הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים
אזהרה לתושבי ראשון לציון! בימים אלו מסתובבים ברחבי העיר מתרימים אשר מתחזים לנציגי האגודה יחד למען החייל וקרן ראשון לציון - מדובר בהונאה
אחוז הנשירה של תלמידי ראשון לציון הוא בין הנמוכים מבין הערים הגדולות בישראל
רגע לפני הגשם עיריית ראשון לציון נערכת למזג האויר הגשום וקוראת לתושבים להיערך בהתאם: תאורת חירום, ניקוי מרזבים ניקוי קולטני הניקוז ועוד

סרטונים מהריסת בניין אנילביץ 30 ברמת אליהו ראשון לציון

הליך ההריסה עתיד להימשך לפחות יומיים. בעירייה החליטו באופן חריג לממן חצי שנת שכירות וכן הובלת תכולת הבית עבור כל 16 הדיירים המפונים, צעד המוערך בכחצי מיליון ש"ח.

מערכת האתר | | תגובות: 3
צילום עיריית ראשון לציון


לאחר הכנות רבות, הבוקר (רביעי, 27.10) החל שלב הריסת המבנה המסוכן שפונה מדייריו בימים האחרונים. את ההריסה יובילו חיילי פיקוד העורף ותחת אבטחה של משטרת ישראל ופקחי החברה לביטחון_

עיריית ראשון לציון נערכה לקראת הריסת המבנה ברחוב אנילביץ' 30 שבשכונת רמת אליהו שיצא לדרך הבוקר (יום רביעי 27.10). כזכור, לאחרונה פונו אחרוני הדיירים על ידי העירייה. פיקוד העורף יובילו את ההריסה תחת אבטחה של משטרת ישראל ופקחי החברה לבטחון.

הליך ההריסה עתיד להימשך לפחות יומיים. בעירייה החליטו באופן חריג לממן חצי שנת שכירות וכן הובלת תכולת הבית עבור כל 16 הדיירים המפונים, צעד המוערך בכחצי מיליון ש"ח.

הבניין ברחוב אנילביץ' 30 נבנה לפני כ-50 שנה. בבניין מתגוררות 16 משפחות. לפני עשרות שנים נבנתה תוספת לבנייה, אולם בשנים האחרונות החלה היפרדות של התוספת מהבניין עצמו. העירייה הובילה דיאלוג מול הדיירים במטרה להגיע להסכמה לפינוי והריסה, במקביל מהנדס המבנים המסוכנים של העירייה עקב אחר מצבו של הבניין ואף קבע כי יש להציב עמודי תמך בקומת העמודים להסרת סכנה מידית.כאמור, בשבוע החולף פונו המשפחות האחרונות מדירותיהם וכל גורמי העירייה הובילו את ההכנות הנדרשות, בין היתר הריסת חנויות סמוכות, ניתוק חשמל, העתקת תחנות אוטובוס ועוד. אתמול, רגע לפני ההריסה, תרגלו כוחות כיבוי פינוי לכודים ממבנה מסוכן.


בעקבות העבודות יחסמו לתנועה:

הרחובות אנילביץ' פינת גולינקין עד רחוב אנילביץ' פינת רחוב החלוץ.

לא תתאפשר חניית רכבים בקטע זה ובין רחוב אנילביץ' 26-34 \ 33-49.

אין להחנות רכבים בתוואי העבודה, רכב שימצא בתוואי ייגרר

לא יתאפשר מעבר להולכי רגל משני צידי הרחוב.

מערך התחבורה הציבורית ישנה את מסלול נסיעתו לכיוון רחוב צייטלין

ומצידו השני ימשיך על רחוב זלמן שניאור עד רחוב צייטלין .

סרטוניםלרשות התושבים עומד החניון מאחורי רחוב שי עגנון 2 סמוך לבית הכנסת "שיבת צין "

ליוצאי אתיופיה, חניון החלוץ וחניון גולינקין-שי עגנון .

בכל בעיה או מפגע יש לפנות למוקד 106


התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  קינסטליך אתה בנאדם
  הגב 27.10.21 12:33
 • אורח
  בתקופה של דב הבניין הזה היה כבר נמכר לאחד המקורבים
  הגב 27.10.21 13:36
 • אורח
  כל הכבוד לך רז
  הגב 27.10.21 15:27
 • אורח

אזהרה לתושבי ראשון לציון! בימים אלו מסתובבים ברחבי העיר מתרימים אשר מתחזים לנציגי האגודה יחד למען החייל וקרן ראשון לציון - מדובר בהונאה

בהודעה שיצאה לתושבים הבהירו אבי צרף ומיקי אלון שמדובר בהונאה וכי הם אינם מקיימים מבצעי התרמה בימים ולכן אין לתרום להם.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 6


קרן ראשון ולציון והאגודה יחד למען החייל מזהירים את תושבי ראשון לציון מפני מתחזים שעוברים בימים אלו ברחבי העיר בטענה כי הם מתרימים מטעם קרן ראשון לציון והאגודה יחד למען החייל. בהודעה לתושבים הם מבהירים כי מדובר בהונאה ואין לתרום להם.

להלן הודעה שיצאה מטעם מיקי אלון ואבי צרף:

תושבים יקרים! אזהרה! מסתובבים כרגע מתחזים למתרימים בשכונות העיר מטעם לכאורה "קרן ראשון" ו"יחד למען החייל"

אל תכניסו אותם לביתכם, אל תתרמו ,אל תזרקו את כספכם! "יחד למען החייל" ו"קרן ראשון" לא שלחו מתרימים מטעמם בימים אלו.

לפני כל מבצע התרמה נערך פרסום מסודר בכל המדיות. אנא אל תתפתו ותשלמו כסף לנוכלים אשר לא נותנים קבלות מסודרות. שימו לב ! דווחו אם הם הגיעו אליכם !

תודה! מיקי אלון אבי צרף וליאונה שרעבי -יחד למען החייל ראשון לציון.


הודעת קרן ראשון לציון

בימים האחרונים מסתובבים מתרימים ברחבי העיר ומציגים עצמם מטעם קרן ראשון ו"יחד למען החייל"
מדובר בנוכלים !
אנו לא שולחים בימים אלה מתרימים.
אנא אל תתפתו למתן תרומות ללא קבלההתפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  נכון היום היום בר"ח ירושלים לא תרמתי.
  הגב 07.12.21 22:04
 • אורח
  אם יודעים עליהם למה לא תופסים אותם?
  הגב 07.12.21 22:51
 • אורח
  הליכוד זה ארגון פשע
  הגב 07.12.21 22:58
 • אורח
  מה עדיף לך את בנט הרשע ?
  07.12.21 23:13
 • אורח
  בזכות הליכוד אתה כותב פה.
  08.12.21 00:01
 • אורח
  מה זה חחח שידברו עם המשטרה מה זה מסתובבים שיתפסו אותם
  הגב 07.12.21 23:36
 • אורח

אחוז הנשירה של תלמידי ראשון לציון הוא בין הנמוכים מבין הערים הגדולות בישראל

עוד עולה מהנתונים כי אחוז הנשירה של הבנים (0.53%) גבוה משמעותית מאחוז הנשירה של הבנות (0.33%) וכי ישנם הבדלים בשיעורי הנשירה בהתאם לזרם החינוכי (חרדי, ממלכתי דתי וממלכתי). האחוז הנמוך ביותר של הנושרים בשנת תש"פ היה במגזר הממלכתי (0.38%), ואילו הגבוה ביותר היה במגזר החרדי (0.78%).

מערכת האתר | | תגובות: 0


אחוז הנשירה ממסגרות החינוך בראשון לציון הוא מהנמוכים בארץ

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אחוז הנשירה ממסגרות החינוך בראשון לציון בשנת הלימודים תש"פ הוא הרביעי בארץ מבין 16 הערים הגדולות, ועומד על 0.43 אחוז.

מדו"ח שפרסמם המרכז למחקר עירוני, חברתי וחינוכי, המבוסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על נשירת תלמידים בשנת הלימודים תש"פ ובמעבר לשנת הלימודים תשפ"א, עולה כי אחוז נשירת התלמידים בראשון לציון הוא מהנמוכים מבין 16 הערים הגדולות. שיעור נשירת התלמידים בעיר, לפי הדו"ח, עומד על 0.43 אחוז והעיר ממוקמת רביעית מבין 16 הערים הגדולות. כזכור, בשנים האחרונות ישנה מגמת ירידה בשיעור נשירת התלמידים בעיר. בדו"ח שפורסם במעבר שנת הלימודים תשע"ח ל-תשע"ט עמד השיעור על 0.68 אחוז, ואשתקד עמד על 0.51 אחוז.


עוד עולה מהנתונים כי אחוז הנשירה של הבנים (0.53%) גבוה משמעותית מאחוז הנשירה של הבנות (0.33%) וכי ישנם הבדלים בשיעורי הנשירה בהתאם לזרם החינוכי (חרדי, ממלכתי דתי וממלכתי). האחוז הנמוך ביותר של הנושרים בשנת תש"פ היה במגזר הממלכתי (0.38%), ואילו הגבוה ביותר היה במגזר החרדי (0.78%).


במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון מסבירים שמאחורי הנתונים המחמיאים עומדים פרויקטים ייחודיים ותוכניות ייעודיות שמטרתם לזהות את הקשיים מבעוד מועד ובכך למנוע מהתלמיד מחשבות על נשירת המערכת. כך למשל, במספר בתי ספר בעיר פועלת תכנית כיתות תל"ם (תנופה לבגרות מלאה). מדובר על תכנית התערבות חינוכית-לימודית הפועלת על חוויה לימודית חיובית באמצעות הצלחה מרשימה בהישגים לימודיים ומשפיעה על תודעת מסוגלות של תלמידים, הורים ומורים. התלמידים מקבלים תגבור במיומנויות היסוד, וניתנים להם הכלים שמסייעים להם להצליח הן בתחום הלימודי והן בתחום הרגשי. תוכנית נוספת הפועלת בעיר היא עצמ"ה (עידוד, צמיחה, מימוש, הישגים) שמטרתה לתמוך ולקדם נוער בני העדה האתיופית לקראת בגרות מלאה וכן השתלבות מיטבית בחברה הישראלית.

פרויקט נוסף המשותף לעיריית ראשון לציון ואגף שירותי חינוך ורווחה במשרד החינוך נקרא מל"א (מרחב למידה אחר). הפרויקט מיועד לתלמידים שנמצאים בסכנת נשירה עקב בעיות של אי הגעה סדירה לבית הספר, תפקוד ירוד בלימודים, קשיים בתפקוד האישי והחברתי, פערים בין היכולות לבין התפקוד וההישגים ועוד. במסגרת פרויקט זה, מקבלים תלמידים תמיכה רגשית ולימודית במסגרת מרחב שהוא חדר שיוקצה במיוחד עבורם בבית הספר, ובמסגרתו תופעל התכנית באופן פרטני המותאם לכל תלמיד ותלמיד. יצוין כי חדרי מל"א מצוידים במחשב ובציוד למידה מתאים וכן מאובזרים באופן שמשדר חמימות ואסתטיות.


ראש העיר, רז קינסטליך:

אנחנו נלחמים על כל ילדה וילד. כמו שאנחנו מעודדים את התלמידים שלנו להישגים, חשוב לנו להגיע אל כל תלמיד שמתקשה וחושב על נשירה ולהתאים עבורו את התוכנית המתאימה לו ביותר שתסייע לו להישאר במערכת. אני שמח לראות כי התוכניות שלנו מוכיחות את עצמן ושמגמת הירידה מהשנים האחרונות נמשכת".

ליאל אבן-זהר, מ״מ וסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הוסיפה:

״אנחנו שמחים שגם בשנה קשה זו, בה התמודדנו עם מגיפת הקורונה, אחוז הנשירה בבתי הספר העירוניים הוא מהנמוכים בישראל. הנתונים הללו הם פרי עבודתם המסורה והקשה של מנהלות ומנהלי בתי הספר וצוותי החינוך שאינם מוותרים על ילדינו ועושים ככל יכולתם להשאירם במסגרות החינוך העירוניות. ישר כח לכולם״.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

רגע לפני הגשם עיריית ראשון לציון נערכת למזג האויר הגשום וקוראת לתושבים להיערך בהתאם: תאורת חירום, ניקוי מרזבים ניקוי קולטני הניקוז ועוד

ראש העירייה, רז קינסטליך: "היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה"

מערכת האתר | | תגובות: 2


מחר (רביעי) צפויה להתחיל מערכת חורפית שתכלול מזג אוויר סוער עם רעמים וברקים. בעיריית ראשון לציון ובחברת המים העירונית "מניב ראשון" נערכו במהלך החודשים האחרונים להתמודדות עם מזג אוויר קיצוני בשורת צעדים שכללה בין היתר ניקוי וסריקה של למעלה מ-15,000 קולטנים הפזורים לאורך 300 ק"מ צנרת ניקוז, שטיפות אלו חשובות במיוחד למניעת סתימות והצפות.

בשנים האחרונות נרכשו מכסי ביוב מיוחדים המיוצרים בגרמניה ומופעלים בטכנולוגיית לחץ המרימה אותם בשעת הצורך, זאת על מנת למנוע הצפות ביוב ותאונות דרכים.

כמו כן, במהלך השנה האחרונה בוצע תהליך מיפוי של אזורים רגישים בעת מזג אוויר גשום על בסיס מידע משנים קודמות. לצד המיפוי, נערכו תרגילים בין כוחות ההצלה על מנת להיערך טוב יותר לאירועי גשם חזק במיוחד בפרק זמן קצר.

גם במינהל איכות הסביבה ערוכים לכל תרחיש דוגמת קריסות עצים וכדומה ומבצעים פעילות מניעתית בניקוי קולטנים, גיזום מאסיבי ועוד.

מנהלי האגפים במינהל עברו הדרכות וריענון נהלים לקראת עונת החורף כאשר הוגדרו משימות לעובדי העירייה ועובדי הקבלן לתגבור צוותי הכוננות לאירועים חריגים.


רגע לפני הגשם העירייה מביאה לתושבים רשימת טיפים מומלצים שתסייע לכם לעבור את הימים הגשומים בטוחים ויבשים:

תנו לברז לטפטף בלילה בימים קרים במיוחד

נקו את קולטני הניקוז בחצרות

בדקו את פתחי המרזבים והניקוז כדי להימנע מהצפות

וודאו שהגג אטום ושהרעפים לא זזו ממקומם

בדקו את מערכת החשמל בבית (כדאי גם להצטייד בתאורת חירום)

התקינו מערכת חימום מהירה שתספק לכם מים חמימים ונעימים במהירות

בכל מקרה של הצפה או רטיבות, נתקו את זרם החשמל ופנו לבעלי מקצוע

הימנעו מחסימת זרימת המים לתוך מערכת הניקוז, אל תעמידו את הרכב על קולטנים

הימנעו מהוצאת גזם ופסולת בימים סוערים וגשומים, גם אם מדובר בימי ההוצאה

הבחנתם במפגע? דווחו ישירות למוקד העירוני שמספרו 106ראש העירייה, רז קינסטליך:

"החורף חוזר אלינו, ואני מבקש מכל התושבים לשמור על עצמם ולהיות זהירים. בתקופה האחרונה פעלנו רבות על מנת להבטיח חורף בטוח לתושבי העיר, אולם גם היערכות התושבים בבתים ובשטחים הפרטיים חשובה מאין כמוה. נוכחנו לדעת כי היערכות מוקדמת היא המפתח להתמודדות עם בעיות ומניעתן. אני רוצה לאחל לכל התושבים חורף חם ובטוח".
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא מתיחסים למפגעים אני התלולנתי בשנה שעברה קיבלתי תשובה שהנושא טופל ועד היום הוא לא טופל ומאוד חבל.
  הגב 07.12.21 20:09
 • אורח
  אז מה הקטע עם חברת החשמל שרוצה דווקא בליל הסערה לנתק את החשמל לשכונת נוה ים מ 2200 עד לחמישי ב 0600 לצורך עבודות תחזוקה. קינסטליך....אולי תדבר איתם?
  הגב 07.12.21 23:59
 • אורח

מתנד"ב זק"א, איציק שיף נבחר למתנדב מצטיין לשנת 2021 במשטרת ראשון לציון

משה גמרו מפקד זק״א מחוז מרכז: ״איציק מהווה דוגמא קלאסית למתנדב זק"א, מתנדב בלב ונפש, תורם רבות מזמנו וכוחו במקצועיות ובנחישות למען תושבי העיר ומהווה סמל ודוגמא לניצול ההתנדבות כמאחדת ומלכדת בין בני אדם, דתיים ולא דתיים, יהודים ובני דתות אחרות.

מערכת האתר | | תגובות: 1
צילום: שמעון גמליאל


מתנדב זק"א איציק שיף נבחר למתנדב מצטיין לשנת 2021 במשטרת ראשון לציון, וזכה לתעודת הוקרה מטעם מפקד משטרת ראשון לציון נצ״מ יורם ברינה ורס״מ שלומי אבוטבול מב״ס זק״א שפלה, בהוקרה על עבודתו המסורה למען תושבי העיר בהצלת חיים וכבוד המת ותרומתו למערך המגן והביטחון בעיר.

בטקס השנתי שהתקיים אמש באולם המתנ״ס בראשון לציון, בהשתתפות נצ״מ יורם ברינה מת״ח ראשון לציון, רפ״ק רן כהן קצין אג״מ ראשון לציון, פקד רותם הרוש קצינת מתנדבים ראשון לציון, רס״מ שלומי אבוטבול מב״ס זק״א שפלה, שוטרי ומתנדבי המרחב, הוענקו תעודת הוקרה למתנדבי משטרה שנבחרו כמצטיינים לשנת 2021 בשל הנחישות שגילו במילוי תפקידם, אומץ לב וגבורה, מקצועיות, מנהיגות וגילוי דוגמה אישית.


משה גמרו מפקד זק״א מחוז מרכז:

״איציק מהווה דוגמא קלאסית למתנדב זק"א, מתנדב בלב ונפש, תורם רבות מזמנו וכוחו במקצועיות ובנחישות למען תושבי העיר ומהווה סמל ודוגמא לניצול ההתנדבות כמאחדת ומלכדת בין בני אדם, דתיים ולא דתיים, יהודים ובני דתות אחרות. אני מודה בשמי ובשם מתנדבי זק״א למפקד התחנה לשוטרי המרחב על העבודה יד ביד בשת״פ מלא בשגרה ובחירום ובפרט לרס״מ שלומי אבוטבול שמלווה אישית את המתנדבים במרחב במסירות אדירה למען כבוד המת. בתפילה ובתקווה שמתנדבי זק״א יפגשו רק באירועים שמחים.״
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  זקא הדרך לעוד לקוח מרוצה
  הגב 07.12.21 18:42
 • אורח

קהילת מקיף י"ג - יצחק נבון בראשון לציון תרמה מחשבים למשפחות מעוטות יכולת במסגרת מבצע איסוף ציוד היקפי ומחשוב המתקיים בבית הספר

מדובר על פרוייקט הקיים כבר שנה וחצי בבית הספר במסגרתו נאספים מחשבים משומשיים שעוברים תיקון ונתרמים למען משפחות נזקקות בבית הספר. בימים אלו נותרו מספר מחשבים עודפים ועל כך פנתה הנהגת ההורים לאיתי מתיתיהו על מנת להעביר את המחשבים למי שזקוק להם

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


בתקופת הגבלות הקורונה וסגירת מערכת החינוך עלתה על פני השטח מצוקת המשפחות לציוד ומחשוב לילדיהם. המעבר ללמידה מרחוק ובזום הביאה את ההורים להתמודד עם המחסור במחשבים לילדיהם, שלא יכלו להצטרף לשיעורים מאחר ובביתם אין מחשבים או שיש רק מחשב אחד בבית אותו צריך לחלק בין הילדים.

הבעיה עלתה גם בבית הספר מקיף יג בראשון לציון, כאשר הגיעו פניות רבות של משפחות מעוטות יכולת שבקשו סיוע. לאור המצב החליטו בהנהגת ההורים וקהילת בית הספר לצאת בפרוייקט מיוחד לאיסוף מחשבים וחלוקתם למי שזקוק להם.


הנהגת ההורים הבית ספרית יצאה בקריאה לקהילה לתרום מחשבים וציוד שאינם זקוקים להם/אינם תקינים לפרוייקט החשוב. המחשבים הועברו לטיפולם של הורים שהינם טכנאי מחשבים אשר התנדבו לתקן את הציוד ולהשמיש אותם למען התלמידים.

הפרוייקט פעיל כבר כשנה וחצי בהצלחה ולאחרונה אף נשארו מחשבים מיותרים ללא ביקוש. לדברי ליאור גרוס, יו"ר הנהגת ההורים, הוא פנה למחזיק תיק נוער וצעירים איתי מתיתיהו וסיפר לו כי יש להם מחשבים מיותרים והם רוצים לתרום אותם למי שזקוק להם. איתי מיד נענה ואסף את הציוד שהועבר למשפחות נזקקות.


הפרוייקט נמשך גם כיום בבית הספר וכל אדם שיש לו ציוד/ מחשבים שאינם זקוקים להם יכולים לפנות לחברי הנהגת ההורים שישמחו לקבלם

ניתן לפנות ל:

מאיה 058-5423100

חלי 052-4671116

ענת 050-2043007
יו"ר הנהגת ההורים, ליאור גרוס:

עוד בתקופת הקורונה הבנו שיש משפחות שידם אינה משגת. הורי המקיף נרתמו ואספו מחשבים ישנים ותקנו אותם בהתנדבות מלאה.

מספר הורים, טכנאים במקצועם, עושים זאת באהבה ורואים זאת כשליחות. שמחים לשתף פעולה עם סגן ראש העיר, איתי מתיתיהו, ואגף הנוער וקוראים למי שיש מחשבים לתרומה ליצור איתנו קשר.
איתי מתיתיהו, סגן ראש העיר ומחזיק תיק נוער וצעירים:

״אני מברך על פנייתו של ליאור גרוס, יו״ר ועד ההורים של תיכון מקיף ג'. במסגרת שיתופי הפעולה הנרחבים שלנו עם ועדי ההורים בעיר אנו קשובים לצרכיהם ומייצרים פתרונות עבור התלמידים וההורים. המחשבים יועברו למשפחות שאין באפשרותן לרכוש עבור ילדיהן. נמשיך לעזור ולסייע לכל בני הנוער בעיר״.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הוגשו כתבי אישום בפרשת השוחד ב"מתחם ה - 1000" בראשון לציון

בנוסף מואשם אחד הקבלנים כי הציע שוחד למנכ"ל החברה הכלכלית לשעבר, ניצן פלג גם לסמנכ"ל החברה מאחר ורצה לרכוש אדמות במתחם ללא מכרז ובמחיר נמוך יותר.

מערכת האתר | | תגובות: 5


פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום לבית משפט המחוזי מרכז כתבי אישום נגד בנימין (בני) עוזיאל, אברהם יצחק והחברות שבבעלותם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד, כל אחד לפי חלקו. זאת, בפרשה שעניינה זכייה במרמה לכאורה במכרזים לביצוע עבודות תשתית ב"מתחם האלף" בראשון לציון.

כן נאשם עוזיאל בעבירות של הצעת שוחד לבכירים בחברה הכלכלית ראשון לציון בשני מקרים.

פרשה זו נחקרה כחלק מ"תיק 1803", אשר במסגרתו הוגשו כתבי אישום נגד חבר הכנסת דוד ביטן ואחרים בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון, בתשע פרשות שונות בין השנים 2017-2011.

על פי כתב האישום, בחודש יולי 2016 ולאחר מכן בחודש יולי 2017 פורסמו מכרזים על ידי החברה הכלכלית ראשון לציון ותאגיד המים של העיר לביצוע עבודות פיתוח ותשתיות בפרויקט על שטח של כאלף דונם במערב ראשון לציון הקרוי "מתחם האלף". חברת "טל עוז" שבבעלותו ובניהולו של בני עוזיאל לא עמדה בכל תנאי הסף הנדרשים לשם הגשת הצעה למכרזים, ובכלל זה לא היו לה את הסיווג הקבלני והיקף הניסיון הנדרשים, ואילו חברת "אברהם יצחק" כן עמדה בהם.

בשני המכרזים, בהתאם לסיכום מוקדם בין עוזיאל ליצחק, עוזיאל ערך הצעה למכרז, שהוגשה בשמה ובחתימתה של חברת "אברהם יצחק", תוך הצגת מצג כוזב כאילו היא המציעה האמתית. כן הוסכם כי אם "אברהם יצחק" תזכה במכרזים היא תעביר ל"טל עוז" את סכומי הכסף שיועברו לה בניכוי עמלה.

בכך, שימשה חברת "אברהם יצחק" כסות בלבד לחברת "טל עוז", שהייתה אחראית בפועל להכנת ההצעה למכרזים ולניהול העבודות מכוחם, וזאת למרות העובדה שלא עמדה בתנאי הסף הנדרשים. עוזיאל ויצחק הסתירו מחברי ועדת המכרזים את ההסכמות האמורות, וכך זכו במכרזים.

עוד על פי כתב האישום, ההכנסות מביצוע העבודות במכרזים, אשר עמדו על כ-94,000,000 ₪, הולבנו על ידי עוזיאל, יצחק והחברות באמצעות הצגתה הכוזבת של "טל עוז" כקבלנית משנה, תוך יצירת כסות לגיטימית להעברות הכספים בין החברות.

בנוסף, על פי כתב האישום, עוזיאל הציע שוחד לניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית בראשון לציון לשעבר, בשנת 2015, עת שימש עוזיאל כקבלן מסגרת של החברה הכלכלית. כמו כן, מואשם עוזיאל כי הציע שוחד לסמנכ"ל החברה הכלכלית, בשלהי שנת 2017, וזאת על רקע רצונו של עוזיאל לקנות מהעירייה, באמצעות החברה הכלכלית, את עודפי האדמה שנצברו בשטח של מתחם ה-1000, במחיר נמוך מהאומדן של החברה הכלכלית וללא מכרז.

החקירה בוצעה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 של משטרת ישראל בשיתוף עם רשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון.
התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  נו מה יהיה? ככל שבעל חברה עושה יותר כסף, הוא עושה יות עברות , מלבין כספים, משחד וכו׳. ובסוף…..מוצאים דרך להוציא אותו מזה!!! מזעזע!!!!!!!
  הגב 07.12.21 17:26
 • אורח
  מואשם העיריה עובר לכנסת מדינת בננות
  הגב 07.12.21 18:08
 • אורח
  אין ברירה ! חייבים להחמיר מאוד בענישה !! נושא משרה ציבורית שיואשם בשוחד 20 שנה בכלא ! וקנס כבד מאוד !! אבל יש לנו בתי משפט הזויים שמנותקים מהמציאות המדממת !!!! תפיצו שיחלחל לכולם.
  הגב 07.12.21 19:53
 • אורח
  30 שנה לפחות!!!
  הגב 07.12.21 20:11
 • אורח
  הליכוד = ארגון פשע
  הגב 07.12.21 22:59
 • אורח

עם החזרה מחופשת חנוכה 115 תלמידים בראשון לציון נמצאים בבידוד

נכון להיום יש בעיר 54 חולים פעילים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 7


תחלואת הקורונה בישראל ליום שלישי 7.12.21

מספר החולים הפעילים 5,663

מספר המקרים החדשים שהתגלו אמש 719- בשבעת הימים האחרונים התגלו בישראל 3,643 מאומתים חדשים

חולים קשה 106 מתוכם 72 קריטי

אחוז הבדיקות החיוביות 0.68%

מספר הנפטרים מאז תחילת הקורונה 8,209 בשבעת הימים האחרונים נפטרו 10 אנשים


נתוני התחלואה בראשון לציון

נכון להיום כל השכונות עדיין ירוקות ובמערכת החינוך 115 תלמידים נמצאים בבידוד

יום שלישי 7.12.21יום שני 6.12.21
ציון רמזור וצבע יומי 1.6 ירוק 0.9 ירוק
מספר חולים פעילים 54 40
מספר תושבים בבידוד 2,407 2418
אחוז בדיקות חיוביות 1% 1%
מספר הנפטרים מאז תחילת הקורונה217217
התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שצאו לחול יחזרו חישבו בבידוד
  הגב 07.12.21 13:26
 • אורח
  אוחובסקי בשטח כולם במתח
  הגב 07.12.21 13:54
 • אורח
  עבודה בעיניים . בהתחלה אמרו שקבוצת הסיכון זה המבוגרים לאט לאט ירדו לנשים בהריון ועכשיו לילדים עוד מעט לתינוקות ... בהתחלה אמרו חיסון 1 ועכשיו חיסון 2 חיסון 3 4 5 6 7 8 ומה הלאה ... שלא יעבדו עליכם .. תבדקוווו
  הגב 07.12.21 14:48
 • אורח
  רפה שכל תגובה לא לעניין
  07.12.21 15:23
 • אורח
  החיסון הרביעי בדרך
  הגב 07.12.21 15:01
 • אורח
  תקשיב לנאמר אין חיסון על הפרק אבל לא מין הנמנע אם וכושר יצתרכו אז אין בזה פסול בשלב זה אין צורך
  07.12.21 15:26
 • אורח
  תקשיב לאחותך יטמבל .יש חיסונים על הפרק 4 ,ו5 ...
  07.12.21 16:45
 • אורח

הערב (שלישי 7.12) תקיים עיריית ראשון לציון במשרדי שיל"ת, מפגש מיוחד לתושבי שכונת אברמוביץ בנושא מתקן החנייה- קרוסלה שמוקם בשכונה, במעמד מנכ"ל מנכ"ל ייזום, זוהר יחיאל, מנכ"ל סמארט פארקינג שבנתה את המתקן ונציגי העירייה

במפגש יוכלו התושבים לקבל מענה לכל שאלותיהם על הקמת המתקן והחששות שעלו על בטיחותו

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 3
הדמיית המתקן


עיריית ראשון לציון באמצעות חברת ייזום החלה אמש את העבודות להקמת מתקן חנייה- קרוסלה, בחניון בית ספר שלמון בעיר, כמענה למצוקת החנייה בשכונת אברמוביץ. עם תחילת העבודות הדבר עורר סערה בקרב התושבים ובעיקר ההורים אשר חשו לבטיחות ילדיהם הנמצאים בגן הילדים ובית הספר. עיריית ראשון לציון הבהירה כי הדבר נעשה לאור בקשות חוזרות ונשנות של התושבים על מצוקת החנייה ובתיאום מראש עם הנהלת הגן ובית הספר. עוד הבהירה העיריה כי המתקן אינו רועש ועומד בכל תקני הבטיחות הקיימים. בנוסף המתקן עתיד להיות מגודר כולו על מנת למנוע כל כניסה/טיפוס של ילדים/תושבים.

ההסברים לא הועילו ובשעות הערב התושבים ארגנו הפגנה באחד הגנים בשכונה בה התקיימה הופעה לילדים- שהתבטלה בעקבות המחאה במקום.

לאור המחאה של התושבים הודיעה העירייה כי היום (שלישי 7.12) בשעה 19:00 יגיע לשכונה מנכ"ל ייזום, זוהר יחיאל, מנכ"ל סמארט פארקינג שבנתה את המתקן ונציגי העירייה, למפגש עם התושבים על מנת שיקבלו את כל הפרטים וההסברים על המבנה.

המפגש יתקיים היום, שלישי 7.12.21 בשעה 19:00 במינהלת שירות לתושב (מועדון צוות) רחוב קק״ל 18

לפרטים: ראש המינהלת ענת 054-6205960

הודעת העירייה:

תושבים יקרים שלום רב, לאור חוסר המידע שמופץ בנוגע למתקן החניה המוקם בימים אלה סמוך לביה״ס שלמון ובעקבות פניות תושבים אנחנו מזמינים אתכם למפגש עם מנכ"ל חברת ייזום ראשון, האחראית על פרוייקט מתקן החניה, זוהר אחיאל; מנכ"ל חברת סמארט פארקינג שבנתה את המתקן ונציגי העירייה.
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא הבנתי מה זה המתקן הזה?
  הגב 07.12.21 11:30
 • אורח
  שפני ניסיון
  07.12.21 15:28
 • אורח
  מתקן מהמם. רוצים עוד הרבה כאלה ♥
  הגב 07.12.21 17:46
 • אורח

החברה הכלכלית לראשון לציון יצאה במכרז להשכרת שטחי מסחר במעונות הסטודנטים

קומת המסחר בקומפלקס משתרעת על פני שטח של 650 מ"ר, ויפעלו בה בעיקר עסקים שיתמכו בצורכי המחיה של הסטודנטים ותושבי שכונת קריית הלאום ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדה/בית קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד

מערכת האתר | | תגובות: 3


לקראת אכלוס מעונות הסטודנטים בתחילת שנת 2022, בעיריית ראשון לציון פרסמו מכרז להשכרת שטחי מסחר שיענו על צרכי הסטודנטים. קומפלקס מעונות הסטודנטים יכלול 350 יחידות דיור, ונבנה בהשקעה של מעל 100 מיליון ₪.

עוד שלב בדרך לאכלוס מעונות הסטודנטים. לאחר שבאוקטובר האחרון החלה ההרשמה לקומפלקס מעונות הסטודנטים, שעתיד להיפתח בתחילת השנה הבאה, בעיריית ראשון לציון התקדמו צעד נוסף בדרך להגשמת המטרה. היום (שני) פרסמה החברה הכלכלית מכרז להשכרת שטחי מסחר במעונות הסטודנטים.

קומת המסחר בקומפלקס משתרעת על פני שטח של 650 מ"ר, ויפעלו בה בעיקר עסקים שיתמכו בצורכי המחיה של הסטודנטים ותושבי שכונת קריית הלאום ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדה/בית קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד.

כידוע, מתחם מעונות הסטודנטים נבנה בהשקעה של יותר מ-100 מיליון₪, ובהובלת החברה הכלכלית לראשון לציון. מדובר בקומפלקס סטודנטיאלי ענק על שטח של ארבעה דונם שיכלול 357 יחידות דיור בשלושה בניינים המיועדים ל-528 סטודנטים. תמהיל הדירות מגוון: מיחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה) וכן דירות נגישות. כל יחידה כוללת גם מטבחון וחדר אמבטיה. על מחצית מהדירות, העירייה תעניק עדיפות לתושבי העיר הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם. הבשורה הנוספת היא שהמחירים צפויים להיות מוזלים שכן העירייה ניגשה לקול קורא שפרסמה החברה הממשלתית "דירה להשכיר" וזכתה בו, כך שהסטודנטים העתידיים ייהנו משכירות הנמוכה ב-20 אחוז ממחירי השוק.


ראש העירייה, רז קינסטליך:

"מדובר בעוד שלב בהפיכת החלום שלנו למציאות בשטח, כשקומפלקס מתחם הסטודנטים יאוכלס בקרוב. אנחנו יוצאים במכרז לשטחי מסחר, לרווחת הסטודנטים שיגורו במתחם ועל מנת שיהיה להם כל מה שצריך בסביבת המגורים שלהם. המעונות יהיו מרכז חיים שוקק על ציר ועוגן ראשי שיכלול את המכללה, מוזיאון אגם, קאנטרי, שטחי ציבור ועוד. נמשיך להשקיע, לעודד ולתמוך בצעירי העיר על מנת שמרכז חייהם וביתם בראשון לציון".
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איך נרשמים ומשתתפים במכרז?
  הגב 07.12.21 12:43
 • אורח
  המעונות מבחוץ מכוערים ברמות על, של מי ההחלטה על הצורה והצבעים האלה?
  הגב 07.12.21 16:44
 • אורח
  דוגמת המעונות הבין תחומי בהרצליה
  07.12.21 18:23
 • אורח

פורום ראשון לציון

הפורום נועד לאפשר לתושבי ראשון לציון להביע עצמם בכל תחום באופן אנונימי או גלוי. וכן להעלות אייטמים קצרצרים של המערכת.

אורח

אורח
05.12.21 16:16
בנט חוקר לוחמים שמגנים עלנו ,לאזה ממצב הגענו
אורח
02.12.21 12:31
אפיר מחש דיר
אורח
26.11.21 12:59
אוחובסקי בשטח כולם במתח
אורח
01.12.21 09:38
גם אוחננה !
אורח
26.11.21 02:27
בנחלת צפון היתה. חנית. נכים העריה ביטלה אותה ניפגש בקלפי רואש העיר עריית חלם
אורח
25.11.21 18:29
סלחתי לך ...
אורח
19.11.21 13:47
לפחות 99% מתושבי העיר הזאת, הם אשפה ביולוגית ומגיע להם להיבעט מהעולם הזה ועוד היום. וכן, זה כולל גם, וקודם כל, את כל האפסים שיושבים בעירייה וממררים לנו את החיים. זה גם כולל את כל הפרזיטים מהפיקוח העירוני וחברת מניב. נמאס כבר ! די למרר לנו את החיים ! ודי כבר לתמוך בתקנות השקרונה ולטוס לחו״ל כאילו אין מחר ! די כבר עם רעשי המטוסים, המכוניות, האופנועים והטרקטורונים !
אורח
21.11.21 14:14
אתה האחוז הבודד הנורמלי היחיד בעיר הזו ?! כמה טיפשות במרקם הביולוגי שבין הכיסא למקלדת . תגאל את עצמך מייסורים ותדלג צפונה לפרדס חנה עם שאר ההזויים !!!
אורח
18.11.21 06:30
כל המעצר של הזוג בתורכיה מתוכנן עים ישראל
אורח
17.11.21 09:54
אוחובסקי יצא לפנסיה


כחלק מפיתוח שכונת נחלת יהודה ומענה לצרכי התושבים ביום שני 13.12 יתקיים מפגש שיתוף ציבור לתושבי השכונה בו יקבלו מידע על מה שצפוי להיבנות, תחבורה, כבישים, מוסדות ציבור ועוד; יש להירשם מראש

המפגש יתקיים במרכז 360 נחלת יהודה במעמד ראש העיר רז קינסטליך ואנשי המקצוע בעירייה

מערכת האתר | | תגובות: 0


שכונת נחלת יהודה נמצאת בתקופה של תכנון ופיתוח ועל כן, בימים אלו עולים על הפרק רעיונות ופתרונות מהותיים לצורכי התושבים. לשם כך, כחלק ממערך התכנון והפיתוח של השכונה וממדיניות העירייה לשקיפות מול התושבים, הנחה ראש העירייה, רז קינסטליך, את מנהל קהילה לקיים מפגש שיתוף ציבור, שבו תהיה לתושבים הזדמנות לקבל מידע על מה שצפוי להיבנות, תחבורה, כבישים, מוסדות ציבור ועוד. בנוסף, יוכלו לקבל מענה לשאלות, בקשות ולהציע רעיונות מול גורמי העירייה הבכירים והמתכננים.

כל הממצאים שיאספו מהמפגש, ישמשו ככלי עזר יעיל עבור הגורמים המעורבים ביישום תכניות העבודה. המפגש יערך בנוכחות ראש העירייה ומנהלי המחלקות הרלוונטיים.

המפגש יתקיים ביום שני, 13.12 בשעה 19:00, במועדון הספורט נחלת 360, רחוב העצמאות 37, ראשון לציון

המפגש בהרשמה בלינק https://l-p.site/nahlat

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תלמיד מקיף י"ג, בראשון לציון, בני רוז'נסקי זכה בתחרות הטניס האזורית שהתקיימה ברמת אליהו

בני זכה במקום הראשון גם בקטגוריית היחידים וגם בזוגות

מערכת האתר | | תגובות: 2


בחג החנוכה אירחה ראשון לציון את תחרות הטניס האזורית שהתקיימה ברמת אליהו. בין המתחרים בתחרות היה תלמיד מקיף י"ג, בני רוז'נסקי שהתמודד בקטגוריית היחידים וגם בזוגות. בני בן 14 יליד ראשון לציון התחרה בתחרות כאתגר אישי מול ילדים בני 16 והצליח לצלוח אותו כשזכה במקום הראשון בשני המקצים. בעבר בני יחד עם אחיו התאום מתן התאמנו במועדון ברמת אליהו. כעת שניהם מתאמנים במועדון ברמלה.
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל הכבוד!!!
  הגב 07.12.21 10:16
 • אורח
  היידה בניייייי
  הגב 07.12.21 16:09
 • אורח

מיזם חדש בראשון לציון- שדרוג השכונות בציורי גרפיטי/ציורי קיר עם סממנים הקשורים לשכונה שיקבעו בשיתוף התושבים

על פי חברת המועצה, אפרת אברמוביץ המיזם יתקיים בשכונות אברמוביץ, רמב"ם, שיכוני המזרח, כצנלסון ורביבים כאשר התושבים עתידים להיפגש עם האמן על מנת לקבוע יחד את סוג הציור שייבחר. תושבים המעוניינים לקחת חלק בפגישות יש ליצור קשר עם ראש מינהלת שיל"ת במקום המגורים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 4


מנהל קהילה ומנהל שפע עיריית ראשון לציון מפזרים נקודות של אור קהילתי ברחבי העיר. עיריית ראשון לציון יוצאת במיזם חדש לשדרוג השכונות בעיר בשיתוף התושבים. מדובר על שיתוף פעולה עם אמן גרפיטי וציורי קיר אשר יחד עם התושבים יצאו לתהליך היצירה על מנת להשפיע על הסממנים השונים ביצירה שקשורים לשכונה. הפרוייקט הוא חלק מתוכניות של מינהל הקהילה ועיריית ראשון לציון להפקת יצירות אומנות ברחבי העיר.

הפרויקט מתקיים כרגע בשכונות אברמוביץ, רמב"ם, רביבים, שיכוני המזרח, כצנלסון והתושבים מוזמנים לפנות לראשי שיל"ת בשכונות על מנת לקחת חלק במפגשים שיתקיימו עם האמן.


ליצירת קשר עם ראשי שילת:

http://www.be106.net/231/51192אפרת אברמוביץ המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק קהילה:


ההבנה שתושבי העיר הם חלק בלתי נפרד בהובלת העיר הנה תפיסת העבודה שלנו. בשת"פ מדהים בין מנהל קהילה למנהל שפ"ע בעבודת צוות עם סגן ראש העיר אבי חיים יצאנו עם פרויקט יחודי זה במספר שכונות בעיר ואם ההיענות תגדל נשמח מאד להרחיבו. ובשכונות כפר אריה וקרית הלאום כבר ניתן לראות את התוצאות הכ"כ יפות. קהילה עוצמתית יוצרת עיר יפה יותר
התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  העירייה מכערת את העירררר בראבוווו
  הגב 07.12.21 09:07
 • אורח
  צוחקים עלינו בעיניים
  הגב 07.12.21 09:18
 • אורח
  נשאר רק להוסיף תמונות של שהידים וזה יראה כמו בעזה . מי המטומטמים שמביאים את הרעיונות האלו . ועוד משלמים להם כספי ציבור ...במקום לבנות פארקים ספסלי רחוב וערוגות הופכים את ראשון להארלם
  הגב 07.12.21 16:26
 • אורח
  מקסים
  הגב 07.12.21 17:13
 • אורח

קבוצת "עושים טוב לקהילה" של זיו נחמה הגיעו לחגוג את חנוכה יחד עם דיירי בית מיכל בראשון לציון

בשיתוף פעולה ואירוח של "בית אנדרו" ויחד ערכו חגיגת חנוכה שכללה ריקודים, שירים במטרה לשמח את הדיירים. בנוסף חולקו לדיירים חבילות מתוקות אותן הכינו תלמידי בית ספר אופקים.

מערכת האתר | | תגובות: 0


קבוצת "עושים טוב לקהילה" ממשיכה להפיץ אור בחנוכה והפעם בהוסטל "בית מיכל", בנחלת יהודה.

זיו נחמה וחברי הקבוצה הגיעו ל"בית מיכל", בשיתוף פעולה ואירוח של "בית אנדרו" ויחד ערכו חגיגת חנוכה שכללה ריקודים, שירים במטרה לשמח את הדיירים. בנוסף חולקו לדיירים חבילות מתוקות אותן הכינו תלמידי בית ספר אופקים.

זיו נחמה:


רוצה להודות מכל הלב ללירון מאור - מנהלת בית הספר היסודי "אופקים", ולאביבית סגס בן שבת - רכזת מעורבות חברתית, בית ספר "אופקים" וכמובן לתלמידי בית הספר על הכנת משלוח מתוקים לדיירים. תודה מיוחדת לחברי הקבוצה "עושים טוב לקהילה",

לאיש הסאונד והמחשוב - מיכאל אקרלינג, לאיש והצלילים - אליחי כהן, לאורית גולדברג, לרחלי קשש, ליפית מלכין איזון ולחנה הרשניק שהגיעו לשמוח ולשמח את דיירי ואורחי המקום.

ותזכרו תמיד.

מילה טובה... מחשבה טובה... ומעשה טוב.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שחר אתגר וזמנו מוצ'ה, חניכי מועדון האתלטיקה מכבי הישגים ראשון לציון יתחרו באליפות אירופה בריצות שדה שתתקיים באירלנד

השניים מגיעים לתחרות לאחר שבסוף השבוע האחרון הם זכו במקומות הראשונים במירוץ גדרה במקצה 10 ק"מ גברים ונשים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1
תמונה מדף הפייסבוק של יואל גמליאל


בעוד כשבוע עתידה לצאת לדרך אליפות אירופה בריצות שדה בעיר דבלין באירלנד. אל התחרות יצאו גם נציגי ישראל בהם אתלטי מועדון מכבי ראשון לציון שחר אתגר וזמנו מוצ'ה.

השניים מגיעים לתחרות לאחר שבסוף השבוע האחרון הם זכו במקומות הראשונים במירוץ גדרה במקצה 10 ק"מ גברים ונשים.

זמנו קבע זמן של 33 דק ו 21 שניות בריצה ל 10 קמ ושחר 39 דק ו 56 שניות
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תוצאות מדהימות בהצלחה
  הגב 06.12.21 23:40
 • אורח

למרות הגשם קיימה עיריית ראשון לציון את אירוע "באנו חושך לגרש" הפנינג לציון חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות

במסגרת ההפנינג התקיים מופע, הפרחת בלונים, ריקודים, הפעלות לילדים, להקת מתופפים ושופרות, פעילויות ספורט בסימן שילוב אנשים עם מוגבלות, צילומי מגנטים והדלקת נר שמיני של חנוכה. כידוע, עיריית ראשון לציון הוסיפה השנה 7 תקנים עבור אנשים עם מוגבלות במימון עירוני ומסייעת להם במציאת עבודה מותאמת לצרכים, ליכולות ולכישורים שלהם ואף מפתחת שירותים מותאמים עבורם על מנת לסייע להם לממש את הזכויות המגיעות להם.

מערכת האתר | | תגובות: 0


עיריית ראשון לציון קיימה הפנינג לכבוד חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות.

לאחר שביום שישי (3.12) חל היום הבינלאומי לרגל אנשים עם מוגבלויות, עיריית ראשון לציון המשיכה גם אתמול (ראשון) בפעילויות עם קיום הפנינג ותהלוכה באולם גן-נחום. ההפנינג, שמתקיים בראשון לציון זאת השנה השנייה, היה בסימן "באנו חושך לגרש ולקרב בין הלבבות" מתוך שאיפה לחברה שיוויונית ורב-גונית המקבלת את האחר. עיריית ראשון לציון יצאה בקמפיין במהלך חודש דצמבר, הכולל שלטי חוצות עם הסלוגן: "אל תראה מוגבל - תראה בן אדם".

במסגרת ההפנינג התקיים מופע, הפרחת בלונים, ריקודים, הפעלות לילדים, להקת מתופפים ושופרות, פעילויות ספורט בסימן שילוב אנשים עם מוגבלות, צילומי מגנטים והדלקת נר שמיני של חנוכה. כידוע, עיריית ראשון לציון הוסיפה השנה 7 תקנים עבור אנשים עם מוגבלות במימון עירוני ומסייעת להם במציאת עבודה מותאמת לצרכים, ליכולות ולכישורים שלהם ואף מפתחת שירותים מותאמים עבורם על מנת לסייע להם לממש את הזכויות המגיעות להם.


כזכור, ביום חמישי האחרון הואר בניין עיריית ראשון לציון בסגול לציון היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות. בעיריית ראשון לציון יקיימו לאורך כל החודש הקרוב פעילויות בהובלת אגף שיקום נכויות במנהל לשילוב חברתי. ביום שישי האחרון נערכה חגיגת חנוכה בסימן שיוויון והכלה בהיכל הספורט גן-נחום עבור משפחות לילדים ובוגרים עם מוגבלות. במהלך החודש ראש העירייה, רז קינסטליך, יקריא את הסיפור "לציונה יש כנף אחת" של נעם חורב בגן ילדים של החינוך המיוחד. כמו כן, לקראת סוף חודש דצמבר תתקיים תערוכה של ילדים ואנשים עם מוגבלות בניין העירייה, במסגרתה יוצגו ציורי נוף וטבע מרהיבים של אדם עם מוגבלות שמיעה, רישומים וציורים של אנשים עם מוגבלות שכלית, ציורי ילדים ונוער עם מוגבלויות ותערוכת "לחבק את האוטיזם" המתמקדת בצילומים וסיפורים אישיים של הורים לילדים על הרצף האוטיסטי.


ראש העירייה, רז קינסטליך:

"כבר מגיל צעיר אנחנו מחנכים לקבלת האחר ולהבנה כי יש אנשים עם קושי מסוים. המסר של הפנינג הנהדר שארגן המנהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון הוא שכולם שווים, ושאין מקום בראשון לציון לדעות חשוכות וקדומות. אנו מחבקים אנשים עם מוגבלויות בעיר ומפתחים שירותים מותאמים, על מנת לסייע להם לחיות חיים מלאים בקהילה".


ממלא מקום וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי:

"בחג החנוכה הזה אנחנו ממשיכים להפיץ אור ולקבל את כולם כשווים בחברה, נמשיך לפעול עבור אנשים עם מוגבלויות לכל אורך השנה, כפי שקרה בשנה החולפת".

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

עבודות הרכבת הקלה בראשון לציון! החל ממחר (שלישי 7.12) ולמשך חודש יחולו שינויים בהסדרי התנועה באזור הרחובות: הלח"י - נדב בסקינד - ילדי טהרן

בנוסף מחר יבוצעו עבודות במקטע הרחובות משה לוי – אברהם בר

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


חברת נת"ע - נתיבי תחבורה עירוניים, מתקדמת בביצוע העבודות להקמת הקו הירוק בראשון לציון:

החל מיום שלישי, 7.12.21 , למשך כחודש, תבוצענה עבודות להעתקת מעגל תנועה מצומת הרחובות הלח"י - נדב בסקינד לצומת הרחובות ילדי טהרן - נדב בסקינד.

הסדרי תנועה ועבודה:

בימים שלישי-חמישי, 7-9.12.21, משעה 22:00 עד שעה 05:00:

לא תתאפשר הנסיעה ברחוב ילדי טהרן, במקטע הרחובות זאב שלנג – נדב בסקינד, לנוסעים בשני כיווני הנסיעה

לא תתאפשר הנסיעה ברחוב נדב בסקינד, במקטע הרחובות הלח"י - ההגנה, לנוסעים בשני כיווני הנסיעה

לא תתאפשר הפנייה שמאלה משדרות משה דיין לרחוב נדב בסקינד, לבאים מכיוון מערב

לא תתאפשר הפנייה ימינה משדרות משה דיין לרחוב נדב בסקינד, לבאים מכיוון מזרח

התחבורה הציבורית תפעל כסדרה

לא יתאפשר מעבר הולכי רגל במדרכה המערבית ברחוב נדב בסקינד, המעבר יתאפשר במדרכה המזרחית


החל מיום שישי, 10.12.21 , ולמשך כחודש, יחולו הסדרי התנועה והעבודה האלה:

ייפתח לתנועה רחוב נדב בסקינד, במקטע הרחובות ההגנה - הלח"י , לנוסעים בשני כיווני הנסיעה

התחבורה הציבורית תפעל כסדרה

יפתח מעבר הולכי הרגל, בצד המזרחי ברחוב נדב בסקינד


מפת העבודותבנוסף מחר (שלישי, 7.12.21), משעה 22:00 עד שעה 5:00, תבוצענה עבודות ברחוב דוד סחרוב, במקטע הרחובות משה לוי – אברהם בר.

 • לא תתאפשר הנסיעה ברחוב דוד סחרוב, במקטע הנ"ל, לנוסעים בשני כיווני הנסיעה
 • לא תתאפשר הפנייה ימינה מרחוב אברהם בר לרחוב דוד סחרוב, לבאים מכיוון צפון
 • לא תתאפשר הפנייה שמאלה מרחוב אברהם בר לרחוב דוד סחרוב, לבאים מכיוון דרום
 • יבוצעו שינויים במסלולי התחבורה הציבורית ומיקומי תחנות האוטובוס באזור. לפרטים נוספים ניתן לפנות למוקדי מפעילי התחבורה הציבורית
 • מעבר הולכי הרגל יתאפשר כרגיל
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

רז קינסטליך העניק את אות ראש העיר למתנדבים המצטיינים של ראשון לציון: לאה גוטרמן, אני אלקים, מוטי ארביב, אורית בללי, אשר בן זיקרי, יעקב לייבוביץ', מלי לוינגר, ברוך היבנר, יצחק סוחמי, רותם שטרית ואמה עדינה, שלמה צוקרמן וציון שר שלום

לרגל יום המתנדב קיימה העירייה אירוע מיוחד בו העניקו את אות ראש העירייה ל4 ארגונים ו12 מתנדבים בעיר אשר פועלים כל השנה למען הקהילה והחברה בראשון לציון.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


4 ארגונים ו-12 מתנדבים מצטיינים קיבלו את אות ראש העירייה לרגל יום המתנדב שחל השבוע , ולאור פעילותם הענפה במהלך השנה. בעיריית ראשון לציון קיימו הבוקר טקס להענקת האות, שכלל גם ארוחת בוקר בבניין העירייה וסרטון מיוחד, בהשתתפות ראש העירייה, רז קינסטליך, וממלא מקום וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי. במהלך החודש תערוך עיריית ראשון לציון אירוע הוקרה לכלל מתנדבי העיר כאות תודה והערכה.


מבין 16 האותות שחולקו, ארבעה הינם עבור ארגונים – ארגון ידידים המעניק עזרה שאינה רפואית, עמותת ONE DAY שמפעילה אלפי מתנדבים לרווחת תושבי העיר ומקדמים פעילות התנדבותית, מועדון ליונס שמקדם פעילויות סוציאליות לטובת הקהילה הנזקקת ועמותת גשריה שמעניקה עזרה לילדים בבטחון תזונתי, רכישת ציוד לבית הספר ודואגת למאות משפחות קשות יום בעיר.


12 נוספים שקיבלו את אות ראש העיר הם אנשים פרטיים אשר תורמים מזמנם וכדרך חיים. לאה גוטרמן מתנדבת ברשות למאבק סמים ואלכוהול, אני אלקים מתנדבת מסורה במסגרות רבות בראשון לציון, מוטי ארביב מתנדב בבנק הזמן ועבור קשישים, אורית בללי מקדישה זמן רב לניצולי שואה ולקשישים והצטרפה לסיירת השיפוצים, אשר בן זיקרי מתנדב שבעה ימים בשבוע ועסוק בכל תחום בפעילות עמותת גשריה.


יעקב לייבוביץ' שמייעץ בהתנדבות לכל תושבי ראשון לציון בדיני עבודה, מלי לוינגר היא פרויקטורית של מועדון רוטרי שמפעיל אנשי מקצוע ויזמים בהתנדבות, ברוך היבנר מתנדב בסיוע בלימודי מתמטיקה ופיזיקה ברחבי העיר ויצחק סוחמי מפעיל חוג נגרות בהתנדבות לילדים הלוקים בשיתוק מוחין. רותם שטרית ואמה עדינה מבשלות אוכל חם ל-25 משפחות המטופלות ברווחה, שלמה צוקרמן מתנדב מזה 30 שנה בסניף אקים בעיר וציון שר שלום מתנדב בפרויקט סיירת שיפוצים כ-8 שנים.


כאמור, בראשון לציון פועלים כ-8,000 מתנדבים לכל אורך השנה, ובעיריית ראשון לציון יקיימו עבורם אירוע מיוחד.


ראש העירייה, רז קינסטליך:

"ערך ההתנדבות הוא חשוב ביותר, ומלמד עלינו כבני אדם וכחברה. בראשון לציון יש אלפי מתנדבים שפועלים בקהילה באופן מעורר השראה, ובזכותם ראשון לציון היא אחת הערים המובילות בפיתוח תכניות התנדבות. חוסנה של עיר בא לידי ביטוי בערבות ההדדית שלה, ובראשון לציון התברכנו באלפי מתנדבים המסייעים לנו שאף אחד לא יישאר לבד, בעתות חירום ובשגרה. אני רוצה להודות לכל המתנדבים הרבים בעיר שמרגשים אותי כל פעם מחדש ומראים מחויבות גדולה לקהילה".


ממלא מקום וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי, אמר:

"בראשון לציון יש אלפי מלאכים שפועלים בהתנדבות לכל אורך השנה. אני רוצה להודות לכל המתנדבים בעיר על הפעילות שלהם לאורך השנה. עיריית ראשון לציון מקדמת את ערך ההתנדבות מתוך הבנה כי זה יוצר חברה בריאה יותר".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

קבוצת וותיקי הפועל קשתות מימון ראשון לציון שומרת על המקום הראשון בליגת הוותיקים לאחר שהביסה את בקעת הירדן 5-1

משחק מעניין נוסף היה בדרבי העירוני של רמת אליהו נגד ותיקי מערב ראשון שהסתיים בתיקו 4-4. לראשונה קבוצת רמת אליהו אבדה נקודות בדרבי הראשוני.

מערכת האתר | | תגובות: 1


במסגרת המחזור הרביעי בליגת הוותיקים, קבוצת הפועל ״קשתות מימון ראשל״צ ממשיכה לשמור על המקום הראשון בליגת הוותיקים של מקומות העבודה. במשחק האחרון היא שחקה כנגד הפעם היריבה היתה וותיקי בקעת הירדן, שהובסה 5-1 בידי הפועל. יניב בר כליפא שלא מפסיק להבקיע וגם הפעם סיים עם שלושער, אופיר שרעבי ורועי רז השלימו את השערים

במשחק נוסף במחזור, נערך דרבי ראשוני בין האלופה רמת אליהו לוותיקי מערב ראשון. למרות פערי היכולת, נרשמה הפתעה בדרבי, כשהמשחק הסתיים בתוצאה 4-4, לאחר משחק מלא מהפכים. זהו איבוד הנק׳ הראשון של האלופה העונה, ופעם ראשונה בהיסטוריה שהיא מאבדת נקודות מול מערב ראשון לציון.

לאחר המחזור מוליכה הפועל את טבלת הליגה במקום הראשון, כשהיא היחידה עם 4 משחקים.
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שאפו לוותיקים בראשל״צ 👏👏👏👏👏
  הגב 06.12.21 22:50
 • אורח

הורים לילדים מגילאי גן ועד ו' שימו לב! החזרה למוסדות הלימודים מחר (7.12) תתאפשר רק לאחר הצגת בדיקת אנטיגן עם תוצאה שלילית

את הבדיקה יש לערוך היום , יום שני 6.12 לפני החזרה ללימודים. ולדווח עליה בלינק המצורף

לימור עידן | | תגובות: 1


הממשלה אישרה את מבצע האנטיגן השלישי במערכת החינוך

הממשלה אישרה בישיבתה השבועית, את מבצע אנטיגן השלישי במערכת החינוך, שייצא לדרך החל מיום ג׳ הקרוב, 07 בדצמבר 2021.

על פי הוראת השעה, גני ילדים וכיתות א'-ו' שבהם חלה פגרת חנוכה, וכן בבתי ספר בהם ניתנה הוראת פטור לפי חוק לימודי חובה (כגון מוסדות חרדים), יש להציג הצהרה חתומה בידי ההורים על ביצוע בדיקת אנטיגן עם תוצאה שלילית כתנאי לכניסה למוסדות.

את הבדיקה יש לערוך היום , יום שני 6.12 לפני החזרה ללימודים.

במקרה שהתוצאה חיובית על הילד להישאר בבית.

לאחר ביצוע הבדיקה הערב, יש לדווח על כך במערכת הפורטל

למעבר למערכת הפורטל

במקרה והתקבלה תשובה חיובית בבדיקה, אין לשלוח את הילד לבית הספר אלא לבצע בדיקת PCR ולפעול לפי הוראות משרד הבריאות.

במידה והתלמיד חזור לבית הספר יום מאוחר יותר עדיין יש לבצע את בדיקת האנטיגן.


תלמידים בעלי תו ירוק, תלמידים עם צרכים מיוחדים שהוצגה לגביהם הצהרה חתומה על כך שיש להם תעודת נכה שהנפיק המוסד לביטוח הלאומי, תלמידים עם צרכים מיוחדים שהוצגה לגביהם הצהרה חתומה שלפיה נקבעה להם זכאות לשירותי חינוך מיוחדים בוועדת זכאות, אינם צריכים לבצע את הבדיקה.


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שימו לב למצלמה המקוללת 1.500שח +ים של נקודות ציק-צאק נהיגה מונעת עקב מצלמה שמצלמת מכל הבא ליד
  הגב 06.12.21 16:28
 • אורח

לאור ההצלחה יום הקולנוע הישראלי חוזר שוב ביום רביעי 8.12 עם עשרות סרטים ישראליים שיוקרנו בסינמה סיטי ויס פלאנט ראשון לציון בעלות של 10 ₪... רשימת הסרטים בכתבה

עלות הכרטיס ב10 ₪ היא רק בקנייה בקופות. למי שרוכש באתרי האינטרנט העלות היא 13.90-14 ש"ח

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


יום הקולנוע הישראלי חוזר! לאור ההצלחה משרד התרבות והתאחדות ענף הקולנוע הישראלי מחזירים את יום הקולנוע הישראלי המאפשר צפייה בסרטים ישראליים בעלות של 10 ₪ בלבד. הצלחת יום הקולנוע הביאה לבתי הקולנוע כ100 אלף צופים וכעת ביום רביעי הקרוב 8.12 יפתחו בתי הקולנוע את שעריהם לצפייה במיטב הסרטים תוצרת כחול לבן בהם: לשחרר את שולי, הרפסודה, פועל ספיד ועוד.

רשימת הסרטים שיוקרנו בסינמה סיטי:

אחד בלב

אל תחכי לי

בוטיק פריז

הרפסודה

ויהי בוקר

זרים מושלמים

לשחרר את שולי

מחברות שחורות- ויויאן

מתחתנת

נתראה בשמחות

סנולנד

עוד סיפור אחד

פול ספיד

קולות רקע

שאיפה לחיים

תמונת הניצחוןרשימת הסרטים שיוקרנו ביס פלאנט

אגדת חורבן

אל תחכי לי

אפריקה

בוטיק פריז

הרפסודה

ויהי בוקר

זרים מושלמים

לשחרר את שולי

מחברות שחורות ויויאן

מתחתנת

נתראה בשמחות

עוד סיפור אחד

פול ספיד

שאיפה לחיים

שעתו האחרונה של מר קול

תמונת ניצחון


שימו לב

עלות הכרטיס ב10 ₪ היא רק בקנייה בקופות. למי שרוכש באתרי האינטרנט העלות היא 13.90-14 ש"ח


למעבר לאתר יס פלאנט

https://www.yesplanet.co.il/#/buy-tickets-by-cinema?in-cinema=1072&at=2021-12-08&view-mode=list


למעבר לאתר הסינמה סיטי

https://www.cinema-city.co.il/israeli
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

החלו עבודות להקמת מתקן חנייה קרוסלה בביה"ס שלמון בראשון לציון המכיל 12 מקומות חנייה- העירייה מבהירה כי לא נשקפת כל סכנה לילדי הגן ובית הספר בזמן העבודות וכי הטענות על מתקן רועש ומופעל על בנזין אינן נכונות

המתקן עתיד להיות מופעל החל מ19.12 במטרה לסייע למצוקת החנייה בשכונה. בשלב זה המתקן עתיד להיות ללא עלות לכלל תושבי העיר והשכונה

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 9
הדמיית המתקן


אמש יצאה עיריית ראשון לציון בהודעה לתושבי שכונת אברמוביץ על סגירת חניון בית ספר שלמון למשך 3 ימים בעקבות עבודות להקמת מתקן החנייה- קרוסלה לרווחת התושבים. כחלק מפתרונות למצוקת החנייה בשכונה, בחודש פברואר האחרון הודיעה העירייה על הקמת מתקן החנייה בבית הספר שלמון ומתקן נוסף שעתיד לקום בבית יד לבנים.

מדובר על מתקן המכיל 12 תאי חנייה ויוצב על שטח של כ-2 חניות קיימות ויתנשא לגובה כ-12 מ' ויסייע במצוקת החנייה הקשה בשכונה.

במהלך השבועות האחרונים לפני תחילת העבודות פעלו העירייה, חברת ייזום וראש המנהלת בשכונה ליידע את התושבים על תחילת העבודות ואף הוצב שילוט במקום. בעירייה מבהירים לתושבים כי כל הטענות בנושא המתקן המרעיש, המופעל בבנזין שהחלו להיות מופצים אינם נכונים וכי מדובר במתקן שקט שלא מפריע לסביבה העומד בכל התקנים ותקני הבטיחות:

 • המתקן עובד על מנוע חשמלי שקט והוא אינו עובד על דיזל כפי שנטען ומשכך אינו פולט פיח ואינו מזהם ונחשב לירוק לחלוטין.
 • המתקן עומד בכל תקני הבטיחות המחייבים בינהם גם -התקן האירופאי המחמיר - EN 14010 והתקן הישראלי לחנייה 5437
 • המתקן יהיה סגור מכל צדדיו וגם יגודר, על מנת להבטיח כי לא יוכלו לטפס עליו/לשחק בקרבתו.

בעירייה מדגישים כי הפתרון של המתקן הובא לאחר בקשות חוזרות ונשנות של התושבים למצוא פתרון למצוקת החנייה

בנוגע לבטיחות ילדי גן הילדים ובית הספר שלמון נעשו שיחות עם מנהלת בית הספר והגננת בנושא והם קבלו הודעות מראש על תחילת העבודות. על מנת להבטיח את בטיחותם בזמן פעילות המנוף הונחו המנהלות כי הילדים לא ייצאו לחצר בזמן עבודות ההנפה.

המתקן עתיד להיפתח לרווחת התושבים החל מ19.12.21 לאחר שיסתיימו העבודות ויבוצעו כל הבדיקות לתקינותו. כמו כן על מנת לשמור על בטיחות העוברים ושבים המתקן יהיה כולו מגודר.


איך המתקן פועל:

המתקן יכיל כאמור 12 מקומות חנייה אליו נכנס בעל הרכב לאחר שהוא מקבל כרטיס חנייה. הרכב נכנס למתקן ומשם עולה (במעין מעלית) באופן אוטומטי למקום הפנוי.

מדובר על מתקן ראשון שיעמוד לרשות התושבים ללא עלות 24/7
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לדעתי רעיון טוב - תודה רבה - יש מצוקת חניה .
  הגב 06.12.21 11:55
 • אורח
  עוד מפלצת מכוערת
  הגב 06.12.21 12:18
 • אורח
  ממש יפה. מודרני. והכרחי £ ╕
  הגב 06.12.21 13:03
 • אורח
  אם זה מצליח, אז חשוב להתקין עוד מתקנים כאלו במגרשים ציבוריים, בדגש על 'נווה הדרים'..
  הגב 06.12.21 14:44
 • אורח
  פרויקט חשוב והכרחי. פתרון חדשני ומעולה למצוקת החנייה בעיר. מנוע חשמלי ולא בנזין ? את האמת, שיחקתם אותה. קיימות 2021. בהצלחה !
  הגב 06.12.21 18:06
 • אורח
  אני מניחה שהמגיבים בחיוב ופירגון אינם תושבי השכונה. להציב מתקן כזה באמצע שכונת מגורים, מול המרפסות שלנו, לפגוע בביטחון ילדינו, היו לאחרונה כתבות בכלי התקשורת שזה מתקן מסוכן. התקן הישראלי מחייב הדרכה לפני שימוש לכל משתמש קצה, איך בדיוק כל תושבי השכונה יעברו הדרכה כזו?רק אחרי שיקרה אסון כולם יברחו ולא יקחו אחריות. יש פיתרונות נוספים אבל לא מוכנים להקשיב. חבל !
  הגב 06.12.21 21:44
 • אורח
  יש תחקירים חוזרים ונשנים שמציגים את הסכנות שבמתקן כזה וכן את הפרצות הבטיחותיות שבהצבתו. מזעזע שהעירייה מנסה להוכיח את התושבים במקום להקשיב לקולם.
  הגב 06.12.21 21:52
 • אורח
  פרוייקט פצצה, אם זה יהיה אמין בלי הרבה תקלות שווה להתקין כאלה בכל העיר
  הגב 07.12.21 09:34
 • אורח
  שכונת אברמוביץ' מוזנחת תבוא לבדק
  הגב 07.12.21 13:18
 • אורח

הודעה חשובה לתושבי שכונת אברמוביץ בראשון לציון! החנייה של בית הספר שלמון נסגרה ל - 3 ימים

לאור המצב תתאפשר חנייה באדום לבן (לא תתבצע אכיפה) כל עוד הרכבים לא מפריעים לתנועה או סוגרים צירי תנועה.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


לתשומת לב תושבי שכונת אבמוביץ. החניה של בית הספר שלמון תיסגר החל מהערב, יום ראשון ה-5.12.21 למשך שלושת הימים הקרובים, לצורך עבודות תשתית.

שימו לב!

לאור המצב, לא תתבצע אכיפה לחונים באדום לבן, כל עוד הרכבים אינם סוגרים צירי תנועה/מפריעים למהלך התנועה.

הבהרה: לאור המצב, תתאפשר חניה באדום-לבן ברחובות טרכטנברג וקרן היסוד בלבד.

לגבי שביל מעבר של התלמידים לבית הספר-האזור בבנייה אז למען הבטיחות התלמידים יש להיכנס מרחוב שינקין.

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

במהלך השבוע הקרוב ( עד שבת 5-11.12) יחולו שינויים בשעות פעילות מתחם בדיקות הקורונה ביס פלאנט בראשון לציון

נכון להיום יש בעיר 50 חולים פעילים וקרוב ל2,000 נמצאים בבידוד

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 2


תחלואת הקורונה בישראל ליום ראשון 5.12.21


יום ראשון 5.12.21
מספר חולים פעילים5,306
מספר המקרים החדשים שהתגלו אמש241
מספר חולים קשה110 מתוכם 75 קריטי
מספר הנפטרים מתחילת הקורונה8,204
אחוז בדיקות חיוביות0.63%


תחלואת הקורונה בראשון לציון ליום ראשון 5.12.21


יום ראשון 5.12.21
ציון רמזור וצבע יומי1.8 ירוק
מספר חולים פעילים50
מספר תושבים בבידוד1,872
אחוז בדיקות חיוביות1%
מספר בידודים במערכת החינוך68
מספר הנפטרים מאז תחילת הקורונה217ציון הרמזור של ראשון לציון


גם השבוע יפעל מתחם בדיקות הקורונה בחניון היס פלאנט

יום ראשון 5.12.2021 בין השעות 13:00-21:00

יום שני 6.12.2021 בין השעות 13:00-21:00

יום שלישי 7.12.2021 בין השעות 08:00-22:00

יום רביעי 8.12.2021 בין השעות 08:00-22:00

יום חמישי 9.12.2021 בין השעות 13:00-21:00

יום שישי 10.12.2021 בין השעות 08:00-14:00

יום שבת 11.12.2021 בין השעות 13:00-21:00


יש להצטייד בתעודת זהות הכוללת ספח.

הבדיקות מיועדות לכלל מבוטחי קופות החולים, למבודדים ובעלי תסמינים.

אנא הרשמו מראש - שילחו הודעת SMS למספר 050-8805566 עם המילה "בדיקה" או דרך האתר https://reg.ecovid19.co.il

שימו לב - לא ניתן להיבדק במתחם בדיקות הדרייב אין ברכב דו גלגלי.
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  עים טרקטורון אפשר
  הגב 06.12.21 09:52
 • אורח
  עם ריקשה אפשר
  הגב 06.12.21 11:24
 • אורח

בין החודשים יולי-ספטמבר 2021 חל זינוק של 56% במכירת דירות חדשות בראשון לציון

על פי הנתונים בתקופה זו נמכרו 604 יח"ד בעיר כאשר את ראש הרשימה תופסת אשקלון עם 1,183 יח"ד

מערכת האתר | | תגובות: 0
דוניץ


ראשון-לציון מדורגת במקום השישי בישראל במכירת דירות חדשות: 604 יח"ד נמכרו ביולי-ספטמבר

העיר ראשון-לציון מדורגת במקום השישי מבין הערים המובילות בישראל בכמות הדירות החדשות שנמכרו בחודשים יולי-ספטמבר 2021 – כך עולה מניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בראשל"צ נמכרו בתקופה זו 604 דירות חדשות – זינוק של כ-56% לעומת כמות הדירות שנמכרו בה בשלושת החודשים הקודמים (אפריל-יוני 2021).

ברמה ארצית נמכרו ביולי-ספטמבר 2021 כ-13,650 דירות חדשות, ירידה של 4.8% לעומת שלושת החודשים הקודמים (אפריל-יוני 2021). כשליש מכלל הדירות החדשות שנמכרו מתרכז בערים אשקלון (1,183), ירושלים (1,045), תל אביב-יפו (835), מודיעין-מכבים-רעות (723), בני ברק (664) וראשון לציון (604). כ-24.3% מסך הכמות המבוקשת של דירות חדשות היו במחוז המרכז, 22% במחוז ת"א ו-19% במחוז הדרום.


לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל אחים דוניץ:

"הנתונים משקפים את רמת האטרקטיביות של העיר ראשון לציון בעיני רוכשי הדירות והמשקיעים. בשנים האחרונות העיר עוברת תנופת בנייה ופיתוח הכוללת הקמת שכונות חדשות עם אלפי יחידות דיור, התחדשות עירונית בהיקפי גדולים, בניית אזורי תעסוקה ומסחר ענקיים, חידוש תשתיות תחבורה, בניית מוסדות ציבור וקהילה ועוד. להערכתי העיר תמשיך להיות בצמרת הערים מבחינת היקפי המכירות, הביקושים לדירות בעיר גבוהים והם רק יתגברו ככל שהפיתוח יתקדם".

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ביוזמת ליבנת דיגמי, יצאה קהילה יפה נוף בראשון לציון להפיץ אור בטקסי הדלקת נרות משותפות עם בני גיל הזהב בעיר ואף הבטיחה להמשיך לשמור על קשר עימם

הפרוייקט התקיים לרפואתו של האחיין של ליבנת, אור יעקב שחולה בתסמונת נדירה. ליבנת דיגמי: שיתוף הפעולה והענות מצד מנהלת בית הספר הגברת אורנה פייגרסון , הרכזת החברתית ליהי פדלון הנהלת בית הספר, הצוות החינוכי ומשפחות התלמידים היה ראוי להערכה יוצאת מגדר הרגיל כ 70 משפחות שנרתמו למיזם מתוכם גם מורות וסייעות.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 3


במהלך חג החנוכה יצאה קהילת בית הספר נווה נוף בראשון לציון להפיץ "ניצוץ של אור " לאוכלוסייה המבוגרת בעיר. הכל החל מפרוייקט חלוקת ארוחות חמות לשבת לקשישים שיזמה ליבנת דיגמי מתוך רצון לשמח אנשים שאין ביכולתם להכין אוכל לשבת לשבת וזאת לרפואתו של האחיין שלה, אור יעקב ילד בן 5 שחולה בתיסמונת אפילפטית נדירה. הפרוייקט הלך וגדל ועוד ועוד מתנדבים החלו להצטרף למיזם שפועל כבר שנה בהצלחה.

לכבוד חג החנוכה היא לקחה את המיזם צעד קדימה והחליטה להפיץ אור בקרב האוכלוסייה המבוגרת בעיר. ליבנת ארגנה את בית הספר 'יפה נוף', ובשותפות הורי התלמידים, המורים והנהלת בית הספר ביקרו את קשישי שכונות נחלת יהודה ואברמוביץ הדליקו איתם נרות, אכלו סופגניות ושמרו את סיפורי החיים של האזרחים הותיקים.

כל משפחה מביה"ס צויידה בערכה שכללה : חנוכיה, נרות, ושוקולדים בצירוף ברכה ראש העיר, שניתנה מעיריית ראשון לציון. סופגניות, ועוד פינוקים נוספים מטעם מארגני המיזם. התלמידים וההורים ספרו כי התרגשו מאוד מהסיפורים והביקורים אצל בני הגיל השלישי ואף הבטיחו להמשיך לשמור על קשר.

ליבנת דיגמי:

שיתוף הפעולה והענות מצד מנהלת בית הספר הגברת אורנה פייגרסון , הרכזת החברתית ליהי פדלון הנהלת בית הספר, הצוות החינוכי ומשפחות התלמידים היה ראוי להערכה יוצאת מגדר הרגיל כ 70 משפחות שנרתמו למיזם מתוכם גם מורות וסייעות.תמונות נוספות יש בתחתית הכתבה- לצפייה יש ללחוץ על התמונה הרצוייה.

התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בית ספר למופת וכל הכבוד למנהלת אורנה פיגרסון, דוגמה לכולם
  הגב 05.12.21 21:40
 • אורח
  מקסימים. ישר כח.
  הגב 05.12.21 21:44
 • אורח
  הכל מזויף בבית ספר הזה.
  הגב 06.12.21 05:03
 • אורח

חברת מקורות החלה היום (5.12) בהעתקת קטע קו מים העובר בראשון לציון וחולון לטובת עבודות הרכבת הקלה.

לא צפויים שיבושים או מגבלות באספקת המים.

לימור עידן | | תגובות: 0


לציבור תושבי חולון וראשון לציון

חברת מקורות תחל היום בביצוע העתקת קטע קו של כמה מאות מטרים בקו ירקון מערבי לטובת פינוי השטח לעבודות הרכבת הקלה.

הקו עובר בחולון ובראשון לציון מגוף פארק גנים.

לא צפויים שיבושים או מגבלות באספקת המים.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לוח השפלה - דירות למכירה

אורח

אורח
03.12.21 07:02
להשכרה דירה 3 חדרים מרוהטת . רחוב אשר גדרה נייד 0527952154
אורח
19.10.21 15:34
למכירה, דופלקס חדש מהקבלן 5 חדרים רחוב בר כוכבא. לפרטים 0544813575
אורח
05.10.21 21:14
פינוי בינוי במרכז העיר חובה!! די להתעסקות במערב!
אורח
10.10.21 12:13
חייב לפנות את כל רחוב הרצל! להגדיל את הכביש ל 2 נתיבים לכל כיוון פלוס נתיב תחב"צ ורק אז לבנות במקום הבתים המפונים
אורח
28.10.21 08:38
לגמרי
אורח
14.08.21 22:38
להשכרה חנות ברח הרצל ראשלצ לפרטים 0542433255
אורח
15.09.21 21:45
גג 1700 לא יותר
אורח
14.08.21 22:37
מחפשת דירת 3 חדרים להשכרה מחודש ינואר 2022 בראשון לציון מערב 0542433255
אורח
15.09.21 21:44
מערב הכי מגעיל מלא ערסים שחושבים שהם עבריינים
אורח
15.09.21 21:44
מערב הכי מגעיל מלא ערסים שחושבים שהם עבריינים
אורח
26.07.21 18:34
0509099190יחידת דיור
אורח
26.07.21 18:33
להשכרה יחידת דיור0509099109
אורח
06.11.21 19:18
איפה תרשום פרטים
אורח
01.07.21 16:46
להשכרה דירת סטודיו ברחוב אהרוני 2800שח 0524024210
אורח
15.09.21 21:44
יקר לא שווה זה רחוב זבל . גג שווה 500
אורח
15.09.21 21:44
יקר לא שווה זה רחוב זבל . גג שווה 500


לוח השפלה - דירות להשכרה

אורח

אורח
28.10.21 05:05
דירה להשכרה באושיות 2 חדרים 2400 שח 30 מר יחידת דיור קרקע 0528424962
אורח
29.07.21 13:49
להשכרה בית פרטי בישובי גדרות ליד עשרת 4חדרים ב2קומות חצר דגולה מחסן בנוי . נייד 0505732132
אורח
10.07.21 19:15
אולם בן 100 מ"ר במרכז רחובות להשכרה חלקית (חד פעמית או קבועה). האולם מתאים לחוגים, ארועים, מפגשים קבוצתיים. האולם נמצא בקומת קרקע, ממוזג, מטבחון ושרותים וכולל שולחנות וכסאות. 054-4522818.
אורח
01.07.21 16:47
להשכרה דירת סטודיו באהרוני 0542235234
אורח
27.06.21 13:43
הי מחפשת בית קרקע, מינימום 3 חדרים, עם גינה, 0506876769
אורח
09.06.21 15:40
מה 1.75 מיליון על דירה בכולה קדמת ראשון ?! גג שבגגות 400 אלף !
אורח
17.06.21 12:15
חחחחחחחחחחחחחחחח.. 300 אלף ואני מגזים... סתם, מה אלה ההודעות המטופשות הללו, מי ייתן לך את הדירה שלו בסכום הזה?
אורח
02.04.21 05:48
מועדון השחמט ראשון לציון מתחיל חוג שחמט למבוגרים. ההתחלה במועדון ב 4 באפריל בין השעות 19:00-20:30, שדרות בן גוריון 42. מתאים למתחילים ומתקדמים כאחד. לברור ניתן לפנות לירון ליניק, טלפון - 050-794-9335.( רצוי בוואטסאפ) או לעדי להב 054-6752-415
אורח
02.03.21 22:17
להשכרה קצרת מועד (גם לפסח) יחידת דיור 3 חדרים בכפר פינס . מושב דתי ,שקט. אוירה כפרית נעימה . 052-3795001
אורח
05.03.21 17:48
אוירה כפרית? זה פרסום לצימר רומנטי?


לוח השפלה - רכב

אורח

אורח
17.11.21 12:58
אני גר לבד ואין לי אף אחד
אורח
17.11.21 12:58
בונגי בונגה
אורח
19.09.21 16:17
אני רוצה בי 60000
אורח
28.10.21 08:38
אני רוצה למבורגיני
אורח
04.04.21 10:50
רכב משנת 2019 צריך להעלות בסביבות 50000 אם זה מיני ג'יפ
אורח
15.07.21 08:52
35000 אם זה מיקרו ג'יפ. מאיפה מגיעים כל ההזויים האלה?
אורח
22.11.20 00:53
VOLVO S70 1999 במחיר 5500 ש"ח מונעת בבנזין ובגפ"ם -חסכונית עלות נסיעה הלוך-חזור לתל אביב רק 20 ש"ח מעולה לחיילים ולאברכים אסף 0522450484 - לתשומת לב: החוק מחייב לפני העברת בעלות חובה יש לשלם אגרת רישוי וביטוח חובה
אורח
22.12.20 09:44
אוטו של תימני במחיר מופקע
אורח
31.12.20 09:30
כתוב הלוך חזור לתל אביב. 1: אם אני רוצה שוב לתל אביב, האם האוטו ייסע? 2: לירושלים צריך גרר או טיולון?
אורח
23.10.20 13:39
טסלה שיגיע כבר פה לכאן
אורח
22.08.20 23:28
לדעתי רכב משנת 2000 צריך לעלות 20000
אורח
20.09.20 20:22
איפה אתה חי תגיד לי
אורח
15.10.20 22:15
בלפלנד
אורח
15.10.20 22:16
בלה לה לנד
אורח
17.10.20 13:13
שנת 2000 ב1000 שח זה המחיר
אורח
02.06.20 14:29
רכב משנת 2017. אמור לעלות 87000 ש"ח. זה הדגם הפשוט. אם זה המפואר 103000 ש"ח. כאשר יש לקחת בחשבון קילומטרג'.


לוח השפלה - דרושים

אורח

אורח
27.11.21 07:33
פותח קורס להנה"ח מעשית , קורס יחידני, אחד על אחד.בני-0525287907
אורח
11.10.21 21:18
דרוש מלווה להסעות, הגר בסמיכות לקשיש ברח' רוטשילד פינת האחות שרה בראשון לציון. בבקר בין השעות 08:00 - 08:45 ובצהרים 14:30 - 15:00. לא צריך לעלות עם הקשיש להסעה! לפרטים ניתן לכתוב למירב: merav0909@gmail.com
אורח
06.10.21 12:34
דרושה אחות למשרה חלקית לאולפנת בהר"ן בגדרה. תחילת העבודה מיידית. נא שלחו קו"ח למייל baharan@neto.net.il
אורח
05.10.21 15:07
מחפשת עבודה בקלדנות מהבית. ניסיון של כמה שנים. 0533318491
אורח
09.09.21 16:08
לעמותת מטב ברחובות דרושים מטפלים ומטפלות עם לב רחב לעבודה עם קשישים ברחבי העיר. והחודש בונוס הצטרפות בסך 1000 ש"ח למתאימים! לפרטים ניתן לפנות לטלפון- 073-2291222 או 052-4827816
אורח
14.07.21 12:49
Mishka Patishkaאתה רוצה לישון טוב בלילה? מודאגים משלומך ושל משפחתך בלילה? תמיד תוכלו למצוא פיתרון .. חברת "מישקה פטישקה" תעזור לכם בכך .. חברתנו עוסקת בהתקנת אזעקות ומעקב ווידאו, אינטרקום ומערכות אחרות מתך נמוך .. 050-6857142
אורח
04.06.21 14:22
דרושים רוקחים/ות בסופר פארם ראשונים בקניון עזריאלי במזרח ראשון משרה מלאה/ חלקית תנאים טובים לפרטים לילי 0508900456 Lillys@super-pharm.co.il
אורח
04.05.21 11:49
מוקד מידע לאזרח הותיק


עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל