הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

פורסם מכרז לבניית 108 דירות בראשון לציון במסגרת "דיור במחיר מטרה"

חברת הביטוח הפניקס תממן לחברת סולל בונה 170 מיליון ש"ח לבניית מגדל למגורי סטודנטים בצומת האצ"ל - דרך הים ברחובות, כאשר לאחר 49 שנה, הבניין יוחזר לעיריית רחובות

שכונה חדשה צפויה לקום במערב ראשון לציון ליד מסילת הרכבת החדשה המחברת בין רכבת הראשונים לרכבת משה דיין

מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה? חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין מסביר מהן 3 המלכודות מהן יש להיזהר בקניית דירה ואיך להימנע מפסילת משכנתא

ישנם שלושה סוגי מלכודות בהן עלול קונה פוטנציאלי ליפול. המלכודת הראשונה מתייחסת לבעלות על הנכס. המלכודת השניה היא המלכודת התכנונית. המלכודת השלישית מתייחסת לשווי הנכס.

אבי בר | | תגובות: 1
קניית דירה הוא אירוע משמעותי שדורש הון לא מבוטל. לכן חשוב לוודא לפני שרוכשים את הדירה המבוקשת, האם המחיר הנדרש אכן משקף את שוויה האמיתי. קניית דירה במחיר לא ריאלי עלולה להוביל לסירוב בקבלת משכנתא מצד הבנק ולהסתמכות על הון עצמי גבוה מהצפוי, דבר אשר לא תמיד אפשרי.

אז לפני שחותמים חוזה, מסביר חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין מהן המלכודות מהן מומלץ להתחמק ומדוע חשוב לפנות להערכת שמאי לפני הקניה.


ראשית יובהר כי במהלך רכישת הדירה נתקל הקונה במגוון אנשי מקצוע (מתווך, עו"ד, יועץ משכנתאות וכד'). לכל איש מקצוע קיימות יכולות האופייניות לו אולם חשוב מאד להדגיש כי היכולת המקצועית והחוקית להערכת שווי נכס – שמורה לשמאי המקרקעין בלבד!! אף איש מקצוע אחר לא מוסמך על פי חוק להעריך שווי נכס ומכאן כי "הערכה" הנעשית שלא על ידי שמאי מוסמך, וודאי כזו הנעשית על ידי "מחשבון" / "מחירון" עלולה לסבך מאד את הקונה ולהפילו נפילה כואבת במלכודות עליהן יפורט להלן.


ישנם שלושה סוגי מלכודות בהן עלול קונה פוטנציאלי ליפול.


המלכודת הראשונה מתייחסת לבעלות על הנכס:

"הדבר הראשון שבודק שמאי המקרקעין הוא האם הזכויות בכל רכיבי הנכס אכן שייכות למוכר ומהוות חלק מהנכס", מסביר מסילתי: "למשל, אם קונה מעוניין לקנות דירת גן, יש צורך לבדוק האם הגינה הצמודה פיזית לדירה אכן צמודה אליה קניינית גם ברישום בטאבו ולא רק "סופחה" אליה באופן פיראטי".


לא כל מה שהמוכר מצהיר עליו כחלק מהנכס אכן צמוד לדירה בפועל: "חשוב לבדוק גם את שייכותם של אלמנטים נלווים כגון מחסן או חניה לדירה. יש לבחון האם החניה אכן צמודה לדירה בטאבו, מה טיבה (פתוחה / מקורה / תת קרקעית) והאם היא אכן ממוקמת במקום בו טוען המוכר. כל אי דיוק ברכיבים הצמודים לנכס עלול לפגוע בשווי", מסביר מסילתי.
המלכודת השניה היא המלכודת התכנונית.

השמאי בודק האם כל החלקים בנכס בנויים כחוק. לדוגמה, דירת שלושה חדרים עם מרפסת בה בעל הנכס החליט לסגור את המרפסת ולמכור אותה כעת כדירת ארבעה חדרים אינה דומה בשוויה לדירה ארבעה חדרים אמיתית. לעניין מספר החדרים בדירה יש לזכור כי: "הגדרת "חדר" בחוק היא מאוד ברורה שכן חדר לא יכול להיות קטן מ-8 מ"ר" עוד. חשוב לדעת האם נעשו שינויים בנכס והאם נעשתה בו בנייה בלתי חוקית".


המלכודת השלישית מתייחסת לשווי הנכס:

"רוכש דירה צריך להבין שאין שני נכסי מקרקעין זהים ואסור להישען אוטומטית על מאגרי נתונים או מאגרי מידע שכן אופן ניתוח הנתונים – ראוי שיעשה באופן מקצועי", אומר מסילתי: "ניתוח לא מקצועי של הנתונים או התבססות עיוורת על מחשבונים / מחירונים יכולה להוביל לטעויות קשות בניתוח ולביצוע עסקה בהפסד. לדוגמא, שתי דירות ארבעה חדרים הממוקמות באותו בניין ובאותה הקומה, יכולות להיות בעלות שווי שונה משמעותית זאת בשל מפרט שונה, נוף, כיווני אוויר וכד'".


מסילתי מסביר שצריך לשים לב גם לסביבה הקרובה לדירה:

"למשל, נגישות טובה למרכזים מסחריים ולתחבורה ציבורית, לרוב תעלה את שווי הדירה, זאת כמובן כל עוד הדירה לא ממוקמת ממש מעל המרכז המסחרי אן בצמוד ממש לתחבורה הציבורית עצמה". לעיתים בדיקת שמאי מפתיעה אפילו את מוכר הדירה, אשר לא תמיד מודע למאפיינים המלאים של הנכס שלו ושל הסביבה הקרובה לו מסביר מסילתי ומדגים: "אם ממש בסמוך לנכס המוצע למכירה עתיד להיבנות קניון או שהנוף הפתוח עתיד להיעלם בגלל בנייה שמתוכננות להתחיל בסמוך לדירה תוך מספר שנים, תהיה לכך השפעה על שווי הדירה".


לסיכום, חשיבות בדיקת נכס טרם רכישתו עצומה. הסתמכות על גורמים אשר אינם מחזיקים בסמכות החוקית להעריך נכסי מקרקעין, וודאי הסתמכות עיוורת על "מחשבונים"/מחירונים בלבד, יכולה לגרום נזק עצום אשר לא פעם אינו הפיך.


על מחבר המאמר

חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כבר ראינו שמאים שמשנים מחירים למכריהם, וראינו שמאים שבשמאות מוקדמת שהיא היקרה מאשר החלופה של שמאות לאחר קניה שהיא הזולה מבנהן, ששוויים משתנה רק כי השמאי מקבל יותר תמורה בעד העבודה איזה עולב, הזנתם את המקצוע
  הגב 18.08.19 08:37
 • אורח

רשת חנויות הנוחות "סבן אקספרס" תפתח חנות בפרוייקט סימפוני המוקם על ידי אזורים בקריית שרת חולון

סבן אקספרס הינה הראשונה לחתום עם חברת אזורים בפרויקט סימפוני, נותרו עוד 6 חנויות פנויות להשכרה בשטח המתחם. פרויקט "סימפוני", הנבנה בימים אלו, נמצא בלב שכונת קריית שרת בעיר חולון בסמוך למרכז שטיינברג, מרכז המוזיקה העירוני. בשכונה זו, תקים חברת אזורים בניין חדש ומודרני בעל 24 קומות ובתמהיל דירות משתנה.

מערכת האתר | | תגובות: 0
קרדיט תמונה: 3D Vision


עם יציאתו לשיווק של פרויקט "סימפוני" של אזורים בחולון, רשת חנויות הנוחות "סבן אקספרס" פותחת סניף חדש בפרויקט

זהו הסכם שכירות המסחרי הראשון בפרויקט "סימפוני" של חברת אזורים

חברת הנדל"ן "אזורים" מודיעה על חתימה של הסכם ראשון בשטחי המסחר בפרויקט "סימפוני" בשכונת קריית שרת בחולון. העסקה נחתמה עם סבן אקספרס שתשכור במתחם שטח של כ-60 מ"ר לתקופה של 5 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות. מועד הפתיחה הצפוי: שנת 2026

שטח המסחר של חברת "אזורים" בפרויקט סימפוני, קריית שרת חולון כולל כ- 700 מ"ר, המחולק ל-7 חנויות סך הכל המתפרסות על פני קומת הקרקע אותם מקימה החברה. המסחר מוקם במסגרת פרויקט עירוב שימושים הכוללים בנייני מגורים ושטחי מסחר. סבן אקספרס הינה הראשונה לחתום עם חברת אזורים בפרויקט סימפוני, נותרו עוד 6 חנויות פנויות להשכרה בשטח המתחם.


פרויקט "סימפוני", הנבנה בימים אלו, נמצא בלב שכונת קריית שרת בעיר חולון בסמוך למרכז שטיינברג, מרכז המוזיקה העירוני. בשכונה זו, תקים חברת אזורים בניין חדש ומודרני בעל 24 קומות ובתמהיל דירות משתנה. דיירי השכונה ייהנו מקרבה למרכז המסחרי קריית שרת, תיכון קריית שרת, פארק עזריאלי לעסקים ו-10 דקות הליכה מתחנת הרכבת הקלה העתידית ופארק שמעון פרס ויאפשר לדיירים להנות מחיי קהילה עשירים ואיכות חיים גבוהה.דן מור, סמנכ"ל המניבים באזורים:

"אנו מברכים על חתימת ההסכם עם סבן אקספרס בשטח המסחרי בפרויקט "סימפוני". זוהי בשורה משמחת על הסנונית הראשונה בפרויקט ואנו צופים כבר עכשיו ביקושים גבוהים לקומת המסחר בפרויקט. אנו פועלים בימים אלו על ייצור תמהיל מסחרי מגוון ואיכותי עבור תושבי השכונה היכלול מגוון של חנויות אשר יבטיח נוחות לדיירי השכונה והפרויקט בפרט. הפרויקט מוקם בלב שכונת קריית שרת הוותיקה והמבוקשת בעיר חולון, בין היתר בזכות מיקומה הנגיש והאטרקטיבי."
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אמפא ישראל מתכננת להתחיל בשיווק המגדל הרביעי והאחרון בפרוייקט מגדלי אמפא רחובות לאחר ששיווקה את 3 המגדלים הראשונים בסכום של 605 מיליון ש"ח

פרויקט "מגדלי אמפא רחובות" כולל 4 מגדלים המתנשאים לגובה של 17 קומות, עם 324 יחידות דיור ו-3 מפלסי חנייה. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון ויכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים ודירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז. דירות ה-4 חדרים בגודל ממוצע של כ-98 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר ודירות ה-5 חדרים בגודל של 121 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת. קומת קרקע עם חזית מסחרית של כ-2,000 מ"ר. אדריכל הפרויקט הוא אבנר ישר.

מערכת האתר | | תגובות: 9
viewpoint


אמפא ישראל מדווחת כי סיימה את שיווק שלושת המגדלים הראשונים בפרויקט מגדלי אמפא בשכונת חצרות המושבה ברחובות. החברה מכרה 242 דירות בסכום כולל של כ-605 מיליון שקל.


דירות 3 חדרים אחרונות בגודל של 75 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר נמכרו במחיר של 2.15 מיליון שקל. דירות 4 חדרים אחרונות בגודל של 98 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר נמכרו במחיר של כ-2.55 מיליון שקל ודירות 5 חדרים אחרונות בגודל של 121 מ"ר ומרפסת של 12 מ"ר נמכרו במחיר של כ-2.85 מיליון שקל. דירות הפנטהאוז נמכרו במחירים שנעו בין 4 מיליון שקל בבניין הראשון ו-5.5 מיליון שקל בבניין השלישי.

פערי המחירים בין הדירות שנמכרו במגדל הראשון למגדל השלישי עומדים על עשרות אחוזים. מחיר דירת 4 חדרים בקומות הביניים עמד על כ -2מיליון שקל במגדל הראשון לעומת מחיר של 2.55 מיליון שקל במגדל השלישי, הבדל של 27% אחוזים. ככל שהשיווק מתקדם יותר כך מחירי הדירות עולים.


במקביל לסיום מכירת שלושת המגדלים, החברה מתכננת לצאת לשיווק המגדל הרביעי והאחרון בפרויקט שיכלול 82 דירות. מחירי הפריסייל לדירות 3 חדרים צפויים לעמוד על החל מ-2.1 מיליון שקל. דירות 4 במחיר של החל מ-2.5 מיליון שקל. דירות 5 חדרים במחיר של החל מ-2.8 מיליון שקל. דירות הפנטהאוז במחיר של החל מ-5.5 מיליון שקל.

פרויקט "מגדלי אמפא רחובות" כולל 4 מגדלים המתנשאים לגובה של 17 קומות, עם 324 יחידות דיור ו-3 מפלסי חנייה. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון ויכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים ודירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז. דירות ה-4 חדרים בגודל ממוצע של כ-98 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר ודירות ה-5 חדרים בגודל של 121 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת. קומת קרקע עם חזית מסחרית של כ-2,000 מ"ר. אדריכל הפרויקט הוא אבנר ישר.


שכונת חצרות המושבה, אשר בה מוקם הפרויקט, מאפשרת גישה ישירה ונוחה לצירי תחבורה מרכזיים כדוגמת כביש 40, כביש 4, כביש 431. בשכונה נבנה בימים אלו פארק ירוק בשטח של 12.5 אלף דונם, גני ילדים, בתי ספר ומרכז מסחרי שישלב משרדים, מסחר, תרבות ופנאי עבור תושבי השכונה.

אלי אגם, מנכ"ל אמפא ישראל, מציין כי "סיום המכירות של שלושת המגדלים הראשונים מהווה עבורנו ציון דרך משמעותי. עקב ההאטה שקיימת בשוק הדיור ועליית הריביות, קצב המכירות התמתן במעט, אך נראה כי תושבי רחובות והסביבה הבינו את הפוטנציאל של השכונה והאזור שהולך ומתממש ולכן אנשים ממשיכים להגיע למשרד המכירות. אנו מאמינים כי בשנים הקרובות מחירי הדיור באזור ימשיכו לעלות, שכן המיקוד העירוני בפיתוח סביבתי המואץ, נגישות השכונה והקירבה למוקדי תעסוקה מרכזיים ולתל אביב הופכים אותה למבוקשת מאוד במחירים ריאליים ביחס לתמורה".
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  לא בונים שם שום פארק. הארנונה שם הכי גבוהה ברחובות, ובחודש הבא מלול הולך להעלות להם את הארנונה שוב פעם.
  הגב 23.11.22 16:50
 • אורח
  מצב ביש
  23.11.22 21:30
 • אורח
  3 חדרים 2000000ש מטורף
  הגב 23.11.22 17:25
 • אורח
  אללה יוסטור
  23.11.22 21:31
 • אורח
  מתי ירדו המחירים?????
  הגב 23.11.22 17:26
 • אורח
  חזירים
  23.11.22 21:32
 • אורח
  ביבי חזר לשלטון אז כנראה שאף פעם לא נראה ירידה. יש לו 6 דירות אז למה שהוא יוריד. למיקי זוהר ואשתו זוג מכוערים יש 6 דירות. איזה אינטרס יש להם שהמחירים ירדו?
  24.11.22 08:10
 • אורח
  רשום נתונים שאני לא בטוח קיימים במציאות שווה להשוות למה באמת ומה רק בכתוב . אמפא מאכזבת מאוד
  הגב 24.11.22 08:35
 • אורח
  עוד 1000 רכבים ברחוב/כביש,אבל,הכבישים אותם כבישים מלפני 50 שנה,בהצלחה לתושבים
  הגב 25.11.22 09:18
 • אורח

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

תוכנית "מחיר למשתכן" כנראה חוזרת במקום התוכנית "מחיר מטרה"

ההגרלות הקרובות עדיין יתנהלו על פי "תוכנית מטרה" , מאחר ומדובר במכרזים שקבלנים כבר זכו בהם ולא ניתן לאחר הזכייה לשנות את התנאים לתוכנית "מחיר למשתכן"

אבי בר | | תגובות: 8


תוכנית "מחיר למשתכן" שאותה הגה בזמנו השר משה כחלון וזכתה להצלחה עצומה באופציה שניתנה לציבור לרכוש דירות בהנחה מאוד משמעותית בכל רחבי הארץ ואשר הוחלפה על ידי הממשלה היוצאת בתוכנית "מחיר מטרה" אשר העניקה הנחה של עד - 300 אלף ש"ח בעיקר ביישובי הפריפריה ובמרכז הארץ עד 20% עומדת לשוב.

כך הודיעה מפלגת הליכוד במסגרת המשא ומתן להרכבת הממשלה.

במידה ואכן דרישת הליכוד להחזרת התוכנית "מחיר למשתכן" תתקבל, היא תיכנס לתוקף רק בהגרלות הבאות ולא בהגרלות הקרובות המתוכננות שבהן כבר זכו קבלנים על פי תנאי "תוכנית מטרה" ולא יהיה ניתן לבטל את ההגרלות הללו כי מרכיב הבנייה וההגרלה שונה מאוד במכרזים.

בנוסף הודיע הליכוד על התוכניות הבאות בנושא הוזלת מחירי הדירות שיועלו במסגרת המשא ומתן להרכבת הממשלה


סבסוד התשתיות לצורך שחרור מלאי הדירות המתוכננות (300,000) לשם בלימת עליית מחירי הדיור.


קיצור בירוקרטיה בהליכי שיווק קרקעות.


זירוז מתן היתרי בנייה.
התפרסמו 8 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חשבתי שיש עצירה בעליית המחירים, אז למה מקלקלים שוב? אולי לא הבנתי נכון? הכתבה לא כלכך ברורה.
  הגב 23.11.22 12:06
 • אורח
  תושבי רחובות, אני מזכיר לכם שבחודש הבא רחמים מלול יעלה את הארנונה. שלא תגידו שלא ידעתם. תתכוננו לשלם יותר לגנבים מעיריית רחובות.
  23.11.22 13:28
 • אורח
  ומתי תהיה עצירה בעליית המחירים?
  הגב 23.11.22 12:57
 • אורח
  תכנית מחורבנת ש-90% ממי שירכשו בה דירות יהיו משקיעים.
  הגב 23.11.22 13:27
 • אורח
  צודק זורקים מליראדים לפח
  25.11.22 13:26
 • אורח
  מחיר למשתכן = מחיר למסתכן
  הגב 24.11.22 20:12
 • אורח
  מחיר למסכן
  24.11.22 21:33
 • אורח
  התכנית מחיר למשתכן הרבה יותר טובה .מחיר דירת 5 חדרים בראשון שכונת הנרקיסים כמליון וחצי .בשוק החופשי 3 מליון .במחיר מטרה הנחה עד 300 אלף שקל וזה בפריפריה
  הגב 28.11.22 09:36
 • אורח

בית המשפט אישר את הסכם הרכישה של פרויקט "פרי פלייס" ברחובות! חברת הנדל"ן פרשקובסקי תרכוש את קרקע הפרויקט בכ-370 מיליון שקלים ו- 800 רוכשי הדירות יקבלו החזר של 170 מיליון ש"ח

הפיצוי מהווה כ-70% מעלות השקעת רוכשי הדירות בפרויקט

אבי בר | | תגובות: 21בימים אלה אישרה כבוד השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' מבית המשפט המחוזי מחוז מרכז בלוד, את ההסדר אליו הגיעו נאמני החברה עם חברת הנדל"ן פרשקובסקי, לפיו חברת הנדל"ן תרכוש את הקרקע עליה אמור היה להיבנות הפרויקט, בכ-370 מיליון שקלים.

על פי ההסדר שאושר, כספי הרכישה יחולקו כך, ש-170 מיליון מהם יועברו לפיצוי 800 רוכשי הדירות במתחם – החזר המהווה כ-70% מעלות השקעתם.

יתרת הכספים תועבר לקרן אקספו שהייתה שותפה של חברת 'פרי נדל"ן' בפרויקט, ולהוצאות המכר הגבוהות של העסקה.

לדברי עו"ד גיא סרוסי ועו"ד אוריאל זעירא, המייצגים עשרות רוכשי דירות בפרויקט, מדובר בהסדר מיטיב ומפתיע, משום שרוב רוכשי הדירות אמנם העבירו בזמנו לחברת 'פרי נדל"ן' מאות אלפי שקלים, אך לא ניתנה בידם כל בטוחה להשקעתם, ולטובת איש מהם לא נרשמה הערת אזהרה בטאבו, או כל בטוחה אחרת עבור השקעתו.

לדברי עוה"ד סרוסי וזעירא, קריסת 'פרי נדל"ן' טרפה את הקלפים, ורוכשי הדירות חששו בצדק, כי כל השקעתם, בסך מאות אלפי שקלים, ירדה לטמיון.

עוה"ד גיא סרוסי - צילום אילן אסייג

לדברי עוה"ד סרוסי וזעירא, הפרויקט עצמו, שהיווה את פרויקט הדגל של חברת 'פרי נדל"ן', לא החל להיבנות מעולם, ולמרות ההבטחות הרבות שהמטירו בעלי החברה על רוכשי הדירות, אותם רוכשים הפכו למעשה למנוע המזומנים של 'פרי נדל"ן', וזאת במסגרת התנהלות חסרת אחריות ופורעת חוק של מנהלי החברה.

מיד עם התמוטטות פרי נדל"ן, מצאו את עצמם מאות רוכשי הדירות בסוף תור הנושים הארוך שנדחק אל פתחי חברת הנדל"ן הקורסת.

אך כאמור, בימים אלה, נמצא פתרון ראוי לציון על ידי נאמני החברה, עורכי הדין אהוד גינדס וגונן קסטנבאום, שאפשר למאות הרוכשים לקבל החזר מכובד מאד על השקעתם המפוקפקת.

לדברי עוה"ד גיא סרוסי ואוריאל זעירא, פרויקט 'פרי פלייס' אמור היה לקום בכניסה הצפונית לעיר רחובות בסמוך לתחנת הרכבת, לפקולטה לחקלאות ולמכון ויצמן – מיקום אטרקטיבי ביותר, שהפך את הקרקע שנותרה מיותמת עם קריסת החברה, לנכס מבוקש
התפרסמו 21 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אז כל אחד יקבל 212,500₪ אחרי ששמו מיליון שקל על משכנתא?
  הגב 22.11.22 12:58
 • אורח
  מלול מעלה את הארנונה בחודש הבא. תהיו מוכנים לשלם יותר.
  22.11.22 22:27
 • אורח
  יותר גרוע הם התרחקו מקניית דירה שיותר מהוכפלה
  הגב 22.11.22 13:07
 • אורח
  מלול האיש והכרס, אכלת יותר מדי טוב מארנונת התושבים. לך הביתה
  הגב 22.11.22 13:33
 • אורח
  אני נחרד מהעובדה שבחמש עשרה שנה המלול הצליח להכפיל את תקציב העירייה. מקום חמש בגובה הארנונה כל הדרך עד למקום הראשון. המלול רוצה שנהיה כמו עיריית ירושלים.
  22.11.22 14:23
 • אורח
  מלול אתה המלצת לקנות מפרי נדלן הוא היה חבר שלך ותראה מה נסגר בסוף אני הפסדתי מאות אלפי שקלים פעם הבאה לפני שאתה מניח אבן פינה תבדוק
  הגב 22.11.22 15:09
 • אורח
  אין צדק 😠
  23.11.22 21:51
 • אורח
  מה פרשקובסקי יבנו שם ומתי
  הגב 22.11.22 17:51
 • אורח
  מישהו מוכן להסביר לי למה כל חודשיים מחיר הארנונה פה עולה? איך אני עוד שניה משלם אלף שקל על 70 מטר דירה? לכיז של מי זה הולך ולמה אף אחד לא מדבר על זה?
  הגב 22.11.22 19:02
 • אורח
  כבוד ראש העיר בנה איצטדיון ב-100,000,000₪ (מאה מיליון שקל). מישהו צריך לממן את זה, לדעתו של ראש העיר.
  22.11.22 19:41
 • אורח
  מצטרפת למחאה. חזירות 😠
  23.11.22 21:52
 • אורח
  לא ברור מה הקשר לראש העיר??? כל זבל שיש ברחוב... ראש העיר מנהל ערייה שיש לה אלפי עובדים שמניעים את המערכת! החלטות גביית מיסירים וארנונה לרוב לא תלויה רק בו!!! יש המון שיקולים שלא תמיד אנחנו האזרחים מבינים,אנו לא רואים את כל התמונה. ולא,ראש העיר לא יכול לקחת כ"כ בקלות את הכסף של הארנונה לכיסו.. כמה שטויות נכתבים כאן! קצת מחשבה בוגרת.
  הגב 23.11.22 00:21
 • אורח

  23.11.22 13:32
 • אורח
  1. הנה הקשר לראש העיר הנוכל המושחת שיעלה את הארנונה בחודש הבא. 2. עיריית רחובות זה ג׳וב נוח לאנשים שבאים להעביר כרטיס בבוקר ולעשות סידורים (קניות, להקפיץ את הילדים לביה״ס, לאסוף דואר, ללכת לבנק, ללכת לספינינג/זומבה) על חשבון העבודה, ואפילו לעבוד בשחור בעבודות אחרות. 3. מלול הכפיל את תקציב העירייה בקדנציה בת 15 השנים שלו. מאיפה הכסף הגיע? בעיקר ארנונה. מזכיר לך שרחובות מקום 5 בגובה הארנונה בישראל. 4. ראש העיר מרוויח בערך 40~45 ברוטו, מהארנונה שהתושבים משלמים. 5. אתה בהחלט נשמע כמו טוקבקיסט מטעם ראש העיר.
  23.11.22 13:37
 • אורח
  למה לייפות דברים בכתבה שמכיחה ממילא כל כך המון שקרים??? ימח שמו וזכרו של פרי הצדיק שתרם למוסדות לימוד תורה ( שבה כתוב לא תגנוב!) שלמעשה היה רשע,נוכל,רמאי,שקרן,גזלן,גנב ובהמה שלא היה אכפת לו לעשוק אנשים שנתנו בו אימון!
  הגב 23.11.22 07:35
 • אורח
  מה דינו של ספר תורה שנתרם לבית כנסת מכספי גזל?
  הגב 23.11.22 11:44
 • אורח
  👏
  23.11.22 21:53
 • אורח
  הגב 23.11.22 13:31
 • אורח
  אכן אלדד פרי היה מנוול. כל מי שרכש אצלו דירה עבר שבעת מדורי גיהנום. כשפרסם את הפרוייקט כתבתי ביקורת בפייסבוק והסמנכלית שלו ( אישה ניבזית) איימה עלי בתביעה. האיש רכש ים שונאים.
  הגב 23.11.22 19:45
 • אורח
  עצוב
  23.11.22 21:54
 • אורח
  מה שם הסמנכלית המדוברת? איפה היא עובדת כיום?
  24.11.22 08:12
 • אורח

דירה למכירה באזור הדתי לאומי ברחובות ! בשכונת קרית דוד ברחובות באזור הסגור לתנועת כלי רכב בשבת, מוצעת למכירה דירת 4 חד' גדולה + מרפסת סוכה + מטבח כשר + מעלית שבת + חניה ועוד במחיר מבוקש 2,260,000 ש"ח לפרטים על הדירה 08-376-0908

המדור על דירה המוצעת למכירה ברחובות, מבוסס על דירות המתפרסמות בלוח be106 בעמ' 6/8

אבי בר | | תגובות: 3


בשכונת קרית דוד ברחובות המותאמת והמבוקשת על ידי הציבור הדתי/לאומי ברחובות מאחר והאזור סגור לתנועת כלי רכב בשבת.

מוצעת דירת 4 חד' 99 מ"ר (בפועל 105) עם מטבח כשר, חדרי שינה גדולים ומרווחים.
יח' הורים מפנקת עם חדר ארונות ושירותים + מקלחון.
3 שירותים, 2 מקלחות בכל הדירה.
מרפסת שירות גדולה.
מרפסת סוכה 6 מ"ר.
רשתות וסורגים בכל הדירה.
דוד שמש.
מיזוג בכל הדירה.
חניה בטאבו.
מעלית שבת.
2 מחסני אופניים.

הדירה בקומה 2 מתוך 6 קומות.

המחיר המבוקש

2,260,000 ש"ח


לפרטים

08-376-0908התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  הגב 21.11.22 09:43
 • אורח
  רחובות דתיים לאומיים נוסח אירן. יש כאלה גם בירושלים...
  הגב 25.11.22 13:06
 • אורח
  אין אף רחוב סגור בשבת בקרית דוד. מי שלא דובר אמת בפרסום - לא כדאי לקנות ממנו!
  הגב 27.11.22 19:24
 • אורח

157 דירות להשכרה ביבנה! 2 בניינים בפרויקט אלמוג יבנה בשכונת נאות שז"ר ובהן 157 דירות יהיו עבור שכירות ארוכת טווח

פרויקט ALMOG YAVNE יכלול לאחר השלמתו 437 יח"ד ב-5 מגדלי מגורים בני 20 קומות כל אחד, בתמהיל של 6-3 חדרים וכן דירות פנטהאוז. במסגרת פיתוח הפרויקט והשכונה יוחלפו כלל התשתיות, ייסללו כבישים חדשים, ייבנו פארקים וגינות עם מתקנים ומגרשי ספורט. המגדלים כוללים לובי מרווח ומעוצב, חדר כושר מאובזר ומועדון דיירים. כמו כן, קיימת חניה תת קרקעית, מרפסות גדולות במיוחד ומפרט גמר מרשים.

אבי בר | | תגובות: 0
קרדיט זיתוני הדמיות
קבוצת היזמות והבנייה אלמוג וחברת הביטוח והפיננסים הראל מכריזות על הפרויקט הראשון שיוצא לדרך במסגרת המיזם המשותף ""rent 2 stay להשכרה ארוכת טווח. בשבוע שעבר נחתם ההסכם הקובע כי השותפות תרכוש 157 דירות במגדלים 3 ו-4 בפרויקט ALMOG YAVNE בשכונת נאות שז"ר בצפון יבנה לטובת ייעודן להשכרה לפי דרישות החוק לעידוד השקעות הון. הדירות יכללו במסלול הטבות מס והשותפות צפויה ליהנות משיעורי מס מופחתים בגין הכנסות משכירות ומכירה.


הסכם זה מגיע כשנה אחרי שנחתמה בין השתיים עסקה (נובמבר 2021) במסגרתה השקיעה הראל סכום של כ-135 מיליון שקל בקבוצה תמורת 20% מהמניות, כמו כן הוסכם כי הצדדים יקימו יחד מיזם משותף שיעסוק בהשכרה ארוכת טווח, וייכללו בו דירות, בין היתר, מפרויקטים שונים שקבוצת אלמוג יוזמת ומבצעת.


ALMOG YAVNE הינו פרויקט התחדשות עירונית רחב היקף אשר נבנה בימים אלו, כאשר 2 מגדלים נבנו ואוכלסו לאחרונה, וכעת נמצאים בבנייה בניינים מס' 3 ו-4 המיועדים להשכרה, בניית המרתפים החלה באפריל האחרון והיתר מלא לפרויקט התקבל בחודש יוני.


פרויקט ALMOG YAVNE יכלול לאחר השלמתו 437 יח"ד ב-5 מגדלי מגורים בני 20 קומות כל אחד, בתמהיל של 6-3 חדרים וכן דירות פנטהאוז. במסגרת פיתוח הפרויקט והשכונה יוחלפו כלל התשתיות, ייסללו כבישים חדשים, ייבנו פארקים וגינות עם מתקנים ומגרשי ספורט. המגדלים כוללים לובי מרווח ומעוצב, חדר כושר מאובזר ומועדון דיירים. כמו כן, קיימת חניה תת קרקעית, מרפסות גדולות במיוחד ומפרט גמר מרשים.


לדברי יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג,

"החיבור עם הראל הוא הזדמנות להמשך צמיחת והתפתחות הקבוצה. תחום הדיור להשכרה הולך והופך לדומיננטי ומשמעותי כאשר חלק גדול מהציבור אינו יכול לקנות דירה בשל המחירים בשוק. עליית הריבית במשק בחודשים האחרונים ציננה מעט את השוק אולם אני עדיין סבור כי שכירות מוסדית הינו הפתרון המיטבי למשבר המגורים ולעליית המחירים כזה שעונה על כל הצרכים של משפחות שזקוקות לדיור ועשוי לחולל שינוי שוק אמיתי בישראל בהיבט של דירות בבעלות פרטית. שכירות מוסדית מציעה לשוכרים את האפשרות להתגורר ביחידות דיור מודרניות הנמצאות בתחזוקה גבוהה, אשר להערכתנו יהפוך לפורמט מגורים נפוץ ונחשק. אנו מאמינים כי בשנים הקרובות אפיק זה יזכה לדרישה הולכת וגוברת".


את המוכרת, קבוצת אלמוג, ייצג משרד עו"ד גינדי כספי באמצעות עורכי הדין שרית ספיר וצחי רחמים, את השותפות ייצג משרד עו"ד יגאל ארנון – תדמור לוי באמצעות עורכי הדין נפתלי ניר, רן עזיאל ומיכל סגמון.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בעלי מסעדת הסוהו בראשון לציון ייבנו בניין בן 8 קומות למסחר ומשרדים בסמוך לסוהו

בבניין יהיו 4 קומות חניון תת קרקעי

אבי בר | | תגובות: 14


בעלי מסעדת הסוהו במתחם הרובע בראשון לציון ושותפים נוספים ייבנו בסמוך למסעדה ברחוב בקר משה 16 (הסוהו משה בקר 15) מגדל בן 8 קומות הכולל 2 קומות מסחר ו - 6 קומות משרדים, בנוסף מתחת לבניין ייבנה חניון תת קרקעי על פני 4 קומות.

שטח המגרש 2272 מ"ר. שטח עיקרי כ - 6000 מ"ר, שטח שירות כ - 10,000 מ"ר.
התפרסמו 14 תגובות לכתבה.
 • אורח
  היחצן גם שותף?
  הגב 14.11.22 10:10
 • אורח
  ברור ד, כבר לא חבר
  14.11.22 18:01
 • אורח
  זו תעסוקה יזומה לדוד היום לכשיעוף סופית מן החיים הציבוריים???
  הגב 14.11.22 10:39
 • אורח
  ביטן
  14.11.22 10:40
 • אורח
  רק זה חסר,עוד עומס ברובע,כאילו שאן מגוריח בסביבה.מענייח מי מאשר את כל הבניינים.הכל תן וקח,איזה ביזיון
  הגב 14.11.22 15:26
 • אורח
  מסחר ומשרדים מכניסים יותר ארנונה פר מטר מאשר מגורים. תשאל מי שאלת פעם את דיירי הרצל ורוטשילד אם בא להם פאבים מתחת לבית
  14.11.22 20:29
 • אורח
  מה הקשר לביטן?
  הגב 14.11.22 16:02
 • אורח
  מוסצו עבר לרז עכשיו , אין סיכה לדחוף שם גברת ליאל יו"ר ההנדסה
  הגב 14.11.22 18:03
 • אורח
  איפה בדיוק חנוק פה גם ככה מי מאפשר כזו מפלצת
  הגב 14.11.22 18:07
 • אורח
  השותפים , האם מדובר בצבי צור?
  הגב 14.11.22 21:06
 • אורח
  צריך לבדוק את העניין ! איפה הגורמים המבקרים ?
  15.11.22 10:19
 • אורח
  איפה חניון לבליינים ? יעשה ?
  הגב 15.11.22 10:20
 • אורח
  השחיתות עולה שלב . יש להעיף את הראש העיר המושחת הזה
  הגב 16.11.22 08:35
 • אורח
  המושחת מכצנלסון .
  הגב 16.11.22 08:36
 • אורח

540 דירות חדשות ייבנו בהרצל! הוועדה הארצית אישרה פינוי 128 דירות במתחם הרחובות הרצל-אפרים זקס-יצחק מוגזח וסעדיה גאון והקמה ברחוב הרצל 7 מגדלי מגורים 22 - 25 קומות בהם 540 דירות

התוכנית כוללת מענה כ-5,000 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-8,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכן פארק על שטח של כ-3 דונם. ומתוך 540 הדירות , 108 דירות יוקצו עבור דירות קטנות

אבי בר | | תגובות: 22
הדמיה עדי קרמרהוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), בראשות יו"ר מטה התכנון הלאומי, עו"ד שלומי הייזלר, החליטה לאשר תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת "שעריים" בלב העיר הוותיקה בעיר רחובות.


התוכנית (תמ"ל 2033), המקודמת על ידי עיריית רחובות, כוללת 540 יחידות דיור שיוקמו ב-7 מגדלים בני 22-25 קומות. מתוך כלל יחיד והדיור, 108 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. בבסיס שלוש המגדלים שיוקמו על רחוב הרצל, ישולבו קומת מסחר, קומה של שטחי תעסוקה, ומעליה חצי קומה של שימושים ציבוריים, שיהוו חזית פעילה לרחוב.

כיום מצויים במתחם 46 צמודי קרקע ובניין נוסף ובו 12 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.


בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת מענה כ-5,000 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-8,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכן פארק על שטח של כ-3 דונם. כמו כן, התוכנית קובעת הוראות שימור, לבית רב מתחילת המאה העשרים, המצוי בפינת הרחובות הרצל וסעדיה גאון. התוכנית מחייבת את שימורו ומאפשרת תוספת אגף על מנת להנגישו לציבור.

כמו כן, בחלקו האחורי של המתחם מוצע פארק על שטח של 3 דונם, שישרת את תושבי המתחם ואת תושבי האזור. הפארק יתרום למערך ניהול מי הנגר על ידי בריכה לאיגום וויסות מי נגר המתוכננת בצפונו. הבריכה תסייע בהשהיית מי הנגר ועודפיו יעברו מהבריכה דרך "נחל עירוני" אשר יהיה חלק מהפיתוח של הפארק ויוביל מים למערכת הניקוז העירונית. מדרום לפארק יוקצה שטח לצורכי ציבור אשר ניתן יהיה להקים בו מבנה קהילתי לצורכי התושבים.


התוכנית קודמה בהתאמה לעקרונות תוכנית המתאר ללב העיר רחובות המקודמת בימים אלה ותמ"א 70 (תוכנית המתאר הארצית למרחב מערכת המטרו במטרופולין תל אביב) שתשנה את אופי הבינוי במתחם ותתאפשר הקמת בינוי אינטנסיבי ומעורב שימושים סביב צירי מערכת תחבורה עתירת נוסעים וכן קו מטרו שצפוי לעבור ברחוב הרצל.


התוכנית שמה דגש על המרחב הציבורי בין השאר על ידי הרחבת הרחובות הסובבים את המתחם: סעדיה גאון, מוגזח וזקס אשר לטובת הולכי הרגל.

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, שלומי הייזלר:

"מדובר כאן בתכנית התחדשות מרכזית ומשמעותית במרכז העיר רחובות, שתחזק את התחדשות העיר הוותיקה וכן תביא לחיזוק משמעותי לרחוב הרצל. אפשר לראות כאן עוד השפעה מבורכת של פרויקט המטרו שעתיד להיבנות במרכז הארץ".


התוכנית תוכננה על ידי אדריכל איציק פרנס, משרד גבירצמן, כנף, פרנס.
התפרסמו 22 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מדהים היום זה נראה עזה האזור הזה, רק לידע כללי מה זה אישרה? זה אומר שיש היתר בנייה או שזה תהליך של עוד כמה שנים קדימה?
  הגב 13.11.22 11:42
 • אורח
  לפחות עוד שלוש שנים עוד אין יזם
  13.11.22 16:13
 • אורח
  מה יהיה עם דהרי
  הגב 13.11.22 11:43
 • אורח
  חבל שלא חושבים על תשתיות לפני שבונים, גם ככה רחובות פקוקה
  הגב 13.11.22 11:51
 • אורח
  צודק,ביזיון
  13.11.22 11:51
 • אורח
  מה עם הפקקקקייייםםםם????? תפסיקו לבנות יש פקקי עננננננק בעיר הזאת רק בונים בונים ומה עם התשתיות ?????
  הגב 13.11.22 11:57
 • אורח
  בכל הארץ פקקים. שיעשו תחבורה ציבורית נורמלית כמו באירופה יהיו פחות פקקים עד אז יהיו פקקים. עד שאנשים יבינו שלא שווה כבר לנסוע באוטו שלך כי שעות תעמוד בפקק.
  13.11.22 14:21
 • אורח
  22 קומות ברחוב הרצל? והתכנון זה לסגור את הרצל לרכבים פרטיים בעוד עשור. הזויים ומנותקים.
  הגב 13.11.22 12:30
 • אורח
  וזה יהיה ברמה של הבניין החדש שבנו בהרצל? כי מה שבנו שם מביך מבחינת איכות בנייה ותכנון והמחירים בשמיים
  הגב 13.11.22 16:35
 • אורח
  מה הצפי ?
  הגב 13.11.22 19:29
 • אורח
  עוד כמה שנים... סחבת
  הגב 13.11.22 21:31
 • אורח
  ניראה מתי..........
  הגב 13.11.22 21:33
 • אורח
  מדהים איזה קל לאשר פינוי בינוי בהרצל מה שלוקח עשרות שנים לקרית משה
  הגב 14.11.22 00:32
 • אורח
  שאול צגהון לא גר בקריית משה.
  14.11.22 15:26
 • אורח
  את המרכז המסחרי ברחובות המדע בונים עשר שנים ולא מוכן
  18.11.22 20:33
 • אורח
  מה עם טשרנחובסקי והרב דוד ישראל
  הגב 14.11.22 00:36
 • אורח
  מי שילך לגור שם יהיה מסכן. באמת. רק תחשבו איך יהיה לצאת משם בבוקר. תהיו תקועים חצי שעה רק ביציאה משם.
  הגב 14.11.22 04:52
 • אורח
  צודק. יהיה בלתי אפשרי לצאת משם עם רכב פרטי. רק בתחבורה ציבורית. הבעיה זה שהפקק מתחיל עוד במעלית בבוקר.
  14.11.22 15:27
 • אורח
  שהם מתכוונים מקום למבנה ציבורי מה הכוונה??
  הגב 14.11.22 12:38
 • אורח
  האמת אחלה מקום מתי אפשר לקנות שם דירה??
  הגב 14.11.22 12:40
 • אורח
  רק מקוווה שיוסיפו חניות ונתיבים בכביש ליד
  הגב 15.11.22 07:52
 • אורח
  אותם כבישים ,פלוס אלפי רכבים על הכבישים,חניות 0
  הגב 19.11.22 13:06
 • אורח

עלתה מודעה חדשה למכירת דירת פנטהאוז בצפון מערב רחובות + אופציה לבניית יחידת דיור על הגג! למכירה פנטהאוז יוקרתי 6 חד', 140 מ"ר בנוי, מרפסת 30 מ', גג 80 מ"ר, מעלית נכנסת לבית, בקרבת רחוב שד' חן. המחיר המבוקש 4,400,000 ש"ח למתעניינים ברכישה 08-376-1048

לוח הדירות של אתר be106 בעמוד 6/8

אבי בר | | תגובות: 2בלוח הדירות של אתר be106 רחובות עלתה מודעה למכירת דירת פנטהאוז בצפון מערב רחובות בקרבת שד' חן.

הפנטהאוז דירה יחידה בקומה, ברחוב שקט ומבוקש בבניין בוטיק 6 משפחות, בקומה 4 מתוך 4 קומות.

בפנטהאוז 6 חד', הדייר האחרון הפך את החדר השישי לחדר משפחתי פתוח .

בנוי 140 מ', מרפסת 30 מ"ר היוצאת מהסלון עם נק' מים + כיור ונק' גז.
וקיימת מרפסת נוספת של 8 מ"ר.
מהמרפסת הגדולה קיימת עלייה למרפסת גג פרטית של 80 מ"ר עם אופציה לבניית יחידה על הגג.
הפנטהאוז
יח' הורים מפנקת עם חד' ארונות ושירותים + מקלחת.
סלון ומטבח גדולים.
דוד שמש.
חניה.
מחסן גדול.
מעלית עם כניסה ישירות לבית.
אכלוס מיידי.
למהירי החלטה יש גמישות במחיר


מחיר מבוקש

4.440.000 ש"ח

פרטים לרכישה

08-376-1048
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בית ותשתית מימי תרפפו והמחיר כמו של וילה. שיהיה בהצלחה. רוצו לקנות...
  הגב 11.11.22 14:09
 • אורח
  עוד טיפה וקונים וילה
  הגב 13.11.22 02:24
 • אורח

עלתה מודעה חדשה למכירת דירה 4 חד' במערב ראשון לציון! למכירה דירת 4 חד' גדולה + חצי חדר עבודה, 114 מ"ר, מרפסת שמש גדולה, מחסן, חנייה ועוד במחיר מבוקש 3,000,000 ש"ח למתעניינים ברכישה 03-376-9254

לוח הדירות של אתר be106 בעמוד 6/8

אבי בר | | תגובות: 7בלוח הדירות של אתר be106 ראשון לציון עלתה מודעה למכירת דירת יד שניה במערב ראשון לציון בשכונת קריית ראשון.

מדובר בדירת 4 חדרים גדולה ועוד חצי חדר לפינת עבודה שהוסבה מחדר שירות לחדר עבודה גדול בלי לוותר על צרכי חדר השירות.
הדירה משופצת , מטופחת מרווחת ומוארת, בלב שכונת קריית ראשון.
חדרי השינה בדירה גדולים, חלל סלון רחב, 2 חדרי מקלחת עם שירותים.

מרפסת שמש 12 מטר + 2 פרגולות חשמליות ושולחן 6 כיסאות.
מחסן לכל דייר (לא בטאבו), חניה.

הדירה בקומה 3 מתוך 9 קומות
אזור שקט. קרבה למוסדות חינוך, קריית הממשלה והתחנה המרכזית החדשה וקרובה ליציאות וכניסות לעיר. אזורי חנייה מרובים בסביבתה, בתי ספר, מרכז קהילתי גדול וחדרי כושר


המחיר המבוקש

3,000,000 ש"ח

לפרטים

03-376-9254
התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ברכה והצלחה
  הגב 09.11.22 14:57
 • אורח
  איך אפשר לקנות דירה בכאלה מחירים
  הגב 09.11.22 19:16
 • אורח
  יקר מדי. לא שווה המחיר
  הגב 11.11.22 16:30
 • אורח
  מחיר לא ראלי .
  הגב 11.11.22 23:33
 • אורח
  המחיר מאד יקר...לא מציאותי...
  הגב 12.11.22 17:59
 • אורח
  תמיד ימצא פראייר
  הגב 14.11.22 09:55
 • אורח
  פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים. 3 מיליון שקל על דירה בקריית ראשון? למה מה קרה? מלחמה? קריית ראשון היא כבר שכונה ישנה שנבנתה בתחילת שנות ה-80. המחיר ממש הזוי ולא הגיוני.
  הגב 22.11.22 08:39
 • אורח

יד 2: שכונת נחלת יהודה בראשון לציון דורגה במקום החמישי בדירוג השכונות המבוקשות בישראל

השכונה המבוקשת ביותר לפי דירוג יד2 היא "בית בפארק" באור יהודה, במקום השני "רחובות המדע" כאמור, במקום השלישי נמצאת "אם המושבות הוותיקה" בפתח תקווה, אחריה "גבעת הרקפות" בקריית ביאליק, ובמקום החמישי שכונת "נחלת יהודה" בראשון לציון.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 26
צילום: סקייפרו


שכונת נחלת יהודה נבחה להיות בין השכונות המבוקשות בישראל על פי דירוג השכונות המבוקשות של יד2 לרבעון השלישי של 2022. השכונה קיבלה דירוג גבוה מאוד בקרב הגולשים במגוון פרמטרים של איכות חיים.

השכונה המבוקשת ביותר לפי דירוג יד2 היא "בית בפארק" באור יהודה, במקום השני "רחובות המדע" כאמור, במקום השלישי נמצאת "אם המושבות הוותיקה" בפתח תקווה, אחריה "גבעת הרקפות" בקריית ביאליק, ובמקום החמישי שכונת "נחלת יהודה" בראשון לציון.

השכונה התפתחה בשנים האחרונות בעיקר לאור הבנייה החדשה של אלפי יח"ד והגעתם של תושבים חדשים. כמו כן כחלק מתוכניות ההתחדשות העירונית בשכונת רמת אליהו, חלק מהבנייה החדשה הוקצתה לתושבי רמת אליהו -714 יח"ד שיקבלו דירה חדשה בתמורה לדירתם הישנה. בנוסף העירייה מבקשת לקדם תוכניות של התחדשות עירונית בשכונה יחד עם שכונות נוספות בעיר- כזכור העירייה הקימה השנה את מנהלת ההתחדשות העירונית שתרכז ותהיה אחראית על כלל התוכניות העיר.

בפברואר האחרון אף החלו העבודות להקמת הגשר החדש בראשון לציון שיחבר את נחלת יהודה לכביש 4. המחלף החדש עתיד להפחית משמעותית עם העומס בעלייה לכביש 4 מכיוון רחוב ז'בוטינסקי, ולספק מענה לתנופת הבנייה בעיר. המחלף החדש יאפשר כניסה ויציאה מהעיר משכונת נחלת יהודה (דרך המכבים, כביש 412), ועיריית ראשון לציון באמצעות החברה הכלכלית תשלים את סלילת רחוב יצחק שניר שיהווה המשך של שדרות היובל. העבודות, שהחלו בשבוע שעבר, צפויות להסתיים בדצמבר 2023.


נתונים על שכונת נחלת יהודה - הנתונים מתוך אתר עיריית ראשון לציון

הנתונים נכונים לסוף שנת 2021.

שנת הקמה1988
מספר התושבים11,477
שטח השכונה3,133 דונם
מגדר51% גברים 49% נשים
ותיקים מול עולים חדשים93% תושבים ותיקים 8% תושבים עולים
יחידות דיור3,352
מספר נפשות ממוצע ביחידת דיור3.4
מספר ילדים ממוצע בבית- עד גיל 171.1


התפלגות הגילים בשכונה?

25% ילדים בני 0-12

48% בני 25-64

10% בני 65+

גילאחוז
0-512%
6-1213%
13-178%
18-249%
25-3412%
35-4414%
45-5414%
55-648%
65-747%
75+3%


מצב משפחתי

רווק/ה50%
נשוי/ה42%
גרוש/ה7%
אלמנ/ה8%התפרסמו 26 תגובות לכתבה.
 • אורח
  נאות שקמה וכרמים יותר מבוקש ויות ר שווה
  הגב 06.11.22 10:43
 • אורח
  נחלת זבל של מקום
  06.11.22 21:42
 • אורח
  מבוקשת בתאוריה, ובטבלת המאוכזבים במקום הראשון, כשיגיעו להתגורר בה עם ילדים קטנים, ויגלו את הפשע , אלימות רעש וסמים, יבינו שאין, וזה לא מקום לגדל ילדים
  הגב 06.11.22 10:56
 • אורח
  אולי בישנה... אני גר בחדשה ולא נתקלתי בזה
  06.11.22 16:25
 • אורח
  חח מי אתה? מתוסכלי הלוואי והייתי יכול להרשות לעצמי לגור בשכונה. ...וגם אתה היית מ א ד רוצה
  07.11.22 14:41
 • אורח
  לא הייתי מדרג את נחלת בחמישה הראשונה בראשון לציון
  הגב 06.11.22 11:00
 • אורח
  אתה כנראה לא מבין בנדלן בראשון. שכונה טובה, מושקעת ומבוקשת
  06.11.22 20:46
 • אורח
  באמת ? פשע פיצוצים אלימות ממש ממש לא מבוקשת אולי אצל אנשים מסויימים
  הגב 06.11.22 11:00
 • אורח
  פשע יש בכל מקום טוב ונחשב. אבל זה בשוליים. הסהכ ממש מוצלח וטוב
  06.11.22 20:47
 • אורח
  ממש ממש לא
  הגב 06.11.22 11:03
 • אורח
  מה ?? ! לא יכול להיות !! מה עם הטרקטורונים המרעישים ? מה עם אלה שעושים על-האש ? !! מוסיקה מחרישה אוזניים ?? !! אין משטרה ! אין פיקוח עירוני !! מחלקות בעירייה לא מתפקדות.
  הגב 06.11.22 11:19
 • אורח
  מה אתה ככ מופתע? למה שלא יעשו על האש?! יש שם וילות....שיהנו. יש פיקוח וקנסות למרעישים. סה"כ שכונה נהדרת, מושקעת, מתוכננת מדהים, מיקום נהדר, חינוך וחיי קהילה מצוינים!
  06.11.22 20:52
 • אורח
  שכונה צפופה אין חניה אין שירותים בסיסיים . מי דירג הקבלנים ?
  הגב 06.11.22 11:22
 • אורח
  מבוקשת יותר בגלל הבריחה משם אולי
  הגב 06.11.22 12:36
 • אורח
  מי שאין לו כסף נאלץ לבחור מקומות זולים יותר, סה"כ שכונה נהדרת מכל הבחינות!
  06.11.22 20:49
 • אורח
  הכי טוב לגור בצפון דירה ב 800 אלף בלי משכנתא בנאדם שחי אצל ההורים עד גיל 30 אמור לחסוך מיליון שקל לפחות. אין טעם להתחייב לבנק לכל החיים תחיו בצפון ותראו איך המחירים ירדו בעתיד במרכז לקנות דירה ב 4 מיליון גם אם תרוויח 30 נטו לא יספיק לך צריך לחיות אצל ההורים 20 שנה בשביל לקנות דירה ב 4 מיליון שקל
  הגב 06.11.22 13:39
 • אורח
  בסופו של דבר כל דייר ידאג למקום מגוריו ולסביבתו..היכן שלא נגור איכות חיינו מושפעת מאוד מהשכן לידנו..אתה יכול לרכוש דירה במקום נחשב ולקבל שכן שימרר לכם את החיים.
  הגב 06.11.22 15:44
 • אורח
  תאכלס כאחד שעבר לגור בנחלת זו שכונה טיל. לילדים יש מרחב מותקנים ציבוריים חדשים וברמה... סתלבט כיף ממש
  הגב 06.11.22 16:31
 • אורח
  שכונה ממש לא להיט, בתור אחד שגר פה ועבר משקמה יכול להעיד ששקמה שכונה הרבה יותר טובה בכל הפרמטרים
  הגב 06.11.22 20:07
 • אורח
  אם באמת היית גר כאן ולא מתחזה, לא היית כותב מה שכתבת
  06.11.22 20:48
 • אורח
  נו באמת שקמה? נחלת שכונה מעולה והמחירים והכתבה מדברים בעד עצמם!
  09.11.22 05:25
 • אורח
  שכונה נחמדה שהפכה כמעט לעיר וראש העיר לא דאג להקים בה אפילו בית כנסת אחד !!!!
  הגב 06.11.22 22:11
 • אורח
  אין דירה 1 פנויה בנחלת והמחירים לא שפויים שכל ויפה ומטופח
  הגב 07.11.22 08:07
 • אורח
  שכונה נהדרת ומטופחת
  הגב 08.11.22 20:49
 • אורח
  שכונה מהממת!!! ימותו הקנאים
  הגב 08.11.22 20:57
 • אורח
  שכונה מאד צפופה, אין הצדקה למחירים הגבוהים של הדירות...
  הגב 10.11.22 19:45
 • אורח

יד 2: שכונת "רחובות המדע" בעיר רחובות נבחרה לשכונה השנייה המבוקשת ביותר בישראל

על פי דירוג הגולשים השכונה קבלה דירוג גבוה במגוון פרמטרים של תחושת קהילתיות, הביטחון האישי ועוד.

מערכת האתר | | תגובות: 19
הדמייה


שכונת "רחובות המדע" בעיר רחובות נבחרה לשכונה השנייה המבוקשת ביותר בישראל לפי דירוג השכונות המבוקשות של יד2 לרבעון השלישי של 2022. השכונה קיבלה דירוג גבוה מאוד בקרב הגולשים במגוון פרמטרים של איכות חיים: הגולשים ציינו לשבח את תחושת הקהילתיות בשכונה, את הניקיון והתחזוקה בה, את כמות גני הילדים ואת הביטחון האישי שהם מרגישים בשכונה.

השכונה המבוקשת ביותר לפי דירוג יד2 היא "בית בפארק" באור יהודה, במקום השני "רחובות המדע" כאמור, במקום השלישי נמצאת "אם המושבות הוותיקה" בפתח תקווה, אחריה "גבעת הרקפות" בקריית ביאליק, ובמקום החמישי שכונת "נחלת יהודה" בראשון לציון.

לפי נתוני יד2, יחס הביקוש/היצע בשכונת המדע ברחובות עמד ברבעון על 74 – כלומר שעל כל דירה שהוצעה למכירה באתר היו 74 מתעניינים. משך חיי המדף של המודעות למכירת דירות בשכונה עמד בממוצע על 30 ימים – כלומר שדירות נמכרו בתוך חודש בלבד בממוצע.

עוד לפי נתוני יד2, מחירי הדירות בשכונת המדע ברחובות עמדו בממוצע על 3.164 מיליון שקל לדירות 4 חדרים, ו-3.688 מיליון שקל בממוצע לדירות 5 חדרים. זאת, לעומת המחיר הממוצע ברחובות כולה – 2.49 מיליון שקל לדירות 4 חדרים ו-3.121 מיליון שקל ל-5 חדרים, פערים של 27% ו-18% בהתאמה. מחירי השכירות הממוצעים בשכונה עומדים על 4,831 שקל בחודש לדירות 3 חדרים, 6,120 שקל לדירות 4 חדרים ו-7,212 שקל לדירות 5 חדרים.


לדברי יורם אביסרור, סמנכ"ל מכירות בחברת אביסרור משה ובניו, "נתוני יד2 משקפים את רמת האטרקטיביות הגבוהה שבה נתפסת שכונת רחובות המדע בקרב רוכשי הדירות. השכונה ממוקמת במיקום אידאלי הסמוך למרכז העיר, קרוב למגוון אזורי מסחר, בילוי ותעסוקה, היא מציעה נגישות תחבורתית גבוהה ומענה על כל צרכי היומיום. אין לי ספק שהשכונה תדורג גבוה מאוד בדירוג השכונות המבוקשות גם בשנים הבאות. העיר רחובות כולה עוברת תנופת בנייה ופיתוח משמעותית, שבאה לידי ביטוי בהקמת שכונות חדשות, בהתחדשות עירונית מקיפה בשכונות הוותיקות, בסלילת תשתיות חדשות, בניית אזורי מסחר ותעסוקה ועוד".

התפרסמו 19 תגובות לכתבה.
 • אורח
  בית כנסת של חב״ד יעלה את ערך הבתים בשכונה.
  הגב 06.11.22 10:37
 • אורח
  מה קשר????? דווקא האוכלוסייה שיכולה לקנות בשכונה הזאת לא הולכת לבתי כנסת של חב"ד
  06.11.22 10:41
 • אורח
  2 בתי הכנסת רק העלו את ערך הדירות, זה רק מחזק את העובדה שיש תורה בשכונה המחירים רק עולים, ולראיה זו הפלא על כל דירה שנמכרת 10 קופצים, בינתיים לא ראיתי אנשים שארזו מזוודות והשאירו את הבית פתוח
  06.11.22 15:06
 • אורח
  זה כמו לרשום בגלל שדתיים עלו לשלטון עכשיו כל החילונים יעזבו את ישראל
  08.11.22 20:20
 • אורח
  כל רחובות בתי כנסת וכוללים
  11.11.22 14:59
 • אורח
  איזה שקר כל הכתבה הזאת
  הגב 06.11.22 10:57
 • אורח
  נכון מאד! שקר אחד גדול!
  06.11.22 12:10
 • אורח
  רחוב כרמל הסמוך- במקום הראשון. בדוק, מוזמנים לבדוק...
  הגב 06.11.22 13:28
 • אורח
  בכמה אתה מנסה למכור שם?
  07.11.22 16:12
 • אורח
  🤣
  08.11.22 20:20
 • אורח
  בלי ספק ששיקרו לא מעט. מה עם מרכז המסחרי של 2 קומות שבונים אותו קרוב ל 4 שנים? השכונה מלוכלכת מלאה גללי כלבים
  הגב 06.11.22 14:49
 • אורח
  ובעלי הכלבים חלאות בעצמם.
  07.11.22 16:12
 • אורח
  נראה לי שאחרי שגילינו שתושבי השכונה חוגגים Halloween ערך הדירות ירד קצת…
  הגב 06.11.22 22:27
 • אורח
  כל הכתבה מגמתית ומסחרית.
  הגב 07.11.22 12:36
 • אורח
  יש לי בית 8 חדרים רוצה 6000000 כל המעוניין יתקשר 0527769366 בית פרטי קומה ראשונה הכל בטאבו
  הגב 08.11.22 19:18
 • אורח
  השכונה בין העמוסות, פשוט סיוט! מעבר לכך רוב הדירות מסתכלות אחת על השניה בצפיפות איומה אין פרטיות.
  הגב 08.11.22 20:52
 • אורח
  כמה שקר בכתבה אחת 🤦🏽‍♂️
  הגב 08.11.22 20:55
 • אורח
  שכונה מושלמת ותחושת הביטחון מורגשת, גרה בשכונה מעל ל8 שנים ומאוד מרוצה!
  הגב 09.11.22 00:21
 • אורח
  שכונה על הפנים רק בגלל המכון חושבים שהיא נהדרת
  הגב 09.11.22 12:13
 • אורח

עלתה מודעה חדשה למכירת דירת דופלקס בראשון לציון! בשכונת נאות שקמה במערב ראשון לציון ברחוב הכי מבוקש מוצעת למכירה דירת דופלקס 4 חד' עם מרפסת ענקית בבניין בוטיק במחיר מבוקש של 3,990,000 ש"ח למעוניינים בפרטים 03-376-8722

לוח הדירות של אתר be106 בעמוד 6/8

אבי בר | | תגובות: 5


בלוח הדירות של אתר be106 פורסמה מודעה חדשה למכירת דירת דופלקס בת 4 חד' בשכונת נאות שקמה ברחוב הכי מבוקש בנאות שקמה באזור בו רוב הבתים הם פרטיים ודירות דופלקס.

דירת הדופלקס בת 4 חד', בשטח 130 מ'.לדירה סלון ופינת אוכל גדול עם מטבח חדש מנגר פרטי.
מרפסת שמש גדולה כ - 40 מ' + מרפסת נוספת כ - 6 מ'
מיזוג בכל הבית
חניה בטאבו

מחסן על הגג
בניין בוטיק 5 דיירים ועוד 2 חיצוניים
קרוב לבית ספר וגנים. מרחק הליכה לסינמה סיטי .


המחיר הנדרש

3,990,000 ש"ח

למעוניינים בפרטים

03-376-8722


התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  זול תארזו לי 2 בבקשה
  הגב 03.11.22 18:35
 • אורח
  זה לדעתי שווה 100 מליון למה כל כך זול מוכרים ???
  06.11.22 21:48
 • אורח
  מחיר מציאה חחחחחחחחללללללל
  הגב 03.11.22 20:43
 • אורח
  מבוקש מאד זה יחטף
  הגב 04.11.22 09:18
 • אורח
  4 מיליון לא מצדיק בית של 25 שנה
  הגב 06.11.22 08:34
 • אורח

במחצית הראשונה של שנת 2022 החלו להיבנות 1,415 דירות חדשות בראשון לציון

העיר מדורגת במקום ה-6 מבין הערים המובילות בקטגוריה זו- כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 12
הדמייה של פרוייקט sea one בראשל"צ קרדיט אורנים


בעיר ראשון לציון החלו להיבנות 1,415 דירות חדשות במחצית הראשונה של שנת 2022 – כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו לאחרונה. זאת, לעומת 2,669 דירות חדשות שהחלו להיבנות בשנת 2021 כולה. ראשון לציון מדורגת במקום ה-6 מבין הערים המובילות בהתחלות הבנייה במחצית, והנתונים מצביעים על עלייה בקצב לעומת השנה הקודמת.

בהתפלגות לפי גודל הדירה, עולה כי בעיר ראשון לציון החלו להיבנות 715 דירות בנות 4 חדרים במחצית הראשונה, לעומת 1,708 דירות כאלה בכל שנת 2021; כן החלו להיבנות 538 דירות בנות חדר אחד לעומת 0 בשנה הקודמת, 74 דירות בנות 3 חדרים לעומת 309 ב-2021; 42 דירות בנות 5 חדרים לעומת 256 בכל השנה שעברה; 36 דירות בנות 6 חדרים ויותר לעומת 99 בשנה הקודמת; ועוד 10 דירות בנות 2 חדרים לעומת 297 בשנה שעברה.

ברמה ארצית החלו להיבנות במחצית הראשונה של 2022 כ-37,600 דירות חדשות בכל הארץ לעומת 34,900 יח"ד במחצית הקודמת (יוני-דצמבר 2022), עלייה של כ-8%. יחד עם זאת, ברבעון השני של 2022 קצב התחלות הבנייה הואט: החלו להיבנות 17,712 דירות חדשות - ירידה של 11% לעומת ינואר עד מרץ.

ב-12 החודשים האחרונים נרשמו שיאים של כמעט 30 שנה בהתחלות הבנייה: בין יולי 2021 ליוני 2022 החלו להיבנות 72,540 דירות חדשות, זינוק של 24% לעומת 12 החודשים הקודמים. מדובר ברמה שמתקרבת לשיאים שנרשמו בעלייה הגדולה מרוסיה שבעטייה נבנו מאות אלפי דירות חדשות. היישובים עם הכמות הגדולה ביותר בהתחלות הבנייה בשנה האחרונה: תל אביב-יפו (5,432), ירושלים (4,514), בת ים (3,431), אשקלון (3,338), ראשון לציון (3,004), בית שמש (2,979), נתניה (2,716) ורמת גן (2,007).


שירה אורן נחמיאס, משנה למנכ"ל קבוצת אורנים, ציינה כי

"כפי שניתן לראות בנתונים, בעיר ראשון לציון נבנות יחידות דיור במגוון רחב, כדי לענות על הביקושים הגבוהים בקרב קהלים שונים. לצד העלייה בדירות הגדולות המאפיינות משפחות אנו רואים גם עלייה בשיעור הדירות הקטנות המאפיינות את קהל הלקוחות של בני ה 60 פלוס המחפשים לחיות בבניינים חדשים עם פסיליטיז מפנקים בקרבה לילדים והנכדים. עם התקדמות מתחם האלף ואכלוסו בחברות היטק, בנקים וחברות ביטוח ובנייני המגורים במתחם אנו רואים גם התעניינות בראשון לציון של בני 60 פלוס שמקום העבודה שלהם עבר מתל אביב לאזור מתחם ה-1000 בראשון לציון ולכן יש בין היתר עלייה בשיעור היחסי של הדירות הקטנות. קבוצת אורנים בונה בימים אלו בראשון לציון את מתחם המגורים SEAONE לבני 60 פלוס מתחם מגורים מפנק מבית רשת CLUB 65 באווירה של רזורט יוקרתי בקו ראשון לים, ובו יח"ד קטנות וגם יחידות גדולות יותר. להערכתי העיר ראשון לציון תמשיך 'לככב' בצמרת הערים בכמות התחלות הבנייה גם ברבעונים הבאים במיוחד לאור ההתפתחות של אזורים חדשים בעיר כדוגמת מתחם ה – 1000 מתחם ה – 2000 (אזור הים) ופינוי המחנה הצבאי בחוף פלמחים".
התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ללא ספק שהבניה המסיבית פותרת את בעיית הפקקים. כבישי הכניסה והיציאה מהעיר לא נוספו וכמות של הרכבים רק גדלה בסידרי גודל.
  הגב 31.10.22 14:30
 • אורח
  הרסת את העיר עם כל הבניה אין איכות חיים ,אין אוויר, הכל צפוף ופקוק . מדרכות חסומות עיר מלוכלכת
  הגב 31.10.22 14:38
 • אורח
  רז בונה ובונה בלי לפתח תשתיות תאימות. חנקת אותנו עם הפקקים ועם השפד״ן לא נצביע לך
  הגב 31.10.22 14:40
 • אורח
  למה כל הזמן יש הגריידים למינהןאף פעם לא טוב להם מה לעשות יש חוסר בדיור מיתלוננים סידרתיים.מגעיל
  הגב 31.10.22 14:47
 • אורח
  מה יש לך אכלת כריך צהריים? לא מבינים מה כתבת
  31.10.22 15:30
 • אורח
  איכסססס עליכם. אחרי חודשיים בעבודה לקחתי יום חופש עם חברה שלי', רציתי ללכת לקניון הזהב. מה שקרה שם ... שעות פקקים . נשרף לי היום. ומלא ערבים איזה עיר דוחה נהיתה פה
  הגב 31.10.22 15:28
 • אורח
  לגמרי. שרפתי רק על לישנסקי 30 דקות בקטע שממשה דיין ועד סחרוב
  05.11.22 20:33
 • אורח
  מה קורה ברמת אליהו? שוב חוזרת הפשיעה. מוכרים פה סמים. רכבים עושים תחרויות .איכס איזה עיר גועל
  הגב 31.10.22 15:29
 • אורח
  כל יום אלימות
  31.10.22 15:30
 • אורח
  אין קשר לראש העיר בכל הארץ בונים יש מחסור בדירות עוד 10 שנים לא יהיה מקום לזוז
  הגב 31.10.22 16:21
 • אורח
  בונים בתים בלי תשתיות לכבישים וחניות. רן אתה מגעיל
  הגב 31.10.22 20:00
 • אורח
  1400 דירות = לעג לרש. מה גן שכולן ימכרו במחירים של 2.4 מיליון ומעלה.
  הגב 05.11.22 20:33
 • אורח

תכנון לבניית דירות להשכרה לקשישים ברחובות בעלות של 300 ש"ח לחודש

על פי התכנון הדירות הינן בנות 2 חדרים, ויהוו בית לקשישים עצמאיים, זכאים של משרד הבינוי והשיכון ומשרד הקליטה בהם ניצולי שואה, עולים חדשים וותיקים,

אבי בר | | תגובות: 17חברת עמיגור הודיעה כי התוכנית הממשלתית עליה הוחלט בשנת 2018 בשיתוף משרד הבינוי והשיכון, הסוכנות היהודית ועמיגור לבניית 2,650 יח"ד ברחבי הארץ עבור קשישים בשכירות חודשית סמלית של 300 ש"ח לחודש נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים גם ברחובות.

על פי התכנון הדירות הינן בנות 2 חדרים, ויהוו בית לקשישים עצמאיים, זכאים של משרד הבינוי והשיכון ומשרד הקליטה בהם ניצולי שואה, עולים חדשים וותיקים, אשר זקוקים לסיוע מטעם המדינה בדיור מסובסד ואיכותי.

בתוכנית שהחלה בשנת 2018 כבר נבנו, אוכלסו ונמצאים בשלבי בנייה מתקדמים כ = 1000 דירות ברחבי הארץ וכעת נמצאות כ - 1600 דירות נוספות בשלבי תכנון והיתר מתקדמים בערים בת ים, רחובות, ירושלים וחיפה.


היקף היוזמה הלאומית עומד על 1.5 מיליארד שקלים והתכנית מתבססת על אתרים קיימים של הסוכנות, אשר מצבם התכנוני מאפשר בנייה בטווח מהיר בתל אביב, הרצליה, נתניה, אשדוד, אשקלון, באר שבע, רחובות, ירושלים, בת ים, לוד ועוד.

התפרסמו 17 תגובות לכתבה.
 • אורח
  היכן יבנו , באיזה רחוב ברחובות?
  הגב 31.10.22 11:14
 • אורח
  מה זה משנה אם כולם יודעים שראש העיר הוא מושחת
  31.10.22 19:39
 • אורח
  כמה דירות ? כמה זכאים ?
  הגב 31.10.22 11:41
 • אורח
  רק לאשכנזים אם לפיד עולה לשלטון
  הגב 31.10.22 12:02
 • אורח
  לפיד כבר בשלטון…
  31.10.22 13:08
 • אורח
  מחר נשים ט׳ בקלפי, כדי שגם לאוכלוסיית הגיל השלישי יהיה ביטחון אישי במדינת ישראל. רק עו״ד איתמר בן-גביר יחזיר את הביטחון האישי למדינה.
  הגב 31.10.22 12:14
 • אורח
  👍
  31.10.22 13:34
 • אורח
  מפחיד ממש.
  31.10.22 13:46
 • אורח
  מה שקורה במדינה הוא מפחיד
  01.11.22 07:41
 • אורח
  שיעשו דיור שיתופי לגיל השלישי גם ללא זכאים. יש הרבה ברחובות בני/ות 60 ומעלה שלבד. חלק גלמודים. הגיע הזמן שיבנו בניינים לגיל ה- 3 במחיר יותר מסובסד לציבור הזה, כדי שיהיו בקהילה ולא לבד.
  הגב 31.10.22 14:00
 • אורח
  ממש לא שיתופי הם לא בני 20, יש להם נכדים וצריך פרטיות.
  31.10.22 15:22
 • אורח
  מקווה שלא באזורים נחשלים כפי שאוהבים בדיור הציבורי לדכא את החלשים.
  הגב 31.10.22 15:22
 • אורח
  אלה. דירות רק ל רוסים ואתיופים ל זקינים. ש חיים על חשבונינו.
  הגב 31.10.22 18:58
 • אורח
  העיקר שמלול הזבל יעלה את הארנונה
  31.10.22 19:40
 • אורח
  מלול אחי זבל. ארנונה ב שמיים. כי חברים שלו חרידים לא משלמים. אנחנו צריחים. לממן
  הגב 31.10.22 20:03
 • אורח
  כולם יקבלו דירה להשכרה חוץ מאזרחים ותיקים שבנו את המדינה ישראל הם לא יקבלו דירה להשכרה לאלו מקרב הגיעו יקבלו דירה להשכרה לעולים מארצות הברית ומאוקראנה יהיה להם אלו מאתיופיה יהיה דירות להשכרה
  הגב 01.11.22 08:24
 • אורח
  לרוב אנשים שגרים ב ישראל יש להם דירות. זקנים ש באו מירוסיה אוקראינה איתיופיםמקבלים. כמאת חינם. מדינה נותנת לעלות ל ישראל. חצי מי הם. לא יהודים. חוק דפוק. כמו שרים
  הגב 01.11.22 10:30
 • אורח

סקירה על דירה המוצעת למכירה במרכז רחובות! דירת 5 חד' במרכז העיר רחובות בקרבת היכל התרבות, חדרים גדולים ומרפסת שמש 17 מ' מוצעת למכירה ב - 2,990,000 ש"ח לפרטים 08-376-0878

מידי יום סקירה על דירות המוצעות למכירה ברחובות המתפרסמות בלוח הנדל"ן של be106 חדשות רחובות

אבי בר | | תגובות: 1


במרכז העיר רחובות , בקרבת היכל התרבות, ברחוב יעקב השקט מוצעת למכירה
דירת 5 חד' 115 מ"ר, בקומה ראשונה (עלייה במעלית) מתוך 5 קומות מרווחת ומוארת עם 3 כיווני אוויר מזרח – צפון – מערב.
חדרים גדולים ומרווחים עם מבואה גדולה (יכולה להיות כפינת משפחה).
יח' הורים עם שירותים מקלחת.
3 חדרי שירותים.
סורגים בכל הדירה.
מרפסת 17 מ"ר.

הדירה ממוזגת
חניה בטאבו ומאוד נוחה ונגישה להקמת סוכה


המחיר המבוקש

2,990,000 ש"ח

לפרטים נוספים

08-376-0878


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  איך 3 כיווני אוויר אם הרוח מגיע לאזור השפלה מכיוון מערב?
  הגב 26.10.22 20:09
 • אורח

עיריית יבנה צפוייה לאשר בימים הקרובים את הקמת 3 מגדלי הדירות ובהם מגדל בן 23 קומות בשטח השוק הישן של יבנה ברחוב דואני... מפרט המגדלים בכתבה

ייבנו 222 דירות ובכל קומה יהיו 5 - 6 דירות

אבי בר | | תגובות: 1


עיריית יבנה צפויה בימים הקרובים לדון ולאשר את בניית 3 מגדלי המגורים בשטח השוק הישן הנמצא בין שד' דואני לרחוב עולי הגרדום מול הסדנא לאומנות

על פי התכנון בשטח ייבנו 3 מגדלי מגורים עם 222 דירות, 2 בניינים יתנשאו ל - 9 קומות ובכל בניין 45 דירות סה"כ 90 דירות ובבניין השלישי בן 23 קומות ייבנו 132 דירות.

ל - 3 הבניינים יהיה חניון תת קרקעי משותף על פני 3 קומות לחניית 383 כלי רכב.

כמו כן הוגשה בקשה למחסן צמוד לכל דירה

גודל הדירות

40 דירות בשטח עד 80 מ"ר

111 דירות בשטח עד 120 מ"ר

63 דירות 140 מ"ר

8 דירות מעל 140 מ"ר

תמהיל הדירות במגדלי 2 הדירות של 9 קומות

בקומות 1- 8 בכל בניין יהיו 5 דירות בכל קומה ע"פ הפירוט הבא

1 דירה - 3 חד'

3 דירות של 4 חד'

1 דירה של 5 חד'

בקומה 9 בכל מגדל יהיו 2 דירות

1 דירה של 5 חד'

1. דירה של 6 חד'

תמהיל הדירות במגדל בן 23 קומות

בקומות 1-21, בכל קומה יהיו 6 דירות ע"פ הפירוט הבא:

1 דירה של 3 חד'

4 דירות של 4 חד'

1 דירה של 5 חד'

בקומה 22 יהיו 4 דירות ע"פ הפירוט הבא:

1 דירה 3 חד'

1 דירה 4 חד'

2 דירות 5 חד'

בקומה 23 יהיו 2 דירות ע"פ הפירוט הבא:

1 דירה 5 חד'

1 דירה 6 חד'
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  חלמאות פקקי ענק חוסר חניה כביש 4 יהיה חסום ומה אז... מה היה קורה עם היו בונים קאנטרי מרכז ספורט מרכז טניס בריכה מרכז תרבות ופנאי בית כנסת פיתוח לרוןחת התושב. מענייון עם חשבו על היציאות ... אךךךך מסטינג מכההה
  הגב 23.10.22 09:02
 • אורח

ניסיון נוסף לאשר תוכנית פינוי בינוי במרכז ראשון לציון! במשך 20 שנה ניסו להוציא לפועל ללא הצלחה תוכנית פינוי בינוי בין הרחובות הרצל - ז'בוטינסקי - עולי גרדום, כעת העירייה תבצע שינוי ותנסה להוציאו לפועל בשנית.

במתחם קיימים 199 דירות ועל פי התוכנית החדשה במסגרת פינוי בינוי ייבנו 709

אבי בר | | תגובות: 22אנדרטת עולי הגרדום


הבניינים הכלואים בין צומת הרחובות ז'בוטינסקי - רוטשילד ועולי הגרדום בראשון לציון מיועדים מעל 20 שנה לקדום תוכנית פינוי בינוי אולם ללא הצלחה, כאשר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה פסלה את התוכניותוכעת מנסה עיריית ראשון לציון להחיות מחדש את התוכנית בתקווה שהפעם הוועדה המחוזית תאשר את התוכניות.

במתחם קיימים 199 דירות, מתוכם 8 דירות ברחוב הרצל 114, 116 ללא היתר.

בחלקה נוספת קיימת זכות לבניית 12 דירות .

ובכל המתחם קיימת אפשרות ל - 3 יחידות מסחר.

על פי התוכנית החדשה במסגרת פינוי בינוי ייבנו 709 דירות מהן

10% דירות זעירות בגודל 45 - 50 מ"ר.

20% דירות קטנות בגודל עד 80 מ"ר

70% דירות בממוצע של 110 מ"ר.

כל דייר בבניין ישן יקבל תוספת 12 מ"ר.

במתחם החדש יוקצו 18,000 מ"ר למסחר ותעסוקה. שטחי ומבני ציבור ומוסדות חינוך, בכל המתחם יוקצו 800 מקומות חנייה תת קרקעיות
התפרסמו 22 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ביאליק בפנים??
  הגב 12.10.22 15:54
 • אורח
  צריך לעשות פינוי לראש העיר הזה
  13.10.22 13:14
 • אורח
  ראש העיר הזה (הנוכחי, רז קינסטליך) לידיעתך, הוא זה שהחיה את הפרויקטים של ההתחדשות העירונית והפינוי בינוי, לאחר 10 שנים של קיפאון ורוע... רז קינסטליך הוא ראש עיר מעולה!!!
  31.10.22 09:58
 • אורח
  מה קורה עם הגאון מוילנה 4 ו4 א הבניינים מתפוררים רעידת אדמה אחת כולם מתים חס וחלילה כל החנה המרכזית הישנה וסביבתה חייבים גם פינוי בינוי חובה
  הגב 12.10.22 15:55
 • אורח
  צודק חייבים לעשות משהוא עם הבניינים אני גר גם בגאון מוילנה 4 ו העירייה לא עושה שום צד
  12.10.22 18:17
 • אורח
  די עם הבניה העיר מספיק צפופה . אין חניה אין נקיון אין אוויר נקי אין אכיות חיים
  הגב 12.10.22 16:11
 • אורח
  צריך לכל בניין מעל 60 שנה באופן אוטומטי להוציא צו פינוי בינוי כי מאז התקנים שי בניה ישתנו וזה יהיה סכנה ממשית לחייו של כל אזרח ותושב ראשון לציון. פשוט החלטה גורפת לכולם,כיצד לממן , פשוט בערבות עיריית ראשון לציון,בנקים ומדיהת ישראל,לממן הלוואות לעוד 30 שנים במחיר מתחשב.
  הגב 12.10.22 16:15
 • אורח
  דחוף פינוי בינוי ברחוב הרצל מרכז העיר שנראה מוזנח מאד
  הגב 12.10.22 16:16
 • אורח
  נראה לי מתכוונים לחייל האלמוני אס איי כאן משהו חדש כבר היה בדיון בועדה והומלץ למחוז אין פה שום דבר חדש העיכוב נבע בגלל מחלוקות משפטיות בין היזמים ודרך אגב בנושא כה חשוב לעיר ראש העיר כלל לא נכח.
  הגב 12.10.22 16:27
 • אורח
  נכון, מדובר במתחם החייל האלמוני ראש העיר לבסוף לא נכח מסיבות אישיות אבל אסף דעבול הסגן שלו היה ודיבר בשמו .
  12.10.22 16:37
 • אורח
  צריכים בינוי פינוי בינוי לבניינים הישנים גם ברח' אחד העם בין ביה"ס חביב עד הצומת רח' ירושלים
  הגב 12.10.22 16:30
 • אורח
  אז תעלו את זה בפני העירייה ואולי זה יקרה .
  12.10.22 16:41
 • אורח
  מתי יתחיל פינוי ובינוי אלרואי יהודה הלוי יוחנן הסנדלר מבקשת להתייחס ולענות
  הגב 12.10.22 16:42
 • אורח
  לא יודע, אני לא מהמתחם הזה . אמור להיות שם פינוי בינוי ?
  12.10.22 16:44
 • אורח
  יש לקרא למתחם פינוי בינוי ע"ש מאיר ניצן.ניסה לדחוף לפינוי אך אחריו כולם שמו מקלות בגלגלי הפינוי.
  הגב 12.10.22 17:21
 • אורח
  נכון מאוד, אם מאיר ניצן היה ממשיך לכהן כראש עיר, מזמן היו מוקמים בניינים חדשים בעיר במקום הישנים...
  31.10.22 10:00
 • אורח
  יהיה פינוי בינוי במשולש רחובות ז'בוטינסקי - עולי הגרדום - הרצל, הפרויקט ייקרא בשם "שער העיר", זה הולך להיות אימפריה, ערך הדירות ישוחש בערכו גם בשל קו המטרו שיעבור ברחוב הרצל... 😊
  הגב 12.10.22 17:47
 • אורח
  גם ברחוב נורדאוי הבטיחו פינוי בינוי לפני כמה שנים כולם שם חתמו...מה קורה?
  הגב 12.10.22 18:43
 • אורח
  היתה תכנית גם לרחוב צלליכין שזה ההמשך של עולי הגרדום. והיות ורוב האוכלוסיה מבוגרת לא היה נציג שידחוף את הנודא
  הגב 12.10.22 19:08
 • אורח
  כולם גאונים על הרחובות שלהם גם בז'בוטינסקי צריך אז מה אתם חושבים לוקח זמן לאשר וליצור תוכניות כאלה לכלכך הרבה איזורים,
  הגב 13.10.22 13:39
 • אורח
  כמו השובר גלים שהובטח ולא קויים,שיפוץ המבנה בצמוד להיכל התרבות הנראה ככזה ועוד הבטחות שלא קיימו כך גם הפרוייקט הזה .
  הגב 13.10.22 17:25
 • אורח
  בתי דירות של חמישים. שנה צריך לעשות פינוי בינוי וטוב שעה אחת קודם. הבתים כבר מתפוררים ואין כבר טעם לשפץ כי הכל מאוד ישן ומסוכן. אל תחכו לאסון!
  הגב 01.11.22 17:08
 • אורח

חברת הביטוח הפניקס תממן לחברת סולל בונה 170 מיליון ש"ח לבניית מגדל למגורי סטודנטים בצומת האצ"ל - דרך הים ברחובות, כאשר לאחר 49 שנה, הבניין יוחזר לעיריית רחובות

צפי תחילת הבנייה 2023, סיום 2025

אבי בר | | תגובות: 5סולל-בונה מקבוצת שיכון ובינוי הודיעה שחתמה על הסכם מימון עם החברות הפניקס חברה לביטוח והפניקס פנסיה וגמל, להקמת מגדל בן 20 קומות מעונות סטודנטים בצומת האצ"ל - המנוף - דרך הים ברחובות, שיכללו כ-500 חדרים. היקף הפרויקט נאמד בכ-200 מיליון שקל. סולל בונה תממן את הפרויקט ב-170 מיליון שקל.

הפרויקט, שפורסם על ידי עיריית רחובות וה.ל.ר החברה לפיתוח רחובות, הוא פרויקט חכירה בשיטת D.B.O.T (תכנון, הקמה, תפעול והעברה),יבוצע על ידי סולל בונה תשתיות וינוהל על ידה במשך 49 שנה. תחילת בניית הפרויקט צפויה בתחילת 2023, והיא צפויה להסתיים ב-2025.

בניין מעונות הסטודנטים החדש תוכנן תוך יישום שיטות בנייה לחיסכון בצריכת האנרגיה, וכולל הקמת מבנה בן 20 קומות, בשטח של כ-18 אלף מ"ר, שיכלול שימושים נוספים לסטודנטים שיאכלסו אותו, וכן שטחי מסחר וחניון.

המעונות ישמשו את הסטודנטים תושבי רחובות והסביבה במחירי שכירות נמוכים ממחירי השוק, שעדיין לא נקבעו. הם גם יזכו לפטור מתשלומי ועד בית וייהנו מדירות מרוהטות כולל מכשירי חשמל .בסולל בונה מעריכים כי כל ההטבות יחסכו לסטודנטים 25% משכר הדירה.

מתחם הטניס עליו ייבנה מתחם הסטודנטים
התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה עם פינוי בינוי לפחונים בצד השני של הכביש הזה
  הגב 06.10.22 08:15
 • אורח
  מתחם האצל מתקדם אבל בעצלתיים.מי שמעכב זה חלק מבעלי נכסים השם מאוד בעייתים ביררתי עם המינהלת שם אבל מתחת לםני השטח נעשים מאמצים לקדם מול היזם לוינשטיין
  07.10.22 07:12
 • אורח
  כבר היום כל האזור דחוס וצפוף במיוחד רחוב המנוף שהינו רחוב קטן. אך יתמודדו עם בניין של 20 קומות? שלא לדבר על רחוב,דרך יבנה הצמוד, הרחוב תפח פי 10 ללא מתן פתרונות לתנועה שהולכת להיות שם.
  הגב 06.10.22 10:49
 • אורח
  500 דירות -500 רכבים,כמה חניות יהיו בבניין?והיכן כל השאר יחנו???בהצלחה לכל השכונה ברדיוס של 2 ק"מ
  הגב 07.10.22 06:44
 • אורח
  מה עם דרך האצל? נראה כמו עולם שלישי
  הגב 08.10.22 07:38
 • אורח

הסיבה לעליית מחירי הדירות ברחובות? שנה שלישית ברציפות שבונים ברחובות פחות דירות חדשות משנה קודמת והשנה החלו לבנות רק 637 דירות לעומת מעל 1000 דירות בשנת 2020

בכל הארץ נרשמה עלייה של 24% בהתחלות הבנייה

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 5


הלמ"ס מפרסמת את נתוני התחלות וגמר הבנייה בישראל בשנה האחרונה (בין החודשי יולי 2021 ועד יוני 2022).

על פי הנתונים בתקופה זו הונפקו בישראל היתרי בניה ל80,670 אלף דירות אשר מהווה עלייה של 30.1% לעומת התקופה הקודמת. כמחצית מהם הונפקו במחוזות המרכז ותל אביב.

כאשר מסתכלים על התחלות הבנייה- החלו בנייתן של כ72,540 אלף דירות שזו עליה של 24.3% לעומת התקופה הקודמת, לעומת זאת הסתיימו בנייתן של רק 49,650 אלף דירות -עלייה של 6% לעומת שנה קודמת.

על פי הלמ"ס הזמן הממוצע לבניית של בניין הוא 32.3 חודשים


תמונת מצב על פי יישובים

שליש מהתחלות הבנייה התרכזו בערים:

תל אביב עם 5,432 דירות

ירושלים עם 4,514 דירות

בת ים עם 3,431 דירות

אשקלון עם 3,338 דירות

ראשון לציון עם 3,004 דירות

בית שמש עם 2,979 דירות

נתניה עם 2,716 דירות

רמת גן עם 2,716 דירותברחובות לעומת זאת מדובר על ירידה של 31.8% לעומת השנה הקודמת. במבט על השנים 2019-2022 הנתונים מראים כי בשנתיים האחרונות חלה ירידה בהתחלות הבנייה של דירות בעיר - היא נמצאת בין הערים בהן חלה הירידה הגדולה ביותר בהתחלות הבנייה: נהריה, חולון, נתיבות, קריית אונו, גן יבנה, הרצליה ורחובות.

תקופהמספר הדירות
יוני 2018- יוני 2019616
יוני 2019-יוני 20201,104
יוני 2020-יוני 2021934
יוני 2021-יוני 2022637

התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מלול לא בונה דירות. הוא בונה מגדלים דרך מכרזים תפורים שהוא נותן לחבריו הקבלנים תמורת שוחד. ואיצטדיונים כמובן.
  הגב 21.09.22 15:20
 • אורח
  דייי ,כבר נמאס מהחארטות שלכם. לשון הרע לפני כיפור. אתה מנסה להריץ מועמד אחר לבחירות? נמאסתם משועממים
  21.09.22 15:56
 • אורח
  תודה למלול שהוא ראש העיר שלנו תודה על פועלו והקנאים יכולים ללכת לים לשתות מי מלח
  21.09.22 17:34
 • אורח
  להגיד את האמת זה לא לשון הרע. התימנים בעירייה יכולים לקפוץ.
  22.09.22 07:00
 • אורח
  דתיים. אוהביםמלול. בונה להם ישיבות. כולל. נותן. להם הנכות לארנונה. הרס לנו רחובות. שסניק הביתה גם זקו. מספיק
  הגב 21.09.22 17:42
 • אורח

עלייה במספר הדירות לבנייה בראשון לציון! בשנה האחרונה החלה בנייתן של 3,004 דירות בראשון לציון 22% יותר משנה קודמת

על פי נתוני הלמ"ס ראשון לציון נמצאת בין הערים המובילות במספר התחלות הבנייה של דירות בתקופה שבין יוני 2021 ועד יוני 2022.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 4
הדמיית מתחם האלף


הלמ"ס מפרסמת את נתוני התחלות וגמר הבנייה בישראל בשנה האחרונה (בין החודשי יולי 2021 ועד יוני 2022).

על פי הנתונים בתקופה זו הונפקו בישראל היתרי בניה ל80,670 אלף דירות אשר מהווה עלייה של 30.1% לעומת התקופה הקודמת. כמחצית מהם הונפקו במחוזות המרכז ותל אביב.


כאשר מסתכלים על התחלות הבנייה- החלו בנייתן של כ72,540 אלף דירות שזו עליה של 24.3% לעומת התקופה הקודמת, לעומת זאת הסתיימו בנייתן של רק 49,650 אלף דירות -עלייה של 6% לעומת שנה קודמת.

על פי הלמ"ס הזמן הממוצע לבניית של בניין הוא 32.3 חודשיםתמונת מצב על פי יישובים

שליש מהתחלות הבנייה התרכזו בערים:

תל אביב עם 5,432 דירות

ירושלים עם 4,514 דירות

בת ים עם 3,431 דירות

אשקלון 3,338 דירות

ראשון לציון 3,004 דירות

בית שמש 2,979 דירות

נתניה 2,716 דירות

רמת גן 2,716 דירות


בראשון לציון מדובר על עלייה של 22.5% לעומת השנה הקודמת. במבט על השנים 2019-2022 הנתונים מראים כי מדי שנה חלה עלייה במספר הדירות שהחלה בנייתן

תקופהמספר הדירות
יוני 2018-יוני 20191,354
יוני 2019-יוני 20201,509
יוני 2020-יוני 20212,453
יוני 2021-יוני 20223,004התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מתי תהיה עליה בכבישים ומספר החניות. העיר ניסתמת
  הגב 21.09.22 14:38
 • אורח
  מתי מתחילה לפעול רכבת מעלית אופקית כפי שפורסם בעיריית ראשון לציון.
  הגב 21.09.22 15:16
 • אורח
  מעלית אופקית בראשון לציון ,כתבה ב ynet , עירייה ראשון לציון?
  הגב 21.09.22 15:20
 • אורח
  כול הבניה על אותם תשתיות כבישים ללא רכבת פרברים, קשה להכנס וקשה לצאת.
  הגב 21.09.22 15:35
 • אורח

שכונה חדשה צפויה לקום במערב ראשון לציון ליד מסילת הרכבת החדשה המחברת בין רכבת הראשונים לרכבת משה דיין

השכונה החדשה תמנה 1800 דירות

אבי בר | | תגובות: 52בניית מסילת הרכבת המחברת בין תחנת הרכבת ראשונים לתחנת הרכבת משה דיין נמצאת בעיצומה ורמ"י (רשות מקרקעי ישראל) מפרסמת מכרז לפיתוח ציר המסילה, מדובר במכרז פיתוח ייחודי לפיו, החברה שתזכה במכרז הפיתוח תקבל זכות לבניית 1800 דירות במתחם הקרוב למסילת הרכבת במערב העיר וככל הנראה בקרבת שכונת פרס נובל.

נכון לעכשיו, אין מיקום מדוייק לשכונה העתידית, מאחר שעדיין אין תכנון מדוייק ומאושר למיקום וכמות הדירות לאורך המסילה , אלא מדובר בהערכה בלבד של 1800 דירות.
התפרסמו 52 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שכונת רקפות. הבניה צפופה ומיגדלים מלא תושבים יהיו ובקושי גנים וירק. במקום פארקים ענקיים לרווחת התושבים אתם ממלאים את העיר במיגדלים וצפיפות. חבל .
  הגב 19.09.22 08:07
 • אורח
  צודק מאוד
  19.09.22 14:35
 • אורח
  עוד פקקים למערב המפוקקת גם ככה ...זוועה
  הגב 19.09.22 08:18
 • אורח
  ממש ככה
  19.09.22 09:23
 • אורח
  הכול פקקים בבוקר ובערב
  19.09.22 14:36
 • אורח
  הכי כייף לערבים שחיים באיכות חיים ואוויר נקי ,בצפון על גבעות ורחוקים מאיזורי תעשיה וכבישים סואנים .
  20.09.22 09:48
 • אורח
  הרסת את העיר אדון קינסטליך
  הגב 19.09.22 08:20
 • אורח
  מר ראש עיר תמשיך להטביע את העיר באספלט ובטון ונקווה ונצפה לבולענים לתפארת הודך והדרך כפי שהרסת את העיר כבר מכינים לך פסל מבטון ואספלט כדי להנציח אותך
  הגב 19.09.22 08:26
 • אורח
  יפה כתבת. עצוב כ"כ..
  19.09.22 09:22
 • אורח
  עצוב אבל נכון
  19.09.22 14:36
 • אורח
  צריך פארקים וגינון וירוק בעיניים ולא בנינים מספיק כבר כל המערב פקק תנועה אחד גדול
  הגב 19.09.22 08:41
 • אורח
  רז אתה מתפקד מעולה אני לימינך
  הגב 19.09.22 08:52
 • אורח
  אתה עיוור...כדאי שתמתין עד אשר תשמע מה עשה או יותר נכון מה בחר ראש העיר לא לעשות. הובטח לנו תושבי העיר למגר את בשחיתות מהעיר ולהחזיר את ראשון לראשונים תקרא את ההסכם הקואליציוני בין רז לבין ליאל אבן זהר. האינטרסים האישיים שלהם גוברים על האינטרסים הציבוריים. והיכן שומרי הסף....מילאו את פיהם במים. מציע לך להמתין עוד קצת
  19.09.22 09:33
 • אורח
  למה אתה לצידו?, לדעתך טוב שהוא ממלא את העיר באבן ובטון? איזו מין עיר זו לגור בה? בלי מקום שאפשר לצאת לנםוש בו? בלי חמצן שעצים יוצרים בלי טיפת ירוק? אין פארקים גדולים כדוגמת פארק גני יהושוע בתל אביב או פארק לאומי ברמת גן.??? איך אפשא לגור בעיר כזו??
  19.09.22 17:04
 • אורח
  גי כבר לכל הבטון הזה , נהרס חוף הים
  הגב 19.09.22 09:10
 • אורח
  עוד פקקים ועומס בכבישים בטון ואספלט בעיניים. צפיפות פחות מדי שטחים ירוקים. פגיעה באיכות החיים של האזרחים. מצטערת שבחרתי בך. רז קינסליך. לא עוד!!!
  הגב 19.09.22 09:24
 • אורח
  למה הצבעת לו? חייך אליך
  20.09.22 00:00
 • אורח
  אם לא יהיה עוד כביש מקביל למשה דיין 4 נתיבים לפחות יהיה פה כאוס.
  הגב 19.09.22 10:09
 • אורח
  בונים מרחיבים ומאריכים את שדרות רבין עד הים
  19.09.22 12:56
 • אורח
  מה זה משנה, עד שהשכונה תקום דירת 3 חדרים כבר תעלה 5 מיליון שח, כבר לא יהיה מעמד ביניים בראשון לציון
  הגב 19.09.22 10:13
 • אורח
  גם כך כבר נהייה סיוט להתנייד בראשון לציון, צפיפות ובעיות חנייה כנראה שהגיע הזמן לעבור מפה
  הגב 19.09.22 10:35
 • אורח
  העיר הגדולה
  19.09.22 12:56
 • אורח
  תפסיקו כבר לבנות בניינים! תבנו פארקים! הצפיפות גורמת לאנשים להיות עצבנים שגם ככה הם עצבנים
  הגב 19.09.22 10:42
 • אורח
  חייבים להיות העיר השניה הכי גדולה במדינה
  19.09.22 12:56
 • אורח
  אתה וקודמךהרסתם את העיר עם הבנייה הרסת לנו את השכונה היפה בדוד פייס הצרת לנו את הכבישי אין חניות ועכשו אתה הורס שוב ובונה בלי התחשבות זה לא יקדם אותך לבחירות הבאות.הרסת גם את ים ראשון.אני הצבעתי ועכשיו בטוח שלאאאא.
  הגב 19.09.22 10:42
 • אורח
  במקרה תושבי פייס היקרים השכונה החדשה רק שיבחה את הנכס שלכם עי קרוב השכונה לקנין ולרכבת יותר חניות בית ספר גני ילדים
  19.09.22 12:24
 • אורח
  מנסים לעשות מראשון לציון ת"א וחבל מאוד!!! תבנו פארקים לתושבים
  הגב 19.09.22 10:42
 • אורח
  צריך להתארגן פה קבוצה ולעצור את הפיכת מערב ראשון לרח בגין בתא בקרוב כבוד ראש העיר בונים מלון מאחורי הסינמה ומעל הסינמה 6 מגדלים 30 קומות! הכל פקוק ואין רכבת תחתית לקחו את רח אברהם בר הפקוק הרסו אותו מ3 נתיבים ל2 מפותל בלי רכבת! לעצור את הטרלול פה
  הגב 19.09.22 10:49
 • אורח
  מי שתכנן את מסלולי הסלאלום הללו ואת המדרכה המפותלת והרחבה כול כך צריך לתלות אותו בכיכר העיר, עליו לקחת אחריות ולהתפטר , ממש חלם בראשון.!!!
  19.09.22 12:18
 • אורח
  העיר הגדולה. מי שרוצה לגור בכפר שילך לעבר או לרמת הגולן. רק שיקח בחשבון שאם הוא צריך בית חולים יקח לו שעתיים נסיעה. ככל שראשון לציון תהיה יותר ענקית יהיה לנו יותר שפע.
  19.09.22 12:59
 • אורח
  עם מצוקת הדיוק הלוואי וזה הייה נכון שלא היו בונים אבל זה בלתי אפשרי כל דיונה באיזור גם בין ראשון לחולון יבנו בעתיד
  הגב 19.09.22 11:17
 • אורח
  איכססס כל ראשלצ עמוסה. פקקים. עבריינים. מלא ערבים. סודנים. ילדות זבלות דוקרות בבת ים ספר איכס
  הגב 19.09.22 11:58
 • אורח
  מערב ראשון לציון מתחיל לקבל צביון של עיר חרדית כמו בית שמש. ים של חרדים ומבני ציבור דתיים מציפים את המערב. בקרוב יהיו רחובות שסגורים לתנועה בשבתות ומועדי ישראל. ראו הוזהרתם.
  הגב 19.09.22 12:21
 • אורח
  ממש. הכל פתוח בשבת. המוני להט״בים. מסעדות שמוכרות שרימפס חזיר וצלופחים. יש הכל מהכל במערב קל וחומר בראשלצ.
  19.09.22 13:01
 • אורח
  מבורח. כמה שראשון לציון תגדל יהיה לנו יותר שפע. בעזרת השם עוד עשר 12 שנה נגיע לחצי מליון תושבים. ונעבור את תל אביב. בשטח אנחנו כבר יותר גדולים רק צריך להתחיל לבנות 50 קומות בעיר הזאת קדימה קצת מודרניותתתתתתתתתתת.
  הגב 19.09.22 13:03
 • אורח
  מבורך
  19.09.22 13:03
 • אורח
  אין טיפת ירוק בעיניים די בבקשה תשתלו עצים ברמת אליהו נחנקנו בבקשה עצים עצים
  הגב 19.09.22 15:06
 • אורח
  כמו שאשדוד הפכה מעיר יפה לעיר של גיהנום וצפופה ואי אפשר לנשום כך גם ראשלצ תהיה עוד כמה שנים
  הגב 19.09.22 15:17
 • אורח
  ראש העיר לא מארגן הפגנות, לא נוסע לכנסת ולא הופך עולמות כדי למנוע את הקמת מפעל האשפה העצום עם הארובות המזהמות שעומד לקום בצמוד לעיר. כל ראש עיר אחר היה כבר מזמן חוסם כבישים כדי לא להרוס את העיר ולהפוך אותה לחירייה 2. אצלנו הכל נשמר בשקט ..
  הגב 19.09.22 16:22
 • אורח
  אמיתי
  26.09.22 09:36
 • אורח
  ראשון לציון נעשית בלתי! עיר צפופה ואפורה.. רק בניינים ועוד בניינים. גורמים לנו לחוסר חמצן מקטיעת עצים לטובת בניינים.האמת, לא אוהבת את העיר זו והיא גם יקרה אש!!!🤷‍♀️
  הגב 19.09.22 17:50
 • אורח
  מה זה חשוב לא איכפת לו, העיקר ימלא את הכיסים שלו
  20.09.22 00:03
 • אורח
  עוד שכונה?? עוד פקקים - בהגדרה. מתארת לעצמי שהרבה אנשים שלא הצביעו בבחירות הקודמות (כמוני וכמו כל אדם שלישי בערך שמתגורר בעיר] ילכו להצביע בבחירות הקרובות למי שיציע לפתור את הבעיה שהפכה למטרד של ממש ושאינה מאפשרת לנהל שגרת יום במערב ראשל"צ. קשה לי לראות את התושבים מצביעים למי שיציע להעמיק את הבעיה.. אבל Who knows.. בהצלחה למועמד הראוי!
  הגב 19.09.22 20:27
 • אורח
  כבוד ראש העיר!!! אין צורך בעוד שכונה במערב העיר!! גם בלעדיה המערב פקוק וצפוף רוב שעות היום!!! וכל זאת עוד לפני הקמתו ואיכלוסו של מתחם האלף!!! מה שכן צריך.... זה פארקים ירוקים, טבע, עצים, פרחים, והרבה....אז קח זאת לתשומת ליבך... ותהיה קשוב לדרישותיהם ורצונותיהם של התושבים, כי הם אלה שיבחרו בך לקדנציה נוספת......
  הגב 19.09.22 23:32
 • אורח
  רז היקר, המשך בניית מפלצות בטון בים וברחבי העיר יפיל אותך בבחירות . תקים פארקים והתושבים ילכו אחרייך שנים
  הגב 20.09.22 06:45
 • אורח
  ראש העיר בונה עוד ועוד כדי שיהיה כסף לקופת העירייה .. עוד בניינים ועוד מיליונים לקופה מארנונה ... ואז את המיליונים לבזבז על שטויות
  הגב 20.09.22 12:37
 • אורח
  תושבים מקטרים מה רציתם שהזמן יעמוד מלכת יש בניה רכבת וגם מטרו יהיה
  הגב 20.09.22 16:01
 • אורח
  עוד שנה בחירות רז הולך הבייתה ראש העיר הכי גרוע שהייה בראשון עיר שנהייתה פח אשפה גדול גועל נפש בושה וחרפה
  הגב 20.09.22 20:59
 • אורח
  מזעזע!! עיר צפופה לתשתיות שנשארו אותו דבר. חנקתם אותנו!! די לבנייה!!
  הגב 21.09.22 01:50
 • אורח
  רז קקינסליך חיסלת את העיר. גן חיות מזעזע. יאללה עוד שנה אתה עף
  הגב 21.09.22 19:32
 • אורח
  תשתלו הרבה עצים. ממש הרבה. והגיע הזמן לדאוג לשכונות המרכז, איזור המצבה, אזור הגימנסיה וכו'.
  הגב 22.09.22 22:33
 • אורח
  לעשירים בלבד
  הגב 23.09.22 06:45
 • אורח

תוכנית השכונה החדשה במזרח מזכרת בתיה אושרה להפקדה

התוכנית, שקידמה רשות מקרקעי ישראל, עוסקת בהקמה ובפיתוח של אזור מגורים חדש בשטח של כ-1,300 דונם הכולל כ-3,000 יח"ד מתוכן כ-300 יח"ד בדיור מוגן, וכ-550 יח"ד לדירות קטנות, בשילוב שטחים למבני ומוסדות ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה, שטחים ציבורים פתוחים ומערכת דרכים תומכת המתחברת לישוב הקיים.

מערכת האתר | | תגובות: 4
הדמייה: "ארמון אד"ארמון אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ"


התוכנית, שיזמה רשות מקרקעי ישראל, ממוקמת בחלקה המזרחי של מזכרת בתיה בשטח הפתוח שבין היישוב הקיים במערב ומסילת הרכבת במזרח, וכוללת שימושים עירוניים מעורבים של מגורים כ-3,000 יח"ד מתוכן כ-300 יח"ד לדיור מוגן וכ-550 יח"ד לדירות קטנות. עוד בתוכנית מערכת תנועה היקפית המחוברת למערכת הכבישים הקיימת של היישוב, גני ילדים ובתי ספר בהתאם לתוכנית מבני הציבור היישובית, אזורים למסחר ותעסוקה וכן שטחים ציבוריים פתוחים.

התוכנית משתרעת על שטח כולל של כ-1,300 דונם מתוכם כ-292,431 מ"ר למגורים, כ-10,500 מ"ר לטובת דיור מוגן (300 יח"ד), כ-78,000 מ"ר למבנים ומוסדות ציבור המשתרעים על שטח קרקע של כ- 45 דונם, שטחים נוספים יוקצו לטובת מסחר כ-6,800 מ"ר ולתעסוקה כ-73,000 מ"ר, וכן כ- 93 דונם לשטחי ציבור פתוחים.

במסגרת התוכנית תבוצע העתקת קו מתח עליון החוצה כיום את השטח המיועד לשכונה החדשה מדרום לצפון אל מזרחית למסילת הרכבת כך שלא יוטלו מגבלות קרינה ופיתוח על אזורי המגורים.

בנוסף מציעה התוכנית את הסדרת נחל עקרון על ידי תכנון אגני היקוות במורד הנחל למניעת הצפות בתחומי היישוב בתאום ואישור רשות הניקוז שורק – לכיש.

התוכנית תוכננה על ידי משרד "ארמון אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ".מכתב ההסכמות ששלחה רמ"י לראש המועצה גבי גאון


יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל:

"מדובר בתוכנית שתוסיף אלפי יחידות דיור חדשות למזכרת בתיה בשכונה חדשה עם נוף פתוח, בתמהיל דיור מגוון הכולל גם דיור מוגן ודירות קטנות שיתרמו ליצירת שכונה מגוונת באיכות חיים גבוהה. התכנון לקח בחשבון היבטי תשתית חשובים ומציע את כלל הפתרונות לתושבים כגון מוסדות חינוך וציבור, תעסוקה ומסחר גינות ושטחים פתוחים בתוך השכונה".
התפרסמו 4 תגובות לכתבה.
 • אורח
  עוד ראש מועצה שהורס את הציוויון של המושבה . ממושבה של קסם ווילות ובתים פרטיים . לגורדי שחקים...ביזיון
  הגב 18.09.22 20:53
 • אורח
  הלכה מזכרת בתיה
  הגב 21.09.22 10:12
 • אורח
  מישהו שאל את התושבים אם זה מה שאנחנו רוצים?
  הגב 27.09.22 21:28
 • אורח
  חוצפה
  הגב 27.09.22 21:28
 • אורח

הועדה המקומית בחולון אישרה את תוכנית הפינוי בינוי ברחוב אילת בה יוקמו 6 מגדלים עם 538 יח"ד

יזמית הפרויקט, קרדן נדל"ן, תתכנן מתחם בעירוב שימושים שיכלול מגורים לרבות דיור להשכרה מסחר, משרדים ומבני ציבור.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
הדמיית רחוב אילת- קסם הדמיות


הועדה המקומית חולון אישרה להפקדה בתנאים פרויקט התחדשות עירונית להקמת 538 דירות ברחוב אילת בעיר

חברת קרדן נדל"ן דיווחה היום (ב') כי הוועדה המקומית חולון אישרה להפקדה פרויקט פינוי בינוי אותו מקדמת החברה ברחוב אילת בעיר במסגרתו צפויים להיהרס 4 בנייני מגורים הכוללים 128 יחידות דיור ובמקומם יבנו 6 מגדלים הכוללים סך של 538 יחידות דיור לרבות דיור להשכרה. מדובר במתחם בשטח כולל של כ- 11 דונם ועליו יוקם פרויקט בעירוב שימושים שיכלול בין היתר שטחי מסחר, משרדים ומבני ציבור.

החברה דיווחה כי עד כה, מעל ל- 85% מבעלי הזכויות במתחם התקשרו בהסכמי פינוי בינוי, וניתן לגביו אישור מקדמי ותנאים להכרזה במסלול מיסוי. החברה פועלת כעת להתאמת הבינוי בפרויקט בהתאם להנחיות הועדה ולהפקדת תב"ע מעודכנת. להערכת החברה, צפוי להתקבל היתר בניה לפרויקט בתוך כ-3 שנים.


יוסי חזן, מנהל תחום התחדשות עירונית של חברת קרדן נדל"ן:

"אנחנו שמחים ומברכים על החלטת הוועדה להפקיד את הפרויקט. מדובר בפרויקט ייחודי לעיר ולאזור, שנלווית לו עבודה חברתית רבה., הפרויקט ישנה בצורה משמעותית את איכות החיים של התושבים בשכונה. בהתאם לאסטרטגית החברה, אנו ממשיכים לפעול ולקדם מתחמי פינוי בינוי רחבי היקף בני מאות יחידות דיור. אנו רואים בפרויקטים מסוג זה חשיבות עליונה כיוון שהם מיטיבים עם התושבים, העיריה, והיזמים".


אמיר שטיינהרץ, עו"ד המייצג את הדיירים במתחם:

"מדובר בתוכנית פורצת דרך אשר ביכולתה לשנות את פני העיר ואת עתידם של 128 בתי האב המיוצגים על ידי משרדנו. בעלי הזכויות יזכו להחליף את דירתם הישנה בדירה חדשה ומשודרגת עם ממ"ד חניה ומחסן ואף יזכו לתמורות נוספות אשר נקבעו במסגרת ההסכם המשפטי. הפרויקט הוא תוצר של שיתוף פעולה מוצלח של הדיירים, עירית חולון, חברת קרדן נדל"ן ומשרדנו ויוכתר כאחד הפרויקטים הגדולים והחשובים ביותר שידעה העיר חולון".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פורסם מכרז לבניית 108 דירות בראשון לציון במסגרת "דיור במחיר מטרה"

המכרז לקבלנים ולא לציבור הרחב

אבי בר | | תגובות: 12


רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) מפרסמת מכרז לבניית 108 דירות בשכונת נוריות במזרח ראשון לציון.

מדובר ב - 3 מתחמי דיור בכל מתחם 36 דירות, מהן 29 דירות מיועדות לפרויקט "מחיר מטרה" ובכל מתחם 7 דירות אשר יימכרו בשוק החופשי.

במכרז, הקבלנים מתחרים על מתן ההצעה הגבוה ביותר על מחיר הקרקע.
התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • אורח
  למה לא בונים דירות 2 וחצי / 3 לבודדים להשכרה קבועה בראשון?????
  הגב 25.08.22 11:20
 • אורח
  צודק בהחלט הגיע הזמן
  25.08.22 17:01
 • אורח
  צודק..בהחלט..אני בעד ועוד הרבה כמוני
  25.08.22 19:28
 • אורח
  מתי יעשו דירות להשכרה קבוע כמו בחו"ל לאלה שלא יכול לקנות אבל יכולים לשכור.
  הגב 25.08.22 11:33
 • אורח
  הכל לטובת הקבלנים חזירות של ממשלות הליכוד לדורותיהם ואני ליכודניקית ממשלות השמאל עשו המון למען הדיור הציבורי
  25.08.22 17:01
 • אורח
  מדינה בדרך לאבדון. לזוגות צעירים כבר אין כסף להון עצמי/משכנתא/שכר דירה.
  הגב 25.08.22 11:36
 • אורח
  צודק אין שינוי באף ממשלה כלם מבטיחים ולא מקיימים ממשלות אוכלות יושביהה
  25.08.22 17:03
 • אורח
  בבקשה תהצילו אותנו באמת הצעירים שאין להם הון עצמי שיש להם עוני איך אפשר לקנות
  הגב 25.08.22 11:52
 • אורח
  צודק
  25.08.22 17:03
 • אורח
  אנשים מחכים להגרלות 5 שנים לא רוצים בית ישן רק חדש תאכלו את הכובע
  הגב 25.08.22 15:31
 • אורח
  כל מדינה בעולם מתוקנת יש לה מלאי של דירות לשכירות במחירים שפויים בפרט אמריקה בדירות לדיור לכל דורש בניינים ענקיים בשכירות שפויה דיור ציבורי כמו בשנות השישים והשבעים
  25.08.22 17:09
 • אורח
  ישתנו אפשרול לזוגות צעירים לקנות בתים עד 3 חדרים. לצעירים אין כסף לקנות מעל 3 חדרים. שיתנו מחירים זולים של דירות 3 חדרים גם בדירות ישנות ופחות ממיליון שקל
  הגב 26.08.22 08:38
 • אורח

יד 2: זמן ממוצע של מכירת דירה ביבנה התקצר מ40 ל25 יום

כך עולה מנתוני אתר יד 2 שבדק את משך הזמן למכירת דירה בערים בישראל. העיר בה מוכרים הכי מהר היא מודיעין.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


ניתוח מיוחד של אתר יד2: משך הזמן למכירת דירה התקצר ב-18% בממוצע במחצית הראשונה של 2022

במחצית הראשונה לקח בממוצע 33 ימים למצוא רוכשים לדירה, לעומת 40 ימים אשתקד. העיר שבה מוכרים הכי מהר: מודיעין.

השיאים בשוק הנדל"ן הישראלי הגיעו גם לשוק היד שנייה. הביקוש הגבוה לדירות למגורים ולהשקעה, ובמקביל ההיצע הנמוך, וגם עליית מחירי הדירות שזינקו בכ-16% רק בשנה האחרונה ולא נראה כי הם בדרך לרדת בקרוב – מובילים את רוכשי הדירות להזדרז ולרכוש את הדירה שהם תמיד רצו.

מניתוח נתוני אתר יד2 לחציון הראשון של 2022, עולה כי משך הזמן הממוצע למכירת דירות מיד שנייה בשוק הנדל"ן הישראלי התקצר ב-18% בממוצע בששת החודשים הראשונים של השנה, כך שלקח 33 ימים בממוצע למצוא רוכשים לדירה, לעומת 40 ימים במחצית הראשונה של 2021.

לדברי איילת ניצן, סמנכ"לית שיווק ביד2, "הממצאים מעידים על 'שוק של מוכרים' בתקופה הנבדקת. כשהביקוש עולה וההיצע בירידה התוצאה המיידית היא עליית מחירים, וככל הנראה מחשש לעלייה נוספת הרוכשים ממהרים לסגור עסקה, שמא יספגו עוד עלויות. הנתונים מתכתבים עם בדיקה שעשינו גם לביקוש הכולל בתקופה הנבדקת שהראתה זינוק של 25% ביקושים לדירות בארץ בין המחצית הראשונה השנה וזו של אשתקד".

לפי נתוני יד2, העיר מודיעין-מכבים-רעות היא העיר בה נמכרו הדירות הכי מהר במחצית הראשונה של 2022 – תוך 16 ימים בממוצע לעומת 34 ימים ב-2021, קיצור של 51% במשך חיי המודעה באתר יד2. אחריה העיר גבעתיים שבה לקח בממוצע 18 ימים למכור דירה לעומת 31 ימים ב-2021 – ירידה של 41% במשך הזמן.

במקום השלישי רעננה שבה משך הזמן למכירת דירה ירד ב-46% בין התקופות ומשך חיי המודעה עמד על 21 ימים בממוצע לעומת 40 ימים בשנה שעברה. אחריה הרצליה עם 23 ימים לעומת 32 ב-2021; פרדס חנה כרכור עם 23 לעומת 45; וראש העין עם 23 ימים לעומת 34 אשתקד.


גם העיר יבנה נמצאת בין הערים בהן התקצר הזמן למכירת דירה. הנתונים מראים כי בחציון הראשון של שנת 2021 ביבנה עמד אורך חיי מודעה על 40 יום לעומת 25 יום בחציון הראשון של 2022.

מנגד היו יישובים שבהם משך הזמן למכירת דירה דווקא עלה במחצית הראשונה של השנה לעומת אשתקד: בקריית ביאליק נוספו 6 ימים בממוצע למשך חיי המודעה – מ-32 ב-2021 ל-38 השנה; בבית שאן נוספו 7 ימים ל-51 ימים בממוצע; בקריית מוצקין ובאור עקיבא נוספו 4 ימים, ברמלה נוספו 3 ימים ובחיפה יומיים.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל