הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה תקים קמפוס נוסף בפארק עתידים תל אביב
במקום מצעד, השנה עצרת! אירוע הגאווה המרכזי של תל אביב-יפו יתקיים ב-6 ביוני 2024 בגן צ'ארלס קלור בהנחיית אסי עזר ונסלי ברדה
רוכבת גלגינוע בת 55 נפצעה בשדרות שאול המלך בתל אביב ופונתה במצב בינוני לבית החולים איכילוב

קורס הכנה לכיתה א' במרכז קהילתי בת ציון, תל אביב-יפו:

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק מרכז קהילתי בת ציון


מרכז קהילתי בת ציון בתל אביב-יפו פותח קורס חדש המיועד להכינם פרקטית ורגשית את מסיימי גן חובה לקראת כניסתם לכיתה א'. הקורס יכלול 8 מפגשים שיתקיימו פעם בשבוע, כאשר המפגש הראשון יתקיים ב-20 במאי, יום שני, בין השעות 18:15 ל-17:30. הקורס יתקיים במרכז הקהילתי בת ציון.

לפרטים נוספים והרשמה, ניתן לבקר בקישור הבא: לחצו כאן להרשמה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אפקה - המכללה האקדמית להנדסה תקים קמפוס נוסף בפארק עתידים תל אביב

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום: צילום פרטי


אפקה – המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, מודיעה על הקמת קמפוס נוסף – "קמפוס עתידים" - בפארק עתידים תל אביב שיאפשר הרחבת פעילותה מעבר לקמפוס הראשי הממוקם בשכונת נאות אפקה בתל אביב. מאז הקמתה, סיימו באפקה את הלימודים בתחומי ההנדסה והמדעים לתואר ראשון ושני יותר מ־8000 מוסמכים, מוסמכות, בוגרים ובוגרות. 97% מבוגרי אפקה השתלבו בתעשיית החדשנות.

פתיחת הקמפוס החדש הינה חלק מתהליך אסטרטגי רב-שנתי במסגרתו גדלה המכללה באופן משמעותי הן בתחומי פעילותה והן במספר הסטודנטים וחברי הסגל. שיאו של התהליך עתיד להתרחש בהעתקת כלל פעילות המכללה תוך מעבר לקמפוס חדשני וגדול בשכונת יד-אליהו בדרום תל אביב, שבנייתו תחל בקרוב.

אייל גרין, מנכ״ל פארק עתידים בת"א, אמר: ״אני מברך את אפקה ומצדיע לדאגה שלה לדור העתיד של הסטודנטים. הצטרפותה למשפחת פארק עתידים תל אביב מעידה על תקווה וראייה קדימה לעתיד הסטודנטים בישראל זהו מסר חשוב במיוחד בימים כאלו. אפקה מצטרפת לקהילת החינוך החזקה שלנו, שהשראתה מתחילה מבעלי הפארק אוניברסיטת תל אביב ועיריית תל אביב יפו, והכוללת כיום בית ספר אקסטרני גדול (רועי קריב) וגן ילדים. הסטודנטים של אפקה יוכלו ליהנות מהפסיליטיס של הפארק שכוללים מתחם מסעדות, ירידים שבועיים ובקרוב מועדון הגריי שיפתח אצלנו".

פרופסור עמי מויאל, נשיא אפקה, הוסיף: "אנו שמחים על הקמת קמפוס נוסף של אפקה בפארק עתידים בקרבת הקמפוס הראשי שלנו. הקמפוס החדש יאפשר לנו הרחבת היקפי הפעילות, קליטת סטודנטים נוספים והכשרת מהנדסים נוספים הנדרשים בתעשיית ההייטק הישראלית. המיקום של קמפוס אקדמי בלב מתחם עתידים הכולל חברות תעשייה רבות וארגונים במשק יהווה תשתית להקמת אקוסיסטם ויצירת שיתופי פעולה לטובת הסטודנטים, אפקה, עתידים, המשק והחברה."


צילום פרטי
קרדיט תמונה: צילום פרטיהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

במקום מצעד, השנה עצרת! אירוע הגאווה המרכזי של תל אביב-יפו יתקיים ב-6 ביוני 2024 בגן צ'ארלס קלור בהנחיית אסי עזר ונסלי ברדה

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק המרכז הגאה


השנה, אירוע הגאווה המרכזי של תל אביב-יפו יהיה שונה. זה יהיה אירוע שמחבר, אירוע שדורש לכולנו מציאות טובה יותר.


כחלק מהחברה הישראלית, הקהילה הגאה תרמה והתגייסה בכל מקום, והוכיחה שהיא גאווה ישראלית של ממש, גם כאשר מדינת ישראל עדיין לא תיקנה את העוולות כלפיה.אסי עזר ונסלי ברדה ינחו את האירוע וישתתפו בו האמנים והאמניות הגדולים בישראל, שיעלו ויחזקו לכולנו את הגאווה והתקווה.


בנוסף, יחד עם האגודה למען הלהטב בישראל יתקיים טקס עיטור הגאווה הישראלי והצדעה לגיבורי הקהילה אשר מאז 7 באוקטובר לקחה חלק פעיל בכל החזיתות האפשריות על מנת לשמור על החוסן הישראלי והביטחון של כולם.העצרת תתקיים בשיתוף מטה משפחות החטופים ותחבק את המשפחות אשר נלחמות כדי להביא לחירות ולשיקום יקיריהם ולקבורת הנרצחיםהאירוע יתקיים ביום חמישי, 6 ביוני 2024, בין השעות 18:00 ל-23:00 בגן צ'ארלס קלור. הכניסה חופשית.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

רוכבת גלגינוע בת 55 נפצעה בשדרות שאול המלך בתל אביב ופונתה במצב בינוני לבית החולים איכילוב

| | תגובות: 0


בשעה 10:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכבת גלגינוע שנפצעה במהלך רכיבה בשדרות שאול המלך בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב, אישה כבת 55 במצב בינוני, עם חבלה בגפיים.

חובש רפואת חירום במד"א תומר פיישמן סיפר: "ראינו את רוכבת הקורקינט כשהיא בהכרה מלאה וסובלת מחבלה בגפיים. הענקנו לה טיפול רפואי שכלל חבישות וקיבועים ופינינו אותה באמבולנס מד"א לבית החולים כשמצבה בינוני."


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בית מיחא בתל אביב-יפו עבר שיפוץ נרחב וממשיך לטפל ב 700 ילדים חרשים ועם לקויות שמיעה

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום:בית מיחא


מאז החלה המלחמה, עוברים על כולנו חודשים לא פשוטים, ונדמה כי האתגרים הלאומיים גוברים לעיתים על האתגרים האישיים. בית מיחא, אשר עוסק בטיפול ובשיקום ילדים חרשים ועם לקויות שמיעה, הוא דוגמא נהדרת למקום שלמרות המלחמה, ידע לדאוג לכל ילד וילדה, לראות את צרכיהם ורצונותיהם ולהעניק טיפול מסור.המבנה עבר לאחרונה שיפוץ נרחב, על מנת לתת מענה ראוי יותר עבור 700 הילדות והילדים המטופלים בו מדי שנה, מאזור גוש דן כולו. תל אביב-יפו


רון חולדאי

גאה במקום החשוב הזה, שבו עשייה חברתית וחינוכית היא הליבה, ושאפשר לכל כך הרבה ילדים לחיות חיים מלאים.

צילומים:בית מיחא
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הארנונה תתייקר ב - 5.29% החל מינואר 2025

מערכת האתר | | תגובות: 23


משרד הפנים הודיע כי הארנונה בעיריות תתייקר ב -5.29% החל מינואר 2025

מדובר בהתייקרות הגבוהה ביותר ב - 20 השנים האחרונות.

מדובר בתעריף שקובע משרד הפנים הנקרא "טייס אוטומטי" ולא קשור להחלטת העירייה.

מידי שנה משרד הפנים קובע לעיריות את שיעור העלייה האוטומטי של הארנונה.

העיריות לא יכולות להשפיע על החלטת משרד הפנים והן חייבות לקבל את העלאה. אך, עירייה רשאית לבקש ממשרד הפנים העלאה או הורדה של ארנונה בסיווגים שונים.

למלחמה בדרום ובצפון יש השפעה מכרעת על יוקר המחייה ועיריות רבות נקלעו לבור תקציבי בגלל המלחמה ולא מעט עיריות יבקשו העלאה נוספת בארנונה, אחרת הן בסכנת קריסה

העלאה הדרמטית החלה כבר בשנה קודמת כאשר לשנת 2024 אושרה העלאה של הארנונה ל- 2.7%; כפול מהעלייה שאושרה בשנה קודמת ב - 2023 עלייה של 1.37%
התפרסמו 23 תגובות לכתבה.
 • האם תושבים ששילמו מראש לכל השנה מחויבים להוסיף את ההתיקרות?
  הגב 21.05.24 18:10
 • זה יהיה מינואר 25. טרם שולם חשבון כלשהו. ההעלאה כבר תתבטא בחשבון השנתי לתשלום.
  21.05.24 18:16
 • איך להוסיף? כבר שילמת את ינואר 2025? פששש יפה לך
  21.05.24 18:48
 • סליחה, כניראה שהוא לא שם לב שמדובר בשנת 2025, אפשר להסביר ברגוע....
  21.05.24 21:37
 • הארנונה תתייקר והסירחון יגבר. יש תמורה בעד האגרה.
  הגב 21.05.24 18:16
 • מה זה קשור?
  21.05.24 18:48
 • איזה אוכלוסיות יוכלו בכל זאת לקבל הנחה כי לא יוכלו לעמוד בהעלעה
  הגב 21.05.24 18:19
 • כתוב באתר של העיריה
  21.05.24 18:47
 • לא לשלם ארנונה. לגנבים ה עלה
  הגב 21.05.24 18:43
 • בהצלחה לך עם זה.
  21.05.24 18:46
 • מי זה ה "גנבים"? לא רשמת
  21.05.24 18:49
 • במקום להעלות ארנונה הייתי מעדיף שיבטלו את כל האירועי תרבות המיותרים. אני לא צורך אותם. וידוע שהאומנים גו(נ)בים מחירים מופקעים על חשבון משלם המיסים.
  הגב 21.05.24 18:50
 • אין שום קשר ל "כל אירועי התרבות המיותרים" לא קראת את הכתבה? או שיש לך בעיה בהבנת הנקרא. אנסה להסביר לך באופן מורחב ופרטני: מי שמחליט על העלאת המיסים זו הממשלה, זו החלטה ארצית כלומר של כל הישובים בארץ, עכשיו הבנת שאין שום קשר ל "אירועי התרבות המיותרים"? וחוץ מזה לטעמך אירועי תרבות הם מיותרים, זכותך לא לבוא לאירועי תרבות. לא מכריחים אותך.
  21.05.24 20:41
 • משלמים ביוקר עלות של ארנונה, כמו עיר שאף אחד טרם הגדיר אותה כעיר, אולי מישהו יגדיר את המקום כבר... ואז נקבל שירותים של עיר ולא של מושבה .
  הגב 21.05.24 18:51
 • אף אחד טרם הגדיר את ראשון כעיר? איך הגעת לזה? בוא תסביר נראה אותך
  הגב 21.05.24 20:43
 • ראשון זה לא כאן, זהו האתר של רחובות.
  21.05.24 21:39
 • כתוב בכותרת באותיות גדולות כאן את המילים " 106 ראשון לציון" אז תסביר איך זה רחובות?
  22.05.24 13:21
 • חחח , עליק רחובות? אנשים לא יודעים לקרוא או איפה הם גרים אולי?
  22.05.24 13:22
 • טוב הכתבה מאוד לא אינפורמטיבית ומטעה במקרה הטוב.
  הגב 21.05.24 21:50
 • אז אם אדון ראש העיר לא יכול להוריד את מחירי הארנונה אז שיקח את חברת מניב אליה וככה לא נשלם מעמ על מים וזה יחסוך לנו 17 אחוז!
  הגב 22.05.24 08:27
 • אם אדוני יצליח לשנות את החוק אז ראש העיר יפחית ארנונה. תיקרא שוב את הכתבה, ראש העיר בכלל לא פונקציה להחליט על העלאת ארנונה , גם אם רוצה הוא לא יכול להעלות וגם לא להוריד ארנונה, הוא לא קשור לזה בשום אופן, זה החוק, אז רוץ מהר לכנסת ותשנה את החוק, ורק אחר כך תעביר ביקורת
  22.05.24 13:25
 • עושה רושם שעליית הארנונה היא בטור הנדסי.. השנה זה פי 2 משנה שעברה , שנה שעברה היה פי 2 מלפני שנתיים.. עד מתי ימשיכו..
  הגב 22.05.24 09:53
 • ימשיכו כל עוד זה החוק שהממשלה קבעה
  22.05.24 13:26
 • אורח

החלפת פיקוד במרחב ירקון במחוז תל-אביב: תת ניצב איתן מנשה מסיים תפקידו וניצב משנה יחיאל בוהדנה נכנס לתפקיד

מערכת האתר | | תגובות: 0


החלפת פיקוד במרחב ירקון במחוז תל-אביב

טקס החלפת הפיקוד של מרחב ירקון נערך אתמול (19.05.24) במעמד מפקד מחוז תל-אביב, ניצב פרץ עמר ובהשתתפות מפקד מחוז חוף, ניצב דני לוי, סגן מפקד מחוז ת"א, תת ניצב מאיר אליהו וסגל הפיקוד הבכיר של משטרת מחוז תל-אביב, מפקדי המרחב בעבר תת ניצב דוד פילו, ושמעון נחמני, רב המחוז מר אליהו קב, סגן ראש עיריית רמת השרון, מר יעקב קורצקי, משנה למנכ"ל ת"א, מר רובי זלוף, ראש יחידת סל"ע מר חנן פרץ, גמלאים, מתנדבים, משפחות, סגל הפיקוד של המרחב ושוטריו ואורחים נוספים.

