הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים
במסגרת פסטיבל ראשון לציון מחר (שלישי 3.10) יתקיים מופע שקיעה של יונתן רזאל ברחבת עיריית ראשון לציון
במסגרת פסטיבל ראשון לציון בימים שלישי ורביעי 3-4.10 ייפתח בגן המושבה פסטיבל קוליבירה המשלב קולניריה של שפים מובילים ומבשלות בירה איכותיות: אבי ביטון, אבי לוי, גיא גמזו וגם הופעות של שיר זוארץ, האחיות קרקוקלי ועוד
במסגרת פסטיבל ראשון לציון מחר (שלישי 3.10) יופיעו בגן המושבה אבי אברומי ורביב כנר

שלדים וכלי חרס התגלו! מערת קבורה מימי המלך פרעה ששלט גם בארץ ישראל התגלתה בפלמחים... מצורף סרטון

במערה הקבורה נמצאו שלדים, עשרות רבות של כלי חרס וברונזה שלמים, בגדלים וצורות שונים. ביניהם, ישנן קערות עמוקות ורדודות, שחלקן נצבע בצבע אדום, קובעות (קערות עם רגלית גבוהה) סירי בישול, קנקנים ונרות חרס שהכילו שמן למאור, ממש כפי שהונחו במקומם בטקס הקבורה, לפני כ-3,300 שנה. כלים אלה היוו מנחות קבורה – הם נקברו עם המתים מתוך אמונה שהם ישמשו אותם בעולם הבא.

אבי בר | | תגובות: 4
צילום: עוזי רוטשטיין, אמיל אלגם רשות העתיקות


תגלית מסעירה ויוצאת דופן בגן הלאומי פלמחים מימי רעמסס הגדול (רעמסס השני, שיש המזהים אותו עם סיפור יציאת מצרים) - בזמן עבודות של רשות הטבע והגנים לפיתוח הגן ביום רביעי האחרון פגע טרקטור בסלע, וחשף במפתיע תקרה של מערת קבורה קדומה. דרור ציטרון, פקח רשות העתיקות, היה הראשון שזיהה את החלל.
למקום נקראו ארכיאולוגים מרשות העתיקות, שירדו בסולם אל תוך חלל מדהים שכמו קפא בזמן. במערה הונחו עשרות רבות של כלי חרס וברונזה תמימים (שלמים); ממש כפי שהונחו במקומם בטקס הקבורה, לפני כ-3,300 שנה. כלים אלה היוו מנחות קבורה – הם נקברו עם המתים מתוך אמונה שהם ישמשו אותם בעולם הבא. המערה נחצבה בצורת ריבוע, ובמרכז תקרתה עמוד תמך.
ד"ר אלי ינאי, מומחה לתקופת הברונזה ברשות העתיקות: "מדובר בממצא של פעם בחיים! לא כל יום מתגלה לעיניך סט תפאורה של אינדיאנה ג'ונס - מערה עם כלים על הרצפה שלא נגעו בהם 3,300 שנה. אנחנו מדברים על תקופת הברונזה המאוחרת. אלה בדיוק ימיו של המלך הנודע, רעמסס השני. העובדה שהמערה היתה חתומה, ולא נשדדה בתקופות מאוחרות יותר, מאפשרת לנו, באמצעים המדעיים הקיימים כיום, להפיק הרבה מאוד מידע מהחפצים ומהחומרים ששרדו עליהם, ואשר לא נראים לעין, ובהם חומרים אורגניים. המערה יכולה לספק לנו תמונה מלאה של מנהגי הקבורה בתקופת הברונזה המאוחרת. במערה הושארו בעיקר, עשרות כלי חרס בגדלים וצורות שונים. ביניהם, ישנן קערות עמוקות ורדודות, שחלקן נצבע בצבע אדום, קובעות (קערות עם רגלית גבוהה) סירי בישול, קנקנים ונרות חרס שהכילו שמן למאור".
להערכת ד"ר ינאי, חלק מהקנקנים יוצרו בחופי לבנון וסוריה. לצד הקנקנים, נמצאו כלי אגירה קטנים - בעיקר פכים ופכיות, שנועדו לאחסן ולסחור בחומרים יקרים בכמויות קטנות. כלים אלה, יובאו מאזור צור, צידון וערי נמל אחרות בחוף הלבנון. כמו כן, נמצאו כלי חרס רבים שיובאו מקפריסין. כלים מסוג אלה יובאו לארץ בכמויות גדולות, והיו חפצי לוואי נפוצים לקבורה.
לצד כלי החרס, נמצאו במערה ראשי חיצים או חניתות מברונזה. לפי תנוחתם, הם היו נתונים בתוך אשפה מחומר אורגני שלא שרד. הממצאים במערה מתוארכים למאה ה-13 לפסה"נ (תקופת הברונזה המאוחרת 2ב')", בתקופה זו - בימי השושלת המצרית ה-19, ימי רעמסס השני, התקיים בארץ מינהל מצרי, שאפשר תנאים בטוחים למסחר רב היקף. תהליכים כלכליים וחברתיים אלה, משתקפים היטב בממצאי המערה: כלי החרס שהובאו מאוגרית שבצפון, מקפריסין ומערי החוף הסמוכות - ובראשן יפו, אשדוד, אשקלון, עזה ותל עג'ול, מעידים כי תושבי יבנה-ים (חוף פלמחים), השתלבו בסחר הערני שהתנהל לאורך חופי הארץ.
בפרק הזמן הקצר שלפני איטום הפתח, ועל אף אמצעי שמירה, נכנס אדם או יותר למערה שחיטט במספר נקודות. רוב מוחלט של הכלים נותר במקומו, אך נראה כי מספר פריטים נגנבו. נסיבות המקרה נחקרות.
לדברי אלי אסקוזידו, מנהל רשות העתיקות ורעיה שורקי, מנהלת רשות הטבע והגנים, "התגלית בגן הלאומי פלמחים ייחודית ומסעירה במיוחד. השמועות על גילוי המערה עברו בעולם המדעי כאש בשדה קוצים, ואנו מקבלים פניות רבות מחוקרים בבקשה להצטרף לחפירה הארכיאולוגית הצפויה. לצערנו, בפרק הזמן הקצר לפני איטום המערה, ועל אף שמירה עליה, נגנבו מספר פריטים ארכיאולוגיים מהמערה, והנושא נמצא בחקירה. בימים הקרובים, נגבש יחד את אופן ביצוע המחקר והשימור הנדרשים באתר הייחודי, שהינו חגיגה לעולם הארכיאולוגי ולהסטוריה הקדומה של ארץ ישראל".
בסרטון: כניסת צוות רשות העתיקות לראשונה למערה. צילום: עוזי רוטשטיין, רשות העתיקות


התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תנו לי לנחש לגנב יקראו מוחמד
  הגב 19.09.22 14:14
 • אורח
  תן לי לנחש אתה דביל
  19.09.22 18:11
 • אורח
  מדהים
  19.09.22 18:11
 • אורח
  מרתקק
  הגב 28.09.22 14:31
 • אורח

במסגרת פסטיבל ראשון לציון מחר (שלישי 3.10) יתקיים מופע שקיעה של יונתן רזאל ברחבת עיריית ראשון לציון

הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 2


במהלך חול המועד סוכות יפתח פסטיבל ראשון לציון המסורתי במסגרתו יהנו התושבים והמבקרים מהופעות של מיטב אמני ישראל: אגם בוחבוט, סטטיק, מופע רוק עצמאות שחוזר ועוד. ההופעות יתקיימו בגן המושבה, רחבת העירייה, היכל התרבות, בית העם ובלייב פארק.

מחר שלישי יפתחו המופעים לקהל הרחב הרחב במופע שקיעה ברחבת עיריית ראשון לציון (רחוב כרמל 20)

מופע שקיעה התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בקונצרט שקיעה – 3.10.2023, יום שלישי בשעה 19:00

אורח יונתן רזאל

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

חוגגת את העונה ה35 עם יונתן רזאל אשר יופיע בעיבודים תזמורתיים לשיריו המפורסמים ובקטעים קלאסיים בניצוחו

הכניסה חופשית

חוברת האירועים של הפסטיבל

https://user-1723486.cld.bz/rishon-lezion-festival-2023
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אם ארצה לקרוא על פעילות בראשל"צ אכנס לאתר של ראשל"צ.
  הגב 02.10.23 21:03
 • אורח
  השרותים הציבוריים בגן העיר תמיד מלוכלכים כדאי לנקות ולחדש קצת הכל חלודה.....
  הגב 03.10.23 06:49
 • אורח

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

במסגרת פסטיבל ראשון לציון בימים שלישי ורביעי 3-4.10 ייפתח בגן המושבה פסטיבל קוליבירה המשלב קולניריה של שפים מובילים ומבשלות בירה איכותיות: אבי ביטון, אבי לוי, גיא גמזו וגם הופעות של שיר זוארץ, האחיות קרקוקלי ועוד

הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


במהלך חול המועד סוכות יפתח פסטיבל ראשון לציון המסורתי במסגרתו יהנו התושבים והמבקרים מהופעות של מיטב אמני ישראל: אגם בוחבוט, סטטיק, מרגול, מופע רוק עצמאות שחוזר, שירי מימון ועוד. ההופעות יתקיימו בגן המושבה, רחבת העירייה, היכל התרבות, בית העם ובלייב פארק.

השנה יתקיים גם פסטיבל קוליבירה המשלב קולניריה של שפים מובילים ומבשלות בירה איכותיות. מבחר שפים מובילים ששותפים במיזם הארצי, יימכרו את המנות המנצחות שלהם בעולם הסטריט פוד.

מתחם בירה 3-4.10.2023– החל מהשעה 18:00 במתחם מיוחד שייפתח בגן המושבה

מפגש של קולינריה ובירה איכותית

פסטיבל קוליבירה משלב קולניריה של שפים מובילים ומבשלות בירה איכותיות

מבחר שפים מובילים ששותפים במיזם הארצי, יימכרו את המנות המנצחות שלהם

בעולם הסטריט פוד

בשרי/חלבי/טבעוני/ללא גלוטן

שפים:

שף גיא גמזו

השף גיא גמזו הוא אחד השפים המובילים והמשפיעים היום בישראל. מסעדותיו השוכנות בתל אביב: ׳אריה׳, ׳נונונו׳, ‘בינגו’, "ויוי", "הלנה"מוערכות ומשפיעות על התפתחות הקולינריה הישראלית. הבישול של גמזו שואב השראה מהאוכל האירני, המצרי והמרוקאי – מטבחים עליהם גדל בבית בשל מוצא משפחתו.

דוכן: NUNUNU

מנות נבחרות:

לחמניות בקר מפורק/לחמניות מאק & צ'יז


שף תומר אגאי

תומר אגאי הוא שף ומסעדן ישראלי, הבעלים של מסעדת "סנטה קתרינה" ובר האוכל "צ'נה" בתל אביב. השף אגאי שופט בתוכנית "משחקי השף" ברשת 13, זכה בתואר שף השנה של מדינת ישראל בפרויקט ״המסעדות הכי טובות״ של מגזין מאקו.

הדוכן: סנטה קטרינה אקספרס

מנות נבחרות:

מרגז חריפה בפרנה/קבב אורפלי טחינה הר ברכה וסלט עשבים/קובה נובלסייהשף אבי לוי

כשנה לאחר זכייתו בתוכנית, "מאסטר שף", השף אבי לוי פתח את מסעדת "המוציא", שמשלבת אוכל מסורתי ירושלמי, מרוקאי ואלג'יראי עם אלמנטים חדשניים. המסעדה זוכה להצלחה ולביקורות משבחות. לאחר הצלחת מסעדת "המוציא" פתח עם שותפים שלוש מסעדות נוספות "בית הכוון" ו"מצלה" בירושלים ו"צ'יריפום"

הדוכן: "המוציא"

מנות נבחרות:

סיגר כבש/ מעורב ירושלמי


שף אבי ביטון

השף אבי ביטון מתחבר לבישול "עילי ביתי" ואת סגנונו שואב מהמטבח הצרפתי-ים תיכוני, תוך התבססות על חומרי הגלם עם נגיעות מינימליות.

מסעדת "יאסו", קפה "פופולאר"

ורשת מעדניות "סוליקה" המצליחה נמצאות בבעלותו

השף אבי ביטון שופט בתוכנית "הקינוח המושלם" והשנה ישפוט בתוכנית "מאסטר שף"

הדוכן: חלת שניצל של השף אבי ביטון

מנות נבחרות:

שניצל חלה/לחמניית שניצל


שף אסף גרושובסקי

אם כבר פסטה אז בוא נעשה ממנה אמנות.

המשפט הזה גרם לי לחקור וללמוד את האוכל האיטלקי והמקומי.

21 שנים בתחום המסעדנות והאוכל, הובילו אותי לפתוח את הסטודיו שלי במרכז תל אביב.

בסטודיו משתמשים בחומרי גלם הטובים ביותר,, שם אני

מייצר פסטה מקומית, אני מעביר סדנאות פסטה,

מבשל ארוחות פרטיות ואירועים מקטנים עד הפקות ענק.

הדוכן: הפסטה של אספי

מנות נבחרות:

אלי אוליו שמן זית/בורטה ועגבניות/ רוזה מטבוחה


בירה

מבחר מבשלות בירה יציגו ויימכרו בירות בטעמים שונים ממבחר מדינות שיענו על

חוש הטעם של כל אורח ואורח חווית מושלמת של בירה ומזון

אנו ניצור התאמה בין סוג הבירה לסוג המזון, כדי להעניק חוויה מושלמת לאורח


סוגי בירות:

ESTRELA,

WEIHENSTEPHAN

BLANC

GRIMBERGEN

GUINNESS

DAURA

KIRINבמקביל יתקיימו במתחם הופעות של:

יום שלישי 3.10 בשעה 21:00 האחיות האחיות קרקוקלי והחל משעה 21:45 מופע מוזיקה עם D.J

אחרי שנה מטורפת בה הצליחו להגיע ללב הקהל עם השירים,

״הכל אותו דבר״, ״כולם מדברים איתי על״ ,״נסיכת הקלאב״ ו״הגיל דופק בדלת״ שנכנסו לכל תחנות הרדיו , התברגו בעשרת הגדולים במצעדים השונים והפכו את השתיים לצמד המדובר ביותר ב- 2022 יחד

עם הפרויקט המצליח שבת חברות- כרקוקלי והלהקה לא נחים לרגע ושורפים את הבמות . המופע הוא מופע להקה מיוחד שיכלול את כל השירים המוכרים והאהובים שבא לכם לצרוח וגם כמה מהשירים החדשים ושיתופי הפעולה המפתיעים שעומדים לצאת . המופע משלב בין הרגעים הקסומים והאינטימיים של השתיים על הפסנתר ועד למסיבת לייב בועטתביום רביעי 4.10 יתקיימו החל משעה 21:00 הופעות של

שיר זוארץ

שיר זוארץ, זמרת יוצרת הפכה לאחת מהכוכבות המבטיחות בישראל עם הופעות ברחבי הארץ וקהל גדול ונאמן. אחרי שכבשה במות ענק ברחבי ישראל, ההצלחה הגדולה של הסינגלים האחרונים שלה בינהם "גברת מגונדרת" , "כאילו רקדנית" שהפכו ללהיט שטח וסינגלים נוספים שכיכבו במיטב המצעדים, הפלייליסטים השונים בתחנות הרדיו וחנויות המוזיקה, 2023 הייתה ללא ספק השנה של הזמרת המבטיחה. בהופעותיה שיר מבצעת את להיטיה בליווי רקדנים במופע מרהיב קצבי ומרים שאף צופה בקהל לא יכול להשאר אדיש אליה !


אביתר אדיר

במופע מלא גרוב וסטייל!

אביתר הוא זמר, יוצר וגיטריסט שמופיע מעל עשור בארץ ובעולם

אמן ששיתף פעולה עם אמנים מהשורה הראשונה מגיש מופע סולו מפוצץ בגרוב ונשמה, כזה שיעיף אתכם באוויר וייגמר במסיבה חסרת מעצורים.

המופע מורכב מרפרטואר עשיר של קלאסיקות ישנות וחדשות, להיטים ישראליים ובינלאומיים מכל הזמנים ובביצועים אנרגטיים מפתיעים

דמיינו את הרוק והפאנק מתובלנים בתבלינים ישראליים שלא תוכלו לשבת במקום.חוברת האירועים של הפסטיבל

https://user-1723486.cld.bz/rishon-lezion-festival-2023

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

במסגרת פסטיבל ראשון לציון מחר (שלישי 3.10) יופיעו בגן המושבה אבי אברומי ורביב כנר

הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


במהלך חול המועד סוכות יפתח פסטיבל ראשון לציון המסורתי במסגרתו יהנו התושבים והמבקרים מהופעות של מיטב אמני ישראל: אגם בוחבוט, סטטיק, מופע רוק עצמאות שחוזר ועוד. ההופעות יתקיימו בגן המושבה, רחבת העירייה, היכל התרבות, בית העם ובלייב פארק.

מחר (שלישי 3.10) ייפתחו אירועי הפסטיבל לקהל הרחב בשני מופעים מיוחדים בגן המושבה

3.10.2023- שני מופעים בערב יחד ולחוד: החל מהשעה 21:00

אבי אבורומי

אבי אבורומי, הפך לתופעה הכי מדוברת וחמה בתעשיית המוזיקה בישראל, אחרי שכבש את מנורה, עשרות הופעות סולד-אאוט ברחבי הארץ, ליהוק להפקת הענק "הפסטיגל" זכייה בפרס אקו"ם – מלחן השנה, חלק מנבחרת המשפיעים של "סמסונג ישראל" תפקיד בסדרה הבינלאומית "פאודה" וקבלת מגן הוקרה מחברת הפפי"ל על נתון חסר תקדים של 150 מיליון שימושים בפלטפורמות הדיגיטליות בשנת 2022.

אבי אבורומי לחלוטין ביסס את מעמדו כזמר ויוצר מרכזי בתעשיית המוזיקה עם להיטי ענק שמושמעים במיטב המצעדים ומתנגנים כמעט בכל בית.רביב כנר

איש השנה, זמר השנה ופריצת השנה במוזיקה לשנת 2021 במופע בכורה!

רביב כנר הפך בשנה האחרונה לזמר המצליח והמסקרן ביותר בתעשיית המוזיקה בישראל, בזכות שיריו המיוחדים שהפכו למגה להיטים, אמת גדולה שהוא מביא במוזיקה שלו וקול אחד, יחיד ומיוחד שאי אפשר להתעלם ממנו. לאחר ביקוש גדול מצד הקהל רביב כנר מכריז על מופעי בכורה עם מופע חדש, תאורה עוצמתית ועיבודים מוסיקליים גדולים. מופע בליווי הלהקה של רביב בו יבצע את מיטב הלהיטים – "רסיסים" (שיר השנה לשנת 2021), "נשלים את הכל", "רוצה שלום", "מים עמוקים" ולהיטים נוספים.. לצד קאברים מפתיעים לשירים אהובים במיוחד.

הכניסה חופשית


חוברת האירועים של הפסטיבל

https://user-1723486.cld.bz/rishon-lezion-festival-2023


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מי מופיע בחינם ביום רביעי, איפה ובאיזו שעה?
  הגב 02.10.23 20:32
 • אורח

ביום שלישי 3.10 יופיעו בבית העם בראשון לציון הזמרת שרי, חבורת הזמר שחפים, גילה ואייל כהן בחגיגת זמר עברי

הכניסה חופשית

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


במהלך חול המועד סוכות יפתח פסטיבל ראשון לציון המסורתי במסגרתו יהנו התושבים והמבקרים מהופעות של מיטב אמני ישראל: אגם בוחבוט, סטטיק, מופע רוק עצמאות שחוזר ועוד. ההופעות יתקיימו בגן המושבה, רחבת העירייה, היכל התרבות, בית העם ובלייב פארק.

כאמור במסגרת ההופעות לקהל הרחב יתקיימו מופעים מיוחדים בבית העם הנמצא ברחוב זד"ל.

ביום שלישי 3.10 בשעה 21:00 יופיעו חבורת הזמר שחפים וגילה ואייל כהן בחגיגת זמר עברי והפעם מחווה לקובי אושרת, הקלאסיקות הכי יפות בזמר העברי. הללויה, בת 60, ולנטינו ועוד..


לאחר מכן בשעה 21:45 תופיע שרי

היריעה קצרה מלהכיל את הקומפלימנטים להם זכתה הזמרת שרי לאורך הקריירה שלה. עוצמה ווקאלית וכריזמה בימתית הם ביטויים שהפכו מזוהים עם הזמרת הענקית הזו ובצדק רב. "דם חם", "לעולם בעקבות השמש", "זה הרגע לאהוב" , "למה לא" ,"ילדיסקו", אלה רק חלק מן הלהיטים המשולבים במופע שלה, לצד מגוון שירים ישראליים מכל הזמנים וקלאסיקות בינלאומיות שביצוען יותיר אתכם פעורי פה!

הכניסה חופשיתחוברת האירועים של הפסטיבל

https://user-1723486.cld.bz/rishon-lezion-festival-2023
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הנרצח אתמול בפיצוץ מכוניתו ליד חצב נשוי לתושבת יבנה... מצורף סרטון מהזירה

צילום תיעוד מבצעי מד"א

אבי בר | | תגובות: 1


אדיר איבגי ז"ל (צילום פרטי המשפחה)

אתמול ראשון בשעה 20:26 התפוצץ רכב בכביש 40 בין צומת כנות לקרית מלאכי בקרבת המושב חצב.

כתוצאה מהפיצוץ ברכב נהרג במקום אדיר אבגי ז"ל בן 37 תושב קרית מלאכי.

כעת מתברר כי הוא נשוי לתושבת יבנה אשר למדה בגינסבורג האלון ולהם 3 ילדים.

אירוע הפיצוץ התרחש לעיני בלשים שהיו במעקב אחר המתנקשים. השוטרים פתחו במרדף כולל ירי אחר החשודים בהתנקשות אשר התברר כי ממשפחת ג'ואריש מרמלה. במהלך חילופי האש נהרג אחד המתנקשים תושב ג'ואריש


דיווח המשטרה

שוטרי ימ"ר מרכז הצליחו לעצור הלילה בתום מרדף מלווה בירי מבצעי סמוך לצומת ראם, תושב ג'ואריש וניטרלה נוסף, בחשד למעורבותם ברצח תושב הדרום ע"י פיצוץ רכבו סמוך לחצב


בלשי ההיחידה המרכזית של מחוז מרכז, ניהלו פעילות סמויה ממוקדת כנגד משפחת פשע מג'ואריש,

במסגרתה הצליחו בתום מרדף מלווה בירי, לעצור רכב מסוג מאזדה ובו 2 בני משפחה, לאחר שעפ"י החשד השניים פיצצו רכב של תושב הדרום וגרמו למותו.


בתוך כך, חשוד אחד נעצר ואילו השני נקבע מותו עי גורמי רפואה במרכז הרפואי.


דיווח מד"א

בשעה 20:26 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש, על פיצוץ ברכב בין כביש 7 לכביש 3 סמוך למושב חצב. מדיווח ראשוני חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול ל 2 פצועים, בהם 1 במצב אנוש, ו-1 במצב בינוני. עדכון בהמשך. נועם

בהמשך לאירוע פיצוץ רכב. מיקום האירוע, כביש 40 סמוך למושב חצב.


חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של גבר בן 37, ומעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח קפלן, גבר כבן 33 במצב בינוני עם חבלה רב מערכתית. נועם


חובש מיחידת האופנועים של מד"א יונתן יוזף שמתגורר בסמוך סיפר:


"אני מתגורר במושב סמוך ומיד יצאתי למקום. ראיתי רכב שרוף ומעוך, בכיסא הנהג נלכד גבר כבן 37 הוא היה מחוסר הכרה וללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. מהרכב חולץ גבר כבן 33 בהכרה מלאה עם חבלה רב מערכתית, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תפרסמו גם מידע על נרצחי פייזר
  הגב 02.10.23 19:37
 • אורח

שימו לב, בשל אירועי פסטיבל "קרקס בקלאס" ביבנה, ייחסמו לתנועה ביום שלישי ורביעי (3-4.10) שד' דואני ורחוב העולש החל מהשעה 14:00 ועד חצות.

רכבים חונים בכבישים הנ"ל יגררו ע"ח בעליהם לחניון האיצטדיון העירוני.

לימור עידן | | תגובות: 0


הסדרי חנייה לפסטיבל "קרקס בקלאס" בימים שלישי רביעי 3-4.10


במסגרת אירועי הפסטיבל יחסמו לתנועה ולחנייה בין השעות 14:00 ועד חצות הכבישים הבאים:

שדרות דואני- בקטע שבין שדרות ז`בוטינסקי לרחוב הערבה בשני הכיוונים.

רחוב העולש- בקטע שבין מרכז צעירים ועד רחוב הפטל (ליד מעון נעמ"ת) בשני הכיוונים.
חניית הספרייה העירונית - סגורה

חניונים: באי הפסטיבל מוזמנים לחנות במתחמי החנייה של היכל התרבות, פארק המים, איצטדיון עירוני, מתנ"ס מרגלית.

שימו לב: רכבים חונים בכבישים הנ"ל יגררו ע"ח בעליהם לחניון האיצטדיון העירוני.

יש לנסוע בדרכים חלופיות ולהישמע להנחיות המשטרה והפיקוח העירוני.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

נעם חורב בהיכל התרבות יבנה: ביום חמישי 2.11 יגיע הכותב והיוצר נועם חורב למופע מיוחד- הסיפורים מאחורי השירים. כרטיסים אחרונים בלינק המצ"ב

כרטיסים בעלות של 119 ש"ח

לימור עידן | | תגובות: 0


נעם חורב במופע - הסיפורים מאחורי השירים

כרטיסים אחרונים נותרו להרצאתו של נועם חורב בהיכל התרבות יבנה ביום חמישי 2.11

נעם חורב (38), הוא כותב ויוצר, זוכה פרסי אקו"ם.

בשנים האחרונות הספיק להוציא מאות להיטים שכתב למיטב האמנים מכל קשת המוזיקה הישראלית, ביניהם: ריטה, מירי מסיקה, משה פרץ, שירי מימון, גלי עטרי, רוני דלומי ועוד.
חיבר את רבי-המכר "טיוטה של אושר" ו"שמש בצנצנת", וכן את רבי המכר לילדים "לציונה יש כנף אחת" ו-"טביעת האצבע של איל".

סיפור חייו המרתק של נעם טומן בחובו מסע מפותל, מאתגר ומלא אמונה, אשר במהלכו הגיע למרכז היצירה והמוזיקה הישראלית. צעדיו הנועזים לאורך דרכו המקצועית נחשבים בעיני רבים למודל להצלחה ולהגשמה עצמית. במהלך המפגש מספר בהומור וברגש רב את סיפורו האישי והמרגש, חוזר אחורה אל דרכו האמיצה ורצופת המכשולים לעבר הגשמת החלום, משתף בתהליך כתיבת השירים ויציאתם לאוויר העולם, חושף אנקדוטות פיקנטיות מלב תעשיית המוזיקה, וסוחף את המשתתפים לחוויה מוזיקלית וישראלית מיוחדת ובלתי נשכחת. במופע משולבים קטעים מוזיקליים ייחודיים ונדירים, וקטעים מתוך ספריו.

בין המסרים שנעם מעביר בסיפורו האישי: אמונה בדרך, מסוגלות, התמדה ועשייה ללא פשרות, יצירתיות ועוד.

כרטיסים בעלות של 119 ש"ח

לרכישת כרטיסים לחץ כאן
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סופיה לוין ואוצר שדה , תלמידות הקונסרבטוריון העירוני יבנה, זכו במקומות הראשונים בפסטיבל המוזיקה "כוכבי העתיד" שהתקיים במהלך סוכות

סופיה לוין זכתה בשנים האחרונות במקומות הראשונים בתחרויות שירה שהתקיימו ברחבי הארץ בתחום הג'אז.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית יבנהבפסטיבל "כוכבי העתיד" הארצי שנערך בחופשת סוכות בקונסרבטוריון עירוני - יבנה זכו במקומות הראשונים שתי תלמידות תושבות יבנה , אוצר שדה (סגנון פופ, גיל 9-10) וסופיה לוין (ג'אז, 17+)

סופיה לוין זכתה בשנים האחרונות במקומות הראשונים בתחרויות שירה שהתקיימו ברחבי הארץ בתחום הג'אז.

אוצר וסופיה המוכשרות לומדות תחת הדרכתה של
המורה תמרה רומר בקונסרבטוריון העירוני .
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

כיצד תיראה כיכר אהובה עוזרי בשכונת נאות שמיר ביבנה? עיריית יבנה קוראת לתושבים לעזור בבחירת האלמנט שיוצב בכיכר הסמוכה לבית הספר "ניצנים" . המיצג שייבחר ע"י התושבים עם מירב הקולות יוצב על כיכר אהובה עוזרי

ניתן להצביע בלינק המצורף עד ה20.10

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית יבנהעיריית יבנה ממשיכה בהליך שיתוף לתושבי העיר ומזמינה את התושבים להשפיע על קבלת ההחלטות!

הליך שיתוף הציבור מבוצע באמצעות מערכת דיגיטלית לשיתוף ציבור של חברת רייז איט.

כחלק משדרוג פעולות העירייה ואג'נדה המבקשת לשתף את התושבים בעשייה ובהשפעה על הנעשה בעיר, מקדמת העירייה שיתופי ציבור בהם יוכלו התושבים לקחת חלק, להשפיע ולקבל החלטות שנוגעות לעיר. לשם כך החלה להטמיע העירייה מערכת חדשה לשיתוף ציבור הנסמך על AI.


במסגרת התהליך, תושבים ותושבות יוכלו לבחור כיצד הם רוצים שיראו הכיכרות החדשים בעיר!

במסגרת פיתוח שכונת נאות-שמיר, מתכננת העירייה עיצוב חדש לכיכר הסמוכה לבית ספר "ניצנים" והצבת פסלים בנושא מוזיקה. אתם מוזמנים להביע את דעתכם ואת בחירתם לאלמנט העיצובי לכיכר עד 20.10.

ההצעות יהיו חלק מהשיקולים לבחירת המייצג הסופי וההצבעה פתוחה עכשיו. בחירת התושבים תהווה מרכיב משמעותי בהחלטה הסופית אך תתקבל לאחר שקלול כלל הקריטריונים לרבות התייחסות צוותים מקצועיים ברשות, זמינות חומרים, עלויות וכד'.


ראש העיר, רועי גבאי:

"אנו רואים חשיבות במתן מענה לצרכי ורצונות התושבים, הקשר הישיר עם התושבים, הקשבה להם ושיתוף פעולה עמם. זה המפתח לקבלת החלטות טובות ונכונות יותר לעיר. לשם כך אנחנו פועלים באופן מתמיד וקבוע לקיים שיח שותף עם התושבים והכנסת המערכת היא צעד נוסף, חדשני ומרגש שיאפשר לעשות את זה בקלות, במהירות וסביב נושאים רבים יותר. נושא נראות העיר חשוב לכולנו, לעירייה ולתושבים/ות ומי יותר נכון שיבחר איך תראה העיר מאשר התושבים עצמם".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פסטיבל "קרקס בקלאס" יומיים של הופעות רחוב, מופעי מוזיקה, אקרובטים, תהלוכות, ליצנים ומופע מרכזי של זהבה בן, יתקיימו החל ממחר 3.10 ביבנה! הכניסה חופשית!

זהבה בן - המופע המרכזי שלישי 3.10 בשעה 20:15 רחבת היכל התרבות

לימור עידן | | תגובות: 1
קרדיט: עיריית יבנה


פסטיבל יבנה " קרקס בקלאס" יחל מחר 3.10 עם המון פעילויות לכל המשפחה, הפעלות ,סדנאות רחוב, והופעה של זהבה בן.

מצורפת רשימת האירועים ליום הראשון לפסטיבל:


מופעי חוצות, רחבת היכל התרבות, שלישי, 3.10, החל מ- 17:30- כניסה חופשית

רידמאניה | בשעה 17:30
מופע קצב עצמתי, רב גוני ואינטראקטיבי, המבוצע ל ידי אמניות קצב ברמה הגבוהה ביותר בתחום.
שילוב אדיר בין קטעי תיפוף סוחפים על תופים מוארים והפעלת קהל אדירה באמצעות תיפוף גוף, ביטבוקס וחלוקת מקלות
בסיום כך שכל הקהל הופך ללהקת מתופפים אחת ענקית. המופע מביא לבמה המון תנועתיות, מוזיקה אנרגטית וקצב מעולה.
השילוב בין הוירטואוזיות של האמניות יחד עם מהלך המופע המקפיץ, יוצרים לקהל חוויה חד פעמית שנשארת איתו הרבה

אחרי שהמופע מסתיים.

אסף קלי קלות | 18:00
אקרובט, רקדן, ליצן, להטוטן וכוכב הרוק הגדול מכולם – משתלבים לאדם אחד הידוע כ-“אסף קלי קלות“.
בהשראתם של אגדות הרוק משנות ה50 והקלאסיקות הגדולות של הרוק‘נרול - ”אסף קלי קלות“ נכנס
לקצב בצווארון מורם וסוחף את הקהל למופע קרקסי ומוטרף, שישאיר אתכם צוחקים, מנענעים וצורחים

בהתרגשות. טכניקות קרקס ברמות הגבוהות ביותר, קומדיה, אישיות כובשת ומוסיקה מעולה. המופע מציג להטוטים ברמה גבוהה באלות, כדורים, דיאבולו. להטוטים בגיטרות אש, בחרבות, בגיטרות ובתקליטי ויניל )אמיתיים!(, עמידות ידיים, תרגילי שיווי משקל על מתקן בגובה 1.8 מטר והמון צחוק ואינטראקציה עם הקהל.

נו פרובלם | 18:45
מופע קרקס זוגי המשלב אקרובטיקה, ג‘אגלינג וטרפז זוגי עם ליצנות משובחת.

תהלוכת ג‘אגל ביט |17:30, 18:30, 19:30
תהלוכת מוזיקה, קצב, ג‘אגלינג והמון גרוב. מושכים אליהם את הקהל תוך כדי תהלוכה ויוצרים מעגלי מופע הכולל להטוטנות וירטואוזית, ליצנות ויחד כולם נסחפים ונכנסים לחגיגה של קצב וצבע!

תהלוכת ארטיק מאנקיס |17:45,18:45,19:45
להקת קופים מוזיקליים, ליצנים בנשמתם, מבצעים סצינות מוסיקליות קומיות מרגשות באוירה שמחה וקצבית.
מערכת היחסים של הקופים נעה בין סנכרון מוסיקלי ותנועתי מושלם, לבין מעשי קונדס הדדיים ושובבים.
כשמוסיקה וליצנות נפגשים הם יוצרים קצב וצחוק בקרב אנשים. מופע ייחודי המשלב אלתור עם הקהל והסביבה.

להקת צנרת | 18:00-20:00
יחידת הקומנדו של סצנת הגרוב הישראלית. שני סקסופוני בריטון גדולים נושפים צלילי ביטבוקס נמוכים למקצבי תופים מקפיצים. מלב הקהל לקצה של הבמה, כוח צנרת מרים, נושף ומפזר אנרגיות טובות לכל עבר. המוזיקה של הלהקה מושפעת מסגנונות מגוונים. החל מצלילי רוק מחוספסים, מקצבים פאנקיים, מלודיות מהמזרח ועד לשורשים אפריקאיים.
המופע של צנרת משלב הפעלת קהל, גרוב אנרגטי ומנגינות ליריות אקוסטיות.
ההופעה במתחם הישיבה במדשאה הסמוכה לבורגרים

זהבה בן - המופע המרכזי שלישי 3.10 בשעה 20:15 רחבת היכל התרבות, כניסה חופשיתבמקביל,יתקיימו הופעות רחוב לאורך שעות הפעילות

שדרת פסלים חיים
הפסלים יעמדו לאורך כל שעות הפעילות.

מופע אש
שילוב להטוטי אש ייחודיים עם אקרובטיקה וריקוד בביצוע אומני האש הטובים ביותר בארץ. מופע אנרגטי וסוחף, חוויה עוצמתית לקהל.

כל יום בשעה 19:30 לפני תחילת המופע המרכזי.

בלונאים
קבוצת הבלונאים תציג לכם, ואף תכין לילדים צורות בלונים בשלל צורות וצבעים .

עמדת צילום
בעמדה זו תוכלו להכין לעצמכם מגנט מזכרת מפסטיבל קסום.

עמדת איפור
בואו להתאפר כמיטב הדמיון שלכם ושל המאפרות אשר יגשימו לכם כל פנטזיה .

מתחם מזון ומנוחה
פודטראקס עם מיטב סוגי המזון יעמדו לרשותכם לרכישת מזון ומשקאות.
בצמוד לפודטראקס מתחם ישיבה מרווח שבו ינעימו לכם את הזמן, הרכיבם מוסיקליים.

בין החוגגים בפסטיבל יסתובבו דמויות שונות ליצנים ולהטוטנים
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איזה יופי תמונה של זהבה מימי טיפת מזל
  הגב 02.10.23 14:23
 • אורח

ביום שלישי 3.10 תתקיים כיתת אומן עם צמד המוזיקאים גיא ויהל במרכז הצעירים ביבנה. כרטיסים ב35 ש"ח בלינק המצורף

רחוב עולש 2

לימור עידן | | תגובות: 1


כיתת אמן עם גיא ויהל


גיא ויהל, מהצמדים המצליחים והבולטים במוזיקה הישראלית בעשור האחרון.

גיא ויהל הקימו את הלהקה הראשונה שלהם כשהיו בני 12 בפנימיית הדסים.

הם הוציאו עד היום חמישה אלבומים, כתבו והפיקו עשרות שירים מצליחים שהפכו לחלק מהפסקול הישראלי

והם מגיעים אל מרכז הצעירים ביבנה .

יום שלישי 3.10 בשעה 21:30 תתקיים כיתת האומן במרכז הצעירים

עלות כרטיס 35 ש"ח.

ניתן לרכוש כרטיס בלינק המצ"ב

לרכישת כרטיסים לחץ כאן

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.

מרתון סטנדאפיסטיות קורע יתקיים ביום שלישי 3.10 בהיכל התרבות יבנה, בהנחיית חגית גינזבורג ובהשתתפות סיגל כהנא, אלה קנבסקי, חגית ויינר, רונה נבון.

לינק לרכישת כרטיסים מצ"ב

לימור עידן | | תגובות: 0


מרתון סטנדאפיסטיות קורע בהיכל התרבות יבנה

ביום שלישי 3.10 בשעה 21:30 יתקיים מרתון סטנדאפיסטיות בהנחיית חגית גינזבורג בהיכל התרבות בהשתתפות סיגל כהנא, אלה קנבסקי, חגית ויינר, רונה נבון.

כרטיסים בעלות של 35 ש"ח בלינק הבא-

לרכישת כרטיסים לחץ כאן

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לוחמי הטאקוונדו מיבנה - רז מנסור ויואב דרכמן זכו במדליות זהב באליפות העולם בטקוואנדו לנוער שנערכה באלבניה

את הספורטאים מלווה המאמן יוגב שרעבי במתנסים בעיר יבנה ויהוד, יחד עם אחיו יחיעם מאמן הנבחרת הישראלית.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט:מועדון הטאקוונדו יבנה


לוחמי הטאקוונדו מיבנה רז מנסור ויואב דרכמן זכו במדליות זהב בתחרות הסבב העולמי בטאקוונדו שנערכה באלבניה


רז מנסור , תלמיד כיתה יב' בבית הספר גינסבורג, חבר סגל לוס אנג׳לס של הוועד האולימפי בישראל זכה אמש במדליית זהב במסגרת הסבב העולמי לנוער בטיראנה, אלבניה.
מנסור, השתתף בקטגורית משקל 51 ק״ג נערים, ניצח ברבע הגמר יריב מאיטליה, בחצי הגמר ניצח יריב מאלבניה ובגמר ניצח יריב מספרד וזכה במדלית הזהב ובניקוד לדירוג העולמי לנוער.
יואב דרכמן זכה במדליית זהב במשקל 41 ק״ג קדטים לאחר ניצחון על אלבניה ברבע הגמר, ניצחון על איטליה בחצי הגמר וניצחון על רומניה בגמר.

את הספורטאים מלווה המאמן יוגב שרעבי במתנסים בעיר יבנה ויהוד, יחד עם אחיו יחיעם מאמן הנבחרת הישראלית.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

נותרו כרטיסים אחרונים להופעתו של עידן רייכל ביום חמישי 5.10 באמפי יבנה. כרטיסים החל מ115 ש"ח .

לינק לרכישת כרטיסים מצ"ב

לימור עידן | | תגובות: 0


בסוכות הזה כל המשפחה חוגגת ביבנה!

הזמר והיוצר עידן רייכל יגיע במהלך פסטיבל סוכות להופעה באמפי יבנה

כרטיסים החל מ115 ש"ח ניתן לרכוש בלינק המצורף.

יום חמישי 5.10.23 בשעה 21:00

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הכן את רכבך לחורף: הרלב"ד ואיגוד המוסכים ,מזמינים את בעלי הרכבים, הקטנועים והאופנועים, להגיע לאחד מהמוסכים בבת ים, חולון, יבנה, ראשון לציון, גדרה או רחובות לבדיקת מערכות הרכב ובהן בלמים, צמיגים , אורות מגבים והיגוי, ללא עלות. רשימת המוסכים בלינק בכתבה

המבצע יימשך מה-1.11.2023 ועד 1.3.2024, במהלכו ניתן לבצע את הבדיקה ללא תשלום. האחריות לביצוע הבדיקה היא של הנהגים בכלי הרכב הפרטיים, כאשר רכב שעבר את הבדיקה, יקבל את תווית התקינות הרשמית של המבצע – המעידה על תקינותו של הרכב ומהווה אסמכתא לביצועה.

לימור עידן | | תגובות: 6


נהיגה בתנאי גשם ראשון עלולה להיות מסוכנת גם בקרב נהגים ותיקים ומנוסים: ערבוב של מי הגשמים עם שמן מנועים שהצטבר על הכביש, יוצר תערובת חלקלקה שמחלישה את אחיזת הצמיגים בכביש ומסכנת את משתמשי הדרך.
בישראל, שבה ישנם מרווחי זמן גדולים הגשמים, כמעט כל גשם שיורד יוצר תנאים של "גשם ראשון".

כדי לא להיות מופתעים, הרלב"ד בשיתוף איגוד המוסכים מזמין את הנהגים לבדיקת מערכות הביטחות ברכב לפני עונת הגשמים באחד מהמוסכים המורשים בבת ים, חולון, ראשון לציון, רחובות,יבנה וגדרה .

בימים אלה מתקיימות בדיקות בטיחות במגוון מוסכים ברחבי הארץ, לבדיקת מערכות הרכב ובהן בלמים, צמיגים, אורות, מגבים והיגוי. הרלב"ד, בשיתוף איגוד המוסכים, מזמין אתכם להיכנס לאתר איגוד המוסכים בכתובת iga.org.il, ולתאם בדיקת בטיחות במוסך הקרוב אליכם.

המבצע יימשך מה-1.11.2023 ועד 1.3.2024, במהלכו ניתן לבצע את הבדיקה ללא תשלום. האחריות לביצוע הבדיקה היא של הנהגים בכלי הרכב הפרטיים, כאשר רכב שעבר את הבדיקה, יקבל את תווית התקינות הרשמית של המבצע – המעידה על תקינותו של הרכב ומהווה אסמכתא לביצועה.
השנה, צירף איגוד המוסכים לזכאות הבדיקה גם את בעלי האופנועים והקטנועים.

את רשימת המוסכים המשתתפים במבצע ופרטים נוספים, ניתן למצוא באתר איגוד המוסכים.

בבדיקת הכנה לחורף נבדקות מערכות הרכב החיוניות לבטיחות בכל ימות השנה, ובמיוחד בחורף, בהן:

 • צמיגים (כולל החלופי) – מצבם (האם אינם יבשים), שלמותם, עומק תעלות הניקוז בהם (החריצים) ולחץ ניפוח האוויר.
 • בלמים – תקינותם ויעילות הבלימה שלהם.
 • מערכת היגוי – תקינותה, כולל מצב חיבורי ההגה.
 • אורות – פעולתם וכיוון הפנסים הקדמיים.
 • מגבים – תקינות פעולתם ומצב להבי הגומי.


לאתר איגוד המוסכים
התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  למה לא מצוין באיזה מוסכים אפשר לבדוק את הרכב?
  הגב 01.10.23 12:47
 • אורח
  איפה הרשימת מוסכים?
  הגב 01.10.23 15:21
 • אורח
  בבקשה לפרסם את שם המוסכים המשתתפים במבצע. תודה
  הגב 01.10.23 19:54
 • אורח
  כתבו לכם כמה פעמים להיכנס לאתר איגוד המוסכים ולראות את המוסכים, זה מודגש בכחול. זה הקישור: http://iga.org.il
  הגב 01.10.23 21:33
 • אורח
  Iga.org.il זה הקישור
  הגב 01.10.23 21:40
 • אורח
  איפה ממוקם המוסך בראשון לציון
  02.10.23 23:50
 • אורח

2 מצטרפים נוספים לרשימת "יבנה במרכז" בראשות ראש העיר רועי גבאי: ליאור כה יו"ר הנהגת ההורים באולפנת יבנה ואיש העסקים יוני כנרי

הבחירות המקומיות יתקיימו ב31.10

לימור עידן | | תגובות: 0


2 מצטרפים נוספים לנבחרת יבנה במרכז:

ליאור כהן ויוני כנרי הצטרפו לרשימתו של ראש העיר רועי גבאי בבחירות המקומיות שיתקיימו ב31.10


ליאור כהן
בעל תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה ותואר שני במנהל עסקים למנהלים. בוגר קורס דירקטורים, בוגר קורס מנטורים.
ליאור נשוי + 3 ותיק בעיר יבנה ומוביל פרויקטים חברתיים וקהילתיים בהתנדבות ואלו חלקם:
יו"ר הנהגת ההורים באולפנת יבנה כארבע שנים,
שימש בעבר כיו"ר הנהגת ההורים בבית ספר רבין,
חבר בהנהגת ההורים העירונית קרוב ל10 שנים.
שימש בהתנדבות כמנטור פיננסי לעמותות שונות וכמרצה לחינוך פיננסי בבתי ספר ברחבי הארץ.
ליאור קידם ויזם את פרוייקט "זיכרון בסלון" מזה 8 שנים,
ומשמש כיו"ר ועד בבית כנסת מרכזי בעיר.
בנוסף, ליאור ניהל בעבר מספר סניפים בבנק הפועלים וכיום משמש כמנהל עסקים אזורי - באזור ירושלים .


יוני כנרי בן 40 נשוי לענבל ואבא לנוי ותהל. יוני איש עסקים ויזם אשר התברג בצמרת ענף המזון ומכהן במשרות ניהול בכירות במגוון רשתות.
בנוסף לזה, יוני מתנדב ופעיל שנים רבות במשטרת ישראל במערך הבילוש בעיר וכן, פעיל חברתי אשר שם דגש על המשפחות והילדים המיוחדים, כאב לילדה מיוחדת.
לפני מעט יותר משנה גילה יוני שביתו הבכורה אובחנה על הרצף האוטיסטי ומאז יוני יחד עם ענבל אשתו הקימו קבוצות, תנועות, חוגים, הרצאות ועוד, ופועלים מכל הלב למען המשפחות מיוחדות בכלל וביבנה בפרט.
הקבוצות מונות מאות משפחות ועושות דברים לא פחות ממדהימים בהתנדבות ברובן וחלקן יחד עם אגף הרווחה ביבנה
לאחרונה הוגשה עתירה על ידי יוני, בה נפסק כי לא יקוצר יום הלימודים ובכך אפשר למעשה למשפחות רבות להמשיך בשגרת יומן ככל הניתן.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בדיחות וסרטונים מצחיקים לשבת

מערכת האתר | | תגובות: 2

אחד חושד שאשתו בוגדת בו. אז כשהיא יוצאת בערב מהבית, הוא ממהר לקפוץ למונית ומורה לנהג לעקוב אחריה. כעבור מספר דקות יורדת האשה מרכבה ונכנסת למכון ליווי!
"אני לא מאמין שאשתי עובדת פה!", ממלמל האיש בהלם, ואז פונה לנהג: "רוצה להרוויח 500 שקל? לך כנס עכשיו למכון ליווי, תפוס את אשתי, תביא אותה למונית וקח אותנו הביתה".
הנהג מסכים, נכנס למכון וכעבור שתי דקות יוצא תוך שהוא אוחז בכוח בשיערה של אשה שמקללת אותו ומנסה להשתחרר. הוא פותח את דלת המונית, זורק אותה בפנים ואומר לבעל: "תחזיק אותה!"
האיש מביט באשה וצועק לנהג: "זו לא אשתי!!!"
"אני יודע", משיב הנהג בעצבים. "זו אשתי! עכשיו אני הולך להביא את אשתך
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ♥ :)) ♥
  הגב 30.09.23 10:07
 • אורח
  ❤️😂
  הגב 30.09.23 10:24
 • אורח

שחקן העבר של אליצור יבנה, רום קורניליוס חוזר לשחק בקבוצה בעונת 23/24 !

דבריו של רום על החתימה - ״שמח ונרגש לחזור לאליצור יבנה במטרה מאוד ברורה , להחזיר את הקבוצה לליגה לאומית. מחכה להתחיל את העונה ואעשה הכל כדי להשיג את המטרה.״

לימור עידן | | תגובות: 0רום קורנליוס חוזר לעונת 23/24 באליצור יבנה!
רום קורנליוס בן ה-30 (198 ס״מ) הגארד-פורוורד ,גדל בראשון לציון .
מגיע אל אליצור יבנה לאחר שתי עונות מדהימות בליגה הלאומית כשבעונה האחרונה העמיד נתונים מרשימים של 4.2 נק׳ ו-2.1 ריב׳ ו-2.3 אס׳ למשחק.
השחקן האיכותי שיחק באליצור יבנה בעונת 13-14 בליגה הלאומית , השחקן ישוב ללבוש צהוב כחול בעונת המשחקים הקרובה ויהווה חיזוק משמעותי לסגל של המאמן שלומי כהן.
דבריו של רום על החתימה -
״שמח ונרגש לחזור לאליצור יבנה במטרה מאוד ברורה , להחזיר את הקבוצה לליגה לאומית. מחכה להתחיל את העונה ואעשה הכל כדי להשיג את המטרה.״
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אור ירוק: בעשור האחרון נפגעו ביבנה 65 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים, מתוכם אדם אחד נהרג בשנת 2022 .

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק:"בשנים האחרונות אנו עדים לעליה במספר האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים וזה מחייב את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפעול על מנת לשמור על ההורים של כולנו. אנשים מבוגרים מפחדים לצאת מהבית. את המציאות הזאת חייבים לשנות באמצעות שיפור התשתיות בסביבת ריכוז גבוהה של אזרחים ותיקים - בתי אבות, מרכזי יום לקשיש ומרפאות.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: אור ירוקב-18 בספטמבר 2023, נהרג הולך רגל בן 75 מפגיעת אוטובוס ברחוב בלפור בבת ים. הולך הרגל שסבל מחבלת ראש פונה לבית החולים, אולם תוך זמן קצר נקבע מותו.

מתחילת שנת 2023 נהרגו 61 אזרחים ותיקים (65+) בתאונות דרכים -22% מכלל ההרוגים בתאונות דרכים השנה וכפול מחלקם באוכלוסייה. בעשר השנים האחרונות (2022-2013) נהרגו 768 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים, 77 הרוגים מדי שנה בממוצע, כך עולה מנתוני עמותת 'אור ירוק' המבוססים על נתוני הלמ"ס. הנתונים מתפרסים לרגל יום הזקנה הבין לאומי שחל ב-1 באוקטובר. מטרת המועד הוא להעלאת המודעות הציבורית בנושאים המשפיעים על אזרחים ותיקים ולהביע הערכה לתרומתם של אנשים מבוגרים לחברה.


62% מההרוגים - בתחום העירוני

עוד עולה מהנתונים כי 48 אזרחים ותיקים נהרגים מדי שנה בממוצע בתחום העירוני -62% מהאזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים בעשור החולף (2022-2013).

בשנת 2022 נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים 1,444 אזרחים ותיקים בני 65 ומעלה. מתוך האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני 47 נהרגו ו-350 נפגעו קשה.

תל אביב-יפו בראש

מבט על רשימת הערים שבהן נפגעים הכי הרבה אזרחים ותיקים בתאונות דרכים חושף כי בתל אביב-יפו נפגעו הכי הרבה אזרחים וותיקים בעשור החולף ( 2,234 נפגעים), גבוה יותר מאשר בירושלים (1,145 נפגעים) שניצבת במקום השני. השלישית במספר הנפגעים הגבוה היא חיפה שבתחומיה נפגעו 1,125 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים.

ביבנה:

בעשור האחרון (2022-2013) נפגעו בתאונות דרכים 65 אזרחים ותיקים (65+), מתוכם 1 נהרג ו-8 נפגעו קשה. בשנת 2022 נפגעו בעיר 7 אזרחים ותיקים, מהם 1 נהרג ו-2 נפגעו קשה.האזרחים הוותיקים הם אוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונות דרכים. פגיעת רכב, ולו הקלה ביותר, באדם מבוגר עלולה להיות קטלנית עבורו, להבדיל מפגיעה דומה באיש צעיר, שביכולתו להתאושש ולהחלים. ככל שהגיל מתקדם, כך נסוגות המיומנויות הפיזיות והקוגניטיביות, צפיפות העצם יורדת והיא נשברת ביתר קלות, הראייה והשמיעה נפגעות וקשה יותר להיזהר מפני סכנות, זמני התגובה מתארכים, כוח השרירים נחלש וחלוקת הקשב נעשית קשה.

המציאות מחייבת את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ואת הרשויות העירוניות למצוא פתרונות יעילים להפחתת ההיפגעות בקרב הקשישים. יש להתאים את תשתיות הדרך לנוכחותם של האזרחים הוותיקים, תוך התחשבות בצרכיהם הייחודיים. במספר פעולות פשוטות ניתן להציל חיים רבים:

· ריסון מהירות נסיעת כלי הרכב באזורים בהם יש ריכוז גבוה של אזרחים ותיקים, באמצעות התקנת פסי האטה שמפחיתים את תאונות הדרכים ב-40% במקומות שבהם הם מוצבים.

· הארכת משך האור הירוק ברמזור באזורים בהם ישנו מספר רב של אזרחים ותיקים, יש להאריך את משך מופע האור הירוק ברמזור, כדי לאפשר להם לחצות את הכביש בבטחה ובנחת.

· טיפול במפגעי בטיחות כגון בורות פעורים במדרכות, הנמכת מדרכות בירידה למעברי חציה, שיפור הנראות על ידי סימון מובלט של מעברי החציה וכד'.


עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק:

"בשנים האחרונות אנו עדים לעליה במספר האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים וזה מחייב את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפעול על מנת לשמור על ההורים של כולנו. אנשים מבוגרים מפחדים לצאת מהבית. את המציאות הזאת חייבים לשנות באמצעות שיפור התשתיות בסביבת ריכוז גבוהה של אזרחים ותיקים - בתי אבות, מרכזי יום לקשיש ומרפאות. האחריות היא משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות. יישום תכנית כוללת של שיפור תשתיות בכל ערים והישובים יוביל לצמצום היפגעותם הגבוהה של אזרחים וותיקים ויציל חיים".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מכבי יבנה הפסידה, בית"ר יבנה ניצחה

מכבי יבנה ירדה מהמקום הראשון למקום השלישי

אבי בר | | תגובות: 0


לרגל חג הסוכות משחקי הליגה הוקדמו

מכבי יבנה

מכבי יבנה אשר הייתה במומנטום חיובי ארחה בבית את שמשון תל אביב והפסידה בתוצאה 1 - 0 וירדה מהמקום הראשון למקום השלישי

בית"ר יבנה

בית"ר יבנה במחזור השני העונה ארחה בבית את הפועל שגב שלום ומנצחת 2 - 0 משערים של אלייב אלנור וערוסי ליאל


במחזור הבא

מ.כ. חולון ירמיהו - מכבי יבנה

בני אילת - מ.כ. בית"ר יבנה
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לקראת פסטיבל "קרקס בקלאס" שיתקיים בין ה3-4.10 ביבנה, ייחסמו לתנועה ולחנייה שד' דואני ורחוב העולש. שימו לב להסדרי החנייה לבאי הפסטיבל.

שימו לב: רכבים חונים בכבישים הנ"ל יגררו ע"ח בעליהם לחניון האיצטדיון העירוני.

לימור עידן | | תגובות: 0


הסדרי חנייה - פסטיבל "קרקס בקלאס"

שימו לב באי פסטיבל בקלאס שיתקיים ביבנה בחול המועד סוכות בין התאריכים 3-4.10


במסגרת אירועי הפסטיבל יחסמו לתנועה ולחנייה בין השעות 14:00 ועד חצות הכבישים הבאים:


שדרות דואני- בקטע שבין שדרות ז`בוטינסקי לרחוב הערבה בשני הכיוונים.

רחוב העולש- בקטע שבין מרכז צעירים ועד רחוב הפטל (ליד מעון נעמ"ת) בשני הכיוונים.

חניית הספרייה העירונית - סגורה

באי הפסטיבל מוזמנים לחנות במתחמי החנייה של היכל התרבות, פארק המים, איצטדיון עירוני, מתנ"ס מרגלית.

הפסטיבל מותאם למגוון גדול של קהלים – ילדים, נוער, מבוגרים, קהילות, אנשים עם מוגבלויות ועוד.

בתוכנית:

מיצגים ומופעי חוצות , תהלוכות , הופעות, אקרובטים, להטטונים, ליצנים, בלונאים,מופעי אש,מתחם מזון

שימו לב: רכבים חונים בכבישים הנ"ל יגררו ע"ח בעליהם לחניון האיצטדיון העירוני.

יש לנסוע בדרכים חלופיות ולהישמע להנחיות המשטרה והפיקוח העירוני.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מטרדי זיהום האויר ביבנה: לאחר פגישת מעקב עם הנציגים הבכירים במשרד להגנת הסביבה, השלמת פינוי הר האשפה, אשר פולט ריחות חריפים לכיון יבנה, תתבצע במהלך החודש הקרוב.

ראש העיר, רועי גבאי:"אנו עומדים עם היד על הדופק, תהליכי המעקב והאכיפה ימשכו כולל בדיקות פתע, סיורי פיקוח שוטפים בשטח ומאבק בלתי מתפשר במפעלים פולטים ובכל גורם שיפגע באיכות החיים

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית יבנהמטרדי זיהום האוויר: "העירייה עם היד על הדופק"

במסגרת המאבק להבטחת אוויר נקי והפסקת הזיהום התקיימה פגישת מעקב תיאום וסטטוס עם הנציגים הבכירים במשרד להגנת הסביבה. בפגישה השתתפו ראש העיר, רועי גבאי, מנהל מחוז המרכז, גידי מזור, מנהל מחוז הדרום אמיר זלצברג, מנכ"לית איגוד ערים חבל אשדוד, רומי דנן ומנהלת תחום אכיפה ופיקוח במשרד להגנת הסביבה בוקי ליכטמן. בפגישה לקחו חלק נציגי העירייה הרלבנטיים ונציג מטה מאבק התושבים, אדיר קיסר.

בפגישה נמסר דיווח לגבי מתחם 'טל-אור כראדי' ולפיו מאז השריפה, במרץ האחרון , התקיימו פעולות אכיפה ועיצומים כספיים מצד המשרד להגנת הסביבה. בחודש האחרון החל פינוי המתחם, כ-70% מהר האשפה פונה והשלמת הפינוי צפויה בחודש הקרוב (האתר פולט ריחות הנובעים מתהליך הפינוי).


לגבי מט"ש אגן אדמה נמסר כי נעשו פעולות מונעות מצד המפעל בהמשך לשימועים של המשרד להגנת הסביבה וכעת נדרשו מפעילי המתקן להתקין סנן RTO שדורש היתר בניה מעיריית אשדוד. בנוסף התקבל אישור נופי/סביבתי כחלק מהדרישות לפני הגשה לוועדת תכנון ובניה. בעניין זה ראש העיר רועי גבאי שוחח עם ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי על מנת לזרז את הנושא בוועדת התכנון של עיריית אשדוד. להערכת גורמי המקצוע הצפי להקמת המבנה הנדרש הינו כחצי שנה.


במט"ש יובלים בוצעו פעולות אכיפה והסדרת תהליכים במתקן כולל קירוי לצמצום ריחות והאתר נמצא תחת מעקב וביקורת.


באשר לתמ"א 75 נמסר כי בשבוע שעבר נערך דיון במינהל התכנון לבחינת חלופות להעברת קונדנסט. ראש העיר הביע התנגדות נחרצת וחד-משמעתית לחלופה זו כאשר כלל הגורמים בעיריית יבנה, מחוז מרכז, מחוז דרום, איגוד ערים ועיריית אשדוד תמימי דעים כי חלופה זו אינה מקובלת.


ראש העיר, רועי גבאי:

"אנו עומדים עם היד על הדופק, תהליכי המעקב והאכיפה ימשכו כולל בדיקות פתע, סיורי פיקוח שוטפים בשטח ומאבק בלתי מתפשר במפעלים פולטים ובכל גורם שיפגע באיכות החיים. לבקשתי יתקיימו דיגומים נוספים בעיר יבנה במוקדים נוספים כדי לקבל מידע נוסף שיסייע במיגור המטרדים".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

גם מזרח יבנה תהפוך לשכונה ירוקה! חברת אלקטרה זכתה במכרז של 212 מיליון ש"ח לתכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מערכת פניאומטית לאיסוף פסולת מהבתים בשטח מתחם יבנה מזרח

השטח כולל כ-12,500 יח"ד וכן כ-440 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה

אבי בר | | תגובות: 0


השכונה החדשה הצפוייה להיבנות במזרח יבנה תתוכנן בנושא אשפה כמו בשכונה הירוקה לאחר שחברת אלקטרה באמצעות אלקטרה תשתיות זכתה במכרז לתכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מערכת פניאומטית לאיסוף פסולת בשטח מתחם יבנה מזרח-שורק הכולל כ-12,500 יח"ד וכן כ-440 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה. עבודות ההקמה צפויות להימשך כ-40 חודשים ממועד קבלת צו התחלת עבודה ותקופת התפעול והתחזוקה צפויה לעמוד על 6 שנים עם אופציה להארכה על ידי העירייה

התמורה הצפויה לחברה בגין הפרוייקט עומד על כ- 212 מיליון ש"ח .
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ראש העיר מזמין את תושבי יבנה להגיע לסוכתו ביום ראשון ושני (1-2.10) ,לשיחה אחד על אחד עימו ועם נבחרת "יבנה במרכז" ולדון יחדיו בנושאים החשובים לתושבים.

רחוב גיבורי החיל 1

לימור עידן | | תגובות: 0


״נזמן לאושפיזין״

ראש העיר רועי גבאי מזמין את תושבי יבנה להגיע אל הסוכה של נבחרת יבנה במרכז לשיחות של אחד על אחד בענייני העיר ונושאים החושבים עבור התושבים

התושבים מוזמנים להגיע אל הסוכה של ראש העיר ביום ראשון ושני 1-2.10 ברחוב גיבורי החיל 1


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

יום ההליכה העולמי בסימן חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד יצויין גם ביבנה ביום מלא פעילויות ספורט שיתקיימו בפארק החבלים ביום שלישי 24.10

כניסה חופשית!

לימור עידן | | תגובות: 0


יום ההליכה העולמי בסימן חודש המודעות לסרטן השדץ

ביום שלישי 24.10 יתקיים יום ההליכה העולמי בסימן חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד ביבנה.

תושבי העיר מוזמנים להגיע ולהשתתף בפעילויות ספורט לכל המשפחה בפארק החבלים ביבנה.


להלן תוכנית האירוע:
16:30 - תחנות ספורט לכל המשפחה- מתחם ג’ימבורי לגיל הרך.
18:30 - מופע להקות עירוניות.
19:00 - יציאה לריצה/הליכה 2.2 ק”מ.
19:15 - זומבה עם שירלי כתר.
כניסה חופשית!
שותפים: מחלקת הספורט, הרשת למרכזים קהילתיים, משרד התרבות והספורט, משרד הבריאות, רשת ערים בריאות בישראל, אפשרי בריא יבנה, האגודה למלחמה בסרטן, הפועל, גמאני רצה.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סוכות לכל המשפחה ביבנה , ביום ראשון 1.10 תתקיים פעילות לכל המשפחה בנושא מיחזור בבית סלומון ביבנה

עלות למשתתף 10 שקלים.

לימור עידן | | תגובות: 0


סוכות בבית סולמון

מופע אינטראקטיבי לכל המשפחה בנושא מיחזור זה כל הסיפור

יום ראשון 1.10 בשעה 17:00

במרכז הקהילתי בית סולמון ביבנה

עלות למשתתף 10 שקלים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל