הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

56 תאגידי המים ייסגרו ובמקומם יקומו 30 תאגידי מים אזוריים הצפי לתחילת יישום החוק החדש יולי 2019

ההרשמה לגני הילדים תחל ב - 7.1.19 למשך 3 שבועות. 

מצ"ב סרטון הסבר על תהליך הרישום

ההוראה והבשורה להורים של רז קינסטליך! 

"תוך 3 חודשים, בכל גני הילדים בראשון לציון לא יהיו יותר חצרות חול"

תשלום על יום השביתה בעירייה? לידיעת עובדות העירייה המתכוונות לשבות ביום שלישי במחאה על האלימות נגד נשים "יום השביתה ייחשב על חשבון החופשה או על חשבון ימי הבחירה שמגיע לעובד"

ראשי רשויות הכריזו כי יאפשרו לעובדות העירייה לשבות והודיעו למנכ"לי העיריות לשלם להן את השכר. להלן הנחיית מרכז השלטון המקומי

אבי בר | | תגובות: 13


מחר יום שלישי 4/12 עיריות רבות הודיעו כי יאפשרו לעובדות העירייה לשבות והורו למנכ"ל העירייה לשלם להם את יום השביתה.

לפני זמן קצר מרכז השלטון המקומי הוציא הבהרה לכל ראשי העירייה לגבי המדיניות ביום השביתה "יש לאפשר לעובדות ולעובדים להיעדר על חשבון יום חופש או יום בחירה בלבד".

להלן הודעת ההבהרה של מרכז השלטון המקומי

במכתב ששיגר סגן בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר, דיאא אסדי, למרכז השלטון המקומי (בהתייחס לשביתה להזדהות עם המאבק באלימות נגד נשים ביום ג' ה-04.12.18) נקבע כי בהתאם להודעת נציבות שירות המדינה אין לאפשר מתן שכר לעובדים על חשבון המעסיק בעבור יום שביתה, אלא בניכוי יום חופשה של העובד/ת או הצהרת יום בחירה. לאור הנחיה זו, הוציאו מרכז השלטון המקומי ופורום ה-15 מכתב הקורא לרשויות המקומיות לקיים כינוס מיוחד במסגרת יום ההזדהות מחר. בכינוס, שיתקיים בהשתתפות עובדי הרשויות אשר יבחרו להגיע ליום העבודה, ידונו בגילויי האלימות נגד נשים על מנת להעלות את הנושא על סדר היום. בנוסף, קראו במכתב לכלל הרשויות המקומיות להצטרף להפגנת ההזדהות המרכזית שתתקיים בהמשך יום זה בשעה 19:30 ברשויות ברחבי הארץ.התפרסמו 13 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה איתנו הגברים
  הגב 03.12.18 15:09
 • אורח
  מיותר
  הגב 03.12.18 15:10
 • אורח
  נגמרו הימים הטובים של דב צור תתחילו להפנים
  הגב 03.12.18 15:11
 • אורח
  מה זה טוב דבש
  04.12.18 08:09
 • אורח
  בלבלו אותנו עם מסרים סותרים שנשלחו לגבי יום השביתה.
  הגב 03.12.18 15:19
 • אורח
  זו לא החלטה של העיריה זה כלל ארצי
  הגב 03.12.18 16:27
 • אורח
  אז מה החוכמה הזו??
  הגב 03.12.18 16:30
 • אורח
  מעולה, הציבור לא צריך לממן את האג'נדה הפמניסטית.
  הגב 03.12.18 16:33
 • אורח
  את מי זה מעניין בכלל!פעם היו הופכים מדרכות היינו מתלוננים היום אפילו בלטה לא מזיזים תתחילו לעבוד במקום להצטלם כל היום.
  הגב 03.12.18 16:44
 • אורח
  חבורה של אוכלות חינם. שפינטזו על יום חופש במימון כספי ציבור
  הגב 03.12.18 16:50
 • אורח
  מבחיני שלא יעבדו בכלל. אחר כך הן יבכו שלא רוצים להעסיק נשים.
  הגב 03.12.18 18:42
 • אורח
  שיפגינו וישבתו למען הקשישים המסכנים מעוטי היכולת שלא יכולים לשבות ולזעוק ...ובנוסף מה הקשר לדב צור
  הגב 03.12.18 20:29
 • אורח
  זה לא ברור מאליו ? בעיריית רחובות חשבו שהציבור צריך לממן ?
  הגב 03.12.18 20:37

תרומה ייחודית ואיכותית! נחום ואתי זרקון חקלאים מראשון לציון נפרדים מאוסף המחרשות הייחודי שאספו במשך השנים ותרמו אותן למוזיאון העירוני למען הדורות הבאים

במשך שנים אסף נחום זרקון מחרשות מתושבים וחקלאים מראשון לציון ויישובי הסביבה והציג אותם בחצר ביתו בשכונת סלע בעיר. כעת מאחר והשכונה נמצאת בתהליכי התחדשות עירונית החליטו בני הזוג לתרום את המחרשות למוזיאון העירוני

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


מוזיאון ראשון לציון זכה לתרומה מיוחדת במינה מהזוג נחום ואתי זרקון תושבי העיר. בני הזוג שמתגוררים בשכונת סלע החליטו לתרום למוזיאון מחרשות ישנות שאספו במהלך השנים ושמשו את החקלאים בנחלת יהודה, כפר אריה וישובים בסביבה. המוזיאון הודה לבני הזוג על תרומתם ומתכנן להציג את המחרשות כמיצגים בתערוכות ואף ישמשו לתצוגה בפעילויות החינוכיות שעורך המוזיאון .


על נחום זרקון:

יליד 1945 שעלה לישראל עם משפחתו בשנת 1948 לאחר הקמת המדינה. עם עלייתם ארצה הם חיו כשנה בבאר יעקב ולאחר מכן עברו לראשון לציון בה חיו בצריף של 15 מ"ר במעברת שיכון המזרח. בבגרותו עבד נחום ביקב כרמל מזרחי בראשון לציון ולאחר נישואיו הוא הפך לעגלון שעסק בהובלת חומרי בניין. במהלך השנים הוא התבקש על ידי התושבים שהחלו לבנו את בתיהם מחדש לפנות את המחרשות ישנות בשכונה, ובמקום לזרוק אותן החליט נחום לאסוף את המחרשות לחצר ביתו בשכונת סלע ולהציגן לתושבים בשכונה.

כעת מאחר והשכונה נמצאת בתהליכי התחדשות עירונית החליט נחום לתרום את המחרשות שאסף למוזיאון העירוני שם יוצגו לקהל הרחב.

האוסף שנתרם למוזיאון:
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לאור תחילת העבודות במתחם הסטודנטים "פרי פלייס" ברחובות של היזם אלדד פרי, החל שיווק בניין המשרדים במתחם אשר יתנשא ל – 12 קומות ומחירי המשרדים החל מ - 129 אלף ₪

פרויקט הסטודנטים "פרי פלייס" בכניסה לעיר כולל 750 דירות קטנות להשכרה לסטודנטים. המתחם כולל עירוב שימושים בהיקף אדיר של כ-30 אלף מ״ר של מסחר, משרדים, ובסה״כ יכלול המתחם בנייה בהיקף של 100 אלף מ״ר. גודל המשרדים החל מ – 14 מ"ר ובמחיר החל מ – 129 אלף ₪ ומשרד בגודל 20 מ"ר החל מ - 219 אלף ש"ח ומאפשר ללקוחות לרכוש במגוון גדלים בהתאם לצורך. כל קומה תכלול טרקלין עסקים משותף, לצד חדרי ישיבות מרכזיים

תוכן שיווקי ממומן

לפרטים נוספים: www.eldadperi.com

שאלות בפון 5066*

הדמיה


חברת אלדד פרי נדל"ן, בבעלותו של היזם אלדד פרי, החלה את השלב הבא בשיווק בניין המשרדים של פרויקט פרי פלייס ברחובות. אחרי שהחלו העבודות במתחם, ונמכרו מאות דירות להשכרה לסטודנטים בפרויקט למשקיעים, פותחת כעת החברה את האפשרות להצטרף לרכישת משרד בבניין המשרדים שיוקם במסגרת הפרויקט.


מחירי המשרדים בפרויקט נחשבים לאטרקטיביים במיוחד, כאשר המחיר של משרד קטן בגודל של 14 מ״ר מתחיל ב-129 אלף ש"ח בלבד. ומשרד בגודל 20 מ"ר בחל מ - 219 אלף ש"ח הבניין יכלול 12 קומות ובהם משרדים בשטח כולל של 12 אלף מ״ר, אותם ניתן לרכוש במגוון גדלים בהתאם לצורך.


המשתמשים במשרדי הבניין החדשני יוכלו ליהנות מחללים משותפים, בהמשך למגמה ובעקבותיה הביקוש שנוצר בשנים האחרונות, כאשר כל קומה תכלול טרקלין עסקים משותף, לצד חדרי ישיבות מרכזיים שאותם ניתן יהיה לשריין בהתאם לצורך.

המיקום של מגדל המשרדים גם הוא אטרקטיבי ביותר, באחד מאזורי התעסוקה החשובים במרכז הארץ, בלב פארק המדע ברחובות, צמוד לתחנת הרכבת ולצירי התנועה המרכזיים.

על פרויקט "פרי פלייס"

״המיקום של מגדל המשרדים בפרויקט פרי פלייס והתכנון שלו, הכולל משרדים קטנים החל מ-14 מ״ר, מהווה הזדמנות גדולה לבעלי עסקים קטנים ומקצועות חופשיים להיות בעלים של המשרד שלהם במחיר נוח. כמו כן האופי השיתופי של חללי הישיבות מהווה יתרון עבור שוכרי משרדים קטנים שיכולים גם ליהנות מהמיקום המנצח בפארק המדע ברחובות, וגם להימנע משכירות של חללים גדולים מדי לצורכי עבודתם, תוך חיסכון אדיר בעלויות. בנוסף לכך, מדובר בהזדמנות גם למשקיעים שיכולים בהשקעה לא גבוהה ליהנות מתשואה פנטסטית משכירות באזור מבוקש, עם כל היתרונות של השקעה במשרדים״.


פרויקט פרי פלייס נחשב לפרויקט החשוב ביותר בעיר רחובות, שכן הוא אמור – לראשונה מזה 20 שנה – להוסיף לעיר כמות של 750 דירות קטנות להשכרה לסטודנטים, הלומדים במוסדות האקדמיים הרבים בעיר. כמו כן יכלול המתחם עירוב שימושים בהיקף אדיר של כ-30 אלף מ״ר של מסחר, משרדים, ובסה״כ יכלול המתחם בנייה בהיקף של 100 אלף מ״ר


ביום שישי 14.12 תערוך עיריית ראשון לציון את אירוע השקת פסנתר "הכנף" שהוצב במדרחוב רוטשילד בהשתתפות התזמורת הסימפונית ראשון לציון

הפסנתר הוצב לרווחת התושבים לפני מספר שבועות שיוכלו לנגן בו מידי יום בין השעות 10:00-22:00 . הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


עיריית ראשון לציון תערוך ביום שישי הקרוב את אירוע ההשקה החגיגי של פסנתר "הכנף" שהוצב לפני מספר שבועות במדרחוב רוטשילד. כזכור העירייה החליטה להציב את הפסנתר לרווחת התושבים שיכולים להגיע מידי יום בין השעות 10:00-22:00(למעט הפסקת צהריים בין 14:00 ל-16:00.) אל המדרחוב ולהתחיל לנגן בפסנתר. הפסנתר הוצב כחלק מהמגמה העולמית להכניס חיים ומוזיקה ללב הערים. את הפסנתר חנך לראשונה הזמר סטפן שהגיע לראשון לציון במסגרת צילום הקליפ ל"היום הבינלאומי לשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלות"


אירוע ההשקה החגיגי יתקיים בהשתתפות התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

האירוע יתקיים ביום שישי 14.12 בשעה 11:00 במדרחוב רוטשילד

הכניסה חופשיתהתפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יפה. פעם הבאה בבקשה לאחר השעה 13:30 שנוכל לבוא עם הילדים לאחר סיום הלימודים
  הגב 12.12.18 17:04

56 תאגידי המים ייסגרו ובמקומם יקומו 30 תאגידי מים אזוריים הצפי לתחילת יישום החוק החדש יולי 2019

החוק עבר השבוע בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. בכל תאגיד ימונו דירקטורים על פי גודל הרשות. במקור רצו לצמצם ל – 11 תאגידים אזוריים. תאגיד קיים יוכל לבקש עיכוב ל – 3 – 6 שנים. החלטות נוספות בחוק: מבצע פריסת חובות מים ל – 36 תשלומים. המדינה והעיריות יממנו החלפת צנרת מים למיעוטי יכולת בבניינים ישנים. יותקנו מוני מים ממוחשבים הנקראים מרחוק עם אפשרות למונה כשר לשבת. בנזילת מים הצרכן ישלם כ – 10% לערך בלבד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 9


הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים, בראשות ח"כ דוד ביטן, אישרה השבוע לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק תאגידי המים והביוב של ח"כ איציק שמולי לצמצום מספרם.

על פי ההצעה 56 תאגידי המים בישראל יצומצמו החל מיולי 2019 ל 30 תאגידים אזוריים בה ישבו נציגי הרשויות בתאגיד. מספר נציגי הרשויות יהיה בהתאם לגודלה של אוכלוסיית הרשות – כך שלרשות גדולה יהיה מספר גדול יותר של נציגים. אך נקבעה לכך גם הגבלה מספר הדירקטורים של רשות לא יעלה על 11 . עוד נקבע כי לכל רשות יהיה נציג אך משקלו בהצבעה יהיה בהתאם לגודל הרשות שהוא מייצג. החוק החדש מאפשר לתאגיד הקיים לבקש דחייה של 3 - 6 שנים ביישום המעבר לתאגיד אזורי וזה יחוייב בנימוקים ובאישור השרים הרלוונטיים.

החלטות נוספות שנקבעו בוועדה בכנסת שאושרה בקריאה שנייה ושלישית:

1. סוכם עם האוצר על הקמת קרן בסך של 40 מיליון ₪ (חצי מהמדינה וחצי מהעירייה) על מנת לאפשר החלפת צנרת בבניינים ישנים ובאזורים בהם מתגוררים מעוטי יכולת.

2. אושר מתווה לטיפול בגביית חובות עבר, לפיו התאגידים יצאו במבצע גביית חובות ללא ריבית ויאפשרו עד 36 תשלומים.

3. אושר הסעיף שמסמיך את רשות המים לקבוע כללים להתקנת מוני מים המאפשרים קריאה מרחוק, לשיפור התמודדות עם מקרים של נזילות במערכת המים. עלות התקנתם לא תיפול על האזרחים ולא תשפיע על מחירי המים. לאזרחים שומרי שבת תתאפשר התקנת מונה שלא מחלל שבת.

4. בנוסף לכך אושרה הסמכת מועצת רשות המים לקבוע תעריף מים מופחת שיכול התאגיד לגבות במקרים של נזילות, כך שהחיובים לאזרח יהיו במאות שקלים בודדים ולא חיובים של אלפי שקלים.

ח"כ דוד ביטן יו"ר הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים

מדובר בהחלטה חשובה ובשורה אמיתית לצרכנים, תקנו עוול חברתי שהכביד מאוד על תקציבה של משפחה בישראל. יש לציין כי זו פעימה ראשונה, אם התאגידים לא יצמצמו הוצאות ולא ישפרו את רמת השירות הכנסת תדרש לכך שוב״.

ח"כ איציק שמולי:

"מדובר בחוק היסטורי שמתקן עוול גדול. לא יצאנו עם מלא תאוותנו בידנו אבל אנחנו עומדים מאחורי הצעת החוק. התאגידים הם חלק מהבעיה ולא הפתרון, ולכן מספרם יצומצם דרמטית והם צריכים לראות בזה תמרור אזהרה – אם התפקוד שלהם לא ישתפר כנראה שיבוא חוק נוסף בכנסת הבאה".
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מזה עוזר לנו?
  הגב 12.12.18 11:53
 • אורח
  בסדר מלול גם פה עשה דאבל קומבינה !
  הגב 12.12.18 12:37
 • אורח
  התחלה טובה .
  הגב 12.12.18 12:37
 • אורח
  שם אחר לשחיתות ישנה. מישהו באמת קיווה שדוד ביטן ייזום ביטול הגופים המיותרים הללו. הרי כל מה שיקרה הוא שאנשים מ 56 גופים מיותרים ירוכזו ב 30 תאגידים מיותרים.
  הגב 12.12.18 12:46
 • אורח
  מה קורה עם החיוב על הצריכה המשותפת החריגה כמעט בכל שכונת נאות השיקמה ??? הצריכה המשותפת גדלה ב 400% !!!! וחיוב נחשבון גדל ב100% . האם חברת מניב דואגת לתקן את החיוב המוטעה ????
  הגב 12.12.18 13:04
 • אורח
  כנל גם ברחוב העבודה-חיוב מוטעה של 400%
  הגב 12.12.18 13:13
 • אורח
  הכל בולשיט זה שהיה ימשיך
  הגב 12.12.18 13:49
 • אורח
  מי יקבע את הרכב התאגידים. הרי זה לא יתבצע ללא כפיה מלמעלה. התיאגוד חייב להיות על בסיס מרחבי כדי לייעל את תפקוד התאגידים.
  הגב 12.12.18 17:28
 • אורח
  כולל מדהלה וזה ברור ..חחח בסוף משה כהן יהיה ראש העיר
  הגב 12.12.18 19:44

לידיעת הורי ראשון לציון ההרשמה לגני הילדים תחל ב - 7.1.19 למשך 3 שבועות. מצ"ב סרטון הסבר על תהליך הרישום

עיריית ראשון לציון פרסמה את הסרטון לקראת פתיחת הרישום על מנת להקל על ההורים ולהסביר את התהליך שמתבצע דרך אתר העירייה. תושבים חדשים, עולים חדשים ותושבים המזדהים על ידי דרכון ואין להם גישה לאינטרנט יוכלו להגיע למשרדי העיריה בתקופת הרישום, שם תחכה להם עמדת רישום ממוחשבת עם דיילת שתעזור בתהליך הרישום.(בקביעת תור מראש)

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


בתחילת חודש ינואר 2019 תפתח עיריית ראשון לציון את הרישום לגני הילדים בעיר שימשך כ3 שבועות. הרישום לגני הילדים יחל ביום רביעי 7.1.19 וימשךעד יום ראשון 27.1.19 . לקראת פתיחת הרישום לגני הילדים מפרסמת עיריית ראשון לציון סרטון הסבר להורים על תהליך הרישום אותו הם יכולים לבצע מהבית, דרך האתר העירוני - ללא הגעה למשרדי העירייה.

בכניסה לאתר הרישום על ההורים להכניס את פרטיהם האישיים ולאחר מכן מתחיל תהליך הרישום בו עליהם לבחור את זרם הגן אותו הם בוחרים.לאחר מכן הגנים יופיעו על המפה על פי אזור המגורים. על ההורים לבחור את שני הגנים אותם הם מעוניינים להירשם על פי עדיפות ראשונה ועדיפות שנייה לאחר הרישום יקבלו ההורים מספר פנייה על הצלחת הרישום.

בסיום תקופת ההרשמה יחל תהליך השיבוץ עליו יפורסמו פרטים באתר העירייה וכן תישלח הודעה להורים.

תושבים חדשים, עולים חדשים ותושבים המזדהים על ידי דרכון ואין להם גישה לאינטרנט יוכלו להגיע למשרדי העיריה בתקופת הרישום, שם תחכה להם עמדת רישום ממוחשבת עם דיילת שתעזור בתהליך הרישום.

על מנת לקבל את השירות יש לתאם תור מראש בטלפון: 03-9547979

הפרטים המלאים על הרישום לגנים יפורסמו לקראת פתיחת הרישום בינואר 2019.

להלן סרטון ההסבר:


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

בתכשיטי "לאקויה" ברחובות היהלומים נקיים וטבעיים ישירות מהבורסה ללא פערי תיווך, ניתן לעצב טבעות ותכשיטים בהזמנה אישית , מבחר טבעות אירוסין. שירות ותיקון תכשיטים במקום.

"לאקויה" הרצל 198 רחובות

תוכן שיווקי ממומןלהלן לינק לאתר Lakoya

http://lakoya.indexm.co.il/


תכשיטי לאקויה הינה חברה מובילה בענף התכשיטים.
החברה הוקמה ע"י אוהד צנעני יהלומן וגמולוג בעל ניסיון עשיר של מעל 20 שנה בענף היהלומים. לאוהד מומחיות ביהלומים, אבני חן יקרות, פנינים ושמאות מקצועית בתחום היהלומים ותכשיטי היוקרה.


ב'תכשיטי לאקויה' מעצבים ומייצרים מבחר גדול של תכשיטים, ביניהם תכשיטי זהב, תכשיטי יהלומים, אבני חן, טבעות אירוסין ונישואין. בלאקויה תמצאו עיצובים קלאסיים ועיצובים מקוריים הכוללים עיצובים בהתאמה אישית.

מייסד החברה, אוהד צנעני, עבד במסחר ושיווק יהלומים בחברות מובילות בענף היהלומים בישראל ובבורסות ומרכזי מסחר ליהלומים ברחבי העולם. אוהד צבר ניסיון רב בענף ולמד את אופן העיצוב, האסתטיקה וההגשה הנכונים ונחשף לעיצובים וטכניקות עבודה בעיצוב וייצור יהלומים.

חשיפתו לעיצובים שהשאירו חותם נתנו לו השראה מחברות ומעצבים מובילים בחו"ל.

ב'תכשיטי לאקויה' תמצאו מבחר גדול של יהלומים
ואבני חן, ישירות מבורסת היהלומים וללא תהליכי תיווך


לפרטים Lakoya הרצל 198 רחובות

08-9366319לראשונה בחטיבות הביניים בראשון לציון! 50 תלמידי חט"ב אמירים נבחרו להשתתף בתוכנית בית ספר מנגן של משרד החינוך והתלמידים יוכלו להתנסות ולנגן בכלי נגינה על פי בחירתם

עד היום התקיימה התוכנית בבתי הספר הייסודיים וכעת לראשונה היא תורחב לחטיבות הביניים. התוכנית מתקיימת במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוסיקה, מתוך הכרה בחשיבות של המוסיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 2


משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פועלם של בתי הספר המנגנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מדובר במהלך חשוב שיוצא במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוסיקה, מתוך הכרה בחשיבות של המוסיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

לאור זאת, הקצה המשרד בשנת הלימודים הנוכחית כ- 8 מיליון ₪ לטובת התכנית, שמאפשרת את הצטרפותן ה של עוד 30 רשויות חדשות למסגרת התכנית ונותן מענה מערכתי לכ- 17,000 תלמידים ב- 296 בתי ספר.

השנה לראשונה יצא משרד החינוך בקול קורא להשתתפות חטיבות הביניים בתוכנית. העיר ראשון לציון היא נבחרה להיות אחת משלוש רשויות אשר זכו בקול הקורא להפעלת תכנית "בתי ספר מנגנים" גם בחטיבות הביניים. התכנית החלה לפעול השנה בחטיבות הביניים "אמירים" בעיר בה משתתפים 50 תלמידי בית הספר.

על תוכנית בית ספר מנגן :

בית ספר מנגן נועד להעלות את מודעות ואהבת התלמידים לעולם המוסיקה זאת תוך התנסות בכלי נגינה ע"פ בחירתם ,כך שיהיה באפשרותם ללמוד ולהנות מחווית המוסיקלית. במהלך הלימודים התלמידים ירכשו מיומניות כגון: הגשמה עצמית, משמעת ,יכולת התמדה שיתוף פעולה בעבודת צוות ועוד.


שר החינוך, נפתלי בנט:

״מוסיקה היא אחד מהערוצים החשובים ביותר בתרבות, הישראלית ובכלל. היא יוצרת חוויה, זיכרון ומשמעות. כשר החינוך של כל ילדי ישראל, אני רוצה לתת הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד לפתח את הכישרון המיוחד להם באיזה תחום שיבחרו - באומנות, במדעים, בספורט וכמובן גם במוסיקה.

בתוכנית החדשה לחיזוק והרחבת בתי ספר המנגנים, נוסיף כ- 8 מיליון שקלים ונדאג שאת המנגינה הזאת אי אפשר יהיה להפסיק. בקבוצות לימוד קטנות יותר, עם תוכניות לימוד חדשות ובהוספת רשויות ומגזרים חדשים - יותר ויותר ילדים יוכלו להשתתף ולממש את הכישרון שלהם.

ההשקעה בחינוך מוסיקלי היום תצמיח את המוסיקאים של מחר ותציב את ישראל במרכז פס הקול העולמי״.


מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:

לצד קידום המקצועות המדעיים אנחנו רואים בהעצמת לימודי האומנויות מקום מרכזי בטיפוח דמותו של הבוגר. לאור זאת, יצאנו לדרך עם תכנית חומש בתחום לימודי המוסיקה כאשר אנחנו שואפים להרחיב יותר ויותר את בתי הספר המנגנים, תוך שימת דגש על יישובים מעשרוני טיפוח נמוכים במטרה ליצור שוויון הזדמנויות. השנה, הגדלנו את תקציב בתי הספר המנגנים בשיעור של 43%, צרפנו 30 רשויות חדשות וספקנו מענה נוסף לכ- 17,000 תלמידים. במגזר הערבי הגדלנו את התקציב בכ- 70%, הרחבנו את התוכנית לחטיבות הביניים וסללנו את הדרך לקונסרבטוריון הראשון בנחף. נמשיך לפעול במלוא המרץ לקידום המצוינות של התלמידים גם בתחום שכה חשוב בעולם החברתי שלנו, תחום המוסיקה.

התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אני מורה לבוזוקי מי שמעונין בנושא האומנותי
  הגב 10.12.18 22:06
 • אורח
  כל הכבוד!!!!! חטב ביניים רבין היא בית הספר אמירים!!! אתם לא מעודכנים!!!
  הגב 11.12.18 05:58

ההוראה והבשורה להורים מרז קינסטליך! "תוך 3 חודשים, בכל גני הילדים בראשון לציון לא יהיו יותר חצרות חול"

לאור פניות ותלונות ההורים הנחה ראש העיר את מנהל שפ"ע להאיץ את תוכניות ולסיימן תוך 3 חודשים:" אנו ערים לפניות התושבים בעניין חצרות הגנים ולכן אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי בתפקיד היא להאיץ עד למקסימום את קצב השלמת שדרוג כל גני הילדים בעיר. סיירתי בגנים שעברו את השדרוג ואני רואה את ההשפעה החיובית על הילדים וצוות הגן"

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 19


תמונות עידן גרוס

לפני ואחרי

בתוך שלושה חודשים לא יישאר בראשון לציון גן ילדים עם חצר שכולה חול! ראש העירייה, רז קינסטליך, הנחה את מנהל שפ"ע לסיים את שדרוג כל הגנים בתוך שלושה חודשים. על פי תוכנית העבודה המקורית, העבודות היו צפויות להסתיים בתוך כשנה.

מדובר על מעבר החצר החולי לחצר עם דשא סינטטי ואבנים משתלבות. חשוב לציין כי הכוונה לחול בחצרות הגן ולא ארגז החול המיתולוגי שתרומתו להתפתחות הילד אינה ניתנת לוויכוח. ארגז החול ימשיך להיות נוכח בחיי ילדי הגנים. אחת הסיבות המרכזיות שהובילו את העירייה להוציא את החול מהחצרות הייתה נושא הבריאות וליתר דיוק- רגישויות ואלרגיות בקרב ילדים מסוימים.

יש לציין שבמקביל להוצאת החול מגני הילדים, נעשית גם פעילות תוכן בגני הילדים בהיבט איכות הסביבה. אגף קיימות וסביבה בעיריית ראשון לציון מקדם את מיזם "הצצה ירוקה" שבו מאות מגננות העיר לומדות ליישם את עקרונות איכות הסביבה בפעילות הגן. המיזם נעשה בשיתוף פעולה עם אגף חינוך קדם יסודי של משרד החינוך ומפקחות על גני ילדים ממשרד החינוך.


צילום: עידן גרוסראש העירייה, רז קינסטליך:

"אנו ערים לפניות התושבים בעניין חצרות הגנים ולכן אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי בתפקיד היא להאיץ עד למקסימום את קצב השלמת שדרוג כל גני הילדים בעיר. סיירתי בגנים שעברו את השדרוג ואני רואה את ההשפעה החיובית על הילדים וצוות הגן". מינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ האמון על ניהול הפרויקט, הנחה את כל הקבלנים להתכנס ללוח הזמנים החדש וכאמור לסיים את העבודות בתוך שלושה חודשים.

סגן ראש העירייה, אבי חיים, הממשיך להחזיק בתיק שפ"ע ואף קידם את היוזמה, אמר:


"אני שמח מאוד על היוזמה של ראש העירייה שהיה קשוב לרחשי הציבור והחליט להקצות משאבים לזירוז התהליך. באופן אישי הנושא חשוב לי כאב וכנבחר ציבור ואני סמוך ובטוח שהורי ראשון לציון יצאו נשכרים. אין לי ספק שתושבי ראשון לציון יהיו מרוצים מהמראה החדש".

התפרסמו 19 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מבורך
  הגב 10.12.18 15:03
 • אורח
  אחלה אבי ורז
  הגב 10.12.18 15:29
 • אורח
  רעיון טוב מאוד, רק בבקשה לקחת בחשבון את נושא התחזוקה
  הגב 10.12.18 15:31
 • אורח
  רעיון מצויין
  הגב 10.12.18 16:20
 • אורח
  אבי היה אחראי קדציה קודמת והחליף רק 5 למה חיכה ? לקבל כותרות זה קל על גבו של דב צור
  הגב 10.12.18 16:55
 • אורח
  מסכים איתך אגב אני רואה שמתחילה הזנחה בעיר מאז שדב לא ראש עיר לצערי לא הצבעתי אני יודע שעשיתי טעות רק עכשיו אני מבין איזו
  10.12.18 17:04
 • אורח
  דב צור לבית הסוהר!
  12.12.18 20:49
 • אורח
  כל הכבוד לרז אני אמא לבנות בגן ; ועדיף שתהיה חצר ירוקה ונעימה לילדי הגן
  הגב 10.12.18 18:38
 • אורח
  שטויות, ההחלפה החלה בזמנו של דב צור
  12.12.18 21:26
 • אורח
  כל הכבוד !!! 👏👏👏
  הגב 10.12.18 19:14
 • אורח
  גם בחטיבות הצעירות יחליפו?
  הגב 10.12.18 19:42
 • אורח
  יש שכונות שאין גן חובה יש חטיבה צעירה בתוך בית ספר גם שם יחליפו את החול הנורא?
  הגב 10.12.18 19:42
 • אורח
  האם גם בגני נעמת
  הגב 10.12.18 20:44
 • אורח
  החלטה פופוליסטית ותו לו
  הגב 11.12.18 23:32
 • אורח
  לך חפש מי ינענע אותך
  12.12.18 20:48
 • אורח
  הכל בולשיט ופופוליזם ההחלפה היתה כבר בעיצומה, כותרות כותרות במקום עשייה ממש
  הגב 12.12.18 13:42
 • אורח
  לך חפש מי ינענע אותך
  12.12.18 20:48
 • אורח
  להאיץ?? 3 ימים כבר לא עובדים בשני גנים בו זמנית . מנוחה לאחר שלב ראשון...
  הגב 12.12.18 21:23
 • אורח
  הילדים זקוקים למשחקים בארגז חול שכדאי היה על הקפדה של הכיסוי שלו
  הגב 12.12.18 21:25

עוד רכבת מתוכננת לקום בראשון לציון "רכבת המטרו" מרחובות לרעננה וביום חמישי 13/12 ישיבה לאישור מיקום 7 התחנות בראשון לציון (מיקום התחנות בכתבה)

תוואי הרכבת מרחובות עד רעננה לאורך 73 ק"מ חלקה עילית וחלקה תחתית ותעבור מרחובות לנס ציונה, ראשון לציון, חולון, תל אביב, גבעתיים , רמת השרון, הרצליה, רעננה ובזכות 2 קווי מטרו נוספים יוכלו הנוסעים להגיע למעשה לכל יישובי גוש דן כולל במזרח ללוד ולראש העין. בעיר ראשון לציון רכבת המטרו תתפצל ל – 2 מסלולים, המזרחית והמערבית. צפי 2030. יחוקק חוק מיוחד להקמת וועדה מיוחדת ש"תלחם" בהתנגדויות.

אבי בר | | תגובות: 12
רכבת המטרו - הדמיה נתעייתכן כי חלק מתושבי ראשון לציון יהיו מבולבלים משלל תוכניות הרכבות המתוכננות לעבור בראשון לציון. ואכן כן! קיימות מספר תוכניות שונות ותקציבים שונים. קיימת התוכנית של הרכבת הקלה, תוכנית הרכבת המחברת את קו הראשונים למשה דיין וקיימת תוכנית רכבת המטרו האמורה לצאת מרחובות דרך ראשון לציון עד רעננה.

רכבת המטרו היא רכבת אשר חלקה תהיה עלית וחלקה תחתית, כאשר התוכניות הן להקים 3 קווי מטרו הראשית קו רחובות – ראשון – רעננה לאורך 73 ק"מ. ו – 2 קווי מטרו נוספים שלמעשה יאפשרו לנוסעים להחליף ולעלות לרכבת מטרו אחרת ולהגיע לכל יישוב בגוש דן ובמזרח עד ראש העין ולוד.

והיעד הוא להשלים את המטרו עד שנת 2030 ובשנים הקרובות יעסקו בתכנונים ובתוכניות. תקציב 3 קווי המטרו המתוכננים בגוש דן והארוך שבהם קו רחובות – רעננה כ – 150 מיליארד ₪.

העיתון הכלכלי דה מרקר מפרסם כי ביום חמישי הקרוב 13/12/18 יהיה עוד שלב היסטורי בתכנון רכבת המטרו כאשר הוועדה לתשתיות לאומיות תתכנס ותדון על אישור ראשוני לציר המתוכנן ועל מיקומי התחנות בכל עיר לאורך מסלול רכבת המטרו ובהן העיר ראשון לציון.

כאשר בעיר ראשון לציון הקו יתפצל ל – 2 שלוחות המזרחית והמערבית (בהמשך הן משתלבות שוב)

לגבי העיר ראשון לציון התחנות המוצעות לרכבת המטרו הן:

בשלוחה המזרחית

 • ברמת אליהו בקרבת רחוב תורה ועבודה
 • במתחם הרובע
 • תחנה בקרבת הציר לבית חולים אסף הרופא
 • תחנה בשטח המפונה בבסיס צריפין.

בשלוחה המערבית

 • רחוב ז'בוטינסקי – היובל.
 • קניון רוטשילד
 • קניון הראשונים.


מרכז לוגיסטיקה וטיפול

בראשון ליד כביש 431 יוקם מרכז לוגיסטי וטיפול לרכבת המטרו.


חוק מיוחד בכנסת לצמצום ההתנגדויות לתוואי המטרו

במדינת ישראל כל פרויקט לאומי "נתקע" בגלל שלל התנגדויות של עיריות, גופים ציבוריים, אזרחים וכד' ובפועל כל פרויקט הופך "לנצח" עד שמצליחים להתגבר על ההתנגדויות ולכן הוחלט כי הכנסת תחוקק במהלך שנת 2019 חוק מיוחד ל"רכבת המטרו" אשר תקבע וועדה מיוחדת ואליה תופנה כל התנגדות והוועדה אשר יינתן לה כוח וסמכויות נרחבות תבחן כל התנגדות במהירות וביעילות ותצמצם למינימום את יכולת ההתנגדויות לעכב את הפרויקט.
התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מגניב!!!!
  הגב 10.12.18 11:06
 • אורח
  ראשון מזרח לא במפה🙁
  הגב 10.12.18 11:39
 • אורח
  למה? אזור צריפין ואסף הרופא וקניון ראשונים. רק שיעשו עם זה משהו מועיל ולא ישחקו שוב עם הנסיעה מהמזרח ישירות לתל אביב וישלחו אותם קודם לרמלה לוד.. נקווה שאדון רז ידאג לכך...
  10.12.18 14:04
 • אורח
  תדאגו קודם לבסיס... נסיעה ישירה מרכבת ראשונים לתל אביב ולאוניברסיטה
  10.12.18 14:06
 • אורח
  אם יעמדו בלוח הזמנים אולי עוד אזכה לנסוע בה בנסיעה מיוחדת לאזרחים ותיקים בני 87... הלוואי. בהצלחה לפרויקט.
  הגב 10.12.18 12:36
 • אורח
  בע"ה עד אז תנו לגדול בשקט,,,,,,
  הגב 10.12.18 12:53
 • אורח
  נראה שכל העיר תהיה הפוכה מכל הפרויקטים האלה.
  הגב 10.12.18 14:05
 • אורח
  ממש, כאילו לא מספיק פקוק😪
  10.12.18 14:48
 • אורח
  אכות חיים לילדי ראשון
  הגב 10.12.18 15:28
 • אורח
  אין תחנה בנחלת יהודה???
  הגב 10.12.18 15:32
 • אורח
  להתחיל את עבודות בעיצומן על הקו מטרו שמתחיל משתי שלוחיות: רחובות, נס-ציונה, ראשל"צ, רמלה ולוד עד שתי שלוחיות צפוניות: כפר-סבא, רעננה ולהפעילו בשנת 2025! זה הקו שצריך להיות הראשון שצריך לעבוד עליו בדיוק כמו שעובדים על הקו האדום
  הגב 11.12.18 10:41
 • אורח
  הלוואי.בהצלחה
  הגב 11.12.18 18:50

החלה ההרשמה למרוץ ראשון לציון ביום שישי 1/2/19 ולראשונה השנה יתווסף מסלול 15 ק"מ

בנוסף יתקיים מסלול של 10 ק"מ המיועד לטובת קבוצות הריצה העירוניות , בני הנוער ותלמידי מגמות הספורט.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
צילום: החברה העירונית


החברה העירונית פותחת את ההרשמה למירוץ ראשון לציון 2019 שיתקיים בחודש פברואר בעיר. המירוץ מתקיים זו השנה ה4 כאשר השנה יתקיימו בו 2 מסלולים חדשים : 15 ק"מ שמהווה את המרחק של אליפות ישראל ו10 ק"מ לטובת קבוצות הריצה העירוניות , בני הנוער ותלמידי מגמות הספורט.

המירוץ יחל משעות הבוקר המוקדמות ובמהלכו יתקיים הפנינג ספורטיבי לכל המשפחה בהשתתפות תלמידי בתי הספר בעיר.

במירוץ יתקיימו 6 מסלולי ריצה למבוגרים ולילדים

להלן מרחקי ריצה ולוח זמנים :

07:00 - 15 ק"מ תחרותי

08:15 - 10 ק"מ תחרותי

09:15 - 5 ק"מ תחרותי

9:30 – 500 מטר לילדים נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים

09:50 - 2 ק"מ עממי

10:15 - מקצה 250 מטר אפרוחים - הרשמה במקום - מדליית משתתף בלבד


המירוץ יתקיים ביום שישי 1.2.19 החל מ7:00 באצטדיון האתלטיקה העירוני

לפרטים נוספים והרשמה למירוץ: http://hironit.co.il/?CategoryID=437&ArticleID=9821


מנהל חטיבת ספורט וקהילה, מר אריק ז'מייטיס:

"ממשיך את המסורת החשובה בעיר עם מרוץ ראשון לציון, המהווה אירוע הספורט הגדול ביותר בעיר, ובו אלפי רצים מבי"ס, אגודות ספורט וכלל הרצים בעיר. עיריית ראשון לציון והחברה העירונית מזמינות אתכם לקחת חלק במרוץ עם המקצה המתאים ביותר עבורכם וליהנות מהפנינג ספורט חוויתי"התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הזמר יגאל בשן יליד נחלת יהודה בראשון לציון הלך לעולמו

בן 68 במותו. מועד ההלוויה תפורסם בהמשך

אבי בר | | תגובות: 26


הזמר יגאל בשן יליד נחלת יהודה הלך לפני זמן קצר לעולמו בנסיבות טראגיות בדירתו ברחוב בארי בתל אביב.

על יגאל בשן ז"ל

נולד בשם יגאל בשארי במושב נחלת יהודה. כבר מגיל צעיר אהב לשיר ולנגן בגיטרה. בתיכון למד בבית הספר לאמנויות רננים שבתל אביב.

מגיל 15 הופיע עם שלומית אהרון ובגיל 17 הופיע במחזמר "איי לייק מייק" לצד שולה חן וחברו הטוב מוטי גלעדי, שהמליץ לו לשנות את שם משפחתו לבשן. בספטמבר 1968 הוציא תחת השם "יגאל בשן" תקליטון בכורה ובו ארבעה שירים ("אהבתי ילדה", "יש לי פנאי", "קרנבל" ו"ערי הגדה"). התקליטון זכה להצלחה גדולה ובשן הפך לזמר מוכר.

בשנת 1969, והוא בן 18 בלבד, זכה בשן ב"פרס כינור דוד" וביצע בפסטיבל הזמר והפזמון את "על גל האבן הלבנה" למילים של ירון לונדון וללחן של יעקב הולנדר. הוא השתתף גם בפסטיבל הזמר החסידי שם ביצע את "עושה שלום" שהלחינה נורית הירש למילים מן התפילה, וזכה במקום השני. בסוף 1969 הוציא תקליטון מצליח נוסף (עם השירים "אין לי יותר מה לומר" ו"שיר לפנות ערב") ובערב ראש השנה תשל"ט זכה בתואר זמר השנה של גלי צה"ל.

בצה"ל שירת בלהקת פיקוד הצפון בה היה הסולן ברוב השירים, לצד עדנה לב

בשנת 1974 כיכב בשן לצד דליה פרידלנד בסרטו של ג'ורג' עובדיה "שרית", בו גם הלחין ושר את השירים, ביניהם "כוכבים לא משקרים" בליווי ריקי גל. באותה שנה הוציא את האלבום "קפה אצל ברטה". האלבום כלל חידושים ל"את ואני נולדנו בתש"ח", בנוסף ל"דודי שב הביתה", "לקראת שבת" ושיר הנושא של התקליט, שהפך ללהיט ענק, וחודש באותה שנה על ידי שלישיית "הנשמות הטהורות". הוא שוב השתתף בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "יהיה פעם טוב" שזכה במקום השלישי. כמו כן, בשן זכה שוב בתואר זמר השנה בגלי צה"ל, ולראשונה באותו תואר גם בקול ישראל.

בשנת 1981 הוציא בשן את אלבומו הראשון אחרי חזרתו הסופית לארץ, "סיון", אשר הוקלט עם להקת "ברוש"', במהלך שנות ה-90, על אף ההצלחה עם "הופה היי", לא ויתר בשן גם על קהל המבוגרים.

בשנת 2001 הוציא בשן את "ציפור קטנה בלב", אלבום אוסף כפול ובו 40 מלהיטיו הגדולים.

בפברואר 2008 החל בשן להגיש תוכנית אישית חדשה בערוץ הראשון, הנקראת "60 אישי". בתוכנית נפגש בשן עם אמנים, יוצרים ואנשי ציבור ומשוחח עימם על הפסקול המוזיקלי הישראלי שלהם. דרך השירים חוזרים המרואיינים לאירועים אישיים ומכוננים בתולדות מדינת ישראל.

באוגוסט 2014 אושפז בשן עקב פצעי דקירה. בתחילת יוני 2015 אושפז בשנית עקב פצעי דקירה,[

בשנת 2016 זכה בפרס אקו"ם למפעל חיים.[3]

ב-17 ביוני 2016 שב יגאל בשן לבמה לאחר שנתיים בהן לא הופיע בציבור

בן 68 היה במותו

הודעת המשפחה

בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו

יגאל בשן

איש משפחה חם ואוהב

אומן ויוצר

פרטי הלוויה יפורסמו בהמשךהתפרסמו 26 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יהי