תת ניצב איתן מנשה, אשר פיקד על מרחב ירקון בשנתיים האחרונות המאתגרות והוביל את המרחב להישגים ולמצוינות, סיים תפקידו היום ומונה לתפקיד סגן ראש אגף המבצעים והשיטור של משטרת ישראל. זאת לאחר שמילא תפקידים משמעותיים לרבות: מפקד מרחב מנשה, מפקד הכשרות הקצונה הבכירה של משטרת ישראל, ק אג"מ שרון, מת"ח זיכרון יעקב, ומת"ח עפולה.

לתפקיד מפקד מרחב ירקון נכנס ניצב משנה יחיאל בוהדנה, בן 52, בנם של עליזה ואברהם, בן זוג לעדי ואביהם של אביב, שיר ועילאי. מפקד המרחב הנכנס ניצב משנה יחיאל בוהדנה יקודם בתפקידו זה לדרגת תת ניצב לאחר שמילא שורת תפקידים משמעותיים מגוונים לרבות: סגן מפקד מרחב ירקון, ק מפקד תחנת שדרות, וקצין אג"מ מוריה, אג"מ מחוז תל-אביב, מפקד כלל הכשרות הקצונה במשטרת ישראל, מפקד בקורס בכירים פיקוד ומטה של משטרת ישראל.

מפקד מרחב ירקון היוצא תת ניצב איתן מנשה הודה בהתרגשות שאוחזת אותו ברגע הפרידה: "לפני כשנתיים כאשר קיבלתי את הפיקוד על מרחב ירקון התמלאתי גאווה, מרחב שהוא מותג שהוא מודל להצלחה, מרחב גדול ותקשורתי משמעותי ועתיר בארועים גדולים ומורכבים, מחאות והפגנות, מצעדי גאווה, מרתונים, אירועי ספורט, אירועי פארק גדולים ועוד. מרחב אשר מצוי בליבת הקשב ומרכז הבלויים. בעל משאב אנושי נדיר, חזק בכוחו וברוחו, שמוכן ונכון לשגרת היומיום רצופת האתגרים".

הממ"ר היוצא הודה למשפחתו התומכת, לשוטרי מפקדי ומתנדבי המרחב על השותפות, האמון, הנכונות והמסירות ההתמדה והרצינות שבה מלאו עימו את החובה בשמירת וחיזוק ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל והוסיף כי "יש במי להתגאות ובכלל החוסן שלכם הוא מקור ההשראה שלי". עוד הודה לשותפים לעשייה, מהערייה, מגופי הביטחון ואחרים לרבות קב"ט משפחות החטופים, איחל החלמה לפצועים חיילנו וייחל לשובם של חטופינו בשלום.

הממ"ר היוצא בירך על בחירתו לתפקיד של הממ"ר הנכנס והעביר לו את סמל ומפתח המרחב כשהוא סמוך ובטוח כי המרחב מופקד בידיים הטובות ביותר.

מפקד מרחב ירקון הנכנס תת ניצב יחיאל בוהדנה בחר לפני הכל להזכיר את חללי כוחות הביטחון ומשטרת ישראל אשר חרפו נפשם בהגנה על המולדת, ציטט את הגברת מרים פרץ והוסיף כי "אנו פה לקיים את משמעות צוואתם ולוודא שעם ישראל יישאר חזק ולנצח". בנוסף, נשא תפילה להחלמתם המלאה של הפצועים ולשובם של חטופינו אמן ואמן.

הממ"ר הנכנס הודה לממ"ז ת"א על האמון והתמיכה והוראת הדרך במסגרת פיקודו והובלתו את המחוז ולממ"ר היוצא על העשייה המשותפת בשגרה ובחירום, ועל הובלת המרחב להישגים מרשימים. בנוסף הודה לפקודיו מאג"מ ת"א, ולהוריו ומשפחתו על הכח האור והעוצמה שבו.

בנימה אישית הוסיף: "היום אני מגשים חלום, אני יחיאל הילד מאשקלון, מודה על הזכות ומקבל את עולה של אחריות מלאה בפיקוד על מרחב ירקון. 31 שנות שירות בתפקידי ליבה, במחוזות ובתפקידים שונים הכשירו אותי להוביל את המותג שנקרא מרחב ירקון". הממ"ר התחייב בפני שוטרי ושוטרות המרחב הפועלים יום וליל, וראויים למפקדים הטובים ביותר, לפעול לצידם מתוך דוגמא אישית, ברגישות בנחישות לצד עוצמה וצניעות.

בפני נציגי הציבור וראשי הערים התחייב לעשות את המיטב ובמסגרת המשאבים לאזן בין השקעתם בשירות לאזרח שומר החוק לבין הטיפול באלו שמנסים להפר אותו. "לכם ולנו יחד הכח להשפיע על עיצוב דמותה של החברה בה אנו חיים. אמון הציבור יהיה נר לרגלינו".

את דבריו סיים במילים הבאות: "אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת. גם כשהדרך ארוכה ומפותלת לא נעצור מלכת, לא נפסיק. נשאיר את הפחדים מאחור ונמשיך. לא ניתן לאיש לכבות את האש. עם ישראל חי. שאו ברכה והצליחו".

מפקד מחוז תל-אביב ניצב פרץ עמר סקר את פעילותו של מרחב ירקון אשר הינו מרחב העסוק ביותר בסדר הציבורי במחוז תל-אביב. המרחב מטפל בשכונות בלב העיר תל-אביב ושכונותיה הצפוניות וכן בעיר הרצליה ורמת השרון, ופועל בנחישות מול אתגרים ביטחוניים, פליליים והפרות סדר. "המרחב מתמודד עם ארועי סדר ציבורי רגישים, רבים ומורכבים בתוספת לתופעות הפשיעה, וחולש על לבו הפועם של המטרופולין הגדול במדינה".

הממ"ז איחל בהצלחה והודה לממ"ר היוצא על הובלת המרחב להישגים, במקצועיות נחישות ודאגה לפרט כפי שבא לידי בטוי בכל מקום, בדרך ערכית ובמסירות הכרוכה בויתורים אישיים. עוד איחל בהצלחה לממ"ר הנכנס סקר את הדרך המרשימה שעשה וציין כי המרחב מקבל מפקד מקצועי, מנהיג ערכי, אנושי ראוי ומוערך מאוד ולבסוף העניק לממ"ר היוצא והנכנס ספרי תהילים.

מצ"ב: קטעי נאומים מתוך הטקס

לצפייה בקטעי וידאו מהטקס: לחץ כאן


סרטון:צילומים:דוברותהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תאונות דרכים בתל אביב: הולכת רגל נפגעה קשה ורוכב אופנוע נפצע בינוני

| | תגובות: 0


בשעה 21:22 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן, על הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב פרופסור יחזקאל קויפמן בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב, אישה כבת 60 במצב קשה עם חבלות בראש ובגפיים.

הלילה בשעה 23:24 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכב אופנוע שהחליק ברחוב יפת בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח וולפסון, צעיר כבן 18 במצב בינוני, עם חבלה בגפיים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סדנת אפייה עם השף המעופף במבנה מגדלי תל אביב - 22 במאי

מערכת האתר | | תגובות: 1
צילום מתוך דף הפייסבוק מבנה מגדלי תל אביב


בשורה מתוקה לתושבי תל אביב-יפו: ביום רביעי הקרוב, ה-22 במאי, יתקיים סדנת אפייה מיוחדת במבנה מגדלי תל אביב. השף המעופף יגיע להנחות את הסדנה, שבה המשתתפים ילמדו להכין עוגת אוראו.

הסדנה תתקיים בשעה 17:00, והמשתתפים מוזמנים ליהנות מחוויה קולינרית טעימה ומיוחדת.
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • איך נרשמים???
  הגב 20.05.24 18:26
 • אורח

קטטה בין עשרות נתינים זרים מאריתראה בשכונת התקווה: שלושה פצועים ושני עצורים

מערכת האתר | | תגובות: 0
קרדיט צילום: דוברות המשטרה


דוברות המשטרה

לפני זמן קצר התקבל דיווח על קטטה בין עשרות נתינים זרים מאריתראה כולל השלכת אבנים, שימוש באלות ודוקרנים בשכונת התקווה.

שוטרים הגיעו מיד למקום, פיזרו את המתפרעים כולל שימוש באמצעים לפיזור הפס"ד ועצרו שני חשודים עם כלי תקיפה.

כתוצאה מהקטטה נפצעו שלושה נתינים זרים ופונו במצב קל ובינוני (עפ"י גורמי רפואה) למרכז רפואי איכילוב.

במהלך הטיפול בהפרת הסדר, שוטר נפצע קל מפגיעת אבן.

כעת המצב בשליטה וכלל מפרי הסדר פוזרו.


צילומים:קרדיט צילום: דוברות המשטרההתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מופע של נונו בהיכל התרבות תל אביב - 26 ביוני 2024

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק היכל התרבות תל אביב


היכל התרבות תל אביב על שם צ'רלס ברונפמן מזמין אתכם למופע של נונו! המופע הצבעוני והקרנבלי של נונו מציע חוויה ייחודית עם מוזיקה, ריקודים, הומור ושמחה גדולה.בפואייה יחכה לכם פופ אפ של אוטו יין החל מהשעה 20:00, כך שמומלץ להגיע מוקדם ולהיכנס לאווירה עם דרינק ונשנוש חד פעמי.המופע מתקיים בשיתוף צוות דבק של עיריית תל-אביב-יפו, הפועל לפיתוח קהל צעיר למוסדות התרבות בעיר.המופע יתקיים ביום רביעי, 26 ביוני 2024, באולם צוקר.לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים, לחצו כאן: https://bit.ly/3weMAJQהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

חקירה משותפת של להב 433 ורשות המיסים הובילה למעצרם של 13 חשודים בשחיתות ציבורית והלבנת הון בהם גם עובדים באגף התברואה בעיריית תל אביב

מערכת האתר | | תגובות: 0


חקירה משותפת של היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 יחד עם רשות המיסים הובילה הבוקר למעצרם של 13 חשודים, בהם גם עובדי אגף התברואה בעיריית תל אביב, בחשד לעבירות חמורות של שחיתות ציבורית, הלבנת הון וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים ובשיתוף ומעורבות של משפחות פשע מהמגזר היהודי והערבי.

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פתחה בחקירה בשיתוף עם חקירות מכס ומע"מ באר שבע והיחידה הארצית לחשיפת יעדים ברשות המיסים, בחשד לעבירות חמורות של שחיתות ציבורית ועבירות מס והלבנת הון של מחוללי פשיעה בענף הניקיון.

מהחקירה עולה כי עובדים בחברות ניקיון המספקות שירותים למחלקת התברואה בעיריית תל אביב, פעלו לקידום ענייניהם בעירייה, בין היתר בהטיית מכרזים, מתן שוחד וטובות הנאה לעובדי אגף התברואה בעירייה ומקורביהם, בתמורה לזכייה במכרזים ולשיתוף פעולה בביצוע העבירות. עוד הם חשודים בניגוד עניינים וביצוע עבירות מרמה.

עוד עולה מהחקירה כי אותן חברות ניקיון הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים וגרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים.

החקירה בליווי המחלקה המשפטית מע"מ ומכס ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

הבוקר החקירה הפכה גלויה עם מעצרם של 13 חשודים, בהם גם עובדי מחלקת התברואה בעיריית תל אביב והם מובאים בשעה זו לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

לצפייה בתיעוד: לחץ כאן


סרטון:צילומים:קרדיט צילום: דוברות המשטרההתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הציבור מוזמן לסיור מיוחד במאגר צהלה ובמתקן להגברת לחץ מים משתלה בתל אביב-יפו ב-23 במאי

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק מי אביבים


הציבור מוזמן להצטרף לסיור מיוחד מאחורי הקלעים במאגר צהלה ובמתקן להגברת לחץ מים משתלה בתל אביב-יפו. הסיור יכלול מבט מקרוב על בריכות אגירה ענקיות בנפח של 10,000 מ"ק כל אחת, טיול בתחנת שאיבה חזקה שמווסתת את לחץ המים בעיר עם קיבולת של 450 מ"ק לשעה, והתנסות מרתקת בתהליך בדיקת איכות המים.

הסיור יתקיים בהדרכת קובי שיליאן, מנהל מחלקת אחזקת תשתיות במי אביבים, ויתקיים בשני מועדים ב-23 במאי, יום חמישי, בשעות 16:00 ו-17:00 ברחוב לוין קיפניס 2, תל אביב.

ההשתתפות בסיור היא ללא תשלום, אך יש להירשם מראש בשל מגבלת מקומות. להרשמה לחצו כאן.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הכסף החדש בשכונת שפירא! מיזם "לירה שפירא - מטבע מקומי ירוק" בשכונת שפירא בתל אביב-יפו הופך זבל לכסף

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק רון חולדאי


הידעת שהקליפות של הגזר, עלי החסה העייפים והסוף של הקפה השחור שווים כסף? הכירו את ״לירה שפירא - מטבע מקומי ירוק״, מיזם חברתי-אקולוגי שהופך זבל לכסף.

איך זה עובד? תושבות ותושבי שכונת שפירא אוספים את שאריות המזון הביתי, שוקלים אותן בקומפוסטרים הפזורים בשכונה, נפרדים לשלום מהזבל, שתוך שלושה חודשים הופך לקומפוסט. עם הקומפוסט מגדלים פירות וירקות. על כל קילו זבל אורגני שנשקל הם מקבלים שטר ״לירה שפירא״.

עם ״לירה שפירא״ ניתן לקנות ירקות שגידלו חברי הקהילה בחווה הקהילתית ״תל חובז״, וגם לרכוש מוצרים בעסקים מקומיים ולהשתתף בסדנאות ואירועים במרכז הקהילתי.

רון חולדאי ראש העירייה

זוהי כלכלה מעגלית, מקיימת, חברותית וירוקה ומעבר ליתרונות הערכיים שבה, זה פשוט מיזם מקסים שגם זכה להכרה בינלאומית! כל הכבוד לעמותת ״לירה שפירא – מטבע מקומי ירוק״, לתושבי ותושבות השכונה ולרשות לאיכות סביבה וקיימות של עיריית תל אביב-יפו על היוזמה!התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מופע הנצחה וריפוי לקהילת הנובה בפארק הירקון בתל אביב 27/6: אסף אמדורסקי, בניה ברבי, ברי סחרוף, ג’ירפות, הדג נחש, היהודים אורית שחף ותום פטרובר, התקווה 6, זהבה בן, כנסיית השכל, מארינה מקסימיליאן, מוש בן ארי, נגה ארז, נינט טייב שבק’ס ואמני טראנס בינלאומיים

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק דיגיתֵל עיריית תל אביב יפו


ביום חמישי, 27 ביוני, יתקיים בפארק הירקון בתל אביב-יפו מופע הנצחה וריפוי לקהילת שבט הנובה. האירוע יכלול הופעות של מיטב אמני ישראל בעיבודים אלקטרוניים חדשים, קטעי טראנס מהרפרטואר של אומני הנובה ומיצגי וידאו והנצחה שנוצרו במיוחד לאירוע.בין המשתתפים: אסף אמדורסקי, בניה ברבי, ברי סחרוף, ג’ירפות, הדג נחש, היהודים – אורית שחף ותום פטרובר, התקווה 6, זהבה בן, כנסיית השכל, מארינה מקסימיליאן, מוש בן ארי, נגה ארז, נינט טייב ושבק’ס. כמו כן, יופיעו אמני טראנס בינלאומיים כגון Astrix, Animato, Astral Projection, Artifex Bliss, California Sunshine, Captain Hook, Darwish, Eitan Reiter, gorovich, Kobi, Moonclipse, Outsiders, Pettra, Rising Dust, Ritmo, Rocky Tilbor, Vini vici, Volcano On Mars ו-Sasi.


לפרטים ורכישת כרטיסים בהטבה, ניתן להיכנס לקישור הבא:


https://bit.ly/3WClCGM.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הגבלות על הדלקת מדורות לקראת ל"ג בעומר בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים. יותרו מדורות ש במקומות שאושרו על ידי העירייה

מערכת האתר | | תגובות: 12


דוברות כבאות והצלה לישראל מטה ארצי

לקראת ל"ג בעומר ובעקבות תנאי מזג אוויר קיצוניים המעלים חשש להתלקחות שריפות והתפשטותן, נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר אייל כספי, חתם על צו המתיר הדלקת מדורות אך ורק במקומות שהוכשרו לכך על ידי הרשות המקומית וקיבלו את אישור הכבאות.

הצו כולל איסור על הדלקת אש בפארקים, יערות קק"ל ושמורות טבע. הצו יכנס לתוקף החל מיום שלישי, 21 במאי בשעה 8:00 ועד יום שלישי, 28 במאי בשעה 8:00.

אנו קוראים לציבור למלא אחר הוראות הצו. יחד נשמור על החיים, על הטבע ועל הסביבה.

רב רשף איציק בן דוד, מ"מ דובר ארצי


התפרסמו 12 תגובות לכתבה.
 • עדיף לא לעשות בכלל מדורות גם באזורים מורשים. שמתן דיל יקח החלטה גם לטובת כדור הארז, זיהום אוויר
  הגב 19.05.24 18:51
 • נכון
  19.05.24 19:29
 • חבל שדיל לא לומד מעירית נס ציונה שנותנת חלופה ירוקה לציון היום הזה בצורת התכנסות והקרנת סרטים בפארקים. יש סגן ראש עיר בשכר לעניני אירועים, שיצדיק את משכורתו.
  20.05.24 05:50
 • אז שמתן דיל יאסור גם על כלי רכב ומטוסים באזור רחובות, כי הם גורמים לזיהום אויר רציני
  20.05.24 11:27
 • סתם. מרוב. רועה לב. קנאה. חולנית. עין. הרע. שאנשים. לא. יעשו. מדורות. בלג בעומר. ולא. ישמחו. טיפה. מכול המצב. במדינה אין שום. צו. אסור. לעשות דבר. כזה. בגלל עבריינים. שרוצים. לנהל את. מדינת. ישראל. ולהרוס. לנו. הכול חגים שבתות. אורחת. ישראלית
  הגב 19.05.24 19:16
 • לימודי ליבה ?.
  20.05.24 13:19
 • העל האש של העצמאות לא מזהם, אה?
  הגב 19.05.24 20:11
 • מה שמו של אל האש , לו סוגדים בללג בעומר ?
  הגב 19.05.24 20:58
 • שב שנה, תלמד יהדות, תלמד על התרבות של העם שלך ואז תשמיע את קולך בציבור.
  20.05.24 11:31
 • הורסים לילדים את כל הכיף
  הגב 20.05.24 18:41
 • שכחתם שגם אתם הייתם ילדים פעם?אפשר לעשות מדורות תוך הקפדה על כללי הבטיחות ושריפת חומרים שאינם מזהמים .עם השגחת מבוגרים כמובן
  הגב 20.05.24 18:43
 • שלום ,אנא פרסמו מקומות שבהם ניתן לעשות מדורות
  הגב 21.05.24 11:15
 • אורח

פיתוח ייחודי של משרד התחבורה יאפשר להתמודד עם שיבושי GPS בתחבורה הציבורית ותיקוף תקין ביישומונים

בשלב הראשון, ניתן יהיה לשלם בתחבורה הציבורית, באמצעות אפליקציית התשלום של חברות מוביט ופנגו ובימים הקרובים תצטרף אליהן גם חברת הופאון.

מערכת האתר | | תגובות: 0
משרד התחבורה


*בעקבות שיבושי ה-GPS על ידי צה"ל.* משרד התחבורה והבטיחות בדרכים פיתח פתרון טכנולוגי המאפשר להמשיך ולהשתמש באפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית, למרות שיבושי ה- GPS שמנעו עד כה מהנוסעים לשלם באמצעות אפליקציות אלה.

מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל״ מתמודדים תושבי הצפון עם חסימות GPS יזומות על ידי צה"ל, המשפיעות הן על מערכות ניווט כמו ווייז, גוגל Maps, ומפריעות גם לפעילות יישומונים מבוססי מיקום ובהם אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית כמו פנגו, מוביט והופאון.

עקב השיבושים, חוו חלק ממשתמשי התחבורה הציבורית תקלות בתיקוף הכרטיס, חיובים שגויים ואף אי-הצלחה בתיקוף הכרטיס שהובילו לאי נעימויות רבות. יצוין כי השיבושים השפיעו במיטה מועטה על תיקוף באמצעות כרטיסי רב-קו, אך רבים מהנוסעים עברו לשימוש באפליקציות ואינם מחזיקים עוד בכרטיס.

בשלב הראשון, ניתן יהיה לשלם בתחבורה הציבורית, באמצעות אפליקציית התשלום של חברות *מוביט ופנגו* ובימים הקרובים תצטרף אליהן גם חברת *הופאון*.


שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב הנחתה את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרדה למצוא בדחיפות פתרון לבעיה שהציקה לנוסעים רבים. אנשי האגף נרתמו למשימה והצליחו לפתח בשיתוף עם מפעילי היישומונים טכנולוגיה "עוקפת חסימה", שתשולב באפליקציות הרלוונטיות לצורך תיקוף מדויק של כל נסיעה. העדכון מועלה לאוויר בימים אלה והנוסעים יתבקשו לבצע עדכון תוכנה עם השקתו המלאה. אם נתקלתם בקשיים בתיקוף הנסיעה, יש לפנות אל מוקד השירות של מפעילי היישומונים.


יצויין כי השיבושים השפיעו גם על המידע בזמן אמת המופיע ביישומוני התחבורה הציבורית ועל צגי השילוט האלקטרוני בתחנות האוטובוס והרכבת הקלה, הן באזור הצפון והן באזור המרכז. המידע אינו זמין ברציפות ולעתים אינו מהימן. ניתן להיעזר בתכנון הנסיעה באתר bus.gov.il וכן במרכזי השירות של התחבורה הציבורית 8787* או במוקדי השירות של המפעילים.


*השרה רגב:* "לצערנו מצב המלחמה המתמשך משפיע על כל תחומי חיינו, ובהם גם מערכות המידע והתשלום בתחבורה הציבורית. שיבושי ה GPS -שנועדו להקשות על אויבינו, מפריעים גם להפעלה התקינה של אפליקציות התשלום המבוססות על זיהוי מיקום הנוסע. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרדנו הצליח לפתח בזמן קצר טכנולוגיה אשר עוקפת את הבעיה ומאפשרת לזהות את מיקום הנוסע גם בעת חסימת תדרים נרחבת. הנחיתי את אגף פניות הציבור לטפל בכל מי שנפגע מהמצב במהירות, ברגישות ובהתחשבות."


*מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן:* "משרד התחבורה מחויב לספק את השירות הטוב ביותר לציבור הנוסעים בכל מקום בארץ, בכל מצב ובכל התנאים, בשגרה ובחירום. אני מקווה כי הפיתוח החדש יספק מענה לבעיה שנוצרה עקב המצב הביטחוני וימנע את התקלות שאירעו עקב כך".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הזמרת והיוצרת איה זהבי פייגלין תופיע באולם צוקר בהיכל התרבות תל אביב ב-5 ביוני 2024

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק היכל התרבות תל אביב


הזמרת והיוצרת איה זהבי פייגלין תופיע באולם צוקר בהיכל התרבות תל אביב על שם צ'רלס ברונפמן במופע מיוחד ומרגש. המופע יתקיים ביום רביעי, ה-5 ביוני 2024, ויכלול את כל השירים האהובים מתוך ששת אלבומיה שכתבה והלחינה בעשור האחרון, ביניהם "גיבור", "כל הסיבות" ו"היי אחות". בנוסף, תבצע פייגלין שירים שהיא אוהבת כמו "La Isla Bonita", "האהבה מתה" ו"איילת אהבים".לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים, לחצו כאן: https://bit.ly/4b68hL1.


שימו לב, חניון התרבות סגור בימים א'-ה' ומוצ"ש בין השעות 20:00 – 21:30, ובימי ו' בין השעות 12:00-13:30. למידע על חניונים חלופיים, לחצו כאן: https://www.hatarbut.co.il/parking.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סיור ׳׳בתים מבפנים׳׳ בפארק התחנה תל אביב-יפו - 24-25 במאי

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק פארק התחנה תל אביב-יפו


זה קורה רק פעם בשנה: הצטרפו למסע בזמן אל ההיסטוריה של פארק התחנה בסיור ׳׳בתים מבפנים׳׳. נטייל בין המקומות הסודיים דרך דמויות מרתקות, למפגש תיאטרלי מרגש שיחזיר אתכם אחורה בזמן לקסם של תל אביב הישנה.

האירוע חינם ומותנה בהרשמה מראש:

 • יום שישי, 24.5: סיור לגילאי 18+
 • יום שבת, 25.5: סיור לכל המשפחה

מספר המקומות מוגבל, הרשמה כאן.


סרטון:
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אירוע קהילת הקרוספיט של ישראל בפארק התחנה תל אביב-יפו - 24 במאי. במהלך היום יתקיימו סדנאות קרוספיט, הנפת משקולות, ג׳ימנסטיקס, מוביליטי, קטלבל, יוגה ועוד

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק פארק התחנה תל אביב-יפו


אירוע קהילת הקרוספיט של ישראל מגיע לפארק התחנה בתל אביב-יפו ליום של סדנאות ואימונים עם המאמנים המובילים בישראל. האירוע יתקיים ביום שישי, 24 במאי, בין השעות 9:00-17:00.

במהלך היום יתקיימו סדנאות קרוספיט, הנפת משקולות, ג׳ימנסטיקס, מוביליטי, קטלבל, יוגה ועוד. בנוסף, במתחם יהיו דוכנים עם ציוד ובגדים, דיג׳יי, אווירה מחשמלת וסדנת קרח מיוחדת כולל הרצאה על חוסן נפשי מפי יואב אסא.

מספר המקומות מוגבל, להרשמה לחצו כאן.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סדנת קוקדמה עם סחלבים בהנחיית רעות אגם בבית הבאר, תל אביב-יפו - 24 במאי

| | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק בית הבאר بيت البئر


סדנת קוקדמה עם סחלבים בהנחיית רעות אגם תתקיים בבית הבאר בתל אביב-יפו. לאחר ההצלחה של סדנת הקוקדמה הקודמת, ובהתאם לבקשות המשתתפים, בית הבאר שמח להציג סדנה חדשה המשלבת סחלבים.הסדנה מזמינה את כל המשתתפים ליצור בידיהם כדור חי ונושם הנקרא קוקדמה. הסדנה מתאימה הן למי שכבר השתתף בסדנה קודמת והכין קוקדמה בצורה המסורתית, והן למי שנפגש עם הטכניקה בפעם הראשונה ומוכן לצלול לעולם הסחלבים בכדורי הטחב.הקוקדמה היא פלנטה של חיים שנולדה בשורשי התרבות היפנית, ומכילה את עקרונות הוואבי סאבי, אסתטיקה המקדשת את היופי שבלא גמור או מושלם. בסדנה המשתתפים יבטאו את עצמם דרך האדמה, ילמדו לשתול צמחים חיים ולעבוד עם מרבדי הטחב הירוק וחומרי גלם טבעיים נוספים. הסדנה כוללת לימוד של כל הטכניקה, החל מתערובת השתילה המתאימה, דרך תהליך ה"ניראי", שטיפת שורשי הצמח, ועד ליצירה במו ידיהם של שתי קוקדמות מופלאות עם סחלבים.הסדנה תתקיים ביום שישי, 24 במאי, בין השעות 11:00-13:00, בבית הבאר, רחוב סלמה 6, יפו. הסדנה מיועדת לגילאי 15 ומעלה. עלות ההשתתפות היא 360 ש"ח. להרשמה: לחץ כאן.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הצגות הילדים חוזרות לנמל תל אביב: סדרת הצגות איכותיות של "תיאטרון השעה הישראלי" מידי יום שני בשעה 17:00 במאי ויוני

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום:רדי רובינשטיין


הצגות הילדים חוזרות לנמל תל אביב! "תיאטרון השעה הישראלי" מציג סדרת הצגות איכותיות לילדים במהלך חודשי מאי ויוני. ההצגות יתקיימו בשדרת הילדים, בסמוך לגינת המשחקים (צמוד למבנה 31) ביריד המזרח, נמל תל-אביב. הכניסה חופשית.


לוח ההצגות:


- 20.5: פיטר פן -


27.5: מהפכה בג'ונגל


- 3.6: הארנב ממושי -


10.6: בראש של אייר -


17.6: הזמיר -


24.6: האריה והעכבר


ההצגות יתקיימו בימי שני בשעה 17:00.

צילומים:רדי רובינשטייןהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

המחזה "מפי שמירה אימבר" זוכה בפרס הראשון בפסטיבל התיאטרונטו 2024 - הצגה בצוותא תל אביב ב-7 ביוני

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום:ז'ראר אלון


המחזה "מפי שמירה אימבר" מאת יואב גינאי זכה בפרס הראשון בפסטיבל התיאטרונטו 2024. ההצגה מתרחשת ביום האחרון לחייה של שדרנית הרדיו המיתולוגית, וחוזרת דרך השידור האחרון שלה לתחנות חייה.

ההצגה תתקיים ביום שישי, 7 ביוני בשעה 12:00 בצוותא תל אביב. להזמנת כרטיסים, לחצו כאן.

הביקורות משבחות:

 • "הצגה נהדרת על על אישה חזקה, אמיצה ומיוחדת" - ננו שבתאי, "הארץ"
 • "מומלצת מאוד! ההצגה 'מפי שמירה אימבר' עם מירב גרובר. מונודרמה עוצמתית ומרגשת" - בעז כהן, "גלובס"
 • "מחזה מצוין ומלא אהבה מירב גרובר במשחק פנומנלי" - אודיה קורן, גל"צ, התיאטרון הקאמרי
 • "שילוב בין דמות מדהימה לשחקנית פנומנלית" - עינב מילוא, מגזין תיאטרון "מרתה יודעת"
 • "מירב גרובר כובשת (עוד) פסגה ומוליכה את הצופים מצחוק לבכי וכל הדרך חזרה" - ד"ר רועי הורוביץ
 • "התרגשתי עד דמעות! הכתיבה, המשחק הבימוי הם הכי הכי. נשאבתי אל תוך פרקי חייה של שמירה שאהבתי כל כך. הצגה חובה" - מנחם גרנית, כאן 88


צילומים:ז'ראר אלוןהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ערב "פופ-אפ החלפות" בגדים ואקססוריז, בתל אביב-יפו - 22 במאי. כל משתתף מוזמן להביא עד 10 פריטים להחלפה.

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק הקשת 49


לאחר ההצלחה המסחררת של היריד השכונתי האחרון, עמוד "הקשת 49" בתל אביב-יפו מזמין אתכם לערב "פופ-אפ החלפות" אינטימי ואיכותי. האירוע יתקיים ביום רביעי, ה-22 במאי, ברחוב ישראל גורי 61, תל אביב, בין השעות 19:00 ל-21:30.

במסגרת האירוע תוכלו להחליף בגדים ואקססוריז, ליהנות מיין, נשנושים, מוסיקה ומשחקי קופסה. כל משתתף מוזמן להביא עד 10 פריטים להחלפה.

מוזמנים להביא בגדים, חברים ושכנים ולהצטרף לחוויה.

לפרטים נוספים והרשמה לאירוע, לחצו על הקישור הבא: https://www.doing.co/u/d73f99a22b
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

קפה עוטף נפתח בפארק שרונה תל אביב: כל ההכנסות תרומה לקיבוץ נתיב העשרה

מערכת האתר | | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק פארק שרונה תל אביב


בית הקפה החדש והחמוד נפתח בפארק שרונה בתל אביב , וזכה להתלהבות רבה בקרב המבקרים. בית הקפה, הנקרא "קפה עוטף", תורם את כל הכנסותיו לקיבוץ נתיב העשרה. במקום ניתן למצוא מוצרים מעסקים מקומיים בדרום ומרצ'נדייז ייחודי.

שעות הפתיחה של קפה עוטף הן:

 • ימים א' - ה' 8:00-17:00
 • יום ו' 8:00-15:00
 • יום ש׳ 10:00-19:00התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

קבוצת הבוגרות של הפועל תל אביב בכדורגל העפילה לליגת העל אחרי 22 שנים

| | תגובות: 0
צילום מתוך דף הפייסבוק מועדון כדורגל הפועל תל אביב נשים - Hapoel Tel Aviv Women's Football Club


קבוצת הבוגרות של הפועל תל אביב בכדורגל העפילה לליגת העל, ושבה לבמה המרכזית של כדורגל הנשים בארץ אחרי 22 שנים.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לקראת כניסת התקנות החדשות בחודש אוגוסט, משרד התחבורה חושף את מערכת מוביליטי - מערכת הרישום לאופניים חשמליים וקורקינטים - המדריך המלא בכתבה

בחודש אוגוסט עתידות להיכנס לתוקף התקנות החדשות שמחייבות את רוכבי האופניים החשמליים וקורקינטים להתקין לוחית רישוי על כלי הרכב הדו גלגלי שלהם.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 19


לקראת כניסתן לתוקף של התקנות המחייבות אופניים וקורקינטים חשמליים בנשיאת לוחית רישוי, משרד התחבורה חושף את מערכת הרישום החדשה לציבור הרוכבים. התקנות החדשות מיועדות לחזק את יכולת האכיפה נגד רוכבים הנוהגים באופן פרוע ומסכנים את הולכי הרגל ושאר משתמשי הדרך, ואת עצמם.

החל משנת 2014 יזם משרד התחבורה תיקונים בתקנות התעבורה לצורך אסדרת השימוש בכלי רכב אלה. בין היתר נקבעו תקן לכלי הרכב, גיל רכיבה, חובת חבישת קסדה, איסור רכיבה על המדרכה, חובת הכשרה עיונית ועוד. כמו כן הורחבו סמכויות האכיפה כך שגם הפיקוח העירוני יוכל לבצע אכיפה של חלק מעבירות התנועה.

עם זאת, מאמצי האכיפה כיום אינם יעילים מספיק, מכיוון שבניגוד לרכב מנועי, כלי רכב אלה אינם חייבים בנשיאת לוחית מזהה. כך יכולים הרוכבים להתחמק משוטר או מפקח ולהימנע מדו"ח על עבירה שביצעו. גם אם העבירה או התאונה צולמו במצלמת אבטחה, או על ידי הנפגע או אדם אחר, קשה לאתר את הרוכב.

לפיכך קידמה שרת התחבורה את עדכון התקנות, כך שגם כלי הרכב לתחבורה קלה יחוייבו בנשיאת סימן מזהה. כדי להקל על הציבור, נקבע נוהל רישום קל ופשוט, המתבצע כולו באופן מקוון וללא צורך להגיע למשרד הרישוי, ואינו כרוך בתשלום אגרות או בביצוע מבחן שנתי.

על פי התקנות המוצעות, יש לרשום את בעלי הרכב באופן חד פעמי בעת הרכישה. הרישום יבוצע באופן מקוון על ידי הרוכש, אשר יזדהה באמצעות תעודה הזהות שלו. אם הרוכש הוא תאגיד, כגון חברת שליחויות או חברת השכרה, ההזדהות תבוצע באמצעות מורשה מטעמו.

בתום התהליך יישלח לבעל הרכב אישור דיגיטלי הכולל מספר רישוי הכולל שתי אותיות לועזיות וארבע ספרות. עם האישור ייגש בעל הרכב למטביע לוחיות זיהוי מורשה, אשר יכין עבורו את הלוחית.


היכן ניתן להשיג לוחית זיהוי

חיבח שלטים בע"מ, ירושלים

כתובת וטלפון: הסדנא 9 תלפיות 02-6483331 02-6483331 050-5335086 050-3255300


בסט טסט, ירושלים

כתובת וטלפון: בית הדפוס 15 02-6519777


מובחר תעשיות בע"מ תל אביב -יפו

כתובת וטלפון: דרך ההגנה 18 03-6872381 http://www.muvhar.co.il/


מכון הדרום יפו בע"מ יפו

כתובת וטלפון דרך בן צבי 41 03-6826969


גדא אביזרי רישוי בע"מ, תל אביב -יפו

כתובת וטלפון: ריבל 9 03-6881622 050-4320320 053-3339490


מכון דינמומטר, תל אביב -יפו

כתובת וטלפון: רחוב החרוץ 2 03-5370574 052-8088599אוניברסל פרטס בע"מ, אזור

כתובת וטלפון החצב 4 אזור 050-6538519 http://www.uparts.co.il/


גגון, חולון

כתובת וטלפון: היוצר 14 חולון 050-3059697 http://www.gagon.co.il/


מכון איזיטסט, חולון

כתובת וטלפון: החופר 17 03-6523080 050-3308311


מכון רישוי מבדק פתח- תקוה

כתובת וטלפון: המגשימים 8 03-9231221


מ.ס מוסך שירות רהט בע"מ, רהט

כתובת וטלפון שכונה 24/13 08-9919003


טכנו-טסט טירת הכרמל

כתובת וטלפון: עוצמה 11 052-5112255


שלטי הדרום באר שבע

דרך חברון 25 053-7141988 WWW.ISRAELSIGNSSHOP.COM


סטרטרים העמק, עפולה

כתובת וטלפון: המלאכה 6 050-3958240יודגש כי שלא כמקובל ברכב מנועי, מספר הרישוי הוא אישי ומשויך לבעל הרכב ולא לרכב עצמו. במקרה של מכירת הרכב או רכישת רכב חדש, על הבעלים לפרק את הלוחית ולהתקינה על הרכב החדש.


למעבר למערכת הראשון לחצו כאן

מדריך קבלת לוחית הרישוי
התפרסמו 19 תגובות לכתבה.
 • מעניין אם זה יתפוס גם בערים החרדיות . הרבה מהם רוכבים על אופניים וקורקינטים ללא לוחית רישוי.
  הגב 17.05.24 09:26
 • 👍
  17.05.24 09:53
 • סוף כל סוף באיחור רב מאוד
  17.05.24 09:54
 • ופה בראשון הכל כמו שוייץ? רק החרדים בראש שלכם
  17.05.24 11:08
 • זה לא יעזור כי אף אחד לא באמת ישים את זה ועדיין לא תהיה אכיפה. סתם עוד חרטה של המדינה. צריך להוריד את הדבר הזה מהכביש והמדרכה בכלל
  הגב 17.05.24 09:33
 • אין אכיפה ואין ענישה וגם לא תהיה, ולכן כל זה מיותר. סתם עוד דרך להוציא כסף מאנשים, היום לוחית ובעתיד אגרה שנתית.
  הגב 17.05.24 10:17
 • החשש שיתחילו לגנוב לוחיות מאופניים ולהצמיד אותם לאופניים של עבריינים. פנטסטי.
  הגב 17.05.24 10:52
 • נכון, חייבים ליצור קשר בין המספר למספר השילדה של האופניים.
  17.05.24 14:12
 • מי יאכוף? מי שאוכף ניקיון וצואת כלבים? דוח אחד בחודש.... או מי שאכף עד היום נהיגה עבריינית ? כרגיל כתבת יחצ בשביל להגיד עשינו קידמנו יאללה בואו להופעה
  הגב 17.05.24 11:09
 • אק...ו מה תעשו עם אלה שלט עשו...למי לפנות.נמאס כבר מכל מני אנשים שנוהגים ומסכנים את כולם
  הגב 17.05.24 11:23
 • לא יעזור אין. אכיפה כבר עכשיו נוסעים אים הכלי איפה שבא להם מידרכה כביש ללא שום זהירות אין כוח אדם
  הגב 17.05.24 11:36
 • שהמשטרה
  הגב 17.05.24 17:06
 • רק שבילי אופניים יעזור אכיפה למי שצריך
  הגב 17.05.24 17:16
 • אולי תאסרו לנסוע באופניים חשמליות קורקינט כמו בהרבה ארצות מה דעתכם ? עדיף
  הגב 18.05.24 12:14
 • צריך קודם כל חינוך בשלוב אכיפה
  19.05.24 05:39
 • בשנות החמישים והשישים בעלי אופניים היו מחויבים לעבור בדיקה תקינות אופניים פעם בשנה בתחנת משטרה ולקבל מספר והיתה אכיפה
  19.05.24 05:44
 • טוב מאוד, סוף לכלי המשחית הארור הזה! לא לנסוע על מדרכה, שיסעו על הכביש ימותו לבד. מבלי לסכן חיי אזרחים חפים. נייחל שתדעו ותשכילו לאכוף את זה.
  הגב 19.05.24 10:00
 • יהיה קשה מאוד לאכוף זאת
  הגב 19.05.24 16:42
 • פשוט רעיון ילדותי. במקום שהרוכש ידווח, שהחנויות שמוכרות את הכלים הללו ידווחו !!!!
  הגב 20.05.24 09:12
 • אורח
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל