הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

היכונו לבלאגן ברכבת משה דיין בראשון לציון!

בעוד מספר ימים/שבועות חלק או כל הרכבות מראשון לציון לתל אביב יבוטלו בשעות העומס בבוקר למשך 6 שבועות לצורך עבודות חשמול לרכבת החשמלית

מאבק נוסף בראשון לציון! 

תושבי נווה הדרים בראשון לציון יוצאים למאבק כנגד בניית מרכז מסחרי נוסף בשכונה, בטענה כי יחמיר את מצוקת החנייה באזור ויפגע באיכות חייהם

עבריין שהפך לסוכן משטרתי סמוי הפליל סוחרי סמים בראשון לציון, בת ים ויישובים נוספים

מבזק פלילי! חשד לאירוע ירי בראשון לציון כוחות רבים זורמים למקום... נעצר חשוד בירי

צילום זירה - ארגון הצלה

אבי בר | | תגובות: 12


יום שני 15/4 שעה 18:35 דיווח על ירי ופצוע קשה ברחוב התותחנים בשכונת נווה חוף בראשון לציון.

כוחות משטרה והצלה גדולים נמצאים במקום.

בשלב זה סורקים את המקום ולא מוצאים פצוע

על פי דיווחים של עדי ראייה בזירה נמצאו תרמילים אך בשלב זה אין עדות לפצוע

עדכון מהמשטרה נעצר חשוד בירי

במשטרת ישראל התקבל הערב דיווח על ירי שבוצע על פי החשד מרכב, ברחוב אח"י להב בראשל"צ.


כוח משטרה שהגיע למקום איתר זירה, ללא נפגעים וללא נזק.


פעילות חקירתית ומבצעית מהירה של משטרת ישראל, הביאה לאיתורו ולמעצרו של הרכב שעל פי החשד נמלט מהמקום.


החשוד, בן 26 מרמלה, נעצר ונלקח לחקירה.


נסיבות האירוע נבדקות.
התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יאללה סוף העולם הגיע.......סדום ועמורה .עמורה וסדום
  הגב 15.04.19 19:06
 • אורח
  מה קורה ראשון בכותרות
  הגב 15.04.19 19:12
 • אורח
  ראשון עד לאן הגענו תאונות. שרפות. דקירות. איפה המשטרה.
  הגב 15.04.19 19:14
 • אורח
  תקועים בפקקים בכניסות לעיר, תראה מה השעה חחח
  15.04.19 19:22
 • אורח
  עם ביבי
  15.04.19 19:45
 • אורח
  המשטרה רואה את "הכלה מאיסטנבול"
  הגב 15.04.19 19:21
 • אורח
  דקירות.... ירי..... זוועות מה נהיה????? אנחנו הופכים לשיקגו.
  הגב 15.04.19 19:21
 • אורח
  אין באמת משטרה
  הגב 15.04.19 20:01
 • אורח
  החברה לביטחון פעילה ? המצלמות בעיר לא צילמו את היורה ומספר הרכב ?
  הגב 15.04.19 20:45
 • אורח
  העם אמר את דברו רק ימין חזק
  הגב 15.04.19 20:50
 • אורח
  אומרים לכם שנעצר חשוד ואתם ממשיכים להשמיץ את המשטרה.
  הגב 15.04.19 20:51
 • אורח
  הם עסוקים המשטרה בדברים רציניים
  הגב 17.04.19 23:01

עיריית ראשון לציון זכתה למענק מדינה של כ3 מיליון ש"ח כחלק מתוכנית להתייעלות וחיסכון בצריכת האנרגיה והחשמל

ראשון לציון היא אחת מ 56 הרשויות שזכו במענק ויוציאו לפועל תוכניות הכוללות החלפת טכנולוגיות ישנות ולא יעילות בצריכת האנרגיה, במערכות חדשות וחסכוניות, כגון מערכות תאורת פנים וחוץ, מיזוג אוויר, משאבות חום, מערכות אוויר דחוס, ייעול תהליכי ייצור שונים ועוד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
החלפת תאורת הרחוב בראשון לציון


משרדי האנרגיה, הכלכלה והתעשייה והגנת הסביבה מכריזים בימים אלו על הפרויקטים הזוכים במקצה השלישי של קרן המענקים המשותפת להתייעלות באנרגיה, במסגרתו יוענקו כ-62 מיליון ש"ח לפרויקטים אשר יביאו לחיסכון באנרגיה ולהפחתת גזי חממה בתעשייה, ברשויות מקומיות ובעסקים.

המענקים יינתנו ל-108 תוכניות הכוללות החלפת טכנולוגיות ישנות ולא יעילות בצריכת האנרגיה, במערכות חדשות וחסכוניות, כגון מערכות תאורת פנים וחוץ, מיזוג אוויר, משאבות חום, מערכות אוויר דחוס, ייעול תהליכי ייצור שונים ועוד. פרויקטים אלו צפויים להביא לחיסכון שנתי של כ-175 מיליון קוט"ש, המוערכים בכ-82 מלש"ח. חיסכון זה יגדיל את צמצום צריכת האנרגיה הצפויה בכ-4% לעומת החיסכון במקצה הקודם של התכנית.

המענקים חולקו לרשויות מקומיות וחברות, מוסדות לימוד, בתי חולים ועוד שיפעלו לצמצום האנרגיה וצריכת החשמל. לדברי שר האנרגיה היעד הוא לצמצם את צריכת החשמל בכ17% עד שנת 2030.


מסלול הסיוע לפרויקטים המקדמים הפחתת פליטות גזי חממה וייעול צריכת האנרגיה במשק מופעל על ידי הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה.


מדובר בשיתוף פעולה של משרדי האנרגיה, הכלכלה והתעשייה, הגנת הסביבה והאוצר. המסלול תוקצב במסגרת החלטת הממשלה ''הפחתת פליטות גזי חממה וייעול צריכת האנרגיה במשק'') והחלטת ממשלה "תכנית לאומית ליישום היעדים להפחתת פליטות גזי חממה ולהתייעלות אנרגטית".בין הרשויות שזכו במענק היא עיריית ראשון לציון שתזכה במענק של 2,995,750 מיליון ש"ח שמהווה כ20% מעלות הפרוייקט שעלותו מוערך בכ15 מיליון ש"ח.

יש לציין כי בשנה האחרונה פועלת העירייה להחלפת תאורת הרחוב בעיר בנורות לד כחלק תוכנית החיסכון בחשמל. הפרוייקט מתקיים בשיתוף עם עיריית רחובות, שנחשב לאחד הגדולים בארץ.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אלופי ראשון לציון! חניכי מועדון הג'ודו אתלט ראשל"צ זכו ב42 מדליות במסגרת תחרות ליגת הזהב בישראל

התחרות היא רשמית מטעם איגוד הג'ודו בישראל ומהווה צבירת ניקוד לספורטאים ואגודות! זהו סבב ראשון מתוך 4 תחרויות שיתקיימו במהך השנה בראשון לציון ובמודיעין.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


בסוף השבוע האחרון התקיימה בהיכל ספורט בראשון לציון הסבב הראשון של "גולדן ליג ישראל" (ליגת הזהב בישראל) בה התחרו 450 ספורטאים מכל רחבי הארץ שייצגו 19 אגודות שונות.

את ראשון לציון ייצגו בתחרות חניכי מועדון אתלט ראשל"צ שהגיעו להישג מרשים וזכו ב42 מדליות במקצי הגיל השונים מגיל 10 ועד בוגרים.

אחד המארגנים של "ליגת זהב בישראל" מוסין פבל:

"אני בתור ראשוני רואה חשיבות רבה להביא את התחרות היוקרתית הזאת לעירנו ראשון לציון גם בפאן הציבורי וגם בפאן המקצועי. ענף הג'ודו הוא אחד הענפים הפופולריים בארץ, ונותן אפשרות לתושבי ראשון לציון בחינם להגיע לצפות ולהנות מהליגה!

מהצד המקצועי, הרבה יותר נוח וקל לספורטאים להתחרות בבית, ראשון לציון. האוירה הביתית מכניסה ביטחון רב, תמיכה ומאפשרות לכמה שיותר ספורטאים מהאגודות השונות בראשון לציון להשתתף בתחרות גדולה ויוקרתית. תודה גם למחלקת הספורט ובראשה אסי דרעי שהבינו את ההתרונות ואפשרו לקיים את רוב הסבבים כאן בהיכל הספורט העירוני."


לחץ על התמונה הרצויה על מנת לצפות בההתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לוח הדירות

לפרסום נכס - 055-970-7114

חדרי רגיעה ושלווה, כסאות פילאטיס, משחקי קופסא וכריות ישיבה בפינות למידה הם רק חלק הדרכים בה מתמודדת מערכת החינוך בראשון לציון, לשמירה על ריכוז התלמידים בלימודים

הרעיון הוא לשנות את המרחב המסורתי של הכיתה ובד בבד לשנות את הזמנים של מסגרות הלמידה שכוללות יותר תנועה , ספורט, מוסיקה ואומנות. יותר דיונים קבוצתיים, משחקי תפקידים, סימולציות, עבודות חקר, ככל שהתלמיד פעיל יותר וחווה יותר הוא לומד יותר. במינהל החינוך בעירייה מסבירים כי חינוך אישי מעניק לתלמיד לקויי הלמידה מעטפת רגשית ומטפח אמונה ביכולתו ובמסוגלותו.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


מתאימים את סביבת הלמידה לתלמידים! בתי הספר בראשון לציון מוצאים דרכים יצירתיות ומגוונות המאפשרות לתלמידים להיות מרוכזים יותר ולקדם למידה משמעותית יותר. במקביל מינהל החינוך מיישם ומטמיע טכניקות ואסטרטגיות המותאמות לילדים לקויי למידה

על פי הערכות, אחד מכל עשרה תלמידים סובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD) , רבים מהם לא מאובחנים. במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון מודעים לנושא ומיישמים ומטמיעים טכניקות ואסטרטגיות המותאמות לילדים לקויי למידה.

הרעיון הוא לשנות את המרחב המסורתי של הכיתה ובד בבד לשנות את הזמנים של מסגרות הלמידה שכוללות יותר תנועה , ספורט, מוסיקה ואומנות. יותר דיונים קבוצתיים, משחקי תפקידים, סימולציות, עבודות חקר, ככל שהתלמיד פעיל יותר וחווה יותר הוא לומד יותר. במינהל החינוך בעירייה מסבירים כי חינוך אישי מעניק לתלמיד לקויי הלמידה מעטפת רגשית ומטפח אמונה ביכולתו ובמסוגלותו.

בבתי הספר בראשון לציון מצאו דרכים יצירתיות לתת מענה לתלמידים כך שיהיו מרוכזים יותר במהלך השיעור ובהכנת שיעורים.


בבית הספר היסודי נווה עוזרכשו לאחרונה כיסאות פיטבול, או בשמם המקצועי כסאות פיזיו, שהמושב שלהם הוא כדור פילאטיס מיוחד בעל נדנוד המאפשר לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז להתנועע בזמן הישיבה. מנהלת בית הספר, דורית קראדי, מספרת: "הצבנו מספר כסאות בכל כיתה עבור קבוצת למידה, הילדים קופצים על הכדורים במשך שתי דקות בתחילת השיעור או בין משימה למשימה. כך הם מפיגים את הקושי שיוצרת בעיית הקשב וזה מכנס אותם חזרה ללמידה. עד כה ניכרת הצלחה רבה מאוד".

אגב, לכיסאות אלו יש תמורות נוספות, הם מעודדים את הגוף לישיבה יציבה ובריאה, מסייעת לשמירה על גב בריא ומשפרת את הבריאות הכללית.


בבית הספר נווה דקלים


הכניסו כסאות פרח מיוחדים שניתן לזוז תוך כדי ישיבה. לדברי מנהל בית הספר, ברי דרפל, התלמידים מספרים שהכיסאות מסייעים להם מאוד לריכוז. כמו כן, בבית הספר הוקם חדר הכלה והפגה המיועד לתלמידים שמתקשים לשבת באופן ממושך. בחדר זה הם משוחחים, משחקים ופותרים בעיות.בבית הספר יסוד המעלה


עוצב מרחב כניסה פתוח ומזמין, התלמידים נהנים מפינות לימוד מגוונות המאפשרות לתלמידים ללמוד באופן הנוח והמתאים להם, אם בפינות ישיבה, דלפק בר או על כריות. בפינות הלימוד הוצבו כסאו עם כדורי פילאטיס.


בית הספר שובו

הוקם חדר מנוחה ורגיעה. החדר הוקם בסיוע והתנדבות שהובילה מנהלת שירות לתושב רמז כצנלסון במהלך יום המעשים הטובים השנה.בבית הספר איתמר, תרבות ויתקין וגן נחום

הוקמו חדרי שלווה הנותן מענה רגשי על ידי פסיכולוגית ותרפיסטית . אופי הטיפולים הוא פרטני וקבוצתי.

בית ספר איתמרראש העירייה, רז קינסטליך:

"כדי לצמצם את הפערים בין התלמידים ובמקביל לעודד הישגים, אנחנו בונים אקלים כיתתי המותאם לתלמידים עם לקויות למידה".


מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר:

"העיר פועלת בדרכים מגוונות ויצירתיות לסייע לתלמידים עם הפרעות קשב וריכוז לרבות תכנון וביצוע מסלולים סנסו-מוטוריים, שנועדו להפוגה בשיעורים ובהפסקות, הצטיידות בריהוט שמאפשר לילדים לעמוד ליד שולחנות עמידה, לשבת בצורות מגוונות ואף להוציא אנרגיה במתקני כושר, וכמובן בעידוד פדגוגיה חדשנית, חקר ולימוד באמצעות משחק. אנחנו מקווים שכלל הילדים בעיר יקבלו בשנים הקרובות מענה שמותאם להם בבתי הספר ובגנים וימצו את כישוריהם".התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

שלישי משפחתי לילדי ראשון לציון חוזר! אחרי החזרה לשגרה יוכלו הילדים להיהנות ביום שלישי 19.11 מההצגה "בארץ לא ידעתי" בלובי העירייה

כניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


לאחר שבוע מתוח עקב המצב הביטחוני, עיריית ראשון לציון מזמינה את המשפחות והילדים לפעילות שלישי משפחתי המתקיימת בבניין העירייה. הילדים יוכלו ליהנות משחקים, פעילויות וכמויות של צחוק וכן מהצגת הילדים 'בארץ רציתי לא רציתי' על ילדה שמחליטה ללכת לארץ בה לא צריך לעשות מטלות בבית ולסדר אחריה. מעניין איך מגיעים לשם ?

הפעילות תתקיים ביום שלישי 19.11 בשעה 17:00 בלובי בניין העירייה, הכרמל 20

ההצגה מונגשת בשפת הסימנים

הכניסה חופשיתהתפרסמו 1 תגובות לכתבה.

מאבק נוסף בראשון לציון! תושבי נווה הדרים בראשון לציון יוצאים למאבק כנגד בניית מרכז מסחרי נוסף בשכונה, בטענה כי יחמיר את מצוקת החנייה באזור ויפגע באיכות חייהם

המרכז המסחרי עתיד לקום ברחוב הקוקיה שעד היום השטח המיועד שימש את התושבים (בהסכמת העירייה) כחניון ציבורי בעל כ100 מקומות חנייה). הקמת המרכז תצמצם את מקומות החנייה (במרכז המסחרי עתיד להיות חניון של 80 מקומות חנייה), תיצור עומס ברחוב שהוא צוואר בקבוק, רעש ותנועה של משאיות שתפגע בתנועה הסדירה באזור.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 3


מאבק ציבורי נוסף בראשון לציון! תושבי שכונת נווה הדרים יוצאים למאבק כנגד הכוונה לבנות מרכז מסחרי נוסף בשכונה. ההתנגדות להקמת המרכז המסחרי היא מאחר והוא עתיד לקום על שטח שבמשך השנים האחרונות שימש את התושבים כחניון בו הם מחנים את רכביהם ומקל במעט את מצוקת החנייה בשכונה.

החניון


בנוסף בימים אלו קבלו התושבים הודעה כי יזם חדש קנה את השטח והודיע כי ביום שני 25.11 ייסגר החניון ותיאסר החנייה במקום. לאחרונה המקום גודר על ידי היזם, והתושבים מתלוננים כי גידור המקום יצר בעיה בטיחותית קשה מאחר והגדר לקחה חלק מהמדרכות וכעת התושבים והולכי הרגל נאלצים לרדת לכביש. מה שמחמיר את המצב היא גם הגדרות אטומות ובעקבות כך נחסם שדה הראייה והגישה של דיירי הבניינים 35 ו37 אל ביתם (ולכן התושבים מבקשים להחליף את הגדר בגדר רשת). לטענת התושבים כבר קרו מקרים של כמעט תאונה שהייתה יכולה להביא לפגיעה בנפש. התושבים חוששים לפגיעה מאחר שבאזור נמצאים בתי ספר, ילדים קטנים שלעיתים לא ניתן לראותם בכביש, והם אינם רוצים להגיע למצב בו הם יגידו הכתובת הייתה על הקיר (נעשו פניות רבות למוקד).

גידור החניון


חסימת המעבר להולכי הרגל
מפגש התושבים אמש (ראשון)

התושבים מתנגדים להקמת המרכז המסחרי מכמה סיבות:

1. בשכונה קיימת מצוקת חנייה חמורה, ובמשך השנים השטח המיועד למרכז המסחרי משמש כחניון ציבורי לתושבי השכונה – החניון מכיל כ100 מקומות חנייה. לטענת התושבים על פי התוכניות המרכז המסחרי יוקם עם חניון תת קרקעי עם 80 מקומות חנייה (דבר שמצמצם את כמות החניות) כאשר 30 מהם יוקצו לתושבי השכונה ולאחר השעה 20:00 אמור לשמש את הדיירים( קיימת אפשרות שהחנייה תהיה בתשלום).

הקמת המרכז תיצור עומס ברחוב שכבר עמוס בתנועה, רעש , פגיעה באיכות החיים (סביב המרכז קיימים 11 בנייני מגורים ) משאיות שיפרקו סחורה (בחניון יוקצו למשאיות מספר מקומות חנייה), יש חשש לונדליזם ופריצות שלטענת התושבים זו תופעה הקיימת בחניונים תת קרקעיים. התושבים מספרים כי המצב בשכונה מאוד קשה מבחינת התנועה במקום בעיר ברחוב הקוקיה שהוא מעין רחוב סגור בו קיים צוואר בקבוק והיציאה מהשכונה היא רק מרחוב יגאל אלון שגם כך עמוס בתנועה.


2. המרכז המסחרי עתיד לקום ברחוב הקוקיה בצידו הדרומי ובצידו השני של הרחוב (הצפוני) קיים מרכז מסחרי המשמש את תושבי השכונה. לטענת התושבים אין צורך במרכז נוסף מאחר והמרכז הקיים עונה על צרכי התושבים.


התושבים וועד השכונה מנהלים כבר זמן מה הידברויות עם נציגי העירייה, חברי המועצה בהם תושב השכונה (אייל מושיוב) ונערכו מפגשים עם ראש העיר, שטען כי הוא עומד לצידם. לטענת התושבים ראש העיר הודיע להם כי נעשים מאמצים למנוע את הקמת המרכז המסחרי זאת על ידי מציאת שטח חלופי לקבלן. התושבים אף הקימו עצומה התנגדות לבניית מרכז מסחרי נוסף בשכונת נווה הדרים (תוך יומיים חתמו על העצומה מעל 500 איש).

לאור ההודעה על סגירת החניון ביום שני הקרוב, התושבים הודיעו כי הם ייצאו למאבק בנושא ואמש (ראשון) נערך מפגש של כ180 תושבים שהקימו ועד פעולה שיהיה אחראי על ניהול המאבק מול הגורמים הרשמיים. ועד הפעולה עתיד להיפגש בימים הקרובים על מנת לבנות את תוכנית הפעולה ואף להסתייע בבעלי מקצוע שייסייעו להם בנושא. כמו כבר ככל הנראה במהלך השבוע הקרוב עתידה להתקיים פגישה נוספת עם ראש העיר רז קינסטליך. ועד הפעולה הודיע כי התושבים לא ישתקו וייצאו למאבק ואם יהיה צורך גם להפגנות על מנת לשמור על איכות חייהם בשכונה.
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תקנו את השטח מהיזם מה הבעיה
  הגב 19.11.19 06:53
 • אורח
  גם כך קיימת היית חניה וצפיפות קשה בשכונה . לא נשתוק .... כולנו רוצים לשמור את על איכות השכונה ואיכות הסביבה .
  הגב 19.11.19 07:58
 • אורח
  לא בעייה הוא מוכר את השטח ב 50 מ שח
  הגב 19.11.19 11:39

עבריין שהפך לסוכן משטרתי סמוי הפליל סוחרי סמים בראשון לציון, בת ים ויישובים נוספים

הסוכן שבעבר גם הוא הופלל על ידי סוכן סמוי הצליח לזכות באמונם של העבריינים, אשר סברו כי הוא סוחר סמים ומכרו לו, בהזדמנויות שונות, סמים מסוכנים בכמויות מסחריות :

אבי בר | | תגובות: 10בחודשים האחרונים, הפעילה המשטרה עבריין אשר הפך לסוכן סמוי , שפעל בקרב עבריינים במספר ערים במרכז הארץ ובכללם יפו, בת ים, חולון, רמלה, ראשון לציון, לוד והביא למעצרם של 42 סוחרי סמים .


במהלך תקופת הפעלתו, הצליח הסוכן שבעבר גם הוא הופלל על ידי סוכן סמוי לזכות באמונם של העבריינים, אשר סברו כי הוא סוחר סמים ומכרו לו , בהזדמנויות שונות, סמים מסוכנים בכמויות מסחריות :

מאות כדורי אקסטזי, קוקאין, mdma וחשיש בשווי שוק של מאות אלפי שקלים


הבוקר (ב) , בתום שלב איסוף הראיות ועם המעבר לשלב החקירה הגלויה , פשטו כוחות משטרה רבים על בתיהם של 42 החשודים , עצרו אותם ובחיפושים שביצעו , איתרו השוטרים סמים מסוגים שונים ולא פחות מ- 70,000 ש״ח במזומן. כמו כן נתפסו רכבים , אותם בכוונת המשטרה לעתור לחילוטם כחלק מההליך המשפטי נגד החשודים.
התפרסמו 10 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מי זה ליאל סחייק מהשיכון ?
  הגב 18.11.19 21:24
 • אורח
  שוטרררררררר מלשיןןןן
  הגב 18.11.19 21:29
 • אורח
  היום בבוקר הסביבות 9 ראיתו איזה 8 שוטרים ברחוב בלפור שדרות העצמאות 100 מטר צפונית נכנסים לבנין עם כלב משטרתי דישה נכנסו ושניים היו בחוץ.. מחזה מעניין
  הגב 18.11.19 21:46
 • אורח
  כל הכבוד, פחות סמים בחוץ
  הגב 18.11.19 22:06
 • אורח
  למה רק עוצרים את סוחרי הסמים ולא את הצרכנים, הם עבריינים באותה מידה.
  הגב 18.11.19 22:24
 • אורח
  סוף לסוחרי סמים שמפילים אנשים מסכניםוהופכים אותם למכורי סם ולנרקומנים נזקקים.
  הגב 18.11.19 23:55
 • אורח
  מי המלשין?
  הגב 19.11.19 00:03
 • אורח
  יש עד פרטים ?
  הגב 19.11.19 00:15
 • אורח
  לירן מלול זה המפליל הבן זונה עכשיו בקולמביה בקרטחנה
  הגב 19.11.19 07:36
 • אורח
  מה השאלות מי המלשיו? אולי אתם רוצים את כל הדו"ח?ולמה לפרסם כתובות.. איין קצת סודיות בענין??
  הגב 19.11.19 08:43

היכונו לבלאגן ברכבת משה דיין בראשון לציון! בעוד מספר ימים/שבועות חלק או כל הרכבות מראשון לציון לתל אביב יבוטלו בשעות העומס בבוקר למשך 6 שבועות לצורך עבודות חשמול לרכבת החשמלית

הנהלת הרכבת תעמיד שאטלים של אוטובוסים לטובת ציבור הנוסעים, כאשר השבתת תנועת הרכבות תהייה רק בשעות העומס ותנועה רגילה בשעות האחרות.

אבי בר | | תגובות: 17


בלי קשר לעבודות החשמול של קו הרכבת ירושלים – תל אביב אשר גרם בשלב לביטול הרכבת הישירה מהראשונים לתל אביב. משתמשי הרכבת בראשון לציון עומדים לחוות 6 שבועות של שיבושים מתוכננים ברכבת בציר משה דיין – תל אביב לצורך הסבת אחת ממסילות הברזל בציר איילון לחשמלית וגם היא לטובת רכבת ירושלים.

על פי התכנון המקורי תכננה רכבת ישראל לבצע את פרויקט החשמול בשעות הלילה ולשבש את תנועת הרכבות רק בשעות הלילה למשך כשנה וחצי מאחר והעבודות תוכננו ל – 3 שעות מידי לילה.

שר התחבורה החדש ח"כ בצלאל סמוטריץ החליט היום על שינוי בתוכניות העבודה והחליט כי עדיף להתאמץ ולעבוד במשך כל שעות היום ולסיים את הפרויקט תוך 6 שבועות גם במחיר שיבושים קשים לתקופה קצרה.

לאור החלטת השר, רכבת ישראל תתכנס ותקבע את השינויים הצפויים ולוח הזמנים. כאשר על הפרק השבתת חלק מקווי הרכבת בשעות העומס בבוקר ברכבת באר שבע דרך הראשונים – תל אביב, העמדת שאטלים של אוטובוסים לטובת ציבור הנוסעים, כאשר השבתת תנועת הרכבות תהייה רק בשעות העומס ותנועה רגילה בשעות האחרות.

אין כרגע לוח זמנים מדוייק מתי תתחיל השבתת חלק מהקווים, ועדיין לא פורסם אילו רכבות בשעות העומס בבוקר יבוטלו.

העדכון המדוייק יפורסם בימים הקרוביםהתפרסמו 17 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מישהו ירד כאן "מהפסים". אין סכל אין דאגות. עכשיו אפשר להגיד שתושבי ראשון והסביבה נמצאים במצור בעיר. גם כך אי אפשר לנסוע לתל אביב בגלל כבישים עמוסים , אז עכשיו מצאו לנכון לסגור את הרכבת בשעות העומס!!! השכל של מישהו כאן השתבש לחלוטין.
  הגב 18.11.19 21:20
 • אורח
  עוד שטות מבית מדרשו של שטותטריץ
  19.11.19 03:52
 • אורח
  ויופי שישימו שאטלים. איך ומהיכן הם יסעו בדיוק?
  הגב 18.11.19 21:22
 • אורח
  השאטלים יסעו על מסילות הרכבת וכך נחסוך את הפקקים. אחלה רעיון לא? ברצינות .......
  19.11.19 10:46
 • אורח
  באיזה פלנטה שר תחבורה הזה בדיוק גר?
  הגב 18.11.19 21:23
 • אורח
  יש לו נהג פרטי מה איכפת לו
  הגב 18.11.19 23:36
 • אורח
  העירייה צריכה להודיע למשרד האוצר על הפסקת הבניה הציבורית כפי שעשו בשרון עד להסדרת כל נושא התחבורה בראשון רכבות בנית מחלף בבת דגן וחיבור ראשונים למשה דיין באיילון כך מפעילים לחץ על ממשלה ומשרד תחבירה שלא סופרים את תושבי ראשון בג״צ לא עוזר
  הגב 19.11.19 00:10
 • אורח
  ראש העיר הזה לא עושה שום דבר עבור התושבים. שירותים חיוניים ניסגרים משרד רישוי חברת חשמל אין רכבת ישירה לתא. איזה מן ראש עיר זה שלא נילחם עבור התושבים שלו בשום דבר
  הגב 19.11.19 03:52
 • אורח
  פשוט חוצפה והזיה מה שקורה פה מה יעשו מלא אנשים שנוסעים בבוקר מי יעלה לשאטל עם כול הפקקים מה נסגר איתכם !!!!!! ר' העיר תתעורררר ותעצןר את זה
  הגב 19.11.19 08:14
 • אורח
  מה יהיה עם תושבי בת ים שאין להם אוטו ..שאטלים לא יעזרו לנו ...תתעוררו לחיים . אין מצב לבטל לנו רכבות איום ונורא מה שאתם עושים לנוסעים
  הגב 19.11.19 08:30
 • אורח
  לא שומעים על ראש העיר.עסוק רק איך להצטלם. אולי יעבירו אותנו בפלנטה אחרת. גם כך העיר נראת גרועה אז שיוסיפו עוד....
  הגב 19.11.19 08:31
 • אורח
  הרכבת שמפורטת בסוף הכתבה לא עוברת במשה דיין... חכו לדיווחים אמיתיים ואל תאמינו לכתבה שכל מטרתה היא להיות 'פרסום ראשון '
  הגב 19.11.19 08:34
 • אורח
  לגמרי צודק, הנאיביות של האנשים לשתף ולהתלונן על כתבה חסרת כל אמינות, בדיחה אמיתית.
  19.11.19 08:46
 • אורח
  ראש העיר הגרוע דואג רק לתושבי המזרח..קווי אוטובוס ישירים לתל אביב שלא עוצרים אפילו במערב ראשון לקחת נוסעים. קווים מהמזרח לתל אביב יש עשרות ובכל 5 דקות ובמערב יש קו אחד 173 את השאר כמו 80 הוא כבר ביטל. עכשיו מבטלים לנו רכבת והוא צוחק..איפה דב צוררר
  הגב 19.11.19 09:43
 • אורח
  נמצא ב 433
  19.11.19 11:56
 • אורח
  זה מה שקורה שראש העיר דואג קודם לבתים לחתולים במליוני שקלים
  הגב 19.11.19 12:00
 • אורח
  במקום להקל עושים ההפך פשוט לא יאומן הכל עובד פה הפוך במדינה הזאת
  הגב 19.11.19 13:15

מאבק להחזרת קו ישיר ראשונים- ת"א! עיריית ראשון לציון נשלחה לבצע הידברות עם משרד התחבורה ורכבת ישראל בסיום הדיון בבג"צ על החזרת הקו הישיר

ראש העיר רז קינסטליך: "אנחנו לא נרפה ונמשיך להיאבק לחזרתו של קו ראשונים!"

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 15


הבוקר (שני) התקיים דיון בבג"צ בנוגע לעתירה של עיריית ראשון לציון בנוגע להחזרת קו הרכבת הישיר של ראשונים -ת"א. כזכור לאור ביטול הקו הישיר יצאה העירייה והתושבים למאבק בנושא בה קיימו הפגנות ובנוסף הגישו עתירה כנגד משרד התחבורה ורכבת ישראל. בסיום הדיון הודיע בג"צ לעיריית ראשון לציון כי עליה לבצע הידברות עם הצדדים על מנת להגיע להסדר בנושא.

להלן הודעת עיריית ראשון לציון:

תושבות ותושבים יקרים ,
אנו מעדכנים בתוצאות הדיון בבג"ץ: השופטים הבינו את התרעומת של תושבי ראשון לציון נוכח ביטול קו ראשונים, אך הפנו אותנו לטפל בעניין מול משרד התחבורה ורכבת ישראל.
לידיעתכם אנו ממשיכים במאבק לקבלת הסדרי תחבורה ראויים לתושבי ראשון.
אנחנו לא נרפה ונמשיך להיאבק לחזרתו של קו ראשונים!


ראש העיר רז קינסטליך:

"אנחנו לא נרפה ונמשיך להיאבק לחזרתו של קו ראשונים!"התפרסמו 15 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בהצלחה ומאוד חשוב. לקראת החורף במיוחד לעשות קונקשן בלוד ולעמוד ברוח ובגשם ובקור. לא הגיוני שעיר רביעית בגודלה, לא יהיה לה קו ישיר לתל אביב
  הגב 18.11.19 16:17
 • אורח
  נודר
  18.11.19 16:20
 • אורח
  רז הבטיח וסיפר על ההבנות שהגיע עם משרד התחבורה בפברואר השנה, והנה הגענו לסוף שנה ונאדה חרטטן הבנאדם, כל מטרתו היתה לפרק את המלאה ולהרדים אותה.
  18.11.19 16:34
 • אורח
  כל הכבוד לך רז!!המשך להיות יעקבי!אנחנו ממש זקוקים לזה!
  הגב 18.11.19 16:18
 • אורח
  משההההה עזוב ת'שופטת משההההה
  הגב 18.11.19 16:21
 • אורח
  על הדרך תאבק גם שנכה לא יצטרך להודיע מראש שנוסע ברכבת לא יצטרך יום קודם לשלוח פקסים ולארגן תנסעעה מראש, שיוכל במהירות ויעילות לעלות ל"תחבורה ציבורת"
  הגב 18.11.19 16:32
 • אורח
  תפסיק לחרטט את ציבור התושבים הבטחת בסוף 2019 לקול מחיאות כפיים במועצה עשית הצגה שהגעת להבנות עם משרד התחבורה אפילו הצטלמת הכל כדי לעצור את המחאה הציבורית תתבייש לך. כל עשייתך זה כיבוי שריפות ולמצוא חן בתכלס אתה לא עושה כלום. הבטחת תקיים אל תמרח. רוצה להאבק בבקשה אל תרדים אותנו מספיק עם המריחות והסיפורים ושלל הסיסמאות ״לא נרפה״ אז תרפה תרפה כי אתה לא בנוי למאבקים רק לדאוג שהכל יתנהל בלי רעשי רקע אתה עייף חסר כריזמה וחזון. עבדת על ציבור שלם היות וכל המאבק המשפטי החל עוד בתקופת דב צור מה נשתנה שהגעת לירושלים עשית טיול? למה חשבת שבגצ יכריע היום קשקשן
  הגב 18.11.19 16:33
 • אורח
  קשקשן אתה. הוא בטוח עושה יותר ממך.
  18.11.19 16:48
 • אורח
  כן עושה יותר ממנו כדי כך שגם משרד הרישוי סגר את המשרד חברת חשמל ועכשיו גם עומדים לסגור את המרכז הגיריטרי מלבן בגלל שעד כמה שיודע לי אין הסדר חוב, ורז לא עושה כלום
  19.11.19 08:32
 • אורח
  ובאותה הזדמנות כדאי לדרוש נתיב השתלבות חדש לכביש 4 צפון, במקום זה שנגזל לטובת נתיב שלישי. הגיע הזמן לשחרר את היציאה מהעיר בבוקר מהחנק !
  הגב 18.11.19 16:35
 • אורח
  גדול מהחיים רז המשך בדרכך למען התושבים
  הגב 18.11.19 17:12
 • אורח
  והגיוני שיש אוטובוס 3 פעמים ביום מהעיר הרביעית בגודלה לנתב"ג הסמוכה? ת"צ בדיחה עולמית
  הגב 18.11.19 18:03
 • אורח
  למה שר התחבורה וראש הממשלה מצטלמים ברכבת ריקה וראש הממשלה טוען שאין פקקים בארץ.שיבואו פעם לראשון בסתם יום של חול.
  הגב 18.11.19 20:14
 • אורח
  אוהבים אותך רז תדאג לנו
  הגב 18.11.19 20:47
 • אורח
  מה עם חיבור תחנת ראשונים לקו איילון הובטח ולא מתקדם לחבר 2 ק״מ מסילה לוקח שנים במקומות אחרים משקיעים מליארדים גם הקו האדום נעצר בבת ים במקום בראשון לא סופרים את ראשון בעדיפויות מחלף בצומת בת דגן הובטח לפני 15 שנה הועבר שוק הסיטונאי מת״א לאזור וגרם לפקקים והכל עובר בשקט התושבים סופגים הכל
  הגב 19.11.19 00:02

מכרז לבניית בניין בן 36 דירות בראשון לציון מהם יימסרו 11 דירות למדינה עבור מפוני דירות בהתחדשות עירונית

מחיר המינימום במכרז 3.4 מיליון ₪ ועלויות הפיתוח כ – 5.7 מיליון ₪ .

אבי בר | | תגובות: 1
צילום אביב בן אור


רשות מקרקעי ישראל מפרסמת מכרז לבניית בניין הכולל 36 יחידות דיור וחזית מסחרית בשכונת נוריות בראשון לציון ועל פי המכרז, הקבלן הזוכה ימסור למדינה 11 דירות לטובת קידום התחדשות עירונית.

שטח הקרקע כ – 1660 מ"ר מחיר המינימום במכרז 3.4 מיליון ₪ ועלויות הפיתוח כ – 5.7 מיליון ₪ .התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

פורום ראשון לציון

הפורום נועד לאפשר לתושבי ראשון לציון להביע עצמם בכל תחום באופן אנונימי או גלוי. וכן להעלות אייטמים קצרצרים של המערכת.

אורח
אורח
19.11.19 07:18
מדוע לא מתקינים בשכונת שער הים במערב ראשון לציון מכשירי כושר בגינה המשותפת ל-8 הבניינים
אורח
18.11.19 21:26
משום מה הרמזור ברחוב רשב"א מופסק ביום שבת. דבר הזוי. חושף את הולכי הרגל לסיכון מיותר. האחראי על תיק התחבורה מתעלם
אורח
18.11.19 11:59
בכביש 431 שמאלה למשה דיין אין שם שדה ראיה במעבר חצייה , לפני כחודש בלמתי בחוזקה ומישהו נכנס בי מאחורה כיוון שרוכב אפניים נסע מבלי להסתכל ימין ושמאל/ יש שם שיח שמסתיר את הראות ויש המון רוכבי אפניים שנוסעים כאילו הכביש של אבא שלהם , חוצים מבלי להסתכל. צריך לגזום את השיח הזה אחת ולתמיד. מיטל ברזילי
אלכס לוין
18.11.19 01:16
מאז שנבחר ראש העיר הזה ונבחרה נבחרת סגנים וממלאי מקום. העיר מתדרדרת. הליכלוך גובר. האגם מוזנח ומלא לכלוך. היקב במקום להפוך לאזור יפה ואזור בילוי יהפוך לאזור צפוף ומגעיל של בנינים למגורים. מסכנים מי שיקנה שם דירה. אני מאוכזב מהעירייה הזאת . בבחירות הבאות נפעל להעיף את הנהגת העיריה הזאת לפח.
אלכס לוין
18.11.19 01:15
מאז שנבחר ראש העיר הזה ונבחרה נבחרת סגנים וממלאי מקום. העיר מתדרדרת. הליכלוך גובר. האגם מוזנח ומלא לכלוך. היקב במקום להפוך לאזור יפה ואזור בילוי יהפוך לאזור צפוף ומגעיל של בנינים למגורים. מסכנים מי שיקנה שם דירה. אני מאוכזב מהעירייה הזאת . בבחירות הבאות נפעל להעיף את הנהגת העיריה הזאת לפח.
אלכס לוין
18.11.19 01:15
מאז שנבחר ראש העיר הזה ונבחרה נבחרת סגנים וממלאי מקום. העיר מתדרדרת. הליכלוך גובר. האגם מוזנח ומלא לכלוך. היקב במקום להפוך לאזור יפה ואזור בילוי יהפוך לאזור צפוף ומגעיל של בנינים למגורים. מסכנים מי שיקנה שם דירה. אני מאוכזב מהעירייה הזאת . בבחירות הבאות נפעל להעיף את הנהגת העיריה הזאת לפח.
אורח
16.11.19 14:15
הלכלוך בעיר הזו זו בעיה רצינית !!! אנחנו משלמים מיסים גבוהים ומגיעה לנו עיר יותר נקיה .אורחים שמגיעים מחו"ל מעירים לי על כך כבר שנים ,כל ביקור הם רואים את ההבדל ומזדעזעים .זו בושה !!!מקוה לשינוי לטובה ,אנא !!!
אורח
16.11.19 08:18
ישנם הרבה בעיות בנווה חוף, ואף ראש עיר אחד אין לו את היכולת לעשות סדר. חשבתי שראש העיר רז יעשה מהפך אבל זה הולך ונעשה גרוע יותר הלכלוך, העבודות שלא מסתיימות, החניות שכל אחד בא שם ברזל וזאת החניה שלו, מרגיש לי כמו בעזה אין פיקוח כאשר ראש העיר היה אצלנו, ברוך נתן את המיקרופון רק למי שיגידו דברים טובים ומי שרצה לומר את האמת ברוך השתיק...


פרטים מעניינים על תושבי נאות אשלים, נאות שקמה, נווה הלל ונווה דקלים! קבלו הצצה לפרטי הרחוב והשכונה שלכם, מהו מדד העוני בשכונה, מהי ההכנסה הממוצעת לעובד, שווי דירה ממוצעת ועוד

מידי יום ניתן לכם הצצה למידע על שכונות נבחרות בעיר.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


מבט על שכונות ראשון לציון! מחלקת המחקר של עיריית ראשון לציון מפרסמת נתונים עדכניים על שכונות העיר והתושבים המתגוררים בהן. הנתונים נותנים מבט על תושבי השכונה - מספר התושבים, חלוקה על פי מגדר, המצב הכלכלי של השכונה מבחינת הכנסה ממוצעת של התושבים, כמה מטופלים ברווחה ועוד.

מידי יום ניתן לכם נתונים על מספר שכונות נבחרות העיר והפעם על שכונות : האירוס, נווה הדרים, כצנלסון וקריית שמחה


הבהרות :

הנתונים מתייחסים לשנת 2019 (חודשים יוני וספטמבר 2019 ) וחלקם מבוססים על נתונים של הלמ"ס משנת 2015. בקטגוריית המדד הסוציו אקונומי נתנו נתונים על מספר אשכול אשר קובע את הרמה החברתית-כלכלית של האוכלוסייה באזור. מספר האשכול הוא מספר בין 1 ל 10 כאשר 1 הוא הנמוך ביותר ו 10 הוא הגבוה ביותר.

כמו כן נתנו הנתונים על מדד העוני בשכונה (אשר מחולקת על פי אזורים- ראשון לציון מחולקת ל 58 אזורים) , כאשר 1 זה המיקום הגבוה ו58 הוא המיקום הנמוך במדד העוני .שכונת נאות אשלים

שטח השכונה – 548 דונם

מספר תושבים 9,503 איש

מספר בתי אב 3,241

ממוצע נפשות למשק בית 3.32חלוקה על פי מגדר

גברים – 48.9%

נשים – 51.1%מצב משפחתי

רווקים ללא ילדים – 44.5%

נשואים – 43.9%מדד סוציו אקונומי של השכונה על פי חלוקה לאזורים

רווחה


מבתי האב בשכונה מטופלים ברווחה 6.5%

מספר האזוררחובות בשכונה/ אזורמדד סוציו אקונומי (1 נמוך 10 גבוה )לאזור וממוצע הכנסה נכון לשנת 2015
533חומה ומגדל, העוגב, האורגן, התזמורת, מוטה גוראשכול : 8

ממוצע הכנסות לעובד : 11,323

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר: 13 מתוך 58
534הקלרנית, התזמורת, החליל, הגיתית, מוטה גוראשכול : 8

ממוצע הכנסות לעובד : 10,644

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר: 17 מתוך 58נדל"ן

מספר יחידות דיור בשכונה 3,002

שווי דירת מגורים למ"ר 20,390 ₪–(הנתונים הם ע"פ אתר מדלן לשנת 2016)

בנייה חדשה – בין יוני 2017- יוני 2019 לא התקיימו התחלות/ סיום בנייה בשכונה
שכונת נאות שקמה


שטח השכונה –1,255 דונם

מספר תושבים 14,960 איש

מספר בתי אב 5,060

ממוצע נפשות למשק בית 3.06חלוקה על פי מגדר

גברים – 49.8%

נשים – 50.2%מצב משפחתי

רווקים ללא ילדים – 43.9%

נשואים – 45.3%מדד סוציו אקונומי של השכונה על פי חלוקה לאזורים


רווחה


מבתי האב בשכונה מטופלים ברווחה 6.9%

מספר האזוררחובות בשכונה/ אזורמדד סוציו אקונומי (1 נמוך 10 גבוה )לאזור וממוצע הכנסה נכון לשנת 2015
615


השירה העברית, בר-לב חיים, מורשת ישראל, הרב נריה, המשוררת רחל


אשכול : 8

ממוצע הכנסות לעובד : 10,766

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר: 21 מתוך 58
616


תור הזהב, לוי אשכול, הרשב"א, הנגיד, גדולי ישראלאשכול : 8

ממוצע הכנסות לעובד : 11,150

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר: 9 מתוך 58
617


בובר מרטין, מורשת ישראל, השירה העברית, בנבנישתי, גדולי ישראלאשכול:8

ממוצע הכנסה לעובד: 11,737

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר 14 מתוך 58נדל"ן

מספר יחידות דיור בשכונה 4,389

שווי דירת מגורים למ"ר 20,000 ₪ –(הנתונים הם ע"פ אתר מדלן לשנת 2016)

בנייה חדשה – בין יוני 2017- יוני 2019 לא היו התחלות/ סיום בנייה בשכונה

שכונת נווה דקלים


שטח השכונה –858 דונם

מספר תושבים 5,617 איש

מספר בתי אב 1,631

ממוצע נפשות למשק בית 3.74חלוקה על פי מגדר

גברים – 50.1%

נשים – 49.95מצב משפחתי

רווקים ללא ילדים – 49.7%

נשואים – 44.4%מדד סוציו אקונומי של השכונה על פי חלוקה לאזורים


רווחה


מבתי האב בשכונה מטופלים ברווחה 3.3%

מספר האזוררחובות בשכונה/ אזורמדד סוציו אקונומי (1 נמוך 10 גבוה )לאזור וממוצע הכנסה נכון לשנת 2015
614


נווה דקלים, החלוצים, נאות סיני, שד' יצחק רבין, שד' רחבעם זאבי


אשכול : 8

ממוצע הכנסות לעובד : 13,749

מיקום האזור במדד העוני בהשוואה לאזורים אחרים בעיר:5 מתוך 58נדל"ן

מספר יחידות דיור בשכונה 1,145

שווי דירת מגורים למ"ר 14,300 ₪ –(הנתונים הם ע"פ אתר מדלן)

בנייה חדשה – בין יוני 2017- יוני 2019 החלו בנייתם של 57 יח' והסתיימו בנייתם של 52 יח' דיור
שכונת נווה הלל


שטח השכונה – 90 דונם

מספר תושבים 759 איש

מספר בתי אב 245

ממוצע נפשות למשק בית 3.10חלוקה על פי מגדר

גברים – 52.2%

נשים – 47.8%מצב משפחתי

רווקים ללא ילדים – 43.5%

נשואים – 48%מדד סוציו אקונומי של השכונה על פי חלוקה לאזורים


רווחה


בתי האב בשכונה מטופלים ברווחה 2%

מספר האזוררחובות בשכונה/ אזורמדד סוציו אקונומי (1 נמוך 10 גבוה )לאזור וממוצע הכנסה נכון לשנת 2015
424ארבל, רמז, שפרינצק, בן אליעזר, השומרוןעל פי נתוני העירייה מדובר בשכונת וילות בעלת מדד סוציו אקונומי גבוהנדל"ן

מספר יחידות דיור בשכונה 381התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

היום מציינים את יום הזיכרון להרוגי תאונות הדרכים בישראל! משנת 1980 נהרגו בתאונות דרכים בראשון לציון 142 תושבים

לרגל יום הזיכרון להרוגי תאונות הדרכים שיחול ביום ראשון 17.11 מפרסמת אור ירוק את נתוני הרוגי תאונות הדרכים משנת 1980 ועד ספטמבר 2019.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
צילום: איחוד הצלה


ישראל עוצרת למען הרוגי תאונות הדרכים! תאונות הדרכים גובות מחיר יקר מהחברה הישראלית. ב-17 בנובמבר תקיים עמותת אור ירוק את אירועי "ישראל עוצרת" - יום זיכרון להרוגי תאונות הדרכים. ביום "ישראל עוצרת" יפעלו מתנדבי עמותת אור ירוק במקומות עבודה וארגונים להעלאת המודעת לתאונות הדרכים. בנוסף, יתקיימו הרצאות ופינות זיכרון להרוגי תאונות הדרכים בכ-140 מוסדות של החינוך ההתיישבותי. בבית ספר התיכון דרור שבשרון יתקיים הטקס המרכזי ביום זה, במעמד ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. בנוסף בבתי ספר רבים במסגרות החינוך ההתיישבותי יתקיים מרוץ לזכר בוגרי ותלמידי בתי הספר שנהרגו בתאונות הדרכים.


במסגרת אירועי "ישראל עוצרת", לזכר הרוגי תאונות הדרכים ולמען הבטיחות בדרכים, מפרסמת עמותת "אור ירוק", את נתוני הרוגי תאונות הדרכים ביישובים ובערים, משנת 1980 ועד חודש ספטמבר 2019 (הנתונים מבוססים על נתוני הלמ"ס). על פי הנתונים, נהרגו בתקופה זו בערים וביישובים למעלה מ-7,100 בני אדם.

על פי נתוני העמותה, מתחילת שנת 2019 קיימת לעליה מתמשכת במספרי ההרוגים בתאונות בהשוואה לשנה שעברה וכיום מדובר בעליה של 9% במספר ההרוגים. מעל 34 אלף בני אדם נהרגו בתאונות דרכים מאז קום המדינה.


כאשר מסתכלים על נתוני העיר ראשון לציון משנת 1980 ועד היום נהרגו 142 בני אדם בתאונות הדרכים. הנתון מציב את העיר בין 20 הערים בהם נהרגו הכי הרבה בני אדם בארץ. בעשור האחרון השנה בה נהרגו הכי הרבה בני אדם בראשון לציון היא 2016 עם 6 הרוגים.


ארז קיטה מנכ"ל 'עמותת אור ירוק':

"מספרי ההרוגים והפצועים ממשיכים לעלות, עוד הרוגים ועוד משפחות שמצטרפות בעל כורחן למעגל השכול הכואב מכל. תאונות הדרכים הן אסון שמתרחש בכל יום במדינת ישראל, והן פוגעות בכל האוכלוסייה וללא הבדלי דת או גזע. ב-17 בנובמבר כולנו נעצור ונתייחד עם הרוגי תאונות הדרכים. זהו מצב חירום לאומי, מדינת ישראל צריכה לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים בכבישים כי תאונות דרכים הן לא גורל משמים וניתן לנצח במאבק הזה. אנחנו באור ירוק מתחייבים לא להרפות ולהמשיך להילחם יום יום כדי להציל חיים".התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

כבוד לראשון לציון ותוכנית השחמטק העירונית! רוסיה תאמץ את תוכנית השחמט העירונית בבתי הספר בקרב תלמידי כיתות א-ב

בשלב הראשון 500 בתי ספר ברוסיה ילמדו שחמט. רוסיה מצטרפת לקנדה, קוריאה, הולנד ואוקראינה שכבר אימצו את התוכנית העירונית של ראשון לציון. בעקבות הצלחת התוכנית החליטה העירייה להרחיב את התוכניות לעוד 54 גני ילדים בעיר.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 7
צילום: חורחה נובומינסקי


ההצלחה של תלמידי ראשון לציון חוצה גבולות ויבשות. מעצמת השחמט העולמית, רוסיה, מבקשת לאמץ את התוכנית הייחודית לראשון לציון "שחמטק" (שילוב של שחמט, מתמטיקה, טכנולוגיה) המועברת ב-72 גנים ו-54 בתי ספר ברחבי העיר. רוסיה מצטרפת לקנדה, קוריאה, הולנד ואוקראינה שכבר אימצו את התוכנית במדינתם. בשלב הראשון ילמדו תלמידי כיתות א' ו-ב' ב-500 בתי ספר ברוסיה ולאחר מכן יתרחב לכל היבשת העצומה. מדובר בהבעת אמון עולמית בתוכנית העירונית. זו גם הסיבה שהשבוע קיבלה העירייה, בראשות רז קינסטליך, החלטה להרחיב את התוכנית לעוד 54 גני ילדים.


נשיא תוכנית השחמט בבתי הספר ברוסיה, אלכסנדר קוסטיב, ביקר לאחרונה בראשון לציון והתרשם מאוד מביצועי ילדי הגנים. ברוסיה ישנם אמני שחמט רבים, המפורסם שבהם הוא רב אמן, אלוף העולם במשך 15 שנים ברציפות, ומי שנחשב במשך שנים לדרגה אחת מעל כולם, גארי קספרוב. אלא שהשחמטאים הרוסים מתבגרים ואין מי שיעביר את הידע הזה הלאה. הממשלה ברוסיה מתכוונת להכניס את השחמט כמקצוע חובה לכל בתי הספר והם מצאו התוכנית הראשל"צית כמתקדמת וידידותית ביותר בעולם ללימוד שחמט בבתי הספר.אירוע השיא של התוכנית הוא אולימפיאדת שחמטק הדיגיטלית כאשר כל תלמידי התוכנית פותרים תרגילי שחמט ברמות שונות, מביאים נקודות אישיות לבתי הספר ובתי הספר מתחרים במשך שבועיים. התלמידים פותרים תרגילים און ליין מכל מכשיר - מחשב, טאבלט, סמארטפון ודירוג בתי ספר מתעדכן און ליין.


התוכנית כמובן זכתה להכרה גם על ידי המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט״ח) של משרד החינוך כתוכנית דיגיטלית מתקדמת והשבוע יצאה מנהלת התוכנית, לובה אלתרמן, להודו כדי להציג מטעם ישראל את התוכנית בכנס העולמי EduTech.


ראש העירייה רז קינסטליך:

"בעידן של היום אנחנו כבר רגילים לראות ילדים שוקעים בתוך המסך, אצלנו בראשון לציון הם שוקעים במחשבה על המהלך הבא שהים יעשו בשחמט. זה לא רק משחק, זו דרך חיים שמאתגרת ומגרה את המוח, מפתחת יכולות תכנון וקריאת מצבים קדימה, מעודדת סבלנות וכבוד למתמודד ממול ודורשת יכולת של חשיבה אסטרטגית ורמת ריכוז גבוהה. אני גאה שראשון לציון הפכה למעצמה בתחום ואנו נמשיך לתמוך ולעודד את תלמידי העיר להשתתף בתוכנית".מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך:

"פיתחנו את התוכנית עם מנהלת אגף חינוך יסודי שולמית זכאי ועם ואדים קירפיצ'וב ז"ל שהיה מחזיק תיק הקליטה, ועשור אחרי אנחנו גאים בכך שיש לנו למעלה מ־5,000 ילדים בחוגי השחמט של העיר. זה מקור לגאווה שראשון לציון היא העיר המובילה בכמות הילדים הלומדים שחמט, לא רק בארץ אלא גם בעולם".
התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מעולה
  הגב 17.11.19 17:45
 • אורח
  אתה כבר לא בשכונה- תתלבש כמו בנאדם- מספיק עם הטי שירט והקבקבים
  הגב 18.11.19 09:49
 • אורח
  דיייייייי להצטלם----- מתי תתחיל לעבוד? כבר עברה שנה רזזזזז
  הגב 18.11.19 10:32
 • אורח
  נשבע לכם- לא יודעת מתי ראש העיר הזה עובד, איך לא שמעתי לבעלי לא לבחור ברז- בעלי צוחק עלי כל היום
  הגב 18.11.19 10:51
 • אורח
  רז אתה גדול מהחיים תמשיך בעשייה שלך למען התושבים אוהבים אותך
  הגב 18.11.19 11:11
 • אורח
  איזה עשיה לתושבים? לחלק שתילים וללטף חתולים? לא מנהלים עיר בפייסבוק!!!
  18.11.19 11:20
 • אורח
  רז איבד את זה- מצטער שבחרתי בו וששכנעתי את המשפחה והחברים.
  הגב 18.11.19 11:18

מזעזע! כתובות נאצה גזעניות נגד בני העדה האתיופית התגלו בראשון לציון

נשלח בוואטסאפ האדום 0-585-585-106 (שמרו המספר בזיכרון לדיווחים מידיים ומעניינים)

אבי בר | | תגובות: 36


סטודנטית במכללה למינהל בראשון לציון אשר יצאה הבוקר ראשון 17/11 לכיוון המכללה הזדעזעה לגלות בשכונת נווה ים בראשון לציון שלטים גזעניים נגד בני העדה האתיופית
התפרסמו 36 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא צריך לתת במה לכול שטות ואם בוחרים שכן לתת במה ,לפחות בצורה יותר מכבדת מאשר כתבה באורך 11 מילים ......
  הגב 17.11.19 16:34
 • אורח
  זה 27 מילים אדיוט
  17.11.19 16:44
 • אורח
  ישב וספר הבחור
  17.11.19 17:19
 • אורח
  למה לקרוא לו אדיוט
  18.11.19 11:34
 • אורח
  אם כבר 21 מילים ולא 27 אתה אדיוט
  18.11.19 11:46
 • אורח
  ממש עצוב אני מגנה את הכתוב
  הגב 17.11.19 16:39
 • אורח
  שמים תזין הגדול על זה
  הגב 17.11.19 16:39
 • אורח
  במה לא במה,גועל נפש!!!!!!!!
  הגב 17.11.19 16:40
 • אורח
  מחר אשים שלט רוסים למוסקבה, מה מזעזע כאן.
  הגב 17.11.19 16:41
 • אורח
  חמור שאתה לא מבין. כשאתה בעצמך מעודד גזענות... עדיף שלא תגיב.. גם אם זה נראה לא כקללה עדיין זו גזענות...
  17.11.19 16:57
 • אורח
  קשה לך אורך 11 מילים?או מזדהה עם זאת?גזען !
  הגב 17.11.19 16:42
 • אורח
  אם הפושעים צולמו ..
  הגב 17.11.19 16:43
 • אורח
  בושה בימיינו גזענות? לא בבית סיפרנו
  הגב 17.11.19 16:43
 • אורח
  זאת הדרך לפרסם? למה יש םי רושם שישה/עשתה זאת מישהו/מישהי שהשתטה? ייחקר העניין. למערכת "חדשות ראשון" זה ציון לגנאי. לא היה צריך לתת לכ במה.
  הגב 17.11.19 16:47
 • אורח
  עם מסרחים
  הגב 17.11.19 16:48
 • אורח
  אנלפבתי
  17.11.19 21:24
 • אורח
  ניראה לי. פרובוקציה
  הגב 17.11.19 16:59
 • אורח
  מה במה מה?? הם דיווחו על הגועל נפש הזה לא צידדו בו. בוואטסאפ האדום מדווחים כל כל מה שזז
  הגב 17.11.19 17:19
 • אורח
  למה בכלל להתייחס לפתק מטופש שכתוב בכתב יד של ילד בכיתה ד'?
  הגב 17.11.19 17:42
 • אורח
  חח זה בדיוק העניין הם פגועים כמו בני 9
  17.11.19 19:49
 • אורח
  בטוב וברע עם ישראל חי
  הגב 17.11.19 18:39
 • אורח
  אתמול הם היו נגד חתולים, היום נגד אתיופים, מחר הם נדג כל אחד.
  הגב 17.11.19 18:41
 • אורח
  חברה אני חושבת שלא צריכים להפגע מאנשים שהם בעצמם פגועים. אנא המנעו מלהגיב להזוים הללו, הם לא שווים להתיחסות!!!
  הגב 17.11.19 20:10
 • אורח
  גר ברמת אליהו והם השכנים הכי טובים שיכולתי לבקש, טפי על כל הגזענים!!
  הגב 17.11.19 21:41
 • אורח
  גזעניים תתביישו ......
  הגב 17.11.19 22:56
 • אורח
  חייבים לכל החצופים הללו . לאסוף את שמותיהם ופשוט לעשות אתר מיוחד לכל הטיפשים האילה . בפירסום נגיש כמו יד 2 או מדור מוכר אחר .. ואולי כך הגיזענות הזו תעלם
  הגב 17.11.19 23:00
 • אורח
  ומה עם האתיופי הדפוק שסיבך את הנבחרת ומדינת ישראל בטח נקבל קנס גבוה.אני מקווה שהחברה שלו מרמת אליהו ישלמו אותו שם
  הגב 18.11.19 00:31
 • אורח
  ומה איתך יא'טמבל?
  הגב 18.11.19 12:25
 • אורח
  אויי הגזע השחור, חזרה לאפריקה ומהר.
  הגב 18.11.19 20:16

חייו של ילד בן 3 מראשון לציון ניצלו בבית חולים אסף הרופא לאחר שבלע בורג

צילום - בית החולים אסף הרופא שמיר

אבי בר | | תגובות: 2
ילד בן 3 מראשון לציון הגיע בסופשבוע האחרון למיון ילדים במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא

לאחר שחש כאבים עזים בבטנו.

בצילום שנעשה לו (מצ"ב) התגלה בורג באורך 4 ס"מ בבטנו.

הילד הועבר מיידית לחדר ניתוח להוצאת הבורג.

פרופ אפרת ברוידא, מנהלת יחידת גסטרו ילדים:

"הכנסנו את הילד לחדר ניתוח בהרדמה מלאה, ובהליך גסטרוסקופיה הוצאנו לו את הבורג מהטרסריון. מסתבר שהבורג המסוכן והחד כבר עבר את הקיבה ובמזל ניצלו חייו".

ד"ר אסנת זמורה מנהל מח' כירורגית ילדים:

" לאחר ניתוח הגסטרו המוצלח של פרופ ברוידא, הילד הובא אלינו למחלקה להמשך השגחה עד לשחרור.

אני קוראת מכאן לכל ההורים לשים לב ביתר שאת לילדיהם ולהרחיק מהם במיידית חפצים מסוכנים . מדובר היה בבורג ארוך וחד מאוד, ורק במזל גדול הילד יצא מזה בשלום ללא נזק ממשי".
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.

האם עיריית ראשון לציון הצליחה לשנות את התוכניות ותקים בית מלון בחוף הים במקום דיור מוגן?

בימים אלו יצאה העירייה במכרז לקבלת הצעות ומידע בנושא הפעלת בית מלון שככל הנראה יוקם בחוף הים עם שטחי מסחר.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 16


האם העירייה תקים בית מלון בחוף ראשון לציון, במקום הדיור המוגן? בשנה האחרונה דובר רבות על נושא פיתוח חופי הים בראשון לציון, ובהם נדון הנושא של הקמת בית דיור מוגן לקשישים במקום. כעת ככל הנראה התקבלה ההחלטה על שינוי התוכניות והקמת בית מלון במקום, מאחר ובימים אלו יצאה עיריית ראשון לציון במכרז לקבלת הצעות ומידע בנושא הפעלת בית מלון באזור הטיילת בחוף הים.

על פי המכרז העירייה מבקשת לקבל מידע על הפעלת בית המלון, שככל הנראה עתיד לקום ברחוב אחי דק"ר 9/ רחוב הטיילת 12 . המלון ככל הנראה עתיד להיות בעל בעל 9 קומות ובתוספת של שטחי מסחר.

מתוך תוכניות הפיתוח של חוף הים בראשון ציון


כזכור בחודש דצמבר 2018 לאחר בחירתו לראשות העיר, דיבר רז קינסטליך על תוכניותיו לעתיד ובהן פיתוח חוף הים והקמת בית מלון, בעתיד לאחר פינוי המחנה הצבאי.

בנוסף בחודש ספטמבר האחרון בעיריית ראשון לציון דנו בנושא עתיד הקמת הדיור המוגן באזור חוף הים הכולל בניין בן 13 קומות עם 466 יחידות דיור מוגן עם מחלקות סיעודיות וקומת מסחר. לקראת הדיון טענה העירייה כי היא מבקשת לדחות את הבקשה מאחר והיא רוצה לבנות במקום בתי מלון ולא בתי אבות. בתגובה לכך משך היזם את בקשתו כך שבסופו של דבר לא התקיימה הישיבה ולא ידוע עדיין מה החליט היזם לעשות.התפרסמו 16 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חבל.זה אחלה מקום לדיור מוגן ליד הים.
  הגב 17.11.19 15:00
 • אורח
  זה אחלה מקום בשביל כולנו.
  17.11.19 15:02
 • אורח
  חארטה הוא מתכוון בכניסה לחוף בקרקע שכבר אושרה לבית מלון ואישרו להם לבנות בשלבים אין כאן שום בשורה זו פעולה שכבר אושרה רז חזק בלחרטט
  הגב 17.11.19 15:03
 • אורח
  טוב מאוד שיפתח בית מלון במקום דיור מוגן מספיק יש אחד בשכונת נוה. חוף וזה לא תורם כלום לשכונה אלה רק בעיות
  הגב 17.11.19 15:07
 • אורח
  חוף הים לא מתאים לדיור מוגן לקשישים . זה מקום עם המון תנועה ורעש . דיור מוגן רצוי להקים במקום שקט כמו האיזור של גלי הדר.
  הגב 17.11.19 15:16
 • אורח
  דיור מוגן היה רעיון מושלם בעיני, יש בעיר מחסור חמור וההמתנה ארוכה מאוד למחלקות הסיעודיות בעיקר. וגם צפופות המחלקות שם!! גם הקשישים ראויים למבנה חדש ומשודרג
  הגב 17.11.19 15:26
 • אורח
  מצויין
  הגב 17.11.19 15:44
 • אורח
  מגיע לנו בית מלון בראשלצ
  הגב 17.11.19 15:44
 • אורח
  יש שמורת טבע מופלאה בשטח הבסיס וחיות בר מסתובבות שם. למה חייבים להרוס כל דבר טוב?
  הגב 17.11.19 15:56
 • אורח
  דיור מוגן יהייה מושלם
  הגב 17.11.19 15:56
 • אורח
  חשוב מאוד בית מלון ,זה מקום עבודה ופיתוח תיירות בעיר..וזה מתאים מאוד בחוף הים... בלי קשר חשוב מאוד דיור מוגן אבל במקום יותר שקט....
  הגב 17.11.19 16:17
 • אורח
  חבל בניתי על הדיור מוגן מול הים
  הגב 17.11.19 16:30
 • אורח
  נורא! יש חוק האוסר על בניה ב300 מטר מהים.!לא משנה מה בומים. זה הפקרות בחסות העיריה!!!!
  הגב 17.11.19 18:41
 • אורח
  שחיתות אסור לבנות 300 מטר אל קו הים זה של הציבור כמו הנוכחים בנמל תל אביב
  הגב 18.11.19 04:21
 • אורח
  הגיע הזמן .סוף סוף בית מלון בראשון עיר ים , ואין בה אפילו בית מלון אחד.
  הגב 18.11.19 09:53
 • אורח
  חס וחלילה!! השתגעתם?? אסור לגנוב אף סנטימטר מהחוף. בית מלון לא תורם שום דבר לרווחת התושבים. יצאתם מדעתכם.
  הגב 19.11.19 06:30

בדוכני מפעל הפיס יוצבו מכשירי החייאה (דפיברילטורים)

מד"א תציב ב - 600 דוכני מפעל הפיס מכשירים מצילי חיים אשר יותקנו מחוץ לדוכן. בעת אירוע לב עוברי אורח יתקשרו 101 למד"א יקבלו הכוונה למיקום המכשיר ולדרך הפעלתו

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 11
הדמיה : מד"א


בימים אלה מוביל מפעל הפיס באמצעות מד"א מיזם לאומי במסגרתו יוצבו דפיברילטורים בעמדות מפעל הפיס הפרוסות ברחבי הארץ, במטרה לאפשר מענה רפואי מהיר שיכול לקצר את הזמן עד לקבלת שוק חשמלי באירועי דום לב בסביבה העירונית, ובכך להציל חיי אדם.

במסגרת המיזם, ירכוש מפעל הפיס כ- 600 מכשירי החייאה (דפיברילטורים), בעלי תקשורת אלחוטית למוקד 101 של מד"א, בהיקף השקעה של כ – 5 מיליון שקלים. מכשירי ההחייאה יותקנו מחוץ לעמדות מפעל הפיס ברחבי הארץ.

מיזמים מסוג זה קיימים בארצות רבות בעולם כגון: ארה"ב, אוסטריה, צרפת ועוד, והם נשענים על מחקרים שהוכיחו כי פעולות החייאה הכוללות מתן מכת חשמל על ידי אדם מן השורה העלו בצורה משמעותית את סיכויי החולה לחזור להכרתו // הערכות יותקנו מחוץ לעמדות מפעל הפיס כדי שיהיו נגישות לציבור גם כשהעמדה סגורה // תחזוקת המכשירים, תפעולם ותקינותם תהיה באחריות הבלעדית של מד"א.
איך התהליך יעבוד?

*אזרח/ית מזהים מקרה של דום לב במרחב העירוני.

*מצלצלים למוקד 101 של מד"א ומקבלים הדרכה צמודה:

הן לזיהוי הדפברילטור הקרוב למיקומם, המוצב מחוץ לעמדת מפעל הפיס, והן להוצאת הערכה ותפעולה.

*ממשיכים בהדרכה משולבת - הדרכה קולית מהדפיברילטור עצמו וליווי שוטף של אנשי המקצוע במוקדי מד"א, מתן שוק חשמלי לחולה והמתנה במקום, עד להגעת הצוותים הרפואיים למקום.

המיזם ילווה בקמפיין ציבורי משותף של מפעל הפיס ומד"א שמטרתו היא להעלות את מודעות הציבור לנושא . הקמפיין צפוי לעלות בסמוך להצבת הערכות בדוכנים בעוד מספר חודשים.


יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי:

"מטרתו של המיזם היא הצלת חיי אדם. פריסת מכשירי ההחייאה בעמדות המכירה של מפעל הפיס ברחבי הארץ תוכל לאפשר, במקרים מסוימים, טיפול ראשוני מיידי במרחב העירוני ואולי במקרים מסוימים אף להציל את חייהם של חולים מגורם המוות השכיח ביותר בארץ ובעולם – דום לב. מפעל הפיס הבין את חשיבות הפרויקט, נרתם אליו ומשקיע בו משאבים רבים. מפעל הפיס משקיע בחברה הישראלית ואין מטרה חברתית נעלה יותר מהצלת חיי אדם. אני מברך את דירקטוריון מפעל הפיס שהבין את חשיבות הפרויקט, אישר אותו ונרתם מיד למשימה".


מנכ"ל מד"א, אלי בין:

"שיתוף הפעולה עם מפעל הפיס באמצעות פריסת מכשירי החייאה בעמדותיו מהווה דוגמא לשיתוף פעולה יצירתי למען הצלת חיים. אין ספק כי מדובר בצעד חשוב וברור שיציל חיים ויגדיל את הסיכויים של אותם אלה שלוקים בדום לב בסמוך לאותם מכשירים לשרוד את האירוע, ואולי אף ללא נזק מוחי בלתי הפיך. אני מודה ליו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, על התייצבותו בשורה הראשונה, לצד מד"א, בדאגה לשלום הציבור."התפרסמו 11 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חשוב. כל העבוד
  הגב 17.11.19 14:04
 • אורח
  כל הכבוד
  17.11.19 14:04
 • אורח
  בשורות טובות
  17.11.19 15:42
 • אורח
  יישר כח, מקווה שיש גם בבתי הספר.
  הגב 17.11.19 14:35
 • אורח
  בס"ד הלוואי שלא יצטרכו! שכל עם ישראל יהיה בריא אמן בורא עולם!!!!!!!!!
  הגב 17.11.19 14:50
 • אורח
  שם זה השיא שאנשים לא היתעלפו מהכסף שהוציאו
  הגב 17.11.19 18:53
 • אורח
  הגנבים הכ
  הגב 18.11.19 09:16
 • אורח
  י גדולים
  הגב 18.11.19 09:17
 • אורח
  צריך ליסגור את הדוכנים
  הגב 18.11.19 09:20
 • אורח
  נכון עובדים על כולם נוכלים זבלות
  הגב 19.11.19 11:26
 • אורח
  הורסים משפחות
  הגב 19.11.19 11:27

מחר שני 18/11 דיון בבג"צ להחזרת הרכבת הישירה ראשונים – תל אביב! רז קינסטליך קורא לתושבי ראשון לציון להגיע לדיון

הדיון יתקיים בירושלים בשעה 09:00

אבי בר | | תגובות: 12


בפברואר השנה 2019, שר התחבורה הקודם ישראל כץ הבטיח כי עד סוף שנת 2019 תשוב לפעול הרכבת הישירה לתל אביב בקו ראשונים – תל אביב. אולם מאז התרחשו מספר אירועים פוליטיים ארציים, הבחירות לכנסת, שר התחבורה ישראל כץ התחלף, וכיום יש ממשלת מעבר שקשה לה להוציא דברים לפועל. וההבטחה השלטונית לחדש את הקו הישיר עד סוף השנה הולכת ומתרחקת.

מחר יום שני 18/11 יתקיים דיון בבג"צ להחזיר לפעילות את הרכבת הישירה לתל אביב ולבטל את החלפת הרכבת בתחנת לוד. הדיון יתקיים בירושלים בשעה 09:00 וראש העיר רז קינסטליך קורא לתושבים להגיע לדיון.

להלן הודעתו של רז קינסטליך

תושבות ותושבים יקרים,
מחר נעלה לירושלים לדיון בבג"ץ בנושא רכבת ראשונים. הדיון יתקיים ב-9:00 בבוקר.
בפברואר השנה, קיבלנו הבטחה (שמגובה בפרוטוקול) משר התחבורה ובכירי משרדו שרכבת ראשונים תוחזר עד סוף שנת 2019. לצערי הבטחות לחוד ומעשים לחוד!
אין ממשלה כבר מספר חודשים ומי שמשלם את המחיר הם תושבי העיר שנאלצים בכל יום "לבלות" בפקקים, או להאריך את נסיעתם בשעתיים על חשבון זמן איכות עם המשפחה.
לפני מספר שבועות שלחתי מכתב לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' ולמנכ"לית משרד התחבורה בו אני דורש כי רכבת ראשונים תוחזר לאלתר כפי שהובטח.
אני לא מתכוון לשקוט עד שהרכבת תוחזר ואני קורא לכם תושבי העיר לבוא מחר לבג"ץ ולהצטרף למאבקנו הצודק!התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תתחיל לעבוד כבר במקום לחפש טיולים ומצלמות כל היום
  הגב 17.11.19 12:12
 • אורח
  משהו לא תקין איתך.. מספיק
  17.11.19 14:05
 • אורח
  כל מי שמעביר ביקורת על ראש העיר משהו לא תקין איתו? חברה תפסיקו להשתלט על הפייסבוק ועל האתרים- אתם ממאיסים את רז על הציבור. עד שהעלינו אותו אז תפסיקו- מדברים עלינו רעות בכל העיר
  18.11.19 11:23
 • אורח
  צודק חברים אתם עושים נזק- עבדנו קשה בבחירות- תנו לרז לעבוד ותפסיקו להתנגח במי שמעביר ביקורת, אתם עושים נזק לרז. וגם מספיק עם החנפנות המגעילה הזו- זה לא עובד על התושבים אלא להיפך---קדימה רז
  18.11.19 11:28
 • אורח
  זה ממש לא משנה מי בחר בו. יש עובדות שאי אפשר להתווכח איתן. את משרד הרישוי סגרו את משרדי חברת חשמל סגרו כבר למעלה משנתיים אין רכבת ישירה מראשונים לתא, תגידו זו ירושה, אז בשביל מה נבחר, הוא פשוט לוזר, תפקיד של ראש עיר זה לא רק לחלק שתילים, יותר מיכל להילחם על דברים לטובת התושבים. ואת זה רז רחוק מלעשות
  19.11.19 08:38
 • אורח
  כל הכבוד לך ראש העיר רז קינסטליך. הבטחת ומקיים.
  הגב 17.11.19 13:12
 • אורח
  כל הכבוד לראש העיר
  הגב 17.11.19 13:30
 • אורח
  בהצלחה לכולנו
  הגב 17.11.19 14:05
 • אורח
  שום פרוייקט לא קודם בעיר ואתה מחפש רק תמונות פופוליסטיות
  הגב 18.11.19 09:50
 • אורח
  שנה שלמה לא קודם שום פרוייקט בעיר- ראש עיר חסר נסיון,סגנים חסרי נסיון- מנכל עירייה חסר נסיון-- מנכל חברה כלכלית חסר נסיון- לאן אתה רוצה להוביל את העיר הזו?
  הגב 18.11.19 11:22
 • אורח
  צודק- לא שמתי לב לזה. מדאיג
  18.11.19 11:31
 • אורח
  איזו בדיחה עלובה, גם ככה לא תיהיה רכבת ישירה לעוד חודש וחצי וזה בהנחה שבאמת יסיימו את עבודות החישמול של הרכבת לירושלים עד אז.
  הגב 19.11.19 08:35

ירידה של עשרות אחוזים במכירת דירות חדשות בראשון לציון.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את כמות הדירות החדשות שנמכרו במהלך החודשים יולי- ספטמבר 2019

לימור עידן | | תגובות: 0


הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסם את הכמות המבוקשת של דירות חדשות שנמכרו בחודשים יולי- ספטמבר 2019 ברחבי הארץ.

הנתונים משווים בין דירות חדשות שנמכרו בראשון לציון במהלך יולי-ספטמבר 2019 לעומת אפריל- יוני 2019 ,

בראשון לציון נרשמה ירידה של 21.8% במכירת דירות חדשות.

בחודשים אפריל -יוני 2019, נמכרו 353 דירות חדשות , ואילו ביולי- ספטמבר 2019 נמכרו רק 276 דירות חדשות .

יחד עם ראשון לציון גם יבנה, באר שבע וראש העין מצויות בירידה במכירת הדירות החדשות .


יישוביולי-ספטמבר 2019אפריל-יוני 2019אחוז שינוי יולי-ספטמבר לעומת אפריל-יוני
סך הכל7,4407,650-2.7
חריש40735913.4
ירושלים36427831.0
רמת גן31723733.9
תל אביב-יפו288315-8.5
קריית אונו287318-9.7
באר שבע280511-45.2
ראשון לציון276353-21.8
הרצלייה25820028.9
יבנה238276-13.6
נתיבות22712286.1
אשדוד213102109.2
טירת כרמל19714040.7
בית שמש18610577.7
עכו18612251.9
אור עקיבא177451-60.6
נתניה17113129.9
פתח תקווה17112833.3
יהוד16448244.2
ראש העין156358-56.5
אשקלון15511337.0
רעננה1548776.1

*הטבלה מתייחסת ליישובים בהם נמכרו יותר מ150 דירות בחודשים יולי-ספטמבר 2019:התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אירוע דקירה בראשון לציון

פצוע פונה לבית חולים וולפסון

מערכת האתר | | תגובות: 30


יום שישי 15/11 בשעה 19:16 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על קטטה ברחוב חנה סנש בשכונת רמת אליהו בראשון לציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח וולפסון גבר כבן 40 במצב בינוני עם פצע דקירה בגופו.התפרסמו 30 תגובות לכתבה.
 • אורח
  השם ישמור....ראשון לציון כל יום משהו חדש!!!
  הגב 15.11.19 20:25
 • אורח
  רמת אליהו סיטי
  הגב 15.11.19 20:36
 • אורח
  נווה אליהו סיטי
  15.11.19 20:56
 • אורח
  יופי! ראשון על המפה!!! אם אלו פושעים - שיהרגו אחד את השני ואז נפסיק לקבל כאן הודעות כאלה כל יומיים. אם מישהו נפגע כשהוא לא היה המטרה - מקווה שיכניסו אותו לקלבוש למאסר עולם!
  הגב 15.11.19 21:10
 • אורח
  ראשון עיר ללא. הפסקה אלימות ת דרכים. הכל כלול
  הגב 15.11.19 23:01
 • אורח
  אם זה רמת אליהו זה אתיופים מה אתם כולכם מופתעים?
  הגב 15.11.19 23:24
 • אורח
  יבן זונה אני אתיופי תבוא לרמת אליהו אם יש לך ביצים
  16.11.19 05:46
 • אורח
  אני יאחל לך רק שגם לך זה יבוא לבית בעזרת השם,סמרטוט עבריין מקלדת.
  16.11.19 05:58
 • אורח
  מה קורה.בראשון.לא היו דברים כאלה בקצב כזה.דיי לשתיית אלכוהול.דיי
  הגב 16.11.19 00:31
 • אורח
  אוהב את רמת אליהו ואת האבשה
  הגב 16.11.19 02:02
 • אורח
  החמס. מפגיז בלי להפסיק
  הגב 16.11.19 07:33
 • אורח
  החמאס
  16.11.19 17:23
 • אורח
  רק אתיופים רבים שם 90 אחוז אבל לא יפה לדבר ככה כולם בני אדם לא לעניין
  הגב 16.11.19 08:08
 • אורח
  די תפסיקו להמציא מי אמר שזה אתיופים?
  הגב 16.11.19 08:57
 • אורח
  דיי עם הגזענות הזאת. כולנו בני אדם
  הגב 16.11.19 10:20
 • אורח
  כתבה ענקית הכתב עשה את תפקידו במיוחד בפרטים הקטנים
  הגב 16.11.19 11:08
 • אורח
  ברור שאתיופים למה מי גר ברמת אליהו תימנים או טיקונים שכונה של עוני סמים ושחורים
  הגב 16.11.19 11:09
 • אורח
  רמת אליהו יותר מגעילה מחרייה
  הגב 16.11.19 11:46
 • אורח
  מי אתם אנשים מגעילים שמתייגים ומחליטים על דעת עצמכם באשמת מי זה ??? התגובות שלכם יותר גרעות מהמקרה , וגם מדרדרות למקרה הבא , כמה שנאה אתם מוציאים פה במקלדת ובחוץ כבר מתחוללת סערה , שמרו על עצמכם , תהיו אנשים טובים ותעזרו במקום לרמוס כל דבר טוב שעוד עדיין נשאר
  הגב 16.11.19 13:50
 • אורח
  עעע
  הגב 16.11.19 17:07
 • אורח
  הכי מצחיק שאותם הגזענים שמדברים כך לאתיופים הם אותם מזרחים צ׳חצ׳חים בורים שקצת אבל ממש קצת לבנים מהם ..ומשחקים אותה אשכנזים והם הכי ברברים שיש, נרקומנים ומסוממים.. שהולכים מכות בחופי הארץ ובפארקים ובבתי מלון ועוד...ו איכס עליכם . וכמובן שאני לא מכליל את כולם .
  הגב 16.11.19 23:38
 • אורח
  אחלה אתיופים שבעולם ואלק בחורים טובים אחושרמוטה ואנימאתיופי גאה אם מישהו יתעסק יתרסק אברהם טגנייה אם יש למישהו בעיה זה השם שלי
  הגב 17.11.19 00:33
 • אורח
  אברהם כל הכבוד צריך להראות להם מהזה לכל הלבנים המזדיינים האלה
  17.11.19 00:34
 • אורח
  חחח כולכם אברהם
  17.11.19 13:56
 • אורח
  אברהם יא תולעת, לך תקנה מסטיק בזוקה בקיוסק. בעצם אתם גונבים מהקיוסק
  17.11.19 16:57
 • אורח
  רמת אליהו פשוט זועמה מה שקורה שם שמעו ...
  הגב 17.11.19 00:33
 • אורח
  שכונה מסריחה אם תושבים מגעילים עוד יותר
  הגב 17.11.19 13:55
 • אורח
  מה הגזענות הזאת לא הבנתי מה זה משנה איפה זה קרה
  הגב 18.11.19 20:14

סיכום שבוע be106! המצב הביטחוני, יירוט במערב העיר והשבתת הלימודים; מאבק תושבי נווה חוף; סכסוך על חנייה שהביא לאלימות נגד אישה בת 63 כל זאת ועוד בסיכום השבוע של העיר ראשון לציון

לכל מי שפספס אנו מביאים לכם את כל הסיפורים והאירועים המרכזיים שעברו על תושבי העיר נבחריה

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


סוף השבוע הגיע ואיתו החזרה לשגרה אחרי ימים מתוחים על מדינת ישראל. המצב הביטחוני היה בראש הכותרות כאשר האזעקות הגיעו לראשון לציון, ואף היה יירוט במערב העיר ללא פגיעות בנפש, השבתת הלימודים ומקומות העבודה. אז בואו נתחיל


פלילים, משפט וביטחון

תושבת ראשון לציון בת 63 הוכתה קשות בגלל ויכוח על חנייה. המקרה אירע בסוף השבוע האחרון בשכונת נווה ים כאשר אחותה של תושבת השכונה נקראה להזיז את רכבה. כאשר הגיעה למקום חיכו לה בעלי הבית שלידו חנתה ומשם התחילו לקלל אותה, הבת של בעלי הבית החלה להכות את האישה עם אגרופים והפילה אותה על הרצפה. תלונה הוגשה למשטרה שחוקרת את הנושא.בית המשפט חייב את מנכ"ל עמותת קדישא ראשון לציון לשעבר, להשיב 10 מיליון ש"ח לקופת העמותה. בית המשפט פסק, כי הוכח שהרב ברויאר העביר לעצמו ולמקורביו מליוני שקלים מקופת העמותה ועשה שימוש בכספיה ללא כל ביקורת או התנגדות. כך, בין היתר, גזל המנכ"ל לשעבר מיליוני שקלים באמצעות חתימה עיוורת על שיקים של העמותה, העביר למעלה מ-3 מליון ₪ מכספי מהעמותה לחשבון גמ"ח שהוקם על ידי הרב ברויאר עצמו, השתמש בכספי העמותה שהופקדו בחשבון הגמ"ח באופן בלתי מוגבל לתמיכה בקרוביו.

מבצעים עבירות בנייה בראשון לציון? העירייה מדרגת אילו עבירות בנייה בבתי התושבים יקבלו עדיפות גבוהה או נמוכה לאכיפה. רשימת העבירות ודירוג האכיפה

לפרטים המלאים:http://www.be106.net/231/33857


2 תושבי ראשון לציון חשודים בגניבת עשרות מכשירי סלולאר בקניונים בשווי של מאות אלפי שקלים


יום שני 11/11 רכב עירייה שנסע ברחוב ירושלים ליד השופרסל בנווה הדרים, האט לפני מעבר חצייה כדי לאפשר להולך רגל לחצות את הכביש, רוכב אופנוע כנראה לא הבחין בכך ונכנס ברכב העירייה. חובשי מד"א העניקו לרוכב האופנוע טיפול ראשוני והוא פונה במצב קל לבית החולים אסף הרופא

צילום: דיויד ליובשבסקי


יום ראשון 10/11 במוקד איחוד הצלה התקבלה קריאה על תאונת דרכים עם מעורבות רכב פרטי ורוכב קורקינט חשמלי ברחוב עין הקורא בראשון לציון. חובשי רפואת חירום של איחוד הצלה שהגיעו למקום העניקו סיוע רפואי ראשוני לנפגע אחד (רוכב הקורקינט) באורח קל. בסיום הטיפול הראשוני פונה הנפגע באמבולנס לבית החולים אסף הרופא להמשך בדיקה וטיפול.


חדשות העיר

המצב הביטחוני היה בראש הכותרות והגיע לראשון לציון שכשהאזעקות הופעלו בשעות הבוקר. המצב הביא להשבתת הלימודים , מקומות העבודה.


במהלך המערכה היה יירוט מוצלח של כיפת ברזל, שהחלקים ממנו נפלו במערב העיר. במזל לא היו פגיעות בנפש.


גם הפייק ניוז הגיעו לעיר כאשר קניון הבאר בראשון לציון הוציא הודעה "השמועה על נפילת טיל בקניון אינה נכונה". בקניון בצעו עבודות להחלפת ויטרינה ובגלל המצב החלו להתפשט שמועות על כך שהייתה פגיעה בקניון למרות שלא היה ולא נברא

צילום: קניון הבאר


בנוסף פקחי ראשון לציון סייעו לתושבים לנקות מקלטים, על מנת להכשירם לשימוש


סרטון תלמידי חט"ב זלמן ארן בראשון לציון שמצאו דרך מיוחדת להתמודד עם המצב

נעבור לשני מאבקים שהחלו בעיר

המרכז הגריאטרי מלבן בראשון לציון נמצא בסכנת סגירה ; יו"ר העובדים עוזי חוה: "הכרזנו על סכסוך עבודה ונצא למאבק למנוע את סגירתו"

ממשרד הבריאות: המשרד פנה במספר הצעות לעירית ראשון לציון על מנת להשאיר את המוסד פעיל, גם בשטח מצומצם יותר. לצערנו,עירית ראשון סירבה והעמידה דרישות תקציביות ואחרות בלתי סבירות.

עיריית ראשון לציון: "הניסיון להסיט את החלטתם אלינו -הוא מניפולציה זולה. אין להודעה שום קשר לתביעות העירייה. לו רצה משרד הבריאות באמת ובתמים להמשיך ולקיים את המרכז הבריאותי, היה מוצא בעירייה פרטנר לעניין.

מאבק ציבורי חדש בראשון לציון! תושבי נווה חוף הפגינו ומתארגנים לתביעה ייצוגית נגד השפד"ן במחאה על הריחות.

מאיגודן נמסר:

״ החברה יצאה בימים אלו למכרז לעבודות החלפת מיכל המתקן לנטרול ריחות, למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולות איטום גבוהות מהקיים. העבודות צפויות להסתיים עד סוף השנה״


מעיריית ראשון לציון נמסר:

תחנת המעבר קיימת מזה 17 שנים ולא היה כל שינוי בפעילותה. השינוי היחיד, שחל לאחרונה, הוא העבודות של השפד"ן, בסמוך לתחנת המעבר, להחלפת החיבורים של קווי הביוב ואי תקינותו של המיכל במתקן לנטרול ריחות. הנהלת העירייה ביקשה מהשפד"ן לסיים מהר ככל האפשר את העבודות בקווי הביוב ולשדרג במהרה למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולת איטום גבוהה מהקיים. מנכ"ל השפד"ן נענה לפנייה זו ואמר כי העבודות יסתיימו עד לסוף השנה וכי הם מבצעים ככל שביכולתם לסיים עם העבודה בזמן קצר.


בנוגע לעבודות ברחוב שז"ר, אנו עומדים בזמנים זאת על פי , הודעה ולו"ז העבודות נשלחו לתושבי השכונה. העבודות עתידות להסתיים בעוד כ18 חודשים כאשר : ברחוב כורש-חיל ההנדסה יתסיימו במהלך חודש נובמבר 2019 ואילו העבודות בחיל הקשר, חיל ההנדסה וחיל התותחנים עתידות להסתיים העבודות במאי 2020 ובאוגוסט 2020תושבי שומר, כלניות, מרום ראשון ומישור הנוף בראשון לציון! קבלו הצצה לפרטי הרחוב והשכונה שלכם, מהו מדד העוני בשכונה, מהי ההכנסה הממוצעת לעובד, שווי דירה ממוצעת ועוד

http://www.be106.net/231/33912


תושבי כצנלסון, נווה הדרים, שכונת האירוס, וקריית שמחה! קבלו הצצה לפרטי הרחוב והשכונה שלכם, מהו מדד העוני בשכונה, מהי ההכנסה הממוצעת לעובד, שווי דירה ממוצעת ועוד

http://www.be106.net/231/33887העיתונאית זהבה הבר בודקת את האפשרות להפעלת גן ילדים בתוך דיור מוגן בראשון לציון, בדומה לתוכנית הטלויזיה 80 וארבע ; מנהלי דיור מוגן ותושבים המעוניינים לעזור בהפעלת המיזם מוזמנים לפנות לזהבה בדף הפייסבוק שלה

צילום: הדף של זהבה הברההישגים לא מפסיקים להגיע למערכת החינוך הראשונית!

אפליקציית "מחוברים באתרים" של ביה"ס אתרים בראשון לציון זכתה ב"יוזמת הזהב" המחוזית של משרד החינוך

בית הספר יצר אפליקציה אשר מאפשרת יצירת קשר וחיבור בין תלמידים בבית הספר על פי תחביבים דומים וכן מעקב ובחינה של רגשות התלמיד. הנתונים אותם מכניסים התלמידים עוברים למורי בית הספר, אשר פועלים לחיבור בין התלמידים והעברת טיפים, ועצות לתלמידים במקרה הצורך.


חניכי מועדון הג'ודו "להיות גדול מבפנים" בראשון לציון: אליניב שאלו, נחל אברהם, גפן ארפניאן, ואייל נחמה זכו במקומות הראשונים בתחרות גביע האיגוד של ישראלתזכורת לנהגי ראשון לציון אשר צולמו על ידי הניידת! ב30/11 תסתיים האפשרות להגשת ערעורים על דוחות הניידת המצלמת שהגיעו באיחור וצברו ריבית וההצמדהעיריית ראשון לציון יוצאת בקריאה לבעלי הבתים: הסדירו את נושא פיצול הדירות; האכיפה תחל משנה הבאה

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אל תייפו את זה רכב העירייה לא האט טלא כלום הם נוסעים כמו חיות ובולמים ועוברים נתיבים כמו דבילים במקרה הזה הרכב הנל ניסעה לבצע עקיפה כי הוא מיהר הבין שיש מישהו שעובר מעבר חצייה בלם פיתאומית והרוכב ניכנס בו
  הגב 15.11.19 17:27

ביום שבת 14.12 תיפתח ליגת אתלטיקט לילדים באצטדיון האתלטיקה בראשון לציון; השנה לראשונה תהיה התחרות פתוחה לכלל הילדים בגילאי 6-11

ליגת האתלטיקט היא תחרות לילדים בתחום האתלטיקה המתקיימת מידי שנה בהשתתפות מועדוני הספורט בישראל. השנה הוחלט לראשונה כי התחרות תהיה פתוחה לכלל הילדים בישראל שמוזמנים להירשם ולקחת חלק בפעילות הספורטיבית.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 4


ליגת אתלטיקט 2019-2020 יוצאת לדרך! מועדון מכבי הישגים בראשון לציון מזמין את הילדים לקחת חלק בליגת אתלטיקט שתיערך באיצטדיון האתלטיקה העירוני. התחרות מתקיימת זו השנה הרביעית תחת חסות המועדון מכבי הישגים ראשון לציון, בקרב ילדי מועדוני האתלטיקה בישראל המתחרים ביניהם בענפי הספורט השונים. לאור הביקוש הרב והרצון לחשיפת עולם האתלטיקה לילדים הוחלט השנה לפתוח את התחרות לכלל הילדים בארץ שמוזמנים לקחת חלק בפעילות.

על הליגה; כל קבוצה מונה 8-10 ילדים המתחרים בשלושה מחזורי ליגה ועוד מחזור גמר שיסכם מי הקבוצה האלופה , בליגה יתחרו הקבוצות בתחנות אתלטיקה ספורטיביות והניקוד הקבוצתי יקבע מי אלופת הליגה .

יריית הפתיחה תתקיים ביום שבת 14.12.19 בין השעות 11:00-13:00 באצטדיון האתלטיקה ראשון לציון רחוב גדולי ישראל 28

להלן תוכנית המחזור הראשון:

תחנה 1 - מסלול Extreme

תחנה 2 - מי סוחט

תחנה 3 - פיק משוכיות

תחנה -4 "זריזי"- מי זריז רגליים

בליגה יתקיימו 4 מחזורים ואירוע הסיום יתקיים בחודש מאי 2020. התחנות יפורסמו לקראת כל מחזור – יש להתעדכן באתר הליגה.


האליפות מיועדת לקבוצות ילדים, בנים ובנות, מגיל 11-6, ילידי 2009 וצעירים יותר(עד ילידי 2014)

הרשמה פתוחה לכל אתלט/ית דרך מערכת רישום מקוונת באתר.

ההרשמה המוקדמת פתוחה עד למוצ"ש 16.11.19

עלות: 250 ש"ח לאחר מכן עלות ההרשמה 290 ש"ח

לפרטים נוספים והרשמה : https://www.hesegimg.com/about-8.html


מנהל הליגה רוי שלו :

" בגלל הביקוש מבחוץ, החלטנו לפתוח את הליגה לכלל הילדים ולתת הזדמנות להחישף לענף ולהקלט בו , אני מזמין את תושבי ראשון לציון והסביבה להצטרף לחוויה ספורטיבית משפחתית יוצאת דופן ,לבנות קבוצות ולנסות להיות אלופי הליגה".התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה אתלטיקה קלה בתחומים שציינת? אין ריצה? קפיצה לרוקן? לגובה??
  הגב 15.11.19 14:03
 • אורח
  יש ריצה,קפיצה וכל האלמנטים של האתלטיקה. מוזמן לבוא ולהתרשם
  הגב 15.11.19 14:10
 • אורח
  250שח? ככה מושכים ילדים לעסוק בספורט?
  הגב 15.11.19 16:32
 • אורח
  גם זו דרך למשוך כספים לעירייה
  הגב 15.11.19 16:33

פצוע בינוני בקטטה בלילה בראשון לציון

פונה לבית חולים תל השומר

אבי בר | | תגובות: 4


יום חמישי 14/11 בשעה 21:51 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על קטטה ברחוב אבא אבן (בקרבת יס פלנט) בראשון לציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר גבר כבן 33 במצב בינוני עם חבלת ראש.

ככל הידוע הקטטה פרצה באולם אירועים במהלך חתונה. הקטטה פרצה במעורבות גורמים המוכרים למשטרההתפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תגידו למה אין אזעקה נורמלית ברמת אליהו.....אפילו אמבולנס יותר חזק.....דיי2019 לא שנות השמונים תקנו את זה כבר
  הגב 15.11.19 16:23
 • אורח
  תגיע לרמת אליהו ונראה לך מי אוכל בתחת
  הגב 16.11.19 00:12
 • אורח
  אני לא מבינה הולכים לשמח חתן וכלה ומגיעים לבי''ח. מה נהיה?
  הגב 16.11.19 14:42
 • אורח
  הכל בגלל קינסטליך
  הגב 17.11.19 13:55

קבוצת הסריגה "הסורגות בשפלה" מרחובות וראשון לציון הגיעו לשמח את מחלקות הילדים בביה"ח שמיר אסף הרופא

נציגות הקבוצה טלי ופרידה חילקו למאושפזים כובעים ונעלים, עבודת יד שלהן ושל חברותיהן מהקבוצה וזכו לתשואות ושבחים מבני המשפחה של הילדים המאושפזים והצוות הרפואי והסיעודי בבית החולים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 6


למרות המצב הביטחוני , הגיעו השבוע קבוצת סריגה "הסורגות בשפלה" אל בית החולים שמיר- אסף הרופא על מנת לשמח את מחלקות הילדים. קבוצת "הסורגות השפלה" מורכבת מנשים מעל גיל 50 מראשון לציון, רחובות והסביבה, התורמות מזה שלוש שנים, תוצרי סריגה של כובעים ונעלים לילדים המאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ. השבוע, הגיעו נציגות המיזם טלי אליהו ופרידה הרכבי, בפעם הראשונה למחלקות הילדים, במרכז הרפואי שמיר. טלי ופרידה חילקו למאושפזים כובעים ונעלים, עבודת יד שלהן ושל חברותיהן מהקבוצה וזכו לתשואות ושבחים מבני המשפחה של הילדים המאושפזים והצוות הרפואי והסיעודי בבית החולים."אנו שמחות להגיע לשמיר אסף הרופא ולתרום לילדים המתוקים עבודות יד בסריגה שלנו, במיוחד שהחורף קרב ובא. התקבלנו בחיבוק חם ואוהב ועל כך תודנו".


התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הכל באשמת עובדי המדינה האוכלי חינם
  הגב 14.11.19 21:53
 • אורח
  כל הכבוד לסורגות בשפלה. המשכנה בפועלכן המבורך.
  הגב 14.11.19 22:35
 • אורח
  כל-הכבוד! יש תרומה לקהילה וקיימת רוח-ההתנדבות בעם! יישר-כוח. יש גם "סורגות בשפלה" מנס-ציונה.
  הגב 15.11.19 00:20
 • אורח
  כל הכבןד ישר כח על המעשים היפים
  הגב 15.11.19 04:37
 • אורח
  מצטער זה לא עושה לי כלום כובעים לחורף צריך לתת למחוסרי בית לבית החולים שהם יתרמו כל אחד לפי יכולתו
  15.11.19 15:58
 • אורח
  חבל שעובדי העירייה וקבוצות של ערסים מטרידים מוזיקאים. המון אמנים ברחו מהעיר.
  הגב 17.11.19 08:22

סכנת סגירה למרכז הגריאטרי מלבן בראשון לציון; יו"ר העובדים עוזי חוה: "הכרזנו על סכסוך עבודה ונצא למאבק למנוע את סגירתו"

ממשרד הבריאות: המשרד פנה במספר הצעות לעירית ראשון לציון על מנת להשאיר את המוסד פעיל, גם בשטח מצומצם יותר. לצערנו, עירית ראשון סירבה והעמידה דרישות תקציביות ואחרות בלתי סבירות. עיריית ראשון לציון: "הניסיון להסיט את החלטתם אלינו -הוא מניפולציה זולה. אין להודעה שום קשר לתביעות העירייה. לו רצה משרד הבריאות באמת ובתמים להמשיך ולקיים את המרכז הבריאותי, היה מוצא בעירייה פרטנר לעניין.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 22


האם המרכז הגריאטרי של ראשון לציון עומד להיסגר? מאבק חדש של תושבי ראשון לציון נמצא בפתח- מניעת סגירתו של המרכז הגריאטרי ברמז.

הסיפור התחיל בתחילת השבוע כאשר ההודעה על כוונת סגירת המרכז נמסרה ליו"ר ועד העובדים, עוזי חוה. לטענת עוזי הדבר בא בהפתעה גמורה, ללא שום הודעה מוקדמת. המנהל הודיע כי לעו"ס המרכז נמסרה הודעה כי תוך חודשיים עליה למצוא מקומות חלופיים למטופלי המרכז ברדיוס של 30 ק"מ מהעיר.

עוזי מוסיף ומספר כי כאשר ביקש לקבל מסמך/ הודעה רשמית של משרד הבריאות על הנושא, המנהל טען כי אין לו מסמך רשום והוא מסתמך על התכתבויות והודעות שקיבל במייל. מאז ועד היום מספר עוזי כי מופעלים לחצים על עו"ס המרכז (המגיעים גם מעו"ס המחוזית של המרחב במשרד הבריאות) להעברת שמות המטופלים, שיועברו, למקומות חלופיים.

דבר שעוד הפתיע את עוזי הוא שכאשר פנה אל בני המשפחות, הם לא ידעו שום דבר ולא קבלו שום הודעה על כוונת המרכז להעביר את בני משפחתם למקומות חלופיים. בתור חברי הסתדרות העובדים פנה עוזי אל סניף ההסתדרות בראשון לציון, שם מסרו לו כי לא ידוע להם שום מידע על הנושא והוחלט הם יכריזו על סכסוך עבודה במקום.

עוזי מוסיף ומספר כי במשך השנים היו כוונות לסגור את המקום, מצד משרד הבריאות שצמצם את העברת המטופלים אל המרכז בטענות כי הוא אינו רווחי ולא הועברו תקציבים למקום. בין הסיבות לכך היא החוב רב השנים שקיים למרכז הרפואי לעיריית ראשון לציון. גורמים בעירייה טוענים כי משרד הבריאות לא הסדיר את השימוש בקרקע משנת 1978 וכיום עומד החוב לעירייה על כ 35 מיליון ש"ח. אך בסופו של דבר הושג הסכם בשנת 2013 שהודיע כי המקום ימשיך לפעול כרגיל ואף החלו עבודות לשיפוץ המקום. מה שעוד חיזק את הנושא היא ההודעה שיצאה בשנת 2017 מטעם משרד הבריאות : שר הבריאות הורה על קליטה מיידית של מטופלים במקום (המרכז הגריאטרי בראשון לציון) ואימוץ תכנית הדרגתית לשיפוץ המרכז ופתיחת מחלקות חדשות".


כעת הדבר השתנה ועתידם של 138 עובדים, ש80% מהם הם תושבי העיר נמצא בסכנה במיוחד לאור שהעובדים הם נמצאים במצב כלכלי קשה. יו"ר הועד מוסיף כי כל הסיפור הוא עניין כלכלי, על חובות המרכז לעיריית ראשון לציון. הוא גם לא מבין את רצון הסגירה של המקום לאור המצב בו נמצאת מערכת הבריאות בישראל ובעיקר בתחום המטופלים המבוגרים, שבנושא זה סוף עולים בלי סוף סיפורי אלימות וטיפול לא מקצועי בהם. עוד הוא אומר כי איך ייתכן כי המשרד יירצה לסגור את המקום לאור הציון הגבוה אותו קיבל המרכז בביקורת של משרד הבריאות לשנת 2018.


לאור המצב החל עוזי לפרסם את הנושא ברחבי הרשת ואשר הגיע אל חבר המועצה אייל מושיוב, ששלח שאילתא בנושא אל ראש העיר.

בשבוע הבא עתידה להתקיים ישיבה עם ההסתדרות על מנת לבדוק את המשך הפעילות. עוזי מבקש לרתום לצידו את תושבי העיר ומוסדות רפואיים נוספים על מנת שיצטרפו למאבק ולצאת למחאה שבתקווה תמנע את סגירת המרכז.

מאז הפרסום של עוזי עולים עוד ועוד פוסטים של ילדי המטופלים המבקשים למנוע את סגירתו של המקום.

על המרכז הגריאטרי ראשון לציון:

המרכז הגריאטרי הוקם בשנות ה60-70 בשכונת רמז בעיר, והוא משמש כמרכז רפואי המטפל בקשישים, ניצולי שואה ומטופלים סיעודיים, תשושי נפש אשר מטופלים על ידי צוות שכולל רופאים ואחיות. בעבר היו במקום מעל ל300 מטופלים וכיום נמצאים בו עשרות מטופלים למרות שיש בו כ180 מיטות אשפוז.


ממשרד הבריאות נמסר:

משרד הבריאות פנה במספר הצעות לעירית ראשון לציון על מנת להשאיר את המוסד פעיל, גם בשטח מצומצם יותר. לצערנו, עירית ראשון סירבה והעמידה דרישות תקציביות ואחרות בלתי סבירות.

סגן שר הבריאות והמנכ"ל הנחו לפתוח יותר מחלקות חלופיות בבתי החולים האחרים באזור.


מעיריית ראשון לציון נמסר:

"הניסיון להסיט את החלטתם אלינו -הוא מניפולציה זולה. אין להודעה שום קשר לתביעות העירייה. התביעות לא יתבררו בחודשיים הקרובים, לו רצה משרד הבריאות באמת ובתמים להמשיך ולקיים את המרכז הבריאותי, היה מוצא בעירייה פרטנר לעניין, משלם את חובותיו שנפסקו על ידי ביהמ"ש וחותם על הסכם עם העירייה. אנו נשמח שהמרכז ישאר ואף יתרחב."התפרסמו 22 תגובות לכתבה.
 • אורח
  משרד הבריאות תמיד רצה לסגור את המקום, גם בתקופה של דב. הם רק מחפשים תירוצים
  הגב 14.11.19 20:17
 • אורח
  לא חושבים על הקשישים, זו התעללות בקשישישים, ובעובדים. במקור פרנסתם הולך לאיבוד
  הגב 14.11.19 20:37
 • אורח
  ליצמן וקינסטליך עשו יד אחת לסגור את המקום ולזרוק מטופלים קשישים בני 80 ו90 מהמקום ולפטר עשרות עובדי קודש כל אחד מסיבותיו העלומות
  הגב 14.11.19 20:38
 • אורח
  תן כולל קח נדלן בפריים לוקיישן
  הגב 14.11.19 20:40
 • אורח
  שמשרד הבריאות ישלם את מה שמגיע לעיריית ראשון לציון
  הגב 14.11.19 21:44
 • אורח
  האם ידוע לך אם רז חותר בכלל להגיע להסדר חוב?
  19.11.19 08:40
 • אורח
  קינסטליך הזה לא פראייר
  הגב 14.11.19 21:45
 • אורח
  יש החלטה של בית משפט.זה כבר לא עניינה של העירייה.המדינה צריכה לשלם את החוב.סגירת המקום לא למחוק את החוב.המדינה לא פושטת רגל... אז אם המרכז הזה נסגר , זה כי כך משרד הבריאות רוצה.
  הגב 14.11.19 22:20
 • אורח
  צריך להגיע להסדר חוב,
  19.11.19 08:40
 • אורח
  ראש העיר מתעסק בשטויותכמו תחנת האכלת חתולעם חלוקת פרחים במקום לחפש פתרון למניעת סגירת מקום כל כך חשוב
  הגב 15.11.19 06:16
 • אורח
  כשכואב הולכים לרופא
  15.11.19 07:36
 • אורח
  לא ביקרתי שם,אך שמעתע שזה מקום טוב שמכבד את השוהים בו.הרי חסרים מקומות כאלו ,אז למה סוגרים ולא מרחיבים?
  הגב 15.11.19 07:21
 • אורח
  גם בזמן הסרט סלמוניקו רצו לסגור אל תעשו זאת
  הגב 15.11.19 08:59
 • אורח
  חבל שהילדים שלהם לא עשו ביטוח סיעודי להוריהם הקשישים.
  הגב 15.11.19 13:07
 • אורח
  זה ממש לא רלוונטי.
  19.11.19 08:41
 • אורח
  לא יתכן לצבור כזה חוב.... על חשבון מי? רז לא פרייר הגיע זמן לשינוי
  הגב 15.11.19 15:15
 • אורח
  רז צריך וחייב להגיע להסדר חוב, כדי שהמקום הזה לא יסגר, מעניין אם היית כותב את המשפט המכוער הזה אם ההורים שלך היו שוהים במקום
  19.11.19 08:41
 • אורח
  רז לא פריאר? אתם כמו מועדון מעריצות . אל תשליכני לעת זקנה הכל זה בצע כסף לרוכשי קרקעות שקנו שטחים חקלאים בגרושים ורוצים להרוויח הון . תתעוררו יעמות
  הגב 15.11.19 19:22
 • אורח
  חייבים שם ים כסף
  15.11.19 21:06
 • אורח
  שמשרד הבריאות שהוא זה שמכשיר שישלם את חובו לעירייה.כל התלונות של כל המתייפיפים למשרד הבריאות
  הגב 17.11.19 00:44
 • אורח
  138 עובדים על כמה עשרות מטופלים ו-180 מיטות אשפוז? הייתי סוגר אותם מחר בבוקר.עסק לא כלכלי בעליל
  הגב 18.11.19 14:32
 • אורח
  על סמך מה אתה אומר? כבודו כלכלן או מבין בגריאטריה?
  הגב 19.11.19 08:42

חניכי מועדון הג'ודו "להיות גדול מבפנים" בראשון לציון: אליניב שאלו, נחל אברהם, גפן ארפניאן, ואייל נחמה זכו במקומות הראשונים בתחרות גביע האיגוד של ישראל

הספורטאים הם חניכיו של המאמן שימי עשור.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


בסוף השבוע האחרון התקיימה תחרות "גביע האיגוד" של איגוד הג'ודו של ישראל. בתחרות לקחו חלק כ 530 ילדים ונערים השייכים למועדוני הג'ודו בישראל.


בין המועדונים שלקחו חלק בתחרות היה מועדון "להיות גדול מבפנים", מאגודת "אדם בספורט", באימונו של שימי עשור, ששלח כ- 30 חניכים שהתמודדו במקצים התחרות השונים והגיעו להישגים מרשימים ומדליות.


ואלה הישגי המועדון:

אליניב שאלו- מקום שלישי

נחל אברהם מקום ראשון

גפן ארפניאן מקום שלישי

ליאם בן הרוש מקום חמישי

איתמר רייב מקום שביעי

יאיר צרפתי מקום חמישי

אדם כץ מקום שביעי

מאור אלימלך מקום שביעי

אייל נחמה מקום שני


זיו נחמה, מנהל המועדון

"כמנהל המועדון וכחבר וועד האגודה אני מאוד גאה בהישגם של הספורטאים שנתנו את כל כוחם על המזרן והביאו את האגודה להישג מרשים זה. פשוט להיות גאה במועדון ובאגודה".התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

מאבק ציבורי חדש בראשון לציון! תושבי נווה חוף הפגינו ומתארגנים לתביעה ייצוגית נגד השפדן במחאה על הריחות... מצ"ב סרטונים ותמונות מההפגנה

מאיגודן נמסר:״ החברה יצאה בימים אלו למכרז לעבודות החלפת מיכל המתקן לנטרול ריחות, למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולות איטום גבוהות מהקיים. העבודות צפויות להסתיים עד סוף השנה״

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 18


תושבי נווה חוף בראשון לציון יצאו למאבק נגד השפדן!

בשנים האחרונות סובלים תושבי השכונה מריחות לא נעימים וסירחון לדבריהם , המגיעים מהשפד"ן- איגודן הנמצא באזור השכונה. אך בזמן האחרון המצב החמיר והריח הפך לבלתי נסבל, התושבים מתלוננים על סחרחורות, וצריבות בעיניים. בעקבות המצב החליטה תושבת השכונה קלודין עוזרי להגיד די, ולהתחיל מאבק של התושבים כנגד הסבל שלהם. הם החליטו לבדוק את הנושא ויצאו לאזור על מנת לבדוק את מקור הריח. קלודין מציינת כי הגיעו אליה פניות גם מתושבים שכונות נווה דקלים ונווה ים המתלוננים על הריחות.


להפתעתם הם גילו כי מאחורי בית הספר לכבאות נמצא כבר מספר שנים תחנת מעבר אליו מגיעה האשפה העירונית, לטענתם זהו שטח של העירייה, אשר מקבלת מהמפעל את שירותיו. על פי בדיקתם המפעל היה אמור להיות מפעל לפסולת בניין (דבר שלא מסביר את הריח ), לכן כשהם הגיעו למקום הם גילו כי מדובר באשפה רטובה, שמגיעה ממשאיות הזבל העירוניות אבל להפתעתם גם מערים נוספות כמו הרצליה , הוד השרון, חולון, בת ים ועוד .הם הזדעזעו מהצחנה שהגיעה אליהם במקום וכן גילו כי במקום שורפים גם את האשפה שמחמירה את המצב.


הבהרות של עיריית ראשון לציון :

עיריית ראשון לציון הבהירה כי מפעל פסולת הבניין, הוא מפעל שאינו קשור לתחנת המעבר ונמצא מרחק של כ 3 ק"מ מהמקום. תחנת המעבר קיימת משנת 2002 ומעולם לא היו עליה תלונות מצד התושבים (אלא רק לגבי הריחות המגיעים מהשפד"ן). העירייה מדגישה כי הפסולת הרטובה שמגיעה למקום היא רק של האשפה העירונית של ראשון לציון ואילו האשפה שמגיעה מערים נוספות היא אך ורק פסולת יבשה ואריזות. מקור הריח שקיים באזור נובע מהעבודות להחלפת הצינור של השפד"ן הנמצא באזור תחנת המעבר ועל כן הריח. העירייה דרשה לו"ז משפד"ן, שמסרה כי העבודות אמורות להסתיים בסוף השנה.
לאחר מכן הם הגיעו לשפד"ן, שם הריחות היו עזים, לטענת השפדן לאחרונה הם יצאו במכרז להחלפת מיכל המתקן לנטרול ריחות, ועד סוף השנה עתידות העבודות להסתיים.
קלודין טוענת כי השילוב של שני המפעלים יוצר קוקטייל של ריחות עזים שפוגעת באיכות חייהם והדבר הפך לבלתי נסבל לכן החליטה כי הם לא ישתקו יותר וייצאו למאבק , מאחר ולא ייתכן כי תושבים יסבלו והעניין והעירייה לא תיתן מענה. גם במפגש התושבים שנערך לאחרונה עם ראש העיר רז קינסטליך הובטח להם כי יטופלו הנושאים אך מאז שום דבר לא נעשה.

קלודין מוסיפה ואומרת בנוסף למאבק על בעיית הריח הם יאבקו על נושא העבודות ברחוב זלמן שז"ר שכבר מספר שנים סגור בחלקו ופוגע בתנועה במקום, המקום הפך למפגע וילדים כמעט נפגעו ממכוניות חולפות ובמקרה חירום אין אפשרות למעבר של אמבולנס.

ביום שישי האחרון הם יצאו להפגנה הראשונה אלה הגיעו כ100 תושבים, ולטענת קלודין ההפגנה היא אות הפתיחה של המאבק שכולל כבר פנייה לח"כ שהתעניינו בנושא, פתיחת עצומה, דף פייסבוק של המאבק ובדיקת אפשרות לתביעה ייצוגית כנגד העירייה והשפד"ן. התושבים כבר פנו לקבלת חוות דעת בנושא

סרטונים מההפגנה
למעבר לעצומה https://www.atzuma.co.il/badsmell?fbclid=IwAR2PDwZzC-ldi4yNhDqwtkPn8BwjO2fn1eBw44cm0K6hisEcaYsv2mhcSjQ


למעבר לקבוצת המאבק בפייסבוק

מאבק לשיפור איכות החיים הנוה חוף
מאיגודן נמסר:

״ החברה יצאה בימים אלו למכרז לעבודות החלפת מיכל המתקן לנטרול ריחות, למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולות איטום גבוהות מהקיים. העבודות צפויות להסתיים עד סוף השנה״


מעיריית ראשון לציון נמסר:

תחנת המעבר קיימת מזה 17 שנים ולא היה כל שינוי בפעילותה. השינוי היחיד, שחל לאחרונה, הוא העבודות של השפד"ן, בסמוך לתחנת המעבר, להחלפת החיבורים של קווי הביוב ואי תקינותו של המיכל במתקן לנטרול ריחות. הנהלת העירייה ביקשה מהשפד"ן לסיים מהר ככל האפשר את העבודות בקווי הביוב ולשדרג במהרה למיכל חדיש מנירוסטה בעל יכולת איטום גבוהה מהקיים. מנכ"ל השפד"ן נענה לפנייה זו ואמר כי העבודות יסתיימו עד לסוף השנה וכי הם מבצעים ככל שביכולתם לסיים עם העבודה בזמן קצר.

בנוגע לעבודות ברחוב שז"ר, אנו עומדים בזמנים זאת על פי , הודעה ולו"ז העבודות נשלחו לתושבי השכונה. העבודות עתידות להסתיים בעוד כ18 חודשים כאשר : ברחוב כורש-חיל ההנדסה יתסיימו במהלך חודש נובמבר 2019 ואילו העבודות בחיל הקשר, חיל ההנדסה וחיל התותחנים עתידות להסתיים העבודות במאי 2020 ובאוגוסט 2020
התפרסמו 18 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מעניין שלפני כ חודשיים שראש העיר ביקר אצלינו אמרו 18 חודש ועכשיו גם 18 . או שלא יודעים לחשב או שמישהו שם לא מבין על הוא מדבר .
  הגב 14.11.19 15:08
 • אורח
  18 חודשים אך לא ציינו ממתי הם מתחילים! זה כבר נראה כמו נצח!!!
  הגב 14.11.19 18:09
 • אורח
  ראש העיר והנהלת העירה החדשים פשוט מרמים אותנו. כל ההבטחות היו על הנייר. לא עושים כלום חוץ מלצלם את עצמם ולפרסם את עצמם.נמתין לבחירות ונבוא איתם חשבון. אני מרגיש כי אפסים יושבים היום בהנהלת העיר. ראש העיר וחבר סגניו. העיכ הולכת ומתדרדרת בשנה האחרונה בקצב מדהים. נכתב על ידי אלכס לוין
  הגב 14.11.19 21:36
 • אורח
  אלכס יש רופא טוב בפינסקר הרי כל החיים היית אדם ממורמר מציע לך ללכת לטיפול
  15.11.19 07:38
 • אורח
  כל מי שמתלונן על רז הוא ממורמר?? חברה הבחירות נגמרו תפסיקו עם חיסול החשבונות ותתחילו לנהל את העיר. עם מצלמות כל היום אי אפשר להתנהל
  17.11.19 10:23
 • אורח
  מסכנים מי שקנה במתחם ה1000 בתי העסק יסגרו שם אחד אחד
  הגב 14.11.19 23:13
 • אורח
  גם תושבי פרס נובל מריחים את הסרחון. חשבנו שזה מהשפדן
  הגב 14.11.19 23:15
 • אורח
  כמו בהודו מעברה. תתבישו
  הגב 15.11.19 07:02
 • אורח
  לעיריית ראשון לא איכפת מהתושבים עובדה שהיא מוכנה להרוס את הגן ציבורי בחיל רגלים + את הגן ציבורי בחיל האויר לטובת יזם תמ"א
  הגב 15.11.19 12:01
 • אורח
  חושבים רק על כסף והתחרדות שכונות חילוניות
  הגב 15.11.19 12:33
 • אורח
  מתחם 1000 המחלות
  הגב 15.11.19 12:34
 • אורח
  ביס פלנט אי אפשר לנשום מסירחון יושב במסעדה אוכל בריח ביוב. תתביישו
  הגב 16.11.19 16:23
 • אורח
  המצב פה הוא בלתי נסבל. יש שעות שאי אפשר לפתוח חלון או חלילה לצאת לגינה.
  הגב 16.11.19 19:40
 • אורח
  הבעיה האמתית בשכונה היא שאין שיטור או פיקוח למענה מהיר, במרכז תוך דקה מגיע שוטר, פיקוח וגרר וכאן עד שמגיעים האזרח פותר אותו לבד.
  הגב 16.11.19 21:14
 • אורח
  ראש עירייה שממנה סגנים וחברי מועצה חסרי ניסיון לתפקידים חשובים -- אז ככה זה נראה
  הגב 17.11.19 10:23
 • אורח
  לא ממנים סגנים בגלל שהם נאמנים אלא בזכות עשייה מוכחת
  הגב 17.11.19 10:24
 • אורח
  מועצה עלובה וחסרת נסיון, מי זה בביצקי, מה הרקורד שלו? עגמי? אריה כהן?
  הגב 17.11.19 12:14
 • אורח
  כמה אפשר! עשרות ומאות פעמים! אני פניתי לעירייה וביקשתי שיטפלו בנושא. כל פעם היה להם תירוץ אחר. ולצערי לאחר 3 שנים של מאבק חסר תועלת עברתי דירה! פשוט בושה וחרפה שזההמצב ושאף אחד לא מטפל בזה ומרוח את האנשים שצריכים לחיות בתנאים הבלתי נסבלים האלה!
  הגב 19.11.19 01:29

לוח השפלה - דירות למכירה

אורח
אורח
15.11.19 22:40
מעוניין לקנות מגרשים חקלאים בכל גודל מפרטי לא תיווך 0542235234
אורח
18.11.19 16:47
חביבי הכל תיווך היום מה קרה? רוצה לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה? או לשבוע לבד? פרגן לתיווך ונמצא לך מגרשים חקלאים מדן ועד אילת
אורח
15.11.19 22:39
מחפש מחסן כל גודל לקניה ברחובות 0542235234
אורח
18.11.19 16:48
תחליט מחסן או שטח? או שגם פה אתה מחפש בלי תיווך?
אורח
09.10.19 22:36
מחר אזכרה לחללי צה"ל מיום כיפור אין הודעה של הרשות אבל התוכי של מדהלה יותר השוב בושה לעיר רחובות לטיפול של הדוברת בעירייה שנה טובה ומוצלחת
אורח
16.09.19 13:44
חיפוש דירה מרווחת, 5 חדרים (אפשר יותר), לא יותר מקומה ג' מרפסת סוכה חובה, לא בבניין מוזנח, חניה ומחסן טל' 054-8002454. (אם אתם מתווכים אנו לא משלמים יותר מחצי אחוז)
אורח
16.09.19 19:25
אז תחפשו בעצמכם אנשים עובדים לשם שמיים?
אבי בר
12.09.19 15:03
למכירה דירה במערב רחובות ביום בהיר רואים את הים רחובות, פקיעין, מערב רחובות ✔️ דירה בקומה 15, ✔️מרפסת עם נוף לים. ✔️ 124 מ"ר ✔️ 5 חד' ✔️ מושקעת מאוד ✔️מערכת קולנוע ביתית, ✔️מטבח משודרג, ✔️דלתות פנדור, ✔️ 2 חניות, ✔️מחסן, ✔️ארונות בכל החדרים, ✔️מקלחות משודרגות, ✔️פינוי גמיש. ✔️מזגן מרכזי, ✔️בלובי הבניין קיים מועדונית לשימוש הדיירים.http://www.be106.net/realestate/30 מחיר 1,999,999 ₪ 055-9707174
אורח
10.10.19 00:37
מרוהטת קומפלט? הכל נשאר ?
אורח
04.09.19 21:39
למכירה דירה 4.5 חדרים ברחוב שרירא שמואל 5 קומה 7 מתוך 8 משופצת וחניה בטאבו כיווני אוויר מערב צפון מזרח פנוי גמיש
אורח
10.10.19 19:12
הכל טוב ויפה וטלפון יש?
אורח
29.08.19 16:22
צריכה דחוף דירה שלושה חדרים שכירות (כולל כלב קטן ) אמא +ילדה במחיר שפוי
אורח
29.08.19 23:23
אין בעיה תשלמי תיווך ונמצא לך דירה תשאירי טלפון נבוא לקראתך בעמלה
אורח
10.10.19 15:09
תנסי ב "תיווך מרינה" רחוב תרמב 18 מעולה שם
אורח
10.10.19 15:10
בראשון לציון ליד טחנה מרכזית הישנה
אורח
18.11.19 12:06
יש ברחוב נחמיה בית של מסורתיים יש לה דירה להשכרה קרקע בדיוק על הכביש עם יציאה וכניסה נפרדים. לא יודעת מה מס' הבית אבל יודעת שזה בית מול מס' 41
אורח
06.08.19 22:32
מחפש דירה 2 חדרים לקניה 0542235234
אורח
29.08.19 23:24
נמצא לך משהו תכין את צ'ק העמלה ויש לנו להראות לך כמה פנינות


לוח השפלה - דירות להשכרה

אורח
אורח
13.11.19 14:41
יחידה מרוהטת יפהפייה בקרית עקרון. היחידה מרוהטת וכוללת חדר מטבחון פינת ישבה מקלחת וכניסה נפרדת. שכד 2500 שח כולל הכל..מתאים לסטודנטים רווקים או זוג צעיר. 0533562732
אורח
13.11.19 14:42
תיקון.קידומת 052
אורח
15.11.19 16:42
מה זה הכל כולל הכל? זה נשמע לא טוב ביחוד שרשום מקלחת וכניסה נפרדת ותחשבו על זה...
אורח
23.10.19 15:47
להשכרה ברחובות 3 חדרים 80 מ"ר במרכז השקט - נורדאו (קרוב לרח' יעקב) קומה 3 (מתוך 4) ללא מעלית, + מחסן פרטי בקומת הכניסה, מזגן בכל החדרים, ארון בחדר השינה, שולחן אוכל, סורגים, משופצת.... כניסה מ- 1.1.2020 לא בשבת 0524840355
אורח
25.10.19 19:40
אפשרי 60 יום נסיון לראות אם זה מתאים לנו? נשמח לתשובה חיובית
אורח
17.10.19 19:41
להשכרה 3 חדרים+מזגנים וארונות מקום מרכזי ושקט לא בשבת 0546457524
אורח
29.10.19 18:05
ארונות עץ מלא? פורמייקה? סיבית? עץ אלון מבוקע? מזגנים תוצרת אלקטרה,תדיראן ,פמילי? סמסונג? מרכזי ושקט אבל איפה?
אורח
07.11.19 10:38
אתה רוצה להשכיר לא לקנות אז מה זה משנה איזה מזגנים?
אורח
14.07.19 22:44
להשכרה דירה בגני אביב .לוד דירה 3 חדרים .קומה 2 מתוך 4 קומות .ללא מעלית .יש חניה .יש מזגן .חזית .דירה מסודרת נייד .0523432275
אורח
12.07.19 13:17
לדתיים ברחוב עזרא 48 שיכון פא"י.3 חדרים קומת קרקע.60 מ"ר.מטבח חדש.מזגנים.סורגים ופלדלת.3500 שכירות+230 ארנונה.90 ועד בית.לטווח ארוך. פינוי 1/8
אורח
12.07.19 04:10
מחפשת יחידת דיור / דירה 2 חדרים שנראית טוב רצוי קרקע וחצר קטנה או דירה עם מרפסת, במחיר סביר שמתאים לזוג צעיר. באזור ראשונים מישור הנוף שיכון המזרח והסביבה.. 0535267123
אורח
10.10.19 15:03
תיווך מרינה מעולה הם נמצאים ברחוב תרמב 18 בראשון יש להם שירות מעולה
אורח
10.10.19 19:13
ומי הממליץ על תיווך מרינה?
אורח
20.10.19 11:23
מרינה (-:
אורח
27.10.19 15:56
ענק
אורח
03.07.19 15:48
להשכרה 3 ח מהממת משופצת כולל ריהוט ואביזרי חשמל באז"ר צמוד למשביר קומה2 לתקופה ארוכה 4700שח 97 מ"ר 0507668898 שירלי
אורח
29.08.19 16:22
יקר. ביותר
אורח
23.09.19 06:05
נסחפתם לגמרי, הגזמתם, לא ריאלי
אורח
10.10.19 00:40
אכן נסחפו והגזימו במחיר אבל אם הם סבלניים ושמו את הזמן על פתליה יגיע או תגיע או יגיעו מי שירצו את האזור ידלקו על הדירה ושירלי תהנה מהצקים
אורח
01.07.19 16:47
מחפשת דירה 3 חדרים רצוי קרקע וחצר קטנה או בבניין קומה ראשונה אם אין מעלית ומרפסת לא יותר מ 3000 באחד מרחובות שרנכובסקי או לכיוון הרצל או לכיוון מרמורק . לספטמבר מסוף אוגוסט . כרמל 0539352032
אורח
10.10.19 15:08
תיווך מרינה רחוב תרמב 18 ראשון לציון


לוח השפלה - רכב

אורח
אורח
03.11.19 11:41
למכירה שברולט מליבו 98 מצב מעולה 05074018918
אורח
03.11.19 11:43
0507401818
אורח
25.10.19 20:07
למכירה יונדאי i30cw 2016 מערכת מולטימדיה צמיגים חדשים מערכת מוביליי רכב במצב מצוין לעוד פרטים 0542606407
אורח
23.08.19 12:43
למכירה יונדאי I20 2011 נפח 1396 צבע לבן 78000 ק"מ טסט 06/2020 מצב מכני מעולה 33000 ש.ח.
אורח
23.08.19 12:44
טלפון 0525528590
אורח
31.10.19 22:33
אני מעונין. רון 0523411400 בברכה, רון
אורח
23.08.19 12:44
טלפון0525528590
אורח
26.07.19 14:07
למכירה יונדאי אקסנט לבנה שנת 2001, קילומטראז 208000, טסט עד אוגוסט 2019. מצב מכני טוב.
אורח
13.07.19 00:39
למכירה סוזוקי סוופט מודל 2000 במצב מצויין הכל עובד טסט לשנה טלפון 0527093073 אלי 5000 אלף
אורח
20.04.19 21:08
להשכרה חנות ברחוב הרצל ראשלצ לפרטים 0542433255
אורח
25.07.19 00:48
כמה לחודש
אורח
20.03.19 07:56
שברולט סוואנה מקס שנת 2016 קמ 30000 למכירה ב 250000
אורח
13.07.19 00:40
רוצה 15500
אורח
15.12.18 10:45
פתרונות לאזרח הוותיק


לוח השפלה - דרושים

אורח
אורח
13.11.19 14:38
דרושה פקידה לשוק הסיטונאי .שעות העבודה הם משעה 02:00 עד 10:00. העבודה הינה קבלת לקוחות למכירת סחורה.
אורח
13.11.19 17:04
הפקידה היא ינשוף? 02.00? ואם ינשוף איך יוצרים קשר?
אורח
07.11.19 12:16
דרושה דירת גן או בית עם חצר לפחות 5 חדרים דניאל 054-8002454
אורח
07.11.19 16:27
דרושה? כנראה טעית מול מדור דרושים חפש/י בעיתון של סופ"ש שם יש הרבה מודעות דרושים
אורח
28.10.19 08:54
אורן סאסי 2010
אורח
23.10.19 20:54
שלום
אורח
13.10.19 02:02
מחפשת עבודה בניקיון חדרי מדרגות ברחובות יש ניסיון קודם 052-2720477
אורח
15.11.19 22:42
מחפשים פעם בשבועיים לנקיון בבנין משותף
אורח
19.09.19 16:06
דרושה אישה לליווי והשגחה לילד מתוק בגן שצריך השגחה בגלל רגישות למוצרי חלב. ההשגחה מהבוקר במשך ארבע שעות וחצי כל יום בשבוע כולל שישי. הילד ללא שום מגבלה גופנית. הגן במכון וייצמן, ליד כיכר השוטר, ליד שכונת המדע. נא לפנות לזאנה טל' - 050-644-2119
אורח
03.10.19 20:22
מתוק כמו סוכריה על מקל?
אורח
14.09.19 07:41
לאחיות בלבן -דרושים אנשי מכירירות ללחצני מצוקה לאזרח הוותיק 050-7-696228
אורח
08.09.19 09:22
מחפש סטודנטית להוצאת ילדה מבית הספר ושהות של כשלוש שעות פעם בשבוע בתשלום ,מזכרת בתיה 054-6722770 מאיר
אורח
10.10.19 00:43
מה לגבי סטודנט,גמלאי,מובטל? מדוע סטודנטית? הדבר מסקרן


עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל