הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

56 תאגידי המים ייסגרו ובמקומם יקומו 30 תאגידי מים אזוריים הצפי לתחילת יישום החוק החדש יולי 2019

ההרשמה לגני הילדים תחל ב - 7.1.19 למשך 3 שבועות. 

מצ"ב סרטון הסבר על תהליך הרישום

ההוראה והבשורה להורים של רז קינסטליך! 

"תוך 3 חודשים, בכל גני הילדים בראשון לציון לא יהיו יותר חצרות חול"

תרומה ייחודית ואיכותית! נחום ואתי זרקון חקלאים מראשון לציון נפרדים מאוסף המחרשות הייחודי שאספו במשך השנים ותרמו אותן למוזיאון העירוני למען הדורות הבאים

במשך שנים אסף נחום זרקון מחרשות מתושבים וחקלאים מראשון לציון ויישובי הסביבה והציג אותם בחצר ביתו בשכונת סלע בעיר. כעת מאחר והשכונה נמצאת בתהליכי התחדשות עירונית החליטו בני הזוג לתרום את המחרשות למוזיאון העירוני

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


מוזיאון ראשון לציון זכה לתרומה מיוחדת במינה מהזוג נחום ואתי זרקון תושבי העיר. בני הזוג שמתגוררים בשכונת סלע החליטו לתרום למוזיאון מחרשות ישנות שאספו במהלך השנים ושמשו את החקלאים בנחלת יהודה, כפר אריה וישובים בסביבה. המוזיאון הודה לבני הזוג על תרומתם ומתכנן להציג את המחרשות כמיצגים בתערוכות ואף ישמשו לתצוגה בפעילויות החינוכיות שעורך המוזיאון .


על נחום זרקון:

יליד 1945 שעלה לישראל עם משפחתו בשנת 1948 לאחר הקמת המדינה. עם עלייתם ארצה הם חיו כשנה בבאר יעקב ולאחר מכן עברו לראשון לציון בה חיו בצריף של 15 מ"ר במעברת שיכון המזרח. בבגרותו עבד נחום ביקב כרמל מזרחי בראשון לציון ולאחר נישואיו הוא הפך לעגלון שעסק בהובלת חומרי בניין. במהלך השנים הוא התבקש על ידי התושבים שהחלו לבנו את בתיהם מחדש לפנות את המחרשות ישנות בשכונה, ובמקום לזרוק אותן החליט נחום לאסוף את המחרשות לחצר ביתו בשכונת סלע ולהציגן לתושבים בשכונה.

כעת מאחר והשכונה נמצאת בתהליכי התחדשות עירונית החליט נחום לתרום את המחרשות שאסף למוזיאון העירוני שם יוצגו לקהל הרחב.

האוסף שנתרם למוזיאון:
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לאור תחילת העבודות במתחם הסטודנטים "פרי פלייס" ברחובות של היזם אלדד פרי, החל שיווק בניין המשרדים במתחם אשר יתנשא ל – 12 קומות ומחירי המשרדים החל מ - 129 אלף ₪

פרויקט הסטודנטים "פרי פלייס" בכניסה לעיר כולל 750 דירות קטנות להשכרה לסטודנטים. המתחם כולל עירוב שימושים בהיקף אדיר של כ-30 אלף מ״ר של מסחר, משרדים, ובסה״כ יכלול המתחם בנייה בהיקף של 100 אלף מ״ר. גודל המשרדים החל מ – 14 מ"ר ובמחיר החל מ – 129 אלף ₪ ומשרד בגודל 20 מ"ר החל מ - 219 אלף ש"ח ומאפשר ללקוחות לרכוש במגוון גדלים בהתאם לצורך. כל קומה תכלול טרקלין עסקים משותף, לצד חדרי ישיבות מרכזיים

תוכן שיווקי ממומן

לפרטים נוספים: www.eldadperi.com

שאלות בפון 5066*

הדמיה


חברת אלדד פרי נדל"ן, בבעלותו של היזם אלדד פרי, החלה את השלב הבא בשיווק בניין המשרדים של פרויקט פרי פלייס ברחובות. אחרי שהחלו העבודות במתחם, ונמכרו מאות דירות להשכרה לסטודנטים בפרויקט למשקיעים, פותחת כעת החברה את האפשרות להצטרף לרכישת משרד בבניין המשרדים שיוקם במסגרת הפרויקט.


מחירי המשרדים בפרויקט נחשבים לאטרקטיביים במיוחד, כאשר המחיר של משרד קטן בגודל של 14 מ״ר מתחיל ב-129 אלף ש"ח בלבד. ומשרד בגודל 20 מ"ר בחל מ - 219 אלף ש"ח הבניין יכלול 12 קומות ובהם משרדים בשטח כולל של 12 אלף מ״ר, אותם ניתן לרכוש במגוון גדלים בהתאם לצורך.


המשתמשים במשרדי הבניין החדשני יוכלו ליהנות מחללים משותפים, בהמשך למגמה ובעקבותיה הביקוש שנוצר בשנים האחרונות, כאשר כל קומה תכלול טרקלין עסקים משותף, לצד חדרי ישיבות מרכזיים שאותם ניתן יהיה לשריין בהתאם לצורך.

המיקום של מגדל המשרדים גם הוא אטרקטיבי ביותר, באחד מאזורי התעסוקה החשובים במרכז הארץ, בלב פארק המדע ברחובות, צמוד לתחנת הרכבת ולצירי התנועה המרכזיים.

על פרויקט "פרי פלייס"

״המיקום של מגדל המשרדים בפרויקט פרי פלייס והתכנון שלו, הכולל משרדים קטנים החל מ-14 מ״ר, מהווה הזדמנות גדולה לבעלי עסקים קטנים ומקצועות חופשיים להיות בעלים של המשרד שלהם במחיר נוח. כמו כן האופי השיתופי של חללי הישיבות מהווה יתרון עבור שוכרי משרדים קטנים שיכולים גם ליהנות מהמיקום המנצח בפארק המדע ברחובות, וגם להימנע משכירות של חללים גדולים מדי לצורכי עבודתם, תוך חיסכון אדיר בעלויות. בנוסף לכך, מדובר בהזדמנות גם למשקיעים שיכולים בהשקעה לא גבוהה ליהנות מתשואה פנטסטית משכירות באזור מבוקש, עם כל היתרונות של השקעה במשרדים״.


פרויקט פרי פלייס נחשב לפרויקט החשוב ביותר בעיר רחובות, שכן הוא אמור – לראשונה מזה 20 שנה – להוסיף לעיר כמות של 750 דירות קטנות להשכרה לסטודנטים, הלומדים במוסדות האקדמיים הרבים בעיר. כמו כן יכלול המתחם עירוב שימושים בהיקף אדיר של כ-30 אלף מ״ר של מסחר, משרדים, ובסה״כ יכלול המתחם בנייה בהיקף של 100 אלף מ״ר


ביום שישי 14.12 תערוך עיריית ראשון לציון את אירוע השקת פסנתר "הכנף" שהוצב במדרחוב רוטשילד בהשתתפות התזמורת הסימפונית ראשון לציון

הפסנתר הוצב לרווחת התושבים לפני מספר שבועות שיוכלו לנגן בו מידי יום בין השעות 10:00-22:00 . הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


עיריית ראשון לציון תערוך ביום שישי הקרוב את אירוע ההשקה החגיגי של פסנתר "הכנף" שהוצב לפני מספר שבועות במדרחוב רוטשילד. כזכור העירייה החליטה להציב את הפסנתר לרווחת התושבים שיכולים להגיע מידי יום בין השעות 10:00-22:00(למעט הפסקת צהריים בין 14:00 ל-16:00.) אל המדרחוב ולהתחיל לנגן בפסנתר. הפסנתר הוצב כחלק מהמגמה העולמית להכניס חיים ומוזיקה ללב הערים. את הפסנתר חנך לראשונה הזמר סטפן שהגיע לראשון לציון במסגרת צילום הקליפ ל"היום הבינלאומי לשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלות"


אירוע ההשקה החגיגי יתקיים בהשתתפות התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

האירוע יתקיים ביום שישי 14.12 בשעה 11:00 במדרחוב רוטשילד

הכניסה חופשיתהתפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יפה. פעם הבאה בבקשה לאחר השעה 13:30 שנוכל לבוא עם הילדים לאחר סיום הלימודים
  הגב 12.12.18 17:04

56 תאגידי המים ייסגרו ובמקומם יקומו 30 תאגידי מים אזוריים הצפי לתחילת יישום החוק החדש יולי 2019

החוק עבר השבוע בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. בכל תאגיד ימונו דירקטורים על פי גודל הרשות. במקור רצו לצמצם ל – 11 תאגידים אזוריים. תאגיד קיים יוכל לבקש עיכוב ל – 3 – 6 שנים. החלטות נוספות בחוק: מבצע פריסת חובות מים ל – 36 תשלומים. המדינה והעיריות יממנו החלפת צנרת מים למיעוטי יכולת בבניינים ישנים. יותקנו מוני מים ממוחשבים הנקראים מרחוק עם אפשרות למונה כשר לשבת. בנזילת מים הצרכן ישלם כ – 10% לערך בלבד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 9


הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים, בראשות ח"כ דוד ביטן, אישרה השבוע לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק תאגידי המים והביוב של ח"כ איציק שמולי לצמצום מספרם.

על פי ההצעה 56 תאגידי המים בישראל יצומצמו החל מיולי 2019 ל 30 תאגידים אזוריים בה ישבו נציגי הרשויות בתאגיד. מספר נציגי הרשויות יהיה בהתאם לגודלה של אוכלוסיית הרשות – כך שלרשות גדולה יהיה מספר גדול יותר של נציגים. אך נקבעה לכך גם הגבלה מספר הדירקטורים של רשות לא יעלה על 11 . עוד נקבע כי לכל רשות יהיה נציג אך משקלו בהצבעה יהיה בהתאם לגודל הרשות שהוא מייצג. החוק החדש מאפשר לתאגיד הקיים לבקש דחייה של 3 - 6 שנים ביישום המעבר לתאגיד אזורי וזה יחוייב בנימוקים ובאישור השרים הרלוונטיים.

החלטות נוספות שנקבעו בוועדה בכנסת שאושרה בקריאה שנייה ושלישית:

1. סוכם עם האוצר על הקמת קרן בסך של 40 מיליון ₪ (חצי מהמדינה וחצי מהעירייה) על מנת לאפשר החלפת צנרת בבניינים ישנים ובאזורים בהם מתגוררים מעוטי יכולת.

2. אושר מתווה לטיפול בגביית חובות עבר, לפיו התאגידים יצאו במבצע גביית חובות ללא ריבית ויאפשרו עד 36 תשלומים.

3. אושר הסעיף שמסמיך את רשות המים לקבוע כללים להתקנת מוני מים המאפשרים קריאה מרחוק, לשיפור התמודדות עם מקרים של נזילות במערכת המים. עלות התקנתם לא תיפול על האזרחים ולא תשפיע על מחירי המים. לאזרחים שומרי שבת תתאפשר התקנת מונה שלא מחלל שבת.

4. בנוסף לכך אושרה הסמכת מועצת רשות המים לקבוע תעריף מים מופחת שיכול התאגיד לגבות במקרים של נזילות, כך שהחיובים לאזרח יהיו במאות שקלים בודדים ולא חיובים של אלפי שקלים.

ח"כ דוד ביטן יו"ר הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הפנים

מדובר בהחלטה חשובה ובשורה אמיתית לצרכנים, תקנו עוול חברתי שהכביד מאוד על תקציבה של משפחה בישראל. יש לציין כי זו פעימה ראשונה, אם התאגידים לא יצמצמו הוצאות ולא ישפרו את רמת השירות הכנסת תדרש לכך שוב״.

ח"כ איציק שמולי:

"מדובר בחוק היסטורי שמתקן עוול גדול. לא יצאנו עם מלא תאוותנו בידנו אבל אנחנו עומדים מאחורי הצעת החוק. התאגידים הם חלק מהבעיה ולא הפתרון, ולכן מספרם יצומצם דרמטית והם צריכים לראות בזה תמרור אזהרה – אם התפקוד שלהם לא ישתפר כנראה שיבוא חוק נוסף בכנסת הבאה".
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מזה עוזר לנו?
  הגב 12.12.18 11:53
 • אורח
  בסדר מלול גם פה עשה דאבל קומבינה !
  הגב 12.12.18 12:37
 • אורח
  התחלה טובה .
  הגב 12.12.18 12:37
 • אורח
  שם אחר לשחיתות ישנה. מישהו באמת קיווה שדוד ביטן ייזום ביטול הגופים המיותרים הללו. הרי כל מה שיקרה הוא שאנשים מ 56 גופים מיותרים ירוכזו ב 30 תאגידים מיותרים.
  הגב 12.12.18 12:46
 • אורח
  מה קורה עם החיוב על הצריכה המשותפת החריגה כמעט בכל שכונת נאות השיקמה ??? הצריכה המשותפת גדלה ב 400% !!!! וחיוב נחשבון גדל ב100% . האם חברת מניב דואגת לתקן את החיוב המוטעה ????
  הגב 12.12.18 13:04
 • אורח
  כנל גם ברחוב העבודה-חיוב מוטעה של 400%
  הגב 12.12.18 13:13
 • אורח
  הכל בולשיט זה שהיה ימשיך
  הגב 12.12.18 13:49
 • אורח
  מי יקבע את הרכב התאגידים. הרי זה לא יתבצע ללא כפיה מלמעלה. התיאגוד חייב להיות על בסיס מרחבי כדי לייעל את תפקוד התאגידים.
  הגב 12.12.18 17:28
 • אורח
  כולל מדהלה וזה ברור ..חחח בסוף משה כהן יהיה ראש העיר
  הגב 12.12.18 19:44

לידיעת הורי ראשון לציון ההרשמה לגני הילדים תחל ב - 7.1.19 למשך 3 שבועות. מצ"ב סרטון הסבר על תהליך הרישום

עיריית ראשון לציון פרסמה את הסרטון לקראת פתיחת הרישום על מנת להקל על ההורים ולהסביר את התהליך שמתבצע דרך אתר העירייה. תושבים חדשים, עולים חדשים ותושבים המזדהים על ידי דרכון ואין להם גישה לאינטרנט יוכלו להגיע למשרדי העיריה בתקופת הרישום, שם תחכה להם עמדת רישום ממוחשבת עם דיילת שתעזור בתהליך הרישום.(בקביעת תור מראש)

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


בתחילת חודש ינואר 2019 תפתח עיריית ראשון לציון את הרישום לגני הילדים בעיר שימשך כ3 שבועות. הרישום לגני הילדים יחל ביום רביעי 7.1.19 וימשךעד יום ראשון 27.1.19 . לקראת פתיחת הרישום לגני הילדים מפרסמת עיריית ראשון לציון סרטון הסבר להורים על תהליך הרישום אותו הם יכולים לבצע מהבית, דרך האתר העירוני - ללא הגעה למשרדי העירייה.

בכניסה לאתר הרישום על ההורים להכניס את פרטיהם האישיים ולאחר מכן מתחיל תהליך הרישום בו עליהם לבחור את זרם הגן אותו הם בוחרים.לאחר מכן הגנים יופיעו על המפה על פי אזור המגורים. על ההורים לבחור את שני הגנים אותם הם מעוניינים להירשם על פי עדיפות ראשונה ועדיפות שנייה לאחר הרישום יקבלו ההורים מספר פנייה על הצלחת הרישום.

בסיום תקופת ההרשמה יחל תהליך השיבוץ עליו יפורסמו פרטים באתר העירייה וכן תישלח הודעה להורים.

תושבים חדשים, עולים חדשים ותושבים המזדהים על ידי דרכון ואין להם גישה לאינטרנט יוכלו להגיע למשרדי העיריה בתקופת הרישום, שם תחכה להם עמדת רישום ממוחשבת עם דיילת שתעזור בתהליך הרישום.

על מנת לקבל את השירות יש לתאם תור מראש בטלפון: 03-9547979

הפרטים המלאים על הרישום לגנים יפורסמו לקראת פתיחת הרישום בינואר 2019.

להלן סרטון ההסבר:


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

בתכשיטי "לאקויה" ברחובות היהלומים נקיים וטבעיים ישירות מהבורסה ללא פערי תיווך, ניתן לעצב טבעות ותכשיטים בהזמנה אישית , מבחר טבעות אירוסין. שירות ותיקון תכשיטים במקום.

"לאקויה" הרצל 198 רחובות

תוכן שיווקי ממומןלהלן לינק לאתר Lakoya

http://lakoya.indexm.co.il/


תכשיטי לאקויה הינה חברה מובילה בענף התכשיטים.
החברה הוקמה ע"י אוהד צנעני יהלומן וגמולוג בעל ניסיון עשיר של מעל 20 שנה בענף היהלומים. לאוהד מומחיות ביהלומים, אבני חן יקרות, פנינים ושמאות מקצועית בתחום היהלומים ותכשיטי היוקרה.


ב'תכשיטי לאקויה' מעצבים ומייצרים מבחר גדול של תכשיטים, ביניהם תכשיטי זהב, תכשיטי יהלומים, אבני חן, טבעות אירוסין ונישואין. בלאקויה תמצאו עיצובים קלאסיים ועיצובים מקוריים הכוללים עיצובים בהתאמה אישית.

מייסד החברה, אוהד צנעני, עבד במסחר ושיווק יהלומים בחברות מובילות בענף היהלומים בישראל ובבורסות ומרכזי מסחר ליהלומים ברחבי העולם. אוהד צבר ניסיון רב בענף ולמד את אופן העיצוב, האסתטיקה וההגשה הנכונים ונחשף לעיצובים וטכניקות עבודה בעיצוב וייצור יהלומים.

חשיפתו לעיצובים שהשאירו חותם נתנו לו השראה מחברות ומעצבים מובילים בחו"ל.

ב'תכשיטי לאקויה' תמצאו מבחר גדול של יהלומים
ואבני חן, ישירות מבורסת היהלומים וללא תהליכי תיווך


לפרטים Lakoya הרצל 198 רחובות

08-9366319לראשונה בחטיבות הביניים בראשון לציון! 50 תלמידי חט"ב אמירים נבחרו להשתתף בתוכנית בית ספר מנגן של משרד החינוך והתלמידים יוכלו להתנסות ולנגן בכלי נגינה על פי בחירתם

עד היום התקיימה התוכנית בבתי הספר הייסודיים וכעת לראשונה היא תורחב לחטיבות הביניים. התוכנית מתקיימת במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוסיקה, מתוך הכרה בחשיבות של המוסיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 2


משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פועלם של בתי הספר המנגנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מדובר במהלך חשוב שיוצא במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוסיקה, מתוך הכרה בחשיבות של המוסיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

לאור זאת, הקצה המשרד בשנת הלימודים הנוכחית כ- 8 מיליון ₪ לטובת התכנית, שמאפשרת את הצטרפותן ה של עוד 30 רשויות חדשות למסגרת התכנית ונותן מענה מערכתי לכ- 17,000 תלמידים ב- 296 בתי ספר.

השנה לראשונה יצא משרד החינוך בקול קורא להשתתפות חטיבות הביניים בתוכנית. העיר ראשון לציון היא נבחרה להיות אחת משלוש רשויות אשר זכו בקול הקורא להפעלת תכנית "בתי ספר מנגנים" גם בחטיבות הביניים. התכנית החלה לפעול השנה בחטיבות הביניים "אמירים" בעיר בה משתתפים 50 תלמידי בית הספר.

על תוכנית בית ספר מנגן :

בית ספר מנגן נועד להעלות את מודעות ואהבת התלמידים לעולם המוסיקה זאת תוך התנסות בכלי נגינה ע"פ בחירתם ,כך שיהיה באפשרותם ללמוד ולהנות מחווית המוסיקלית. במהלך הלימודים התלמידים ירכשו מיומניות כגון: הגשמה עצמית, משמעת ,יכולת התמדה שיתוף פעולה בעבודת צוות ועוד.


שר החינוך, נפתלי בנט:

״מוסיקה היא אחד מהערוצים החשובים ביותר בתרבות, הישראלית ובכלל. היא יוצרת חוויה, זיכרון ומשמעות. כשר החינוך של כל ילדי ישראל, אני רוצה לתת הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד לפתח את הכישרון המיוחד להם באיזה תחום שיבחרו - באומנות, במדעים, בספורט וכמובן גם במוסיקה.

בתוכנית החדשה לחיזוק והרחבת בתי ספר המנגנים, נוסיף כ- 8 מיליון שקלים ונדאג שאת המנגינה הזאת אי אפשר יהיה להפסיק. בקבוצות לימוד קטנות יותר, עם תוכניות לימוד חדשות ובהוספת רשויות ומגזרים חדשים - יותר ויותר ילדים יוכלו להשתתף ולממש את הכישרון שלהם.

ההשקעה בחינוך מוסיקלי היום תצמיח את המוסיקאים של מחר ותציב את ישראל במרכז פס הקול העולמי״.


מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:

לצד קידום המקצועות המדעיים אנחנו רואים בהעצמת לימודי האומנויות מקום מרכזי בטיפוח דמותו של הבוגר. לאור זאת, יצאנו לדרך עם תכנית חומש בתחום לימודי המוסיקה כאשר אנחנו שואפים להרחיב יותר ויותר את בתי הספר המנגנים, תוך שימת דגש על יישובים מעשרוני טיפוח נמוכים במטרה ליצור שוויון הזדמנויות. השנה, הגדלנו את תקציב בתי הספר המנגנים בשיעור של 43%, צרפנו 30 רשויות חדשות וספקנו מענה נוסף לכ- 17,000 תלמידים. במגזר הערבי הגדלנו את התקציב בכ- 70%, הרחבנו את התוכנית לחטיבות הביניים וסללנו את הדרך לקונסרבטוריון הראשון בנחף. נמשיך לפעול במלוא המרץ לקידום המצוינות של התלמידים גם בתחום שכה חשוב בעולם החברתי שלנו, תחום המוסיקה.

התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אני מורה לבוזוקי מי שמעונין בנושא האומנותי
  הגב 10.12.18 22:06
 • אורח
  כל הכבוד!!!!! חטב ביניים רבין היא בית הספר אמירים!!! אתם לא מעודכנים!!!
  הגב 11.12.18 05:58

ההוראה והבשורה להורים מרז קינסטליך! "תוך 3 חודשים, בכל גני הילדים בראשון לציון לא יהיו יותר חצרות חול"

לאור פניות ותלונות ההורים הנחה ראש העיר את מנהל שפ"ע להאיץ את תוכניות ולסיימן תוך 3 חודשים:" אנו ערים לפניות התושבים בעניין חצרות הגנים ולכן אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי בתפקיד היא להאיץ עד למקסימום את קצב השלמת שדרוג כל גני הילדים בעיר. סיירתי בגנים שעברו את השדרוג ואני רואה את ההשפעה החיובית על הילדים וצוות הגן"

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 19


תמונות עידן גרוס

לפני ואחרי

בתוך שלושה חודשים לא יישאר בראשון לציון גן ילדים עם חצר שכולה חול! ראש העירייה, רז קינסטליך, הנחה את מנהל שפ"ע לסיים את שדרוג כל הגנים בתוך שלושה חודשים. על פי תוכנית העבודה המקורית, העבודות היו צפויות להסתיים בתוך כשנה.

מדובר על מעבר החצר החולי לחצר עם דשא סינטטי ואבנים משתלבות. חשוב לציין כי הכוונה לחול בחצרות הגן ולא ארגז החול המיתולוגי שתרומתו להתפתחות הילד אינה ניתנת לוויכוח. ארגז החול ימשיך להיות נוכח בחיי ילדי הגנים. אחת הסיבות המרכזיות שהובילו את העירייה להוציא את החול מהחצרות הייתה נושא הבריאות וליתר דיוק- רגישויות ואלרגיות בקרב ילדים מסוימים.

יש לציין שבמקביל להוצאת החול מגני הילדים, נעשית גם פעילות תוכן בגני הילדים בהיבט איכות הסביבה. אגף קיימות וסביבה בעיריית ראשון לציון מקדם את מיזם "הצצה ירוקה" שבו מאות מגננות העיר לומדות ליישם את עקרונות איכות הסביבה בפעילות הגן. המיזם נעשה בשיתוף פעולה עם אגף חינוך קדם יסודי של משרד החינוך ומפקחות על גני ילדים ממשרד החינוך.


צילום: עידן גרוסראש העירייה, רז קינסטליך:

"אנו ערים לפניות התושבים בעניין חצרות הגנים ולכן אחת ההחלטות הראשונות שקיבלתי בתפקיד היא להאיץ עד למקסימום את קצב השלמת שדרוג כל גני הילדים בעיר. סיירתי בגנים שעברו את השדרוג ואני רואה את ההשפעה החיובית על הילדים וצוות הגן". מינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ האמון על ניהול הפרויקט, הנחה את כל הקבלנים להתכנס ללוח הזמנים החדש וכאמור לסיים את העבודות בתוך שלושה חודשים.

סגן ראש העירייה, אבי חיים, הממשיך להחזיק בתיק שפ"ע ואף קידם את היוזמה, אמר:


"אני שמח מאוד על היוזמה של ראש העירייה שהיה קשוב לרחשי הציבור והחליט להקצות משאבים לזירוז התהליך. באופן אישי הנושא חשוב לי כאב וכנבחר ציבור ואני סמוך ובטוח שהורי ראשון לציון יצאו נשכרים. אין לי ספק שתושבי ראשון לציון יהיו מרוצים מהמראה החדש".

התפרסמו 19 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מבורך
  הגב 10.12.18 15:03
 • אורח
  אחלה אבי ורז
  הגב 10.12.18 15:29
 • אורח
  רעיון טוב מאוד, רק בבקשה לקחת בחשבון את נושא התחזוקה
  הגב 10.12.18 15:31
 • אורח
  רעיון מצויין
  הגב 10.12.18 16:20
 • אורח
  אבי היה אחראי קדציה קודמת והחליף רק 5 למה חיכה ? לקבל כותרות זה קל על גבו של דב צור
  הגב 10.12.18 16:55
 • אורח
  מסכים איתך אגב אני רואה שמתחילה הזנחה בעיר מאז שדב לא ראש עיר לצערי לא הצבעתי אני יודע שעשיתי טעות רק עכשיו אני מבין איזו
  10.12.18 17:04
 • אורח
  דב צור לבית הסוהר!
  12.12.18 20:49
 • אורח
  כל הכבוד לרז אני אמא לבנות בגן ; ועדיף שתהיה חצר ירוקה ונעימה לילדי הגן
  הגב 10.12.18 18:38
 • אורח
  שטויות, ההחלפה החלה בזמנו של דב צור
  12.12.18 21:26
 • אורח
  כל הכבוד !!! 👏👏👏
  הגב 10.12.18 19:14
 • אורח
  גם בחטיבות הצעירות יחליפו?
  הגב 10.12.18 19:42
 • אורח
  יש שכונות שאין גן חובה יש חטיבה צעירה בתוך בית ספר גם שם יחליפו את החול הנורא?
  הגב 10.12.18 19:42
 • אורח
  האם גם בגני נעמת
  הגב 10.12.18 20:44
 • אורח
  החלטה פופוליסטית ותו לו
  הגב 11.12.18 23:32
 • אורח
  לך חפש מי ינענע אותך
  12.12.18 20:48
 • אורח
  הכל בולשיט ופופוליזם ההחלפה היתה כבר בעיצומה, כותרות כותרות במקום עשייה ממש
  הגב 12.12.18 13:42
 • אורח
  לך חפש מי ינענע אותך
  12.12.18 20:48
 • אורח
  להאיץ?? 3 ימים כבר לא עובדים בשני גנים בו זמנית . מנוחה לאחר שלב ראשון...
  הגב 12.12.18 21:23
 • אורח
  הילדים זקוקים למשחקים בארגז חול שכדאי היה על הקפדה של הכיסוי שלו
  הגב 12.12.18 21:25

עוד רכבת מתוכננת לקום בראשון לציון "רכבת המטרו" מרחובות לרעננה וביום חמישי 13/12 ישיבה לאישור מיקום 7 התחנות בראשון לציון (מיקום התחנות בכתבה)

תוואי הרכבת מרחובות עד רעננה לאורך 73 ק"מ חלקה עילית וחלקה תחתית ותעבור מרחובות לנס ציונה, ראשון לציון, חולון, תל אביב, גבעתיים , רמת השרון, הרצליה, רעננה ובזכות 2 קווי מטרו נוספים יוכלו הנוסעים להגיע למעשה לכל יישובי גוש דן כולל במזרח ללוד ולראש העין. בעיר ראשון לציון רכבת המטרו תתפצל ל – 2 מסלולים, המזרחית והמערבית. צפי 2030. יחוקק חוק מיוחד להקמת וועדה מיוחדת ש"תלחם" בהתנגדויות.

אבי בר | | תגובות: 12
רכבת המטרו - הדמיה נתעייתכן כי חלק מתושבי ראשון לציון יהיו מבולבלים משלל תוכניות הרכבות המתוכננות לעבור בראשון לציון. ואכן כן! קיימות מספר תוכניות שונות ותקציבים שונים. קיימת התוכנית של הרכבת הקלה, תוכנית הרכבת המחברת את קו הראשונים למשה דיין וקיימת תוכנית רכבת המטרו האמורה לצאת מרחובות דרך ראשון לציון עד רעננה.

רכבת המטרו היא רכבת אשר חלקה תהיה עלית וחלקה תחתית, כאשר התוכניות הן להקים 3 קווי מטרו הראשית קו רחובות – ראשון – רעננה לאורך 73 ק"מ. ו – 2 קווי מטרו נוספים שלמעשה יאפשרו לנוסעים להחליף ולעלות לרכבת מטרו אחרת ולהגיע לכל יישוב בגוש דן ובמזרח עד ראש העין ולוד.

והיעד הוא להשלים את המטרו עד שנת 2030 ובשנים הקרובות יעסקו בתכנונים ובתוכניות. תקציב 3 קווי המטרו המתוכננים בגוש דן והארוך שבהם קו רחובות – רעננה כ – 150 מיליארד ₪.

העיתון הכלכלי דה מרקר מפרסם כי ביום חמישי הקרוב 13/12/18 יהיה עוד שלב היסטורי בתכנון רכבת המטרו כאשר הוועדה לתשתיות לאומיות תתכנס ותדון על אישור ראשוני לציר המתוכנן ועל מיקומי התחנות בכל עיר לאורך מסלול רכבת המטרו ובהן העיר ראשון לציון.

כאשר בעיר ראשון לציון הקו יתפצל ל – 2 שלוחות המזרחית והמערבית (בהמשך הן משתלבות שוב)

לגבי העיר ראשון לציון התחנות המוצעות לרכבת המטרו הן:

בשלוחה המזרחית

 • ברמת אליהו בקרבת רחוב תורה ועבודה
 • במתחם הרובע
 • תחנה בקרבת הציר לבית חולים אסף הרופא
 • תחנה בשטח המפונה בבסיס צריפין.

בשלוחה המערבית

 • רחוב ז'בוטינסקי – היובל.
 • קניון רוטשילד
 • קניון הראשונים.


מרכז לוגיסטיקה וטיפול

בראשון ליד כביש 431 יוקם מרכז לוגיסטי וטיפול לרכבת המטרו.


חוק מיוחד בכנסת לצמצום ההתנגדויות לתוואי המטרו

במדינת ישראל כל פרויקט לאומי "נתקע" בגלל שלל התנגדויות של עיריות, גופים ציבוריים, אזרחים וכד' ובפועל כל פרויקט הופך "לנצח" עד שמצליחים להתגבר על ההתנגדויות ולכן הוחלט כי הכנסת תחוקק במהלך שנת 2019 חוק מיוחד ל"רכבת המטרו" אשר תקבע וועדה מיוחדת ואליה תופנה כל התנגדות והוועדה אשר יינתן לה כוח וסמכויות נרחבות תבחן כל התנגדות במהירות וביעילות ותצמצם למינימום את יכולת ההתנגדויות לעכב את הפרויקט.
התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מגניב!!!!
  הגב 10.12.18 11:06
 • אורח
  ראשון מזרח לא במפה🙁
  הגב 10.12.18 11:39
 • אורח
  למה? אזור צריפין ואסף הרופא וקניון ראשונים. רק שיעשו עם זה משהו מועיל ולא ישחקו שוב עם הנסיעה מהמזרח ישירות לתל אביב וישלחו אותם קודם לרמלה לוד.. נקווה שאדון רז ידאג לכך...
  10.12.18 14:04
 • אורח
  תדאגו קודם לבסיס... נסיעה ישירה מרכבת ראשונים לתל אביב ולאוניברסיטה
  10.12.18 14:06
 • אורח
  אם יעמדו בלוח הזמנים אולי עוד אזכה לנסוע בה בנסיעה מיוחדת לאזרחים ותיקים בני 87... הלוואי. בהצלחה לפרויקט.
  הגב 10.12.18 12:36
 • אורח
  בע"ה עד אז תנו לגדול בשקט,,,,,,
  הגב 10.12.18 12:53
 • אורח
  נראה שכל העיר תהיה הפוכה מכל הפרויקטים האלה.
  הגב 10.12.18 14:05
 • אורח
  ממש, כאילו לא מספיק פקוק😪
  10.12.18 14:48
 • אורח
  אכות חיים לילדי ראשון
  הגב 10.12.18 15:28
 • אורח
  אין תחנה בנחלת יהודה???
  הגב 10.12.18 15:32
 • אורח
  להתחיל את עבודות בעיצומן על הקו מטרו שמתחיל משתי שלוחיות: רחובות, נס-ציונה, ראשל"צ, רמלה ולוד עד שתי שלוחיות צפוניות: כפר-סבא, רעננה ולהפעילו בשנת 2025! זה הקו שצריך להיות הראשון שצריך לעבוד עליו בדיוק כמו שעובדים על הקו האדום
  הגב 11.12.18 10:41
 • אורח
  הלוואי.בהצלחה
  הגב 11.12.18 18:50

החלה ההרשמה למרוץ ראשון לציון ביום שישי 1/2/19 ולראשונה השנה יתווסף מסלול 15 ק"מ

בנוסף יתקיים מסלול של 10 ק"מ המיועד לטובת קבוצות הריצה העירוניות , בני הנוער ותלמידי מגמות הספורט.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
צילום: החברה העירונית


החברה העירונית פותחת את ההרשמה למירוץ ראשון לציון 2019 שיתקיים בחודש פברואר בעיר. המירוץ מתקיים זו השנה ה4 כאשר השנה יתקיימו בו 2 מסלולים חדשים : 15 ק"מ שמהווה את המרחק של אליפות ישראל ו10 ק"מ לטובת קבוצות הריצה העירוניות , בני הנוער ותלמידי מגמות הספורט.

המירוץ יחל משעות הבוקר המוקדמות ובמהלכו יתקיים הפנינג ספורטיבי לכל המשפחה בהשתתפות תלמידי בתי הספר בעיר.

במירוץ יתקיימו 6 מסלולי ריצה למבוגרים ולילדים

להלן מרחקי ריצה ולוח זמנים :

07:00 - 15 ק"מ תחרותי

08:15 - 10 ק"מ תחרותי

09:15 - 5 ק"מ תחרותי

9:30 – 500 מטר לילדים נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים

09:50 - 2 ק"מ עממי

10:15 - מקצה 250 מטר אפרוחים - הרשמה במקום - מדליית משתתף בלבד


המירוץ יתקיים ביום שישי 1.2.19 החל מ7:00 באצטדיון האתלטיקה העירוני

לפרטים נוספים והרשמה למירוץ: http://hironit.co.il/?CategoryID=437&ArticleID=9821


מנהל חטיבת ספורט וקהילה, מר אריק ז'מייטיס:

"ממשיך את המסורת החשובה בעיר עם מרוץ ראשון לציון, המהווה אירוע הספורט הגדול ביותר בעיר, ובו אלפי רצים מבי"ס, אגודות ספורט וכלל הרצים בעיר. עיריית ראשון לציון והחברה העירונית מזמינות אתכם לקחת חלק במרוץ עם המקצה המתאים ביותר עבורכם וליהנות מהפנינג ספורט חוויתי"התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הזמר יגאל בשן יליד נחלת יהודה בראשון לציון הלך לעולמו

בן 68 במותו. מועד ההלוויה תפורסם בהמשך

אבי בר | | תגובות: 26


הזמר יגאל בשן יליד נחלת יהודה הלך לפני זמן קצר לעולמו בנסיבות טראגיות בדירתו ברחוב בארי בתל אביב.

על יגאל בשן ז"ל

נולד בשם יגאל בשארי במושב נחלת יהודה. כבר מגיל צעיר אהב לשיר ולנגן בגיטרה. בתיכון למד בבית הספר לאמנויות רננים שבתל אביב.

מגיל 15 הופיע עם שלומית אהרון ובגיל 17 הופיע במחזמר "איי לייק מייק" לצד שולה חן וחברו הטוב מוטי גלעדי, שהמליץ לו לשנות את שם משפחתו לבשן. בספטמבר 1968 הוציא תחת השם "יגאל בשן" תקליטון בכורה ובו ארבעה שירים ("אהבתי ילדה", "יש לי פנאי", "קרנבל" ו"ערי הגדה"). התקליטון זכה להצלחה גדולה ובשן הפך לזמר מוכר.

בשנת 1969, והוא בן 18 בלבד, זכה בשן ב"פרס כינור דוד" וביצע בפסטיבל הזמר והפזמון את "על גל האבן הלבנה" למילים של ירון לונדון וללחן של יעקב הולנדר. הוא השתתף גם בפסטיבל הזמר החסידי שם ביצע את "עושה שלום" שהלחינה נורית הירש למילים מן התפילה, וזכה במקום השני. בסוף 1969 הוציא תקליטון מצליח נוסף (עם השירים "אין לי יותר מה לומר" ו"שיר לפנות ערב") ובערב ראש השנה תשל"ט זכה בתואר זמר השנה של גלי צה"ל.

בצה"ל שירת בלהקת פיקוד הצפון בה היה הסולן ברוב השירים, לצד עדנה לב

בשנת 1974 כיכב בשן לצד דליה פרידלנד בסרטו של ג'ורג' עובדיה "שרית", בו גם הלחין ושר את השירים, ביניהם "כוכבים לא משקרים" בליווי ריקי גל. באותה שנה הוציא את האלבום "קפה אצל ברטה". האלבום כלל חידושים ל"את ואני נולדנו בתש"ח", בנוסף ל"דודי שב הביתה", "לקראת שבת" ושיר הנושא של התקליט, שהפך ללהיט ענק, וחודש באותה שנה על ידי שלישיית "הנשמות הטהורות". הוא שוב השתתף בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר "יהיה פעם טוב" שזכה במקום השלישי. כמו כן, בשן זכה שוב בתואר זמר השנה בגלי צה"ל, ולראשונה באותו תואר גם בקול ישראל.

בשנת 1981 הוציא בשן את אלבומו הראשון אחרי חזרתו הסופית לארץ, "סיון", אשר הוקלט עם להקת "ברוש"', במהלך שנות ה-90, על אף ההצלחה עם "הופה היי", לא ויתר בשן גם על קהל המבוגרים.

בשנת 2001 הוציא בשן את "ציפור קטנה בלב", אלבום אוסף כפול ובו 40 מלהיטיו הגדולים.

בפברואר 2008 החל בשן להגיש תוכנית אישית חדשה בערוץ הראשון, הנקראת "60 אישי". בתוכנית נפגש בשן עם אמנים, יוצרים ואנשי ציבור ומשוחח עימם על הפסקול המוזיקלי הישראלי שלהם. דרך השירים חוזרים המרואיינים לאירועים אישיים ומכוננים בתולדות מדינת ישראל.

באוגוסט 2014 אושפז בשן עקב פצעי דקירה. בתחילת יוני 2015 אושפז בשנית עקב פצעי דקירה,[

בשנת 2016 זכה בפרס אקו"ם למפעל חיים.[3]

ב-17 ביוני 2016 שב יגאל בשן לבמה לאחר שנתיים בהן לא הופיע בציבור

בן 68 היה במותו

הודעת המשפחה

בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו

יגאל בשן

איש משפחה חם ואוהב

אומן ויוצר

פרטי הלוויה יפורסמו בהמשךהתפרסמו 26 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יהי זכרו ברוך נשמתו עדן תנחומי למשפחה שלא תדעו עוד צער נשמתו עדן ✡️
  הגב 09.12.18 18:51
 • אורח
  וואוו עצוב מאוד , נפטר בטרם עת.
  הגב 09.12.18 18:54
 • אורח
  כמה כואב זמר אהוב ענו וצנוע
  הגב 09.12.18 18:56
 • אורח
  תנחומי למשפחה.
  הגב 09.12.18 18:57
 • אורח
  משתתף בצער המשפחה
  הגב 09.12.18 18:57
 • אורח
  זמר גדול יהי זיכרו ברוך 🙏🙏🙏
  הגב 09.12.18 18:58
 • אורח
  עצוב מאוד יהי זיכרו ברוך
  הגב 09.12.18 18:59
 • אורח
  כאב ועצב גדול לכולנו בעיקר תושבי ראשון שהיה בן עירנו ואהוב על כולנו ....חבל מאד דמות שתיזכר עוד שנים רבות...יהי זכרו ברוך😢
  הגב 09.12.18 19:06
 • אורח
  אכן כואב ומצער . יהי זכרו ברוך .
  09.12.18 21:17
 • אורח
  כואב מאוד איש יקר למשפחה ולאוהבי הזמר ולכל אלה שהיכרנו יהי זיכרו ברוך
  הגב 09.12.18 19:09
 • אורח
  עצוב ,יהי זכרו ברוך
  הגב 09.12.18 19:09
 • אורח
  וואייי ממש הלם! ומי דקר אותו ב2014 ו15? למה נסיבות טרגיות??? משהו שם מסתירים ומעניין מה...
  הגב 09.12.18 19:09
 • אורח
  הסקרנות הרגה את החתול זה באמת חשוב עגשיו
  09.12.18 19:30
 • אורח
  עצוב ...
  09.12.18 19:30
 • אורח
  צר לשמוע.חבל.
  הגב 09.12.18 19:30
 • אורח
  עצוב
  הגב 09.12.18 19:30
 • אורח
  מוזר ביותר... התאבד או חוסל?
  הגב 09.12.18 21:01
 • אורח
  וואוו הלם😱 ממש אהבתי וגדלתי על השירים שלו.שלא תדעו יותר צער ת.נ.צ.ב.ה
  הגב 09.12.18 21:44
 • אורח
  עצוב מאד. יהי זכרו ברוך
  הגב 09.12.18 23:19
 • אורח
  😢 נשמתו עדן. תנחמו משמים משפחה יקרה😪
  הגב 09.12.18 23:25
 • אורח
  אליל מוכרי כמה אהבתי אותו ואת השירים כמה עצוב
  הגב 10.12.18 00:24
 • אורח
  יגאל זמר מוזיקאי ויותר, נעמתה לנו מאוד⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩ בקולך הערב יהי זכרך ברוך
  הגב 10.12.18 11:13
 • אורח
  זמר ויוצר ענק , מלח הארץ . גדלנו על שיריך היפים. יהי זכרך ברוך .
  הגב 10.12.18 12:29
 • אורח
  יגאל בשן במותך נתת צו לאמי (ארגון אומני ישראל) להקים אצלם מחלקה שתטפל בכל נושא האומנים המתבגרים והבעיות שהם נתקלים (תמיכה וסיוע לא רק כספית) כדי שכל אומר לא יגיע למצב של האומנים בשן וגבי שושן הנהדרים נכסי צאן ברזל. אדם.
  הגב 10.12.18 12:34
 • אורח
  איך הוא היתאבד
  הגב 10.12.18 13:35
 • אורח
  ?
  הגב 10.12.18 13:35

עיריית ראשון לציון מסכמת את סופת הגשם בה ירד כ – 200 מ"מ בראשון לציון ולשם השוואה בשנה שעברה בכל חודש דצמבר ירדו רק 46 מ"מ גשם בראשון לציון... מצ"ב תמונות

למרות הנזקים ריבוי הגשמים הביאו למילוי האגמים המלכותיים בראשון לציון הנמצאים במערב העיר אגם ראשוןן לציון ואגם הנקיק, שיכולים להכיל 3.5 מליון קוב מים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 6
אגם ראשון לציון- רונן וגנר


עיריית ראשון לציון מפרסמת את סיכום מערכת החורף שעברה על העיר בסוף שבוע אחד בו ירדו כ-200 מ"מ של גשם, יותר מפי ארבעה מהכמות שירדה בכל חודש דצמבר אשתקד, אז ירדו 46 מ"מ בלבד בחודש כולו.

כמות אדירה של משקעים בפרק זמן קצר ובמקביל סתימת הקולטנים על ידי פסולת ועלים מובילה להצפות, בדרך כלל במקומות הנמוכים. כמו כן, המערכת הגשומה לוותה ברוחות עזות, דבר שגרם לקריסת 22 עצים ברחבי העיר, חלקם נפלו על רכבים וגרמו לנזקים. צוותים של חברת המים מניב, מינהלי שפ"ע, איכות הסביבה והחברה לבטחון פעלו מסביב לשעון כדי לנקות קולטנים, לפנות עצים וענפים שקרסו, כיוונו תנועה וחסמו דרכים מסכנות עד לפינוי המפגעים.


המוקד העירוני דיווח על כ-380 פניות מתושבים הנוגעות למזג האוויר. ראש העירייה, רז קינסטליך, יחד עם סגנו, אבי חיים, הגיעו בבוקר יום שישי למוקד העירוני וקיבלו דיווח בזמן אמת על המתרחש ופעילות צוותי העירייה. בהמשך יצאו לאזורים שבהם קרסו עצים ונחסמו ועקבו אחר הפעילות בשטח. ראש העירייה שיבח את עבודתם של צוותי העירייה שפעלו בתנאים קשים ובמסירות רבה ואמר שכל התשתיות שניזוקו ישוקמו.כאמור, בחברת המים מניב מרוצים מכמות הגשמים הרבה שמילאה את אגם ראשון. בחברה הפעילו את מלוא כוח שתי תחנות שאיבה שמטרתן להעביר מאות אלפי מ"ק מאגם ראשון לאגם הנקיק, הגדול יותר. שני האגמים יחד יכולים להכיל כ-3.5 מיליון מ"ק.

נזכיר כי כמויות המים האדירות האלו משמשות בהמשך להשקיית כל הפארקים והגינות הציבוריות במערב, לרבות אצטדיון הכדורגל. העירייה חוסכת כחמישה מיליון שקלים בשנה בכך שהיא משתמשת במי הגשמים ולא במי מקורות. כמובן לאגמים יש כיום מימד נוסף והוא פנינת טבע לטיולים, שייט באגם, צפרות ועוד.

צילום: עמית יהוד


אגם ראשון לפני הגשם

צילום: רונן וגנר


התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כמות הגשם היא "הישג" של השלטונות החדשים בעירנו. מערכת הניקוז היא מחדל של השלטונות הקודמים. ראוי ראש העיר לרשום לעצמו נקודה "נסתרת" זו בימים רגילים כראויה לטיפולו האישי. בהצלחה.
  הגב 09.12.18 17:55
 • אורח
  כמה שטויות....
  09.12.18 18:00
 • אורח
  כל הכבוד רז!
  הגב 09.12.18 19:45
 • אורח
  יפה מאד דוגמא של ראש עיר
  הגב 09.12.18 23:49
 • אורח
  חשוב מאוד לטפל בתשתיות הניקוז כדי שלא יחזרו תופעות של הצפות כמו שהיה באיזור הסינימה סיטי ועוד מקומות
  הגב 10.12.18 11:22
 • אורח
  שום תשתית לא עומדת בכמויות האלו תפסיקו כבר עם גיבובי השטויות .
  הגב 12.12.18 13:08

בית "גורדון לונדון" בראשון לציון זכה באות השימור לשנת 2018 מטעם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

בית גורדון (שכיום משמש כגלריה העירונית) זכה באות לאחר עבודות השימור שנערכו במקום על ידי העירייה ומשרד ראש הממשלה. במהלך העבודות התגלו ציורי קיר יחודיים מסוף המאה ה19 ותקרה מצויירת שלדעת המומחים נחשבת נדירה.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 10
צילום מוזיאון ראשון לציון


המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל העניקה לבית "גורדון- לונדון" בראשון לציון את אות השימור לשנת 2018 . האות מוענק לאתרים היסטוריים שעברו שימור והם בעלי ערך היסטורי. מטרת הענקת האות היא לבצע שימור לאתרים היסטוריים ולחשוף את הציבור למבנים ולסיפורים שעומדים מאחוריהם.

על בית גורדון לונדון

הבניין הוקם בשנות ה90 של המאה ה19 על ידי אברהם זאב גורדון מתיישב שעלה לארץ מליטא. הוא נחשב לאחד הבתים הגדולים והמפוארים במושבה. זאב גורדון פעל רבות לפיתוח המושבה ראשון לציון כחבר בועד המושבה דאג לאספקת המים לתושבים, סלילת כבישים ועוד. לאחר מכן שימש הבית כבית מלון, בית כנסת ובית מגורים לבני המושבה : דב סלפיאן, מנהל "גימנסיה בנימינה", הגימנסיה הראשונה במושבה, אהרון קרון, מנהל בית הספר, משפחת גיבשטיין, משפחת המורה אברהם שלמון, וולודיה ווינדמן, חבתן היקב, החובשת ברכה בן ברוך ועוד .

הבית שעמד ריק מאז שנות השבעים נרכש לאחר מכן על ידי עיריית ראשון-לציון ועבר תהליכי שימור ושיקום מורכבים כחלק מיישום פרוגרמה נרחבת להתחדשות הלב ההיסטורי של ראשון-לציון. שימור הבית נעשה במימון העירייה יחד עם תכנית מורשת במשרד ראש הממשלה. במהלך העבודות התגלו ציורי קיר ייחודיים מסוף המאה ה-19, תקרה מצוירת ונדירה מאותה תקופה ומרצפות בדוגמאות שונות. כיום משמש הבניין כגלריה העירונית לתערוכות בעיר.התפרסמו 10 תגובות לכתבה.
 • אורח
  למה לא לציין באיזה רחוב זה!?
  הגב 09.12.18 16:23
 • אורח
  ברחוב אחד העם, ליד המוזיאון ומול בית הספר חביב
  09.12.18 16:25
 • אורח
  צודק/ת .
  09.12.18 16:34
 • אורח
  ברחוב אחד העם ליד המוזיאון ומול בית ספר חביב
  הגב 09.12.18 16:25
 • אורח
  תודה.
  09.12.18 16:34
 • אורח
  אם אתה גר בראשון את לבד צרריך לדעת איפה זה מרכז ראשון
  הגב 09.12.18 16:47
 • אורח
  תשובה מטופשת
  09.12.18 23:08
 • אורח
  למה לא רשמתם בזכות רז?... 😄😄😄עיתונות לקקנית
  הגב 09.12.18 17:41
 • אורח
  שום זכות לרז. רז עוד לא טיפל בכלום
  11.12.18 07:33
 • ישראל פרקר
  גם בית הכנסת הגדול זכה באות השימור. צילומים שלי מהמקום: https://www.facebook.com/israel.preker/posts/10156108727484461
  הגב 10.12.18 17:01

אינדקס בעלי מקצוע

משאבות

אזור , 050-5266137

חברת עמי משאבות בעלת מוניטין של למעלה מ25 שנים. מתמחה בשאיבות בטון וחול עבודות בנייה מיוחדות הח...

לפרטים נוספים

גדרות ושערים

מקס שיין 8 רחובות , 053-734-3495‏

כח הגדר הינה חברה בעלת ניסיון ומוניטין של למעלה מ-17 שנים. החברה מתמחה בתיקון ושיווק של גדרות ברז...

לפרטים נוספים

אדריכלות

הנרקיס 8, נס ציונה , 08-9400677

משרד "פדרמן אדריכלים" נוסד בשנת 2001 על ידי אדריכל תומר פדרמן. בשנת 1998 סיים תומר את לימודי האדר...

לפרטים נוספים

מיזוג אוויר

ראשון לציון , 052-2590758

28 שנות ניסיון מתקין וטכנאי מורשה מכל החברות היצרניות* החלפת מדחסים * החלפת פיקודים * טיפול...

לפרטים נוספים

הדברה

חזית הדרום 29 רחובות , 050-554-8508

מדביר מספר רישיון 1335 ותק של למעלה מ40 שנה, אחריות לשנה בכתב.מדביר כל סוגי המזיקים, מטפל גם ...

לפרטים נוספים
רחובות , 054-6728309

מומחה להדברות ולוכד נחשים, 40 שנות ניסיון. - הדברת מכרסמים - הדברת כל סוגי התיקנים (ג'וקים) - ...

לפרטים נוספים

חשמל חנויות וחשמלאים

רחובות , 054-4431153

​AC2AC מספקת פתרונות בתחום החשמל תקשורת ומתח נמוך לחברות, ארגונים, עסקים ולקוחות פרטיים. AC2AC ...

לפרטים נוספים

הובלות

ראשון לציון , 052-2327842

שירות ברמה הגבוהה ביותר החברה שלנו מורכבת מצוות מקצועי, מיומן ואמין, שדובר עברית, רוסית ואנגלית ...

לפרטים נוספים
רחובות , 052-7340055

חברת יבגני הובלות מרחובות מספקת שירותי הובלה מתקדמים, ומעמידה לרשות לקוחותיה את ניסיונה הרב בתחום...

לפרטים נוספים
רחובות , 052-7001117

עוברים דירה? כבר לא תצטרכו לקחת יום חופשי אנחנו נדאג להכל! ותק של כ-23 שנים בתחום ההובלות!!! אנח...

לפרטים נוספים

מנעולים ומפתחות

רחובות , 054-4392959

חברת דור - שירותי חילוץ פריצה ומיגון מציבה דגש על שירות אמין, אישי ומקצועי ומעמידה בפניך את האפשר...

לפרטים נוספים
רחובות , 054-6719622

תקוע מחוץ לבית? ננעל לך הרכב? + פריצה והחלפת כל סוגי המנעולים + תיקון דלתות, פריצת כספות + התק...

לפרטים נוספים

דודי שמש וחשמל

רחובות , 050-9204060

דודי שמש וחשמל מכירה והתקנה מכל החברות, שירות תיקונים לכל סוגי הדודים. מפיץ מורשה. מפיץ אור הטב...

לפרטים נוספים

פוליש וניקיון

רחובות , 055-999-0892

מחפשים מנקים? אל תתפשרו - שירותי ניקיון "הנוצץ" לא מוותרים, מנקים עם נסיון ועבודה מעולה עם ניחוחו...

לפרטים נוספים
רחובות , 052-5891633

מחפשים מנקים? שרותי נקיון של דוד אהרון מנקים במקצועיות עם ניחוחות נפלאים. ניקיון מקצועי של חדרי...

לפרטים נוספים

אינסטלטורים ואינסטלציה

ראשון לציון , 052-259-3447

מעל 30 שנות ותק , מקצועי, אמין, עמידה בלוח הזמנים, מחירים טובים• אינסטלציה - כל סוגי השירות ...

לפרטים נוספים
רחובות , 050-5320057

מומחים בכל התקלות ועבודות האינסטלציה, פתיחת סתימות, איתור נזילות, תיקון צנרת, החלפת ברזים, החלפת ...

לפרטים נוספים

אינדקס בריאות - אלטרנטיבי - טיפוח

פדיקור ומניקור

אחד העם 26(מספרה יואל) רחובות , 054-230-1037

פדיקור פרה רפואי פדיקור לחולי סכרת ללא סכין טיפול בפטרת טיפול בציפורן חודרנית טיפול ביבלות ...

לפרטים נוספים

איפור

רחובות , 052-479-0602

מאפרת מקצועית - כלות מלוות וערב בוגרת קורס איפור מקצועי באקדמיה של מיקי בוגנים‏

לפרטים נוספים

קוסמטיקה

הרצל 175 פסג חלפון רחובות , 054-7892232

מומחית לפדיקור רפואי גם לסוכרתיים טיפולי פנים איורוודי הודי טבעי ולכל סוגי העור טיפול באקנה ש...

לפרטים נוספים

אינדקס כללי

עורכי דין

הרצל 163 קומה ב רחובות , 08-6766988

משרד עו"ד ומגשר אהרוני מיכה, הינו משרד בוטיק עתיר ניסיון, העוסק במגוון תחומים משפטיים.במסגרת...

לפרטים נוספים
שדרות נים 2 (מגדלי עזריאלי) ראשון לציון , 052-3575846

תחומי התמחות: פיצול תא משפחתי, פירוק שיתוף, משמורת קטינים, מזונות, זמני שהות, עזבונות, ירושה, הס...

לפרטים נוספים
החרש 16 נס ציונה, קומה ב משרד 209 , 073-3982516

משרד עורכי דין שי מויאל מתמחים בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי, בעלי וותק וניסיון רב בייצוג בבתי ה...

לפרטים נוספים

שיניים

רוטשילד 37 חדר 214 ראשון לציון , 0544-561531

תיקונים, ריפודים, חידושים וניקיון תותבות. ניסיון של 35 שנים.

לפרטים נוספים

ייעוץ משפחתי אישי וזוגי

ארלוזורוב 70 רחובות , 054-4210248

יועצת ומאמנת אישית מוסמכת לזוגיות, למערכות יחסים והגשמה עצמית ומנחת קבוצות של ייעוץ ואימון אישי. ...

לפרטים נוספים

קורסים ולימודים

רחובות , 054-6719622

תקוע מחוץ לבית? ננעל לך הרכב? + פריצה והחלפת כל סוגי המנעולים + תיקון דלתות, פריצת כספות + התק...

לפרטים נוספים

חתונות וחינה

מרבד הקסמים 32 עקרון מזכרת בתיה קריית עקרון והמושבים , 050-684-4733

כתר החינה עוסק שנים רבות בתחום ומציע לכם להגשים את חלום החינה המושלמת... מתמחים באירועי חינה של ...

לפרטים נוספים

בדיון בכנסת בראשות ח"כ אברהם נגוסה נחשפו נתוני העולים החדשים ולפיהם! בני העדה האתיופית מתגרשים פי שניים ו – 27% מהדוברות רוסית חוו עד גיל 16 אונס או ניסיון אונס

בנושא אלימות משפחה ותקיפה מינית במשפחות עולים דוברות ררוסית עלה לפי מחקר כי דוברות-רוסית חוות אלימות-במשפחה פי-שניים מוותיקות.

אבי בר | | תגובות: 5


בדיון בכנסת בוועדת העלייה והקליטה בראשות אברהם נגוסה דנו במשברים המשפחתיים בקרב העולים הנקלטים. על פי הנתונים התברר כי בקרב העולים בני העדה האתיופית שיעור הגירושין הוא פי 2 מאשר בכלל החברה הישראלית. בשנת 2016 בקרב בני העדה האתיופית חוו גירושין 19 משפחות מכל 1000 משפחות ממוצא אתיופי לעומת 9 משפחות בקרב 1000 משפחות בכלל הציבור הישראלי. ואילו בנושא אלימות משפחה ותקיפה מינית במשפחות עולים דוברות רוסית עלה לפי מחקר כי דוברות-רוסית חוות אלימות-במשפחה פי-שניים מוותיקות. ו - 27% דוברות-רוסית עד גיל 16 חוו אונס או ניסיון לכך.

לאור הנתונים קרא ח"כ אברהם נגוסה למשרדי הממשלה פטור לעולים חדשים מתשלום ההשתתפות-העצמית, בתחנות לטיפול משפחתי וייעוץ נישואין, כדי לעודד פניה והשתתפות, ובנוסף, לתקצב תחנות אלו. כמו-כן קרא לגיבוש תכנית ממשלתית בשיתוף משרדי הקליטה, הרווחה והחינוך שתסייע לעולים החדשים בתקופת המעברהתפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יישר כוח
  הגב 09.12.18 15:49
 • אורח
  נתונים מזעזעים על הדוברי הרוסית..
  הגב 09.12.18 23:18
 • אורח
  יתכן שלא ניסחתם נכון את הנתונים לגבי אונס קטינות רוסיות?
  09.12.18 23:30
 • אורח
  מה קשור לתת פטור מה הנתונים מי נקרא עולה חדש מה ההבדל בינם לבין זוגות צעירים שמתגרשים בלי הפסקה בגלל בעיות כלכליות
  הגב 10.12.18 05:32
 • אורח
  מספיק לשקר הכול שקר. כול הנתונים לא נכונים. מספיק לזרוק חול לעיניים של תושבים
  הגב 11.12.18 07:29

מתחם משרדים חדש ויוקרתי weTUBE בן 8 קומות יוקם ליד תחנת הרכבת משה דיין ובצמוד אליו מתחם קולינרי ובו חנויות מפעל של יצרני מזון קטנים ובוטיקים

המתחם זה מוקם בשטח המפעל ההיסטורי של ממתקי כרמית. שטח הקומפלקס כולו 16.5 דונם.

אבי בר | | תגובות: 4
צילומי הדמיה טוטם סטודיו


מתחם משרדים ראשון וחדשני בהיקפו weTUBE יוקם באזור התעשייה בראשון לציון, בניהולה של חברת לגובה נכסים, הנמצאת בבעלות איש העסקים לני סקסטין, מייסד חברת כרמית ובתו מיכל קלימברג.

מדובר במגדל משרדים יוקרתי בן 8 קומות שיוקם בהשקעה של 220 מיליון ש"ח, וכולל חלוקה ייחודית של 3700 מ"ר בכל קומה. למגדל חניון בן 6 קומות המכיל 700 מקומות חניה. כמו כן הפרויקט כולל קומת מסחר המשתרעת על שטח של כ 2,200 מ"ר ומיועדת לעסקים תומכים למשרדים, כמו: בנקים, דואר, מסעדות, בתי קפה, ציוד משרדי ועוד.

הפרויקט עוצב ע"י משרד האדריכלים יסקי-מור-סיוון, וכולל לובי עסקים מפואר ומפרט יוקרתי.

החברה החלה בימים אלה בשיווק מקדמי של השטחים ברמת מעטפת: עלות שכר דירה למשרדים 60 ₪ למ"ר ולמסחר 150 ₪ למ"ר.

הפרויקט נמצא כעת בתחילת עבודות דיפון וחפירה. בנייתו של הקומפלקס צפויה להסתיים בסוף 2021.

הייחודיות בפרויקט הינו גודל הקומה המאפשר לחברות גדולות גמישות בחלוקת החללים. מגדל המשרדים ממוקם באזור אסטרטגי: על תחנת הרכבת במערב ראשון לציון, על מחלף משה דיין של כביש איילון, אשר אליו מתנקזים כביש 431, כביש 4 ומהם גם כביש 6 ו – 1. כמו כן התחבורה הציבורית מתנקזת למקום, החל מרכבת ישראל ועד 3 קווים של נת"ע ותחנת חנה וסע. מיקום הפרוייקט מאפשר חשיפה בולטת לכיוון נתיבי איילון.

בצמוד לפרויקט מתכננת החברה להקים מתחם ייחודי וחדשני בתחום היצרנות הקולינרית עבור יצרני מזון קטנים בוטיקים, המייצרים מוצרי בוטיק, ומוכרים אותם בחנויות מפעל. המתחם הוא קונספט חדשני בעולם היביא לחווית משתמש ייחודית. מתחם זה מוקם בשטח המפעל ההיסטורי של ממתקי כרמית.

שטח הקומפלקס כולו 16.5 דונם.

לדברי מנכל"ית החברה, מיכל קלימברג:

" בנוסף להיותו של הפרוייקט ייחודי במבנה שלו, הוא ממוקם על "האב" תחבורתי המורכב ממערך תחבורה ציבורית נדיר וייחודי בכל הארץ שמשלב גם את רכבת ישראל, גם שלושה קווים של נת"ע וגם חניון "חנה וסע".התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא כתבתם עלות למטר משרד. או למסחר
  הגב 09.12.18 12:01
 • אורח
  וכמובן עוד פקקים במשה דיין. כאילו לא מספיק. זה דבר מעולה רק שהיה אפשר לעשות את זה בחולות בדרך לים ולעשות משם עוד יציאה לאיילון
  הגב 09.12.18 15:00
 • אורח
  לא מספיק יש עומסי תנועה ופקקים בלתי נסבלים, מוסיפים עוד רכבים ועוד לחץ בכביש משה דיין. ומה איתנו התושבים? עד מתי נסבול?
  הגב 09.12.18 19:17
 • אורח
  ראש העיר תראה איזה נזקים אתה הולך לגרום לשכונת נווה חוף, חוף הים,מתחם 1000 ועכשיו זה לפחות תבוא ותשקיע בשכונה אותה אתה סוגר מכול הכיוונים וחונק את התושבים, בשבתות בקיץ אנחנו לא יכולים לצאת ולחזור, מתחם 1000 והמתחם החדש יסגרו את הכבישים לתושבי השכונה ואני מאמין שגם לך לא אכפת מאיתנו, נחכה לקיץ.
  הגב 12.12.18 20:00

תינוקת בת שנה ננעלה (לא נשכחה) ברכב באיקאה בראשון לציון וחולצה על ידי מתנדבי ידידים

צילום: דוברות ידידים

אבי בר | | תגובות: 13סרטון החילוץ


הערב (מוצ"ש 8/12) בשעה 20:13 התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות פעוטה כבת שנה שננעלה ברכב לעיני הוריה בחניון איקאה בראשון לציון.


ברוך לויטס ומלאכי שאער - כונני סניף ראשל"צ הגיעו במהירות למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותם חילצו את הפעוטה בשלום מבלי לגרום כל נזק לרכב.


ברוך לויטס

"קיבלתי את הקריאה בעודי עסוק בעבודות הבית. עזבתי הכל ויצאתי במהירות למקום. בהגיעי הוברר לי כי המודיע הוא בעצמו כונן ידידים וכי ברכב הנעול אף הייתה ערכת פתיחה. התחלתי בפעולת החילוץ ובתוך כדקה חילצתי את הפעוטה בשלום. מסתבר שאף אחד אינו חסין מנעילת רכב והדבר יכול לקרות לכל אחד מאיתנו"
התפרסמו 13 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תודה לאל סוף טוב . שבוע טוב וחודש מבורך.
  הגב 08.12.18 22:28
 • אורח
  כל הכבוד!!! ברוך האלוףףףףף
  הגב 08.12.18 22:44
 • אורח
  לא הבנתי איך הרכב ננעל מעצמו?
  הגב 08.12.18 23:06
 • אורח
  ברכב עם נעילה חשמלית סה יכול לקרות
  08.12.18 23:41
 • אורח
  כל הכבוד
  הגב 08.12.18 23:06
 • אורח
  לא הבנתי
  הגב 08.12.18 23:13
 • אורח
  חבל שלא נעשה נזק לרכב. שילמדו
  הגב 08.12.18 23:31
 • אורח
  עכשיו הבנתי איך פורצים לרכבים !! תודה רבה :))
  הגב 08.12.18 23:50
 • אורח
  טוב אז לכל המאחלים שהרכב יינזק וכו' אני בעל הרכב שננעל ואני לא מאחל לאף אחד חוויה כזו. מה שקרה זה (מה שקורה בד"כ) לפני שהוצאתי את הילדה רציתי לבטל את הנעילה המרכזית ומסתבר שלחצתי הפוך כך שהנעילה נשארה ובאינסטינקט סגרתי את הדלת שלי והופ ננעל... בס"ד למזלי כונן שגר כמה דקות משם יצא וחילץ לפני שהגיעו כוחות החירום.שבוע טוב לכולנו ובלי דרמות מיותרות
  הגב 09.12.18 00:20
 • אורח
  לכל גיבורי המקלדת, תשקיעו עשירית מהזמן שאתם מבזבזים על כתיבת נאצות ואיחולים לאנשים ובנושאים שאתם לא מכירים, ותבואו להתנדב בארגון הזה שרק מפיץ אור בעולם! שבוע של ראיית טוב לכולנו!
  הגב 09.12.18 00:34
 • אורח
  ברוך ה' שנגמר בשלום!! , זה יכול לקרואת לכל אחד, לשפוט תמיד קל. אף אחד לא יודע לאיזה נסיון יכולים ליפול. תודה לבורא עולם שהכל הסתיים בשלום!! חודש טוב חג אורים שמח!! רק בשורות טובות!!
  הגב 09.12.18 01:10
 • אורח
  שמחה שהכל נגמר בשלום אני בטוחה כי ההורים לא עשו זאת בכוונה וכי עברו עליהם דקות שנרא כמו נצח. אין צורך לשפוט או לאחל דברים נוראיים!!!!! גם כתוב התינוקת ננעלה לא נשכחה! שבוע טוב לכולם
  הגב 09.12.18 08:31
 • אורח
  תודה לאל!!! ומי שהגיב כי יילמד לקח על ידי נזק לרכב.. טיפשות היא באמת בחינם!!!
  הגב 09.12.18 10:02

מבזק ראשון לציון! רכב עלה באש במקום פצוע בינוני

קרדיט צילום קבוצת וואטסאפ "כבאות והצלה ארצי"

אבי בר | | תגובות: 2סרטון שריפת הרכב


מוצאי שבת 8/12 שעה 20:30 רכב עלה באש ברחוב פיק"א בראשון לציון, בתחילה היה חשש כי ישנו לכוד בתוך הרכב העולה באש. כוחות כיבוי וחובשי מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי לפצוע בינוני משאיפת עשן

עדכון ממד"א

בשעה 20:26 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רכב שעולה באש ברחוב פיק"א בראשון לציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח אסף הרופא גבר כבן 50 במצב בינוני כשהוא סובל משאיפת עשן.
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  היה לכוד ברכב ואזרח הוציא אותו מהרכב
  הגב 08.12.18 22:27
 • אורח
  תודה על המידע.
  08.12.18 23:47

מתחרה לגט טקסי! חברת אפליקציית מוניות חדשה מרוסיה "יאנגו" צפויה להתחיל לפעול ברחובות ובראשון לציון בשבועות הקרובים

חברת יאנגו ישראל מציעה לנוסעים להוריד את אפליקציית Yango ולקבל 50% הנחה על חמש הנסיעות הראשונות ו-30% הנחה על הנסיעות שיבואו אחריהן.

אבי בר | | תגובות: 11
צילום דף הפייסבוק של יאנגו ישראל


חברת האינטרנט והטכנולוגיה "יאנדקס" לא כל כך מוכרת לציבור בישראל, אך מדובר במעצמה טכנולוגית ברוסיה הנחשבת לאחת הגדולות בעולם ומכונה "גוגל הרוסית" ומציעה מעל 50 תחומים בתחום האינטרנט והטכנולוגיה ואחד השירותים שלה אפליקציית הזמנת מוניות "יאנגו" הפועלת כבר ב – 126 ערים ב – 9 מדינות מגיעה לישראל.

מדובר באפליקציה שתתחרה באפליקציות של גט טקסי, אובר ורקסי.

החברה כבר פתחה משרדים בישראל והחלה לגייס נהגי מוניות. למנכ"ל החברה הישראלית מונה יניב אלפי. על פי ההצהרות של החברה בכוונתם להתחיל בזמן הקרוב במספר ערים ובהם רחובות ראשון לציון, תל אביב, פתח תקוה, רעננה, כפר סבא, נתניה, אשדוד, אשקלון, חיפה ועוד

לנהגי מוניות

החברה מזמינה נהגי מוניות לשלוח סמס למספר 0559333291 ולקבל פרטים על תנאי הצטרפות כנותני שירות

לציבור הנוסעים

חברת יאנגו ישראל מציעה לנוסעים להוריד את אפליקציית Yango ולקבל 50% הנחה על חמש הנסיעות הראשונות ו-30% הנחה על הנסיעות שיבואו אחריהן.

https://ya.cc/4WW-aהתפרסמו 11 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בקושי יש עבודה לתחנות בעיר.. אז מה החוכמה הזו??? תנו להם להתפרנס בבבוד
  הגב 08.12.18 19:10
 • אורח
  למה שתהיה להם עבודה אם הם גובים 22 שקלים על נסיעה של שתי דקות
  הגב 08.12.18 19:15
 • אורח
  אם היית יודע כמה עולה להחזיק מונית הייתה מדבר אחרת
  הגב 08.12.18 19:29
 • אורח
  צריך תוספת מוניות לעיר יש ימים כמו מוצאש כמו ימי שישי גם בשעות הערב שלא ניתן להשיג מונית במשך כשעה נקווה שיתנו מענה לעומס
  הגב 08.12.18 19:31
 • אורח
  בלה, בלה, בלה, אל תאמינו לכלום.... מנסיון: אוטובוס לביה'ח אסף הרופא בימי א' מראשונים, חינמי...... למה אתם מתווכחים. אין כלום ולא יהיה כלום...... 😂
  הגב 08.12.18 19:54
 • אורח
  חחחחחחחחחחחחח 1 באפריל?
  הגב 08.12.18 21:11
 • אורח
  בטח שהוא לא מבין 22 שח זה מחיר פח אשפה לנהג המונית האפלקציות פוגעות בתחנות שרוצות להתפרנס בכבוד ברחובות אין את הקומבינות של החאפרים ששומעים עליהם בתל אביב נהג שעובד בתחנה מחוייב למחירים הוגנים .אבל מה מבין מי שלא מכיר את ענף המוניות אין לו מושג שנהג מונית שרוצה פרנסה לביתו צריך לבלות חצי יממה מחוץ לבית
  הגב 08.12.18 23:15
 • אורח
  אני מבקש מהנהג שיפעיל מונה. הוא עונה לי: לא צריך. בנסיעה בעיר יש מחיר קבוע !!!! נסענו 3 דקות שילמתי 25 שקלים !! גזל !!
  הגב 08.12.18 23:54
 • אורח
  תנו למוניות לחיות ולהתפרנס בכבוד מה צריך עוד אפלקצייה ?? לנהגים ונוסעים בטוח לא תתרום אחיזת עיניים
  הגב 09.12.18 04:45
 • אורח
  בטח שילמת 25 המונה מתחיל ב=12 שח עם הזמנה טלפונית =17 שח נסעת קצת אז בטח יצא לך 25כל אחד חושב שב=25 קנה את הנהג ואת המונית לכו תישנו על האף עד שתלמדו כמה קשה להיות נהג מונית
  הגב 09.12.18 23:09
 • אורח
  ממש...... חוץ מזה אני מאוצה מאוד מגט טקסי וגם מוניות מהתחנות שזה בטוח
  הגב 10.12.18 00:32

רז קינסטליך על ההצפות " אני מתכוון להקים מטה חירום עירוני לטיפול מהיר בתשתיות כדי שעד החורף הבא המראות שאנו רואים היום בראשון לציון לא יחזרו"

אגם ראשון (סופרלנד) מתמלא והוא יפה ומרשים. כדי לשמור על מפלס מים תקין, מופעל מלוא כוח השאיבה מאגם הסופרלנד לאגם הנקיק.

אבי בר | | תגובות: 30


ראשון לציון מתמודדת עם כמויות משמעותיות של גשמי ברכה יממה שניה ברציפות. צוותי העירייה ותאגיד המים פועלים במתכונת חירום 24/7, פרוסים ברחבי העיר ושולטים במצב. מוקד 106 מרכז את המידע ואת מיקום העבודות.

ראש העירייה, רז קינסטליך, מפקח מקרוב אחר עבודתם של הצוותים. "עבודתם נעשית בתנאים קשים אך במסירות רבה. אני מבקש להודות להם. מאז אתמול אני מנהל את הפעילות העירונית לטיפול בנזקי הסופה, כרגע מטפלים בתקלות, בהמשך הדרך - נשקם את התשתיות בעיר. שבת שקטה לכולם", עוד הוסיף ראש העירייה "ההצפות הרבות מוכיחות את שאמרתי בבחירות: תשתיות העיר זקוקות לשיקום מקיף. אני מתכוון להקים מטה חירום עירוני לטיפול מהיר בתשתיות כדי שעד החורף הבא המראות שאנו רואים היום בעיר לא יחזרו.

מהעירייה בקשו להוסיף בפנייה ישירה לתושבים

"תושבים ותושבות יקרים מבקשים מכם לא להיכנס לשלוליות גדולות עם כלי הרכב ולא לסכן את הנוסעים, לנהוג בזהירות ובבטיחות. כמו כן, תנאי מזג האוויר עלולים ליצור מפגעים חדשים ולכן אנו קוראים לציבור לדווח מיידית למוקד 106."

נציין עוד כי אגם ראשון (סופרלנד) מתמלא והוא יפה ומרשים. כדי לשמור על מפלס מים תקין, מופעל מלוא כוח השאיבה מאגם הסופרלנד לאגם הנקיק.התפרסמו 30 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הראש עיר הכי חמוד
  הגב 07.12.18 14:26
 • אורח
  תחליף את החברת ניקיון של הרחובות שהמושחת הקודם הכניס . מאז הרחובות מלוכלכים וכשיש גשם כל הלכלוך הזה נכנס לניקוזי המים ויוצרים סתימות ומכאן ההצפות....העובדים בני עשרה מהמגזר הערבי שמפנים את הזבל בדרך זורקים חלק מהזבל ולא מרימים אותו. כל הרחובות ככה...גועל נש נהעה לחיות כאן.
  הגב 07.12.18 14:32
 • אורח
  ואני חשבתי שרק ברחובות קבלי הניקיון הם חאפרים...גם אצלכם?
  08.12.18 09:23
 • אורח
  כל הכבוד. חזק ואמץ
  הגב 07.12.18 14:33
 • אורח
  ראיתי גם את גב ליאל בשיא הגשם ברחוב יגאל אלון קרוב לשד נים גם מפקחת על הטיפול בנזקים. כל הכבוד!!! ממש מחמם את הלב! תמשיכו כך!!
  הגב 07.12.18 14:36
 • אורח
  חחחחחח
  07.12.18 18:27
 • אורח
  וזה הצליח לה ...????
  08.12.18 21:11
 • אורח
  איזה כיף שיש לתושבים על מי לסמוך.
  הגב 07.12.18 15:18
 • אורח
  עדיין זה רק דיבורים
  08.12.18 00:36
 • אורח
  תושבים רבים בעירנו הטילו ספק ביכולתו של ממסד חדש לטפל נכון ונבון בארוע הגשמים. זהו תרגיל "על רטוב" להנהלה החדשה של עירנו. בהצלחה!!!
  הגב 07.12.18 15:45
 • אורח
  קודם כול שעבדי העירייה ילמדו להפעיל מחשב
  הגב 07.12.18 16:04
 • אורח
  כל הכבוד לראש העיר,,אתה הולך בדרך הנכונה ,הצלחה ,שמחים שבחרנו אותך ,
  הגב 07.12.18 17:02
 • אורח
  למה לא לפני יומיים? כשהתחזית היתה ידועה. יותר חשוב לך היה לצלם את הורדית הזכוכית ליד הלישכה שלך במקום לצאת ולסייר בעיר ולתת הוראות למניב.
  הגב 07.12.18 17:08
 • אורח
  לצערי יש תושבים בעירנות שחושבים שראש העיר הניבחר הוא קוסם.דרבים שלא טופלו בשנים קודמות לא ניתן לטפל לא בחודש ולא בחודשיים ניתן לו לפחות 100 ימי חסד ומרגע זה נתחיל לבחון אותו..
  הגב 07.12.18 18:11
 • אורח
  נכון
  07.12.18 22:30
 • אורח
  אדון נכבד אל תשכח שהוא היה הסגן
  08.12.18 18:36
 • אורח
  מה הקשר? לא ביקשו ממנו לשפץ. כולה להערך ולמנוע עד כמה שאפשר
  09.12.18 04:35
 • אורח
  יש מצבים כמו המצב שהיה בראשון ביומיים האחרונים שלא מאפשר לחכות 100 ימים
  הגב 07.12.18 18:29
 • אורח
  בחורף הבא יש סיכוי לא רע שתהיה עסוק בחקירות...
  הגב 07.12.18 19:35
 • אורח
  רז כל הכבוד על העשיה בטוחה שתצליח. אני היום במו עיניי ראיתי איך 3 ניידות נמצאות בכוננות לגשמים שהגיעו ובשיא הגשם עמדו פקחים מהעיריה ברחובות . מקווה שלא נגיע למראה כזה כבר בחורף הנוכחי
  הגב 07.12.18 20:00
 • אורח
  יוזמה מבורכת צור היה צריך להקים מזמן מטה חירום עירוני מהיר לטיפול בתשתיות העיר למניעת נזקי תנאי מזג האוויר
  הגב 07.12.18 20:15
 • אורח
  עכשו יבינו התושבים את מחדלי דוב צור וחבר מרעיו כאשר במקום לטפל בתשתיות דאגו להצגות זיקוקים ואשורי בניה
  הגב 08.12.18 08:20
 • אורח
  לפחות אצלכם רז הכריז שיטפל בתשתיות כדי שהמצב לא יחזור ..ברחובות ראש העיר לא מכריז או מבטיח מבחינתו זה חלק מהשגרה עיר מוצפת עם תשתיות לא תואמות
  הגב 08.12.18 09:26
 • אורח
  רחובות עיר רדומה ומתפתחת בקצב איטי לעומת ערים אחרות
  הגב 08.12.18 14:34
 • אורח
  מעניין שדב לא היה צריך שום מטה רק לפתוח תעלות יום יומיים לפני סערות וונציה לא הייתה קיימת.מה צריך מטה כדי שיגיד לפתוח סתימות לפני הסערה במרום להזיז שומרים?
  הגב 08.12.18 18:37
 • אורח
  איזה שינוי יש לאתר שלכם כל הקמפיין של הבחירות הייתם האתר של דב ועכשיו פתאום אתם בצד של רז צביעות !!!!
  הגב 08.12.18 20:00
 • אורח
  האתר הזה הוא אתר פרטי של רז קינסטליך? כל פעם שהוא משתעל אתם יוצרים כותרת? תנו לנו עיתונות מיקצועית בבקשה ולא ליקוקים.
  הגב 08.12.18 21:17
 • אורח
  רז מתוק אתה לא צריך מטה שלם בשביל זבוב אותם תשתיות בדיוק בתקופת דב,רק שדב הכין את השטח לפני הסערה ולא אחרי.
  הגב 09.12.18 09:21
 • אורח
  עם כל הכבוד כל היום כותרות הלא תיק שפ״ע-שיפוג פני העיר היה תחת אחריותך בקדנציה כסגן ראש עיר בשכר אז מה עשית בדיוק 5 שנים בנושא הטיפול בתשתיות? איפה תוכנית החומש שלכם כמחזיקי תיקים? להצטלם ולהוציא כותרת הכי קל. ישנתם בעמידה
  הגב 09.12.18 11:04
 • אורח
  רז זה הזמן לעשות כמו שאתא יודע פחות דיבורים יותר מעשים חזק ואמץ
  הגב 09.12.18 23:56

גלריית תמונות לשבת החורפית "חיבוקים וחיוכים" בישיבת מועצת העיר החגיגית ובה הכריז רז קינסטליך "אינני רואה עצמי מורם מעם להפך, אני רואה עצמי משרת ציבור, אנהל קשר ישיר ובלתי אמצעי עם התושבים. כך הבטחתי וכך יהיה."

לצפייה בהגדלה בכל התמונות, לחצו בתחתית הכתבה על אחת התמונות

אבי בר | | תגובות: 6


השבוע ביום רביעי 5/12 התקיימה ישיבת מועצה חגיגית בה הושבעו ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך וחברי המועצה ה-16 של העיר. הישיבה החגיגית התקיימה בבית מכבי לעיני אולם מלא בתושבים שבאו לצפות בישיבה החגיגית. במסגרת הישיבה נפרדו מחברי המועצה ה- 15 ומראש העירייה היוצא דב צור. בנוסף הציג יו"ר ועדת הבחירות, מר דוד אלימלך, את תוצאות האמת בהצבעה למועצת העיר ולרשות העיר. מאיר ניצן, ראש העיר המיתולוגי כיבד גם הוא בנוכחותו.


ראש העירייה היוצא דב צור בירך את חברי המועצה הנכנסים ואת ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך.

"אתה ראש העיר השלישי שהוא יליד ראשון. אני יודע שכמוני זאת הגשמת חלום עבורך. האתגר העומד בפניך הוא גדול אך מרתק. הצלחתך חשובה לי כתושב ואני מאחל לך הצלחה מלוא החופן", ציין צור.


ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך, הודה לראש העיר היוצא דב צור.

" אני מודה לך בשמי ובשם תושבי העיר על תרומתך הגדולה לראשון לציון וכן על הנדיבות שהפגנת כלפיי מאז התבררו תוצאות הבחירות."

נאומו של ראש העיר רז קינסטליך

"הבטחתי במהלך מערכת הבחירות שהעירייה החדשה בראשותי תשקול בכל החלטה שתקבל את טובת תושבי ראשון לציון בלבד. כך הבטחתי וכך יהיה. כל החלטה הנוגעת לפיתוח, בנייה; מסחר; חינוך;ניהול כספי הציבור ועוד;תתקבל מתוך מחשבה אחת בלבד: האם היא מועילה לאיכות החיים של תושבי ראשון לציון. העירייה בראשותי תתנהל בשקיפות, כנות ופתיחות. אנהל קשר ישיר ובלתי אמצעי עם התושבים. כך הבטחתי וכך יהיה. אינני רואה עצמי מורם מעם. להפך: אני רואה עצמי משרת ציבור. חבריי חברי המועצה, היום אני אומר לכם שהאתגרים הניצבים בפנינו הם רבים, רציניים ואמתיים. ההתמודדות עמם לא תהיה קלה. ההתמודדות עמם גם לא תהיה קצרה. אבל אנחנו נתמודד איתם – ונוכל להם. כדי להגשים אותם נעבוד קשה, מסביב לשעון. לכל תחום אליו נביט, יש עדיין עבודה לעשות. בחינוך, בתשתיות, בפקקים, בשירות לתושב. אנו נבצע מספר פעולות מהירות ואמיצות."


קריאה להרחיב את שורות הקואליציה

ראש העירייה הנכנס קרא להרחיב עוד את שורות הקואליציה. "אני אופטימי לקראת השינוי הגדול שנחולל בעיר. בכוחנו לעשות את השינוי המיוחל - ובגדול. אנחנו נגבור על כל מעצור. לשם כך, חובה עלינו להיות נחושים ומאוחדים. זו הסיבה לשאיפתי המוצהרת לכונן בשעה זו קואליציה רחבה שתאחד כמה שיותר כוחות מקרב נציגי התושבים במועצת העיר. למי שטרם הצטרף לקואליציה – אני אומר בכנות: עדיין לא מאוחר.

אני רואה באחדות את צו השעה ומשום כך השקעתי, מאז ניצחוני בבחירות, לילות כימים על מנת להרכיב קואליציה רחבה ככל שניתן.


ראשי הסיעות נשאו נאומים

בנוסף נשאו דברים ראשי סיעות המועצה ה-16: ליאל אבן זוהר, מוטי עג'מי, מקסים בביצקי, הרב אריה כהן, אסף דעבול, אתי מתתיהו, שמואל ג'מיל, אילנית הרוש, יבגני ברחמן, יוסי חממי, איתן שלום, מיכל קלדרון ודורון אוזן.


סרטון הנאום של רז קינסטליך


לצפייה בהגדלה בכל התמונות, לחצו בתחתית הכתבה על אחת התמונות

התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מאחל הרבה הצלחה לראש העיר,הצלחתו היא הצלחתנו
  הגב 07.12.18 13:50
 • אורח
  ראש העיר דבר ראשון לפני אומנים במיליונים בבקשה מערכות ניקוז לא יכול להיות שנצוף ונשקע לטפולך
  הגב 07.12.18 14:01
 • אורח
  יופי, נהדר! בנימה זו; אפשר לטפל ברמזור ביציאה ימינה מהשכונה לכיוון עזריאלי ראשונים? המיקום שלו נורא בעייתי והמון נהגים פשוט מפספסים אותו. פשוט להזיז טיפה שמאלה כדי שיהיה במרכז שדה הראיה. תודה.
  הגב 07.12.18 22:33
 • אורח
  מייד מה שתגיד!
  08.12.18 18:38
 • אורח
  גנב יוצה גנב נכנס
  הגב 08.12.18 01:17
 • אורח
  בקרוב נפגשים בכלא רז ודב
  הגב 11.12.18 07:38

"גנרל חורף בראשון לציון" לוחמי האש חלצו 11 נהגים שנתקעו בהצפות

ניתן לשלוח תמונות וסרטונים לוואטסאפ האדום 0-585-585-106 (חובה לציין קרדיט צילום)

אבי בר | | תגובות: 11
צילום רונן באונקר


סרטון הצפה ליד המשתלה (ראשונים) - צילום רונן באונקר


סרטון הצפה ליד המשתלה (ראשונים) - צילום רונן באונקר


רחוב סמילנסקי - צילום רונן באונקר


כמויות הגשם האדירות הם מבורכות אך בכל הארץ וגם בראשון לציון התשתיות לא ערוכות לקלוט כמויות כאלה של גשם בפרק זמן קצר והמשמעויות הצפות עירוניות בכל הארץ וחסימת כבישים בינעירוניים.

במהלך הלילה ועד לשעה זו פועלים לוחמי האש בתחנת ראשון לציון לחילוץ נהגים אשר נתקעו בהצפות ועד לרגע זה חולצו ברחבי ראשון לציון 11 נהגים שרכבם נתקע בהצפה


יש דיווח עדיין לא מאומת כי גם הכביש המוביל לפלמחים הוצף ונחסם

סרטון הצפה - שד' בן גוריון ראשון לציון

צילום אבי רובין - בשיתוף "אנשי הדממה"
סרטון הצפה - יגאל אלון פינת יחזקאל הנביא צילום עמנואל איצקוביץ'


רחוב יגאל אלון - קרדיט צילום"דיווחים חמים מהשטח"
יגאל אלון פינת יחזקאל הנביא צילום עמנואל איצקוביץ'


עץ נפל על רכב ברחוב הקישון - צילום אמיר כהן ועד הקישון 7

הכביש נחסם


ז'בוטינסקי הפך לנחל - צילום משה טל

הנהר ברחוב הקוקיה צלם מנו שמעונוב . צולם בקוקיה 40


התפרסמו 11 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל גשם אותו דבר. שישדרגו תתשתיות בראשון הגיע הזמן...
  הגב 07.12.18 09:36
 • אורח
  ככה זה כשמזניחים טיפול בעניינים בסיסיים.
  הגב 07.12.18 09:53
 • אורח
  תשתיות חדשות ואין הזנחה… כל הארץ… אותו דבר.. רק שכמות.של גשם שכזה בזמן קצר… לא ניתן..לעצור ..את הזרימה…
  הגב 07.12.18 10:55
 • אורח
  ממש לא 10 שנים זה לא היה מעניין למה
  07.12.18 11:39
 • אורח
  כמעט חודש אין ראש עיר וזו התוצאה מעולם לא היה בראשון כזה דבר בושה!
  הגב 07.12.18 10:56
 • אורח
  זה לא התשתיות, זה האנשים. ההיסטוריה מוכיחה שטיפשים תמיד יהיו כאן וימשיכו לזרוק את האבן לבאר... 😏
  הגב 07.12.18 11:01
 • אורח
  פשלה של דוב צור ושל מי שהיה סגנו במשך 10 שנים רז קינסטליך !!
  הגב 07.12.18 12:15
 • אורח
  הפשלה היחידה שדב צור שם את רז סגן שלו
  07.12.18 13:10
 • אורח
  יאלה מספיק צילומים! תתחילו לעבוד
  הגב 07.12.18 13:49
 • אורח
  בלי לקרוא את התגובות אני רוצה להגיד; סביבות השעה 20:00 חזרתי הביתה דרך רח' ז'בוטינסקי וראיתי משאית שאיבה וכמה פועלים מתעסקים בביוב, וכל זה בערב שבת! כל הכבוד להם וכל הכבוד לעיריה. שנזכה לתשתיות מסודרות בחורף הבא
  הגב 07.12.18 22:27
 • אורח
  👍🏻👍🏻👍🏻
  08.12.18 15:54

מבזקון: הפסקת חשמל ארוכה במערב ראשון

תקלת מתח גבוה

אבי בר | | תגובות: 4
צילום - דוברות חברת חשמל

יום חמישי 6/12 שעה 20:00 במערב ראשון לציון הפסקת חשמל ארוכה בגלל תקלת מתח גבוה. צפי תיקון התקלה בסביבות 22:00.


התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  במרכז ראשון אנחנו חווים הפסקות כאלה באופן קבוע גם במזג אוויר יפה.
  הגב 06.12.18 20:17
 • אורח
  איפה אייל מושיוב היה בחברת חשמל שדב צור בקושי היה הפסקה
  הגב 06.12.18 21:48
 • אורח
  בתקופה של צור כל יום הפסקת חשמל וגם עכשיו ממשיכים עם הפסקות חשמל
  07.12.18 09:33
 • אורח
  אין שום הפסקות חשמל במערב ! הכל קשקושים פוליטיים.
  הגב 10.12.18 12:38

מועצת העיר ראשון לציון החדשה! פירוט שמות ממלאי המקום, סגני ראש העיר, המשנה לראש העיר, התיקים עליהם הם אחראים וחברי ועדות החובה הכספים והמכרזים

מועצת העיר ה - 16 יצאה לדרכה

אבי בר | | תגובות: 42


אתמול רביעי 5/12 יצאה לדרכה מועצת העיר החדשה ה – 16 בראשות רז קינסטליך.

להלן פירוט בעלי התפקידים בקואליציה והתחומים שהם הופקדו עליהם ורשימת חברי המועצה בוועדות החובה כספים ומכרזים:

רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון

יו"ר ועדת הכספים

עו"ד ליאל אבן זוהר

סגנית ראש העיר בשכר, ממלאת מקום ראש העיר ראשונה. מחזיקת תיק החינוך, חברת ועדת הכספים


מוטי עג'מי

סגן ראש העיר בשכר (80% בשכר), ממלא מקום ראש העיר שני. מחזיק תיק הרווחה, תיק הרשות הלאומית למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול. חבר ועדת מכרזים.


אבי חיים

סגן ראש העיר בשכר. מחזיק תיק שפ"ע


מקסים בביצקי

סגן ראש העיר בשכר. מחזיק תיק הביטחון. חבר ועדת הכספים

אריה כהן

סגן ראש העיר בשכר לחצי קדנציה ראשונה עד תאריך 5/6/2021. מחזיק תיק מוקד

איתי מתיתיהו

סגן ראש עיר בשכר ייכנס לתפקידו בחצי קדנציה שניה ב – 5/6/2021 (יחליף את אריה כהן). חבר ועדת מכרזים. מחזיק תיק נוער וצעיריםעידן מזרחי

משנה לראש העיר. חבר ועדת מכרזים ובניין ערים

עו"ד סורין גנות

משנה לראש העיר ללא שכר. חבר ועדת מכרזים

יצחק אבשלומוב

משנה לראש העיר ללא שכר

אסף דעבול

משנה לראש העיר ללא שכר, יו"ר ועדת המכרזים


אפי משה

משנה לראש העיר ללא שכר, חבר ועדת הכספים

יוסי חממי

מ"מ יור ועדת הכספים


שמואל ג'מיל

חבר ועדת הכספים


דורון אוזן

חבר ועדת הכספים


קרן דנה

מ"מ יו"ר ועדת מכרזים


יפעת מאירוביץ' יפת

חברת ועדת מכרזים


ציון כהן

חבר ועדת מכרזים וכספים

ד"ר הדס כהן

יו"ר ועדת הנחות בארנונה, חברה ועדת חינוךהתפרסמו 42 תגובות לכתבה.
 • אורח
  זה מה שעידן מיזרחי קיבל
  הגב 06.12.18 18:25
 • אורח
  זה מה שמגיע לו
  07.12.18 10:44
 • אורח
  אשכרה תנו לכל החתולים לשמור על השמנת, ביזיון של מועצה
  הגב 06.12.18 18:44
 • אורח
  וברכה במעשייכם וכל שנבקש הוא ביטול אדום לבן במקום שאפשר וחניה באלכסון ישלש את מקומות החניה, וסגירת המזרקות שמבזבזות מים שמתאדים, חממות ליתושים, מגבירות לחות, מאטיבות כבישים ברוח
  הגב 06.12.18 18:49
 • אורח
  בהצלחה וברוב מעש וטוהר כפים לקראת העשור השלישי של המאה הנוכחית.
  הגב 06.12.18 18:56
 • אורח
  למה צריך כל כך הרבה סגנים בשכר
  הגב 06.12.18 18:59
 • אורח
  שאלה טובה מאד. לדעתך תינתן תשובה ?
  06.12.18 23:49
 • אורח
  תקן חוקי של משרד הפנים.
  08.12.18 22:46
 • אורח
  בושה וחרפה אוכלי חצי חינם
  הגב 06.12.18 19:01
 • אורח
  בושה וחרפה שקיימים אנשים כמוך. תת רמה איזה התבטאות.
  08.12.18 22:47
 • אורח
  בהצלחה לכולכם
  הגב 06.12.18 19:02
 • אורח
  גם אצל דוב צור היה אותו מספר סגנים בשכר די עם המירמור
  הגב 06.12.18 19:22
 • אורח
  כל כך הרבה נשים היו לאן נעלמו רובן????
  הגב 06.12.18 19:48
 • אורח
  מה ההבדל בין סגן ראש עיר למשנה לראש עיר?
  הגב 06.12.18 20:02
 • אורח
  סגן מקבל שכר משנה זה תואר
  06.12.18 20:26
 • אורח
  מי בקואליצה. ומי באופוזיציה. לא רשום
  הגב 06.12.18 20:28
 • אורח
  איפה איתן שלום? הבנאדם הביא 11,000 איש לבד. עד שיש בנאדם ישר אחד במועצה- מרחיקים אותו
  הגב 06.12.18 20:31
 • אורח
  איך לא נתנו ליפעת מאירוביץ את תיק איכות הסביבה???? החא מספר אחד בארץ בתחום, מייעצת בשכר לכל הרשויות בארץ ורק רז לא רוצה אותה.
  הגב 06.12.18 20:33
 • אורח
  שהמגעילה הזו תשב ותחמם יופי יופי את הכיסא מהאופוזיציה!!! זה בדיוק המקום שראוי לה 🤢
  07.12.18 10:00
 • אורח
  ציון כהן 13000 בוחרים איתן שלום 11000 בוחרים דורון אוזן 8000 בוחרים הציבור רצה אותם ורז לא רוצה אנשים עם ניסיון ועשיה אבל רק יס מנים שיסורו למרותו
  הגב 06.12.18 20:34
 • אורח
  חלק קטן מהציבור. אפילו לא רובם
  07.12.18 17:11
 • אורח
  מי זה בביצקי? לתת לו סגן? יש לו נסיון מוניציפלי? אריה כהן עם כתב אישום סגן ראש עיר??? איתי מתיתיהו נחמד אבל לא יכול להיות סגן ראש עיר ללא ניסיון!!! עגמי עם מנדט אחד בקושי יכול להיות סגן?? מי ינהל לנו את העיר? דעבול יו"ר ועדת מכרזים??? אתם צוחקים עלי?? מי ינהל את העיר המצב מפחיד שלא נדבר על ראש עיר בן 40
  הגב 06.12.18 20:39
 • אורח
  באמת מפחיד
  06.12.18 20:39
 • אורח
  בושה מה שקורה...לאבי חיים נותנים סגן בשכר????לאאא ממש לא אמיתי מי קיבל תפקידים.. אריה כהן שיהפוך את העיר לחרדית ??? רק את הפאבים ישאירו פתוחים כי לראש העיר יש חלק בהם??? תושבים יקרים לצערי אני חושב שזו תהיה בכיה לדורות מה שקורה בעיר שלנו..ראש עיר שלא יודע מה קורה סביהו אם אלו הבחירות שלו
  הגב 06.12.18 21:00
 • אורח
  סבלנות... תדבר בהמשך... תן לאנשים לעבוד. אתה כרגע מדבר שטויות. או שאתה עדיין בתקופת הבחירות ..
  07.12.18 14:19
 • אורח
  בחרתם רז..לא..זה מה שקיבלתם .
  הגב 06.12.18 21:57
 • אורח
  עשיתי טעות שבחרתי בו היה עדיף דוב סתם הפחידו אותי ביטן צור כל מני שטויות בשביל שאלו יקבלו שכר בחינם חוצפה
  הגב 06.12.18 22:27
 • אורח
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156691459749336&set=a.434512524335&type=3&theater
  הגב 07.12.18 00:12
 • אורח
  היכן האזרח המודאג הכן ליאל שחרטה על דגלה יושרה אריה כהן עים כתב אישום ואת ציון כהן הצדיק מתעקשת שלא יהיה בגועליציה היכן אפי משה הבוגד שקיבל את את חברותו במועצה בגנבת דעת ומתקשט בנוצות לא לו רודף כבוד אובססיב חושב שקיבל את ראשות העיר חצוף . התנהלות מדאיגה ולך האזרח המודאג תהיה הרבה עבודה בהצלחה
  הגב 07.12.18 09:28
 • אורח
  ישר כח רז!!!! אוהבים אותך ומאמינים בדרך שלך!❤
  הגב 07.12.18 10:02
 • אורח
  אולי גם תשתחוו לו?
  07.12.18 10:55
 • אורח
  מי בקואליציה ומי באופוזיציה מי נשאר? ומי עזב? מבולבל לא ברור.מישהו כאן יכול לעשות סדר??
  הגב 07.12.18 13:58
 • אורח
  ארבע נשים מתוך 19 חברי מועצה... ממש בושה!
  הגב 07.12.18 20:32
 • אורח
  ציון ויפעת בקואליצה?
  הגב 07.12.18 20:56
 • אורח
  ממש מבאס ...
  הגב 07.12.18 23:30
 • אורח
  מה זה סגן ראש עיר ללא שכר? לא מקבל משכורת?
  הגב 08.12.18 08:52
 • אורח
  אם כל הכבוד איתי מתתיהו ללא ניסיון אולם הוא איש ישר אמין חכם ובעיקר ממפלגת יש עתיד שמגלה על דגלה די לשחיתות איתי יתחיל לקבל שכר רק אחרי שנתיים וחצי מלבד זאת יש עתיד זכתה בשני מנדטים זה אדיר
  הגב 08.12.18 19:05
 • אורח
  מה זה משנה לראש העיר?
  הגב 08.12.18 22:31
 • אורח
  שיהיה לרז ראש העיר שלנו בהצלחה . אומנם צעיר אך אל נשכח שיש לו ניסיון אדיר . ולכל התושבים בהצלחה..אני רק חוזרת ומבקשת שרז יתן תשומת ל 💜לכביש הסואן כביש צבי פרנק.ושידאג להתקין פסי האטה למען בטיחותם של הולכי רגל, ביניהם תלמידים
  הגב 09.12.18 12:58
 • אורח
  בהצלחה .
  הגב 09.12.18 17:34
 • ישראל פרקר
  בהצלחה לכולם !!!
  הגב 10.12.18 17:02
 • אורח
  במקום לטפל בתקלות בעיר מחלקים תפקידים לגניבת כספים בקופת העיר
  הגב 11.12.18 07:39

שיבושים קשים בקו הרכבת תל אביב – משה דיין

עם חזרת תדירות הרכבות לסדרן נעדכן הידיעה. עדכון שעה 20:00 תנועת הרכבות חוזרות לסדרן

אבי בר | | תגובות: 0


עקב תנאי מזג האוויר, ובשל תקלת איתות ברשת הרכבות, נרשמים בשעה האחרונה שיבושים ועיכובים מסויימים בתנועת הרכבות.

צוותי רכבת ישראל נמצאים בשטח ופועלים לתיקונן.

לפי שעה, תדירות הרכבות בקו רעננה-רשל"צ משה דיין תפחת מארבע רכבות בשעה לשתי רכבות בשעה, לכל כיוון.

בנוסף, בשל ריבוי נוסעים המשתמשים ברכבת בדרכם לאירועי החג במרכז הירידים שבת"א, וכן עומסים המאפיינים את ימי חמישי, נרשמים עומסים גדולים מהרגיל בתחנת תל אביב האוניברסיטה.

רכבת ישראל ממליצה לנוסעים בתחנה להקדים את הגעתם. וכן ממליצה לנוסעים הנזקקים להחלפת רכבות, לבצע החלפה בתחנת תל אביב סבידור מרכז.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

גנרל חורף! "ונציה" בראשון לציון

צילום – רועי מקבוצת "מקור אמין"

אבי בר | | תגובות: 41


כמויות הגשם האדירות גרמו להצפות בכל הארץ וגם על ראשון לציון ההצפות לא פסחו.

תמונות מראשון לציון בקרבת הסינמה סיטיהתפרסמו 41 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אחלה ראש עיר
  הגב 06.12.18 17:01
 • אורח
  מה שנקרא התחלה "ברגל ימין"
  06.12.18 17:04
 • אורח
  מה ראש העיר קשור לגשם? אנשים מפגרים חסרי חיים
  06.12.18 17:04
 • אורח
  לא בחרתי ברז אך התגובות פה של אנשים מפגרים.
  07.12.18 09:04
 • אורח
  ברור שקשור רואים שאין לך הבנה בכלל.שדב צור היה בתפקיד כל הניקוז היה מתקתק מבעוד מועד כמו שצריך
  הגב 06.12.18 17:08
 • אורח
  ציניות עושה קמטים
  06.12.18 17:11
 • אורח
  אתה מפגר .. רק נכנס לתפקיד ומה קשור רז לניקוז אנשים רעים
  06.12.18 17:22
 • אורח
  שטויות,גם שדב צור היה ראש העיר היו הצפות יש לי מלא צילומי וידאו,חפשו את האשם
  06.12.18 17:48
 • אורח
  גם כשדוב צור היה בתפקיד היו הצפות!!! לא זכרים מה קרה ברחוב רוטשילד ושלא נדבר על מה שקרה לקניון רוטשילד! אפשר אפשר להרגע, לא כל פיפס בעיר זה על הראש של ראש העיר, יש דברים שלוקח זמן לטפל בהם, זה ראש עיר לא סופר מן!
  06.12.18 21:18
 • אורח
  אתה מדבר שטויות גם כשדב צור כיהן גם היו הצפות תתחיל להסתכל קדימה
  07.12.18 13:42
 • אורח
  מה הקשר ראש העיר קנאים
  הגב 06.12.18 17:12
 • אורח
  חחחח זה דברים שדיב צור שם זיין::: פפפ
  הגב 06.12.18 17:17
 • אורח
  ח'ברה, תנו לו צ'אנס, הוא רק נכנס...
  הגב 06.12.18 17:17
 • אורח
  כשלא עושים העבודות כראוי ובזמן הנכון, אלו התוצאות.... חכמי חלם!!!!!!!
  הגב 06.12.18 17:20
 • אורח
  הכול בגלל דב צור הגנב
  06.12.18 17:22
 • אורח
  דב צור השם רז לא קשור לכול הניקוז כרגע ובטוח שהוא כרגע עושה עבודה קשה שזה יפטר מהר
  06.12.18 17:23
 • אורח
  אין כמו רז
  06.12.18 17:23
 • אורח
  מה קרה? מה הקשר לראש העיר?כל המדינה מוצפת.תפרגנו לו קצת.
  הגב 06.12.18 17:22
 • אורח
  לפרגן?!? קודם שיעשה משהו התלמיד בית ספר הזה
  06.12.18 17:27
 • אורח
  גשם גשם מטפטף גשם גשם מטפטף
  הגב 06.12.18 17:30
 • אורח
  ככה זה שלא דואגים לנקות את הניקוז כל השנה. מחכים לדקה 90 ובדיוק כמו שנה שעברה הצפות בכל העיר.
  הגב 06.12.18 17:32
 • אורח
  ראש העיר הנוכחי מילא נקלע לחורף ויטפל ראש העיר היוצא יצר ונציה עם גחמת המזרקות הבזבזנית והמיותר, עוד עבודה לראש העיר הנכנס לסגור המזרקות לייבשם ולהפכן לכיכרות אשר כל רואהן יתקנאו וברכה בנעשיו
  הגב 06.12.18 17:34
 • אורח
  לא יעזור גשם כזה לא יכול לא להציף..הכמות…והדקות לא יעזור
  הגב 06.12.18 17:36
 • אורח
  אין על רז עוד תראו
  הגב 06.12.18 17:41
 • אורח
  די די די להלל בלי סוף כמו חמורים מה עשיתם ממנו
  06.12.18 21:49
 • אורח
  מקסימה אכן כן
  07.12.18 15:04
 • אורח
  אין כמו רז
  07.12.18 15:05
 • אורח
  נו......מה יהיה מתי יסדרו אחת ולתאאאאאטאמיד את בעיית הניקוז בכביש שאמנם נסלל לפני לא הרבה זמן אבל חייב !!!!!פשוט חייב !!!שידרוג משמעותי למע' הניקוז והביוב במיוחד בעיר מפותחת ומתקדמת כמו עירינו היפה ראשלצ באירץ הקוייידש!!!!!!!
  הגב 06.12.18 17:41
 • אורח
  מה קרה שציון כהן שהיה בקואליציה עם ראש העיר מר דב צור יושב עם קינצליך,המאפיה אופה שעות נוספות .
  הגב 06.12.18 17:56
 • אורח
  כל מי שטוען על רז שאשם בשטפונות הניקוז אתם ממש חסרי שכל כאילו דב עשה סתימה והאשים את רז נו באמת קבלו שכל זה קרה גם שדב צור היה ראש עיר
  הגב 06.12.18 18:19
 • אורח
  זה קורה בכל מקום בכל עיר אז לא הבנתי כולם אשמים????!!!!
  הגב 06.12.18 18:20
 • אורח
  אולי היו שיטפונות אבל ונציה בטח שלא!
  הגב 06.12.18 19:44
 • אורח
  מה קשור ראש העיר...זה קשור למניב. כמה הם מתזמנים מראש את ניקויי הקולטנים מי שנתן קרדיט לדב צור.. שב על האף.
  הגב 06.12.18 22:29
 • אורח
  מה קשור? תלמד את החוק קודם לפני שתזרוק על מניב דברים שלא קשורים בכלל למניב.בית המשפט קבע כי החובה המוטלת על העיריות בחוק להסדיר את תשתיות הניקוז העירוניות
  06.12.18 22:33
 • אורח
  מה אתם לא מתביישים הבן אדם קיבל את התפקיד לפני 3 ימים בושה וחרפה למי שמתלונן נמושות
  הגב 07.12.18 07:33
 • אורח
  רז רק נכנס לתפקיד, לסדר את הניקוזים למניב ראשון יקח שנתיים עם לא יותר
  הגב 07.12.18 08:27
 • אורח
  כמו שיש לך שגיאות כתיב רואים שידעת במי לבחור
  07.12.18 09:03
 • אורח
  לפחות יש אין סוף פארקים וקניונים....נכון דב צור? לא חשוב החינוך ובטיחות בעיר
  הגב 07.12.18 09:28
 • אורח
  אנחנו רק ב ימים קשים שלנו יודעים מה עשו לנו אחרי כמה ימים שוכחים .גשם גשם מטפטף
  הגב 07.12.18 10:08
 • אורח
  גשם ברכה כן ירבה גם המפות זה בסדר!
  הגב 08.12.18 19:16
 • אורח
  הכונה הצפות!
  הגב 08.12.18 19:18

מבזקון! בגלל הגשם, פסטיבל היער הקסום בגן המושבה בראשון לציון נדחה מהשבת הקרובה 8/12 לשבת הבאה

הפסטיבל יתקיים מידי יום שבת בין השעות 10:00-13:00 בגן המושבה

אבי בר | | תגובות: 0


בעקבות הגשם פסטיבל היער הקסום שאמור היה להתקיים בשבת בגן המושבה בראשון לציון לא יתקיים השבת 8/12 ויידחה לשבת הבאה ויתקיים בין השעות 10:00 13:00.

על פסטיבל "היער הקסום"

פסטיבל "היער הקסום" לגן המושבה שם מידי יום שבת תתקיים פעילות לכל המשפחה הכוללת סדנאות יצירה אקולוגיות, דמויות שטח, מתנפחים, תיאטרון סיפור ועוד

תיאטרון הסיפור יחל בשעה 10:30 והסיורים בעקבות העצים יצאו מרחבת באר המים בשעה 11:30

הפעילות תתקיים מידי יום שבת בין השעות 10:00-13:00 בגן המושבה

הכניסה חופשיתהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מקיימים את הבטחת הבחירות! עיריית ראשון לציון תעניק הנחה בארנונה לאזרחים ותיקים בגובה 25% במקום 15% כיום

ההנחה היא עד 100 מ' משטח הנכס. עלות ההנחה לעירייה כ – 3 מיליון ₪

אבי בר | | תגובות: 34


הערב רביעי 5/12 תתכנס מועצת העיר ראשון לציון לישיבת מועצה חגיגית ועיקר הישיבה תוקדש לאישור המועצה של בעלי תפקיד ממלאי מקום, סגני ראש העיר, מספר חברי מועצה לתפקיד המשנה לראש העיר ובעלי תפקידים בלשכת ראש העיר המוגדרים כמשרות אמון. אישור חברי הוועדות ועוד מספר נושאים פרוצדורליים המחייבים אישור במועצת עיר חדשה.

אולם בנוסף לכל אישורי המינויים המועצה תעלה גם נושא אחד לאישור והוא נושא האזרחים הוותיקים שעלה במהלך מערכת הבירות והוא הגדלת ההנחה בארנונה לאזרחים הוותיקים.

כיום, האזרחים הוותיקים המקבלים קצבת אזרח וותיק, קצבת שאירים, גמלת תלויים לבני משפחה של נפטר מפגיעת בעבודה או קצבת נכות בשל פגיעה בעבודה. זכאי ל – 15% הנחה בארנונה לנכס עד 100 מ"ר בשטח הנכס. על פי ההצעה ההנחה תגדל ל – 25%

עלות ההנחה לעירייה כ – 3 מיליון ₪

יש לזכור כי אזרחים ותיקים המשתכרים עד גובה הממוצע זכאים על פי חוק להנחה של 30% וההנחה המוצעת אינה תלויה בגובה הכנסה של האזרח הוותיקהתפרסמו 34 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא מציאה והזייה. במילא מקבלים כבר 30%.(כבר בימי צור העליזים) האם אחיזת עיניים? האם זריית חול בעיניים? אין חדש תחת השמש.
  הגב 05.12.18 17:02
 • אורח
  צודק גם אני 30% בגלל זה בחרתי דב צור אני לא מבין על מה המהומה מה עכשיו יהיה רק 25???
  05.12.18 17:10
 • אורח
  אני ואישתי יחד יש לנו 30 אחוז האם זה ירד ל 25 אחוז או יעלה ל 50 אחוז?
  05.12.18 17:11
 • אורח
  אני מקבל 15 אחוז ואישתי מקבלת 15 אחוז יחד יש לנו 30 אחוז האם זה ירד ל 25 אחוז או יעלה ל 50 אחוז?
  הגב 05.12.18 17:07
 • אורח
  אני ואישתי יחד היום יש לנו 30 אחוז הנחה האם נקבל יחד 25 אחוז או 50 אחוז
  הגב 05.12.18 17:10
 • אורח
  25 יחד
  05.12.18 18:11
 • אורח
  לפי הבנתי מי שקיבל הנחה 15% בארנונה עד עכשיו יקבל 25% לכן לזוג 50%. אבל צריך לוודא שבאמת זה ככה ואם כן כל הכבוד ליוזמה של רז ראש העיר החדש ושימשיך ככה לעזור גם לנו כלכלית לאזרחים הותיקים.
  הגב 05.12.18 17:25
 • אורח
  ה 25 אחוז יהיה לכלל הדרים בדירה לא לכל אחד בנפרד.
  05.12.18 18:13
 • אורח
  ראש העיר החדש רז רינסליך - אתה לא עושה טובה לאזרחים ותיקים אנחנו מקבלים 30% הנחה מאז שאנחנו אזרחים ותיקים על פי החוק. אתה זורה חול בעיני התושבים של עירך.
  הגב 05.12.18 17:26
 • אורח
  קרא למטה את ההסבר המפורט שכתבתי ואל תכתוב סתם דברים
  06.12.18 17:02
 • אורח
  מאיזה גיל זה אזרח ותיק ?
  הגב 05.12.18 17:34
 • אורח
  גבר - 67 אישה - 62
  05.12.18 17:36
 • אורח
  צריך מישהו מוסמך שישיב על השאלות האלו אחרת זה נראה כרעת האזרחים הותיקים עם בני זוגם.
  הגב 05.12.18 17:34
 • אורח
  כתבתי למטה הסבר
  06.12.18 17:02
 • אורח
  האם ההנחה היא לאדם או לנכס ?
  הגב 05.12.18 17:36
 • אורח
  נכס אם יש שני אזרחים ותיקים זה הראשון מבין שנייהם זה אומר הכי גבוה שזה 25. לא לכל אחד 15 כמו שהיה.נניח אם יש אדם שיקבל 90% מאיזו שהיא סיבה ויש עוד אחד בדירה שזכאי ל 90% לא יהיה 180% ברור?
  05.12.18 18:15
 • אורח
  15%היה המינימום והעלו ל- 25% מה לא בסדר?
  הגב 05.12.18 17:54
 • אורח
  ז"א שזוג אזרחים ותיקים שגרים יחדיו בדירה שעד היום היה לו 30 אחוז הנחה אז לפי ההישג החדש של המועצה יהנה ממינוס 5 אחוז ז"א 25 אחוז...ממש הישג חסר תקדים למועצה וכבר בערב הראשון.
  05.12.18 20:55
 • אורח
  ההנחה היאנרק על בנאדם אחד לא על שתיחםמאםמבנאדם מקבל 15 אחוז ואשתו זכאית גם היא לא תקבל שיהיה 30 אחוז זה לא הולך ככה רק 15 אחוז אם זכאים ואם יעלה זה יהיה 25
  הגב 05.12.18 18:11
 • אורח
  לדעתי השיטה של דב צור הייתה יותר נכונה לתת לכל אדם בנפרד 15 אחוז.לפעמים יש שני אנשים בנכס.
  הגב 05.12.18 18:26
 • אורח
  מי שככה לא זוכר פעם היה 30% בכל המדינה עד לא מזמן שנתיים 3 לדעתי זה עודכן ל 25% אני חושב לפני שנתיים בערך בכל המדינה וכאן זה 15 לאדם.
  הגב 05.12.18 18:29
 • אורח
  איך 25 אחוז היה לנו 30 אחוז איפה דב?
  הגב 05.12.18 19:11
 • אורח
  על מנת לקבל 30 אחוז צריך להביא חשבון בנק ואם יש ממון ודירה נוספת זה יורד ל 15 אחוז
  הגב 05.12.18 21:04
 • אורח
  הורדה במכה אחת היא צעד פופוליסטי במקרה הטוב וטיפשות וחוסר הבנה בניהול תקציב של ראש עיר חסר ניסיון במקרה הרע. ראש העיר, אתה צריך לנהל תקציב של עיר גדולה ולשמור על מאזן חיובי. כאשר אתה נותן הנחה בגובה 3 מיליון ש"ח יכול לקרות אחד משניים: או שהעירייה תמשיך לתת את אותם רמת שירותים, ובמקרה זה תצטרך להעלות מיסים במקום אחר, כלומר מישהו אחר יחטוף, או שאתה לא מעלה מיסים אבל אז נאלץ להוריד מרמת השירותים שהעירייה נותנת כי בהכרח יש לך פחות 3 מיליון שח בקופה.
  הגב 05.12.18 21:17
 • אורח
  אוי לנו לאיזו צרה נכנסה ראשון
  06.12.18 17:03
 • אורח
  נו מה חשבתם?
  07.12.18 17:14
 • אורח
  האם כל נכי העבודה זכאים להנחה
  הגב 05.12.18 22:37
 • אורח
  בנתיים אצלי הארנונה עולה כל חודש בכמה שקלים.... אז איפה ההנחה בדיוק?............
  הגב 06.12.18 04:57
 • אורח
  אם אני מבינה מדובר על הנחה על בית אב ולא על בני זוג.
  הגב 06.12.18 06:59
 • אורח
  ומה קורה לגבי חיילי מילואים, האם גם אנחנו נהיה זכאים ל 30% הנחה בארנונה ?????
  הגב 06.12.18 14:45
 • אורח
  חברים לכו תקראו את החוק, חוק ההסדרים במשק המדינה ,הנחה מארנונה 1993 או את חוברת ההנחות של העירייה ולא תהיו מבולבלים. לפי החוק ניתנת הנחה אחת בלבד והגבוהה מביניהם . לגבי ה25% ,זאת *הגדלה* של שיעור ההנחה מ15% ל-25%, של עיריית ראשון למקסימום שנקבע בחוק . ההנחה ניתנת למי שהגיע לגיל פרישה ומקבל קצבה מהביטוח הלאומי ,זקנה שארים, נכות מהעבודה . בנוסף קיימת הנחה אחרת לאזרח ותיק בשעור 30% גם למי שלא מקבל קצבה וזאת בתנאי והכנסתו/ם לא עולה על השכר הממוצע במשק . *** חשוב להדגיש שההנחה ניתן רק על 100 מר משטח הדירה . אז שווה להתעדכן במדוייק ולא לנחש
  הגב 06.12.18 16:58
 • אורח
  מה שנעשה בפזיזות ובמהירות בסוף יתגלגל על כל התושבים שישלמו בושה
  הגב 06.12.18 17:10
 • אורח
  אני נכה צהל מקבל כנכה הנחה בארנונה ובנוסף אני אזרח וותיק האם אקבל את ההנחה ללא קשר להנחה שאני מקבל כנכה
  הגב 06.12.18 18:37
 • אורח
  שיעשו הנחות לצהרונים כמו שהפתיחה אבן זוהר אני הצבעתי עבורה
  הגב 06.12.18 19:13

מנגיש עצמו לציבור! ראש העיר רז קינסטליך הורה להסיר את עמדת השמירה בכניסה ללשכת ראש העיר

ועוד משהו מעניין - רז קינסליך הורה להשאיר את סגן ראש העיר לשעבר ציון כהן בלשכתו

אבי בר | | תגובות: 28אתמול שלישי 4/12 נכנס רז קינסטליך לתפקיד ראש העיר באופן רשמי וביומו הראשון בתפקיד הורה להסיר את עמדת השמירה בכניסה ללשכת ראש העיר. צעד המסמל שקיפות ונגישות לכלל הציבור

ועוד משהו מעניין

במסגרת איוש התפקידים. סגני ראש העיר בקדנציה הקודמת אשר עוברים לאופוזיציה נדרשו לפנות את חדריהם לטובת הסגנים החדשים ולעבור למשרדי האופוזיציה בהרצל. אולם ראש העיר רז קינסטליך, החריג את ציון כהן ואישר לו להמשיך להשתמש במשרדו ששימש אותו כסגן ראש עיר.

רז קינסטליך

החלטתי להסיר את עמדת השמירה בכניסה ללשכת ראש העיר ולוותר על השומר שניצב שם דרך קבע. אינני זקוק להגנה מתושבי ראשון לציון. העירייה בראשותי תהיה שקופה ונגישה לכל תושב

להלן התמונות שהעלה רז בפייסבוק שלו "לפני - אחרי" של הלשכההתפרסמו 28 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל הכבוד!
  הגב 05.12.18 13:22
 • אורח
  רז ראש עיר חזק לא צריך שומרים.
  הגב 05.12.18 13:28
 • אורח
  בדיחה טובה
  07.12.18 17:16
 • אורח
  יפה צעד טוב וחשוב לתושבים אבל צריך לראות הלאה בדברים הגדולים מה הוא יעשה ואני מאוד מקווה שהוא לא יבטל את פרוייקט הארנה כמו שאמר זה נכס חשוב לראשון לציון
  הגב 05.12.18 13:28
 • אורח
  לא צריך םרווקט ארנה 400 מליון שקלים להשקיע
  05.12.18 14:10
 • אורח
  מקווה שלא פיטרו את השומר המסכן
  הגב 05.12.18 13:40
 • אורח
  לא שדב צור הסתובב 24 שעות עם שומר זה רק שומר מפני מזיקים לא תושבים
  הגב 05.12.18 14:01
 • אורח
  דוב איש חשוב השבכ אמר שהוא ליב שמירה
  05.12.18 15:17
 • אורח
  מעשה נבון ונכון.
  הגב 05.12.18 16:38
 • אורח
  דב היה עובד לא היה לו זמן מיותר לדיבורים
  הגב 05.12.18 16:45
 • אורח
  לדעתי עם הזמן הוא צריך שומר מלווה .לך תדע כמה אנשים לא יהיו מרוצים מהחלטותיו ....
  הגב 05.12.18 16:48
 • אורח
  כול הכבוד צעד ראשון ונכון העיקר שידאג לתושבי רמת אליהו שלא ימשיכו להיות החצר האחורית של ראשון ילה קדימה לפינוי בינוי תזיז ענינים
  הגב 05.12.18 17:34
 • אורח
  כל סגני ראש העיר צריכים להיות באותה קומה.
  הגב 05.12.18 17:39
 • אורח
  אם המצב היה הפוך לא היו נותנים לחבר אופוזיצה לשבת בחדר של סגן ראש עיר תחשוב על זה. גם דברים אלו חשובים בהתנהלות ראש עיר.היום זה מקום ישיבה ופעם אחרת עוד דברים אחרים שים לב.
  הגב 05.12.18 17:45
 • אורח
  מעשה פופוליסטי להראות לראשל"צים שהוא שקוף עד שיקבל איומים/אלימות ואז יתקפל כמו גפרור ויחזיר את השומר ....חחחח
  הגב 05.12.18 17:47
 • אורח
  יש סיבה "טובה" למעשה האצילי הזה. אולי יש להם עסקים משותפים?
  הגב 05.12.18 17:56
 • אורח
  אפשר לחשוב זה גם ככה לא שומר צמוד 24/7 מה הסיפור?
  הגב 05.12.18 18:24
 • אורח
  בולשיט ניצן הלך עם שומרים כולה היה סדרן בכניסה ללישכה מה נתפסתם רז ילך עם שומרים וסדרן
  הגב 05.12.18 19:16
 • אורח
  תמשיך כך עלה והצלח
  הגב 05.12.18 21:18
 • אורח
  פטטי ויחצני בלבד
  הגב 05.12.18 22:40
 • אורח
  אוזן תפסיק ללכלך כולם ראו הלילה כמה שאתה קטן
  הגב 06.12.18 01:18
 • אורח
  מב הקשר לאוזן, הוא דוגמן בחסד
  07.12.18 17:17
 • אורח
  כל הכבוד על השומר שקיבל כסף לחינם
  הגב 06.12.18 09:28
 • אורח
  לחיחך
  הגב 07.12.18 08:09
 • אורח
  בהצלחה לרז, נקווה שהעיר תהיה נקיה יותר ויהיו יותר מקומות חניה, אולי כמו בעיר השכנה חולון, יאשרו להחנות בכחול לבן ללא קנס
  הגב 07.12.18 08:13
 • אורח
  עוד שבוע הכול חוזר חזרה מספיק לזרוק חול לעיניים
  הגב 07.12.18 09:39
 • אורח
  חחח עד שרז יחטוף מכות מחר ויחזיר את השומר...
  הגב 10.12.18 11:51
 • אורח
  למה ככה? הוא רק התחיל תן הזדמנות..
  10.12.18 11:52

עוד חברת ענק עברה לראשון לציון! חברת נתיבי איילון המובילה את הפרויקטים החשובים במדינה בתחום התחבורה עברה לראשון לציון וחנכה את משרדיה במגדלי עזריאלי ראשונים במעמד שר התחבורה ישראל כץ

בתמונה (מימין לשמאל): ישראל כ"ץ, שר התחבורה, איתמר בן מאיר, מנכ"ל חברת נתיבי איילון, מאיר חן, נציג דירקטוריון חברת נתיבי איילון. קרדיט לצילום: באדיבות נתיבי איילון.

אבי בר | | תגובות: 9


שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, השתתף השבוע באירוע חגיגי לחנוכת המשרדים החדשים של חברת נתיבי איילון והדלקת נר שני של חנוכה, במגדלי עזריאלי ראשונים בראשון לציון. המעבר למשרדים החדשים נועד לתת מענה פיזי לגדילת החברה, לאור הפיכתה לחברה ממשלתית וארצית, המובילה את הפרויקטים החשובים של תחום התחבורה המטרופולינית בכל הארץ, במטרה לייצר לציבור אלטרנטיבות לרכב הפרטי. החברה בחרה להעביר את מקום משכנה למרכז העסקים ראשונים בראשון לציון, בשל המחיר התחרותי והמתקנים המתקדמים, כמו גם הנגישות למוקדים עסקיים במטרופולין. באירוע השתתפו עובדי החברה, כמו גם: יעקב (קובי) בליטשטיין, סמנכ"ל תשתיות ומשנה למנכ"לית במשרד התחבורה; מאיר חן, נציג דירקטוריון חברת נתיבי איילון; דן הראל, יו"ר רכבת ישראל, שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל; מאיר שמרה, המשנה למנהל רשות החברות הממשלתיות, משרד האוצר.

חברת נתיבי איילון היא חברה ממשלתית הפועלת תחת משרד התחבורה, האחראית על האזורים העירוניים והמטרופוליניים בארץ, בדגש על תחבורה ציבורית. החברה הפכה ב-2016 לחברה ממשלתית ארצית בבעלות מלאה של מדינת ישראל, ויצאה לדרך חדשה. כיום, החברה מתמקדת בפיתוח, הקמה וניהול תשתיות תחבורה מתקדמות, חכמות וחדשניות במרחב העירוני והמטרופוליני בכל רחבי ישראל, במטרה לשפר את מצב התחבורה. במסגרת זו, החברה אחראית על קידום פרויקטי ענק בתחום התחבורה - תשתיות וטכנולוגיה בהיקף כולל של כ-17 מיליארד שקל.

בין הפרויקטים אותם מקדמת חברת נתיבי איילון ניתן למנות את: מהיר לעיר - שדרוג מערך התחבורה הציבורית במטרופולין ת"א באמצעות רשת נתיבי תחבורה ציבורית ושיפור השירות; נתיבים מהירים - יצירת אלטרנטיבה לרכב הפרטי באמצעות נת"צים ומערך הסעות חינם מחניוני הענק, מנתניה בצפון ועד ראשון לציון בדרום; אופנידן - רשת אוטוסטרדות אופניים בינעירונית ראשונה מסוגה בישראל; חטיבה טכנולוגית – שתפקידה למצוא פתרונות חדשניים ולקדם תחבורה חכמה, כולל מרכז ניסויים מתקדם לפיתוח טכנולוגיות כחול-לבן; נעים לירוק - פרויקט תמריצים כלכליים לנהגים שיוותרו על נסיעה ברכב הפרטי בשעות העומס; תוכנית אב למטרופולין ת"א, ועוד.התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כאאאאאאאאאל הכבוד יישר כוחכם עלו והצליחו במתן פיתרינות חכמים לפקקים במדינתינו........
  הגב 05.12.18 12:58
 • אורח
  ממש לא נחמדים, זו חברה שלא לוקחת אחריות על תחזוקת הכבישים שלה וגורמת נזק למכוניות ולא מפצה את הנהגים, ובעיקר מתחבאת מאחורי משרד עורכי דין שמוחץ את האזרח הקטן
  הגב 05.12.18 13:41
 • אורח
  עוד חברה שעוברת בגלל דב צור שעשה את העיר לחשובה בארץ
  הגב 05.12.18 13:48
 • אורח
  עברה בגלל החזון והראיה לטווח ארוך של מאיר ניצן דוב הגיע בזמן הנכון לקצור את הפירות
  05.12.18 15:21
 • אורח
  ישראל כץ הגיע. לראשון עם הרכבת
  הגב 05.12.18 15:18
 • אורח
  שמענו בחדשות איך התנהלה. רכבת ישראל ,אנשים שעבדו שם סיפרו ,שהם לא הספיקו לתקן ,ברכבת המון תיקונים ,והכריחו אותם לחתום שהכל בסדר ,והרכבת מוכנה לנסיעה שזה סיכון של מנוסעים ,מי שלא חתם פוטר מעבודתו ,סיכון. חיים ,
  הגב 05.12.18 15:37
 • אורח
  בקיצור , לא בטוח שזה הישג להביא אותם לראשון
  הגב 05.12.18 16:40
 • אורח
  מעניין איך יגיעו העובדים לעבודה? ברכבת ? דרך רמלה? לוד?
  הגב 05.12.18 16:42
 • אורח
  אכן ..עבודה של דב צור שקוצרים את פירותיו.
  הגב 06.12.18 21:59

שריפה באזור התעשייה בראשון לציון

קרדיט צילום דוברות מכבי אש

מערכת האתר | | תגובות: 0

*כבאות והצלה ראשלצ*

5 צוותי כיבוי פועלים בשריפת בלות של נייר בחצר מפעל המשמש כבית דפוס ברחוב אליהו איתן.

האירוע בשליטה, ללא נפגעים.


סרטון:התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ב – 15 מגרשי ספורט בראשון לציון הותקנה מערכת תאורה חכמה הנדלקת ונכבית לבד בהתאם לפעילות במגרש ומבוססת על גלאי נפח ותזוזה

אבי בר | | תגובות: 9


עיריית ראשון לציון עוברת לתאורה חכמה גם במגרשי הספורט.

אגף החשמל במינהל שפ"ע התקין מערכות חכמות לתאורה ב-15 מגרשי ספורט ברחבי העיר במטרה לאפשר את הפעילות במגרשים גם בשעות החשיכה ומצד שני- לחסוך את החשמל בשעות שאיש לא נמצא במגרש. בתחילה נערך פיילוט בחמישה מגרשי ספורט שבהם שולבו אמצעים טכנולוגיים לניצול חכם יותר של התאורה במקום. בכל אחד מחמשת המגרשים בוצעה שיטת בקרה ושליטה שונה, בכדי לבדוק את האופציות השונות ולהחליט בסופו של דבר על האפשרות הטובה ביותר. בסופו של דבר הוחלט על התקנת מערכת בקרה עם גלאי נפח שתזהה תזוזה במגרש ותדליק את התאורה.

כמו כן, התאורה במגרשים הוחלפה לתאורת לד המאפשרת חיסכון של יותר מ-50% מצריכת החשמל. משתמשי המגרשים ישמחו לדעת שתאורת הלד, בשונה מהתאורה הקודמת שזקוקה לזמן כיבוי והדלקה ממושך, תאורת הלד נדלקת מהר יחסית.

בשנה הקרובה צפוי אגף החשמל להתקין את המערכות ב-15 מגרשים נוספים, רובם ככולם במוסדות חינוך בעיר.

סגן ראש העירייה הנכנס ומחזיק תיק שפ"ע, אבי חיים:

"המערכת החכמה מאפשרת לנו לחסוך בצריכת החשמל מבלי לפגוע בפעילויות הספורט והפנאי לתושבי העיר".

כבר לפני כשנתיים החל אגף החשמל במינהל שפ"ע בראשות ראובן הרשקוביץ בביצוע תוכנית עירונית להחלפת נורות התאורה ברחבי העיר לנורות חסכוניות. תאורת החוץ שמפעילה עיריית ראשון לציון היא בין 40 ל-50 אחוזים מכלל הוצאות החשמל של העירייה. על פי ההערכות, החלפת כל הנורות , עשויה להוביל לחיסכון של יותר מ-40 אחוזים בהוצאות החשמל.

התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  דב צור אלא מי.
  הגב 04.12.18 20:12
 • אורח
  כל הכבוד! שאפו לאגף החשמל
  הגב 04.12.18 20:41
 • אורח
  סוף סוף מתנהלים נכון, תמשיכו לקחת את העיר שלנו קדימה
  הגב 04.12.18 20:56
 • אורח
  דב עשה המון אין מה להגיד חבל שעזב מרגישים את החוסר
  הגב 04.12.18 21:27
 • אורח
  לא הבנתי את המשפט מרגישים את החוסר ... רק היום רז נכנס לתפקיד . אז בבקשה לא לרשום שטויות . בהצלחה לרז קינסטליך אנו התושבים בטוחים שתביא את השינוי לטובת העיר .
  04.12.18 21:44
 • אורח
  דבר בשם עצמך
  05.12.18 09:21
 • אורח
  דב הגנב הלך שלום ולא להתראות חרא של ראש עיר היה היו היה
  05.12.18 21:25
 • אורח
  אני מקווה שראשון תמשיך לצעוד בהצלחה !!!
  הגב 04.12.18 21:52
 • אורח
  מה אתם משקרים לאנשים? אני גר צמוד למגרש בית ספר עין הקורא. אור דולק כול הלילה כבר כי-חודש ימים
  הגב 07.12.18 15:06

מבזק תאונה בראשון לציון ליד הראשונים , רוכב אופנוע פצוע בינוני

הפצוע פונה לבית חולים אסף הרופא

אבי בר | | תגובות: 1


יום שלישי 4/12 בשעה 17:22 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שהחליק בכביש 431 ליד הראשונים בסמוך לפנייה לנס ציונה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח אסף הרופא גבר כבן 25 במצב בינוני עם חבלות בגב.התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

לוח השפלה - דירות למכירה

אורח
אורח
07.12.18 17:12
טלפונים חשובים לאזרח הוותתיק
אורח
07.12.18 17:12
טלפונים חשובים לאזרח הוותיק
אורח
07.12.18 17:11
טלפונים חשובים לאזרח הוות
אורח
07.12.18 17:10
טלפונים חשובים לאזרח הוות
אורח
07.12.18 17:10
טלפונים חשובים לאזרח הוותיק
אורח
05.12.18 16:19
למכירה מפרטי🔝🔝 📍ראשון לציון, שכונת אברמוביץ 📍130 מ"ר (117 בארנונה) 📍קומה 4 מתוך 4 📍דירה יחידה בקומה (4 דיירים בכניסה) 📍בעלת שלושה כיווני אוויר! 📍חניה 1 בטאבו 📍3 חדרי שינה 2 שרותים ומקלחות 📍דירה בעלת פוטנציאל לשינוי פנים, כולל הפיכה ל 5 חדרים! 📍בניין נמצא רגע לפני תחילת תהליך שיפוץ במסגרת פרוייקט תמ"א 38. קיים היתר בנייה ודאי מטעם עריית ראשל"צ! (במסגרת הפרוייקט הבניין יחודש, ישופץ ויחוזק. תתווסף מרפסת ענקית לחזית הרחוב, מעלית וכו'!)לפרטים נוספים אפשר לחייג ל 0527503811 , 0527504811 או בפרטי .
אורח
01.12.18 21:49
מפרסם ביבנה ורושם לתאום סיור מה זה מדובר בבית ספר יסודי ?סיור? טוב שלא רשמת לתאום טיול
אורח
29.11.18 00:57
תשלמו תיווך ואל תחפשו בחינם משפחה צעירה תנו פרנסה למתווכים שלפעמים כמה חודשים אין עיסקה .אפשר להתפשר על גובה העמלה,אני אמצא לכם דירה אתקשר בקרוב וניפגש במדרחוב לפגישה עינינית
אורח
24.11.18 19:29
משפחה צעירה הורים +2 ילדים מחפשת דירה 3.5 - 4 חדרים משופצת ונעימה +מרפסת במערב הישן , גן נחום, שכונת רביבים. להשכרה. טלפון 0528977285 תודה


לוח השפלה - דירות להשכרה

אורח
אורח
07.12.18 17:09
טלפונים חשובים לאזרח הוות
אורח
01.12.18 02:52
זיל הזול...
אורח
20.11.18 19:59
להשכרה ברחובות 🌆🌆🌆בשכונת שרונה✔️קרוב לבתי ספר, גני ילדים, טיפת חלב ופארק ✔️דירת 4.5 חדרים ✔️מרווחת 120 מ"ר ✔️3 כיווני אוויר ✔️מרפסת שמש ✔️חנייה בטאבו ✔️מחסן קומתילתקופה ארוכהמחיר: 5,000 ש"ח פינוי: גמיש מאודלפרטים נוספים: 08-9467295, יצחק אהרונסון יועץ הנדל"ן שלך 050-5270144
אורח
25.10.18 15:01
רחוב יצחק בן צבי 34 רוצה להשכיר דירה נא ליצור קשר או להגיע למקום
אורח
24.10.18 18:26
מצבך טוב ציון אם אתה מחפש כמה שיותר חדרים יכול לעניין אותך יחידת דיור חדר וחצי כולל כבלים ?
אורח
11.11.18 11:56
אפשר פרטים על יחידת דיור?
אורח
24.10.18 18:24
מטבח יהודי? יש גם מטבח נוצרי או מוסלמי?
אורח
24.10.18 18:23
שרותים כפולים?דהיינו 2 אנשים יכולים בו זמנית לעשות צרכים?
אורח
26.09.18 01:17
מחפש מחסנים קטנים ברחובות לקנייה 0542235234


לוח השפלה - רכב

אורח
אורח
07.12.18 17:11
טלפונים חשובים לאזרח הוותיק
אורח
07.12.18 17:09
טלפונים חשובים לאזרח הוות
אורח
03.12.18 22:41
מצחיק כתב מטופחת האם מדובר בגינה או ברכב?
אורח
09.03.18 15:38
למכירה סובארו אימפרזה יד שניה 2006 מנוע 1600 0547560649 ציון
אורח
05.02.18 00:16
קניתי חדש והישן בשבילך. מאזדה 626 שנת 99. מטופחת. מנוע חדש. מחירון 8,000 054-4554919
אורח
02.01.18 22:47
יד ראשונה מרופא?
אורח
18.01.18 09:27
יד שנייה מפרופסור
אורח
22.04.18 20:00
יד שלישית מדוקטור שאקשוקה
אורח
08.10.18 17:35
יד רביעית ממורה לאזרחות
אורח
01.11.17 21:02
הונדה סיוויק 2007 יד ראשונה מפרטי! טיפולים רק במוסך מרכזי מודל ES הדגם המשודרג: גג נפתח, ציינג׳ר 6 דיסקים, בקרת שיוט מההגה טסט עד נובמבר 2018!! מחיר מחירון 34 א, 173 א קילומטר טלפון 054-4976433
אורח
30.01.18 00:38
צ'יינג'ר 6 דיסקים ?! דייי כמה אתה מוכר אותו ללא הרכב המגעיל הזה של כל הערסים של פעם?!?!
אורח
08.10.18 17:34
כן
אורח
13.10.17 08:10
הונדה סיוויק 2007 ₪ 30,000יד ראשונה פרטית נפח 1400 חסכוני 1-16 נסע 230 קמ אחרי טיפול טסט שנה כיסאות חימום מראות מתקפלות ובקרת שיוט דבאל דין חיישנים מצלמה מערכת שמע צמיגים מישלינג חדשים חלונות שחורים וקוסמטיקה שמור 0543007347


לוח השפלה - דרושים

אורח
אורח
07.12.18 17:11
טלפונים חשובים לאזרח הוותיק
אורח
07.12.18 17:08
טלפונים חשובים לאזרח הוותיק
אורח
03.12.18 22:41
טוביה זה הדוד טוביה?
אורח
24.11.18 18:52
חברה רציניים שרוצים לעבוד ברשת שיווק בתור סדרנים וקופאים המשרה לגברים ונשים תנאים טובים ואווירה טובה. העבודה היא באיזור רחובות.לפרטים 054-522-8892(טוביה)
אורח
20.11.18 20:03
לחברת שטראוס עלית 🍭ביבנה🍭 דרוש/ה סדרן/ית סחורה עם ניסיון הדר 052-5039868
אורח
20.11.18 20:01
מחפש עבודה דחוף! קופאי או עבודה משרדית יש לי הרבה ניסיון בעבודה על מחשב וגם קליטה מהירה ואני עובד בזריזות 0544934001
אורח
20.11.18 20:00
נמאס מהרשתות הגדולות? 🔥לבוטיק אופנת נשים צעירה ושיקית באיזור רחובות דרוש/ה מוכר/ת לעבודה במשמרות. לגילאי 18+ 050-4044369 ספיר
אורח
20.11.18 19:55
לדואר ליד מודיעין דרושים ממיינים/ות וקלדנים/ות 👈 משרה מלאה, עבודה במשמרות 👈 אפשרות למשרת סטודנט 👈 שכר 29.12 לשעה 👈 12 שנות לימוד חובה! 👈 הסעות מרשל"צ, רמלה, לוד, מודיעין, בית שמש, רחובות, חולון, בת-ים, ת"א לפרטים נוספים: 077-2373301


עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל