים טובים התורמים מעצמם לחברה ולקהילה. עיריית יבנה והשותפים מוקירים את השקעתכם ואת רוח ההתנדבות ושמחים להעניק לכם מלגה על תרומתכם לאחרים".


יו"ר ועדת המלגות וסגן ראש העיר אלי מזוז הדגיש את ערך ההתנדבות והתרומה המשמעותית של הסטודנטים. "אני שמח על שניתנת לנו האפשרות לסייע לכם הסטודנטים על מעשיכם. זוהי מדיניות רבת שנים הנתמכת ע"י ראש העיר והנהלת העיר ונועדה להוקיר את מעשה ההתנדבות. העיר בורכה בכם".


הסטודנטים נהנו ממופע פלייבק תיאטרלי שהעניק במה ושיתף סיטואציות מתוך החיים הסטודנטיאליים.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

גמר הפלייאוף! אליצור יבנה תצא למשחק הראשון מתוך 3 של סדרת גמר הפיילאוף נגד מכבי רחובות ביום ראשון (22.5)

הכניסה חופשית

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: יעל אמסילי - דיגישארק


הגמר הגדול הגיע
ביום ראשון (22/05) בשעה 19:30 קבוצת הבוגרים אליצור יבנה תתארח אצל מכבי רחובות למשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף של הליגה הארצית.

המשחק יתקיים ביום ראשון 22.5 באולם ברזילי ברחובות, ניצחון במשחק ייקרב את הקבוצה אל עבר הגמר של הליגה הארצית.

המשחק הראשון מתוך 3 יתקיים בשעה 19:30, אולם ברזילי, יעקב רייפן 6 רחובות.

הכניסה חופשית

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

החל מיום ראשון (22.5) תעלה תדירות הרכבות בתחנות ראשון לציון משה דיין, חולון, בת ים ויבנה מערב לכ3-4 רכבות מידי שעה בשעות השיא.

יחולו שינויים בזמני יציאת הרכבות בחלק מתחנות הרכבת.

לימור עידן | | תגובות: 4החל מיום ראשון 22.5.22 יחזור לסדרו השירות הרכבתי בתחנות דימונה, באר שבע, אופקים, נתיבות, שדרות, אשקלון, אשדוד עד הלום, יבנה מערב, ראשל"צ משה דיין, חולון, בת ים, בני ברק, פ"ת, ראש העין צפון, כפ"ס נורדאו, הוד השרון סוקולוב, רעננה והרצליה.


הפעלת לוח זמנים מלא בתחנות אשקלון, אשדוד עד הלום, יבנה מערב, ראשל"צ משה דיין, חולון, בת ים, בני ברק, פ"ת, ראש העין צפון, כפ"ס נורדאו, הוד השרון סוקולוב, רעננה והרצליה–

תדירות הרכבות בתחנות אלה אשר צומצמה בשבועות האחרונים בשל מחסור בצוותי רכבת ואילוצים תפעוליים נוספים, תעלה מחדש ל-3-4 רכבות מידי שעה בחלק משעות השיא.


בין תחנות אשקלון, אשדוד עד הלום, יבנה מערב, ראשל"צ משה דיין, בני ברק, פ"ת, ראש העין צפון, כפ"ס נורדאו, הוד השרון סוקולוב, רעננה והרצליה- תופעל מידי שעה בשעות השיא בלבד רכבות מהירות אשר תקצרנה את זמן הנסיעה בין תחנות אלה (כך לדוגמא זמן הנסיעה מאשקלון לת"א יעמוד 46 דקות במקום 55 דקות).


הפעלת לוח זמנים מלא בקו דימונה- באר שבע צפון – אשר פעילותו הופסקה בשבועות האחרונים בשל מחסור בצוותי רכבת ואילוצים תפעוליים נוספים, ישוב לפעול בהתאם ללוח הזמנים הרגיל.


יחולו שינויים בזמני יציאת הרכבות בחלק מתחנות הרכבת.

לעוד עדכונים ניתן להיכנס לאתר רכבת ישראל


רכבת ישראל
התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  עשיתם יותר גרוע!!!! איזו חלמאות. ישנה רכבת מהירה בבוקר ב שבע עשרה דקות , הזזתם אותה לתחילת השעה ואז יש עוד רכבת ב 24 דקות של אותה שעה, לא מהירה כלל. מה עשיתם בזה??????
  הגב 17.05.22 14:53
 • אורח
  תשקיעו עוד ברכבת במערב בעוד שרכבת ראשונים מושבתת. חוסר התחשבות בתושבים עובדים, חיילים שצריכים להגיע לתל אביב ויש להם תחנת רכבת קרובה אבל היא מושבתת!!
  הגב 17.05.22 16:06
 • אורח
  לא מובן בכלל מה עשיתם
  הגב 17.05.22 17:47
 • אורח
  מה אם תחנת ראשונים שלא פועלת?
  הגב 18.05.22 05:48
 • אורח

"מילה במקום" תחרות כתיבה ארצית קוראת לתושבי יבנה לכתוב יצירה או שיר אשר עוסקים בנושא "בין מים למים" ולהשתתף בתחרות ארצית בסופה ניתן לזכות בפרס על סך 9000 ש"ח.

את היצירות יש לשלוח עד ל10.7.22

לימור עידן | | תגובות: 0


אתר הליקון מקיים תחרות ארצית, "מילה במקום" לשנת 2022

תושבי יבנה, בני 18 ומעלה , יכולים לקחת חלק מהתחרות ,ולשלוח שיר או סיפור קצר, עד 500 מילים בנושא "בין מים למים" , מים במרחב הפיזי ,הרוחני, ובכל שאר הייצוגים

בשלב הראשון תתקיים תחרות מקומית בין תושבי יבנה.

בשלב השני הזוכים מהתחרות המקומית יתחרו על המקום הראשון בו ניתן לזכות בפרס בשווי 9000 ₪.

פרס למקום השני: 5,000 ש"ח

פרס למקום השלישי: 3,000 ש"ח

היצירות שיעלו לתחרות הארצית יתפרסמו באנתלוגיה מיוחדת.

את היצירות יש לשלוח עד ל10.7.22


לשליחת השיר

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מסיבת קיץ של צעיר יבנה במרכז הצעירים בעיר, תתקיים ביום שישי 20.5 עם מוזיקה טובה, אלכוהול ונשנושים.

עלות הכניסה 50 ש"ח

לימור עידן | | תגובות: 0


מסיבת קיץ במרכז הצעירים יבנה

ביום שישי 20.5 בשעה 13:00 תתקיים מסיבת קיץ במרכז הצעירים ביבנה עם הדיי גיי לביא שטרן, אלכוהול ושולחן שוק

עלות הכניסה 50 ש"ח

להזמנת כרטיסים

המרכז הקהילתי ביבנה ע"ש גרמנוב וסיימון

גיבורי החייל 1, יבנה
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

נערה בת 17 וצעיר בן 21 שדדו מכשירים סלולאריים מקטינים ביבנה

נתפסו על חם פורצים לרכב ביבנה

מערכת האתר | | תגובות: 0


המשטרה עצרה שני חשודים בגניבת מכשירי טלפון סלולריים מקטינים והתפרצות לרכבים ביבנה.


בתחנת יבנה נפתחה חקירה עם קבלת תלונות על גניבות מכשירים סלולריים מקטינים בעיר בתקופה האחרונה.


במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה לאחרונה, תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות, בוצעה פעילות מתקדמת תוך שימוש ביכולות סיגנטיות שהובילו לאיתורם של שני חשודים - גבר בן 21 וקטינה בת 17 תושבי חולון ואזור.


אתמול, במהלך של פעילות אופרטיבית חכמה שביצע צוות בילוש מהתחנה כנגד החשודים, נצפו השניים כשהם פורצים לרכב חונה וגונבים ממנו תיק. הבלשים עצרו את השניים ובחיפוש ברכבם נתפסו מס' פריטים החשודים כגנובים וכן אלת בייסבול, סכין, גז פלפל וכסף מזומן.


הקטינה שוחררה בתום חקירתה למעצר בית והחשוד יובא היום לדיון בבית משפט השלום בראשל"צ בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.


מצ"ב תמונה, קרדיט: דוברות המשטרה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

קבוצה חדשה להתמודדות עם אובדן ושכול תיפתח ביבנה ותסייע למשתתפים להבין את משמעות החיים לצד האובדן והכאב.

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לעדן חנוך- עו"ס מטפלת זוגית ומשפחתית בטלפון 08-9431216

לימור עידן | | תגובות: 1חדש באגף לשירותים חברתיים:
קבוצה להתמודדות עם אובדן ושכול.
הקבוצה תסייע למשתתפים להבין את משמעות החיים לצד האובדן ולהפיק את המיטב בחיים לצד הכאב העצום במהלך 12 מפגשים משותפים.

המפגשים יתקיימו בימי שני בשעה 18:00-19:300 בבית קומקומר ביבנה

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לעדן חנוך- עו"ס מטפלת זוגית ומשפחתית
בטלפון 08-9431216

או לשלוח מייל eden@yavne.muni.il
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מבורך וחשוב
  הגב 17.05.22 11:43
 • אורח

איסור ארצי להדליק מדורות ל"ג בעומר! נציב מכבי האש הוציא הנחיה האוסרת החל ממחר שני 16/5 ועד יום שישי 20/5 להדליק מדורות בכל הארץ למעט במקומות שהעירייה קבלה אישור ובתנאי שקוטר המדורה עד 3 מ' וגובה המדורה עד 1.5 מ

מצ"ב הצו המלא של נציב כבאות והצלה אייל כספי:

אבי בר | | תגובות: 18


נציב כבאות והצלה לישראל רב טפסר אייל כספי חתם לפני דק' אחדות (יום א׳) על צו איסור הדלקת מדורות והבערת אש במועדים ובאזורים מסויימים נתונים ברחבי הארץ בשל תנאים קיצוניים המעלים את הסבירות להיווצרות שריפות והתפשטותן תוך סיכון חיי אדם ורכוש.


להלן הצו המלא של נציב כבאות והצלה אייל כספי:

"מטרת הצו לצמצם פגיעה בחיי אדם ורכוש מתוך הבנת כובד האחריות המבצעית והסכנות הכרוכות בהדלקת אש בשטחים פתוחים ובמרחב האורבני. אני קורא לציבור לגלות אחריות, להקפיד על ההנחיות ולחגוג במקומות שהוגדרו לכך ובכפוף לכללי הזהירות והנחיות הבטיחות שקבענו".


נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי חתם על צו איסור הדלקת מדורות, לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים בהתאם לתקנות בשל תנאים קיצוניים המעלים את הסבירות להתרחשות דליקות.

תוקף הצו:

החל מיום ב' 16 במאי, 2022 ( ט"ו באייר, התשפ"ב) בשעה 08:00, ועד ליום ו' 20 במאי 2022 (י"ט באייר, התשפ"ב) בשעה 18:00, בכל רחבי ישראל, בכל שעות היממה, למעט בכל אחד מאלה:

♦️אזור שהוכשר על ידי הרשות המקומית למטרות הדלקת מדורות והבערת אש בשטח פתוח, אשר קיבל אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה, ובכפוף לכך שגודל בסיס מדורה, שאינה מצויה בתוך גומה כמשמעותה בתקנות, לא יעלה על 3 מטרים וגובה מערום חומרי הבעירה המשמשים למדורה לא יעלה על 1.5 מטרים מגובה הקרקע.

♦️אזור שמדרום לקו הגיאוגרפי של כביש 25 (כביש נחל עוז- צומת הערבה), בכפוף לכך שלא תודלק מדורה בכל שטח יער וחורש גם אם הוקצה לכך שטח ייעודי.

♦️מפקד מחוז ברשות הכבאות או מי מטעמו, רשאי לאשר מראש ובכתב, הדלקת והבערת אש על אף הקבוע בצו זה בתנאים שיקבע לכך, ובלבד שמצא כי ניתן לקיים רמה נאותה של בטיחות אש בנסיבות העניין.

יודגש: אין מניעה להדליק אש בגחלים ייעודיות במתקן ייעודי להכנת אוכל (מצלה/מנגל) ובמקומות המאושרים לכך.
התפרסמו 18 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איזה מעפנים ,כל חג אוסרים משהו ,תנו לחיות
  הגב 15.05.22 20:14
 • אורח
  צודק. במקום שיכשירו יותר מקומות הם אפילו לא דואגים שהמקומות הרגילים יהיו בטוחים ואז אוסרים אותם.
  15.05.22 20:26
 • אורח
  אני רק שאלה: יהודי ארה״ב/אירופה, האורתודוקסים, חוגגים את ל״ג בעומר עם מדורות?
  16.05.22 07:57
 • אורח
  ממה לחיות מעשן מחניק החודר לריאות ריח דוחה זיהום אויר פחם בגגות הבתים..סכנת נשימה לחולים ומבוגרים...חסר לך ממה לחיות רק ממדורה את חיה??? הלוואי ומי יתן שיפסיקו עם המנהג שעבר עליו הכלח ויפנו את סממני החג להדלקות מדורה חשמלית ללא חומרי בעירה ואש...
  16.05.22 13:49
 • אורח
  חג של ערסים, מגעיל ממש, שיבטלו את החג הדוחה הזה
  17.05.22 00:13
 • אורח
  ברוך השם! לא למדורות!!
  הגב 15.05.22 20:44
 • אורח
  חג של הצחצחים שצריך לבטל אותו מה אנחנו חיות ?
  16.05.22 14:15
 • אורח
  סוף סוף החלטה חכמה. כמות השריפות והנפגעים בלג בעומר בלתי יאומנת. עדיף ככה.
  הגב 15.05.22 21:41
 • אורח
  הרסו לנו את החג היפה הזה. מה זה שווה בלי מדורות?
  הגב 15.05.22 22:30
 • אורח
  צודק
  16.05.22 07:18
 • אורח
  חג יפה? שורפים כלבים חתולים, ומה לא, חג של ערסים שהדבר הטוב ביותר שיקרה זה שאיזה ערס ישרף
  17.05.22 00:12
 • אורח
  לידיעה סיפור המדורות זה לא מהתורה ולא בהלכה זה סתם עשן וזיהום אוויר ובוודאי לא יחשב לכבוד הרשב"' עדיף להדליק נר לזכרו וללמוד תורה , על כן יש לאסור הדלקת מדורות ,
  הגב 15.05.22 22:57
 • אורח
  איזה כייף!! אפשר יהיה סוף סוף להשאיר חלון פתוח בלג בעומר!! המדורות מחוץ לשטחי המגורים, ולאחד מדורות, ולא להגזים בגובה!! די לזיהום האויר !!!
  הגב 15.05.22 23:00
 • אורח
  🔥🔥🔥🔥🔥🍡🍢🔥🔥🍗🍗🍗🍗
  הגב 16.05.22 03:44
 • אורח
  למה לא
  הגב 16.05.22 07:18
 • אורח
  לעשות כמו ביום העצמאות 3 מדורת מרכזיות בעיר
  הגב 16.05.22 10:14
 • אורח
  אט אט אשכנזים ושמאלנים הורסים מנהגים ואת היהדות
  הגב 16.05.22 12:39
 • אורח
  תודה לאל חדל זיהום אויר חנק עשן ופיח ...
  הגב 16.05.22 13:51
 • אורח

אירוע ספורט לכל המשפחה, תחנות הפעלה, זומבה וצעידה לאורך הנחל, יתקיים מחר (16.5) בפארק החבלים ביבנה , במסגרת שבוע ספורט ישראל.

הכניסה חופשית

לימור עידן | | תגובות: 0
אירוע ספורט יבנה לכל המשפחה במסגרת שבוע ספורט ישראל

מחלקת הספורט מזמינה את תושבי יבנה לחוויה ספורטיבית לכל המשפחה במרחק הליכה מהבית!

יום שני, 16/5/22 החל מהשעה 16:30
בפארק החבלים, רחוב הדוגית, יבנה

בתוכנית:
16:30-18:30- תחנות הפעלה עם חברת סוויפט ברק צור
18:30-19:00- מופעי מחול, קפוארה, התעמלות ועוד
19:00-19:30- צעידה/ריצה לאורך הנחל במרחק של כ- 2.5 ק"מ
19:30-21:00- זומבה/ריקוד שירלי כתר ואורחות

הכניסה חופשית-הציבור מוזמן

* האירוע בשיתוף משרד התרבות והספורט, רשת מרכזים קהילתיים, הפועל, רשת ערים בריאות, משרד הבריאות, אפשרי בריא.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

במטרה למנוע את הדלקת המדורות בערב ל"ג בעומר, מקיימת עיריית יבנה שלל פעילויות במהלך השבוע לכל הגילאים ברחבי יבנה, היום (15.5) - סדנת אפייה בטאבון תתקיים במרכז הקהילתי בית סלומון

הכניסה חינם.

לימור עידן | | תגובות: 0


סדנת אפייה בטאבון תתקיים היום ביבנה

לקראת חגיגות לג בעומר יצרה עיריית יבנה פעילויות רבות ומגוונת ברחבי העיר המתאימות לגילאים שונים במטרה למנוע את הדלקת המדורות בערב לג בעומר

התוכנית להיום:

סדנת אפייה בטאבון

היום יום ראשון, 15.5 בשעה 16:30

במרכז הקהילתי בית סלומון רחוב הנרקיס 3

הכניסה לאירוע ללא עלות.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שריפה ביבנה! שריפה גדולה במספר מוקדים בחורשת העצים בחולות יבנה מול השכונה הצבאית והמשטרתית. מצורף סרטון

כוחות מכבי אש נמצאים במקום ונראה כי הם משתלטים על מוקדי האש.

אבי בר | | תגובות: 3


סרטון


אתמול שישי בשעות הערב נראו מבלים מבוגרים נכנסים לחולות ולאחר מכן במשך שעות היה ריח עשן כבד אשר הגיע מכיוון החולות.

ככל הנראה (לא ודאי) עשו על האש ולא כיבו היטב את האש, והרוחות העזות שנשבו החל משעות הצהריים, גרמו להדלקת האש והעפת גיצים אשר גרמו לשריפה במספר מוקדים בחולות ולהדלקת החורש הנמצא בחולות מול השכונה הצבאית והמשטרתית של יבנה.

כוחות מכבי אש נמצאים במקום ונראה כי הם משתלטים על מוקדי האש.
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מזל שהכוחות הגיבו מהר כל הכבוד
  הגב 14.05.22 19:32
 • אורח
  למצוא אותם ולהעביר להם תחשבון,שישרף להם החשבון בנק.
  הגב 14.05.22 21:51
 • אורח
  הלואי והיה ככה.כל החיים שלנו היו אחרת...אין ענישה אז הפשע משתלם לצערינו)שןמרי החוק שמשלמים את המחיר(
  הגב 17.05.22 20:50
 • אורח

אליצור יבנה, עלתה לגמר הפלייאוף על כרטיס העלייה לליגה הלאומית נגד מכבי רחובות והן תקיימנה ביניהן 3 משחקי גמר כאשר המשחק הראשון ביום ראשון 22/5 ברחובות

משחק מס' 2: יום רביעי ה-25/05 (ביבנה). משחק מס' 3 במידת הצורך: יום ראשון ה-29/05 (ברחובות).

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: יעל אמסילי - דיגישארק מדיה


השבוע המוצלח נמשך: קבוצת הבוגרים של אליצור יבנה העפילה לגמר אליפות הליגה הארצית

השחקנים של אורי קוקיה ניצחו אמש (רביעי) את מכבי אשדוד בתוצאה 71:75 לאחר קרב צמוד.

המשחק נפתח בקצב מהיר מצד שתי הקבוצות ובסיום הרבע הראשון המקומיים הובילו 15:17. ברבע השני האורחים מיבנה הפעילו לחץ והצליחו להעביר את היתרון לידיהם, כאשר בתום 20 דקות של התמודדות הוליכו 36:37.


יבנה פתחו חזק את הרבע השלישי ועלו ליתרון דו-ספרתי. האשדודים הצליחו לצמצם מעט את הפער אך הכחולים צהובים של אליצור הצליחו להחזיק בהובלה עד תום ההתמודדות בדרך לניצחון גדול. בסיום 71:75 ליבנה, שהעפילה לשלב המכריע על העלייה לליגה הלאומית!

אוהדים רבים מיבנה ליוו את הקבוצה למשחק החשוב באשדוד ובסיום חגגו עם השחקנים.


לוח זמנים ל - 3 המשחקים

משחק מס' 1: יום ראשון ה-22/05 (ברחובות).
משחק מס' 2: יום רביעי ה-25/05 (ביבנה).
משחק מס' 3 במידת הצורך: יום ראשון ה-29/05 (ברחובות).

הקפטן אלעד הופמן אמר בסיום:

"אני גאה בשחקנים שלנו שנתנו הכל על המגרש ומאד מחוייבים. עכשיו הגענו לגמר ויהיה קרב קשה, אני מקווה שנשלים את המלאכה".


שאול דוד, יו"ר המועדון:

"המטרה שלנו היתה להגיע לרגעי ההכרעה הללו, בנינו קבוצה מאוזנת, הקהל חזר למגרשים ואני גאה בצוות המקצועי, בשחקנים ובחבריי ההנהלה. יהיה קשה אבל המטרה היא לעשות צעד נוסף ולחזור ללאומית".

הקבוצה תפגוש בגמר את מכבי רחובות שניצחה בחוץ את א.ס אשקלון. הקבוצות ישחקו בשיטת הטוב משלושה משחקים כאשר יתרון הביתיות יהיה של רחובות שסיימה את העונה הרגילה במקום הראשון. תאריכי הסדרה יפורסמו בהמשך.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תערוכת צילומים של צלמים חובבים, תושבי יבנה, שתיעדו את הטבע העירוני הסובב את העיר, תוצב בימים אלו סביב פארק נחל יבנה כחלק מתערוכת צילומים שבסופה יבחרו 3 זוכים.

הציבור מוזמן להגיע ולהנות מתמונות הנוף של יבנה

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט:צבי גוב ארי פייסבוק


צלמים חובבים צילמו את הטבע העירוני המקיף את יבנה, את הנופים ואת בעלי החיים

הבוקר, 12.5 החלה עיריית יבנה להציב את תמונות תערוכת החוצות שנבחרו לאורכו של פארק נחל יבנה.

הציבור מוזמן להגיע ולהנות מתמונות הנוף של יבנה.

בשבעות הקרובים יוכרזו שלושת הזוכים במוקמות הראשונים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

העסקים ביבנה יהיו פתוחים כל הלילה! עיריית יבנה תאשר למסעדות, בתי אוכל, מזנונים, בתי קפה, מאפיות מרכזי קניות וגלידריות להיות פתוחים בערב ל"ג בעומר בלילה עד שעות הבוקר ובתנאי שיירשמו מראש בלינק המצורף

לג בעומר יחול השנה ביום רביעי 18/5/22

אבי בר | | תגובות: 1
עיריית יבנה פירסמה הודעה לבעלי העסקים בעיר בו היא מזמינה אותם לקבל היתר לפתיחת העסק בליל ערב ל"ג בעומר גם בשעות הלילה, עד 05:00 לפנות בוקר.


✅מסעדות

✅בתי אוכל

✅מזנונים

✅בתי קפה

✅מאפיות

✅מרכזי קניות

✅גלידריות


מתי ❓

ההיתר תקף לערב ל"ג בעומר, יום רביעי, 18.5.22, י"ז באייר תשפ"ב. בית עסק המעוניין בקבלת היתר מוזמן להירשם בלינק

https://bit.ly/3w2QHphהעירייה תפרסם במסגרת פרסומיה את בתי העסקים שיהיו פתוחים בליל ל"ג בעומר להנאת תושבי העיר.


חשוב לציין כי ההיתר מתייחס לכלל העסקים ברחבי העיר (מותנה ברישום בקישור).
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בדיחת השבוע, יבנה זו עיר שבשעה 19:00 כבר הרוב סגור. אני מניח שפשוט בעלי העסקים עושים חישוב פשוט, שמיותר לפתוח עסק כמה שעות בשביל כמה אנשים שבטעות נקלעו ליבנה.
  הגב 17.05.22 12:12
 • אורח

עוד הצלחה לאליצור: קבוצת הנשים של אליצור יבנה, ניצחה אמש (10.5) במשחק החוץ והבטיחה את הישארותה לעונה נוספת בליגה הלאומית

שחר עמית, קפטנית הקבוצה: "הגענו למשחק למלחמה על החיים שלנו בליגה, כולן הגיעו סופר ממוקדות ומחויבות להצלחת הקבוצה. גאה בחברות שלי על כל מה שהצלחנו לעשות העונה למרות הקשיים והפציעות, ושמחה שהצלחנו להשאיר את הקבוצה לעוד עונה בליגה הלאומית."

לימור עידן | | תגובות: 0קבוצת הבוגרות של אליצור יבנה ניצחה אתמול (10.5) בחוץ 52:57 את הפועל גלבוע מעיינות במשחק האחרון לעונה והבטיחה את הישארותה לעונה נוספת בליגה הלאומית!
עוזר מאמן וסקאוט הקבוצה נדב בוקר אמר בסיום המשחק:
"אני גאה מאוד בשחקניות שהשקיעו הרבה מאמץ והשתפרו ככל שהעונה התקדמה. ידענו לא מעט עליות ומורדות אבל ידענו להתעלות במאני טיים ומכך אני מרוצה מאוד. אהבתי מאוד את המחויבות של השחקניות להתייצב לוידאו ההכנה והסרטונים האישיים, בין אם לקראת משחק או לאחריו והרצון לצלוח כל מטרה."
שחר עמית, קפטנית הקבוצה:
"הגענו למשחק למלחמה על החיים שלנו בליגה, כולן הגיעו סופר ממוקדות ומחויבות להצלחת הקבוצה. גאה בחברות שלי על כל מה שהצלחנו לעשות העונה למרות הקשיים והפציעות, ושמחה שהצלחנו להשאיר את הקבוצה לעוד עונה בליגה הלאומית."
הדר לזרוב, שחקנית הקבוצה:
"ידענו שאנחנו חייבות לנצח את המשחק ויהי מה וכך עשינו, כל הקבוצה נלחמה עד השנייה האחרונה ואני גאה בבנות שאיתי. אומרים שאין מגיע בספורט אבל בהחלט הגיע לנו להישאר אחרי שנתנו עונה טובה."
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פסטיבל הבירה השנתי מגיע ליבנה! ביום חמישי (2.6) יתקיים בפארק הסנהדרין ביבנה פסטיבל בירה עם עשרות בירות מכל העולם, הופעות חיות ודוכני מזון.

הכניסה חופשית

לימור עידן | | תגובות: 0


כמידי שנה, גם השנה מגיע ליבנה פסטיבל הבירה

פסטיבל הבירה, האירוע השנתי אליו מגיעים אלפי חוגגים מידי שנה יגיע גם השנה אל יבנה עם הופעות חיות, פוד טראק ודוכני מזון, עשרות בירות שניתן לטעום מכל רחבי העולם והופעה מיוחדת של להקת full trunk !

הפסטיבל יתקיים בפארק הסנהדרין ביום חמישי 2.6 בשעה 18:00

הכניסה חופשית.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

גנן ביבנה נפצע בינוני ממסור

צילום: דוברות איחוד הצלה

אבי בר | | תגובות: 1


צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לגבר (כבן 45) שנחתך ממסור במהלך גיזום עצים בגינה ציבורית ברחוב המכבים ביבנה. מצבו קל עד בינוני.


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אין רחוב המכבים ביבנה יש ''דם המכבים''
  הגב 11.05.22 12:37
 • אורח

קבוצת כדורסל הנוער על אליצור יבנה, הדיחו את מכבי ת"א במשחק הביתי אמש (10.5) והעפילו לשלב חצי הגמר של אליפות המדינה!

פרטים לקראת חצי הגמר יפורסמו בהמשך.

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום באדיבות: עילאי אלעד onflick.


קבוצת הנוער על של אליצור יבנה בהדרכתו של המאמן שלומי כהן השיגה אמש (10.5) ניצחון ביתי אדיר בתוצאה 59:66 על מכבי תל אביב ועלתה לחצי הגמר. סנסציה אדירה בניגוד לכל התחזיות - מלבד התחזית של השחקנים והצוות של יבנה.


זה היה ערב אדיר של השחקנים הכשרוניים של יבנה שניצחו 0:2 בסדרה את התל אביבים. הצהובים כחולים שלנו הפגינו משחק מרשים ורשמו ניצחון גדול בהובלתם של ים שפריר, לירן אזולאי ותום אלפי.


המאמן, שלומי כהן, היה מאושר בסיום:

"הרגשנו שאנחנו מסוגלים לעשות את זה, הצלחנו לעצור את מכבי תל אביב על פחות מ-60 נקודות בשני המשחקים. אני גאה בשחקנים שלנו משקיעים, נהנים ומקבלים כלים לחיים. המטרה שלנו להצמיח שחקנים לקבוצה הבוגרת ויש פוטנציאל מצוין".


לירן אזולאי, השחקן המצטיין במשחק:

"אנחנו קבוצה של לוחמים, מתחילת העונה רצינו להגיע הכי רחוק ועכשיו אנחנו רוצים את האליפות. הכל בראש והכל אפשרי".


גאווה אדירה למועדון ולעיר כולה!


פרטים לקראת חצי הגמר יפורסמו בהמשך.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ל"ג בעומר קהילתי ביבנה הירוקה, ביום חמישי (19.5) יתקיים הפנינג ל"ג בעומר לילדי יבנה במרכז הקהילתי ליפקין שחק

השייטים 5 יבנה

לימור עידן | | תגובות: 0


ל"ג בעומר קהילתי ביבנה הירוקה.

ביום חמישי 19.5 יתקיים הפנינג ל"ג בעומר במרכז הקהילתי ליפקין שחק ביבנה

במהלך ההפנינג יוכלו להנות הילדים ממתנפחים, תהלוכת ל"ג בעומר, דוכני מזון, להטוטי אש, שי לכל ילד ועוד הפתעות.

יום חמישי , 19.5 בין השעות 11:30-14:00


השייטים 5 יבנההתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

"משמר העיר" של יבנה יוצא לדרך! יחידת מתנדבי "משמר העיר", מורכבת מגמלאים ויוצאי מערכות הביטחון, בעלי רישיון לנשיאת נשק, המוכנים לתרום מזמנם למען העיר במשימות סיור, אבטחה וביטחון.... בכתבה לינק להצטרף ליחידה

גוב ארי "המתנדבים והמשטרה יעבדו יחד על מנת לחזק את הביטחון של תושבי העיר. המתנדבים יהוו מכפיל כוח לכוחות תחנת משטרת יבנה, אגף הביטחון, הפיקוח והשיטור העירוני, מוקד רואה, מאבטחים במוסדות חינוך ועוד.

אבי בר | | תגובות: 0על-רקע המצב הביטחוני ובמטרה לסייע למשטרת ישראל במשימותיה, החליט ראש העיר, צבי גוב-ארי על הקמת יחידת מתנדבים "משמר העיר", המורכבת מגמלאים ויוצאי מערכות הביטחון, בעלי רישיון לנשיאת נשק, המוכנים לתרום מזמנם למען העיר במשימות סיור, אבטחה וביטחון. לאור חשיבות הנושא החליט ראש העיר למנות להובלת המיזם את ממלא מקומו וסגנו, *חיים מסינג, כאשר הכוונה היא לפעול בקשר צמוד ובשיתוף פעולה מלא עם השיטור העירוני ומרכז השליטה העירוני. בימים הקרובים תגובש תכנית הפעלה כוללת למתנדבים כאשר במקביל קוראת העירייה למתנדבים נוספים לבוא ולהצטרף. לרישום >>>

https://lp6.me/BFHb6ביום שני (אתמול) נערך בלשכת ראש העיר מפגש ראשון עם תושבים אשר החליטו להירתם למשימה, לתרום את חלקם ולסייע במשימות הביטחון בהתאם לצורך. משמר העיר הוא אחד היסודות של קהילה פעילה ותומכת, אשר שמה לה למטרה לחזק את תחושת הביטחון של חבריה, ובכך תורמת לייעול מערך השמירה של המשטרה והעירייה. בפגישה השתתפו מ"מ וסגן ראש העיר, חיים מסינג, חברת מועצת העיר ויו"ר ועדת בטחון, דורית בן-מאיר, מנהל אגף בטחון ושיטור עירוני, ציון דויד, מנהל הפיקוח העירוני, אפרים אספה ועוזר ראש העיר, ליאור דדוש.


במהלך הפגישה אמר ראש העיר כי עיריית יבנה, המתנדבים והמשטרה יעבדו יחד על מנת לחזק את הביטחון של תושבי העיר. המתנדבים יהוו מכפיל כוח לכוחות תחנת משטרת יבנה, אגף הביטחון, הפיקוח והשיטור העירוני, מוקד רואה, מאבטחים במוסדות חינוך ועוד.


עפ"י התכנית שתגובש בעירייה יפעלו המתנדבים בפעילות יזומה, בדגש על איזורי מוסדות חינוך כגון גני ילדים, כחלק מהמאמץ להגברת תחושת הביטחון האישי. בהמשך יוכלו המתנדבים להשתלב במבצעים בהתאם לצורך, בפעולות מניעה ואכיפה לצד הסברה. המתנדבים אינם מהווים תחליף לשיטור העירוני או למשטרה אלא לוקחים חלק במערך חברתי, קהילתי ובמאמץ לסייע במתן תחושת הביטחון לתושבי העיר. מדובר בנדבך נוסף למגוון פעולות יזומות שהעירייה בשיתוף משטרת יבנה מקדמות להגברת תחושת הביטחון האישי.


ראש העיר, צבי גוב-ארי:


"אנו פועלים בעקביות למען חיזוק הביטחון והסדר הציבורי כאשר משמר עיר פעיל המשלב תושבים הינו גורם חשוב ביצירת סביבה בטוחה יותר. המתנדבים יוכלו לעשות למען הקניית תחושת ביטחון, הגברת הנוכחות בשטח, לייצר הרתעה, וכמובן לדווח במידת הצורך למשטרת ישראל ולמרכז השליטה העירוני בכל בעיה העולה מהשטח. בכוונתנו להקצות את האמצעים הדרושים ולעשות כל הנדרש ולייצר סביבה בטוחה עד כמה שניתן תוך סיוע בידם של אנשי הביטחון העושים כל לאל-ידם להבטיח את ביטחונם של אזרחי העיר. אני מברך את המתנדבים שנענו לקריאתנו ונכונים לתרום מזמנם וממרצם למען הכלל, הדבר מעיד על תחושת אחריות ושותפות הראויים לכל שבח".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

החל מהיום 10.5 ניתן לראות את שיבוץ ילדי יבנה בגני הילדים העירוניים בעיר.

לינק לבדיקת השיבוץ מצורף

לימור עידן | | תגובות: 0


עיריית יבנה הקדימה את הודעת השיבוץ לגני הילדים העירוניים

החל מהיום 10.5 ניתן להסתכל באתר העירייה ,בלינק המצורף, בשיבוץ ילדכם בגני הילדים העירוניים ביבנה.

החל מהיום בשעה 19:00 ועד יום שלישי 24.5 ניתן יהיה לראות את השיבוצים.

שימו לב בתקופה זו עומדת לרשותכם האפשרות באתר להגיש בקשות ערר.לצפייה בתוצאות
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מחר(11.5) תתארח אליצור יבנה אצל קבוצת מכבי אשדוד למשחק השני בסדרת הפלייאוף של הליגה הארצית. ניצחון מחר יעניק ליבנה כרטיס כניסה לגמר!

הכניסה חינם

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: ליאוניד קרייזר.


ביום רביעי 11.5 תתארח קבוצת אליצור יבנה אצל מכבי אשדוד צבר למשחק השני בסדרת חצי גמר הפלייאוף של הליגה הארצית.

במשחק זה יהיה השני מתוך 3 בעלייה לגמר כאשר במשחקה הראשון ניצחה אליצור יבנה במשחק הביתי את אשדוד.

ניצחון מחר יעניק לקבוצה את הכרטיס לגמר.

המשחק יתקיים מחר, יום ריביעי 11.5 בשעה 19:30 באולם מקיף ח' , ברק בן אבינועם 10 אשדוד.

הכניסה חינם

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שנת 2022 הייתה לשנת שיא במספר היהודים שעלו לישראל ממדינות שונות, העיר יבנה קלטה 48 עולים חדשים אשר יתחילו פה את חייהם החדשים.

המדינות מהן עלו הכי הרבה עולים בשנה זו הן רוסיה ממנה עלו 33% מהעולים, אוקראינה ממנה עלו 27% מהעולים, ואחריהן 10% מארצות הברית, 8% מצרפת, 3% ארגנטינה, 3% מבלארוס, ו-2% עלו מהודו. כמו כן, ישנן 18 מדינות מהן עלה עולה אחד בלבד, בהן מדגסקר, קוריאה הדרומית, מלטה, מקדוניה ועוד.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: דוברות


למעלה מ-42 אלף עולים חדשים חגגו את יום העצמאות הראשון שלהם בישראל ובכך שנת 2022 היא שנת השיא של שני העשורים האחרונים בעליה וקליטה.

משרד הקליטה פרסם את נתוני העלייה לשנת 2022 שמהווה שנת השיא בעליית יהודים לארץ בשני העשורים האחרונים. על פי נתונים עלו לישראל 42,675 אלף עולים בתקופה שבין יום העצמאות אשתקד ליום העצמאות 2022.


המדינות מהן עלו הכי הרבה עולים בשנה זו הן רוסיה ממנה עלו 33% מהעולים, אוקראינה ממנה עלו 27% מהעולים, ואחריהן 10% מארצות הברית, 8% מצרפת, 3% ארגנטינה, 3% מבלארוס, ו-2% עלו מהודו. כמו כן, ישנן 18 מדינות מהן עלה עולה אחד בלבד, בהן מדגסקר, קוריאה הדרומית, מלטה, מקדוניה ועוד.

הערים הקולטות ביותר הן נתניה ותל אביב- יפו שקלטו כל אחת 11% מהעולים החדשים. ירושלים קלטה 10% מהעולים החדשים, חיפה קלטה 8% מהעולים החדשים, ואשדוד ובת ים שקלטו אחוז עולים זהה - 4% מהעולים החדשים.

יבנה קלטה 48 עולים חדשים מתוך האלפים שהגיעו, שחגגו את חגיגות יום העצמאות הראשונות שלהם ביבנה יחד עם משפחותיהם
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

"אני רוצה אהבה, אני רוצה מגע" תושבת יבנה אשר אושפזה בטיפול נמרץ בקפלן בשל נגיף הקורונה, התעוררה מהרדמה כעבור חודשיים בבית החולים והדבר הראשון שביקשה הוא מגע אדם. לאחרונה שוחררה המטופלת במצב יציב ועברה לשיקום.

יעל פולישוק אחות אחראית: "בכל שנותיי כאחות מעולם לא שמעתי את הביטוי 'אני רוצה אהבה, אני רוצה מגע'. הנחתי את היד על המצח שלה, ליטפתי את פניה. מיד ראיתי עליה כמה היא נהנית מזה, כמה היא השתוקקה לכך, אחרי תקופה כה ארוכה בה סבלה מכל כך הרבה כאבים וסיבוכים. זה היה רגע מרגש עד מאוד".

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: דוברות קפלןלפני כשלושה חודשים הגיעה א', בת 47 מיבנה, ליחידת טיפול נמרץ במרכז הרפואי קפלן כשהיא מעורפלת הכרה וסובלת מקוצר נשימה קיצוני.
צוות היחידה אף עודכן כי א' חיובית לקורונה.
האחות האחראית ביחידה, יעל פולישוק, מספרת:
"זה היה ברור שא' בסכנת חיים ממשית; סטורציה נמוכה ורמת חמצן קריטית בדם, ושחייבים לקבלה לטיפול במכשיר אקמו באופן מיידי. ואכן, ראינו את השיפור במצבה כבר כמה שעות לאחר שחוברה למכשיר".
למרות זאת, עקב מצבה הקשה וסיבוכים שונים שהופיעו לאורך הטיפול בה, הייתה א' מורדמת ומונשמת כחודשיים שלמים.
" אחד הדברים הקשים והמרגשים שאני זוכרת", מספרת יעל, "הוא אחרי שא' התעוררה. בקול חלוש ועדין היא ביקשה מגע, ביקשה אהבה. א' הייתה מחוברת למכשור רפואי מורכב מאוד, עטופה כולה בצינורות וצפצופים, והצוות המטפל פועל בצורה מאוד טכנית כדי לשמור על חייה. ופתאום, המשפט הזה! בכל שנותיי כאחות מעולם לא שמעתי את הביטוי 'אני רוצה אהבה, אני רוצה מגע'. הנחתי את היד על המצח שלה, ליטפתי את פניה. מיד ראיתי עליה כמה היא נהנית מזה, כמה היא השתוקקה לכך, אחרי תקופה כה ארוכה בה סבלה מכל כך הרבה כאבים וסיבוכים. זה היה רגע מרגש עד מאוד".
לאחר כחודשיים בהם לא ראתה כלל אור יום, רגע אופטימי נרשם כאשר הצוות התעקש להוציא את א' למרפסת השמש הסמוכה ליחידה, כדי לספוג קצת מקרניה המלטפות ולהתבונן בשמיים:
"היחידה יכולה להיתפס כמאוד מאיימת ורועשת, עם כל הצפצופים והציוד הטכנולוגי. היציאה החוצה, למרפסת השמש, עוזרת כל כך בהפגת הלחץ, בשיפור מצב הרוח ותורם לנרמול של הסיטואציה המורכבת הזו... זה עוזר להתנתק קצת ובהחלט מזכיר מה מחכה למטופל כשיצא משערי בית החולים ויחזור הביתה, וזה בדיוק מה שניסינו לתת לא' – תקווה לחזור לחיק משפחתה – כאדם, כאימא. כן, הייתה לנו היערכות לוגיסטית לא פשוטה כדי לנייד אותה החוצה עם מכשיר האקמו - אבל מבחינתנו זה ממש שווה את זה. הטיפול בשמש הפך לשגרת עבודה קבועה שלנו".


כחודשיים וחצי לאחר שא' הגיעה במצב קריטי, סבלה מכאבים קשים והייתה מחוברת למכשיר אקמו, לאחרונה היא שוחררה מהיחידה לטיפול נמרץ והועברה לשיקום. בתזמון מושלם, באותו יום ששוחררה- היא אף חגגה את יום הולדתה!
"מבחינתי האישית", אומרת יעל, "וזה גם המסר שאני רוצה להעביר לצוות – מדובר בהישג מקצועי של עבודת צוות משותפת ולאורך זמן! הגיעה אישה בסכנת חיים ברורה ומידית, קיבלה טיפול נכון, בזמן הנכון על ידי צוות רב מקצועי – לטובת הצלתה. ואכן, א' שוחררה מהיחידה במצב יציב, מתקשרת, בהכרה מלאה וללא סיבוכים – זה הסיפוק שמביא אותנו לעבודה מידי יום, במשך שנים רבות. בשביל זה אנחנו אחיות, זו הזכות שלנו, זה לב העשייה שלנו".התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תמיר רגב נבחר להיות המנהל החדש של התיכון השש שנתי נבון ביבנה.

התיכון השש-שנתי נבון הינו מוסד חינוכי 'צומח' וזו השנה השלישית לפעילותו. בשנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) יפעלו לראשונה כיתות יוד עם מגמות מגוונות וחדשניות, כגון: המגמה המדעית-טכנולוגית בהתמחויות אווירונאוטיקה וחלל, בינה מלאכותית, מגמת הנדסת מערכות בהתמחות מכטרוניקה ועוד.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית יבנה


מנהל חדש לתיכון השש שנתי "נבון " ביבנה.

תמיר רגב בן ה51,נשוי +3 בוגר תואר ראשון ושני באונברסיטת תל אביב ובן גוריון ובוגר תוכנית להכשרת מנהלי בית ספר אבני ראשה נבחר לנהל את תיכון נבון ביבנה.

תמיר השתחרר מצה"ל בשנת 2015 בדרגת סגן-אלוף והחליט לפתוח בקריירה חדשה בתחום החינוך וההוראה. בשש השנים האחרונות שימש במספר תפקידים בקרית החינוך 'גינסבורג', בין היתר כמורה לפיזיקה ומתמטיקה, כרכז שכבה וכמחנך בכיתות אומץ.

התיכון השש-שנתי נבון הינו מוסד חינוכי 'צומח' וזו השנה השלישית לפעילותו. בשנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) יפעלו לראשונה כיתות יוד עם מגמות מגוונות וחדשניות, כגון: המגמה המדעית-טכנולוגית בהתמחויות אווירונאוטיקה וחלל, בינה מלאכותית, מגמת הנדסת מערכות בהתמחות מכטרוניקה ועוד.
ראש העיר, צבי גוב-ארי:
"העיר התברכה באנשי חינוך מסורים המובילים את מערכת החינוך העירונית להצלחות בקנה מידה ארצי, ויותר חשוב, יוצקים תוכן ערכי בתלמידי העיר. תמיר הינו אדם בעל ידע רב ותפיסה ניהולית התואמת את דרכה של מערכת החינוך העירונית שלנו. אין לי ספק כי הוא יוביל את בית-הספר להישגים, יפעל למיצוי כישוריהם של התלמידים ויובילם יחד עם הצוות לעבודה מוצלחת ופורייה, תוך קביעת יעדים ושיתוף פעולה עם כלל הגורמים".
תמיר רגב:
"תיכון 'נבון' הינו חלק מהקהילה הצומחת והמתפתחת ביבנה. דמות הבוגר של מערכת החינוך עומדת במרכז תפישתי החינוכית, בוגר המגשים את הפוטנציאל הגלום בו ומממש את עצמו בדרכו בהתאם לייחודיותו, שאיפותיו וחלומותיו. אני מודה לראש העיר על האמון וההזדמנות לפעול בתחום החשוב והמשפיע ביותר על עתידנו כעיר וכמדינה, אפעל בשיתוף הצוות, ההורים והקהילה כולה לקידום בית הספר – התלמידות והתלמידים".התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל