הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

ראשון לציון נמצאת במקום השני בארץ בכמות הביקושים לפנטהאוזים בשנת 2020

שוק הנדל"ן בראשון לציון! 

דירת 3 חד' בשכונת כצנלסון נמכרה ב - 1.790,000 ש"ח ודירת 4 חד' בשכונת נווה ים נמכרה ב - 2,275,000 ש"ח

במהלך שלוש השנים האחרונות אושרו ברחובות בנייתן של כ500 יח"ד במסגרת תוכניות התחדשות עירונית

מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה? חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין מסביר מהן 3 המלכודות מהן יש להיזהר בקניית דירה ואיך להימנע מפסילת משכנתא

ישנם שלושה סוגי מלכודות בהן עלול קונה פוטנציאלי ליפול. המלכודת הראשונה מתייחסת לבעלות על הנכס. המלכודת השניה היא המלכודת התכנונית. המלכודת השלישית מתייחסת לשווי הנכס.

אבי בר | | תגובות: 1
קניית דירה הוא אירוע משמעותי שדורש הון לא מבוטל. לכן חשוב לוודא לפני שרוכשים את הדירה המבוקשת, האם המחיר הנדרש אכן משקף את שוויה האמיתי. קניית דירה במחיר לא ריאלי עלולה להוביל לסירוב בקבלת משכנתא מצד הבנק ולהסתמכות על הון עצמי גבוה מהצפוי, דבר אשר לא תמיד אפשרי.

אז לפני שחותמים חוזה, מסביר חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין מהן המלכודות מהן מומלץ להתחמק ומדוע חשוב לפנות להערכת שמאי לפני הקניה.


ראשית יובהר כי במהלך רכישת הדירה נתקל הקונה במגוון אנשי מקצוע (מתווך, עו"ד, יועץ משכנתאות וכד'). לכל איש מקצוע קיימות יכולות האופייניות לו אולם חשוב מאד להדגיש כי היכולת המקצועית והחוקית להערכת שווי נכס – שמורה לשמאי המקרקעין בלבד!! אף איש מקצוע אחר לא מוסמך על פי חוק להעריך שווי נכס ומכאן כי "הערכה" הנעשית שלא על ידי שמאי מוסמך, וודאי כזו הנעשית על ידי "מחשבון" / "מחירון" עלולה לסבך מאד את הקונה ולהפילו נפילה כואבת במלכודות עליהן יפורט להלן.


ישנם שלושה סוגי מלכודות בהן עלול קונה פוטנציאלי ליפול.


המלכודת הראשונה מתייחסת לבעלות על הנכס:

"הדבר הראשון שבודק שמאי המקרקעין הוא האם הזכויות בכל רכיבי הנכס אכן שייכות למוכר ומהוות חלק מהנכס", מסביר מסילתי: "למשל, אם קונה מעוניין לקנות דירת גן, יש צורך לבדוק האם הגינה הצמודה פיזית לדירה אכן צמודה אליה קניינית גם ברישום בטאבו ולא רק "סופחה" אליה באופן פיראטי".


לא כל מה שהמוכר מצהיר עליו כחלק מהנכס אכן צמוד לדירה בפועל: "חשוב לבדוק גם את שייכותם של אלמנטים נלווים כגון מחסן או חניה לדירה. יש לבחון האם החניה אכן צמודה לדירה בטאבו, מה טיבה (פתוחה / מקורה / תת קרקעית) והאם היא אכן ממוקמת במקום בו טוען המוכר. כל אי דיוק ברכיבים הצמודים לנכס עלול לפגוע בשווי", מסביר מסילתי.
המלכודת השניה היא המלכודת התכנונית.

השמאי בודק האם כל החלקים בנכס בנויים כחוק. לדוגמה, דירת שלושה חדרים עם מרפסת בה בעל הנכס החליט לסגור את המרפסת ולמכור אותה כעת כדירת ארבעה חדרים אינה דומה בשוויה לדירה ארבעה חדרים אמיתית. לעניין מספר החדרים בדירה יש לזכור כי: "הגדרת "חדר" בחוק היא מאוד ברורה שכן חדר לא יכול להיות קטן מ-8 מ"ר" עוד. חשוב לדעת האם נעשו שינויים בנכס והאם נעשתה בו בנייה בלתי חוקית".


המלכודת השלישית מתייחסת לשווי הנכס:

"רוכש דירה צריך להבין שאין שני נכסי מקרקעין זהים ואסור להישען אוטומטית על מאגרי נתונים או מאגרי מידע שכן אופן ניתוח הנתונים – ראוי שיעשה באופן מקצועי", אומר מסילתי: "ניתוח לא מקצועי של הנתונים או התבססות עיוורת על מחשבונים / מחירונים יכולה להוביל לטעויות קשות בניתוח ולביצוע עסקה בהפסד. לדוגמא, שתי דירות ארבעה חדרים הממוקמות באותו בניין ובאותה הקומה, יכולות להיות בעלות שווי שונה משמעותית זאת בשל מפרט שונה, נוף, כיווני אוויר וכד'".


מסילתי מסביר שצריך לשים לב גם לסביבה הקרובה לדירה:

"למשל, נגישות טובה למרכזים מסחריים ולתחבורה ציבורית, לרוב תעלה את שווי הדירה, זאת כמובן כל עוד הדירה לא ממוקמת ממש מעל המרכז המסחרי אן בצמוד ממש לתחבורה הציבורית עצמה". לעיתים בדיקת שמאי מפתיעה אפילו את מוכר הדירה, אשר לא תמיד מודע למאפיינים המלאים של הנכס שלו ושל הסביבה הקרובה לו מסביר מסילתי ומדגים: "אם ממש בסמוך לנכס המוצע למכירה עתיד להיבנות קניון או שהנוף הפתוח עתיד להיעלם בגלל בנייה שמתוכננות להתחיל בסמוך לדירה תוך מספר שנים, תהיה לכך השפעה על שווי הדירה".


לסיכום, חשיבות בדיקת נכס טרם רכישתו עצומה. הסתמכות על גורמים אשר אינם מחזיקים בסמכות החוקית להעריך נכסי מקרקעין, וודאי הסתמכות עיוורת על "מחשבונים"/מחירונים בלבד, יכולה לגרום נזק עצום אשר לא פעם אינו הפיך.


על מחבר המאמר

חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כבר ראינו שמאים שמשנים מחירים למכריהם, וראינו שמאים שבשמאות מוקדמת שהיא היקרה מאשר החלופה של שמאות לאחר קניה שהיא הזולה מבנהן, ששוויים משתנה רק כי השמאי מקבל יותר תמורה בעד העבודה איזה עולב, הזנתם את המקצוע
  הגב 18.08.19 08:37
 • אורח

אושרה התוכנית לבניית מגדל המגורים בקריית שרת בחולון שיכלול שילוב של מסחר, כיכר וחניון תת קרקעי עם חניות ציבוריות

חיזוק המרכזים השכונתיים הינו חלק מתפיסה כוללת שמקודמת בימים אלו במסגרת עדכון תוכנית המתאר ומטרתה להחיות את לב השכונות בפעילות ציבורית ובמתן שירותים לתושב בקרבת הבית.

מערכת האתר | | תגובות: 0
קרדיט הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים


אושרה תוכנית למגדל מגורים בעירוב שימושים בקריית שרת בחולון

המתחם יכלול גם מסחר, מבנה ציבורי עם גג ירוק, כיכר עירונית וחניון תת קרקעי כולל חניות ציבוריות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב אישרה למתן תוקף תוכנית להקמת מגדל בעירוב שימושים ברחוב משה שרת 30 בחולון.

התוכנית מציעה פרויקט ייחודי הכולל מגדל מגורים עם 100 יח"ד, מסחר במפלס הרחוב המקושר למרכז המסחרי הקיים ומבנה ציבורי בן 2 קומות עם גג ירוק הפונה אל מרחב ציבורי פתוח ואיכותי. המרחב הציבורי כולל גם כיכר עירונית, המקשרת את רחוב שרת עם מבני הציבור במתחם. כמו כן, יוקם חניון תת קרקעי הכולל חניות ציבוריות.

חיזוק המרכזים השכונתיים הינו חלק מתפיסה כוללת שמקודמת בימים אלו במסגרת עדכון תוכנית המתאר ומטרתה להחיות את לב השכונות בפעילות ציבורית ובמתן שירותים לתושב בקרבת הבית.

כדי לממש את התוכנית נדרש היזם להגיש לאישור מהנדסת העיר תוכנית עיצוב אדריכלי במסגרתה יפורטו ויתואמו נושאי התפעול, הפיתוח והעיצוב וזאת כדי לוודא תוצר אדריכלי ראוי.

התוכנית קודמה באגף תכנון העיר שבמינהל הנדסה. משרד ברעלי לויצקי כסיף ערך את התוכנית וחברת אזורים היא היזם. ניהול תכנון: ברקוביץ – ניהול תכנון והנדסה עירונית

מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג:

"ברחבי חולון מקודמות כיום יוזמות רבות, כאשר בבסיס כל תוכנית עומדת לנגד עינינו התועלת הציבורית, בדגש על מתן מענה לצרכי הציבור והמרחב הציבורי הסובב אותו. בעיריית חולון מבינים שהאוכלוסייה גדלה ונדרש מענה לתוספת יחידות דיור ואנו מוודאים את מתן האיזון הנכון בין הצרכים השונים ומייצרים ערך מוסף לטובת התושבים".

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אושרה שכונה חדשה בראשון לציון "שכונת החצבים" הכוללת 1000 דירות

השכונה החדשה תהיה בצמוד לשיכון המזרח ותכיל בניינים בני 5 - 30 קומות

אבי בר | | תגובות: 13
הדמיה "הורוביץ אדריכלים"פורסמה להפקדה התכנית להקמת שכונת החצבים בראשון לציון . התכנית שאותה מקדמת רשות מקרקעי ישראל "שכונת החצבים "בראשון לציון צפויה לחבר בין שכונת הרקפות שנבנית במסגרת "מחיר למשתכן" ובין שטח מחנה צריפין שצפוי אף הוא להתפנות לטובת השכונות: נרקיסים והנוריות. שכונת החצבים ראשון לציון ממוקמת במזרח העיר בצמוד לשכונת שיכון מזרח וצפויה להכיל 1000 יחידות דיור וכן קריית חינוך נרחבת אשר תיתן מענה לצרכי התושבים.החיבור בין אופי ומרקם הבניה השונה בין חלקי העיר הוותיקים והחדשים יעשה באמצעות דירוג בגובה הבינוי כך שהבינוי בחלק המערבי הצמוד לשכונות הקיימות יהיה הנמוך ביותר וגובה המבנים ילך ויעלה לכיוון שטח המחנה המתפנה ממזרח וזאת בכדי לשמר את ייחודיותן של השכונות הוותיקות.
בשכונה תוקם קריית חינוך אזורית וכן מבני ציבור בהיקף נרחב הן לטובת השכונה והן לשכונות הסמוכות וזאת בנוסף לפיתוח שכונת המגורים נרחבת בלב אזורי הביקוש בבניה מרקמית של 5-30 קומות תוך עירוב שימושים המשלב מסחר ותעסוקה ושטח ציבורי עבור דיור לעולים חדשים וקשישים.
התוכנית תוכננה על ידי משרד "הורוביץ אדריכלים".


לדברי מנהל מרחב מרכז דוד מזרחי:

"הפקדת התוכנית מהווה אבן דרך משמעותית בפעילות רמ"י להגדלת היצע הדיור בלב אזורי הביקוש ובפרט במרכז הארץ וקודמה בזכות שיתוף הפעולה הפורה בין עיריית ראשון לציון והעומד בראשה מר רז קינסטליך ורמ"י כחלק מהסכם הגג.התוכנית תהווה "גשר אורבני" בין השכונות המוקמות ע"י רמ"י בתחום מחנה צריפין המתפנה ובין שכונות העיר הוותיקות וזאת בכדי ליצור אורגניזם עירוני אחד ומאוחר תוך שימור אופיו הייחודי של כל חלק. בנוסף תכלול השכונה קריית חינוך נרחבת וזאת מתוך תפיסה הוליסטית של מתן מענה לכלל הצרכים הנדרשים לשכונות החדשות בד בבד עם שדרוג השירות הניתן לשכונות הוותיקות."


יעקב קווינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל

בירך על ההחלטה, לדבריו "השכונה החדשה תעניק פתרונות דיור מגוונים לשנים רבות קדימה באחד מאזורי הביקוש הנחשקים בארץ ותקשר בין אוכלוסייה וותיקה למשפחות צעירות".
התפרסמו 13 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הצפי ינואר 2027 בעלות של 19 מליארד שקל לכ108 בתים
  הגב 04.05.21 20:17
 • אורח
  לנה כל כך יקר?
  הגב 04.05.21 21:27
 • אורח
  בסמוך אליהן נמצאת שכונת כפר אריה שכונה של ראשוני המתיישבים צריך לשמור על היחוד שלה ולטפח אותה
  הגב 04.05.21 22:26
 • אורח
  מה לגבי תחבורה ציבורית? קו רכבת נוסף אולי ? רכבת קלה ? חיבור תשתיתי לכביש 6/4?
  הגב 04.05.21 23:52
 • אורח
  ברור אך ורק תחבורה ציבורית
  05.05.21 17:41
 • אורח
  נכון כל הכבוד
  הגב 05.05.21 00:17
 • אורח
  שבילים להולכי רגל ומרכז למסחר וקניות....אין פה היום בקרבת השכונות המזרחיות יותר....מתי בדיוק???
  הגב 05.05.21 06:57
 • אורח
  אין ספק שראש העיר לא דאג לשכונות אלה...נחכה עד 2027????
  הגב 05.05.21 06:59
 • אורח
  אוף... די באמת כמה אפשר לקטר
  05.05.21 08:06
 • אורח
  הדגש בעיר צריך להיות, תעסוקה, יותר מ 70 אחוז מהתושבים העובדים, נאלצים לצאת לערים השכנות למקורות תעסוקה.
  הגב 05.05.21 08:48
 • אורח
  וכולם יגיעו לקניון "המפואר" בשיכון המזרח. בפניה השניה אחרי המקבץ נדבות השני... עזה זה כאן
  הגב 05.05.21 15:03
 • אורח
  עוד שכונות.עוד רכבים עוד פקקים. בסוף כולנו נשלם על זה ויותר ארנונה
  הגב 05.05.21 15:56
 • אורח
  שיסעו באוטובוס לא יהיו פקקים מתערב איתך אם יסעו לפחות 80% באוטובוס מבטיח לך אין פקקים אם יש מה תרצה תקבל
  05.05.21 17:40
 • אורח

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

המרוץ לדירה להשכרה בראשון לציון! כ - 700 איש נרשמו להגרלת פרוייקט השכירות לטווח ארוך של אזורים בשכונת רקפות. האכלוס יחל בחודשי הקיץ הקרובים

הפרויקט כולל שני מגדלים בגובה 24 קומות, בשכונת "הרקפות" החדשה במזרח העיר. בפרויקט משווקות 216 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, בתמהיל דירות מגוון הכולל 3, 4 ו-5 חדרים, במחיר שוק התחלתי לדירה של 3,920 ₪ שקל. בכל מגדל יעמדו לרשות הדיירים חדר כושר מאובזר, חדר דיירים ולובי מפואר אשר יתוחזקו באופן שוטף על ידי חברת Living.

מדור הנדל"ן | | תגובות: 19
קרדיט תמונה: 3Division


קרן הריט "אזורים Living" מבית אזורים מדווחת על כ - 700 נרשמים להגרלה של פרויקט להשכרה לטווח ארוך בשכונת "הרקפות" בראשון לציון. הפרויקט מהווה את אחד הפרויקט המובילים בתחום ההשכרה לטווח ארוך. רוב הנרשמים, כ- 65%, הינם תושבי העיר ראשון לציון, ולצידם עוד כ-20% מהנרשמים הינם תושבי הערים: חולון, תל-אביב, בת ים, באר יעקב, רמת גן ורחובות. במקביל להגרלה משווקת אזורים Living את יתרת הדירות בפרויקט במסגרת שוק חופשי כשלשוכרים מובטחת יציבות במחיר שכירות ידועים מראש לתקופה של עד 10 שנים קדימה.

54 דירות, המהוות 25% מסך יחידות הדיור ששווקו, בנות 3 ו-4 חדרים הוצעו במחיר מופחת של כ-20% ממחיר דירה בשוק החופשי וכן, יתר הדירות משווקות במסגרת השוק החופשי לכל המתעניינים. ההליך ההגרלה נעשה על פי מספר שלבים מוגדרים מראש. ראשית, ההגרלה מיועדת לבעלי תעודת זכאות בתכנית "מחיר למשתכן" במעמד חסר דירה.

הפרויקט כולל שני מגדלים בגובה 24 קומות, בשכונת "הרקפות" החדשה במזרח העיר. בפרויקט משווקות 216 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, בתמהיל דירות מגוון הכולל 3, 4 ו-5 חדרים, במחיר שוק התחלתי לדירה של 3,920 ₪ שקל. בכל מגדל יעמדו לרשות הדיירים חדר כושר מאובזר, חדר דיירים ולובי מפואר אשר יתוחזקו באופן שוטף על ידי חברת Living.

אכלוס הפרויקט יחל בחודשי הקיץ הקרובים.


ערן ענבים, מנכ"ל אזורים Living :

"אנו שמחים וגאים להכריז על סיום ההגרלה בפרויקט המוביל של אזורים Living בשכונת "הרקפות", החדשה והמודרנית. זיהינו ביקושים גדולים מאוד לפרויקט ולדירות בו. ראשון לציון הפכה לאחת מן הערים המובילות במהפכת הדיור בשכירות מוסדית ארוכת טווח בישראל ואנו מברכים על כך. הפרויקט מהווה בשורה משמעותית לשוק השכירות לטווח ארוך בישראל ומביא לידי ביטוי את כל היתרונות בתפיסת המגורים של אזורים LIVING: מגורים בשכירות ארוכת טווח בסטנדרט גבוה ובאווירה קהילתית, ביטחון לגבי תקופת השכירות וגובה דמי השכירות ושקט נפשי בכל הנוגע לתחזוקת הדירה, הבניין ומתחם הפרויקט כולו."
התפרסמו 19 תגובות לכתבה.
 • אורח
  על תשכחו לרשום שדירה 3920 זה דירה 3 חדרים פלוס מבקשים חודשיים שכירות לביטחון פלוס שטר חוב חתום על ידי 2 ארבים פלוס 6 חודשים של ועד הבית שהוא 496 לחודש גם ארבות קיצור לא שווה
  הגב 02.05.21 17:20
 • אורח
  אחי נהיה סחרחרות רק מלקרוא את מה שרשמת. מרוב שגיאות כתיב,+ אין פסיק או נקודה, +לא יודעים איפה נגמר משפט. קיצר… יש לך את זה ביותר תקין?
  02.05.21 18:37
 • אורח
  צודק לגמרי במה שכתבת! לא שווה! ולמגעיל שהגיב הבנתי מצויין מה רצה לכתוב עם כל השגיאות כתיב...כל מה שעוברת מדינת ישראל ואנשים כאן לא יודעים לסתום פה ולקבל את השונה
  02.05.21 20:59
 • אורח
  צודק
  02.05.21 23:18
 • אורח
  לא אמרו כלום עובדים על אנשים בעניים
  הגב 02.05.21 18:37
 • אורח
  אבקש להירשם לדירה בשכירות לתקופה ארוכה הנייד שלי 0645479888
  הגב 02.05.21 18:41
 • אורח
  תיקון למספר הנייד 0545479888
  הגב 02.05.21 18:42
 • אורח
  מחירים בשמיים....
  הגב 02.05.21 18:48
 • אורח
  מה המחיר של דירה 6 חדרים ?? 20000 אלף טוב שלא המחירים בשמיים מוגזם גנבה לאור יום !!!
  הגב 02.05.21 18:55
 • אורח
  וועד בית כ - 500 ש"ח ארנונה כ- 1500 ש"ח לחודשיים.
  הגב 02.05.21 18:59
 • אורח
  חבל שמי שזקוק לפרוייקט הזה והוא תושב ראשון לא זוכה,
  הגב 02.05.21 19:07
 • אורח
  תעתפו את המיגדל בניילון ניצמד, ותעלו אותו שלו יתלכלך
  הגב 02.05.21 19:17
 • אורח
  לא שווה! מיסי עירייה 1500 לחודשיים ועד בית כ500 שקל מאיפה נביא?
  הגב 02.05.21 19:27
 • אורח
  "אנו שמחים וגאים להכריז על עושק התושבים. במיוחד זוגות צעירים !! ╝ + ☼ ╕ ╤
  הגב 02.05.21 20:22
 • אורח
  למה לא פירסמו??? אחרי שניגמרה ההרשמה, מפרסמים??
  הגב 02.05.21 23:06
 • אורח
  איך אפשר להירשם?
  הגב 03.05.21 10:36
 • אורח
  עצוב שככה מתיחסיים לזוגות הצעירים שמשרתים בצבא,זה מה שנותנת המדינה, חבל,,למעלה רק רבים איזה שר יהייה,במקום לדאוג לצעירים. ו
  הגב 03.05.21 15:16
 • אורח
  כשמתקשרים אין זכר למחירים האלו. הציעו לי 3 חדרים ב 5250 שח!!!
  הגב 03.05.21 19:50
 • אורח
  אנחנו רוצים להזכיר איך עושים
  הגב 05.05.21 19:01
 • אורח

שוק הנדל"ן בראשון לציון! דירת 3 חד' בשכונת כצנלסון נמכרה ב - 1.790,000 ש"ח ודירת 4 חד' בשכונת נווה ים נמכרה ב - 2,275,000 ש"ח

הדירות נמכרו באמצעות לוח הנדל"ן של be106 חדשות ראשון לציון

אבי בר | | תגובות: 11


בשבוע האחרון נמכרו 2 דירות. בשכונת כצנלסון ובשכונת נווה ים. 2 הדירות פורסמו בלוח be106 חדשות ראשון לציון ושווקו על ידי יועצות הנדל"ן אנה שוורץ ושחר משה ממשרד התיווך של be106

דירת 4 חד' בשכונת נווה ים – 2,275,000 ₪

ברחוב המבוקש ביותר בנווה ים - רחוב מבצע חירם, נמכרה דירת 4 חדרים, בגודל 96 מ"ר, בקומה 9 מתוך 17 קומות בבניין בוטיק בן 6 שנים במחיר 2,275,000 ₪ . הבית כולל ממ"ד, מחסן בגודל 10 מ"ר . מרפסת שמש 10 מ"ר חניה בטאבו.

הדירה הוסבה ל- 3 חדרים מרווחת מאוד

הדירה נמכרה על ידי אנה שוורץ 055-970-7122דירת 4 חד' בשכונת כצנלסון - 1,790,000 ש"ח

ברחוב הגדוד העברי בשכונת כצנלסון במערב הוותיק המבוקש בראשון לציון בקרבת מרכז העיר נמכרה דירת 4 חדרים, בגודל 85 מ"ר, קומה 2 מתוך 7 קומות במחיר 1,790,000 ₪. הדירה מושקעת ומשופצת מהיסוד כחדשה כולל יחידת הורים, בתוספת מעלית, חניה בהשכרה, חדר ממ"ד ומרפסת שמש מחסן

הדירה נמכרה על ידי שחר משה 055-970-5113

ואנה שוורץ 055-970-7122
התפרסמו 11 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הגדוד העיברי זה במזרח העיר ולא בשכונת כצנלסון
  הגב 27.04.21 09:27
 • אורח
  צודק/ת
  27.04.21 09:43
 • אורח
  צודק/ת
  27.04.21 10:07
 • אורח
  התכוונו לדגל העיברי
  27.04.21 13:13
 • אורח
  המחירים רק יעלו, ראשון הופכת לתל אביב, גם מבחינת אזורי בילוי וגם מבחינת קרבה לאזורי תעסוקה
  הגב 27.04.21 10:03
 • אורח
  הדירות לא יורדות גם בקורונה
  הגב 27.04.21 11:07
 • אורח
  מכרתם גם את הדירה שלי, למה לא פרסמתם?
  הגב 27.04.21 11:43
 • אורח
  אנה ושחר אלופות
  הגב 27.04.21 11:43
 • אורח
  בכותרת רשום 3 חדרים .. תחליטו
  הגב 27.04.21 19:12
 • אורח
  אחלה עיתון, אשמח לקבל עוד מידע על עסקאות בראשון לציון
  הגב 27.04.21 19:53
 • אורח
  התכוונו לרח הדגל העברי בשכונת כצנלסון כתבו בטעות ר"ח הגדוד העברי שנמצא בשכונת רמבם
  הגב 28.04.21 00:55
 • אורח

בלה ברדה ברקת, עו"ד, מומחית להשקעות נדל"ן ועירוניות "המחירים רק ממשיכים לעלות - בזמן אירועי טרור, בתקופת המשבר הכלכלי של שנת 2008 - וכך יהיה גם בימים שלאחר הקורונה"

עו"ד בלה ברדה ברקת "לגבי אלו שמתלבטים האם זה הזמן הנכון לרכישת דירה? נותר רק לומר שאין כל סיבה לחכות לניסים כי המחירים בתנועה לכיוון אחד. האם יוכלו משקי הבית לרכוש דירות באיזורי הביקוש בשנים הקרובות? נראה כי חלומות יתפוגגו בעיקר עבור הזוגות הצעירים.

אבי בר | | תגובות: 0
צילום עדי לם


האם באמת שוק הדיור אשר מכונה 'קטר המשק' ימשיך לתפקד? בינתיים הנוסעים הולכים כעיוורים אחרי חלום רכישת הדירה על אף שהקורונה והסגרים הביאו לקריסה של אלפי עסקים קטנים ובינוניים ומספר המובטלים עמד בשיאו על מיליון. עקב כך בתחילת המשבר דובר על קיפאון של מחירי הדירות – שיח אשר נראה כיום רחוק מהמציאות, והדגש בימים אלו צריך להיות על זריקת עידוד לענף הנדל"ן. בעוד מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מספר הדירות שהונפקו בהיתרי בנייה בשנת 2020 הוא כ- 51,660, ירידה של 7.8% לעומת שנת 2019 – נראה כי הטיפול צריך להיות גמיש ומהיר.


המחירים רק ממשיכים לעלות - בזמן אירועי טרור, בתקופת המשבר הכלכלי של שנת 2008 - וכך יהיה גם בימים שלאחר הקורונה. כשישנה התמעטות בעתודות הקרקע הזמינה לבנייה ועיכובים רבים בהוצאת היתרי בנייה, והגידול באוכלוסייה נמשך - עליות המחירים מקבלות דחיפה נמרצת. לגבי אלו שמתלבטים האם זה הזמן הנכון לרכישת דירה? נותר רק לומר שאין כל סיבה לחכות לניסים כי המחירים בתנועה לכיוון אחד. האם יוכלו משקי הבית לרכוש דירות באיזורי הביקוש בשנים הקרובות? נראה כי חלומות יתפוגגו בעיקר עבור הזוגות הצעירים.


כיצד ניתן לראות את האור בקצה המנהרה בעתיד הקרוב? פתרונות מסוג מכרז לדיור לטווח הארוך עשויים להעיד על הבאות. הקבלן מקבל קרקע במחיר נמוך ומתחייב להשכיר את כל הדירות באותו הפרויקט. בעוד רבע מאותן דירות יושכרו לזכאים בדמי שכירות נמוכים בעשרות אחוזים ממחיר השוק.

זו דרך יעילה להתמודדות עם מצוקת הדיור ומחירי הדירות הגבוהים. להערכת האוצר ככל שמכרזים כאלו ייצאו לפועל כך הביקושים יקטנו, תיבלם אט אט עליית המחירים ויהיו פתרונות דיור לאלפי משפחות בכל שנה. והמורווחים מכאן לאורכו של התהליך הם: הציבור שזועק ליציבות, הקבלנים והמדינה.


בעל הבית לא יכול לזרוק דייר מהדירה בפרויקט מסוג דיור לטווח הארוך כיוון שהיא מובטחת לו עד ליום החוזה – וכך גם המחירים אשר צמודים למדד הצרכן. בנוסף אלו יוכלו לחיות בכבוד מבלי להשתעבד למשכנתא חונקת. כבר נוכחנו לראות לאחרונה שדחיית תשלומי המשכנתא אכן סייעה רק בטווח הקצר, למשקי הבית ואולם חשוב לזכור כי כל משק בית שדחה את התשלומים נכנס למאגר דוחות האשראי של הבנקים ויתכן יתקשה לקבל הלוואות בעתיד.תסמיני הקורונה ימשיכו ללוות אותם גם שנים קדימה ואין פתרון כולל לשוק הדיור הרותח אך בעזרת שינוי גישה ודרכי פעולה משותפות מעבר להסתכלות הנקודתית בתחילת הדרך אך ורק על ההיבט הכלכלי – המדינה, הקבלן והציבור – יוכלו להביט אחד לשני בלבן של העיניים תוך תחושה כי הגמישות המחשבתית במהלך הדרך הושגה. האם נגיע לכך? רק ימים יגידו אם נראה את הדיור לטווח הארוך כפטריות אחרי הגשם או שאנשי החליפות יחייכו בדרך אל הבנק בלי להביט לצדדים.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ראשון לציון נמצאת במקום השני בארץ בכמות הביקושים לפנטהאוזים בשנת 2020

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ הבונה בראשון לציון, "משבר הקורונה הוביל לשינוי בדפוסי הצריכה של רוכשי הדירות. השהייה הממושכת בבתים חידדה את הצורך במרחב מחייה פנימי וחיצוני ראוי בדירות המגורים – וכנגזרת זה הוביל לעלייה בביקושים לדירות הפנטהאוז שהן בד"כ דירות גדולות ומרווחות עם מרפסות גדולות מאוד

מדור הנדל"ן | | תגובות: 4
דוניץ


אפקט הקורונה: זינוק בביקוש לפנטהאוזים בראשל"צ בשנת 2020

משבר הקורונה שאפיין את שנת 2020 הביא לעלייה בביקוש לדירות פנטהאוז בעיר ראשון לציון. לפי נתוני אתר יד 2, בשנה האחרונה היו בראשל"צ יותר מ-50 אלף גולשים שחיפשו דירות פנטהאוז, ו-835 מודעות של דירות שהוצעו למכירה - יחס ביקוש/היצע של כ-60, כלומר שעל כל דירה שהוצעה למכירה היו 60 מתעניינים. נתון זה מציב אותה במקום השני מבין הערים המובילות בישראל בכמות הביקושים לפנטהאוזים ב-2020 (אחרי ת"א).

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ הבונה בראשון לציון, "משבר הקורונה הוביל לשינוי בדפוסי הצריכה של רוכשי הדירות. השהייה הממושכת בבתים חידדה את הצורך במרחב מחייה פנימי וחיצוני ראוי בדירות המגורים – וכנגזרת זה הוביל לעלייה בביקושים לדירות הפנטהאוז שהן בד"כ דירות גדולות ומרווחות עם מרפסות גדולות מאוד. אנו מזהים את העלייה בביקושים בפרויקט שלנו בראשל"צ – עם כמות גדולה יותר של רוכשים שמתעניינים בפנטהאוזים שמוכנים לאכלוס מיידי".

העלייה בביקושים לפנטהאוזים בראשל"צ תואמת למגמה הארצית, לפיה חלה עלייה חודשית עקבית בביקושים לדירות פנטהאוז מאז חודש אוקטובר 2020, ונכון לחודש פברואר האחרון היו באתר כ-122 אלף גולשים שחיפשו יח"ד כאלה, זינוק של כמעט פי 3 מכמות הביקושים בתקופה המקבילה ב-2020. בחודש פברואר הוצעו למכירה באתר 6,300 דירות פנטהאוז בארץ, כך שעל כל דירה היו 19 מתעניינים.
התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ראשון לציון, הביקוש לבית פנט גדל מיום ליום אלוהים יודע מה קרה "Avi Kerendian"?
  הגב 18.04.21 16:24
 • אורח
  שוק הנדלן השתגע. מחירים מטורפים בלי פרופורציה ורק עולים כל הזמן
  הגב 18.04.21 16:50
 • אורח
  בראשון לציון חיים טוב. אפילו טוב מאד. יש הרבה עשירים.
  הגב 18.04.21 16:57
 • אורח
  רק חלום עבור האדם העשיר ביותר Avikerendian
  הגב 21.04.21 01:42
 • אורח

למרות משבר הקורונה: התחלות הבנייה בבת-ים בשנת 2020 עלו ב-4%

לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת א.זיתוני הבונה בעיר בת ים את פרויקט "זיתוני פארק הים", "בת ים נמצאת כיום בתנופת בנייה ופיתוח חזקה הכוללת תוכניות גדולות של התחדשות עירונית ובניית שכונות חדשות בעיר. בת ים הפכה למבוקשת מאוד בשנים האחרונות ובניית השכונה החדשה 'פארק הים' בקו ראשון לים העלתה את קרנה של העיר, וזה מתחבר עם נתוני הלמ"ס.

מדור הנדל"ן | | תגובות: 1
הדמיה: 3division


התחלות הבנייה בבת ים עלו ב-4% בשנת 2020 והסתכמו ב-539 דירות חדשות - כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה. זאת, לעומת 520 דירות חדשות שהחלו להיבנות בעיר ב-2019 - מדובר בהישג לא מבוטל בשנה כלכלית קשה של משבר, ובזמן שבכל הארץ נרשמה ירידה בהתחלות הבנייה בין שתי התקופות.

בהתפלגות לפי מספר חדרים בדירה עולה כי בבת ים החלו להיבנות בשנה החולפת 256 דירות 6 חדרים ויותר, 159 דירות 4 חדרים, 88 דירות 5 חדרים, ו-36 דירות 1-2 חדרים.

לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת א.זיתוני הבונה בעיר בת ים את פרויקט "זיתוני פארק הים", "בת ים נמצאת כיום בתנופת בנייה ופיתוח חזקה הכוללת תוכניות גדולות של התחדשות עירונית ובניית שכונות חדשות בעיר. בת ים הפכה למבוקשת מאוד בשנים האחרונות ובניית השכונה החדשה 'פארק הים' בקו ראשון לים העלתה את קרנה של העיר, וזה מתחבר עם נתוני הלמ"ס. פארק הים הינה רובע מגורים חדש המשלב עירוב שימושים ויכלול מרכזי בילוי, תעסוקה ופנאי. השכונה תכלול כ-4,000 יחידות דיור, מרכז בילויים וקניות, מרכז תעסוקה ומסחר מודרני, מתחם מלונות, פארק חוף, מרכז אקדמי, מרכז ספורט חדשני, מבני ציבור ותרבות ועוד".

ברמה ארצית הלמ"ס דיווחה כי בשנת 2020 החלו להיבנות 51,605 דירות בכל הארץ, ירידה של 3.5% בלבד לעומת כמות התחלות הבנייה ב-2019. כמעט מחצית מהתחלות הבנייה התרכזו במחוזות המרכז ות"א – 25.4% -21.6% בהתאמה. הערים המובילות בהתחלות הבנייה הן תל-אביב (כ-3,500), ראשון-לציון ואשקלון (כ-2,800 כ"א), רמת-גן (כ-2,700) וירושלים (כ-2,500).

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  משבר קורונה, מה זה לעזאזל Avikerendian?
  הגב 21.04.21 01:44
 • אורח

פרויקט פינוי בינוי - 'החשמונאים' בבת ים אושר להפקדה במסגרתו ייבנו 267 דירות חדשות במגדלי יוקרה

בחברת אורון נדל"ן מעריכים כי משך הקמת הפרויקט יארך כ 3 שנים מקבלת היתר הבניה, וכי מסירת הפרויקט תתאפשר כבר ב 2026

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 2
אורון נדל"ן


חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות רושמת צעד משמעותי נוסף בדרך להתחדשות עירונית בבת ים: פרויקט ברחוב 'החשמונאים' שיוזמת החברה זכה השבוע לאור ירוק מהוועדה המקומית לתכנון ובניה, ואושר להפקדה.

הפרויקט הממוקם בצומת הרחובות חשמונאים ויוספטל, הוא חלק משמעותי מתנופת ההתחדשות העירונית בעיר והוא ייבנה במסגרת פרויקט פינוי בינוי. היבט אטרקטיבי נוסף למיקום נעוץ בעובדה כי הוא ממוקם על תוואי הרכבת הקלה העתידית, מה שצפוי להפוך אותו לאזור בעל ביקוש גבוה במיוחד.

הפרויקט כולו ייעשה בשיטת פינוי – בינוי, ובעלי הדירות והרוכשים בפרויקט צפויים לראות את מימושו בזמן קצר יחסית, לאור העובדה שלפרויקט יש תב"ע בתוקף המהווה קיצור משמעותי של ההליכים, זאת לעומת פרויקטים אחרים באותה רצועה עירונית.

במסגרת הקמת הפרויקט, יפונו 72 יחידות דיור וייבנו במקומן 267 יח"ד, ב-2 מגדלים, בכל מגדל כ-29 קומות. כל הדירות בפרויקט ייהנו מחניה ,מרפסת שמש וחלקן אף ממחסן צמוד וכו'.

בחברת אורון נדל"ן מעריכים כי משך הקמת הפרויקט יארך כ 3 שנים מקבלת היתר הבניה, וכי מסירת הפרויקט תתאפשר כבר ב 2026.

סימה מאור, מנהלת תחום ההתחדשות העירונית בחברת אורון נדל"ן:

"זהו פרויקט ייחודי במיקום מצוין על ציר הרכבת הקלה. הדיירים ייהנו משדרוג משמעותי באיכות חייהם, כאשר את הבניינים הישנים יחליפו שני מגדלים מפוארים וחדישים באופן שיעניק את סביבת המגורים הטובה ביותר לדיירים".
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  על אזה מספרים מדובר הפרויקט בחשמונאים
  הגב 15.04.21 09:28
 • אורח
  שוב, זה רק תמורת מיליון דולר Avikerendian
  הגב 21.04.21 01:45
 • אורח

איציק תשובה המקים את פרויקט Boston Business Center בסמוך לקניון הזהב ומתחם הסינמה סיטי בראשון לציון! בשנת 2020 החלה בראשון לציון בניית משרדים פי 12 לעומת שנת 2019

בשנת 2020 החלה בניית כ-183 אלף מ"ר משרדים לעומת 15 אלף בשנת 2019

אבי בר | | תגובות: 6
קרדיט Boston Business Centerהבנייה של שטחי משרדים בראשון לציון התרחבה משמעותית בשנת 2020 לעומת השנה הקודמת: כ-183 אלף מ"ר משרדים החלו להיבנות בעיר בשנה החולפת, לעומת כ-15 אלף מ"ר בלבד לעומת 2019 - כך עולה מניתוח נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בזינוק חד של יותר מפי 12 בין התקופות.

הבנייה למשרדים בראשל"צ מהווה 24% מסך התחלות הבנייה בעיר שהיו בשנת 2020, לעומת שיעור של 6% בלבד ב-2019.

עוד עולה מהניתוח, כי עיקר התחלות הבנייה בראשון לציון ב-2020 היו למגורים - כ-522 אלף מ"ר החלו להיבנות המהווים שיעור של 68%; כ-44 אלף מ"ר בשטחי מסחר - 6%, כ-9,500 מ"ר בשטחי תעשייה ואחסנה - 1%, 4,500 מ"ר לבנייני ציבור - 1%, 2,300 מ"ר למוסדות חינוך ועוד 215 מ"ר להארחה.


לדברי יזם הנדל"ן איציק תשובה, המתמחה בבניית פרויקטים של מסחר ומשרדים, המקים את פרויקט Boston Business Center בסמוך לקניון הזהב ומתחם הסינמה סיטי בראשון לציון:

"ראשון לציון עוברת מהפך של ממש בשנתיים – שלוש האחרונות ומעיר שינה היא הופכת להיות עיר מסחר. עיריית ראשון לציון פועלת להפיכתה של העיר לעיר עסקים, באמצעות מעבר של חברות גדולות למרכזי העסקים במערב העיר ומשקיעה משאבים רבים על מנת להפוך את אזורי המסחר בעיר לשוקקים ואטרקטיביים, תוך שימת דגש על נגישות גבוהה לאזורים אלה".

תשובה מוסיף, כי "אנו מזהים בפרויקטים שלנו בראשון לציון וגם בנתניה כי שוק המשרדים נמצא כבר עכשיו במגמת התאוששות, ככל שמבצע החיסונים מתקדם ומפלס החרדה יורד, כך העובדים חוזרים למשרדים, החברות מחפשות שטחים חדשים והביקוש למשרדים עולה".

קבוצת איציק תשובה בשיתוף עם חברת בר-אב מקימות את פרויקט Boston Business Center בסמוך לקניון הזהב ומתחם הסינמה סיטי בראשון לציון. הפרויקט יכלול קומת קרקע מסחרית, בשטח של כ- 4,000 מ"ר, ומעליה 7 קומות משרדים בשטח של כ- 13,000 מ"ר. בנוסף, יוקמו חניונים לטובת באי המקום בשטח כולל של כ- 9,000 מ"ר. כל השטחים במרכז העסקים והמסחר מוצעים למכירה.

התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לאור העודף בשטחי מסחר,מיעוט בביקוש ,מספר חברות הבנות הראשון לציון יפשטו רגל ואנו מצפים מהעיריה ליידע את התושבים גם במקרה זה !!!
  הגב 22.03.21 11:41
 • אורח
  מה עם תשתיות...מר חבר ראש העיר?? אתה מוזמן לצפות בתנועה בכבישים ביום שישי בין השעות 13...15 מקניון הזהב ואזור התעשיה עד שד' משה דיין ואז תחליט אם להמשיך לבנות ??...
  הגב 22.03.21 11:52
 • אורח
  צעד לא חכם !
  הגב 22.03.21 12:01
 • אורח
  עוד פקקים, פקקים, פקקים.....
  הגב 22.03.21 12:09
 • אורח
  וחניה מספקת?
  הגב 22.03.21 14:01
 • אורח
  אז זה אומר בנייה בראשון לציון, מדוע תמיד בכל פעם שאתה מעדיף את ראשון לציון Avikerendian?
  הגב 21.04.21 01:47
 • אורח

במהלך שלוש השנים האחרונות אושרו ברחובות בנייתן של כ500 יח"ד במסגרת תוכניות התחדשות עירונית

אחד ממוקדי הפעילות של ההתחדשות העירונית הוא כצפוי, מתחם לב העיר המתחדש, המכיל כיום כ-17,000 יח"ד קיימות בדפוסי בינוי, תמהיל וצפיפויות משתנים. מתחם לב העיר יעבור מתיחת פנים משמעותית במסגרת ההתחדשות העירונית שבתכנון, שעיקרה מתן תמריצים להתחדשות רחוב הרצל, תוך שילוב של מגורים מסחר ותעסוקה. ובתוכנית המשך להתחדשות לב העיר מעבר לציר הרצל, אשר במסגרתה יתווספו עוד כ 2000 יח"ד.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 23
הדמייה בשכונת שעריים סטודיו ka


ההתחדשות העירונית בעיר רחובות ממשיכה להעמיק את אחיזתה בשוק הנדל"ן המקומי, ולמעשה מהווה נדבך משמעותי בהתחלות הבנייה החדשות. כך עולה מסקירה מקיפה של הנתונים בשלוש השנים האחרונות שערכו במנהל הנדסה בעיריית רחובות.

מהסקירה עולה כי נתח מיזמי הבנייה בתחום ההתחדשות העירונית מתעצם באופן משמעותי:

במסגרת הוועדה המקומית לתכנון ובניה אושרו במהלך שלוש השנים האחרונות כ 500 יח"ד במסלול תמ"א 38 / ט"ז וט"ז 1 לעיבוי והריסה ובנייה. התקופה שנזכרה כוללת גם את שנת 2020, שנה מאתגרת במיוחד לענף הבנייה הישראלי אשר התאפיינה בהאטה עקב משבר הקורונה.


עוד עולה כי אחד ממוקדי הפעילות של ההתחדשות העירונית הוא כצפוי, מתחם לב העיר המתחדש, המכיל כיום כ-17,000 יח"ד קיימות בדפוסי בינוי, תמהיל וצפיפויות משתנים. מתחם לב העיר יעבור מתיחת פנים משמעותית במסגרת ההתחדשות העירונית שבתכנון, שעיקרה מתן תמריצים להתחדשות רחוב הרצל, תוך שילוב של מגורים מסחר ותעסוקה. ובתוכנית המשך להתחדשות לב העיר מעבר לציר הרצל, אשר במסגרתה יתווספו עוד כ 2000 יח"ד.


כזכור, לאחרונה החלה עיריית רחובות, באמצעות ה.ל.ר (החברה לפיתוח רחובות), לבחון מתווים תכנוניים וכלכליים לקידום התחדשות עירונית במתחמים אשר הוגדרו כמותאמים לכך ברחבי העיר. לצורך כך, נשכרו שירותים של אנשי מקצוע שונים (אדריכלים, עורכי דין, שמאים) אשר פועלים במסגרת מנהלת עירונית, על מנת לקדם את תוכניות ההתחדשות.


בנוסף יצאה קריאה לתושבי העיר להימנע מלחתום על הסכמי התקשרות מסנדלים ללא התייעצות עם המנהלת, הסכמים אשר עשויים לעכב את תהליכי ההתחדשות עירונית בשל התחייבויות לא ישימות מצד אנשי מקצוע המעוניינים להתקשר עם התושבים.

מי שעומד מאחורי קידום התוכניות הוא ראש העיר רחמים מלול, ומחזיק תיק ההתחדשות העירונית ופרוייקטים חבר מועצת העיר גיא צור, ואנשי המקצוע העוסקים בתחום מחברת הלר, מינהל הנדסה ומינהלת התחדשות עירונית בקרית משה.


ראש העיר, רחמים מלול:


"העיר רחובות היא מובילה ארצית בתחום ההתחדשות העירונית. ההתחדשות העירונית מהווה אבן יסוד משמעותית בהמשך התפתחות העיר רחובות, ובתהליכי התכנון העירוניים. היא מאפשרת לשפר את איכות חיי התושבים הן בתוך ביתם והן במרחב הציבורי. משום כך אנחנו מקדמים תוכניות כאלו בכל רחבי העיר, ומעודדים את התליך גם מצד התושבים"


מחזיק תיק התחדשות עירונית, חבר מועצת העיר גיא צור


מוסיף על חשיבות התושבים כשותפים לקידום התוכניות: "התחדשות עירונית היא הזדמנות ואף מתנה כאשר היא נעשית בשום שכל ובשיקול דעת רחב. עיריית רחובות חרטה על דגלה את קידום התחום. הצלחתה של העיר מתבססת על שותפות עם התושבים במתחמים המיועדים להתחדשות. התושבים הם שותפינו בדרך למהפכה מוצלחת והעיריה נמצאת כאן עבורם למימוש החזון המשותף."
התפרסמו 23 תגובות לכתבה.
 • אורח
  וכמה חניות ברחוב??? אפס!!!
  הגב 15.03.21 14:44
 • אורח
  השמאל והערבים סכנה למדינת היהודים
  15.03.21 18:56
 • אורח
  אין חניות כי לעירייה הביביסטית לא אכפת מהתושבים.
  16.03.21 10:48
 • אורח
  לא חשבתם להשאיר פרטים להתקשרות?
  הגב 15.03.21 14:49
 • אורח
  יישר כח💪
  הגב 15.03.21 15:09
 • אורח
  אין חניה תשתיות חרא מיסים בין הכי גבוהה בארץ עם אפס תמורה
  הגב 15.03.21 15:34
 • אורח
  נכון מאוד
  15.03.21 17:13
 • אורח
  בדיחה. פשוט בדיחה. 160 דירות נבנות בעיר בשנה? השתגעתם? יש בעיר למעלה מ-150 אלף תושבים. הבנייה לא תואמת את גידול האוכלוסיה. למה רחמים לא צועק על ליצמן (שר השיכון) ודרעי (שר הפנים) שיאשרו עוד? למה הוא לא נפגש עם קוינט (שגר ברחובות) שישחרר קרקעות מסביב לעיר? לא פלא שפח אשפה עם 3 חדרים כבר מגרד את ה-2 מיליון שקל.
  הגב 15.03.21 15:35
 • אורח
  מה הקשר בין תגובתך לנשוא הכתבה???
  15.03.21 16:11
 • אורח
  רק השם יודע מה הקשר לכתה ולתגובה שלו...
  15.03.21 18:56
 • אורח
  לכתבה*
  15.03.21 18:56
 • אורח
  מה עם קרית משה מתי מתחיל פינוי בינוי
  הגב 15.03.21 16:02
 • אורח
  כל הכבוד!!
  הגב 15.03.21 16:11
 • אורח
  מדוע לא מדריכים את התושבים היכן יתקיים פרויקט פינוי בינוי?מה הסיוע ואיך אפשר לקבל מידע בנושא?
  הגב 15.03.21 16:19
 • אורח
  כי לא אכפת להם. העובדים בעירייה לוקחים הביתה משכורות בעשרות אלפי שקלים. יש להם כבר דירה שנייה ושלישית בבתים צמודי קרקע.
  16.03.21 08:16
 • אורח
  הכבישים במרכז העיר לא מתאימים לגודל האוכלוסיה. כמה פעמים דיברנו על זה ובעיריה פשוט מתעלמים. מי שגר ברחוב הרצל הוא בעונש? רוצים התחדשות, רוצים להוסיף דירות - תגדילו את הכביש ברחוב הרצל !!!!
  הגב 15.03.21 17:16
 • אורח
  מתי כבר מתחילים בשכונת אושיות? היזמים במשך 10 שנים מבלבלים תושבים בנושא התחדשות בשכונה הכי ותיקה . אין כבר אמונה שזה יקרה.
  הגב 15.03.21 18:12
 • אורח
  על הנייר כל הפרוייקטים.בשטח כלום
  הגב 15.03.21 18:28
 • אורח
  אדון מלול אתה מעוניין שרחובות תמיד תהיה לשבעת רצונך.טעות גמורה.תתחיל לטפל בקרית משה תושבים זועקים ואתה שותל עצים ותוקיע פרחים בשוויה מאות ואפלו אלפים לא עדיף שזה ילך לשכונות שבאמת זקוקים וצמים לשיפור מיזה עשרות שנים.בושה וחמלה לעריה שלא יודעת מה חיוני ומה יפה.
  הגב 15.03.21 19:56
 • אורח
  חרטא הכל על הנייר בשטח לא רואים בנייה רצינית וקצב עליית המחירים מוכיח את זה אין הצע יש ביקוש גדול וזוג צעיר רק יכול לחלום להמשיך לגור ברחובות עצוב
  הגב 15.03.21 20:44
 • אורח
  אני אוהב את רחוב הרצל כמו שהוא. הרחוב הכי יפה בארץ. אל תוסיפו דירות ולא מגדלים לאורך הרחוב. תוסיפו חניה וגינות ויהיה יופי של עיר.
  הגב 16.03.21 09:01
 • אורח
  חחח "תוסיפו גינות". זה הדבר היחיד שמלול ומרקוביץ' עושים. והכי בדיחה שהעירייה יושבת על תקציב של 1.1 מיליארד שקל.
  16.03.21 10:49
 • אורח
  זה יחס נמוך מדי של יחידת דיור מאושרת Avikerendian
  הגב 21.04.21 01:51
 • אורח

המדינה תקים ועדה בינמשרדית אשר תקבע שיטת חישוב אחידה לחישובי שטחי דירות המגורים בישראל

הקמת הועדה נועדה לעשות סדר בנושא בו קיימים לעיתים נתונים סותרים בין הנתונים הרשומים בטאבו, התשלומי הארנונה, היתר הבנייה ועוד.

מדור הנדל"ן | | תגובות: 21
הדמיה - טוטם הדמיות


הסוף לבלבול בשיטת החישוב של שטחי דירות המגורים. המדינה עתידה להקים ועדה בין משרדית של מינהל התכנון, הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במשרד המשפטים, משרד השיכון והשמאי הממשלתי אשר תעשה סדר ותקבע שיטת חישוב אחידה של שטחי דירות המגורים. השיטה עתידה לקבל תוקף גם בקרב הרשויות המקומיות.

הקמת הועדה נועדה לעשות סדר בנושא בו קיימים לעיתים נתונים סותרים בין הנתונים הרשומים בטאבו, התשלומי הארנונה, היתר הבנייה ועוד. הדבר גורם לכך שבעלי הדירות אינם יודעים לנקוב את שטח הדירה המדוייק, תביעות בין בעלי הדירות לקבלנים על שטח הדירה, אי אחידות בדיווחים לרשות המיסים וכדו'.

בראש הועדה יעמדו: עו"ד שולי אבני־שוהם, המשנה לראש הרשות לרישום והסדר זכויות במקרקעין במשרד המשפטים; רותי שורץ חנוך, סמנכ"לית רגולציה במינהל התכנון; עמית גריידי, הממונה על חוק המכר; ואוהד עייני, השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים.

הידיעה פורסמה לראשונה באתר כלכליסטהתפרסמו 21 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה יכול להיות יותר גרוע ברחובות ממה שעכשיו????
  הגב 07.03.21 17:23
 • אורח
  קצת חבל
  07.03.21 17:25
 • אורח
  לכתב שלום
  07.03.21 17:31
 • אורח
  פוליטיקאים לא נכונים פוגשים שוטרים לא נכונים ויש כאוס אבטלה ופשיעה ברחובות.
  07.03.21 17:34
 • אורח
  רק בנט בבחירות!!!!!
  07.03.21 17:36
 • אורח
  אנחנו רוצות רוצים לעשות שינוי רק עבודה
  07.03.21 17:40
 • אורח
  מה שלום הכתב הכל טוב?
  07.03.21 17:44
 • אורח
  הוא לא משחק שחמט גם יש לו משחק משלו.....
  07.03.21 17:50
 • אורח
  יכול להיות יותר גרוע ברחובות ממה שעכשיו??
  הגב 07.03.21 17:24
 • אורח
  תעשו מאמץ כל פרנסי העיר שלא יהיה יותר גרוע המלצה
  07.03.21 17:26
 • אורח
  כדאי לכם לא ?
  הגב 07.03.21 17:29
 • אורח
  אולי זאת כתבת?
  07.03.21 17:33
 • אורח
  רחמים מלול הראש עיר הכי טוב שהיה ברחובות
  הגב 07.03.21 17:33
 • אורח
  רק גדעון סער יביא שינויייייייי.
  07.03.21 17:38
 • אורח
  רל"מ - רק לא מלול, רק לא מרקוביץ'.
  07.03.21 18:23
 • אורח
  רמי מדהלה הנסיך של הליכוד מספר 1
  הגב 07.03.21 17:35
 • אורח
  מספר 2 - גדי עוקשי. מספר 3 - ליאור שוקרי. מספר 4 - חן קריטי. מי מספר 5?
  07.03.21 18:24
 • אורח
  בוחרים ש"ס אריה דרעי,תבורכו מפי עליון....
  הגב 07.03.21 17:37
 • אורח
  יודה רצה לצאת ביגלל אלמוג .
  הגב 07.03.21 17:37
 • אורח
  מרץ לשלטון
  הגב 07.03.21 17:39
 • אורח
  מי שחושב שהוא גבר שיבוא יידבר איתו ולא עם הפקחים וייצטלם כמו אבו עלי....
  הגב 07.03.21 17:52
 • אורח

על שטח בה"ד 10 המיתולוגי בצריפין יוקמו גני ילדים

בה"ד 10 שימש את חיל הרפואה

אבי בר | | תגובות: 1
צילום דובר צה"ל


על שטח בה"ד 10 המיתולוגי בבסיס צריפין אשר שימש הכשרה, הדרכה ואימונים של חיל הרפואה לכל התפקידים הרפואיים הדרושים בצה"ל. ובשנת 2015 הועבר לדרום לעיר הבה"דים. צפויים להיבנות לטובת תושבי שכונת הנרקיסים בראשון לציון 6 כיתות גן ו - 3 כיתות מעון.

בשטח קיימת כמות גדולה של עצים בוגרים ונציג היזם הבטיח לשמור על העצים המיועדים ומסומנים לשימור
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  השטחים האלה צריך להעניק לפצועי המילחמות
  הגב 01.03.21 14:42
 • אורח

שוק הנדל"ן בשנת הקורונה בראשון לציון! בשנת 2020 נמכרו בראשון לציון 2466 דירות חדשות ויד שנייה לעומת 3,304 דירות בשנת 2019. מחירי 5 חדרים עלו ב - 25%, מחירי 6 חד' ירדו ב - 10%. בכתבה פירוט כמות דירות ומחיר ממוצע על פי מספר החדרים

בשנת 2020 עלו מחירי הדירות בראשון לציון בממוצע של 12% לעומת שנת 2019

אבי בר | | תגובות: 7


בימים אלה מפרסם הלמ"ס את סך מכירות דירות חדשות ודירות יד שנייה בראשון לציון כולל מחיר ממוצע על פי מספר החדרים בהשוואה לשנת 2019.

מהנתונים עולה כי בראשון לציון חלה בשנת 2020 ירידה במספר מכירת הדירות לעומת 2019. כאשר בשנת 2019 נמכרו בראשון לציון 3.304 דירות ואילו בשנת 2020 נמכרו בראשון לציון 2466 דירות חדשות ויד שנייה.

בממוצע עלו הדירות בראשון לציון ב - 12%.

אך כאשר בוחנים את קבוצת הדירות על פי מספר החדרים מגלים עלייה גבוהה של מחירי 4 - 5 חד', לעומת ירידה במחירי 6 חדרים

להלן נתוני 2020 לעומת 2019 בראשון לציון

מספר חדריםנמכרו בשנת 2019מחיר ממוצע בשנת 2019נמכרו בשנת 2020מחיר ממוצע בשנת 2020עלייה ממוצעת באחוזים
1-2691040.000531.188,00014%
2.5 - 310331.243.0006931,515,00022%
3.5 - 49791742,0008431884,0009%
4.5 - 511092.016.0006782,590,00025%
5.5 - 61142844,0001992,538,000-10%
סה"כ33042466
ט.ל.ח
הערה

המספרים במחירי הדירות מעוגלים ומשקפים את הממוצע של כלל השכונות בראשון לציון
התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  משהו לא הגיוני ...דירת 6 חדרים זולה מדירה בת 5 חדרים ......
  הגב 24.02.21 13:20
 • אורח
  יכול להיות אם חלק מהדירות 6 חדרים נמכרו במחיר למשתכן או בשכונות הנרקיסים והרקפות ואילו 5 חדרים בתים פרטיים באזורי ביקוש במרכז העיר או מערב חדש. אלו נתונים שנלקחו הלמ"ס ורשות המיסים
  25.02.21 17:18
 • אורח
  מי שכתב את הכתבה הזאת הזוי
  הגב 24.02.21 14:33
 • אורח
  אלו נתוני הלמ"ס, הם רואים מספרים גדולים ולא דירה ספציפית
  25.02.21 17:16
 • אורח
  מי שמגיע לתוצאה של 25% התייקרות בשנה צריך לעצור ולחשוב איפה טעיתי....
  הגב 25.02.21 09:44
 • אורח
  מה הקשר למי שכתב את הכתבה? אלו נתונים של הלמ"ס
  הגב 25.02.21 17:16
 • אורח
  ב2020 מכרו יותר דירות בפרוייקטים חדשים שם מחיר גבוה יותר סלמ''ס לא משווה אותה דירה מול אותה דירה. בגלל זה הסטייה
  הגב 26.02.21 09:49
 • אורח

ראשון לציון מדורגת במקום השני בישראל בכמות התחלות הבנייה לדירות קטנות

לדברי האדריכל יואב אומן, בעלים ושותף במשרד טיטו-אומן אדריכלים: "יש כיום דרישה הולכת וגוברת ל'מיקרו דירות' בשטח 30–45 מ"ר, הן מצד רשויות מקומיות והן מצד יזמי נדל"ן. השוק זקוק לדירות האלה וגם מהצד היזמי/כלכלי ישנו רווח גדול יותר על כל מ״ר בנוי.

מדור הנדל"ן | | תגובות: 6
צילום: דוניץ671 דירות קטנות החלו להיבנות בראשון לציון בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 – כך עולה מניתוח נתוני התחלות הבנייה של הלמ"ס שבוצע בלשכת שמאי המקרקעין בראשות חיים מסילתי. העיר מדורגת במקום השני בישראל בכמות התחלות הבנייה לדירות קטנות בתקופה זו אחרי תל אביב.

בחלוקה לפי מספר חדרים, מינואר עד ספטמבר 2020 היו 429 התחלות בנייה לדירות 2 חדרים בראשון לציון ועוד 242 התחלות בנייה לדירות 3 חדרים. מדובר בזינוק חד של מאות אחוזים לעומת נתוני התחלות הבנייה של כל שנת 2019 – אז החלו להיבנות בראשון לציון 186 דירות בלבד בנות 2-3 חדרים - 48 דירות 2 חדרים ו-138 דירות 3 חדרים.

ברמה ארצית החלו להיבנות בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 כ-5,700 דירות קטנות בנות 2-3 חדרים, שהיוו 16% בלבד מסך התחלות הבנייה. נרשמו 3,351 התחלות בנייה לדירות 3 חדרים ו-2,368 לדירות 2 חדרים, זאת לעומת 8,300 בכל 2019 – 6,063 לדירות 3 חדרים ו-2,227 ל-2 חדרים.


לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ:

הבונה בראשון לציון את פרויקט "דוניץ בקריית האמנים" הכולל 14 מגדלים ו-1,400 דירות "הדירות הקטנות מבוקשות ומהוות פתרון למגוון קהלים. מדובר על רווקים, זוגות צעירים בתחילת דרכם שלא יכולים לרכוש בשלב זה של חייהם דירה גדולה יותר, פנסיונרים וכן משקיעים בעיקר באזורי הביקוש. ראינו את הביקושים הללו בפרויקט בקריית האמנים, וכללנו בתכנון המגדל השביעי שיצא ממש לאחרונה לשיווק גם דירות 3 חדרים".

לדברי האדריכל יואב אומן, בעלים ושותף במשרד טיטו-אומן אדריכלים:

"יש כיום דרישה הולכת וגוברת ל'מיקרו דירות' בשטח 30–45 מ"ר, הן מצד רשויות מקומיות והן מצד יזמי נדל"ן. השוק זקוק לדירות האלה וגם מהצד היזמי/כלכלי ישנו רווח גדול יותר על כל מ״ר בנוי. ברור שזה לא מתאים בכל מקום, אבל למרכזי הערים זה פתרון מעולה".


התפרסמו 6 תגובות לכתבה.
 • אורח
  היכן אפשר להרשם לפרוייקט של הדירות
  הגב 15.02.21 16:32
 • אורח
  בלוח הנדל"ן של be106
  15.02.21 17:54
 • אורח
  דירות קטנות מחירים גדולים. הקבלנים עובדים עלינו
  הגב 15.02.21 17:19
 • אורח
  אשמח לפרסם אצלכם דירה שלי בשכונת רמב"ם
  הגב 15.02.21 19:28
 • אורח
  כמה עולה דירה שני חדרים
  הגב 16.02.21 06:41
 • אורח
  דירות לקניה....או שכירות? מדוע לא כותבים מחרים...? היכן מקבלים פרטים?
  הגב 16.02.21 08:14
 • אורח

התחסנתם? קבלו הנחה של 100 אלף ש"ח בקניית דירה! חברת רום כנרת המשווקת את פרוייקט sea tower בבת ים מציעה הנחה של 100 אלף ש"ח לרוכשי הדירות בפרוייקט שיציגו דרכון ירוק; המטרה: קידום מבצע החיסונים בישראל

עו"ד אילן ששון, מנכ"ל קבוצת רום כנרת נכסים והשקעות: אנו מאמינים שככל שהציבור הישראלי יתחסן ברובו זאת האפשרות הטובה ביותר עבור מדינת ישראל לצאת ממשבר הקורונה בכלל ולענף הנדל"ן להתגבר על התקופה הקשה. אני קורא למנהלים נוספים במשק הישראלי להצטרף ליוזמה הזאת ולעודד את הציבור הישראלי להתחסן נגד נגיף הקורונה."

מדור הנדל"ן | | תגובות: 5
הדמיה


חברת רום כנרת נרתמת למאמץ הלאומי לקידום מבצע החיסונים מפני נגיף הקורונה:

קבוצת רום כנרת נכסים והשקעות מקדמת את מבצע החיסונים בישראל ומציעה ללקוחות שהתחסנו ויציגו דרכון ירוק הנחה של 100,000 ₪ על רכישת דירה.ההטבה תינתן על רכישת דירה בפרויקט היוקרתי SEA TOWER 5 בפארק הים על חוף ימה של בת ים

פרויקט SEA TOWER של קבוצת רום כנרת כולל 5 מגדלים יוקרתיים עם נוף ראשון לים בשכונת פארק בים בבת ים. המגדל החמישי והאחרון בפרויקט SEA TOWER 5 כולל 22 קומות ומציע דירות 3,4,5 חדרים ופנטהאוזים עם סה"כ 82 דירות בפרויקט. המגדל היוקרתי, שעוצב על ידי רן בלנדר אדריכלים מציע SKY LOBBY בקומה ה-17, הכולל בריכה, מועדון כושר ומועדון לדיירים עם נוף המשקיף לחוף ימה של בת-ים ולפארק.עו"ד אילן ששון, מנכ"ל קבוצת רום כנרת נכסים והשקעות מסר:

"אנו גאים להירתם לקידום מבצע החיסונים נגד נגיף הקורונה ומציעים הטבה מיוחדת וחד פעמית ללקוחות שהתחסנו ויציגו דרכון ירוק הנחה של 100 אלף ₪ על רכישת דירה בפרויקט סי טאואר 5 בשכונת פארק הים בבת ים. אנו מאמינים שככל שהציבור הישראלי יתחסן ברובו זאת האפשרות הטובה ביותר עבור מדינת ישראל לצאת ממשבר הקורונה בכלל ולענף הנדל"ן להתגבר על התקופה הקשה. אני קורא למנהלים נוספים במשק הישראלי להצטרף ליוזמה הזאת ולעודד את הציבור הישראלי להתחסן נגד נגיף הקורונה."


התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  0532341870
  הגב 10.02.21 14:49
 • אורח
  לא יוציא שקל לבניין של עבריינים
  הגב 10.02.21 17:17
 • אורח
  כי אולי אין לך כסף לגור ברובע היוקרתי הזה ואתה אוכל את הנשמה
  13.02.21 22:32
 • אורח
  קידום מבצע מכירות במפלצות הבטון המכוערות, ושכנים למשפחות פשע....
  הגב 13.02.21 03:00
 • אורח
  קנאי..
  13.02.21 22:31
 • אורח

יד 2: שכונת המדע ברחובות במקום השני מבין השכונות הכי מבוקשות למגורים והשקעה בישראל

על פי האתר, מחירי הדירות בשכונה טיפסו ב-18% ב-5 השנים האחרונות, נתון הממקם אותה במקום השני בארץ בעליות מחירי הדירות בשנים האחרונות.

מערכת האתר | | תגובות: 26


שכונת המדע ברחובות מדורגת במקום השני מבין השכונות הכי מבוקשות למגורים והשקעה בישראל בשנת 2020 - כך עולה מנתוני אתר יד 2. בשנת 2020 היו לשכונה כמעט 70 אלף חיפושים ייחודיים באתר יד 2 - זינוק של 23% לעומת שנת 2019 ושל 95% לעומת 2018.

לפני שכונת המדע נמצאת בדירוג שכונת כרמי גת בקריית גת עם 88 אלף חיפושים ב-2020, ואחריה שכונות נאות פרס בחיפה (49 אלף חיפושים) ושכונת נווה זמר ברעננה (47 אלף).

עוד עולה מנתוני יד 2, כי שכונת המדע ברחובות מדורגת במקום השני גם בעליות מחירי הדירות שנרשמו בהן בשנים האחרונות. המחירים בשכונה טיפסו ב-18% ב-5 השנים האחרונות, לעומת עליית מחירים של 15% בתקופה זו ברחובות כולה. רק שכונת כרמי גת מדורגת מעליה עם עלייה של 20% במחירים. אחרי שכונת המדע מדורגות שכונת נופים במודיעין (עליית מחירים של 14%), רמת הדר בגבעת שמואל (14%), ואחריהן שכונות נאות פרס בחיפה וגליל ים בהרצליה.

שכונת המדע ברחובות היא שכונה חדשה בצפון-מזרח העיר הקרובה למרכז העיר, למכון ויצמן, לפארק המדע ולתחנת הרכבת העירונית. השכונה נחשבת ליוקרתית ואיכותית ומאכלסת משפחות בחתך סוציו-אקונומי גבוה - כמעט 70% מתושבי השכונה אקדמאים. בשכונה צפוי להיבנות פארק ירוק גדול וקיימים בה בתי ספר, גני ילדים, מוסדות ציבור ומוסדות קהילתיים.

חברת אביסרור משה ובניו בונה בימים אלה בשכונה את פרויקט "מגדלי המדע 2" - מגדל מגורים בן 19 קומות ובו 70 יחידות דיור בתמהיל מגוון – דירות 3 ,5 ,6 חדרים מרווחות מאוד, ופנטהאוז בן 6 חדרים. הבנייה כבר החלה בשטח והשיווק בעיצומו. הפרויקט כולל לובי מפואר, חדר כושר ומועדון דיירים. הוא מתאפיין בקרבה לבתי ספר ולמקומות הבילוי והפנאי הטובים בשפלה, בסטנדרט בנייה גבוה ובאוכלוסייה איכותית. על העיצוב האדריכלי אחראי "ישראל רוזיו", מגדולי האדריכלים בארץ.

קרדיט: snapshot הדמיות


לדברי יורם אביסרור, סמנכ"ל בחברת אביסרור משה ובניו:

"הנתונים לא מפתיעים – אנחנו יודעים ששכונת המדע מבוקשת מאוד לפי התנועה הערה וקצב המכירות. הפרויקט זוכה לביקושים גבוהים, שבאים בהמשך להצלחה בשיווק של שני מגדלים שכבר בנינו בשכונה. הפרויקט והשכונה מושכים אוכלוסייה איכותית וחזקה שמצטרפת לעיר רחובות, שהיא לעצמה מהערים המבוקשות בישראל למגורים ולהשקעה, הודות למיקום האידאלי שלה – כ-15 דקות נסיעה מתל אביב - ולמחירים האטרקטיביים יחסית לגוש דן".
התפרסמו 26 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שולם גר ברחוב צ'חנובר?
  הגב 08.02.21 21:39
 • אורח
  מה עם ורדה חברה של שולם ?
  09.02.21 04:32
 • אורח
  אביסרור אומר שאנחנו 15 דקות מתל אביב!!! איזה בדיחה!! חי בסרט !!!
  הגב 08.02.21 22:46
 • אורח
  אהבתי את הכתבה עד שהכנסתם פרסומת לאביסרור ושמישהו יגיד לו שיש אנשים שמגיעים לתל אביב ברכב ולא בהליקופטר וזה לוקח לנו יותר מרבע שעה
  הגב 08.02.21 22:53
 • אורח
  שכונה צפופה. רוב הנוף הנשקף מהמרפסת הבתים שם הוא בטון.לא ברור פשר הדרישה
  הגב 08.02.21 23:46
 • אורח
  לגמרי צודק
  10.02.21 14:34
 • אורח
  חוץ מבניינים אין שם כלום גרה שם
  הגב 09.02.21 00:10
 • אורח
  חחח נכון
  10.02.21 14:34
 • אורח
  התשתיות בשכונה כמו הפרצוץ של ראש העיר
  הגב 09.02.21 03:23
 • אורח
  נשגב מבינתי ( לכל הסתומים מעלי זה אומר - אני לא מבין, כי לפי רמת התגובות פה, אתם צריכים הסבר, ואם אתם חושבים לקנות שם דירה אז בוודאות אתם צריכים הסבר) זה אזור צפוף, ממש לא מכיל שום אנשים איכותיים, בהתחלה זה אכן מה שהיה אבל מהר מאוד הערסים שמעו על זה והחלו מציפים את האזור. האיכותיים כבר לא גרים שם. אין שום נוף. עברות בניה קשות, שבמקום פארקים בונים עוד מגדלים. פארק רציני עוד אין שם. ובאופן כללי אין ברחובות אף פארק לילדים. קחו את זה בחשבון שאתם חושבים לקנות דירה. והכי מצחיק! 15 דקות מתל אביב?! באיזה כלי תחבורה? F15 מבסיס תל נוף?
  הגב 09.02.21 07:13
 • אורח
  יש לך הרבה שגיאות כתיב. אל תתנשא על אחרים.
  09.02.21 11:43
 • אורח
  למה לקלקל תנו לאנשים לכלכל את משפחותהם (לבונים ולקבלנים) בכבוד תזהרו זה כמו שכתוב על זה שבורא עולם שלח שליחים או מלאכים לבדוק את ארץ ישראל אם היא טובה ופורייה לעם ישראל והם חזרו וסיפרו בגנותה וברעתה ובורא עולם הענישם לכן תחשבו על זה לא מדברים ולא מרכלים על שום פיסת אדמת הארץ הקדושה.
  הגב 09.02.21 08:29
 • אורח
  לץ.
  09.02.21 09:52
 • אורח
  רבע שעה בשלוש בלילה, עם רכב ספורט ותוך התעלמות מרמזורים אדומים, בהחלט אפשרי.
  הגב 09.02.21 09:53
 • אורח
  חלומות יש לכולנו.אזי להיות מציאותיים , רואים רק בלוקים ממול , ללא נוף , ללא מרכז מסחרי , צפיפות ו..........
  הגב 09.02.21 10:07
 • אורח
  זו לא שכונה. זה חדר שינה. אין שם כלום חוץ מבניינים חדשים.
  הגב 09.02.21 11:44
 • אורח
  פעם היו שם פרדסים וחולות שכיף להתרוצץ. עקרו עצי חרוב ישנים בשביל נובורישים בשקל וגם הקבלנים עם העיניים הגדולות ציפפו הכל כדי להרוויח. חבל שגורמים חיצוניים שלא יודעים להעריך ולשמר מרקם מחליטים על גורלנו
  הגב 09.02.21 15:50
 • אורח
  שכונה מגעילה,אוכלוסיה מגעילה.
  הגב 09.02.21 16:44
 • אורח
  למה להשמיץ אתה מכיר אותי בכלל?????
  26.04.21 02:48
 • אורח
  זה לא נכון.שכונה הכי מבוקשת זה בבלי בת"א, אחריה חתני פרס נובל בראשון, מקום שלישי הישוב שוהם.
  הגב 09.02.21 16:54
 • אורח
  השכונה הזאת היא מפלצת בטון נראת כמו שכונת רכבות לגובה אין שטחים ירוקים אין פארקים מגדלים מגעילים
  הגב 09.02.21 18:32
 • אורח
  חבל שאנשים יורקים מהבאר שהם שותים ממנה, איכות האנשים גבוהה מאוד! ישנם דירות עם נוף וכמובן ישנם דירות ללא נוף. בנו בשכונה גני ילדים, ישנם 2 בתי ספר יסודייםמעולים ובקרוב יהיה גם מרכז קניות שנמצא בתהליך בניה. ובנוסף, ישנו ועד מאוד חזק בשכונה שדואג לשיפור ואיכות החיים של התושבים.
  הגב 09.02.21 18:58
 • אורח
  אחלה שכונה... פשוט הטבע הישראלי הוא כל הזמן להתלונן.. אני גר שם כבר שנתיים מרוצה מכל רגע , ויש לי נוף מדהים!!!
  12.02.21 12:01
 • אורח
  שכונה מעולה!!!!
  26.04.21 02:49
 • אורח
  מרוב מגדלים אין חמצן אוויר בשכונה תרתי משמע
  הגב 10.02.21 00:35
 • אורח

במסגרת פרוייקט מחיר למשתכן, קבוצת אורון אחזקות והשקעות בונה בשכונת הנרקיסים בראשון לציון 4 בניינים שיכילו 152 יח"ד

הפרויקט, אותו מבצעת הקבוצה עבור חברת 'אזורים' צפוי להימסר בעוד כשנתיים. חברת 'אורון המגורים' הנמנית על הקבוצה מבצעת את העבודות בשטח, ומצויה בימים אלה בעיצומם של הליכי הדיפון והחפירה של מרתפי החניה בפרויקט

מערכת האתר | | תגובות: 0
אורון אחזקות והשקעות


מחיר למשתכן בשכונת הנרקיסים בראשל"צ: קבוצת אורון אחזקות והשקעות, המבצעת את הפרויקט עבור חברת 'אזורים', כבר החלה בעבודות הבנייה של הפרויקט, שצפוי לכלול 152 יח"ד, שייבנו ב-4 בנינים בני 10 קומות כל אחד.

שטחו הכללי של הפרויקט הינו 23,000 מ"ר לדיור למגורים, 4,000 מ"ר לפיתוח, וכ-11,600 מ"ר לטובת מרתפי החניה. היקפו הכספי של הפרויקט נאמד בכ-120 מיליון ₪. הצפי למסירת הדירות כשנתיים.

בקבוצת אורון מדווחים כי עבור כל אחד מהמבנים בפרויקט, מבצעת הקבוצה גם את חפירתם והקמתם של שלושה מפלסי מרתף, שישמשו לחניות עבור הדיירים החדשים בפרויקט.

חברת 'המגורים (ב.ר)', היא חברת בת בקבוצת אורון אחזקות והשקעות, ששמה לה למטרה להתמחות בתחום הבנייה למגורים ובמסגרת זו בונה מאות רבות של יח"ד עבור יזמים מובילים ברחבי הארץ.

מקבוצת אורון אחזקות והשקעות נמסר:

"אנחנו גאים בבנייתו של פרויקט זה, במקביל להקמתן של עוד מאות יחידות דיור בכל רחבי הארץ, ושמחים להעמיד את נסיוננו העשיר ויכולותינו המקצועיות עבור בנייתו של הפרויקט החשוב, שיאפשר מגורים ברמה גבוהה למשפחות וזוגות צעירים".

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

איך אמור להיראות הסכם לקידום פרוייקט התחדשות עירונית? הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מעמידה לרשות הציבור שני הסכמים לדוגמה לבעלי דירות המבקשים לקדם פרוייקטים של התחדשות עירונית במקום מגוריהם; הסכם עם עו"ד והסכם מול היזם

המטרה של פרסום ההסכמים היא לסייע לבעלי הדירות לזמור על זכויותיהם שלעיתם נפגעות מאחר ונחתמים הסכמים הכובלים אותם. יש לציין כי ראשי רשויות בהן מתקיימים פרוייקטים של התחדשות עירונית והוקמו מנהלות לאזור הפרוייקט, מבקשים מהתושבים לא לחתום על הסכמים עם היזמים לפני שהם שומעים את כל הפרטים מפי הגורמים הרשמיים - אירועי שיתוף ציבור ופרסומים של מנהלות ההתחדשות העירונית של הפרוייקטים.

מערכת האתר | | תגובות: 4
אתר בנייה בראשון לציון -מנהלת רמת אליהו


הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מפרסמת שני הסכמים לדוגמה המומלצים לבעלי דירות המבקשים לקדם התחדשות עירונית - האחד נועד להסדיר את ההתקשרות עם עורך הדין המלווה את בעלי הדירות, והאחר מיועד להתקשרות עם יזם לביצוע עסקת חיזוק ועיבוי לפי תמ"א 38. זאת, ככלים נוספים שיסייעו לבעלי דירות להגן על זכויותיהם במהלך קידום התחדשות עירונית בבניין בו הם מתגוררים. הסכמים אלו הם מסמכים מנחים, הניתנים לשינוי על ידי הצדדים בהתאם לעסקה המסוימת ולהעדפותיהם.

ש לציין כי ראשי רשויות בהן מתקיימים פרוייקטים של התחדשות עירונית והוקמו מנהלות לאזור הפרוייקט, מבקשים מהתושבים לא לחתום על הסכמים עם היזמים לפני שהם שומעים את כל הפרטים מפי הגורמים הרשמיים (אירועי שיתוף ציבור ופרסומים של מנהלות ההתחדשות העירונית של הפרוייקטים).

ההסכם לדוגמה למתן שירותים משפטיים, מיועד להסדיר את ההתקשרות בין בעלי דירות בפרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38 לבין עורך הדין בו בחרו לייצגם.

מטרת המסמך היא לתת כלים בידי בעלי הדירות לקבוע את מסגרת השירותים המשפטיים שיינתנו להם לצורך קידום פרויקט התחדשות עירונית ולהגדיר את תקופת מתן השירותים, באופן שיאפשר להם לקבל את מלוא השירות הנדרש להם במהלך תקופת הפרויקט. כן, נועד ההסכם לעגן את התחייבויותיו של עורך הדין כלפי הדיירים, בדגש על חובת נאמנות והעדר ניגוד העניינים, באופן שיגביר האמון בין הצדדים. בנוסף, ועל רקע הנוהג המקובל, לפיו היזם הוא שמשלם את שכר טרחתו של עורך דין הדיירים, מעגן ההסכם את אופן קביעת שכר הטרחה על בסיס מספר הדירות הקיימות או כנגזרת משווי דירות התמורה אותן יקבלו בעלי הדירות, את אופן תשלום שכר הטרחה ואת שלבי התשלום בהתאם להתקדמות הפרויקט. נוסח ההסכם מבהיר כי גם כאשר היזם הוא שמשלם את שכר הטרחה, עורך הדין מייצג את בעלי הדירות בלבד וכי יחסי עורך דין–לקוח הם אך ורק בינו לבין הדיירים.


הסכם לדוגמה למתן שירותים משפטיים בפרויקטי פינוי-בינוי או תמ"א 38

ההסכם לדוגמה לקידום פרויקטים של חיזוק ועיבוי, נועד להסדיר את ההתקשרות הנעשית כיום בין בעלי דירות ויזם בהתאם לתמ"א 38. גם לאחר שתמ"א 38 תפקע, ימשיכו להתקיים תהליכים של "התחדשות בניינית", אם מתוקף ההליך החדש שהוצע בתזכיר לתיקון מס' 128 לחוק התכנון והבנייה ואם מתוקף תכניות שכונתיות או כלל-עירוניות שאותן מקדמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במספר ערים בכל רחבי הארץ.

עסקה לחיזוק ועיבוי הבניין היא עסקה מורכבת, המשפרת משמעותית את רמת המגורים של בעלי הדירות, אך גם משנה את הבניין בו הם מתגוררים, מחייבת קבלת אישור מוסדות התכנון וכרוכה בביצוע עבודות בבניין כאשר בעלי הדירות ממשיכים להתגורר בו. עסקה זו, הנמשכת תקופה לא קצרה, מעוררת לעתים חששות בקרב בעלי הדירות.

ההסכם המומלץ מיועד לתת מענה לחששות אלו ומטרתו להתוות את דרך ההתנהלות של הצדדים לאורך הפרויקט, תוך הסדרת הסוגיות השונות המתעוררות במהלכו, לרבות היבטי רישוי, קניין, ליווי בנקאי, רישום, מסירת מידע, שקיפות, ועוד. כן מפרט ההסכם את ההתחייבויות ההדדיות של היזם והדיירים, לרבות דרישות בהן נדרש היזם לעמוד לצורך מימוש הפרויקט. ככלל, מיועד ההסכם המומלץ לאפשר קידום עסקת חיזוק ועיבוי לטובת כל הצדדים השותפים לה, ותוך שמירה על הגינות מירבית.

למעבר להסכם לחצו כאן - הסכם לדוגמה למתן שירותים משפטיים בפרויקטי פינוי-בינוי או תמ"א 38


הסכם לדוגמה בין בעלי דירות ליזם בפרויקטי חיזוק ועיבוי

ההסכמים המומלצים גובשו על ידי הרשות הממשלתית, בסיועו של משרד עורכי דין הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות', תוך היוועצות עם גורמים שונים ובהם לשכת עורכי הדין, ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, התאחדות בוני הארץ, מינהלות ההתחדשות העירונית ברשויות המקומיות ונציגי המגזר השלישי, ובתיאום עם משרד המשפטים. הסכמים אלה מצטרפים לסדרת המסמכים אותם פרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית כהמלצה להסדרת ההתקשרויות הנדרשות בתהליך המורכב של ההתחדשות העירונית. בין אלו, ניתן לציין את הסכם המדף בין בעלי דירות ויזם לקידום עסקת פינוי-בינוי ואת נוסח הפנייה התחרותית לבחירת יזם.

למעבר להסכם לחצו כאן הסכם לדוגמה בין בעלי דירות ליזם בפרויקטי חיזוק ועיבוי


חיים אביטן, יו''ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית:

"אנו ברשות פועלים בכל העת ליצירת כלים יעילים וישימים בהתחדשות עירונית. אני סמוך ובטוח כי "הסכם למתן שירותים משפטיים בין דייר לעו"ד המייצג" ו"הסכם לעסקת חיזוק בין בעלי דירות ליזם", כמו מסמכים רבים שקידמנו ברשות ייסעו לבעלי הדירות בהגנה על זכויותיהם ויהוו עבורם כלי יעיל, שייצר וודאות בפרויקט ואמון מול בעלי המקצוע".


עינת גנון, סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית:

"הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ממשיכה לפעול להעמדת כלים לטובת כל העוסקים בפרויקטים של התחדשות עירונית, ובראשם בעלי הדירות. הסכמים שפרסמנו גובשו תוך השתדלות ליצור מסמכים מאוזנים ולא חד-צדדיים, אשר שומרים על זכויות הדיירים מחד ומאפשרים ליזמים ולעורכי הדין להוציא את הפרויקטים לפועל מאידך. הקפדנו לקיים הליך מסודר של היוועצות ארוכה ומסודרת עם כל הגופים הרלבנטיים, והמוצר הסופי מאגד את הניסיון המעשי של העוסקים בתחום שנים רבות".


ד''ר איריס פרנקל כהן, היועצת המשפטית לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית:

"ההסכמים המומלצים שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית יוצרים סטנדרט ראוי להתקשרות בין בעלי דירות ליזמים ולעורכי דין, אשר יבטיח התנהלות מקצועית והוגנת בפרויקטים המורכבים של התחדשות עירונית. סטנדרט זה, אף מספק בסיס ראוי לקידום התקשרויות בלוח זמנים קצר יותר ומתוך תחושת אמון רבה יותר בין הצדדים, דבר שאף הוא עשוי לתרום להאצת תהליכי ההתחדשות העירונית, לטובת כל הנוגעים בדבר".
התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חזור אלינו שולם היכן נעלמת?
  הגב 08.02.21 18:17
 • אורח
  שולם????????? איפה שולם?????
  הגב 08.02.21 18:18
 • אורח
  שולם מת
  09.02.21 11:58
 • אורח
  שולם איפה נעלמת יא זלמהההה
  הגב 08.02.21 20:41
 • אורח

החל שיווק המגדל השביעי בפרויקט דוניץ בקריית האמנים בראשון לציון! במגדל 27 קומות עם דירות 3-5 חדרים שמחירן מתחיל מ1.79 מיליון ש"ח

הצפי לאכלוס סוף שנת 2022. פרויקט קריית האמנים הוא הראשון בארץ מסוג בינוי פינוי. במסגרת המודל הזה קודם בונים את המגדל החדש, אחר כך מעבירים אליו את הדיירים מהבניין הישן ורק לאחר מכן הורסים את הישן. כך הדיירים לא צריכים לעבור פעמיים, הם עוברים מיד לדירה בבניין החדש בשכונה וזו כבר דירתם הקבועה.

מערכת האתר | | תגובות: 1
קרדיט: דוניץ


חברת אחים דוניץ מוציאה לשיווק את המגדל השביעי בפרויקט דוניץ בקריית האמנים בראשון לציון. חברת אחים דוניץ מוציאה לשיווק את המגדל השביעי בפרויקט דוניץ בקריית האמנים בראשל"צ. בפרויקט מתוכננים 14 מגדלים הכוללים כ-1400 יח"ד. חמשת המגדלים הראשונים בפרויקט כבר מאוכלסים, והבניין השישי נמצא בבניה ואכלוסו צפוי בסוף 2022.

המגדל השביעי מתנשא לגובה של 27 קומות עם 106 דירות. תמהיל הדירות כולל דירות קטנות בנות 3 חדרים דירות 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים. דירות 3 חדרים נמכרות החל מ-1.79 מיליון שקל.

לפרטים נוספים אתר הפרוייקט: https://dunietz.co.il/index.php/property/kiryat_amanim/נסים אחיעזרא, מנכ"ל אחים דוניץ, מציין:

"הקורונה לא פגעה בקצב המכירות בפרויקט, ולאור קצב המכירות הגבוה של דירות במגדל השישי, אנו מוציאים כעת לשיווק את המגדל השביעי. הפרויקט המשיך לזכות לביקושים יפים הן בקרב זוגות צעירים והם בקרב משפרי דיור, רובם מראשון לציון והערים הסמוכות לה".


פרויקט קריית האמנים הוא אחד הפרויקטים הגדולים מסוג בינוי פינוי. מדובר על חמישה בנייני רכבת ומספר בניינים נמוכים הכוללים 276 יח"ד שניבנו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת, ללא מעלית ללא חניון וממדים. במסגרת הפרויקט, שתוכנן על ידי משרד פייגין אדריכלים, החברה מקימה כ-1400 יח"ד ב-14 מגדלים מפוארים בני 19-31 קומות, הכוללים בין היתר, חניונים תת קרקעיים, לובי יוקרתי, שלוש מעליות חדישות ועוד. פרויקט קריית האמנים הוא הראשון בארץ מסוג בינוי פינוי. במסגרת המודל הזה קודם בונים את המגדל החדש, אחר כך מעבירים אליו את הדיירים מהבניין הישן ורק לאחר מכן הורסים את הישן. כך הדיירים לא צריכים לעבור פעמיים, הם עוברים מיד לדירה בבניין החדש בשכונה וזו כבר דירתם הקבועה.

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מחירים כאלה איך אזרח הפשוט יוכל לעמוד ולהתקיים?
  הגב 07.02.21 18:15
 • אורח

נפתחה ההרשמה להגרלת 54 דירות להשכרה בשכונת רקפות בראשון לציון במחיר מופחת לזכאי מחיר למשתכן. ניתן לגור בשכירות עד 10 שנים. ההרשמה תיסגר ב 15.3. הפרטים המלאים בכתבה

בפרויקט 216 דירות להשכרה. 54 לזכאי מחיר למשתכן והשאר לשכירות בשוק החופשי. הפרוייקט כולל שני מגדלים בני 24 קומות עם חדר כושר, חדר דואר, חדר עגלות ואופניים ועוד. הזכאים בהגרלה יוכלו לקבל דירות של 3-4 חדרים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 16
מתוך אתר הפרוייקט של אזורים


חברת אזורים פותחת בימים אלו את ההרשמה לפרוייקט "דירה להשכיר" בשכונת הרקפות. מדובר על פרוייקט במסגרתו הדיירים מקבלים דירות חדשות להשכרה לטווח ארוך- עד ל10 שנים. בסה"כ יוצעו לציבור 216 דירות להשכרה לטווח ארוך כאשר 54 מתוכן הן דירות בשכר דירה מופחת לזכאי מחיר למשתכן.

הזוכים בהגרלה יקבלו הנחה של כ -20% בדמי השכירות החודשיים ביחס למחיר השכירות בשוק החופשי, כפי שנקבע ע"י שמאי מטעם החברה הממשלתית "דירה להשכיר".

הדיירים בכל המסלולים יוכלו לגור בבניין עד 10 שנים בשכירות, וניתן להפסיק את השכירות לפני תום מועד 10 שנים.


פרטי הפרוייקט:

מיקום: שכונת רקפות במזרח העיר בה יוקמו שני מגדלים בני 24 קומות של 3-5 חדרים. במגדלים יהיו שטחים משותפים הכוללים: חדר כושר, חדר דיירים, חדרי דואר, חדר עגלות ואופניים ועוד.

שימו לב הדירות בהגרלה הן בנות 3-4 חדרים.

לבדיקת זכאות למחיר למשתכן https://www.gov.il/he/Departments/General/tenaey_zkaut

כשבועיים לפני ההגרלה חברת אזורים עתידה להוציא סיורים בפרוייקט בהם יוכלו התושבים להתרשם מהדירות.

ההרשמה תסתיים בתאריך 15.3.21

ההגרלה תיערך ב22.3.21

לפרטים נוספים על הפרוייקט https://living-rishon.co.il/faq/
התפרסמו 16 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איך נכנסים להגרלה???
  הגב 04.02.21 16:03
 • אורח
  ואיפה יהיה שכונת נוריות המנופים שיש שם למי שכונה מתחילים לבנות ליד גן בעיברית כביש 18 לחבד
  הגב 04.02.21 16:04
 • אורח
  גם היום מעל 70 אחז מהדירות בשכונה זו מושכרות כי מי רוצה לגור בחור הזה
  הגב 04.02.21 16:27
 • אורח
  איך נכנסים להגרלה???
  הגב 04.02.21 18:00
 • אורח
  איך נכנסים להגרלה??
  הגב 04.02.21 19:42
 • אורח
  מעוניינת להיכנס להגרלה
  הגב 04.02.21 21:31
 • אורח
  איך ניכנס ים להגרלה?
  הגב 05.02.21 01:47
 • אורח
  מעוניינת להיכנס להגרלה, איך נכנסים?
  הגב 05.02.21 08:37
 • אורח
  מיקום נהדר
  הגב 05.02.21 11:24
 • אורח
  בושה למדינה ....
  הגב 05.02.21 11:48
 • אורח
  לאזרחים יהודים פנסיונרים !!!!! רק חינם !!!!!
  הגב 05.02.21 11:50
 • אורח
  רק 5,000 מחיר, בקטנה... לעג לרש
  הגב 05.02.21 15:21
 • אורח
  מעוניינת להיכנס להגרלה
  הגב 06.02.21 00:57
 • אורח
  מעוניין להכנס להגרלה
  הגב 06.02.21 03:56
 • אורח
  מעוניינת להכנס להגרלה
  הגב 06.02.21 12:55
 • אורח
  מאיפה אני מביאה עותק נאמן למקור של תעודת הזכאות? איפה ת. הזכאות נמצאת?
  הגב 07.02.21 16:32
 • אורח

חברת אזורים מתחילה בשיווק פרויקט MOMENT בשכונת רמת הנשיא בבת-ים לקהל הרחב ולחברי מועדון "חבר"; הפרוייקט כולל 714 דירות ב4 מגדלים המשלבים מגורים ומסחר

מחירי הדירות בפרויקט לעמיתי מועדון "חבר" ובני משפחותיהם יחלו ב-1,639,000 ₪ לדירות 3 חדרים, 1,879,000 ₪ לדירת 4 חדרים, ו– 2,459,000 ₪ לדירות 5 חדרים (החל מקומה 21). ההנחה של מועדון "חבר" עומדת על 12%, בנוסף להטבות מימון וייעוץ משכנתה. לקהל הרחב תינתן האפשרות לרכוש דירות במחירן המקורי ללא הנחת המועדון.

מערכת האתר | | תגובות: 3
הדמייה: 3Division


אזורים החלה בשיווק פרויקט MOMENT בבת-ים בשיתוף מועדון "חבר"

חברת "אזורים" מתחילה בשיווק פרויקט MOMENT ברחוב השבטים בבת ים, פרויקט התחדשות עירונית גדול, המשלב מגורים עם משרדים ומסחר. הפרויקט נחשב לאחד המסקרנים ביותר בגוש דן, בשל שינוי משמעותי שצפוי בפני האזור ומיקומו יוצא הדופן, המאפשר נגישות לעורקי תנועה מרכזיים, לתחבורה ציבורית ובראשה הקו האדום של הרכבת הקלה, לגנים ובתי ספר וכן לטיילת של בת ים.


השיווק של הפרויקט ייעשה, בהתאם לרוח התקופה ולמגבלות השונות, באופן דיגיטלי לחלוטין בעזרת אתר חדשני שיאפשר לכלל הרוכשים המתעניינים בפרויקט חוויה אינטראקטיבית יוצאת דופן. במהלך חודש מרץ יתקיימו שני ימי מכירה לעמיתי מועדון "חבר" ולרוכשים נוספים המתעניינים בדירות מקרב הציבור הרחב. ימי מכירה אלה צפויים להתקיים באופן מקוון.


תמהיל הדירות בפרויקט הוא מגוון וכולל דירות של 3 עד 6 חדרים. כל דירה תכלול מרפסת, חניה ומחסן. רוכשי הדירות בפרויקט ייהנו ממפרט טכני גבוה ומרביתם אף ייהנו מנוף לים.


היתר בנייה לפרויקט יתקבל בזמן הקרוב ולאחריו צפויים להיבנות ארבעת המגדלים במקביל. היקף הפרויקט מוערך בכמיליארד שקלים. האכלוס צפוי בסוף שנת 2025, כולל המתחם המסחרי ושטחי התעסוקה.


הפרויקט ממוקם בשכונת רמת הנשיא, מהשכונות המבוקשות בבת ים, בין הרחובות ניסנבוים במערב, הקוממיות בדרום, קרן היסוד בצפון ומוהליבר ממזרח. זהו מיקום אידיאלי, בקרבת הים, הטיילת, הקאנטרי קלאב ונתיבי איילון ובצמידות לתחנת "העמל" של הרכבת הקלה, הקו האדום – קו שצפוי לפעול כבר בשנתיים הקרובות. במסגרת הפרויקט ייבנו 714 דירות בארבעה מגדלים מודרניים, בעלי 34-35 קומות, כאשר רוב הדירות ייהנו מנוף פתוח לים. הפרויקט ממוקם בסמיכת למוסדות חינוך ובנוסף, אזורים תקים במתחם מספר גני ילדים.


המתחם החדש תוכנן ע"י משרד האדריכלים גיורא גור באופן שמתאים לתקופה הנוכחית, והוא ייבנה בצורה ייחודית: המתחם מחולק לשניים כאשר בכל חלק יהיו שני מגדלים, וביניהם Roof garden פתוח, בגובה 6 קומות, המיועד לדיירים בלבד, ושניתן לטייל ולשהות בו בבטחה.


לפרטים נוספים אתר הפרוייקט https://www.moment-azorim.co.il/רון אבידן, מנכ"ל אזורים:

"פרויקט MOMENT הוא אחד מפרויקטי הדגל של אזורים בשנים הקרובות, והוא צפוי לחולל שינוי אדיר באזור כולו. מיקומו האטרקטיבי של הפרויקט, האזור המתחדש ותנופת ההתפתחות של בת ים שהפכה לאחת מערי החוף המבוקשות בישראל, מובילים לביקושים ערים לדירות מכל אזור גוש דן. אנו מברכים את מועדון "חבר" על שיתוף הפעולה ובטוחים כי הפרויקט ימשוך אוכלוסייה איכותית מכל האזור. כבר בימים הראשונים לתהליך המכירה אנחנו חווים ביקושים יוצאי דופן מצד עמיתי מועדון "חבר" ומצד הקהל הרחב ואנו צופים כי במסגרת ימי המכירות תבוצע מכירה של מאות יחידות דיור".


אדוה פישר, מנכ"לית מועדון חבר צרכנות:

"מועדון "חבר" מאמין ביצירת הזדמנויות ממשיות עבור עמיתיו ובתוך כך נענה לצורך לרכוש דירה מתוך היצע רחב של גדלים ובמחירים אטרקטיביים. אני שמחה על שיתוף הפעולה עם חברת אזורים – מחברות הנדל"ן הוותיקות והמובילות בתחום – המאפשר להגיש לעמיתי המועדון את פרויקט Moment בת ים. מדובר בפרויקט איכותי המעמיד מבחר רחב של דירות בסטנדרט גבוה, המותאמות לכל עמית ועמיתה ולכל שלב בחייהם. אחד מיתרונות הפרויקט הממוקם במרכז הארץ, הוא רמת הנגישות הגבוהה לצירי תחבורה ראשיים, למוסדות חינוך ולחיי תרבות ופנאי עשירים. לצד האתגרים הרבים בתקופה זו הצלחנו להוציא לפועל את המכירה באמצעות אתר אינטרנט שישמש כמרכז המבקרים של הפרויקט ובו ניתן לקבל את כל המידע בעזרים דיגיטליים מתקדמים, כגון הדמיות, סרטונים וצילומי רחפן. בחירת הדירות ומכירתן תתבצע באופן מקוון באתר ייעודי וחדשני. אנו מצפים לפגוש את עמיתינו במרכז המבקרים הווירטואלי באתר".

התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  טעות ברחוב המזרחי. מוהליבר לא מגיע אחרי קרן היסוד.
  הגב 01.02.21 19:59
 • אורח
  במסגרת הפיתוח הסביבתי מתוכנן להאריך את רח' מוליבר אחרי צומת עם קרן היסוד עד לרחוב קוממיות. וכך רח' מוליבר אחרי הארכתו יהפוך לגבול המזרחי של המתחם החדש.
  02.02.21 10:39
 • אורח
  מה דעתכם על הפרויקט?
  הגב 19.02.21 14:33
 • אורח

בית חולים חדש בראשון לציון! בית חולים "אסותא" החדש ליד מתחם אלקטרה צפוי להיפתח ב - 2024

ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך: נוסף לשירותים הבריאותיים הכלליים שיינתנו בבית החולים החדש, הוא יהפוך למרכז אורתופדיה ראשון מסוגו בארץ בתחום זה, וייתן מענה לתושבי האזור ובכלל".

אבי בר | | תגובות: 22
הדמייה יחצ אסותא


בזמן הקרוב יחל בניית בית החולים "אסותא" החדש בראשון לציון.

כיום נמצא בית החולים "אסותא" הישן בקרבת קניון הזהב והמתחם החדש ייבנה במערב העיר ברחוב פרופסור בני חבוט בסמיכות למתחם אלקטרה ולשכונת נווה חוף (מול מתחם ה - 1000) על שטח שנרכש במכרז מהעירייה. שטח בית החולים החדש ישתרע על פני 14 דונם ו – 2 מבנים הכוללים מרפאות ומסחר. הבניין הרפואי יהיה בן 7 קומות בנוסף ל – 2 קומות מתחת לקרקע. פי התוכנית שהוגשה, בבית החולים יהיו 107 מיטות ו – 279 חניות. שטח המבנים הרפואיים יהיה כ - 27,000 מ"ר.

בבית החולים של אסותא להבדיל מבתי חולים רגילים לא יהיה חדר מיון אך יהיו בו מחלקות רבות כגון: חדרי ניתוח מתקדמים, אונקולוגיה, דיאליזה, לטיפול בחולים כרוניים ועוד.
מנכ"ל אסותא גידי לשץ מסר כי על פי התוכניות בית החולים החדש ייפתח במהלך 2024.

פורסם לאחרונה בגלובס

ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך:

הקמת בית החולים בעיר שלנו היא הבעת אמון נוספת בפיתוחה המואץ של ראשון לציון, המתווספת לחברות גדולות נוספות שבוחרות להעביר לכאן את פעילותן.

נוסף לשירותים הבריאותיים הכלליים שיינתנו בבית החולים החדש, הוא יהפוך למרכז אורתופדיה ראשון מסוגו בארץ בתחום זה, וייתן מענה לתושבי האזור ובכלל".
התפרסמו 22 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מקסים. יוזמה ברוכה. שיגדל ויתפתח.!
  הגב 01.02.21 12:19
 • אורח
  בניית בית החולים תחל ולא יחל, מה יהייה עם העיברית הקלוקלת בעתבות שלכם?
  הגב 01.02.21 12:25
 • אורח
  חחח אם כבר נכנסים לקטנות : "בעתבות"
  01.02.21 12:28
 • אורח
  בית חולים זה זכר ולכן יחל ולא תחל. כדאי שתבדוק את עצמך להבא לפני שאתה מעיר ומטעה.
  01.02.21 13:36
 • אורח
  מכל מה שהם כתבו בידיעה בחרת להגיב רק על זה?
  01.02.21 16:38
 • אורח
  הנושא במשפט זו הבניה וזו נקבה ולכל הבניה תחל
  02.02.21 22:43
 • אורח
  יוזמה מבורכת אין על ראש העיר שלנו רז קינסטליך!!!
  הגב 01.02.21 12:53
 • אורח
  זה ממש לא קשור אליו. דב צור סגר את זה !
  01.02.21 13:13
 • אורח
  כן דב צור סגר גם את רכבת הקלה. ורז ביטל. במקומה תהיה מטרונית ):
  01.02.21 15:28
 • אורח
  נפלא ונהדר כמה עוגנים חשובים כאלו יקפיצו את ראשלצ ברמה ארצית
  הגב 01.02.21 13:25
 • אורח
  שאפוווו לראש העיר. שדוחף להקמתו.
  הגב 01.02.21 13:26
 • אורח
  שווה לחכות.שפו
  הגב 01.02.21 14:12
 • אורח
  בקיצור בית חולים לעשירים זה מה שאתה אומרים
  הגב 01.02.21 14:30
 • אורח
  ברכות נאמנות למי שיוזם פרויקטים למען החברה ואינו סבור שנדל"ן נועד לספסרות. כבוד לראש עירנו הפוסע עוד צעד מוצלח.
  הגב 01.02.21 17:07
 • אורח
  קינסטליךנאתה גדול
  הגב 01.02.21 17:21
 • אורח
  לדעתי התוכניות הם של ראש העיר דב צור . ראש העיר הוא עושה דברו של הסוס הטרויאני התעמולן סער . בושה וחרפה .
  הגב 01.02.21 17:48
 • אורח
  ושוב דוחקים את רגלי השכונה הקטנה נווה חוף בתנועה ועומס על דרכי הגישה אליה. זאת בנוסף למתחם האלף, בית הספר לכבאות, בתי אבות שנבנים בחוף ואיזור תעשיה צמוד. החסר מקום בחולות שצריך למחוק את השכונה ולמרר לתושבים את החיים?
  הגב 01.02.21 17:56
 • אורח
  תשקיע עוד פינוי ובינוי בראשון יש עוד הרבה אזורים אמורים לההרס כגון רחוב אלרואי
  הגב 01.02.21 20:25
 • אורח
  ראש העיר שאפו גדול לך
  הגב 02.02.21 17:18
 • אורח
  כל הכבוד על הפרוייקט הענק של בניית בית החולים אסותא בראשון לציון אבל מה לגבי הפינוי בינוי בעולי הגרדום שהבניינים שם יכולים להתמוטט עלינו כל רגע נתון וזה ממש סכנת חיים. מקווה שמישהו רואה ומתייחס לתגובות הללו.
  הגב 02.02.21 20:22
 • אורח
  פרוייקט מבורך שאפו
  הגב 02.02.21 21:04
 • אורח
  בית מבריאים! תשנו את השפה
  הגב 03.02.21 02:17
 • אורח

לקניון רחובות יתווספו 2 קומות נוספות

בימים החלה החלה בניית הכניסה החדשה לקניון

אבי בר | | תגובות: 33


עיריית רחובות אישרה לקניון רחובות את הבקשה להרחיב את הקניון ב - 2 קומות נוספות. קומה אחת למסחר וקומה נוספת למשרדים.

קומת המסחר החדשה תתפרס על פני 1745 מ"ר.

קומת המשרדים תשתרע על פני 6736 מ"ר.

סך הכל תוספת בנייה 8481 מ"ר.

בנוסף. בימים אלה החלה בניית הכניסה החדשה של הקניון מכיוון רחוב טלר/ חרל"פ.

התפרסמו 33 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איזה יופי איזה כיף באיזה כסף בדיוק אקנה דברים?
  הגב 31.01.21 12:13
 • אורח
  חחחחחח ת'כלס
  31.01.21 12:28
 • אורח
  אין תמונה של התוכנית?
  הגב 31.01.21 12:39
 • אורח
  ומה על קומת חנייה, מישהו מהגאונים חשב על זה
  הגב 31.01.21 12:41
 • אורח
  באמת וזה מה שצריכים? ומה עם הבנין של השוק החדש ? ומה עם התוכנית שפרסמו על שיפוץ וחידוש מרכז העיר ??
  הגב 31.01.21 12:45
 • אורח
  צודק בהחלט
  31.01.21 13:01
 • אורח
  ואז בוכים שאין כסף 🤦‍♀️
  הגב 31.01.21 12:46
 • אורח
  כל הזמן רואים בטלויזיה את מנכ"ל קניוני עופר מתבכיין בגלל הסגר ועכשיו יש לו כסף לבנות עוד 2 קומות בקניון?
  הגב 31.01.21 13:00
 • אורח
  סתם בוכה. כדי לקבל עוד מכספי מיסים שלנו מענקים
  31.01.21 13:42
 • אורח
  עדיף היו מנקים יותר טוב את העיר וגם שותלים פרחים ועצים במקום עוד חנויות
  הגב 31.01.21 13:41
 • אורח
  בדיוק ככה. כל מה שחסר פה זה עוד מגדלים וצפיפות מיתרת
  01.02.21 06:51
 • אורח
  די כבר מכל התגובות הציניות והבכייניות. זה לא עושה אותכם חכמים יותר...תנו צ'אנס לחידושים וכבוד (מינימלי) למתכננים.
  הגב 31.01.21 13:45
 • אורח
  לגמרי מסכים איתך מאה אחו
  31.01.21 14:37
 • אורח
  שולם חסר לנו
  הגב 31.01.21 15:22
 • אורח
  עדיף שוק חדש עם חניה
  הגב 31.01.21 15:26
 • אורח
  עדיף שוק כמו מחנה יהודה בירושלים גם שוק טגם בלוי זה הכי כיף
  הגב 31.01.21 15:29
 • אורח
  מהו טמטום? הרי לכם
  הגב 31.01.21 15:54
 • אורח
  מי ישמע יש שם מה לקנות, אחרי ששנה שלמה כל העולם מזמין אונליין, אני לא יודע אם בכלל אני אחזור לקנות בקניון
  הגב 31.01.21 21:40
 • אורח
  מה עם חניות גם ככה יש פיצוץ חנייה אוף מביאים בכוח את תל אביב לרחובות רק עוד קצת פקחים לתת לנו דוחות וזהו
  הגב 01.02.21 04:16
 • אורח
  עדיף שתקדם פתיחת שוק חדש. השוק הנוכחי במרכז רחובות מכער את העיר מפחיד לעבור שם בלילה.
  הגב 01.02.21 08:05
 • אורח
  מזעזע,הרסתם את העיר עם הבנייה הצופה, המגדלים המטורפים, הרסתם את הנוף זיהמתם את האוויר. אוי אוי איך הרסתם את העיר בושה!!
  הגב 01.02.21 08:12
 • אורח
  דוקא כיף גם ככה אין לאן לצאת לפחות נהיה בקניון
  הגב 01.02.21 08:22
 • אורח
  הרבה פעמים שאני מחנה את האוטו האדמה רועדת אולי שיבדקו את זה לפני שיוסיפו לבנות...
  הגב 01.02.21 08:26
 • אורח
  בושה וחרפה במקום להשקיע את הכסף בנוער בסיכון שגדל בעיר רק מחריפים את הבעיה. עדיף שתבנו שם בית ספר במקום
  הגב 01.02.21 14:26
 • אורח
  בונים בלי לחשוב מסוף אגד בשכונה צפופה צפירות אוטובוסים עוד בניה לא מביאה שקט ושלווה אולי עוד מיסים
  הגב 01.02.21 15:53
 • אורח
  כמה בכיינות וקיטורים. לא נמאס לכם ?
  01.02.21 18:02
 • אורח
  איזה כיף! איך אני אוהבת צ'ופינג חבל שלא שתי קומות של חנויות המשרדים סתם מיותר. בדיוק נקבל מענק נלך להשתרלע בקניון
  הגב 01.02.21 18:04
 • אורח
  איזה כיף מעניין איזה חנויות יהיו??
  הגב 01.02.21 18:07
 • אורח
  חבל,במקום להשקיע בחידוש ושיקום רחוב הרצל והרחובות המרכזיים בעיר,בונים עוד חנויות ומשרדים בקניון שכבר עמוס מאד וללא חניות ,ככה יחנקו סופית את כל העסקים בהרצל וסביבתו,שייהפך לסלאמס כמו בדרום תל אביב.
  הגב 01.02.21 22:17
 • אורח
  מה עם חנייה בקניון?
  הגב 02.02.21 00:24
 • אורח
  למה לא מתייחסים לנושא החניה בקניון?
  הגב 02.02.21 00:32
 • אורח
  קודם תבדקו מה עם סעדיה גאון .בונים פה דירות להשכרה בלי חניה.אנחנו סובלים .להאורחים ילדינו אין חניה .קודם לזה לדאוג .תפנימו .
  הגב 02.02.21 11:14
 • אורח
  מי צריך עוד קומות בקניון הזה, במיוחד כשעוד לא יודעים מה יהיה אחרי הקורונה ששינתה את הרגלי הצריכה. במקום זה תקדמו את שינוי רחוב הרצל לרחוב מסחרי חדיש ומזמין.
  הגב 09.02.21 00:27
 • אורח

קניון חדש בבת ים! במהלך חודש פברואר עתידות להתחיל עבודות להקמת הקניון החדש בבת ים בעל 5 קומות מסחר, משרדים ו5 קומות של חניון תת קרקעי בשטח של 40 אלף מ"ר

הקניון עתיד לקום ברחוב יוספטל 80 וסיום הבנייה יהיה בעוד כשנתיים.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 37
הדמייה: 3Dvision


פרויקט בי טאוארס יוצא לדרך ...

רום כנרת נכסים והשקעות חתמה עם חברת בונה ריינה על הסכם לבניית הקניון בפרויקט BTOWERS ברחוב יוספטל 80 בבת ים

ההסכם כולל בניית קניון בן 5 קומות בשטח כולל של כ-40,000 מ"ר במרכז העיר בת ים

הפרויקט ממוקם במרכז העיר, בצומת עורקי התחבורה הראשיים: צמוד לתחנה הראשית של הרכבת הקלה שבימים אלה הסתיימה בנייתה, צמוד לתחנת המטרו הראשית שתחבר בין בת ים ותל אביב, ובנוסף, סמוך לנתיבי איילון, ציר התחבורה הראשי המקשר את הקניון עם כל גוש דן.

ההסכם כולל בניית 5 קומות של מסחר ומשרדים בשטח כולל של כ- 40,000 מ"ר לצד בנייה של 5 קומות של חניון תת קרקעי ומרתפים. חברת בונה ריינה תתחיל את בניית הקניון בחודש פברואר 2021. סיום משוער של הבנייה יהיה בעוד כ-24 חודשים.


פרויקט BTOWERS אשר תוכנן ע"י משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון, בתכנון ייחודי, יהיה אייקון ארכיטקטוני ייחודי ושונה בנוף האורבאני של גוש דן, ויהווה ציון דרך מקומי בעיר בת ים. מגדל המגורים ולצדו מגדל המשרדים והמרכז המסחרי, יהפכו את מתחם הפרויקט לכיכר אורבאנית שוקקת חיים הפעילה לאורך כל שעות היממה.יש לציין כי חברת רום כנרת יוזמת ומקדמת בימים אלה חמישה מיזמי נדל"ן בעיר בת-ים פרויקט SEA TOWER, 5 מגדלי מגורים יוקרתיים בשכונת פארק הים, ופרויקט B TOWERS, בשטח של כ-120 אלף מ"ר, המשלב מגורים, מסחר, מרפאות ותעסוקה הכל תחת קורת גג אחת בסגנון one-stop-shop פרויקט אשר יאפשר לדייריו ליהנות מכל עולמות החוויה האורבנית העירונית בטווח של נגיעת יד, וכן פרויקטים של התחדשות עירונית, תמ"א 38, בשכונת בורוכוב בעיר גבעתיים.עו"ד אילן ששון, מנכ"ל ובעלים של רום כנרת נכסים והשקעות:

"אנו שמחים להודיע על תחילת בניית הקניון המרשים במסגרת פרויקט בי טאוארס ברח' יוספטל בעיר בת ים. הקניון יציע 5 קומות מסחר ומשרדים מרשימים ואני בטוח שחברת בונה ריינה המקצועית תבצע עבודה מדהימה, כך שהקניון ימשוך אליו את כל תושבי העיר בת ים והסביבה."


בתמונות(מימין לשמאל):

שילה מורי סמנכ"ל הנדסה ברום כנרת, ליעד חן ציון מרום כנרת, אנואר בסול יו"ר חברת בונה ריינה, חגי ולנסקי מנכ"ל בונה ריינה, עו"ד אריאל בן חור מרום כנרת, עו"ד אילן ששון, מנכ"ל ובעלים של רום כנרת נכסים והשקעות ועו"ד רוז גרינפלד מרום כנרת. צילום: באדיבות רום כנרת.


התפרסמו 37 תגובות לכתבה.
 • אורח
  רק זה היה חסר בבת-ים? ראש עיר אידיוט, בדיוק כמו המדרכות החדשות העקומות , הכול בלי תכנון, אמרנו ליכוד אמרנו
  הגב 31.01.21 12:30
 • אורח
  כדור אחד ביום וזה עובר, מירמורון להשיג בבתי מרקחת, 10 שקלים בלבד!
  31.01.21 21:30
 • אורח
  הליכוד באשר הוא חבריו יודעים רק להרוס
  הגב 31.01.21 12:31
 • אורח
  ליכוד תמיד להרוס בלי מחשבה, תדאגו לקניון הקיים שתהיה עבודה
  הגב 31.01.21 12:33
 • אורח
  בקושי יש עבודה לחנויות הקטנות אז בונים עוד קניון, חלמאות כבר אמרנו
  הגב 31.01.21 12:34
 • אורח
  אני רק לא מבינה למה לבנות שני קניונים באותו רחוב?הקניון קיים הוא ביוספתל 92 ובונים חדש באותו רחוב במספר 80.תסבירו לי בבקשה
  הגב 31.01.21 12:41
 • אורח
  לארכו של רחוב יהודה המכבי בת"א יש לפחות 5 סופרמרקטים. זה רק מוזיל את מחיר המוצרים בתחרות.
  31.01.21 13:34
 • אורח
  שכחת את קניון בתימון שנמצא חמישים מטר מהמקום שהולכים לבנות את הקניון החדש
  31.01.21 16:51
 • אורח
  תגידו אתם 100%? מה קשור ליכוד
  הגב 31.01.21 12:46
 • אורח
  מה קשור? אנשים ממורמרים!
  31.01.21 21:30
 • אורח
  מה עם הפיל הלבן שעל שפת הים שהבנייה שלו נעצרה? מדוע צריך עוד קניון כאשר יש קניון באותו רחוב? עיר כזו קטנה ושני קניונים!!! הזוי.
  הגב 31.01.21 13:10
 • אורח
  צודק 100 אוז מה זה כול 200 מטר קניון יש פה ברדיוס של 1000מטר 6 או 7 סופרים גדולים
  31.01.21 13:37
 • אורח
  כל הכבוד לראש העיר היקר שלנו בת ים על המפה בגדול
  הגב 31.01.21 14:04
 • אורח
  זהו זה - ארון הקבורה של העיר בת ים. זה משרת רק את הנוגעים בדבר, קבלנים, יזמים ועוד נבלות שרואים רק את ההוצאות שיעשו. בואו נראה איך העיר נסתמת לחלוטין ואילו זה לא קורה כבר עכשיו. תשתיות ישנות, צפיפות, פקקים אין סופיים ותחשבו על הנהג הישראלי השנייה אחת מורטת לו את העצבים ובעקבותיהם הצופרים, זיהום אוויר ועוד....וכל זה בשביל קניון ומשרדים.... נבלות כבר אמרתי ?
  הגב 31.01.21 14:10
 • אורח
  אכלו לי שתו לי לקחו לי אני גר בבית ישן בונים פה נוסעים פה מנקים פה מלכלכים פה דיייי עד שסוף סוף מישהו עושה משהו עם כספי הארנונה ולא לוקח אותם לכיסו או של מקורביו עדיין מתבכיינים דיייי
  01.02.21 07:32
 • אורח
  ראש העיר צביקה ברוט מיספר 1
  הגב 31.01.21 14:10
 • אורח
  קודם כל שתעבור הקרונה ונמשיך עים הקניון . ולא יסגר כל פעם וכל פעם .בתים עיר קטנה לא צריך משרדים על הקניון
  הגב 31.01.21 15:23
 • אורח
  מה קשור ליכוד?אובססיההה
  הגב 31.01.21 15:31
 • אורח
  זה יהיה בכייה לדורות.הקניון הקיים בקושי מתפקד.תחשבו טוב לפני שאתם נכנסים להרפתקאה הזאת
  הגב 31.01.21 15:49
 • אורח
  ממש טיפשות בקניון הקיים בקושי יש עבודה שיבנו מגורים הטיפשים זה מה שחסר
  הגב 31.01.21 18:52
 • אורח
  ליבי עם בעלי חנויות הקניון הקיים. אחרי ששומעים שעוד קניון יפתח צמוד אליהם.מה ניראה לעירייה שמרשה שדבר כזה יהיה.
  הגב 31.01.21 19:38
 • אורח
  אכלוסיה מבוגרת חיים מבוטח לאומי לא גומרים את החודש חובות בעירייה של מיליונים
  הגב 31.01.21 20:32
 • אורח
  לויי וחננוף דוש ועוד פשוט חלמאות
  הגב 31.01.21 21:37
 • אורח
  רק עוד קניון חסר בבת ים !
  הגב 31.01.21 23:05
 • אורח
  חחח 24חודש סיום בדיחה אולי 24 שנים
  הגב 31.01.21 23:48
 • אורח
  ובאמת זה מה שחסר לתושבי בת ים??? תבנו דירות להשכרה/למכירה במחיר שפוי הוגן עבור הזוגות הצעירים/המבוגרים.זה מה שאנשים זקוקים וממש לא עוד שטחי מסחר. קודם תאפשרו קיום בכבוד לבעלי החנויות שכבר כאן בעיר הזאת.
  הגב 31.01.21 23:54
 • אורח
  אנשים מה הקשר ליכוד????? אני בוחר עבודה ויש גבול לטמטום של אנשים
  הגב 01.02.21 00:23
 • אורח
  הזיה זה מה שחסר לבת ים? המיבנה במקום מלון המרינה עדיין עומד שמה יתום ואתם בונים קניון?! בת ים זו עיר לישון בה... חבל על הכסף וההשקעה
  הגב 01.02.21 05:59
 • אורח
  יאללה עוד פקקים...
  הגב 01.02.21 08:27
 • אורח
  לפארק הים יגיעו עוד עשרות אלפי תושבים ותהייה עבודה לכולם.לא לדאוג
  הגב 01.02.21 10:13
 • אורח
  קניונים עוד פריצות וזימה
  הגב 01.02.21 11:50
 • אורח
  עם ישראל קדושים מעונים מיתעסקים בטפל ולא בעיקר
  הגב 01.02.21 11:52
 • אורח
  תיפתחו בתי מידרש
  הגב 01.02.21 11:52
 • אורח
  רק כסף ביזניז בראש שלכם,תמשיכו תמשיכו. בימקום שתעצימו ותאדירו את עבודת השם,תיפתכו תלמוד תורה. אך כשיש אצלכם צרה או מישהו חולה בסכנה רק אז אתם ניזכרים ליפנות לצדיקים,וניזכרים מי מנהל את העולם. תיתעוררו על עצמכם! תגדילו את שמו באהבה אחרת...
  הגב 01.02.21 11:58
 • אורח
  לא יעזור לכל הכופרים שמלגלגים הכל מימנו היתברך, ימים יגידו!!!
  הגב 01.02.21 12:00
 • אורח
  תמוהה מאוד מצטער לא מבין את ראש העיר ! הקניון החדש יבנה 50 מטר מרחוב החרושת ניסנבאום קינמון שהוא עצמו רחוב חד סיטרי בקרבת מקום סופר יוחננוף סןר דוש וסופר חגולי קונדטוריה עיני ופיצוחי הקולה ליד חניות נוספות כמו כתר פלסטיק בגדי יהלום וקופת חולים מאוחדת המגדלים החדשים מעל יוחננוף ומגדל המשרדים מוסכים וכל זה ברדיוס של 300 מטר..חוץ מהקניון החדש שיבנו יש מעליו בנין שיבנה 42 קומות עם בריכה..מאיפה בדיוק יכנסו לקניון ויצאו ..כל האזור גם היום פקוק ברמות אז התכנון יהרוג את התנועה במקום שגם ככה היא קטסרופלית...לא יהיה נעים לגור באזור הכי צפוף של בת ים לא אמיתי...קניון ענק ביוספטל 92 והחדש ביוספטל 80 מישהו כאן התבלבל זאת תיהיה בכיה לדורות...
  הגב 01.02.21 17:34
 • אורח
  רק איחוד עם תל אביב, לא ששון אליהו (ברוט) ולא לחיאני (בכר).
  הגב 01.02.21 21:29
 • אורח

חברת הבנייה, ז.י.פ וחברת פרומוט, יקימו מתקני חנייה אוטומטיים ברחובות זמנהוף ודניאל בבת ים במסגרת פרוייקטים של תמ"א 38 במקום

מדובר במתקני חנייה שיוקמו לכל צמד בניינים עם 27 מקומות חנייה אותם יקבלו דיירי הדירות החדשות בפרוייקט. לדברי יוסי פריינדר, בעלי חברת ז.י.פ בכל בניין יתווספו 15 דירות חדשות (30 דירות לכל זוג בניינים) והם מחכים לקבלת ההיתרים שעתידים להגיע בחודשים הקרובים על מנת להתחיל את העבודה במקום.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 5
קרדיט הדמייה: חברת ז.י.פ (בניין דניאל 65-75)


בימים אלו נחתם הסכם בין חברת ז.י.פ חברה לבנייה ותמ"א 38 לבין חברת פרומוט, מתקני חנייה, בתחום החנייה האוטומטית בהיקף של 6 מיליון ₪. מדובר על מתקני חנייה אוטומטיים שיאפשרו לבעלי הדירות החדשות לקבל מקומות חנייה משלהם מבלי לגרום לעומס/ מצוקת חנייה במקום. לדברי יוסי פריינדר, בעלי חברת ז.י.פ המתקנים יוקמו בפרוייקטים של החברה ברחובות דניאל, זמנהוף בהם יתווספו 15 דירות חדשות בכל בניין (30 דירות לכל זוג בניינים) והם מחכים לקבלת ההיתרים שעתידים להגיע בחודשים הקרובים על מנת להתחיל את העבודה במקום.

זמנהוף 11,13 לפני


הדמייה אחרי


במסגרת ההסכם יתווספו לכל צמד בניינים מתקני חנייה אוטומטיים עם 27 מקומות חנייה, המיועדים לדירות החדשות שיוקמו. מדובר על מתקנים תת קרקעיים ואוטומטיים אשר מאפשרים את סידור המכוניות במתקן על פי מקום פנוי והזמנת הרכב בהתאם למיקומו. המטרה של המתקנים היא בעצם פתרון לדירות החדשות שיתווספו בכל בניין וזאת בלי לגרום למצוקת חנייה ועומס על התשתיות במקום.

המתקנים עתידים לקום בבניינים: זמנהוף מספר 11, 13 דניאל 65,67,75,77


הדמייה של דניאל 75

התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  רמאות לשמה
  הגב 29.01.21 17:48
 • אורח
  מפלצות עלייך בת ים. הרסו את העיר הזו. בנייה, בנייה ועוד בנייה דיי כברררר !!!!!
  הגב 31.01.21 14:18
 • אורח
  ממש הרסו את העיר, עם בוסקילה שאיפשר חופשי הכול בשביל שיבחרו בו, שיוכל לעשות עוד כסף על גבינות לתת לדתיים באגף התורני החדש שהקים, למי שלא יודע זה אגף דתי רק בשם אחר.
  הגב 01.02.21 13:57
 • אורח
  גבינו
  הגב 01.02.21 13:58
 • אורח
  על הגב שלנו החילונים, מקבלים הדתיים תקציבים ענקיים
  הגב 01.02.21 13:59
 • אורח

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה החליטה להפקיד את תוכנית ח/619- תוכנית ההתחדשות של האזור הותיק של חולון - שכונת אגרובנק שכוללת תכנון כבישים, תחבורה ציבורית ותוכניות שימור

התוכנית קודמה במינהל ההנדסה העירוני באגף אדריכלות ותכנון עיר יחד עם אגף הרישוי וכללה צוות היגוי רב תחומי בראשות מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג, ובאמצעות משרד האדריכלים רונאל-לוי.

מערכת האתר | | תגובות: 1


הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה החליטה להפקיד את תוכנית ח/619.מדובר בתוכנית להתחדשות כוללת לעיר חולון במטרה לשמור על איכות החיים העירונית לצד הגידול באוכלוסייה וכן לחזק ולהרחיב את המרחב הציבורי

לטענת העירייה תמ"א 38 נתנה מענה ל-3 נושאים קריטיים בעולם התכנון וההתחדשות העירונית - חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, הנגשה ומיגון מבנים ישנים ומתן תוספת יח"ד באזורי ביקוש – אך לא היטיבה עם הערים וניתן לראות זאת היום בכל עיר בה קידמו פרויקטים של תמ"א 38.

תוכנית ח/619 בחולון בוחנת כיצד ניתן בעזרת התחדשות מגרשית בלבד לתת מענה שייטיב ככל הניתן עם העיר ולתכנן תוך מחשבה על התועלות הציבוריות. כך, למשל, היא קובעת קווי בניין שמרחיבים ככל הניתן את המרחב הציבורי- המדרכות ושבילי האופניים, גינות קדמיות ורצועות שתילה משמעותיות לעצים וניהול מי נגר עם דגש על אקולוגיה, נטיעות וצל.

התוכנית מחלקת את העיר הוותיקה ל-6 קטגוריות בהתאם לראיה הכוללנית של העיר-

-רשת רחובות ראשיים (בעיקר מבוססי צירי מתע"ן- מערכת תחבורה עתירת נוסעים) עם חזית פעילה בקומת הקרקע וזיקת הנאה במרווח הקדמי לטובת הרחבת המרחב הציבורי.

-על הרשת- מוקדים עירוניים משמעותיים שם יוכנו תכניות מפורטות שיתנו מענה פרוגרמטי ותשתיתי להתחדשות המגרשית.

-מרקם לשימור בשכונה הוותיקה והייחודית אגרובנק בתיאום עם תוכנית השימור העירונית

-שמירה על תבנית הבנייה- צמודי הקרקע בעיר

-מגרשים מיוחדים- בעלי נסיבות התחדשות מיוחדות כגון צפיפות גבוהה מאוד

-מגוון רחב של שכונות אותן העיר מעוניינת לשמור כמרקם שכונתי עירוני איכותי.

בכל קטגוריה התוכנית מגדירה מעטפת נפחית למגרשים שבתחומה ניתן להתחדש ע"י מספר מסלולים בהתאם לקטגוריה תוך מתן תמריצים למסלול כזה או אחר בהתאם לצרכי העיר. כך התוכנית מייצרת שקיפות וודאות תכנונית ומציעה מלאי של 60,000-35,000 דירות בעיר הוותיקה. לפחות 20% מהדירות יהיו קטנות ו-20% מהדירות גדולות והתוכנית קובעת ממוצע ליח"ד חדשות של 85 מ"ר.

מימוש התוכנית יהיה בהדרגה, לאורך תקופה ארוכה, והיא כוללת בתוכה מערכת מעקב ובקרה שתיבחן מעת לעת.

התוכנית קודמה במינהל ההנדסה העירוני באגף אדריכלות ותכנון עיר יחד עם אגף הרישוי וכללה צוות היגוי רב תחומי בראשות מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג, ובאמצעות משרד האדריכלים רונאל-לוי.

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  צריך להחליף את ראש עיר מוטי ששון הוא אסון
  הגב 28.01.21 18:18
 • אורח
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל