הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

3,000 יחידות דיור חדשות במתחם האלף בראשון לציון יוצאות לדרך

תם עידן "מחיר למשתכן" והחל עידן "מחיר מופחת"!

למרות הקורונה מחירי הדירות בבת ים עלו מתחילת המגיפה בכ 100 אלף ש"ח, כאשר מחיר ממוצע של דירה בעיר עומד על 1.64 מיליון ש"ח

התאחדות הקבלנים: רוכשי דירה יכלו לחסוך כמעט חצי מיליון ש"ח לו המדינה הייתה נוקטת במספר צעדים פשוטים

יו"ר ארגון קבלני רחובות,דוד סרוגו: "לא הופתע מהנתונים ואף צופה המשך עלייה במחירי הדירות"

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום:יחצ


אם המדינה היתה מטפלת בחסמים ובמגבלות שהיא משיתה על שוק הנדל"ן הישראלי, כל רוכש דירה היה חוסך כחצי מיליון שקל (493 אלף שקל) ממחירה של דירה ממוצעת בשווי 1.7 מיליון שקל, כך עולה מניתוח מיוחד שערכה התאחדות הקבלנים בוני הארץ לסיכום העשור האחרון בשוק הנדל"ן הישראלי.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס), מחירי הדירות זינקו ב-48% מאז 2011 ועד היום, ועלויות הבנייה עלו ב-51% בתקופה זו. ואולם, מכיוון שעלויות הביצוע מהוות רק 37% ממחיר דירה, הרי שעלייה זו הייתה אמורה לגרור עליית מחירים כוללת של 19% בלבד בתקופה זו.

כך, יתרת הזינוק במחירי הדירות בעשור האחרון (29% נוספים) הייתה יכולה להימנע לו המדינה הייתה נוקטת צעדים "פשוטים" שהתאחדות הקבלנים בוני הארץ מעלה על סדר היום כבר שנים – והמשמעות היא חיסכון כספי עצום לרוכשי הדירות.

יו"ר ארגון קבלני רחובות, דוד סרוגו,

לא הופתע מהנתונים ואף צופה המשך עלייה במחירי הדירות: "הפתרון להורדת המחירים הוא הגדלת ההיצע - מדינת ישראל צריכה בין 50 ל-60 אלף יחידות דיור חדשות בשנה, אבל אם נבנות רק 20-30 אלף יח"ד בשנה המחירים ימשיכו לעלות. הביקושים לדירות ממשיכים לגדול כל הזמן - רחובות היא אחת הערים המבוקשות ביותר למגורים אבל היצע הדירות בה מועט ביותר, ואם גם יש האטה בעסקאות – המשמעות היא המשך עליית מחירים".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ראשון לציון היא אחת מחמש הערים שזכו לקחת חלק בתוכנית "התחדשות בניינית" שתחליף את תמ"א 38; התוכנית החדשה תמפה את כל מרכז העיר ותבחן, על פי התשתיות קיימות, היכן ניתן להוסיף זכויות בנייה/ לנייד זכויות

על פי הקול קורא, הממשלה תעמיד לרשות עיריית ראשון לציון כ-2.5 מיליון ₪ לצורך צוות תכנון שיגבש תוכנית על ראשון לציון שתבחן סל פתרונות לכל הבניינים שזקוקים לחיזוק, אם בדרך של הוספת זכויות וחיזוק, מסלול של פינוי בינוי וכלה בניוד זכויות.

מערכת באתר | | תגובות: 1


היום שאחרי תמ"א 38. עיריית ראשון לציון התבשרה מהרשות הממשלתית להתחדשות עירונית על זכייתה בקול הקורא לתוכנית שאמורה להחליף את תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, המוכרת בשם תמ"א 38.

ראשון לציון היא אחת מחמש הערים (אשדוד, פתח תקווה, נהריה וכפר סבא) שזכו בקול הקורא לתוכנית "התחדשות בניינית". ההבדל העיקרי בין התוכנית היא שבעוד תמ"א 38 מתמקדת בחיזוק בניין מבלי להתייחס ליתר המרחב העירוני, "התחדשות בניינית" תבחן בראייה מרחבית את כל העיר ועל פי התשתיות קיימות, היכן ניתן יהיה להוסיף זכויות בנייה.

כזכור, לאחר ביקורת מתמשכת של מינהל התכנון, החליטה המועצה הארצית לא להאריך את תוקפה של תמ"א 38 ובכך היא צפויה לפוג בעוד פחות משנתיים ולפנות את מקומה לתוכנית החדשה שגיבשה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.


על פי הקול קורא, הממשלה תעמיד לרשות עיריית ראשון לציון כ-2.5 מיליון ₪ לצורך צוות תכנון שיגבש תוכנית על ראשון לציון שתבחן סל פתרונות לכל הבניינים שזקוקים לחיזוק, אם בדרך של הוספת זכויות וחיזוק, מסלול של פינוי בינוי וכלה בניוד זכויות. כיום יש בראשון לציון כ-1800 בניינים שעומדים בתנאי תמ"א 38, כ-70 קיבלו טופס 4, עוד 64 בניינים קיבלו היתר בנייה ו-380 בניינים בהליכים מוקדמים יותר.


תוכנית "התחדשות בניינית" יצאה לדרך כעת כדי שתוכל למלא את החלל שתתיר תמ"א 38 עם ביטולה באוקטובר 2022. נזכיר כי תמ"א 38 אושרה על ידי ממשלת ישראל ב-2005 ומטרתה לתת מענה למבנים שהוקמו לפני 1980 בתרחיש של רעידות אדמה. התוכנית הביאה עמה יתרונות נוספים כמו הוספת מעלית, מרפסות, ממ"ד ושיפור חזות הבניין. יחד עם זאת, התוכנית יצרה גם עומס על התשתיות הקיימות כמו כבישים, בתי ספר, גינות וכו', שנותרו כפי שהם.ראש העירייה, רז קינסטליך:

"בהמשך למסמכי המדיניות שאישרנו, אנו שמחים להיות החלוצים שמאמצים תוכנית חלופית לתמ"א 38, שמצד אחד תיתן מענה לתושבי העיר שמבקשים לחזק את בתיהם ומצד שני, תבטיח את איכות התושבים בשכונה".
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  רק בישראל מעלים גרה
  הגב 13.01.21 09:57
 • אורח

מתכנן הערים אלון גרינברג על ראשון לציון "הודות לפרוייקט המטרו בראשון לציון עתידה העיר לזכות לפריחה נדל"נית והיא תהיה אחת הערים המועדפות למגורים והשקעה"

כך עולה מסקירה כלכלית סקירה כלכלית שערך מתכנן הערים אלון גרינברג שצופה כי המטרו יביא לעליית מחירים והשבחה נדל"נית.

מערכת האתר | | תגובות: 8
פרוייקט לוינשטיין בנחלה קרדיט: א. סטודיו


אלון גרינברג: בראשון-לציון צפויה פריחה נדל"נית שנים הקרובות הודות לפרויקט המטרו

סקירה כלכלית שערך מתכנן הערים אלון גרינברג מסמנת את האזורים בארץ שיזכו לפריחה נדל"נית חסרת תקדים בשל הקמת המטרו

ראשון-לציון היא בין הערים המובילות בישראל שייהנו מהקמת פרויקט המטרו הענק – כך עולה ממחקר שערך אלון גרינברג, מתכנן ערים ואזורים ומנכ"ל סביבות מגורים. מהמחקר עולה, כי ראשון לציון בכלל ושכונת נחלת יהודה בפרט, יהיו בין היעדים המועדפים למגורים ולהשקעה בשנים הקרובות הודות לשלושת קווי המטרו שיקומו במרכז הארץ ושצפויים להביא לתמורות רבות במחירי הנדל"ן בתוואי שבו יעברו.

לפי הניתוח, ניתן לחזות כי המטרו יגרור עימו עליות מחירים בנכסי מקרקעין, בעיקר בערי הלווין אשר מאכלסות מאות אלפי יוממים (תושבים שעובדים מחוץ לעיר מגוריהם) שמבצעים נסיעות לריכוזי התעסוקה הגדולים. ההשבחה הנדל"נית תורגש בעיקר בערים הסובבות את תל אביב – וראשון לציון בינהן. בבדיקה נלקחו בחשבון פרמטרים כגון הקירבה לתחנה מתוכננת, צפי לפיתוח אורבני ותמורות דמוגרפיות.

מהסקירה עולה, כי המטרו יגרור עימו פריחה נדל"נית חסרת תקדים שתבוא לידי ביטוי בשני אופנים: ראשית, ציפוף ותוספת זכויות בנייה מאסיבית בסביבת התחנות. שנית, השבחה משמעותית בערכם של נכסי מקרקעין המצויים במרחק הליכה מהתחנות. בשטח כבר מורגשת פעילות של משקיעים ליד תחנות מטרו מתוכננות, אך הדרך להשבחה עדיין ארוכה. תוכניות המטרו השונות הופקדו אך טרם אושרו, ובנוסף לכך ההשפעה המירבית על מחירי הדירות צפויה להתרחש במקביל לעבודות ההקמה ובעיקר לאחר מועד ההפעלה.

תחנת בנות-חיל שמתוכננת על תוואי קו המטרו 1M תמוקם כ-5 עד 7 דקות הליכה בלבד משני אזורים יוקרתיים בחלקה הדרומי של שכונת נחלת יהודה בראשון לציון: נחלת יהודה א' הכפרית, ונחלת יהודה מערב בה נבנות כ-950 יחידות דיור במגדלים. שכונת נחלת יהודה בכללותה נהנית ממיקום טוב ליד כביש 4 וקישוריות טובה למערב ראשון לציון ומרכז העיר. יחד עם זאת, שירותי התחבורה הציבורית בסביבה לוקים בחסר והתכנון מוטה רכב פרטי. תחנת בנות-חיל ב-1M, קו המטרו הארוך והחשוב ביותר מבין שלושת הקווים, תגרום למהפכה תחבורתית באזור. התחנה תספק מענה גם למתחם נחלת יהודה עילית שמקודם כיום בצנרת התכנונית ויכלול למעלה מ-4,000 יח"ד.

אורי פליישמן, סמנכ"ל שיווק ומכירות בקבוצת לוינשטין, הבונה את פרויקט "לוינשטין בנחלה" בשכונת נחלת יהודה:

"שכונת נחלת יהודה כבר היום נהנית מנגישות תחבורתית מצוינת. במרחק של כחמש דקות נסיעה ממנה ממוקמת תחנת הרכבת החדשה של ראשון לציון, ממנה ניתן להגיע בתוך כמה דקות לתל אביב, בנוסף, השכונה קרובה לכבישים ראשיים ומרכזיים המספקים גישה למקומות עבודה ותעסוקה בערים הסמוכות לראשון לציון. עם אלה נמנים כביש 4 בגבולה המערבי של השכונה, כביש מכבית בגבולה המזרחי של השכונה, כביש 44, כביש 1 והנתיב המהיר לתל אביב. אין ספק שקווי המטרו ישפרו אף יותר את הנגישות התחבורתית ויקרבו את זמני הנסיעה מהשכונה לכל מטרופולין גוש דן. כידוע אחד הפרמטרים המרכזיים בבחירת דירה כיום, הוא הנגישות התחבורתית ממנה ואליה, ככל שהנגישות טובה יותר, ערך הדירה והביקוש שלה עולים משמעותית. תושבי שכונת נחלת יהודה ישביחו את ערכי הנכסים שלהם ככל שפרויקט המטרו יתקדם".
התפרסמו 8 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חחח לפני 25 שעה לערך כאשר קנינו דירה ממש מול הכיכר ליד המכללה נאמר שכדאי כי פה תעבור רכבת.
  הגב 12.01.21 12:57
 • אורח
  עם הארובות בטוח תהיה כאן פריחת נדלן.
  הגב 12.01.21 13:26
 • אורח
  עד עכשיו אף אחד לא יודע או מבין בכלל אם יהיה קו מטרו בראשלצ.. ראש העיר הרדום שלנו משנה כל חודשיים תוכניות ותוואיים.. יש רכבת אין רכבת אחכ יהיו אוטובוסים יעודיים אחכ אמר שזה לא מודל טוב.. קיצר פארטאצ׳ קינסטליך בע׳מ
  הגב 12.01.21 13:43
 • אורח
  כביש שד' משה דיין מגשר כיבוי-האש לכיוון מערב מלא בסדקים + חריצים + בורות !!!! מאוד מסוכן לדו-גלגלי !! למה, למה לא מתקנים ? ממש סכנה !!!! האם מישהו יכול להפעיל לחץ על ראש העיר ? !! כי אחרת זה לא קורה !!
  הגב 12.01.21 17:59
 • אורח
  היכן באיזה רחובות המטרו יעבור בראשון לציון?
  הגב 12.01.21 19:05
 • אורח
  אין רכבת עשירה לתא מתחנת ראשונים כבר שנים ואתה מדבר על מטרו בדיחה טובה
  הגב 13.01.21 04:11
 • אורח
  כביש אחד מתקנים במשך שנתיים המטרו יפעל בדור הבא כאשר 80% מהתושבים יהיו כבר בעולם הבא
  הגב 13.01.21 10:09
 • אורח
  כבר עכשיו ראשלצ (בעיקר המערב) היא אחת הערים המועדפות הן על משקיעים והן על משפחות וצעירים שמאוד רוצים להתגורר בה ובצדק! הבעיה של רבים זה שהיא יקרה ואז הם צריכים ללכת ולהתפשר על מגורים ביבנה, רחובות, אשדוד (לא עלינו טפי) או אפילו חס וחלילה, עיר הפשע והרשע - בת ים.
  הגב 13.01.21 11:18
 • אורח

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

תיכון אורט רחובות יקיים ביום רביעי 15/1 יום פתוח להורים ולתלמידים להכרת המגמות המדעיות והטכנולוגיות הייחודיות הנלמדות באורט רחובות כולל מסלול מואץ לתואר ראשון בשיתוף אונ' בר אילן

אבי בר | | תגובות: 0
כיתת מהנדס באורט רחובות


ביום רביעי 15/1 בשעה 19:00 יתקיים באורט רחובות יום פתוח להורים ותלמידים כדי להתרשם ממגוון המגמות המדעיות והטכנולוגיות הנלמדות באורט רחובות. בין המגמות הנלמדות באורט רחובות: אלקטרוניקה ומדעי המחשב, כיתת מהנדס, כיתה מדעית הנדסית ביולוגיה ופיסיקה, מגמת תקשורת, אדריכלות, רובוטיקה, ומסלול מואץ לתואר ראשון בשיתוף אוניברסיטת בר אילן. אורט רחובות רחוב טשרניחובסקי 1 לפרטים נוספים 08-9415534
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

חברת אלביט מערכות ואורט רחובות ישתפו פעולה בתחום הכרת עולם ההיי טק והכרת עולם המטוסים ללא טייס כדי לסייע בהכשרת מהנדסי העתיד בתעשייה ובצה"ל

אבי בר | | תגובות: 0


כתת המהנדס במסלול טו"ב – מכשירה תלמידים מצוינים למסלול של טכנאים ובגרות, במטרה להצמיח עתודה של מהנדסים בתעשיה ובצה"ל. במסגרת המסלול הייחודי התקיים ערב חגיגי לציון השקתו של מיזם שכותרתו: "שילוב החינוך המדעי טכנולוגי ערכי עם תעשיית ההיטק". הערב הושק בשיתוף עם הורי התלמידים הלומדים במסלול טו"ב, הצוות החינוכי של קריית החינוך אורט רחובות ובניצוחו של מר יונתן סיל, ראש מנהלת מל"ט (מטוס ללא טייס) באלביט מערכות. הנוכחים שמעו מפיו של מר סיל סקירה מקיפה על מעורבות אלביט ותרומתה במבצע "צוק איתן" ועל חידושים טכנולוגיים. שיתוף הפעולה בין אורט לאלביט מאפשר לעתודת ההנדסה הישראלית לחוות מקרוב להכיר וללמוד את רזי תעשיית ההיטק כבר מגיל חטיבת הביניים ולענות על הצורך ההולך וגובר בהכשרת מהנדסים בתעשייה ובצה"ל. שיתוף הפעולה יניב פעילויות משותפות בהנחיית מהנדסי אלביט כגון:

פרויקט "אלביט אור" במסגרתו יבנו התלמידים חנוכיות מחומרי גלם יחודיים תוך שימת דגש על תהליך התכנון, הייצור והשיווק, סיורים לימודיים במפעל והכרות עם עולם התעופה, עולם המלטי"ם והטכנולוגיה המתקדמת. כמו כן, חשיפה לעולם האופטיקה ועוד....
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

באורט רחובות פתחו מגמת מצטיינים בשיתוף חברת אלביט להכשרת מהנדסי העתיד של ישראל.. התלמידים ייחשפו לעולם התעופה והמטוסים ללא טייס... התלמידים בסיוע מהנדסי אלביט יפתחו מוצר מתקדם בתחום ההיי טק

אבי בר | | תגובות: 1


חברת "אלביט מערכות" בשיתוף עם קריית החינוך אורט רחובות מכשירות יחד את מהנדסי המחר.
כתת טו"ב הפועלת באורט רחובות ומכשירה תלמידים מצויינים למסלול של
טכנאים ובגרות, קיימה השבוע ערב השקה חגיגי למייזם ייחודי שכותרתו "שילוב יעדים של החינוך המדעי, טכנולוגי וערכי עם תעשיית ההייטק".
תלמידי המסלול, המיועדים להיות מהנדסי העתיד של התעשייה בישראל, בשיתוף עם הוריהם, נפגשו עם ראש מנהלת מל"ט באלביט מערכות, יונתן סיל, שמעו מפיו הרצאה מרתקת על עולם התעופה, והרכיבו מל"ט בהנחיית מהנדסי אלביט. שיתוף הפעולה בין אורט לאלביט מאפשר לעתודת ההנדסה הישראלית לחוות מקרוב ולהכיר את תעשיית ההייטק כבר מגיל חטיבת הביניים והתיכון. שיתוף הפעולה בא לענות על הצורך ההולך וגובר בתעשייה ובצה"ל במהנדסים, וקריית החינוך אורט רחובות שמבינה את הצורך נרתמה להכשיר דור של תלמידים מצטיינים כדי לענות על הצורך.

במסגרת המייזם המשותף של אורט רחובות ואלביט מערכות תתקיים סדרת פעילויות ואירועים כמו הרצאות עם מיטב מהנדסי אלביט בנושא עולם התעופה, מפגשי תלמידות עם מהנדסות בתעשיית ההייטק וסדנאות לבניית טיסנים. חברת אלביט גם פותחת את שעריה ומזמינה את התלמידים לסיור במפעל ולהכרות מקרוב עם עולם התעופה, עולם המל"טים והטכנולוגיה המתקדמת. סיור נוסף יערך במפעל אל אופ ויפגיש את תלמידי המסלול עם עולם האופטיקה.


כמו כן יתקיימו סדנאות משותפות שבהן ילוו מהנדסים את התלמידים בתהליך פיתוח מוצר מתקדם משלב הרעיון דרך שלבי התכנון, פיתוח ייצור שיווק ומיתוג המוצר בתעשייה.
הכתבה בסיוע עירית שמרלינג
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יופי של בית ספר
  הגב 13.11.13 19:44
 • אורח

בתיכון אורט רחובות פועלת תכנית המצוינות היוקרתית לחטיבות הביניים ולתיכון "עמ"ט" (עתודה מדעית טכנולוגית) המכשירה את מהנדסי המחר ובוגריה יקבלו מקדמי הטבה (בונוס) מוגדלים בטכניון ובאוניברסיטת חיפה.

ביום שני 14/1 ערב חשיפה להורים ותלמידים בוגרי כיתות ו' לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

אבי בר | | תגובות: 1ביום שני 14/1/19 בשעה 19:00 יתקיים בתיכון אורט רחובות (רחוב טשרניחובסקי 1) ערב חשיפה לבוגרי כיתות ו'.

בערב החשיפה ההורים והתלמידים ייחשפו מקרוב לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

על תכנית המצוינות היוקרתית לחטיבות הביניים עמ"ט בתיכון אורט רחובות

תכנית עמ"ט פועלת זו השנה השמינית באורט רחובות

התכנית היא מסלול שחושף את התלמידים בפני נושאים מתקדמים בתחום המדע והטכנולוגיה וסולל עבורם את הדרך להיות חלק מדור המנהיגות וההובלה העתידי.

מטרת תכנית עמ"ט היא לייצר מסלול מצוינות שש שנתי המוביל לתעודת בגרות איכותית בתחום המדע והטכנולוגיה הכוללת:

5 יח"ל במתמטיקה

5 יח"ל במדעי הטבע (פיזיקה/ ביולוגיה/ כימיה)

5 יח"ל במקצוע טכנולוגי (מדעית הנדסית, אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת מכונות) או מקצוע מדעי נוסף

תלמידי העתודה משתתפים במגוון פעילויות העשרה והעצמה: הרצאות, סיורים, סדנאות ותחרויות

בוגרי התכנית הזכאים לתעודת בגרות מדעית טכנולוגית איכותית, יקבלו מקדמי הטבה (בונוס) מוגדלים בטכניון ובאוניברסיטת חיפה.
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  התוכנית שווה אבל הסגל בתיכון חייב רענון- מורים זקנים עייפים מהחיים שעושים "טובה" לכולם שהם באים מגעילים לתלמידים ומחפשים איך להזיק.
  הגב 11.12.18 18:39
 • אורח

תואר ראשון בתיכון! תזכורת הערב שני החל מהשעה 19:00 ערב חשיפה לבוגרי כיתות ו' בתיכון אורט רחובות בשלל המגמות ובהם מסלול מופ"ת בשיתוף אוניברסיטת בר אילן לתואר ראשון במקביל ללימודים בתיכון

הערב שני 14/1 ערב חשיפה להורים ותלמידים בוגרי כיתות ו' לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

אבי בר | | תגובות: 4


ביום שני 14/1/19 בשעה 19:00 יתקיים בתיכון אורט רחובות (רחוב טשרניחובסקי 1) ערב חשיפה לבוגרי כיתות ו'.

בערב החשיפה ההורים והתלמידים ייחשפו מקרוב לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

הכיתה האוניברסיטאית - על כיתת מופ"ת והאפשרות לקבלת תואר ראשון

תכנית מופ"ת פועלת זו השנה השמונה עשרה באורט רחובות

התכנית מבקשת לקדם מצוינות כאורח חיים, לחנך למצוינות לימודית ולמצוינות אישית וחברתית תוך חיזוק תחושת המסוגלות, עידוד וחיזוק המוטיבציה, פיתוח עמידה באתגרים והתמודדות עם קשיים וכן עבודת צוות אפקטיבית, אחריות וערבות הדדית, רגישות חברתית ומעורבות בקהילה.


תכנית "מופ"ת באקדמיה"

תכנית "מופ"ת באקדמיה" בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן.

משלבת תלמידי כיתות מופ"ת החל מכיתה ח' בלימודים באקדמיה במקביל למסלול הלימודים הבית ספרי. בתכנית זו רוכשים ונחשפים התלמידים לעולם האקדמיה ורזי המדע, מתנסים בעולם זה וחלקם אף מסיימים תואר ראשון במקביל ללימודיהם בבית הספר.

"עוצמה למופ"ת"

תכנית העצמה ששמה לה למטרה לפתח ולהכשיר את תלמידי כיתות מופ"ת לאחריות אישית וקבוצתית. לפתח כישורי מנהיגות והובלת שינויים, עבודה בצוות והובלת צוותים תוך הרתמות לתרומה לבית הספר ולסביבה.

להעצים את התלמיד תוך טיפוח אישיותו לבוגר ערכי עם יכולות של תקשורת בין אישית עם הסביבה.


בתחום הלימודי מדגישה תכנית מופ"ת את לימודי המתמטיקה והמדעים. תכניות הלימודים של מופ"ת ושיטות ההוראה המיושמות בהן מדגישות את פיתוח החשיבה והיכולת היצירתית לצד הקניית ידע ומיומנויות לימודיות.


התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל הכבוד אני בטוח שבזכות מנהלת חטיבת הביניים שוש בן סימון כולם יצליחו ובגדול
  הגב 15.12.18 21:36
 • אורח
  נפלא...כל הכבוד🌸
  הגב 15.12.18 22:22
 • אורח
  כל הכבוד בית ספר עממי לא סיימתי והם עושים תואר מובטח להם עתיד
  הגב 15.12.18 22:38
 • אורח
  בתור אחד שעשה את התוכנית הזאת בתיכון, אל תלכו על זה-יותר שקרים מאמת. אם מישהו רוצה לשמוע פרטים נוספים מוזמן להגיב פה. לדוגמא: יוסבר שהבית ספר דואג למערכת לכל תלמיד שלומד באוניברסיטה=שקר. יגידו שיתנו תפקיד במקצוע בצבא=שקר
  הגב 14.01.19 16:36
 • אורח

בתיכון אורט רחובות פועלת כיתת מצויינות של"ח אשר תלמידיה נהנים מסיורים וטיולים רבים הכוללים לינות שטח. ערב חשיפה למגמה להורים ותלמידים בוגרי כיתות ו' תתקיים ב – 14/1

ביום שני 14/1 ערב חשיפה להורים ותלמידים בוגרי כיתות ו' לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

אבי בר | | תגובות: 0
תמונות - דף הפייסבוק אורט רחובות


ביום שני 14/1/19 בשעה 19:00 יתקיים בתיכון אורט רחובות (רחוב טשרניחובסקי 1) ערב חשיפה לבוגרי כיתות ו'.

בערב החשיפה ההורים והתלמידים ייחשפו מקרוב לשלל המגמות בתיכון ובהם: כיתת מהנדס, עתודה למנהיגות מדעית – רובוטיקה, אדריכלות, אלקטרוניקה ומדעי המחשב, הנדסת תוכנה, תקשורת, מדעית הנדסית פיסיקה ביולוגית, כיתת מצויינות מופת, כיתה למנהיגות חברתית של"ח ועוד.

על מגמת של"ח בתיכון אורט רחובות

כיתת של"ח – מנהיגות חברתית, היא כיתת מצוינות, אשר מלבד תכנית הלימודים הרגילה כוללת בתוכה לימודי של"ח וידיעת הארץ, הכשרה להדרכה, רכישת מיומנויות חברתיות, סיורים וטיולים רבים הכוללים לינות שטח.

לכיתה מוזמנים בוגרי כיתות ו' אשר קיים בהם ניצוץ של מנהיגות והובלה ערכית, רצון לתרום לחברה ולהכיר את הארץ דרך הרגליים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בתיכון אורט רחובות קיימת מגמת אדריכלות ובניין המקנה זכאות ללימודי המשך במסגרת עתודה טכנולוגית בכתות יג'-יד' ולבוגרים ניתנת האפשרות לתכנן ולעצב מבנים עד גובה של 4 קומות ושטח כולל של עד 2000 מ"ר וזכות חתימה המאפשרת לפתוח משרד אדריכלים.

ערב חשיפה לבוגרי כיתות ט ייערך ב - 19/2 בשעה 19:00 באורט רחובות במבנה חטיבה עליונה

אבי בר | | תגובות: 1מגמת הנדסת אדריכלות ובניין הינה אחת ממסלול המצוינות הוותיקות ביותר בקריית החינוך אורט רחובות שמכשירה את התלמידים לתחום המשלב בין מקצוע אומנותי אך כזה שהולך יד ביד עם הענפים הטכנולוגיים בשוק העבודה. הלימודים במגמה מלווים ביחס אישי-מקצועי מצד סגל ההוראה, והם מאפשרים לבוגריה להשתלב בקלות בשוק העבודה.

יחד עם המקצועות העיוניים כגון תורת המבנים ויסודות תכנון אדריכלי המשמשים כבסיס מקצועי בנושא של חומרי גלם, אלמנטים של מבנה והקשרים ביניהם, נלמדים מקצועות ישומיים כמו שרטוט ידני ושרטוט ממוחשב באמצעות תכנת Revit, שהיא התכנה המתקדמת ביותר בקרב האדריכלים, כך שבסופו של התהליך התלמיד לומד, לא רק לבצע שרטוטים אלא גם לבנות מודלים תלת-מימדיים באופן ממוחשב ופיזי. התלמידים רוכשים ידע המסביר את קשרי הגומלין בין בעלי מקצוע שונים השותפים בתהליך תכנון ובניה של מבנים.

במקביל לשיעורים בתוך הכתה, חלק מהלמידה מתקיימת בסיורים, הרצאות וסדנאות המועברים על-ידי אדריכלים ומהנדסים מהתחום.

הלימודים במגמה נמשכים בתקופת התיכון, ובסיומם מקבלים הבוגרים יחד עם תעודת בגרות, גם תעודת בגרות טכנולוגית של 11 יח"ל המקנה להם זכאות ללימודי המשך במסגרת עתודה טכנולוגית בכתות יג'-יד' במכללת אורט או במכללות אחרות. בסיום לימודי ההמשך, בוגרי המכללה מקבלים תעודת הנדסאי אדריכלות וממשיכים לשירות משמעותי בצה"ל במגוון רחב של תפקידים בתחום האדריכלות והבניה. לבוגרים ניתנת האפשרות לתכנן ולעצב מבנים עד גובה מקסימלי של 4 קומות ושטח כולל של עד 2000 מ"ר וזכות חתימה המאפשרת לפתוח משרד אדריכלים.

עבודות של תלמידים

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ערב החשיפה כולל מגוון של מאכלים? יהיו מגשי סושי? מגשי פיצה? שווה להגיע?
  הגב 07.02.19 19:32
 • אורח

חדש ברחובות, לימודי רפואה בתיכון! בתיכון אורט רחובות תיפתח מגמת מצויינות בתחום מדעי הרפואה בשיתוף בית החולים קפלן. לבוגרי המגמה תינתן העדפה בקבלה לחיל הרפואה ולעתודה צבאית במקצועות הבריאות. ערב חשיפה ביום רביעי 4.3

במסגרת לימודי המגמה בחטיבה העליונה התלמידים לומדים מקצועות בתחום מדעי היסוד כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, אמבריולוגיה וגנטיקה לצד מקצועות קליניים כמו קרדיולוגיה, פולמונולוגיה והמטולוגיה בליווי סיורים ותצפיות במחלקות ביה"ח. הלימודים במגמה כוללים גם השתתפות בקורסים של מד"א והשתלבות במערך ההתנדבות של מד"א כאיש צוות באמבולנסים. ופותח לתלמידים אפשרות לבחור בהמשך לימודים אקדמיים במקצועות הבריאות השונים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 4


אורט רחובות ובית בחולים קפלן יוצאים בשיתוף פעולה במסגרתו תפתח בבית הספר מגמת מצויינות בתחום מדעי הרפואה. מדעי הרפואה נחשבת לאחת התוכניות היוקרתיות והחדשניות המוצעות כיום לתלמידי התיכון והיא מאפשרת לתלמיד חווית למידה והתנסות המגבירה את המודעות לרפואה ומשפיעה על בוגריה כצרכני בריאות וחוקרים לעתיד.

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בתחומי הבריאות והרפואה וחושפת את תלמידי המגמה לעולם הרפואה ולמגוון מקצועות בריאות. זוהר בלום סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך דחף ופעל לפתיחת המגמה תוך יצירת שיח מול ביה"ח קפלן ומשרד החינוך.

נושאי הלימוד

במסגרת לימודי המגמה לומדים התלמידים מקצועות בתחום מדעי היסוד כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, אמבריולוגיה וגנטיקה לצד מקצועות קליניים כמו קרדיולוגיה, פולמונולוגיה והמטולוגיה בליווי סיורים ותצפיות במחלקות ביה"ח. הסיורים מאפשרים להם להיחשף לעבודה בבית החולים, לצוות בית החולים ולציוד מקצועי, וללמוד תחומים אלו לעומק.

הלימודים במגמה כוללים גם השתתפות בקורסים של מד"א והשתלבות במערך ההתנדבות של מד"א כאיש צוות באמבולנסים. מגע זה עם עולם הרפואה פותח לתלמידים אפשרות לבחור בהמשך לימודים אקדמיים במקצועות הבריאות השונים.


הסמכת תלמידי המגמה

במסגרת המגמה התלמידים יקבלו הסמכה כמגישי עזרה ראשונה, הסמכה לעבודה עם רופא בער"ן, הסמכה לעבודה על נט"ן (ניידת טיפול נמרץ).

כמו כן לבוגרי המגמה ניתנת העדפה בקבלה לחיל הרפואה ולעתודה צבאית במקצועות הבריאות.


לימודי המגמה כוללים 15 יחידות לימוד:

מקצוע מדעי – ביולוגיה או פיזיקה 5 יח"ל

מקצוע מוביל – מדעי הבריאות 5 יח"ל

מקצוע התמחות – פרויקט גמר מערכות רפואיות 5 יח"ל


תנאי קבלה

מתמטיקה 4/5 יח"ל

אנגלית 5 יח"ל

מדעים ציון – 85 ומעלה


הורים המעוניינים לקבל פרטים נוספים מוזמנים להגיע לערב החשיפה של חטיבה העליונה של התוכנית ותוכניות נוספות שיתקיים בתאריך 4.3.20 בקריית החינוך אורט, רחוב טשרנחובסקי 1 רחובות או בטלפון: ‏08-941-5536‏


מחזיק תיק החינוך, זוהר בלום:


"מערכת החינוך העירונית שמה לה למטרה לטפח את המצוינות. פתיחת המגמה בשיתוף ביה"ח קפלן מאפשר לתלמידנו לרכוש ידע וחשיבה רפואית וללמד את תלמידנו להיות צרכני בריאות משכילים. המגמה הינה מגמת מצוינות טכנולוגית עם אופקים לאקדמיה. בלום מדגיש שתלמידי המגמה יתנדבו כמגישי עזרה ראשונה ויתרמו לקהילה . העיר רחובות תופרת "חליפה אישית" לכל תלמיד. פתיחת המגמה היוקרתית מהווה עוד נידבך בשאיפה למצוינות ולתרומה לקהילה".

התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תוכנית לא מוצלחת בכלל יש את הבית ספר בקרית המדע שבעיקרון שייך לנצ אך יש תלמידים מכל מיני מקומות. אין קשר ואין עדיפות לשום דבר באקדמיה , האקדמיה מקבלת תלמידים עפי ציונים ויכולות ולא עפי מגמות . תבדקו בכל אוניברסיטה האם מקבלים תלמיד רק בגלל שהוא למד בלימודי רפואה . מניסיון התלמידים לא המצליחים להתמיד לא בלימודים ולא במדא , הם לא מצליחים להשיג ציוניים גבוהים כי היקף היחידות מפרק אותם , עדיף ללמוד לימודים רגילים להרחיב מקצוע אחד או גג 2 להתמיד להישאר בחמש יחידות ולקבל בונוסים על ציונים גבוהים ולא לפנטז על שטויות . דרך אגב גם הצבא מקבל למסלול עתודה רק מי שראוי ולא לפי מגומות לימוד בתיכון. ראו מה קורה בבתי הספר האחרים שמלמדים "רפואה"
  הגב 05.02.20 03:03
 • אורח
  חרטא גדול.זה בשביל למשוך תלמידים.ללימודי רפואה צריך נתוני קבלה מטורפים,בטח שלא איזו מגמה באורט תעזור להתקבל
  הגב 05.02.20 10:44
 • אורח
  שישקיעו להיות ילדים בתיכון ולא יחשבו מה המקצוע היחד בחיים שהם רוצים לעבוד בו. איך ילד בן 15 צריך להחליט כי הוא רוצה אחרי צבא ללמוד לפחות 7 שנים למקצוע מאוד ספציפי. בשביל להתנדב במדא לא צריך שום מגמה בשום תיכון. יש צורך להיות אדם טוב ובעל רצון לעזור בפעילויות הומניטריות
  הגב 05.02.20 15:39
 • אורח
  בתור בוגרת המגמה בחדרה, המגמה אינטנסיבית ומתאימה רק למשקיענים. אין יתרון לפי מגמה אך יש בונוסים לציון שנובעים מהשתייכות לשתי מגמות מדעיות אם והתלמיד בוחר ללכת ללמוד תואר מדעי. בקשר למד"א, סייע לי להכיר את עצמי והאם אני רוצה ללמוד רפואה בעתיד(התשובה היא לא)-זו חשיפה חשובה לחיים שאחרי הלימודים. הפרויקט היה ממש כיף, ציונים גבוהים ולמידה עצמית. אני יודעת שחבריי למגמה הלכו ללמוד תארים מדעיים בארץ ובחו"ל. החומר הלימודי בשנה מורכב מחומר עיוני, מחלות ומאמרים(קצרים, לא להיבהל). אני ממליצה של התוכנית והייתה לי מורה מעולה! שבאה מהאקדמיה.
  הגב 05.02.20 22:58
 • אורח

המכרז לבניית מגדלי דירות בשכונת נוריות במזרח ראשון לציון הכולל הקצאה של כ - 30 דירות עבור תושבי רמת אליהו ותוכנן במקור לבניינים המכילים 96 דירות התרחב ל - 115 דירות

בכל השכונה צפויות להיבנות כ - 3575 דירות מהן יוקצו לתושבי רמת אליהו כ - 150 דירות

אבי בר | | תגובות: 3שכונת המגורים נוריות נמצאת בחלק הצפון מזרחי של ראשון לציון, בצמוד לגן בעברית (גן האותיות) בשטח בו שכן מחנה צריפין המתפנה. השכונה בת 3,575 יחידות דיור וכוללת מגורים בבנייה רוויה. 150 דירות בשכונה זו מוקצות עבור תושבי רמת אליהו, כאשר 88 משפחות כבר משולבות במכרזים למגורים.

לפני מספר חודשים פורסמו היזמים הזוכים לבניית 191 דירות מהן הוקצו 60 דירות לתושבי רמת אליהו במסגרת "התחדשות עירונית"

כאשר מכרז נוסף של 2 מגרשים נוספים בשכונת נוריות (במגרשים 103 ו- 123) לבניית 96 יחידות דיור מהן 29 דירות לתושבי רמת אליהו, פורסם, אך נדחה מספר פעמים.

המכרז פורסם שנית כאשר הפעם מספר הדירות לבנייה עלה מ - 96 דירות לאישור בניית 115 דירות על פי תוספת שבס המתיר תוספת 20% לבניין.

המכרז החדש ייסגר ב - 1/2/2021

התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מתי נחתוםסופית כמה שנים עוד
  הגב 07.01.21 15:44
 • אורח
  פסולת אנושית
  הגב 07.01.21 16:04
 • אורח
  למה מגדלים של 115 דירות כל אחד?בסביבות 30 קומות😱דבר שייצור צפיפות נוראית ועוד פקקים בכבישים שגם ככה פקוקים כל יום...תשקיעו קודם בתשתיות הכבישים תבנו סוף סוף מחלפים ואז תבנו שכונות עם מגדלים של 30 קומות.חוסר מחשבה וחוסר התחשבות מה שחשוב שעוד מיסים ייגבו
  הגב 08.01.21 08:58
 • אורח

3,000 יחידות דיור חדשות במתחם האלף בראשון לציון יוצאות לדרך

התוכנית כולה מאפשרת בניית 5,500 יחידות דיור וכ-1.8 מיליון מטר לשימושי מסחר, תעשייה ותעסוקה, כמו גם 110 דונם של פארקים. התוכנית מחלקת את מתחם האלף לשלושה מתחמים: מתחם אחד המצוי בבעלות מלאה של עירית ראשון לציון ואשר בעיקרו יועד לבניית תעסוקה והבנייה בו כבר נמצאת בעיצומה. מתחם שני לגביו אושרה זה מכבר תכנית אחוד וחלוקה בו אושרו כ-600 יח"ד, מגרשים המיועדים לבניית מעונות סטודנטים, דיור מוגן, מלונאות, מס

אבי בר | | תגובות: 8
הדמיה - טוטם הדמיותהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ראשון לציון סיימה את הדיון בהתנגדויות בתוכנית האיחוד והחלוקה של מתחם ג' במתחם האלף בראשון לציון ובקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם העומדות על כ- 3000 יחידות דיור לצד שטחי ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה.

מתחם האלף בראשון לציון הוא אזור בשטח של כ-1,000 דונם הממוקם באזור הדרום-מערבי של העיר, גבולותיו הם מתחם ראשון מערב בצפון, כביש 431 בדרום, כביש 40 במזרח ופארק הסופרלנד במערב. התוכנית כולה מאפשרת בניית 5,500 יחידות דיור וכ-1.8 מיליון מטר לשימושי מסחר, תעשייה ותעסוקה, כמו גם 110 דונם של פארקים. התוכנית מחלקת את מתחם האלף לשלושה מתחמים: מתחם אחד המצוי בבעלות מלאה של עירית ראשון לציון ואשר בעיקרו יועד לבניית תעסוקה והבנייה בו כבר נמצאת בעיצומה. מתחם שני לגביו אושרה זה מכבר תכנית אחוד וחלוקה בו אושרו כ-600 יח"ד, מגרשים המיועדים לבניית מעונות סטודנטים, דיור מוגן, מלונאות, מסחר ומשרדים, ומתחם שלישי ( מתחם ג' ) בשטח של 330 דונם שיועד לבניית כ- 3000 יחידות דיור.

בעקבות התנגדות שהוגשה על ידי עו"ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות' המייצג בעלים של כ- 1000 יחידות דיור במתחם, הוועדה נתנה 60 יום שבהם בעלי הזכויות יוכלו לבצע "הצרחות" בהסכמה בינם לבין בעלי זכויות אחרים במתחם בתאום עם שמאי התוכנית. עו"ד שוב טען כי בטבלאות האיחוד והחלוקה נעשה פיזור של בעלי קרקעות בין המגרשים ויש בעלי קרקעות שהוקצו להם זכויות יחיד במספר מגרשים מה שיקשה עליהם לממש את הזכויות , בוועדה קיבלו את הטענה ואישרו כאמור לבצע החלפות בין הבעלים השונים על מנת לרכז זכויות באותו מתחם.

בנוסף, הוועדה הנחתה את השמאי מטעמה לנסות למצוא פתרון לבעלי זכויות נוספים שאינם מאוגדים עדיין בקבוצה, שהביעו רצונם לאחד את חלקיהם עם בני משפחה או אחרים. לאחר ההצרחות ותיקונים קטנים נוספים, התוכנית תובא בקרוב לדיון במתן תוקף שמהווה אישור סופי ויציאה לדרך.

עם זאת במסגרת הדיון הוועדה דחתה טענות רוחביות שהופיעו במספר התנגדויות שהוגשו: תוכנית הגגות (רצ/ 1/ 1/ ו/ 6), המאפשרת הגדלת השטח המותר לבנייה על גג מבנה מ-23 מ"ר ל-40 מ"ר, לא תחול בתוכנית הנוכחית כי מתחם האלף לא יועד בתחילה לשימושי מגורים לעת אישור התוכנית הראשית ולכן היא לא תחול וגם לא ניתן לפצות את בעלי הקרקעות בגין אי החלתה. שנית, הוועדה דחתה בקשות לפיצויים בגין החובה לבנות שטחי ציבור בתוכנית שמוקצים לעיריית ראשון לציון, וקבעה כי מדובר בשכונה גדולה הדורשת מבני חינוך וציבור וכי השטחים שהוקצו לעירייה הולמים את אופי וצרכי השכונה. שלישית, הוועדה דחתה התנגדויות לעניין תוספת שטחי מרפסות – לא יהיה ניתן להגדיל אותן אבל כן נקבע כי כל יחידת דיור תכלול מרפסת.

לדברי עו"ד אביעד שוב, שותף במשרד עורכי הדין שוב ושות':


צילום סטודיו תומס

"בעלי הקרקעות הפרטיים שחלקם רכשו את הקרקע לפני עשרות שנים ממתינים כבר שנים לתחילת הבנייה במתחם. הבעלים שהתאגדו יחד לפני ביצוע האיחוד והחלוקה יוכלו לאחר מתן התוקף לתוכנית להתחיל ולממש את הקרקע באופן מיידי בין אם באמצעות בנייה עצמית ( במתכונת של קבוצת רכישה ) ובין אם באמצעות עסקאות קומבינציה עם חברות קבלניות. לאור הירידה בהתחלות הבנייה והמחסור בקרקעות לבנייה למגורים במרכז הארץ אנחנו צופים שיהיו ביקושים גבוהים לביצוע עסקאות במתחם".
התפרסמו 8 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא צריך משרדים בכמות כזו. הקורונה פקחה לנו את העיניים.
  הגב 05.01.21 11:46
 • אורח
  כל החדשות הכי החמות על מתחם האלף בקבוצה הפייסבוק חפשו אותנו
  הגב 05.01.21 13:53
 • אורח
  איזה קבוצה
  05.01.21 22:52
 • אורח
  עוד סיבה למה לא לאשר את הקמת המפעל לפינוי האשפה הקרוב. בכיה לדורות. מתחם זה הכי קרוב.
  הגב 05.01.21 15:34
 • אורח
  מה עם דירות לזוגות צעירים איפה ראש העיר שלנו מה הוא עושה בנדון כולם שותקים במקום לבנות לסטודנטים דירות שזה ממש לא מעניין מבנה לזוגות צעירים צריכים כל הזוגות המחוסרות דייר לעשות הפגנה וצעקה גדולה
  הגב 05.01.21 16:16
 • אורח
  אתה צודק. ...יש אזרחים שעדיין מתגוררים בשכירות...בעלי האינטרסים שולטים
  07.01.21 20:45
 • אורח
  בעלי האינטרסים שולטים...אנחנו רק ביום הבחירות שווים עצוב...לא דואגים לדירות בשירות הוגנת
  07.01.21 20:47
 • אורח
  בשעה טובה ומוצלחת
  הגב 05.01.21 19:32
 • אורח

תם עידן "מחיר למשתכן" והחל עידן "מחיר מופחת"! ביישובים רחובות, ראשון לציון , בת ים, חולון, גדרה, מזכרת בתיה ועקרון תפעל התוכנית "מחיר מופחת" בקטגוריית "אזור ביקוש" לזכאי משרד השיכון. הסבר על פרויקט "מחיר מופחת" וקטגורית "אזור ביקוש" בכתבה

בימים אלה החלה תוכנית השיווק הראשונה בראשון לציון שם יוגרלו 818 דירות בתוכנית "מחיר מופחת"

אבי בר | | תגובות: 23


עם כניסתו של השר יעקב ליצמן לתפקיד שר השיכון הוא הודיע על ביטול תוכנית מחיר למשתכן ויזם את פרויקט "דיור מופחת" ולאחר עיכוב של חודשים בימים אלה יוצא לדרך המיזם החדש. בשיווק אלפי דירות ברחבי הארץ מהם 818 דירות לזכאים בשכונת נוריות במזרח העיר ראשון לציון.

הסבר על פרויקט "מחיר מופחת"

להבדיל מפרויקט "מחיר למשתכן " בו ניתנה הנחה מפליגה לכל הזכאים ברחבי המדינה תוכנית "מחיר מופחת" מחלקת את המדינה ל - 3 אזורים ובכל אזור גובה ההנחה יהיה שונה

3 האזורים המוגדרים הם : אזור פריפריה, אזור בקוש, אזור יוקרה

אזור פריפריה

באזור הפריפריה יהיו הנחות מאוד מפליגות ובכוונת הממשלה לתת מענקים של עד 700 אלף ש"ח לקניית דירה בפריפריה

אזור בקוש

היישובים במרכז הארץ כגון ראשון לציון, רחובות, בת ים, חולון, גדרה, מזכרת בתיה, עקרון ועוד מוגדרים אזורי בקוש והם גם יזכו להנחות אך לא כמו בפריפריה. חלק מהדירות יימכרו לזכאים בהנחה ובהגרלה וחלק מהדירות הקבלן ימכור בשוק החופשי במחירי שוק.

אזור יוקרה

יישובים שיוכרזו על ידי הממשלה כאזורי יוקרה, ביישובים הללו לא יהיו הנחות לדירה והן יימכרו במחיר השוק החופשי.


איך מתבצע תמחור ההנחה באזורי בקוש.

באזורי בקוש היזמים משתתפים בכמה סבבים של מכרזים עד שמוכרז היזם הזוכה ומחיר הדירה על פי מ"ר בנייה.

בשלב הראשון המדינה קובעת מחיר בנייה ובמכרז הקבלנים מתמודדים מי ייתן מחיר נמוך יותר ממה שהמדינה קבעה. ברגע שנקבע מחיר הבנייה הנמוך הקבלנים עוברים למכרז השני

בשלב השני לאחר שנקבע מ"ר בנייה הנמוך. הקבלנים ניגשים למכרז על הצעת המחיר הגבוה ביותר עבור הקרקע

בשלב השלישי הקבלנים מתחרים המציעים יתחרו על גובה תשלום הוצאות הפיתוח.


המחירים משקפים לדברי משרד השיכון הנחה של כ - 20% ממחיר השוק אך יקר בעשרות אחוזים אם הדירה הייתה נמכרת במסגרת פרויקט מחיר למשתכן
התפרסמו 23 תגובות לכתבה.
 • אורח
  יחסי ציבור של מפלגות הליכוד והחרדים שהביאו אותכם לעוני אל תיפלו במלכודת הזאת במרץ
  הגב 04.01.21 18:33
 • אורח
  אז מה הם מתלהבים זה נשמע שאנחנו מפסידים מזה ....
  הגב 04.01.21 18:41
 • אורח
  אבל יש שם חדש לתכנית. תמיד טוב חדש על ישן, לא? הדירה בתכנית החדשה תעלה 200-300 אלף יותר.
  04.01.21 19:33
 • אורח
  איך אפשר להירשם אנחנו עדיין בלי שום דירה גרים בבת ים
  הגב 04.01.21 18:46
 • אורח
  אתה מתלהב כאילו יתנו לך דירה במתנה , חינם... תנגב את הריר ותחזור למציאות.
  04.01.21 18:59
 • אורח
  תוציא תעודת זכאות ..ניתן לעשות את זה בעמידר שם יסבירו לך גם איך להירשם להגרלות..כעקרון זה אותו אתר של מחיר למשתכן
  08.01.21 02:14
 • אורח
  מה התנאים לקבלת הטבות 0507440707 תודה
  הגב 04.01.21 19:02
 • אורח
  ליצמן דואג רק לדתיים. אל תתפלאו כשתראו שמי שיקנה דירה בתוכנית הזאת יהיה דתיים .
  הגב 04.01.21 19:12
 • אורח
  נכון מאד, יעזרו לחרדים שלא שרתו בצבא וגם לא עובדים
  04.01.21 19:40
 • אורח
  כמו במשרד הבריאות שביבי נתן לו, כל טיפולי שיניים חינם היו מכוונים לחרדים, אבל את כלל המערכת ביבי הרעיב.
  04.01.21 20:17
 • אורח
  תחזרו בתשובה. כדאי
  הגב 04.01.21 19:15
 • אורח
  הרסתם את התורה כי אתם מסלפים אותה לפי רצונכם, אין לכם קניין על התורה
  05.01.21 10:20
 • אורח
  צודק ליצמן דואג רק לדתיים
  הגב 04.01.21 19:34
 • אורח
  מה הקרטריונים לפורוייקט
  הגב 04.01.21 19:35
 • אורח
  קראוון נייד פצצה ב 100 אלף.המון כבר עושים את זה.תראו בפלמחים כמה אנשים חיים ככה.בלי ארנונה בלי היטל שמירה וגם אפשר לעבור מקום כל יום.
  הגב 04.01.21 19:45
 • אורח
  איפה נרשמים
  הגב 04.01.21 20:13
 • אורח
  אצל ליצמן כדי שיוכל לבחור בחרדים, הרסו את המדינה והשניאו את התורה כי הם עושים בתורה לפי רצונם
  05.01.21 10:19
 • אורח
  ליצ(מ)ן...
  הגב 04.01.21 21:09
 • אורח
  ליצ(מ)ן
  הגב 04.01.21 22:44
 • אורח
  איפה נרשמים? איך נרשמים?
  הגב 05.01.21 09:15
 • אורח
  מתי יתפרסמו הרישומים
  הגב 05.01.21 09:22
 • אורח
  הכל ישראבחוף מי שיזכה מה תוכנית רק חרידים הם ",תורמים המון למדינה"
  הגב 05.01.21 13:25
 • אורח
  יש לפרסם בעיתונים מפורט כל עיר . וכן מי זכאי
  הגב 05.01.21 13:56
 • אורח

מדור נדל"ן - דירת יד 2 שעלתה למכירה בלוח be106: דירת 3 חד' בשכונת נאות אשלים במערב ראשון לציון במחיר 1,790,000 ש"ח. טל' לפרטים 055-970-5114

מדור הנדל"ן באתר be106 מתרחב ונעדכן את הקוראים על דירות שעלו בלוח הדירות של be106 ומירב הפרטים על דירות שנמכרו בעיר

אבי בר | | תגובות: 4


בלוח הדירות של אתר be106 עלתה דירת יד 2 למכירה.

הדירה נמצאת בשכונת נאות אשלים במערב ראשון לציון.

דירת 3 חדרים, בגודל 76 מטר. בדירה מקלחות ושירותים כפולים, מרפסת שמש, מזגן, ממ"ד, עם חנייה בטאבו.

הדירה משופצת ונמצאת בקומה שנייה מתוך 13 קומות.

הבעלים דורשים עבורה 1,790,000 ש"ח.

משווקת באמצעות יועצת הנדל"ן סיגל קרויזמן בפון 055-970-5114

תמונות הדירה והסביבה

התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  האם אפשר לפרסם דירה להשכרה
  הגב 31.12.20 16:06
 • אורח
  המדינה היקרה בעולם!!! למגורים!!?? כל " הכבוד לכלכלת ביהיהו" !!!!!!!!
  הגב 31.12.20 16:14
 • אורח
  ״ביהיהו״ ? לא מצאתי כלכלה כזו בכל העולם
  31.12.20 17:48
 • אורח
  סיגל בהצלחה 🙏👍
  הגב 31.12.20 16:57
 • אורח

למרות הקורונה מחירי הדירות בבת ים עלו מתחילת המגיפה בכ 100 אלף ש"ח, כאשר מחיר ממוצע של דירה בעיר עומד על 1.64 מיליון ש"ח

כל עולה מנתוני ישראל היום ומדד של מכון גאוקרטוגרפיה שיתפרסם מחר (25.11) בנושא הנדל"ן בישראל, שחושפים את ההגירה השלילית בעיר שמתבטאת בעזיבת התושבים לטובת ראשון לציון, באר יעקב ויבנה.

מערכת האתר | | תגובות: 8


למרות שנתוני הלמ"ס מראים כי בת ים סובלת מהגירה שלילית לראשון לציון, באר יעקב ויבנה , יזמים רבים כבר מתעניינים בעיר – וזאת במטרה להגדיל את הדירות המוצעות בהתחדשות עירונית. כמו כן עליית המחירים בישראל נמשכת גם בתקופת הקורונה וכך גם בבת ים כאשר הנתונים מראים כי מתחילת המגפה חלה עלייה של כ 100 אלף שקל בממוצע במחירי הדירות בעיר. מה שמעמיד מחיר דירה בעיר בממוצע כיום על כ-1.64 מיליון שקל. כך עולה מתוך מוסף 'נדלן היום' של ישראל היום , אשר מתבסס על מדד של מכון גאוקרטוגרפיה שיתפרסם מחר(25.11). אוכלוסיית העיר מונה 130,000 תושבים והיא נחשבת לשלישית בדירוג הצפיפות מבין ערי ישראל, יחד עם זאת לטענתם היא נחשבת לאחת מהערים המפוספסות בשנים האחרונות.

הם מוסיפים ואומרים כי במשך שנים רבות בת ים נשארה מאחור למרות מיקומה הצמוד לתל אביב ולשכונות החדשות של ראשון לציון בקרבת חוף הים ומרכזי הקניות. אבל כאשר מסתכלים על העתיד, תוכניות הבנייה והפיתוח של העיר משנות את התמונה, עם החיבור הצפוי לרכבת הקלה, הקו האדום, תחנת רכבת אשר מגיעה עד לאזור התעשייה שלה וכמו כן חוף ים והטיילת.

בעיר קיים שיעור גבוה של כ- 70% דירות קטנות ולכן באופן יחסי מחירי הדירות נחשבים לנמוכים.

בשנת 2018 התחילה בנייה של כ- 1300 דירות בעיר. רובן נמצאות במגדלים בדרום בת ים, ואלו היו יקרות מדי עבור התושבים הוותיקים. היקף הבנייה החדשה למגורים נמוך מדי בעשור האחרון, והעיר סובלת מקיפאון בגידול האוכלסייה שמתבטא בהגירה השלילית.

"השילוב של מחסור בדירות חדשות ובנייה חדשה ויקרה אשר מדירה את התושבים הוותיקים - יוצרת לחצי ביקוש לעלייה מתונה, ומזינה את העיר במוצר חדש ויקר בשוק הדיור", מדגיש עופר פטרסבורג, עורך מוסף 'נדל"ן היום'.
התפרסמו 8 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הכל בתיאוריות מחיר דירה נבנה מ-10 פרמטרים איזור,מבנה חדש ישן, גודל ,משופצת ,מעלית,חניה ,כיוון הדירה ,רעש,מרכזי קניות קירבה לים...
  הגב 24.11.20 20:02
 • אורח
  הכול כדי שמישהו למעלה יגזור קופון על האזרחים הקטנים, איך מסתדר הגירה שלילית עם עליית מחירים.
  30.11.20 13:07
 • אורח
  נכון מאוד והמחירים רק צפויים לעלות
  הגב 25.11.20 08:40
 • אורח
  גרמתם לי למכור את הבית ולעבור עיר! בושה לגור בבת ים, או פשע או רוסונים נוצרים
  הגב 25.11.20 14:30
 • אורח
  סע ברכה לא נתגעגע אליך
  29.11.20 03:08
 • אורח
  צפוף פה כבר עכשיו בעיר עם 95% בניינים ישנים של 4 קומות. אז צריך לחדש בניינים ולא לבנות לגובה כי כבר עכשיו צפוף!
  הגב 26.11.20 12:49
 • אורח
  דווקא כן צריך לחדש וכן לבנות לגובה. רוב הבניינים בבת ים ישנים ובסכנת התמוטטות מרעידת אדמה קטנה. בכל הארץ בונים לגובה, אין סיבה שזה לא יקרה גם בבת ים. עם זאת, לפני זיון פרוייקט הרכבת הקלה לא יניחו אפילו בלוק אחד בנושא חידוש עירוני.
  הגב 26.11.20 19:52
 • אורח
  מה קודם למה הביצה או התרנגולת, ברגע שמפרסמים שהמחירים עלו ב 100k, אוטומטי המוכרים יעלו את מחיר הדירה ב 100k
  הגב 01.12.20 03:16
 • אורח

תחנת הדלק "דנה" בדרך המכבים בראשון לציון צפויה להיהרס ובמקום ייבנה מגדל בן 40 קומות כולל דירות מגורים או מלון

העירייה תדרוש הסבת 140 דירות מגורים לחדרי מלון

אבי בר | | תגובות: 73
צילום גוגל סטריט


תחנת הדלק "דנה" הנמצאת בצומת הרחובות דרך המכבים - פריימן בראשון לציון צפויה להיהרס ועל השטח צפוי להיבנות מגדל עד 40 קומות.

על פי התוכניות המגדל יכיל אולמות תצוגה, שטחי מסחר , משרדים ומגורים כאשר ייתכן כי במקום דירות למגורים יאושר במקום בניית מלון לאירוח ולא למגורים.

בתוכנית המקורית מדובר על 14 קומות למגורים ובהם 140 יחידות דיור ו - 25 קומות למשרדים, אך העירייה מתכוונת לדרוש כי במקום דירות מגורים לאשר חדרי מלון

במגדל יהיו כ - 400 מקומות חנייה.
התפרסמו 73 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הייתי עובדת שם במקדולנדס 😨
  הגב 22.11.20 20:09
 • אורח
  ממש מרגש
  22.11.20 22:18
 • אורח
  באמת אני לא מאמין לך תשבעי ריגשת מאוד כולי דמעות עדיין לא מעכל יקח שנים לעכל את זה
  23.11.20 10:10
 • אורח
  חבל להרוס את המקום הזה
  הגב 22.11.20 20:10
 • אורח
  ראש העיר שתלך לקיבינימט אידי נחוי בלאד פאשול נאחוי בלאד
  24.11.20 11:21
 • אורח
  מטורף,מי מאשר זאת..פשוט חסר הגיון טוטאלי
  הגב 22.11.20 20:13
 • אורח
  רק נבנתה כבר נהרסת .מי המושך בחוטים ומי הדוחף לתוכנית זו מענין מה הולך בעיר הזאת .ממש לא מובן ולא ברור מי גוזר קופון
  הגב 22.11.20 20:14
 • אורח
  צריך לבדוק למי שייך שטח?
  23.11.20 12:36
 • אורח
  אחלה מקום , חבל שככה עושים
  הגב 22.11.20 20:16
 • אורח
  מי הבעלים של התחנה עובדי עיריה לשעבר
  הגב 22.11.20 20:16
 • אורח
  כנראה ,מקורבים לעיריה גוזרים קופון
  23.11.20 08:05
 • אורח
  דוד ביטן אורח מאוד חשוב ורצוי בתחנה הזו ,רוב זמנו הפנוי הוא מבלה בתחנה ,המבין יבין
  23.11.20 14:21
 • אורח
  מחירים לא זולים בכלל. כנראה שאין מספיק הכנסות מהתחנה.
  הגב 22.11.20 20:17
 • אורח
  ממש לא זה מקום מכניס בטירוף סודוך מקדולנדס פיצה האט מאפה צרפתי ניראה לי גם חיים בסרט מישהו פה רעב לקומבינה
  22.11.20 20:27
 • אורח
  עוד מישהו בעיריה כניראה שותף ונותן אישור להוריד תחנת דלק כדי להרויח מיליונים ממימגדל ענק שכולל מלון חובה לבדוק..!!!
  הגב 22.11.20 20:24
 • אורח
  מגדל בן 40 קומות הוא חריגה בנוף הכללי באזור. נראה כחריגת בנייה שיש לבדוק את הנושא לעומק..לא מריח טוב.
  הגב 22.11.20 20:26
 • אורח
  14 קומות תקרא טוב , 14 קומות זה לא נורא כל כך
  23.11.20 07:57
 • אורח
  14 קומות מגורים ו-40 קומות בכללי. אל תלמד אותו לקרוא
  23.11.20 14:51
 • אורח
  מתי כ ר בחירות? חייבים לעצור כת זה.
  הגב 22.11.20 20:26
 • אורח
  כבר*
  22.11.20 20:26
 • אורח
  הבעלים הוא איש ליכוד חזק וקרוב מאוד לממשל..ולחבר כנסת ביטן..
  הגב 22.11.20 20:27
 • אורח
  שפי ראש העיר "בפועל"
  הגב 22.11.20 20:30
 • אורח
  לא מתאים,מלון במקום זה,ביזיון
  הגב 22.11.20 20:34
 • אורח
  התחנה פועלת שנים ספורות בלבד. וכבר מתכננים להרוס אותה. מאד מוזר מה שקורה כאן בעיר שלנו. התחנה נבנתה על ההריסות של מפעל מצות ראשון שלדעתי היה צריך לשמר כמו את היקב. נותנים אישורים לכל מני מבנים שאינם קשורים לצביון ולנוף רק כי אנשים מקושרים. תנסו לבנות מרפסת בלי אישור, כבר העירייה תקפוץ עליכם. הון ושלטון. אין אף אחד ישר?
  הגב 22.11.20 20:37
 • אורח
  תנסה לשים פרגולה במרפסת
  23.11.20 07:03
 • אורח
  יאללה ברכה והצלחה! משרדים זה מעולה לאיזור התעשייה! הבעלים אנשים מקסימים שתורמים הרבה
  הגב 22.11.20 20:42
 • אורח
  ומי הבעלים לפי ידיעתך ?
  22.11.20 23:21
 • אורח
  שפי...תורם לביבי וגרורותיו
  23.11.20 06:54
 • אורח
  חדרי אירוח =בית בושת
  הגב 22.11.20 20:45
 • אורח
  רק בצע כסף.
  הגב 22.11.20 21:10
 • אורח
  דוד ביטן מושחת. עוד קומבינה שלו עם עבריינים
  הגב 22.11.20 21:14
 • אורח
  ראש העיר ממשיך לחלק מתנות לחברים שלו.
  הגב 22.11.20 21:20
 • אורח
  ככה זה שיש שחיטות
  הגב 22.11.20 21:23
 • אורח
  ניראה לי סיימת ג כיתות כיתות
  22.11.20 23:19
 • אורח
  שלום ששון שותפו של קוקו עובדיה, ליכודניק, דאג יפה יפה לדוד ביטן, דב צור זו בדיחה לעומת הקומבינות של רז, בכובע אחד ראש העיר ובכובע נוסף, יזם נדל"ן ושותף של יזמים וקבלנים בעיר. הלכה העיר בעוונטה ....
  הגב 22.11.20 21:26
 • אורח
  הזויות הזכויות הנ"ל. זה צועק לשמיים שחיטות.
  22.11.20 22:50
 • אורח
  אסור לתת לזה לקרות. חייבים להפגין ולהוציא צו עיקוב ביצוע.
  הגב 22.11.20 21:37
 • אורח
  צריך להפגין ליד ביתו של ראש העיר
  22.11.20 22:50
 • אורח
  אבל של הביוקר ! מתחיל להשתין מהמקפצה ממש
  22.11.20 22:51
 • אורח
  ובמילה אחת ק ו מ ב י נ ה.
  הגב 22.11.20 21:44
 • אורח
  כמה שמאלנים חמוצים.. לא יעזור לכם!! נמשיך לבנות ולפתח!
  הגב 22.11.20 22:06
 • אורח
  רז = קומבינה
  הגב 22.11.20 22:36
 • אורח
  רז קינסליך- ארז חיים חברו הקרוב ושותפו מעניין.
  הגב 22.11.20 22:48
 • אורח
  שותפים וחברים שכעת מניעים את העיר
  22.11.20 22:52
 • אורח
  למה רק 40 קומות ?שיבנו כמו בדובאי מי יכול לעצור אותם,
  הגב 22.11.20 23:52
 • אורח
  הכול חדש שם מייש להרוס
  הגב 23.11.20 01:31
 • אורח
  צפוי זה עדיין לא אומר כלום
  הגב 23.11.20 01:32
 • אורח
  שפי ששון , ושמחה .
  הגב 23.11.20 03:00
 • אורח
  אזור תעשיה היתר בניה עד גובה מסוים 3 קומות מוזר מי מאשר דבר כזה זה חריגת בניה באזור תעשיה. בנוסף יתחילו לקום בנינים אין מספיק פקקי תנועה ?????????????
  הגב 23.11.20 05:13
 • אורח
  צודק ! יהיה עכשו יותר פקקים ותאונת דרכים. האיזור מספיק צפוף . איכות החיים בראשון נעלמת .
  23.11.20 12:41
 • אורח
  גועל נפש רק קובינות בושה של עיירה רז עם שפי וביטן עיסקת חבילה לעצור דחוף צריך להחליף שלטון לבחור ראש עיר חדש בחירות דחוף
  הגב 23.11.20 05:48
 • אורח
  אני חושב שאין מנוס שיחדה לחקירות אונה חייבת להיכנס ולבדוק לעומק בזמן האחרון יש כל מני מתנות לקבלנים
  הגב 23.11.20 07:23
 • אורח
  חובה
  23.11.20 08:01
 • אורח
  תשתית הכבישים והחשמל הישנים לא מתאימים לפרויקט מסוג זה...באזור זה אפשר לבנות עד 3 קומות.. אבל 40....? או שזאת מתיחה או שמישהו יהיה עשיר מאוד אם זה יבנה שם....
  הגב 23.11.20 07:38
 • אורח
  תלמדו לכתוב. שחיתות
  הגב 23.11.20 07:55
 • אורח
  דרך חדשה עאלק !!!!
  הגב 23.11.20 08:00
 • אורח
  הים אותו ים והקומבינות אותם קומבינות יש ראש עיר יזם נדלן גם הוא יגיע ל433 חכו חכו
  הגב 23.11.20 08:07
 • אורח
  אם העיפו משם את מצות ראשון בזמנו בשביל תחנת הדלק אז אני כבר לא מופתע מכלום
  הגב 23.11.20 11:04
 • אורח
  ספרו לפרלה
  הגב 23.11.20 11:07
 • אורח
  רז פישלת. לשקר אין רגליים. יומך יגיע לפני סיום הקדנציה.
  הגב 23.11.20 11:44
 • אורח
  דרך חדשה עאלק
  23.11.20 20:12
 • אורח
  חברה המקום לא כללי תרגיעו הכול עבר בדיקה אנחנו השכנים בדקנו אין מה לעשות בנידון
  הגב 23.11.20 12:21
 • אורח
  רז שים לב מי מסביבך
  הגב 23.11.20 13:17
 • אורח
  הוא יודע טוב מאוד גדל איתם ובזכותם
  23.11.20 20:12
 • אורח
  עיריה לא מבינים ,מי קונה דירה ?אין עבודה ,אין כסף
  הגב 23.11.20 13:53
 • אורח
  צריך לפנות איש תקשורת לחקור את ראש העיר ומסביבו
  הגב 23.11.20 14:21
 • אורח
  וטובה שעה אחת קודם.
  23.11.20 20:13
 • אורח
  אנשים לא הכירו
  23.11.20 20:14
 • אורח
  מה אתם מתלוננים, בחרתם רז קינסטליך? אז תסתמו!
  הגב 23.11.20 14:41
 • אורח
  סוף סוף קצת מגדלים גם למרכז העיר. שראשון תתחיל להיראות כמו עיר מערבית ב2020 ולא כפר בסיביר ב1908. גם פריז מוסקבה ולונדון יש מגדלים שנוגעים בשמיים. לא רק ניו יורק ודובאי.
  הגב 23.11.20 16:36
 • אורח
  אין סיכוי למגורים.. רק מלון לאירוח גם זה אולי... כן אכן יש על רחוב דרך המכבים תבע חדשה הנותנת 1000 אחוז בנייה למסחר ו משרדים.. כנראה גם למלונאות ..אבל מגורים לא.. חצי חארטה
  הגב 23.11.20 21:06
 • אורח
  אזור תעשיה אשור גובה 3קומות .כנראה יש ויטמין pp0ppppppppp
  הגב 24.11.20 17:25
 • אורח
  מקורב מאד לביבי
  הגב 12.12.20 00:20
 • אורח

תוכנית להריסת הבניין ברחוב הרצל 53 ברחובות ובניית בניין דירות ומסחר

בנוסף למגורים הבניין יכיל 2 קומות משרדים בשטח 450 מ"ר ובקומת הקרקע 200 מ"ר למסחר.

אבי בר | | תגובות: 37
צילום גוגל סטריט


הבניין הישן ברחוב הרצל 53 ברחובות צפוי להיהרס ועל שטחו לבנות בניין חדש שישלב מגורים, משרדים ומסחר.

על התוכנית המוצעת במקום הבניין הישן ייבנה בניין מגורים בן 5 קומות הכולל 11 דירות מהן 8 דירות בשטח 110 מ"ר כל אחת ו - 3 דירות קטנות בנות 67 מ"ר.

בנוסף הבניין יכיל 2 קומות משרדים בשטח 450 מ"ר ובקומת הקרקע 200 מ"ר למסחר, 3 קומות מרתף ולחנייה יוקצו 16 מקומות.

התוכנית עדיין ממתינה לאישור

התפרסמו 37 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כול העסקה הזו מסריחה מהשורש שלה
  הגב 22.11.20 20:54
 • אורח
  את רחוב הרצל היה צריך להרוס ולבנות מחדש. קשה לתושבי רחובות הותיקים להפנים שתמו ימי המושבה. רחובות נראית נורא הכבישים במצב מזעזע, אין פארק עירוני כמו ברוב הערים היום והרחובות מלוכלכים ברמה נוראית. מצטער שעברתי לכאן.
  24.11.20 09:48
 • אורח
  חבל שלא מתאפשרת גלילה נוחה באתר,- כדאי לשפר את האפליקציה
  הגב 22.11.20 20:56
 • אורח
  !
  22.11.20 22:08
 • אורח
  פרוייקט של חברת א. שרן יזמות והשקעות בע"מ
  הגב 22.11.20 21:10
 • אורח
  איפה נאכל מרק?
  הגב 22.11.20 21:27
 • אורח
  בדיוק איפה???
  22.11.20 22:09
 • אורח
  אל תדאג בני לא יפסיק
  23.11.20 17:10
 • אורח
  במושבה בשנת תרן !
  24.11.20 09:49
 • אורח
  כל הכבוד שעושים פרוייקט הריסה ובנייה מחדש וכל מי שלא טוב לא עם זה שיהיה בשקט
  הגב 22.11.20 21:30
 • אורח
  למד לכתוב נכון, לא טוב לו****ולא לא !!!!, עברית קשה שפה
  22.11.20 23:07
 • אורח
  חצוף. בישראל יש חופש ביטוי. לא תשתיק אף אחד.
  22.11.20 23:10
 • אורח
  זה עברית תקנית. מה קשור חופש ביטוי??????
  22.11.20 23:52
 • אורח
  אחלה אוהד
  הגב 22.11.20 21:38
 • אורח
  אדון מלול הנכבד למה לא מתחילים עם פינוי בינוי באושיות?
  הגב 22.11.20 23:12
 • אורח
  קודם תפנה את עצמך משם ימסריח שמחרבן בבניין
  22.11.20 23:29
 • אורח
  יש חוק לגבי פינוי בינוי כנראה שבאושיות לא אפשרי כמו בדניה שרצו לעשות אבל הדיירים לא חתמו לא הכל זה אשמת העיריה
  23.11.20 09:36
 • אורח
  שוב בונים בניין ברחוב הרצל בלי חניות כמו שצריך. אם יבנו גם דירות מגורים, גם משרדים, וגם מסחר, אבל יהיו רק 16 מקומות חניה , איפה יחנו כל הלקוחות שיגיעו למשרדים ולחנויות????? מי האידיוט בעיריית רחובות שמאשר דבר כזה????
  הגב 22.11.20 23:56
 • אורח
  מי האידיוט בעיריית רחובות שמאשר עיר כזאת?
  24.11.20 09:51
 • אורח
  כל הזמן קומות קומות הרסו כבר את העיר עם כל המגדלים הללו איפה רחובות של פעם שהייתה יפה בלי כל המפלצות בטון המגעילות ??
  הגב 23.11.20 01:12
 • אורח
  אתה צודק
  23.11.20 08:45
 • אורח
  צודק ממש מתסכל
  23.11.20 12:33
 • אורח
  גמרו על שעריים.. ממש עצוב
  הגב 23.11.20 08:44
 • אורח
  נכון
  24.11.20 07:39
 • אורח
  בנין מיוחד, צריך לעשות לו שימור וחיזוק..יש מספיק מגדלים ..הרסו את היחוד של העיר...
  הגב 23.11.20 10:37
 • אורח
  הטירוף הזה של בניית בניינים ייזכר לדורי דורות לעירייה הנוכחית
  23.11.20 12:34
 • אורח
  בונים חנויות שלא ישכירו אותם ויהיו פיל לבן שנים רבות כמו מול שוורמה קריטי
  הגב 23.11.20 17:34
 • אורח
  סיום הבנייה של הבניין מול קריטי היה בתזמון מושלם לתחילת הקורונה.. לא פלא שעדיין לא נפתחו שם חנויות
  25.11.20 20:09
 • אורח
  כל הכבוד לראש העיר שדואג לעיר שתראה יפה ומסודרת בלי בתים ישנים ורעועים יש מספיק בתים לשימור בשעריים
  הגב 23.11.20 21:26
 • אורח
  בבניין שלי שנמצא ברחוב הרצל פינת הירשנזון אנחנו מחכים לתשובות מאדון מלול שיאפשר להרוס את הבניין הישן ומכוער בכדי לבנות בניין חדש ויפה עם מסחר ... לצערנו לא קיבלנו תשובה עד היום ..וחבל מאד כי זה מקום מרכזי ונראה כל-כך מוזנח ...חבל שלא מחדשים חמדנים את פניי רחוב הרצל ...
  הגב 23.11.20 23:04
 • אורח
  התימנים מתעשרים
  הגב 24.11.20 03:51
 • אורח
  מהפלאפל הכתום ועד הישראלית יש תכנית בינוי פינוי מעל 15 שנה עכשיו עברה ול"תם אבל אל דאגה גם עוד 15 שנה כלום לא יזוז
  הגב 24.11.20 05:15
 • אורח
  הרסו את העיר עם הבניינים המגעילים,חסמו את האוויר, גזלו את העצים והפרדסים, משאירים לנו עיר שכולה ביטון, צפופה, עמוסה, עם פקקים רבים. העריה בונה ובונה בשביל לקבל עוד מיסים ועוד מיסים, ולא פותרת את הבעיות הקיימות של צפיפות.תשתיות ישנות, מחסור בגינות ציבוריות וריאות ירוקות. בושה של עריה!!!! שתזכר לדראון עולם!!! על הרס הטבע, ההיסטוריה. במקום להשקיע בשימור!!
  הגב 24.11.20 06:23
 • אורח
  רחובות עיר קטנה בשטח שאין לה לאן לגדול. עיר עם המון בעיות ורעה לתושבים. כבישים איומים, מדרכות מלוכלכות, מחסור בפארק עירני ראוי לתושבים.את רחוב אחד העם חייבים להפוך למדרחוב הוא סיוט לכל מי שמגיע לשם. מצטער שהגעתי לכאן. כל 100 מטר יש בליטות כביש שהורסות את הרכבים.
  24.11.20 10:01
 • אורח
  חבל שלא חושבים על חנייה רחובות בעיתית ביותר מבחינה זו בכל רחבי העיר
  הגב 24.11.20 06:49
 • אורח
  למה לבנות בלי סוף.הכל צפוף ,רין חניות,אין פינות ירוקות,אין אוויר.הכל קומות וקומות.בקיצור מחנק
  הגב 24.11.20 09:04
 • אורח
  הרסו מזמן את ההסטוריה והאותנטיות של שעריים , במיוחד ברחוב שבזי ומנשה קפרא , חבל!!! לתימנים אין הסטוריה ועבר
  הגב 24.11.20 16:27
 • אורח

פרוייקט פינוי בינוי רמת אליהו! במתחם שי עגנון ברמת אליהו עתידים להיבנות 6 בניינים חדשים שיכילו 324 יח"ד זאת בנוסף לקומת מסחר

כמו כן אחד הבניינים במתחם יעבור חיזוק אליו יתווספו 4 קומות עם 16 יח"ד

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 16
קרדיט: ליאת-איינהורן אדריכלות


עוד צעד להתקדמות תוכנית הפינוי בינוי ברמת אליהו ראשון לציון. בימים אלו המליצה הועדה המקומית ראשון לציון על הפקדת תכנית התחדשות עירונית מתחם שי עגנון בוועדה המחוזית. תכנית כוללת פינוי 7 בניינים ובהם 176 דירות וחיזוק מבנה נוסף המיועד להתחדשות ע"פ תמ"א 38. לאחר הריסתם ייבנו במתחם 6 בניינים חדשים:

4 מבנים של בנייה מרקמית שבכל אחד מהם 34 יח"ד ו-10 קומות

2 מגדלי מגורים שבכל אחד מהם 94 יח"ד ו-25 קומות כולל קומת מסחר, סה"כ 324 יח"ד.

לבניין המיועד לחיזוק יתווספו 4 קומות ו16 יח"ד.
התפרסמו 16 תגובות לכתבה.
 • אורח
  המלצה להפקיד... לא יקרה, חיים בסרט אבל סבבה.
  הגב 22.11.20 19:42
 • אורח
  גם אני מאמין..חיים בסרט
  24.11.20 07:15
 • אורח
  נו כבר רק מדברים מתי כבר יתחילו לזוז
  הגב 22.11.20 20:04
 • אורח
  זה הבעיה...הרבה דיבורים כבר שנים..שכבר לא מאמינים להם
  24.11.20 07:14
 • אורח
  עד שיצאה לפועל המשיח יגיע
  הגב 22.11.20 20:34
 • אורח
  בטוח.
  24.11.20 07:14
 • אורח
  לפחות הנכדים אולי ייהנו
  הגב 22.11.20 21:43
 • אורח
  בדיוק.
  24.11.20 07:13
 • אורח
  אף ראש עיר לא עמד בהבטחה שלו. רמת אליהו שכונה רקובה מהיסוד. כמעט 20 שנה חלפו מהרגע שהחלו לדבר על הפינוי בינוי. עד היום שום דבר. עוד 20 שנים כך ימשיך. "הועדה תמליץ" בושה לעיר שמשאירה מאחור שכונה כזו בראשית המאה ה 19.....
  הגב 23.11.20 08:22
 • אורח
  צודק בהחלט!!!!
  24.11.20 07:13
 • אורח
  מענין שכונת נעורים לא קיימת בשבלנו מה עם דיירי חיים אריאב מחכים כבר שנים לפינוי כסף לבנינים אחרים וקבלן יש להם פופו
  הגב 23.11.20 08:55
 • אורח
  הכל דיבורים
  הגב 23.11.20 09:19
 • אורח
  ידוע שהכל דיבורים
  24.11.20 07:15
 • אורח
  בזמן בן גוריון
  הגב 23.11.20 09:19
 • אורח
  מה עם שי עגנון 1
  הגב 23.11.20 10:53
 • אורח
  🤢🤮
  הגב 23.11.20 13:01
 • אורח

חברת ייעוץ הנדל"ן פז כלכלה והנדסה: "פרויקט המטרו ברחובות צפי לעלייה של יותר מ-20% במחירי הנדל"ן הסמוכים לתוואי המטרו ברחובות"

המטרו יוקם לאורך כ-145 קילומטר ב-24 ערים ורשויות שונות במרכז הארץ, ויהווה מהפכה של ממש בתחום הסעת ההמונים באזור. עלות הקמת הפרויקט הינה 150 מיליארד שקל, והוא מקודם בהליך מזורז במוסדות התכנון. לפי הערכות, הוא צפוי לחסוך כ-50% ממשך הזמן שתושבי המרכז מבלים מדי יום בכבישים.

אבי בר | | תגובות: 7
רכבת המטרו הדמיהפרויקט המטרו הענק שמתוכנן להיבנות בגוש דן בעשור הקרוב, טומן בחובו גם פוטנציאל נדל"ני עצום וצפוי להשפיע השפעה מכרעת על מחירי הנכסים במרכז הארץ ובעיקר בתוואי שבו יעבור. סקירה שערכה חברת ייעוץ הנדל"ן פז כלכלה והנדסה בבעלות דניאלה פז חושפת את הפוטנציאל במספרים.

המטרו יוקם לאורך כ-145 קילומטר ב-24 ערים ורשויות שונות במרכז הארץ, ויהווה מהפכה של ממש בתחום הסעת ההמונים באזור. עלות הקמת הפרויקט הינה 150 מיליארד שקל, והוא מקודם בהליך מזורז במוסדות התכנון. לפי הערכות, הוא צפוי לחסוך כ-50% ממשך הזמן שתושבי המרכז מבלים מדי יום בכבישים.

הסקירה מתבססת על השוואות בינלאומיות שבחנו את השפעת המטרו ביעדים שונים בעולם — בהם לונדון, סינגפור, הונג קונג וסן פרנסיסקו. היא מחלקת את אומדני עליית השווי של הנכסים ואת מגמות הפיתוח הצפויות סביבם לפי שלושה גורמים מרכזיים: המרחק שלהם מתחנת הרכבת, ייעודם, ומרחקם מ"גרעין" המטרופולין — העיר תל אביב.

לפי הסקירה של פז כלכלה והנדסה, שמלווה את פרויקט המטרו, צפויה עליית ערך של כ-20% במחירי הנכסים בתוואי המטרו, והיא גדלה ככל שהנכסים קרובים לתחנות הרכבת. הפרויקט יכלול 109 תחנות בערים השונות, וההשפעה הניכרת ביותר על מחירי הנכסים צפויה בקרבתן - עד למרחק של קילומטר מכל תחנה. היקפי ההשפעה הגבוהים ביותר צפויים בטווח של 300–500 המטרים הראשונים - הן על שטחי משרדים במסחר, והן במגורים. עליות הערך הגבוהות ביותר יהיו בסמיכות לתחנות שבהן יש הצטלבות של קווים או שילוב של אמצעי הסעת המונים נוספים, כמו הרכבת הקלה, כפי שמתקיים למשל בגלילות, בכפר גנים בפתח תקוה, ביוספטל בחולון, ובתחנות ארלוזורוב, השלום וההגנה בתל אביב.

הסקירה צופה כי עליות הערך הגדולות ביותר יהיו במשרדים ובשטחי המסחר — שייהנו מעליית שווי הנכסים, מהיקף זכויות בנייה מוגבר, ומנגישות תחבורתית בעלת משמעויות כלכליות רבות. בנדל"ן למגורים עליות הערך הגבוהות ביותר צפויות דווקא הרחק מהעיר תל אביב ב"טבעת הערים" השנייה במטרופולין – כמו באר יעקב, גבעת שמואל, ראשון לציון, רחובות, רמלה, לוד, נס ציונה, הוד השרון, פתח תקוה וערים נוספות – בהן צפויה עליית ערך של 24% ויותר.

לדברי דניאלה פז ארז, מנכ"לית ובעלי פז כלכלה והנדסה, "פרויקט המטרו בא לצמצם פער של מאה שנים בתוך עשור אחד והוא יביא לפיתוח אינטנסיבי מסביב לתחנות ובהתאם לעליית ערך מהותית בנכסים. הרציונל מאחורי זה הוא שברגע שהמטרו יתחיל לפעול, וכנראה כבר קודם לכן עם הציפייה לו, אנשים יהיו מוכנים להתרחק מהגרעין של תל אביב וסביבתה הקרובה, כי הנגישות תהיה נוחה יותר וזמן הנסיעה יתקצר בהרבה, וזה ייצר אטרקטיביות גדולה יותר למגורים באזורים האלה ובהתאם לעליית מחירים שם. מי שרוצה כיום להשקיע בדירה שתשביח את עצמה, עדיף לו לקנות באזורים האלה ולאו דווקא בתל אביב".

דוד סרוגו, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים רחובות, אמר בתגובה כי "לצד היתרונות הברורים, פרויקט המטרו יפגע אנושות בפוטנציאל הבינוי בסמוך לקוי הרכבת המתוכננים למשך עשר שנים שבהן הוא צפוי להתמשך. מדובר בנזק של מיליארדים לענף הבנייה והתשתיות והקטנת פוטנציאל פתרון לבעיית הדיור והצפיפות במרכז הארץ". סרוגו הוסיף כי "גם אם צפויה עליית ערך בנכסים בתוואי המטרו, הקפאת הבינוי עלולה להביא ל'הפסדים' של מיליוני שקלים בכל הקשור למימוש זכויות של בעלי קרקעות שלא יוכלו לעשות שום דבר בנכס שלהם במהלך הקמת המטרו בשל ההגבלות.
התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כבר עכשיו הם גבוהים בלי הצדקה. אז יותר מזה? ומדובר בבניינים שאין בהם אפילו מעלית או דלת כניסה עם קוד.
  הגב 22.11.20 13:33
 • אורח
  לא רק נזק של 10 שנים לקבלנים ולבונים לאורך תוואי הרכבת אלא סיוט וחלום בלהות לכל הגרים בתחום של 1 ק"מ מכל צד . רק אלהים יודע בכמה זה יקצר את החיים לכל תושבי העיר ( ראה את תל אביב , יפו , רמת גן , בני ברק ואחרות . ברוך המביא את השטן לעירנו .
  הגב 22.11.20 13:39
 • אורח
  שכחת לסגור סוגריים.
  22.11.20 14:20
 • אורח
  בכתבה הזאת שכחו להגיד שהגברת מירי רגב שרת התחבורה פועלת כדי לבטל את פרוייקט המטרו. אם היא תצליח אז כל הכתבה הזאת לגמרי לא רלוונטית.
  הגב 22.11.20 13:42
 • אורח
  רגע מה?!
  22.11.20 14:18
 • אורח
  חחחח הרגתם עם ההדמיה של "המטרו". טוב שלא שמתם אילוסטרציה של נתיב אופניים.
  הגב 22.11.20 14:57
 • אורח
  נו במאת מטרו ב ישראל למירירגב מופראת תעשה משהו הי נותנת תפקידים ל קרובים שלה
  הגב 22.11.20 18:35
 • אורח

הרשות להתחדשות עירונית הכריזה על 3 מתחמי פינוי פינוי במזכרת בתיה ובקריית עקרון

במזכרת בתיה מדובר על מתחם השיכונים ובקריית עקרון מדובר על מתחם הרצל ויצמן ומתחם זוגות צעירים.

מערכת האתר | | תגובות: 3


שבעה מתחמים חדשים יוכרזו כמתחמים לפינוי ובינוי במסלול רשויות מקומיות ויתוקצבו על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ובהן קריית עקרון ומזכרת בתיה. על פי הודעת הרשות להתחדשות עירונית מדובר ב7 מתחמים שבהן יבנו בסה"כ של כ- 4,800 יח''ד חדשות, בנוסף לשטחי מסחר, משרדים ושטחי ציבור.

למזכרת בתיה וקריית עקרון זוהי הפעם הראשונה שבשטחן מוכרזים מתחמי פינוי בינוי, וכדי לסייע להם להתניע ולנהל את התהליכים הוחלט בעצה משותפת כי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית היא זו שתנהל ותוביל את התכניות. על אף התקופה המאתגרת, אושר תקציב של כ - 12 מיליון ש"ח לתכנון והנעת הפרוייקטים בכל הרשויות הזוכות.

במזכרת בתיה מדובר על מתחם השיכונים הנמצא באזור מרכז היישוב שם צפויות להיבנות מעל לאלף יחידות דיור חדשות וכ-3,500 מ"ר למסחר.

בקריית עקרון אושרו שני מתחמים:

1. במתחם הרצל-ויצמן יבנו כ200 יחידות דיור חדשות, וכ2,000 מ"ר לשטחי מסחר ומשרדים,

2 במתחם "זוגות צעירים" (ברחוב הרצל) יבנו כ-350 יחידות דיור חדשות, וכ 2,000 מ"ר למסחר ומשרדים
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תמיד ידענו שראש המועצה הדביל הזה ינסה להפוך מושבה שקטה של וילות לעיר עם בניינים רבי קומות. שקרן.
  הגב 23.11.20 00:58
 • אורח
  בקריית עקרון מציינים את שם הרחובות אבל לא את כתובת הבתים . למה ??? תפיגו מתחים בבקשה
  הגב 13.12.20 09:18
 • אורח
  באיזה רחובות בקרית עקרון??
  הגב 29.12.20 23:09
 • אורח

הלמ"ס: למרות הקורונה נרשמה עליית מחירים (קטנה) במחירי הדירות החדשות ברחובות. בכתבה המחיר הממוצע של דירות חדשות 1 – 6 חד' ומספר הדירות החדשות אשר נמכרו ב – 3 חודשים אחרונים ברחובות

להלן הערים בהן נרשמה עליית מחירים (קטנה): אשדוד, אשקלון, חיפה, נתניה, רחובות, ראשון לציון, תל אביב. להלן הערים בהן נרשמה ירידת מחירים (קטנה): באר שבע, בית שמש, בני ברק, בת ים, חולון, ירושלים, כפר סבא, פתח תקוה, רמת גן.

אבי בר | | תגובות: 6הלמ"ס מפרסמת את נתוני מחירי הדירות בערים הגדולות, את מחירי הדירות החדשות בממוצע על פי חד' בכל 3 חודשים ומספר הדירות החדשות אשר נמכרו בכל 3 חודשים במהלך שנת 2020 וגם בהשוואה לשנה קודמת 2019.

בחלק מהערים הגדולות נרשמת עליית מחירים קטנה ובחלק מהערים הגדולות נרשמת ירידת מחירים קטנה.

להלן הערים בהן נרשמה עליית מחירים (קטנה):

אשדוד, אשקלון, חיפה, נתניה, רחובות, ראשון לציון, תל אביב

להלן הערים בהן נרשמה ירידת מחירים (קטנה):

באר שבע, בית שמש, בני ברק, בת ים, חולון, ירושלים, כפר סבא, פתח תקוה, רמת גן.להלן נתוני מכירת דירות חדשות ברחובות

שנהינואר - מרץאפריל - יונייולי - ספטמברספטמבר - דצמברסה"כ
2020363239249---------851
20191466

סוגי הדירות החדשות שנמכרו ברחובות מתחילת שנת 2020 וממוצע מחירי הדירות החדשות בימים אלה לעומת 2019

מס' חדריםסה"כ דירות נמכרו מתחילת 2020נמכרו ב – 3 חודשים אחרוניםמחיר ממוצע בדצמבר 2019מחיר ממוצע בספטמבר 2020
1 - 21710961,000 ₪1,0365,000 ₪
2.5 - 3206451.323,000 ₪1,443,000 ₪
3.5 - 4322911,693,000 ₪1,782,000 ₪
4.5 - 5254852,107,000 ₪2,180,000 ₪
5.5 - 652182.560,000 ₪2,957,000 ₪
סה"כ851249

הערה

מחיר ממוצע משקלל את סך הדירות החדשות שנמכרו באותה קטגוריה. ויש הבדל במחיר דירה חדשה על פי: השכונה, הקומה, תוספות, סטנדרט וכד'
התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ממתי עלייה של 100,000₪ היא עלייה קטנה?
  הגב 16.11.20 10:57
 • אורח
  מה בקשר לדירות יד2? יש נתונים ? לפי yadata יותר יקרות אפילו מהחדשות.
  הגב 16.11.20 11:05
 • אורח
  מישהו בכללית יכול לעזור? איפה יש חיסוני שפעת???
  הגב 16.11.20 11:21
 • אורח
  תתנחם אני חודש רצה אחריהם וכל הזמן אומרים אין וכל הרופאים בטלויזיה מבקשים להתחסן שלא יהיו בעיות עם הקורונה אז שיביאו קודם חיסונים לשפעת אחר כך יבקשו להתחסן. וזה רק בכללית בשאר הקופות יש
  16.11.20 11:45
 • אורח
  מה הטמטום לכתוב מחיר ממוצע ולא את הכתובת והמחיר של כל דירה
  הגב 16.11.20 11:43
 • אורח
  לא כתבה חכמה אם לא מסבירים למה מחירי הדירות ברחובות עלו. רק מספרים בלי שום ניתוח שמצדיק או מסביר את המספרים
  הגב 16.11.20 12:53
 • אורח

משרד האנרגיה בוחן בימים אלו להפסיק את החובה לחבר מבני מגורים חדשים לגז בישול על מנת לעבוד לאנרגיות מבוססות חשמל שהינן חסכניות יותר וירוקות יותר

כך למשל, עלות שנתית לבישול לצרכן בגפ"מ (גז בישול), הכוללת את עלות הכיריים והאנרגיה הנדרשת להפעלתם, הינה: 630 ₪. לעומת זאת, העלות השנתית לבישול לצרכן בכיריים אינדוקציה, עומדת על 482 ₪.

מערכת האתר | | תגובות: 0
משרד האנרגיה


לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות במשק האנרגיה ולאור הבחינה המתמדת של הרגולציה הנדרשת במשק, נערכה במשרד האנרגיה בחינה לחלופות המיטביות לאספקת אנרגיה במגזר הביתי. במסגרת זו נערכה בדיקה באשר לאפשרות להפסיק את החובה לחבר מבני מגורים חדשים לגפ"מ (גז בישול), תוך מעבר לשימוש בטכנולוגיות מבוססות חשמל כגון מזגן, משאבת חום, כיריים חשמליים ועוד.

בהמשך לעבודה המקצועית, הנחה שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, את הדרגים המקצועיים במשרד לקדם את בחינת הנושא, תוך שיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים. העבודה המקצועית שנעשתה במשרד האנרגיה, בחנה את הכדאיות הכלכלית של מכשירים הצורכים גפ"מ במבני מגורים, ובפרט מכשירי בישול, הסקה וחימום מים, אל מול החלופות החשמליות.

הניתוח המקצועי מצביע על כך שטכנולוגיות חשמליות מסוגלות להחליף מערכות גפ"מ בעלות כלכלית דומה עד נמוכה יותר, ובעתיד בעלות סביבתית נמוכה יותר. כך למשל, עלות שנתית לבישול לצרכן בגפ"מ, הכוללת את עלות הכיריים והאנרגיה הנדרשת להפעלתם, הינה: 630 ₪. לעומת זאת, העלות השנתית לבישול לצרכן בכיריים אינדוקציה, עומדת על 482 ₪.

כיום, תקנות התכנון והבנייה מחייבות התקנה של מערכת אספקת גז במבני מגורים חדשים והמשרד, בראשות השר, בוחן, כאמור, מספר חלופות לתקנות אלה, ביניהן חלופה להפסקת החובה של חיבור בנינים לגפ"מ באופן כלל ארצי או באזורים מוגדרים, חלופה של איסור עתידי גורף על פריסת תשתית גפ"מ וכן פיילוט של חיבור שכונות מגורים לגז טבעי.

בימים אלה פונה המשרד לציבור ולבעלי העניין על מנת לשמוע את דעתם בנושא ולהציע חלופות נוספות, כאשר השאלה המרכזית היא כיצד לא תיפגע זכות הבחירה של הצרכן באיזו חלופה אנרגטית הוא בוחר, במקביל לקידום חלופות אנרגיה יעילות וסביבתיות.

מהלך זה של השר הוא בהמשך למדיניותו להגדלת יעד הייצור מאנרגיות מתחדשות לכ-30% כבר בשנת 2030. ככל שייצור החשמל במשק עובר לייצור באנרגיה נקייה ובאמצעות אנרגיה מתחדשת, רואה המשרד לנכון לקדם טכנולוגיות חשמליות בעלות השפעה שלילית פחותה על הסביבה והתושבים, לצד חיסכון באנרגיה ובכסף.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

במהלך 3 חודשים נמכרו בראשון לציון 483 דירות חדשות

מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה ברחבי הארץ עמד על כ- 40,220 דירות

אבי בר | | תגובות: 9


הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) מפרסם את נתוני מכירות הדירות ברבעון השלישי של שנת 2020 חודשים יולי - אוגוסט - ספטמבר.

על פי הלמ"ס במהלך הרבעון נמכרו בכל הארץ 10,140 דירות חדשות כאשר מתוכן נמכרו בראשון לציון 483 דירות חדשות.

מנתוני הלמ"ס עולה כי שליש מכלל הדירות החדשות שנמכרו ברבע השלישי מתרכז בישובים: אשקלון בראש הטבלה עם 1,030 דירות ולאחריה תל אביב-יפו (598), בית שמש (570), ראשון לציון (483), ונתניה (462).

על פי הנתונים בסוף ספטמבר 2020 מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה עמד על כ- 40,220 דירות לעומת 40,720 דירות בסוף אוגוסט 2020.
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שקר לא יכולים למכור כמות רבה כול כך .
  הגב 12.11.20 14:17
 • אורח
  זה כולל את כל הדיור למשתכן מרמת אליהו
  12.11.20 14:42
 • אורח
  מלא אנשים איבדו עבודה בגלל קורונה אבל דירה יקנו אכן
  הגב 12.11.20 14:50
 • אורח
  בולשיט, מי קנה, במחירים מופקעים כאלו❓
  הגב 12.11.20 14:58
 • אורח
  מי שמחפש איכות חיים !!! יש כאלו שחסכו לימי סגריר. אני לא מדבר על צעירים שרק השתחררו מהצבא - אלא על אוכלוסיה בוגרת יותר, בגיל העמידה ו/או שיצאה לפנסיה.
  12.11.20 15:25
 • אורח
  קנו, בגיל העמידה? שיצאו לפנסיה ? קיבלת מכת שמש .....שמש.
  12.11.20 16:15
 • אורח
  פחחחח דירה בראשון שווה לוילה בשוויץ אנשים פראיירים!
  הגב 12.11.20 16:53
 • אורח
  למכירה בית פרטי בשכונה בנאות שקמה רחוב בנבנישתי יש למשהוא מושג כמה שווה ?
  הגב 14.11.20 16:53
 • אורח
  תבדוק ביד שניים
  14.11.20 20:54
 • אורח

בבניין הראשון בפרויקט פינוי בינוי ברמת אליהו נמכרו תוך שבועיים 20 דירות

בפרוייקט של חברת שמשון זליג ייבנו 5 בניינים מגורים בני 15 קומות שיכילו 290 יח"ד כולל דירות בנות 3, 4 ו- 5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. ש

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 15
הדמייה Viewpoint


פרויקט "מגדלי וילאז'" של חברת הנדל"ן הוותיקה שמשון זליג, אשר מבוצע במסגרת הליכי פינוי בינוי, קיבל לאחרונה היתר בנייה ויצא לדרך. הפרויקט, שהחל את דרכו לפני כ 20 שנה, מקודם על ידי חברת שמשון זליג, בשיתוף משרד עורכי הדין גינדי- כספי וממוקם ברחוב פוזננסקי בשכונת רמת אליהו בראשון לציון. פרויקט המגורים החדש יכלול חמישה בנייני מגורים בני 15 קומות, סה"כ 290 יח"ד. מגוון הדירות כולל דירות בנות 3, 4 ו- 5 חדרים וכן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים בסטנדרט בנייה גבוה ואיכותי. בכל בניין לובי מפואר, בו תוצב יצירת אמנות ישראלית מקורית ושטחי ציבור מעוצבים, הכל לפי מיטב המסורת של חברת שמשון זליג.

בפרוייקט שטח ציבורי פתוח, גודלו כשניים וחצי דונם, אשר ישמש כריאה ירוקה לדיירי הפרויקט. על התכנון הופקד משרד קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ.

הקמת הבניין הראשון יצאה לדרך. שלב הפריסייל בשיווק הפרויקט הסתיים לאחר שבועיים מיום פתיחתו. בשלב זה נמכרו מעל 20 יחידות דיור. חב' שמשון זליג מדווחת כי מרבית הרוכשים הינם לקוחות חוזרים של החברה, ולטכנתם הדבר מעיד על נאמנות גבוהה של לקוחות, לאורך שנים. פרויקט פוזננסקי הינו חלק מתכנית המתאר החדשה של שכונת רמת אליהו בראשון לציון, שאושרה בעבר על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר. עם קבלת ההיתר, החלה החברה בהריסת הבניין הראשון והחלו עבודות דיפון וחפירה.
התפרסמו 15 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה טווח המחירים?
  הגב 09.11.20 17:56
 • אורח
  מחירים ???
  הגב 09.11.20 17:57
 • אורח
  פפאקק
  הגב 09.11.20 18:02
 • אורח
  מחירים של 4
  הגב 09.11.20 18:07
 • אורח
  מחירים בבקשה
  הגב 09.11.20 18:07
 • אורח
  העיקר אומרים קפאון בשוק הנדלן
  הגב 09.11.20 18:12
 • אורח
  או טלפון לברר
  הגב 09.11.20 18:13
 • אורח
  מי עונה??? טלפון, מישהו משהו???
  הגב 09.11.20 19:19
 • אורח
  למה לא מפרסמים מחירים או לאן להתקשר?
  הגב 09.11.20 20:29
 • אורח
  נותנים מחיר או מחפשים פריירים
  הגב 10.11.20 09:59
 • אורח
  מה עם בינויפינוי בחיים אריאב 7, עד 17 כולם חתמו מתי יתחילו לבנות בנעורים נדבר עם ר" העיר 17/11/2020 פ.ט
  הגב 10.11.20 10:41
 • אורח
  בד"כ מפרסמים מחירים בכל הפרויקטים שאתם מעלים כאן...למה כאן מסתירים ???
  הגב 10.11.20 15:09
 • אורח
  אין מחירים - לא נטרח גם להתקשר לברר! ואני מאלו שמחפשים לקנות...חבל!
  הגב 10.11.20 15:10
 • אורח
  לא מקנא במי שיגור שם לא לוקח גם חינם
  הגב 11.11.20 07:59
 • אורח
  זה בניין של משפחת הבולדוגים, ובכלל לא שייך לפינוי בינוי...
  הגב 12.11.20 02:27
 • אורח

מדור הנדל"ן... באיזה מחיר באמת נמכרו 39 דירות בתקופה האחרונה ברחבי רחובות? רשימת הדירות וכתובותיהם בכתבה הבאה

הנתונים מתייחסים לנתוני רשות המיסים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 6


מידי חודש ניתן לכם הצצה לנתוני מכירת הדירות ברחובות על פי נתוני רשות המיסים :
הנתונים בכתבה מתייחסים לחודש אוגוסט 2020


רחובות

כתובתמספר חדריםפרטי נכסמחיר
יבנה 433 חדרים80 מ"ר1.750 מיליון
הים 125 חדרים133 מ"ר2.282 מיליון
שמעוני דוד 33 חדרים88 מ"ר1.840 מיליון
הים 126 חדרים190 מ"ר3.312 מיליון
הרא"ז 115 חדרים155 מ"ר3.900 מיליון
הים 125 חדרים125 מ"ר2.127 מיליון
כרמל 14 חדריםקומה 14
100.10 מ"ר
2.200 מיליון
הים 124 חדרים107 מ"ר1.857 מיליון
הים 124 חדרים113 מ"ר2.112 מיליון
הים 124 חדרים115 מ"ר2.067 מיליון
הרא"ז 15 חדריםקומה רביעית וחמישית
133.24 מ"ר
2.400 מיליון
שמעוני דוד 33 חדריםקומה רביעית
80 מ"ר
1.780 מיליון
התקווה 34 חדריםקומה שלישית
90 מ"ר
2 מיליון
חן 635 חדרים120 מ"ר2.750 מיליון
יבנה 433 חדרים80 מ"ר1.700 מיליון
בנימין 263 חדרים80 מ"ר1.870 מיליון
ההגנה 124.5 חדריםקומה חמישית
96.72 מ"ר
1.400 מיליון
הים 125 חדרים125 מ"ר2.097 מיליון
הים 126 חדרים194 מ"ר3.282 מיליון
הים 125 חדרים133 מ"ר2.397 מיליון
שקולניק אהרון 44 חדריםקומה שלישית
91.16
1.580 מיליון
יבנה 433 חדריםשלישית
80 מ"ר
1.700 מיליון
קסלמן נחום 34 חדריםקומה שנייה
81 מ"ר
1.650 מיליון
הרב מדר זכריה 155 חדרים135 מ"ר2.430 מיליון
יבנה 436 חדרים- פנטהאוזקומה שמינית
210 מ"ר
4 מיליון
הרב מדר זכריה 155 חדריםקומה ראשונה
145 מ"ר
2.160 מיליון
הרב מדר זכריה 155 חדריםקומה שלישית
145 מ"ר
2.325 מיליון
כרמל 15 חדריםקומה תשיעית
113.50 מ"ר
2.400 מיליון
בנימין 265 חדרים128 מ"ר2.260 מיליון
הרצל 1953 חדריםקומה שישית
72 מ"ר
845,000 אלף
פרופ' קציר אפרים 15 חדריםקומה תשיעית
251 מ"ר
3.565 מיליון
מקס ואמפרו שיין 75 חדריםקומה שמינית
116.90 מ"ר
2.150 מיליון
בן גוריון 124 חדריםקומה 12
104 מ"ר
1.875 מיליון
חזון איש 84 חדריםקומה רביעית
103.05 מ"ר
1.730 מיליון
אלתרמן נתן 25 חדריםקומה שישית
135.40 מ"ר
2.185 מיליון
הר הצופים 313 חדריםקומה שנייה
77.70 מ"ר
1.645 מיליון
וילקומיץ שמחה 143 חדרים80 מ"ר758,000 אלף
חזון איש 185 חדריםקומה חמישית
128.75 מ"ר
1.930 מיליון
מקס ואמפרו שיין 15 חדריםקומה עשירית
135.36 מ"ר
2.480 מיליוןהתפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  זה רובם דירות חדשות. שטכנית הזינו למחשב של רשות המיסים. לא משקף את מחירי הנדלן.
  הגב 05.11.20 09:17
 • אורח
  כל הכבוד על הטבלה שלא רואים את סכום המכירה, כך מפרסמים כתבה???.
  הגב 05.11.20 23:05
 • אורח
  יש מחיר
  07.11.20 08:35
 • אורח
  נראה קצת גבוה לתקופת קורונה
  הגב 07.11.20 15:31
 • אורח
  מחירים גבוהים.
  הגב 08.11.20 08:21
 • אורח
  הכל חדש פה... יש דירות של 4 חדרים 100 מטר ב 1400000-1550000 בניין לא חדש
  הגב 13.12.20 12:39
 • אורח

מדור הנדל"ן... באיזה מחיר באמת נמכרו 69 דירות בתקופה האחרונה ברחבי חולון ? רשימת הדירות וכתובותיהם בכתבה הבאה

הנתונים בכתבה על פי נתוני רשות המיסים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


מידי חודש ניתן לכם הצצה לנתוני מכירת הדירות בחולון על פי נתוני רשות המיסים :
הנתונים בכתבה מתייחסים לחודש אוגוסט 2020


חולון

כתובתמספר חדריםפרטי נכסמחיר
גאולים 524 חדריםקומה רביעית
92 מ"ר
2.600 מיליון
נרקיס עוזי 66 חדרים136 מ"ר3.034 מיליון
החשמונאים 255 חדרים100 מ"ר2.115 מיליון
שער ציון 55 חדרים117 מ"ר2.300 מיליון
קציר אהרון 73 חדריםקומה שנייה
62.38 מ"ר
1.360 מיליון
ברנשטיין פרץ 35 חדרים112 מ"ר2.030 מיליון
יטבתה 72 חדריםקומה רביעית
35.30 מ"ר
1.062 מיליון
קרן היסוד 74 חדרים91 מ"ר1.700 מיליון
בן נון יוחאי 64.5 חדריםקומה שנייה
101.50 מ"ר
2.380 מיליון
קרן קיימת 245 חדריםקומה רביעית
100.21 מ"ר
1.980 מיליון
קאפח 173 חדריםקומה שלישית
54.70 מ"ר
1.330 מיליון
שמר נעמי 105 חדריםקומה שלישית
108.80 מ"ר
2.700 מיליון
אנילביץ 304 חדריםקומה שלישית
74.70 מ"ר
1.390 מיליון
קייק חביבה 34 חדריםקומה שלישית
86.50 מ"ר
1.670 מיליון
קדושי קהיר 114.5 חדריםקומה חמישית
84.06 מ"ר
1.750 מיליון
שפרינצק 6חדר אחד23.97 מ"ר1.100 מיליון
שמואל הנגיד 62 חדריםקומה רביעית
40.66 מ"ר
1.030 מיליון
הופיין 233 חדריםקומה שנייה
62.28 מ"ר
1.395 מיליון
ברץ יוסף 23 חדרים65 מ"ר1.670 מיליון
רפאל איתן 95 חדריםקומה רביעית
115.07 מ"ר
2.850 מיליון
יהודה הלוי 133 חדריםקומה שלישית
55.76 מ"ר
1.380 מיליון
שמואל הנגיד 74 חדריםקומה ראשונה
86 מ"ר
2 מיליון
גאולים 523 חדריםקומה שישית
92 מ"ר
1.685 מיליון
ברקן 203 חדריםקומה שלישית
78.20 מ"ר
1.700 מיליון
איריס 153 חדריםקומה שישית
70.90 מ"ר
1.675 מיליון
אילת 203 חדריםקומה רביעית
62.40 מ"ר
1.200 מיליון
הופיין 283 חדריםקומה ראשונה
63 מ"ר
1.300 מיליון
הפרדס 73 חדריםקרקע
44.54 מ"ר
1.300 מיליון
אנילביץ 114 חדריםקומה ראשונה
76.54
1.640 מיליון
בילינסון 135 חדריםקרקע
88.83 מ"ר
2.990 מיליון
חנקין 183 חדריםקומה שלישית
60.29 מ"ר
1.325 מיליון

עין יהב 83 חדריםקומה שנייה
54.90 מ"ר
1.310 מיליון
התחייה 244 חדריםקומה שישית
97.22 מ"ר
1.960 מיליון
ברץ יוסף 24 חדרים94 מ"ר1.744 מליון
עין יהב 132.5 חדריםקומה רביעית
49.50 מ"ר
1.115 מיליון
דונוב 246 חדריםקומה שנייה
86.50 מ"ר
3.480 מיליון
אבידן שמעון 164 חדריםקומה שישית
104.80 מ"ר
2.270 מיליון
בן נון יוחאי 65 חדריםקומה רביעית
101.50 מ"ר
2.352 מיליון
ההגנה 83 חדריםקומה רביעית
60.34 מ"ר
1.410 מיליון
יריחו 234 חדריםקומה ראשונה
88.26 מ"ר
1.645 מיליון
ברנשטיין פרץ 33 חדרים90 מ"ר1.700 מיליון
גלעדי אהרון 174 חדריםקומה ראשונה
107.53
2.350 מיליון
הסנהדרין 315 חדריםקומה ראשונה
102 מ"ר
515,000 אלף
השרון 94 חדריםקומה ראשונה
75.58 מ"ר
1.950 מיליון
אושינסקין 84 חדריםקומה שנייה
89.85 מ"ר
2.015 מיליון
ההסתדרות 1933 חדריםקומה שנייה
72 מ"ר
1.385 מיליון
פיארברג 163 חדריםקומה ראשונה
67.06 מ"ר
845,000 אלף
אילת 703 חדריםקומה שנייה
60.70 מ"ר
900,000 אלף
ארלוזורוב 144 חדריםקומה שלישית
88 מ"ר
2.400 מיליון
אחד במאי 154 חדרים104 מ"ר2.330 מיליון
צבי תדמור 65 חדריםקומה 21
180 מ"ר
4.250 מיליון
פיארברג 163 חדרים62 מ"ר835,000 אלף
שפרינצק 333 חדריםקומה שניה
53.35 מ"ר
1.227 מיליון
ארלוזורוב 59דירת גן 4 חדריםקומה ראשונה
86 מ"ר
2.770 מיליון
נילי 103 חדריםקומה ראשונה
63.10 מ"ר
1.510 מיליון
קדושי קהיר 384 חדריםקומה שישית
111.90 מ"ר
1.535 מיליון
שער ציון 53 חדריםקומה שישית
93 מ"ר
1.730 מיליון
אילת 323 חדריםקומה רביעית
78.95 מ"ר
1.750 מיליון
חנקין 1032 חדריםקומה ראשונה
39.10 מ"ר
1.285 מיליון
אביבים 83.5 חדריםקומה שמינית
93.20 מר
1.710 מיליון
קבוץ גלויות 392 חדריםקרקע
36.90 מ"ר
913,500 אלף
הפרדס 233 חדריםקומה ראשונה
44.54 מ"ר
1.200 מיליון
הופיין 152.5 חדריםקומה רביעית
53.74 מ"ר
1.250 מיליון
חומה ומגדל 503 חדריםקומה שלישית
67.40 מ"ר
1.300מיליון
ההסתדרות 852 חדריםקומה שלישית
50.53
1.310 מיליון
חומה ומגדל 333 חדריםקומה ראשונה
61.63 מ"ר
1.350 מיליון
אילת 323 חדריםקומה שישית
78.95 מ"ר
1.630 מיליון
אפעל 63 חדרים68 מ"ר1.690 מיליון
מקווה ישראל 223 חדריםקומה ראשונה
78 מ"ר
1.890 מיליון


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל