הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים
לקראת הסערה הצפויה מד"א ומערך הכבאות מפרסמים הנחיות לציבור
הגשם חוזר עם חשש להצפות במישור החוף, רוחות חזקות וירידה בטמפרטורות - התחזית המלאה בערים בת ים, חולון, ראשון לציון, רחובות ויבנה בכתבה....
שיבושים מחר בגני הילדים! גם מחר ראשון 29/1 ייתכנו גני ילדים שלא ייפתחו בגלל שביתת סייעות לא מאורגנת ובניגוד להסתדרות. מומלץ להורים לבדוק מראש אם הגן ייפתח או יושבת בגלל מחסור בסייעות

ספר חדש לסופר ותושב חולון אברהם לינהרט "כתם שחור על גב ברבור", רומן מתח המתאר את הסכנה שבמשיחיות הדתית

לטענת אברהם: " אם הציבור החילוני לא יתעורר, לא ירחק היום בו תשתלט הדת על המדינה. הספר מתאר מה צפוי כאשר דבר זה יקרה. כל יום שחולף אנו קרבים לנקודת האל-חזור שאחריה כבר אי אפשר יהיה לעצור תהליך זה. יש האומרים שאני הוזה ושהספר הוא חזון אפוקליפטי שלא יתגשם לעולם. אלא שהמציאות מוכיחה אחרת".

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


ספר חדש לסופר ותושב חולון אברהם לינהרט- "כתם שחור על גב ברבור". זהו רומן מתח המתאר את הסכנה שבמשיחיות הדתית. "מדינת ישראל, שמציינת 72 שנה להיווסדה, נמצאת בסכנה גדולה דווקא מבית" – כך טוען הסופר אברהם לינהרט בעקבות כתיבת ספרו. הברבור הוא מדינת ישראל והכתם השחור הם אותם משיחים דתיים שמטילים כתם המאיים על חופש הפרט, האמונה, הבחירה, הביטוי ודרך החיים שלנו.

הספר מספר על אסף, בנם של עודד ורונית, חוזר מבית הספר נרעש, לאחר שנתגלתה לו פיסת היסטוריה משפחתית המטילה צל ומשנה את כל מה שהוא ובני משפחתו ידעו על סבתא רבתא שלהם, יוליה לייזר. עודד, איש השב"כ, יוצא למסע כדי לגלות מי מעליל על סבתו ומעוות את ההיסטוריה המשפחתית, ומדוע. עד מהרה הופך מסע זה למאבק חסר פשרות בינו לבין ארגון דתי מסועף המבקש לשכתב את העבר ולשנות את המציאות הקיימת. הוא נקרע בין החובה לשמור ולהגן על שלמות המשפחה, לבין רצונו לטהר את שם סבתו ולשמור על החיים שהכיר. מאבקו זה מגיע לשיאו בסיום המרתק של העלילה.


לטענת אברהם: " אם הציבור החילוני לא יתעורר, לא ירחק היום בו תשתלט הדת על המדינה. הספר מתאר מה צפוי כאשר דבר זה יקרה. כל יום שחולף אנו קרבים לנקודת האל-חזור שאחריה כבר אי אפשר יהיה לעצור תהליך זה. יש האומרים שאני הוזה ושהספר הוא חזון אפוקליפטי שלא יתגשם לעולם. אלא שהמציאות מוכיחה אחרת".

הוא ממשיך ואומר, שהפתרון היחידי שיכול אולי להציל את ישראל הוא הפרדת הדת מהמדינה ושינוי שיטת הבחירות לשיטה האזורית. על פי שיטת בחירות זו עדיין ניתן יהיה היום לצמצם את כוחם של החרדים בצורה משמעותית, מאחר והם מרוכזים ברובם בישובים מסויימים ובשכונות מסויימות בתוך הערים. מחר יהיה מאוחר מדי. הבעיה היא שקיים שסע גדול מדי במחנה החילוני בין שמאל לימין, ולאף צד אין נכונות לשתף פעולה בכיוון זה, על מנת למנוע את הסכנה המאיימת עלינו".

כאשר נשאל על האמונה באלוקים הוא אומר: "אני אדם מאמין אבל לא בממסד הדתי וברבנים, שהם כביכול שליחיו של אלוהים עלי אדמות. הדת היא גורם מאחד שנותן עומק לזהות של העם. בקרב רבים מאיתנו, אם לא בכולנו, קיימת האמונה – במזל, בניסים, או ביישות עליונה מכוונת. אמונה היא דבר טוב, אך כאשר האמונה בכוח עליון עוברת דרך מתווכים המתיימרים לדעת הכול והמציגים עצמם כשליחי אותו כוח עלי אדמות, אזי האמונה הטהורה מסתאבת בדרך והמאמינים הופכים להיות משועבדים לאותם מתווכים.

למרות הביקורת על החברה החברה החרדית, הוא מעריך את האמונה הטהורה באלוהים, שנותנת למאמינים כוח להתמודד ולהתגבר על מכאובים ומכשולים, ואת הערבות ההדדית הקיימת ביניהם. הייתי רוצה לראות מאלה יותר בחברה החילונית.


כמה זמן ארכה כתיבת הספר?

כתיבת הספר "כתם שחור על גב ברבור" ארכה שמונה שנים תמימות. את הספר, בגרסתו הנוכחית, ערכו אמנון ז'קונט ושרון קלימי מישיקר, והוא יצא בהוצאת הספרים "אוריון". זה לקח הרבה זמן, כי הספר עבר תהפוכות ושינויים רבים. הגרסה הראשונה הייתה שונה לחלוטין, בעלת תוכן פוליטי טהור. כשהבאתי את הספר להוצאות לאור אמרו לי שם שאף אחד לא יקרא ספר עם תוכן כבד כל-כך. הבנתי שהקוראים מחפשים תוכן קליל יותר – אז כתבתי אותו מחדש כרומן מתח, תוך שאני משלב בעלילה את המסרים אותם אני מבקש להעביר.


מי קהל היעד של הספר?

הספר נכתב כך שהוא מיועד לכלל ציבור הקוראים – חילונים ודתיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. עבורי זה לא עוד ספר. הנושא הוא בליבי ובנשמתי. אני חונכתי בבית ציוני וכל חיי עשיתי כל שביכולתי להגשים במעשים דרך זו. הייתי חבר בתנועת נוער חלוצית, בגרעין שייסד את קיבוץ יוטבתה שבערבה; בעבודה רבת שנים עשיתי למען ציבור העובדים בישראל; אני מרצה בהתנדבות בנושאי השואה ואירועים בתולדות היישוב בארץ. אהבתי ודאגתי למדינה הן שגורמות לי להיות קשוב לכל הנעשה בה. כפי שאני רואה זאת, אנו צועדים לקראת סכנות קיומיות ממש. זו הסיבה שהחלטתי לכתוב ולפרסם ספר זה.על הסופר אברהם לינהרט:

בן 82 נשוי מעל ל53 שנים ואבא ל 3 ילדים. הוריו עלו מפולין הסוף שנות ה20 ועבדו בקיבוץ ליד רחובות. הוא נולד בתל אביב, וגר בחולון משנת 1946. היה בעברו שחקן כדורסל בהפועל חולון, איתה זכה באליפות הפועל הארצית לנוער, הוא אף זכה לשמור על אריק איינשטיין, ששיחק בזמנו בהפועל ת"א. הוא התנסה בהלחנה וכתיבת שירים ששודרו ברדיו, היה ממייסדי קיבוץ יוטבתה. בין עבודותיו: עוזרו האישי של יו"ר ההסתדרות, ירוחם משל, סגן יו"ר הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח, במשך 13 שנים כיהן כמנכ"ל הראשון של קרן "ידע", קרן השתלמות לאקדמאים, יזם והקים את "בית האקדמאי" המשמש מכללה ארצית להשתלמויות של אקדמאים במדעי החברה והרוח. בגיל 70 פרש לגימלאות, אך גם כיום הוא חבר ופעיל בגופים שונים, מקומיים וארציים, הפועלים לטובת הציבור.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לקראת הסערה הצפויה מד"א ומערך הכבאות מפרסמים הנחיות לציבור

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
צילום ברוך הופמן דוברות מד"א


על פי תחזית השרות המטאורולוגי החל מהלילה (ב') ועד יום ד' בלילה (01.2.23) צפוי גשם מצפון הארץ ועד הנגב. במדבר יהודה ובצפון הערבה קיים סיכוי לשיטפונות, ובערי מישור החוף הצפוני והמרכזי קיים חשש להצפות ניקוז בשל עוצמת הגשמים העשויה להגיע לכדי 100 מ"מ בצפון ובמרכז הגשמים ילוו בסופות רעמים ורוחות ערות בעוצמה של 50-70 קמ"ש.

לקראת הסערה צוותי ההצלה והחירום מד"א וכיבוי אש פרסמו הנחיות לתושבים:

ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה קוראים לציבור להקפיד על הנחיות מצילות חיים של כבאות והצלה לישראל ולהימנע מאסונות מיותרים:

■ אין לחצות כבישים מוצפים.

■ אין להתקרב ולחצות מקורות מים זורמים או ערוצי נחל (גם לא באמצעות רכבי שטח).

■ הימנעו משימוש במעליות הנמצאות בחניונים או במפלסי הקרקע.

■ אין לשהות במרתפים וחניונים מתחת למפלס הקרקע.

■ לא מומלץ לחמם את הבית באמצעות תנורי סלילים מקריני חום, אלא באמצעי חימום בטוחים יותר כמו מזגן או רדיאטור.

■ הישמעו להנחיות כוחות החירום והביטחון.


פגיעות קור:

הסימנים העיקריים להיפותרמיה הם ירידה במצב ההכרה, התנהגות לא ברורה וירידה בשיקול הדעת, רעד שרירים, דופק איטי או לא סדיר, ירידה בשליטה מוטורית, ירידה בקצב הנשימה, עור חיוור וכחלחל. אם החולה רטוב, יש להחליף את בגדיו ליבשים, ולחמם את סביבתו. במקרה של כוויות קור, צפוי החולה להרגיש תחושת קור בגפיים, כאבים והרגשת נימול. במקרה כזה יש לשפוך מים פושרים (לא חמים) על האיבר הקר ולקבע אותו. אין לעסות את האיבר.


צרו קשר עם בני המשפחה והשכנים המבוגרים:

יש לתת תשומת לב לקרובי משפחה ושכנים קשישים המתגוררים לבד, לוודא כי הם מוגנים מפני הקור ומזג האוויר הסוער. במידת האפשר יש לסייע להם במטלות השוטפות (דוגמת קניות מזון, הבאת תרופות מבית המרקחת וכו') שכוללות יציאה מן הבית המחומם למזג האוויר הקר שבחוץ.


שמירת חום גוף:

יש להלביש אנשים מקבוצות אוכלוסייה הנמצאות בסיכון (קשישים, תינוקות וחולים המרותקים למיטתם) בשכבות של בגדים קלים, שיאפשרו תנועה. יש לכסות אותם בשמיכה קלה ולדאוג לחימום החדר לטמפרטורה של כ- 24 מעלות. שימו לב! אין לכסות תינוקות בשכבות רבות או בשמיכה כבדה, שכן הדבר עלול לגרום לחנק. בנוסף, יש להקפיד שלא יישארו חפצים מיותרים במיטת התינוק על מנת שלא יפגעו בו במהלך הלילה. במקרה של ירידה בתפקוד, בלבול, מיעוט אכילה ושתיה, שינוי התנהגות וישנוניות, יש לחמם את סביבת החולה ולהזעיק מיד את צוותי מד"א בטלפון 101.מכשירי חשמל והסקה:

בדקו שאמצעי החימום בבית תקינים וראויים לשימוש יעיל אולם שימו לב לסכנת הרעלת חד תחמוצת הפחמן (co). הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או קמינים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח, ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט באמצעי בטיחות. בזמן הפעלת ההסקה יש להקפיד על אוורור נאות, לשם תחלופת אוויר. בנוסף, יש להקפיד על בדיקה תקופתית של מערכת ההסקה באופן שוטף ע"י טכנאי מורשה. אין לעשות שימוש במתקני חימום מאולתרים דוגמת מנגל גחלים. יש להרחיק תנורי חימום הפועלים על אש גלויה מחפצים העשויים להתלקח (ספות, שמיכות). אין לייבש בגדים על תנורים כאלה, ויש לבדוק טרם חיבור התנור לחשמל את תקינות השקע והתקע. הקפידו גם למנוע גישה של ילדים לתנור. שמרו על מכשירי חשמל הרחק מרצפה רטובה ושימו לב למכשירי חשמל באמבטיה ובמטבח. הימנעו מהפעלת מכשירי חימום הפועלים על אש גלויה בזמן השינה. הימנעו מקרבה לעמודי חשמל שקרסו ולחוטי חשמל חשופים. במקרה של הופעת סימני הרעלה, דוגמת סחרחורת, בחילה, הקאה, עייפות, חולשה והרגשה כללית רעה, ובמקרים קשים של אובדן הכרה, יש לסגור מיד את מערכת ההסקה, לאוורר את הבית ולהזעיק מיד את מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון 'מד"א שלי'.רוחות חזקות:

בעת השתוללות רוחות חזקות, עלולים חפצים להינתק ממקומם. על כן, יש להקפיד לחזק ריהוט גן, מתקני ייבוש כביסה וחפצים נוספים, על מנת שלא יפגעו בבני אדם. חשוב להיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות, שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות. במקומות בהם קיימת סכנה לסופות חול - במגן דוד אדום ממליצים לאנשים הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה לשהות במקומות סגורים .במקרה של שיטפונות:

יש לשים לב שלא להיכנס עם הרכב לשלוליות, גם אם נראה שהן אינן עמוקות במיוחד. יש להימנע מנסיעה לאזורי שיטפון. לא לרדת לחניונים נמוכים וכן לקומות הנמצאות מתחת למפלס הקרקע בעת הצפה. בנוסף, בזמן שיטפונות, יש להימנע משימוש במעליות הנמצאות בחניונים, במפלס הקרקע ומתחתיו מחשש להילכדות. במידה וישנה הצפה בבית יש לנתק מיידית את החשמל בבית בכדי למנוע התחשמלות. מומלצת התניידות בדרכים ראשיות ומוכרות וללא חציית מכשולי מים. יש לוודא ניקוי בורות ניקוז כדי לאפשר זרימה חופשית של המים. אם אתם מתגוררים בדירה מתחת לפני הקרקע – צאו מיד מהבית ועברו למקומות בטוחים מעל פני הקרקע, בהם כוחות הביטחון יוכלו להבחין בכם ולסייע במקרה הצורך. במקרה של שיטפונות, אין להתקרב למקורות מים זורמים ולערוצי נחל מחשש להתמוטטות הגדות ובשל הזרימה החזקה, שעלולה לגרום להיסחפות בזרם המים. אין לחצות מקורות מים, ומקומות עם זרימת מים חזקה (גם עם רכבי שטח) – הדבר מהווה סכנת חיים ממשית! אין לחצות כבישים מוצפים שאין ביכולתנו לאמוד את עומקם.נהיגה בטוחה:

בימים גשומים ובמיוחד כאשר יורד גשם כבד, הכבישים חלקים מאוד, וסכנת ההחלקה קיימת גם במהירות נמוכה. הקפידו לשמור מרחק גדול מהרגיל מהרכב שלפניכם, ולנסוע במהירות נמוכה ובהתאם לתנאי הדרך. יש לשים לב לאדים המצטברים על שמשות הרכב ועלולות לגרום לפגיעה בראות. על כן, יש להקפיד על אוורור הרכב ועל הפשרת האדים באופן קבוע. על הנהגים להקפיד על הדלקת אורות דרך, בייחוד כאשר הראות לקויה. בנוסף לכך, עצירה בשול הדרך היא אסורה ומסוכנת. אין לעצור במקומות לא בטוחים אלא רק בתחנות ריענון מוסדרות. יש לתת תשומת לב מיוחדת להולכי רגל, בדגש על ילדים ובסמוך למוסדות חינוך, תוך מתן זכות קדימה. בנוסף, יש לשים לב שלא להיכנס עם הרכב לשלוליות- גם אם נראה שאינן עמוקות במיוחד. כלי רכב עלולים להיסחף בקלות במקומות מוצפים, והנהג עלול לאבד לחלוטין את השליטה על רכבו, ואף להסתכן בטביעה. חשוב לא להישאר ברכב בקור, על מנת להימנע מהירדמות וכן ממצב של היפותרמיה.חשש מקריסה :

יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים בשל חשש מקריסתם בעקבות תנאי מזג האוויר והרוחות העזות.


סוללת גיבוי למכשירי הנשמה:

עבור חולים המונשמים בביתם על ידי מכשיר הנשמה, יש לוודא כי סוללות הגיבוי של המכשיר זמינות ומוכנות לשימוש לפרק זמן ממושך, למקרה של הפסקת חשמל.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הגשם חוזר עם חשש להצפות במישור החוף, רוחות חזקות וירידה בטמפרטורות - התחזית המלאה בערים בת ים, חולון, ראשון לציון, רחובות ויבנה בכתבה....

הטמפרטורות ינועו בין 10 בלילה ל17 ביום

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 13


יום ראשון 29.1

הלילה: מעונן חלקית.


יום שני 30.1

מעונן חלקית עם ירידה קלה נוספת בטמפרטורות. ירד גשם מקומי, ברובו קל, בעיקר בצפון ובמרכז הארץ. במהלך הלילה הגשמים יתחזקו.


יום שלישי 31.1

גשמים לפרקים מלווים בסופות רעמים יחידות בצפון ובמרכז הארץ. ינשבו רוחות חזקות בעיקר בדרום הארץ וייתכנו שם סופות חול מקומיות. קיים חשש להצפות במישור החוף. תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות וייעשה קר מהרגיל בעונה.


יום רביעי 1.2

גשמים לפרקים מלווים בסופות רעמים יחידות בצפון ובמרכז הארץ. ינשבו רוחות חזקות. בשעות הבוקר קיים חשש להצפות מקומיות במישור החוף. יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה.


בחמישי ושישי תהיה הפוגה וככל הנראה הגשם ישוב ביום שבת.


יום שני 30.1יום שלישי 31.1יום רביעי 1.2יום חמישי
בת ים12-1811-1511-1612-17
חולון11-1911-1510-1612-17
ראשון לציון11-1911-1510-1612-17
רחובות11-1810-1410-1611-17
יבנה11-1811-1511-1613-17

התפרסמו 13 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ברוך השם החורף כאן
  הגב 29.01.23 19:06
 • אורח
  תתכוננו להצפות בעוקף. כל הבוץ נסחף מאיצטדיון השחיתות של מלול לכיוון הכביש וסותם את התנועה.
  29.01.23 22:56
 • אורח
  ברור הצפות, שטפונות. ככה זה ששאננים בחלם
  הגב 29.01.23 19:12
 • אורח
  ועד שיש מעט גשמים, המדינה לא ערוכה לשום תרחיש😭
  הגב 29.01.23 19:13
 • אורח
  את הגשם תן רק בעיתון.ויותר מזה אנחנו לא צריכים
  הגב 29.01.23 19:21
 • אורח
  למה לא בעיתו ????, שזה מה שנכון בשיר.
  29.01.23 20:11
 • אורח
  העיתון ירטב ויהרס.
  29.01.23 20:15
 • אורח
  בעיתו
  הגב 29.01.23 19:22
 • אורח
  נכון. כולם צודקים.
  הגב 29.01.23 19:22
 • אורח
  שירד גשם על עיריית רחובות וישטוף משם את השחיתות.
  הגב 29.01.23 22:55
 • אורח
  גשם זה ברכה!!
  הגב 30.01.23 00:44
 • אורח
  גשם זה ברכה שיבוא הרבה גשמים 🙏♥️
  הגב 30.01.23 08:03
 • אורח
  השנה יצא בצורת כמעט ואין גשמים בקושי אמן שירדו המון גשמים ברכה 🙏♥️
  הגב 30.01.23 08:05
 • אורח

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

שיבושים מחר בגני הילדים! גם מחר ראשון 29/1 ייתכנו גני ילדים שלא ייפתחו בגלל שביתת סייעות לא מאורגנת ובניגוד להסתדרות. מומלץ להורים לבדוק מראש אם הגן ייפתח או יושבת בגלל מחסור בסייעות

הסתדרות המעו"ף הודיעה כי אם השבוע לא יגיעו להסכמות יחלו בפעולות מחאה כולל השבתה

אבי בר | | תגובות: 31החל מיום חמישי יש שיבושים בגני הילדים בגלל העדר סייעות.

גם מחר ראשון 29/1 ייתכנו שיבושים בחלק מגני הילדים.

מכיוון שמדובר בשביתה לא מאורגנת, אשר הופצה בקבוצות הסייעות בוואטסאפ ולא ברור מי עומד מאחורי ההודעה ומנגד הגוף הרשמי בשיתוף הסתדרות המעו"ף המייצג במשא ומתן את הסייעות מול האוצר, קורא לסייעות לא להיענות לקריאה בוואטסאפ ולהגיע באופן מסודר לגני הילדים והסתדרות המעו"ף הודיעה כי אם השבוע לא יגיעו להסכמות יחלו בפעולות מחאה כולל השבתה

לאור הסיטואציה הבלתי ברורה שנוצרה מומלץ להורים לבדוק באופן אישי אם גן הילדים ייפתח או יישאר סגור

להלן הודעת הסתדרות המעו"ף מיום חמישי 26/1/23


חברי ועדי העובדים ברשויות המקומיות
הודעת הסתדרות המעוף
ועדי העובדים ברשויות המקומיות:
בהמשך להודעה מאתמול,
הינכם מתבקשים להבהיר לעובדות כי היוזמות העצמאיות והמקומיות של סייעות, הקוראות לשבש בשלב זה את העבודה, גורמות נזק למהלך המו"מ ואינן על דעת ההסתדרות.
אנחנו מנהלים מזה תקופה מו"מ אינטנסיבי בעניין רפורמה בשכר ושיפור בתנאי העבודה של הסייעות.
בתחילת השבוע הבא וככל שלא תהא פריצת דרך משמעותית במו"מ לצורך הגעה להסכם, תפעיל ההסתדרות בצורה מסודרת ומאורגנת, יחד איתכם את כל האמצעים העומדים לרשותה, לשם הגעה להסכם הנותן ביטוי לעבודתן ומעמדן של תומכות החינוך ברשויות המקומיות.
הינכם מתבקשים לפעול בהתאם.
נמשיך לעדכן בכל התפתחות.
בברכה,
גיל בר-טל,
יו"ר הסתדרות המעו"ףהתפרסמו 31 תגובות לכתבה.
 • אורח
  שיעלו להם לשעה 38 ש"ח בממוצע
  הגב 28.01.23 20:36
 • אורח
  סייעת קבועה עושה יותר מגננת. סייעת נותנת יותר חום מאשר גננת
  28.01.23 22:42
 • אורח
  תעבוד אתה על 38 לשעה מי שלא מבין שלא ידבר בכלל
  28.01.23 22:56
 • אורח
  משכורת עוני יש להם
  הגב 28.01.23 20:59
 • אורח
  רז הבטיח הרים וגבעות לפני הבחירות
  28.01.23 22:49
 • אורח
  איפה ליאל אלה עובדות חינוך של העירייה
  28.01.23 22:52
 • אורח
  בושה של משכורת
  הגב 28.01.23 21:08
 • אורח
  רז אמר שיעברו ל 100 אחוז משרה ואיפה זה ואיפה המציאות דיבורים כמו חול של ראש העיר
  28.01.23 22:51
 • אורח
  בושה של רמי מדהלה ועודד עמרם שדואגים לעובדי דור א במקום לדאוג לסייעות.
  הגב 28.01.23 21:12
 • אורח
  רז לא דואג להן
  28.01.23 22:52
 • אורח
  איזה גנים ברשימה
  הגב 28.01.23 21:26
 • אורח
  סייעות בית ספר והחינוך המיוחד לוקחות חלק במאבק!!! סייעות לא שקופות!!!
  הגב 28.01.23 21:51
 • אורח
  כל הכבוד להן! ככה צריך!! הסתדרות המעוף מבלבלת את המוח ולא באמת נלחמת עבור אף אחד. בקרוב אצל מזכירות בית הספר! ששבתו והפסידו יום עבודה ב״תמיכת״ הסתדרות המעוף ובסוף השתיקו אותן כשחתמו על מענק חד פעמי שגם ניצן רק לחלק מהמזכירות בתנאי לעבודה על מערכת גפ״ן.
  הגב 28.01.23 22:19
 • אורח
  אין לי בעיה שהן ישיבתו.אבל לפחות שיחזור לי את התשלומים לפחות על חודשים
  הגב 28.01.23 22:31
 • אורח
  הגיע הזמן לעבור לחינוך ביתי ושההטרים יקבלו תשלום לחינוך ילדהם במקום בייביסיטר שהגננות והמורים נותנים לילדים שלנו. כל הורה ישקיע בילד שלו לפי רצונו של הילד ולא לעשות מהילדים רובוטים לא אנושיים. המדינה צריכה לתת תשלום חינוך ולסגור את הגנים ובתי הספר.הילדים אומללים
  הגב 28.01.23 22:41
 • אורח
  הילדים לא אומללים,אולי כעת אבל לך תלמד אותם תקשיב תאהב תדווח, תהיה שוטר וגם אמא וגם פסיכולוג וגם וגם וגם בו אדם אחד על עד 35 זאטוטים שלא נדבר על הטרום טרום בני הפחות מ 3 שמפספסים המון,לך תעזור להם להתלבש בשרותים לבד נראה אם לא ישבר לך הגב תוך 5 דקות,אם תקבל סעיף על הרעש באוזניים! נראה אותך לא אוכל לא שותה לא מתפנה במשך כמה שעות!!!! מה אתה מבלבל במוח
  28.01.23 23:01
 • אורח
  שיעלו את השכר , זה לא פייר שאחת כבר 7 שנים בעבודה שרק השנה נתנו לי העלאה ל 35₪ וכל אלה החדשות שרק התחילו , בלי נסיון בלי חרטא מקבחות כמוני 35₪ ויותר , הכל מעצבן במדינה שלנו
  הגב 28.01.23 23:19
 • אורח
  מקבלות*
  28.01.23 23:20
 • אורח
  נו אז בשביל מה לשלוח את הילדים אם לא נותנים גב לסייעות? וכן הילדים אומללים. צריך כיתות קטנות עד 20 ילד וככה אף אחד לא יקרע
  הגב 28.01.23 23:20
 • אורח
  אם תהיינ שסניק תקבל הכל "בחינם". על חשבון מי שעובד ומשלם מיסים
  29.01.23 07:43
 • אורח
  אם לא יעלו את השכר שהסייעות מקבלות היום אף סייעת לא תגיע לעבודה בושה וחרפה היום ביבי סייטר מקבלת חמישים שקל לשעה לפחות אז למה שהסייעות ירו לעבוד בעבודה קשה הילדים מאוד מאתגרים גנים מעורבים עם ילדים מעל גיל שלוש שבאים לגן לא גמולים הביי שעושים את צרכיהם
  הגב 28.01.23 23:45
 • אורח
  בושה וחרפה למערכת שלא יודעת להעריך את העבודה הקשה שהסייעות עושות הכל עולה במשק חוץ מהמשכורת של הסייעות זה פשוט מעליב
  הגב 28.01.23 23:56
 • אורח
  שגם סיעות של ביהס יקבלו תוספת בשכר
  הגב 29.01.23 00:12
 • אורח
  כל הכבוד להן שימשיכו המאבק שלהן צודק .
  הגב 29.01.23 04:40
 • אורח
  סייעות אין ספק שזה עבודה לא קלה בכלל אבל מה עם המנקות גם להיות מנקה זה לא קל בכלל במיוחד בבית הספר
  הגב 29.01.23 06:31
 • אורח
  בגנים של חרדים תמיד עובדים. מי מממן? מעמד שעובד ומשלם ביטוח לאומי לאלו שיושבים בישיבות על חשבון אחרים. גם בזה החילונים פרייארים!!!
  הגב 29.01.23 07:44
 • אורח
  כל הכבוד להם! כל כלל הסייעות במיוחד בתי ספר וגנים של חינוך מיוחד צריכים להתאגד. כל הסייעות עובדות קשה בשביל הילדים שלנו עם שכר מינימום!הסקטור שעובד הכי קשה ומרוויח הכי פחות. בושה לממשלה, הסתדרות, וראשי ערים שלא נלחמים למען ילדינו!!!!
  הגב 29.01.23 07:52
 • אורח
  צריך להרים את שכר הבסיס שלהם. אם מישהו ראה את התלוש זה פשוט ביזיון. הם יצאו לפנסיה עם בקושי 1500 שח בחודש
  הגב 29.01.23 07:54
 • אורח
  להשבית כיתות תקשורת....זה כבר קו אדום .
  הגב 29.01.23 08:34
 • אורח
  הפטחות לחוד ומציאות לחוד השכר של הסייעות חייב לעלות
  הגב 29.01.23 09:47
 • אורח
  ב מדינה שלנו מעלים. משכרת ל שרים. חברי כנסת. מורים רופאים. עירייה חשמל. ל מי ש יש כוח. אלה דואגים ל אצמם אנשים פשוטים. הם עבדים מדינה קפיטליסתית
  הגב 29.01.23 13:14
 • אורח

בן 61 הותקף בחולון מצבו בינוני

פונה לתל השומר

אבי בר | | תגובות: 0


בשעה 15:16 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על פצוע מאירוע אלימות ברחוב הציפורן בחולון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שיבא בתל השומר גבר בן 61 במצב בינוני עם חבלת ראש
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שיבושים בגני הילדים! בחלק מגני הילדים הסייעות הכריזו על שביתה... הסתדרות המעו"ף "השביתה אינה על דעת ההסתדרות"

בחלק מהגנים יש שיבושים וחלק נפתחו כרגיל

אבי בר | | תגובות: 25


החל מאתמול ישנם שיבושים בגני הילדים בגלל היעדרות של חלק מהסייעות.

הסייעות נמצאות בימים אלה בשיתוף הסתדרות המעו"ף במשא ומתן מול האוצר על תנאי השכר של הסייעות וההסתדרות מאיימת כי אם עד שבוע הבא לא יגיעו להסכמות יחלו בפעולות מחאה כולל השבתה.

אולם, אתמול החלו בקבוצות הוואטסאפ של הסייעות להפיץ הודעות כי החלה שביתה של הסייעות ועל הסייעות לא להגיע לגנים.

לא ידוע מי הפיץ את ההודעות וחלק מהסייעות בגנים אכן הוציאו חופש מחלה או פשוט נעדרו וגם היום ייעדרו.

הסתדרות המעו"ף המייצגת את הסייעות הוציאו הודעה דחופה שהקריאה לשביתה אינה על דעת ההסתדרות וזה פוגע במאבק.

ככל הידוע בחלק מהגנים הבוקר יש שיבושים וחלק נפתחו כרגיל

להלן הודעת הסתדרות המעו"ף


חברי ועדי העובדים ברשויות המקומיות
הודעת הסתדרות המעוף
ועדי העובדים ברשויות המקומיות:
בהמשך להודעה מאתמול,
הינכם מתבקשים להבהיר לעובדות כי היוזמות העצמאיות והמקומיות של סייעות, הקוראות לשבש בשלב זה את העבודה, גורמות נזק למהלך המו"מ ואינן על דעת ההסתדרות.
אנחנו מנהלים מזה תקופה מו"מ אינטנסיבי בעניין רפורמה בשכר ושיפור בתנאי העבודה של הסייעות.
בתחילת השבוע הבא וככל שלא תהא פריצת דרך משמעותית במו"מ לצורך הגעה להסכם, תפעיל ההסתדרות בצורה מסודרת ומאורגנת, יחד איתכם את כל האמצעים העומדים לרשותה, לשם הגעה להסכם הנותן ביטוי לעבודתן ומעמדן של תומכות החינוך ברשויות המקומיות.
הינכם מתבקשים לפעול בהתאם.
נמשיך לעדכן בכל התפתחות.
בברכה,
גיל בר-טל,
יו"ר הסתדרות המעו"ףהתפרסמו 25 תגובות לכתבה.
 • אורח
  גועל נפש. כל גוף שובת מתי שבא להם. תתפטרו מי שלא טוב לו שיעבור עבודה . מורים גננות. טייסים לא משנה מי
  הגב 27.01.23 08:02
 • אורח
  אל תשווה. עשרות שנים שהסיעות מקופחות. תבוא אתה ליום עבודה של 9 וחצי שעות כשיש עליך אחריות פלילית ל-36 ילדים קטנים. אם לא תהיינה סייעות איכותיות, מי ישמור על הילדים שלך? רוצה שהעירייה תביא ערביות ממזרח ירושלים?
  27.01.23 09:35
 • אורח
  הגיע הזמן שיתייחסו גם אליהם, עובדות קשה ולא מקבלות גמול הולם. תמיד רק המורים🤮
  הגב 27.01.23 08:07
 • אורח
  לרמי מדהלה ולעודד עמרם לא אכפת מהסייעות. אכפת להם רק מהמשכורות שלהם.
  28.01.23 18:04
 • אורח
  אם היית יודע כמה משלמים לסייעות על עבודתן הקשה אולי לא היתה מביע את דעתך בצורה זו
  הגב 27.01.23 08:09
 • אורח
  מוצדק עובדות קשה
  הגב 27.01.23 08:20
 • אורח
  איתכן במאבקכן
  הגב 27.01.23 08:22
 • אורח
  הגיע הזמן שיראו את הסייעות התומחות הוראה אין לנו גב מספיק חזק אנחנו עובדות קשה נותנות מעצמנו מחליפות גם גננות ומנקות את הגנים שומרות על הילדים ואין אין צדק על המשכורת שאנחנו מקבלות אני מקווה שבאמת שישמעו את זעקתינו ושישלמו לנו את השכר שמגיע לנו
  הגב 27.01.23 08:28
 • אורח
  כל מי שכותב מי שלא טוב לה תעבור עבודה אתה מוזמן לעבוד שעה אחת בגן ילדים ניראה אם השכר מצדיק את זה ההורים באים שמים את הילדים וכמובן יש להם תלונות בלי סוף ילדים לא גמולים מגיעים לגן עיריה והסיעות צריכות להתמודד עם החלפות כל היום ילדים מאתגרים מאוד ורדים ולא ממושמעים אין חינוך זוועה הגן פוגרום כל היום אתה מוצא את עצמך בא לעבודת ניקיון אם לא יעלו את השכר אף סייעת לא תעבוד הגיע הזמן שיסתכלו על סייעות ולא רק על הגננות שעובדות קשה מאוד
  הגב 27.01.23 09:27
 • אורח
  אני חושבת שבחינוך הוראה שזה המקצוע הכי קשה עם השכר הכי נמוך בשוק תעלו את השכר שיהיה להם כייף לבוא לעבוד איתנו יותר מעצמם אני מזמינה את האמהות לבוא כל יום אמא אחרת לעשות החלפה בגן ניראה עם אחרי חצי שעה תוכל לשרוד בגן אז בבקשה הורים יקרים תיתנו תמיכה לסייעות
  הגב 27.01.23 09:33
 • אורח
  חובה להעלות את השכר. אם השכר ישאר נמוך ועלוב, נקבל סייעות ממזרח ירושלים/שכם/חברון/ג׳נין שישמרו על התינוקות שלנו. יש פה אמא שרוצה שהילד שלה ילמד להגיד ״אללה הוא אכבר״ בגיל שנתיים?
  הגב 27.01.23 09:37
 • אורח
  בחברה העירונית מעסיקים סייעות מרמלה ולוד .
  27.01.23 18:04
 • אורח
  מזעזע. מה יקרה בשומר חומות 2? היא תלמד את הילדים הקטנים שהמאבק האנטישמי של המוסלמים הוא מאבק צודק? שזה בסדר לרצוח יהודים? מזעזע.
  28.01.23 15:30
 • אורח
  באמת שהגיע הזמן, אני גאה באותן סייעות שלא מפחדות, הגיע הזמן שישמעו את הקול שלנו עם משכורת של 5000 לא מסיימים את החודש, פשוט בושה שאנחנו נותנות את הנשמה ולא מקבלות תמורה מכבדת!!! תתעוררו שם למעלה גם לנו מגיע שכר הוגן
  הגב 27.01.23 09:49
 • אורח
  83 אחוז משרה אפילו לא מאה אם יעבדו יותר משבע שמונה שעות ביום הילדים לא יקבלו יחס הולם ואנרגיות מסייעות. כשצריך להכין 30 חביתות 30 צלחות לשטוף בין לבין לאסוף אחריהם ללמד ולעשות יצירות. לשמור בחצר מאה עיניים אין זמן בחצר לשמש כיף וקפה. והחלפות כשיש לנקות להם לגעת להריח את זה לשטוף את הגן ובסוף היום שירותים כל יום חמישה ימים. זה לא קל ביום החופש אתה מתעסק במטלות הבית שהזנחת כל השבוע. אבל אם אוהבים תעבודה באים מחבקים מנשקים מלמדים והילדים האלו נכנסים ללב. אז קשה לעזוב למשרד או משהו אחר כדי לקבל עוד אלפייה או שניים. שאגב שם יותר קל לשבת על הטוסיק ולהתלבש יפה. זה עבודה שאמורים לקבל בה גמולים ולא פחות מאנשים של משרד וכו... לעלות למאה אחוז משרה שהשכר יתחיל שווה אצל כולן ממינימום במשק וגמולים לפי וותק לפחות אם לא יותר... זאת עבודה שהשכר שלה אמור להיות הולם לא לפי שעות אלה לפי העבודה הקשה והאוהבת שמביאים לעבודה ולילדים .. בארצות אחרות השכר שלהן כמו מנכל ולכן הן מרגישות מסופקות נשארות בעבודה הזאתי שנים ולא כל יומיים אחרת עוזבת. סייעות,גננת,מורה זה לא חארטה או זלזול זה נפרצוף של הילדים שלנו בסוף
  הגב 27.01.23 10:00
 • אורח
  ההסתדרות שוב פעם מוכיחה שהיא דואגת רק לעצמה ולעובדי דור א'. כל השאר אפילו לא מקבלים פירורים. נקווה שהממשלה החדשה תצליח לפרק את ההסתדרות מכוחה, ולהסדיר את ענף החינוך של הגיל הרך, לרבות שכר הוגן לסייעות ופיקוח על הגנים. מדובר בילדים שלנו, בגיל שבו הם הכי עדינים ופגיעים וצריכים טיפול ויחס של 200%.
  הגב 27.01.23 12:24
 • אורח
  מעולה מאבק הכי מוצדק שיש
  הגב 27.01.23 14:33
 • אורח
  מאבק צודק!!!!
  הגב 27.01.23 15:10
 • אורח
  למה יושב ראש ועד עובדי עיריית רחובות לא משמיע קול? למה יושב ראש ההסתדרות ברחובות לא משמיע קול?
  הגב 27.01.23 15:53
 • אורח
  חייב להיאבק על הזכויות שלנו!!! להתעקש על התנאים שהיו לסייעות דור א'. רוב הסייעות משלימות עם המצב הקיים ופוחדות לצאת למאבק ולשביתות. צריכים גוף יותר חזק שילחם למעננו.
  הגב 27.01.23 16:04
 • אורח
  עבודה קשה לנו הסייעות אנחנו עושות עבודת קודש עם הדור הצעיר בתחילת דרכם בחינוך השכר לא מצדיק את עבודתנו הקשה אחרי עשרים שנה במקצוע מגיעות בקושי ל 6000. ושנצא לפנסיה דור ב בקושי נגיע 2500 האם נשמע דבר כזה
  הגב 27.01.23 17:55
 • אורח
  כגננת,מבינה ותומכת מאוד במצוקת הסייעות,בשנים האחרונות מרעים להם את התנאים,שכר לא ראוי,עובדות גם בחודשים,תמורת תוספת זהומה,פשוט תנאיי עבדות!!!
  הגב 27.01.23 21:31
 • אורח
  תומכת לחלוטין בסייעות עבודה קש ושכר זעום
  הגב 28.01.23 12:09
 • אורח
  מאבק צודק בהחלט עובדת לשעבר במעון יום משכורות ממש בדיחה בנות תילחמו ותיצאו להפגנות תידאגו לעצמיכן
  הגב 29.01.23 07:01
 • אורח
  אם המצב ימשך לא ישארו סייעות גם ככה יש חוסר בכוח אדם כי אף אחת לא רוצה לעבוד בשכר זעום שכזה כדאי שכולם התתעוררו ויתמכו בסייעות וילחמו בשבילהם לפני שלא יהיה בשביל מי להילחם
  הגב 29.01.23 21:55
 • אורח

סרטון: מכבי האש בחולון מחלצים טבעת שנתקעה על אצבע של אישה

צילום דוברות מכבי אש

מערכת האתר | | תגובות: 1


הבוקר הגיעה לתחנת הכיבוי בחולון אזרחית אשר נזקקה לסיוע בחילוץ טבעת אשר נתקעה וגרמה לכאב.


מפקד המשמרת רב רשף איתן גולדנבג קיבל את הגברת, הרגיע אותה וחילץ את הטבעת בעזרת קטר וחיתוך מדויק אשר לאחריו אף ניתן יהיה לתקן את הטבעת ולשמור אותה למזכרת.


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ג׳וב נוסף ללוחמי האש????
  הגב 26.01.23 16:02
 • אורח

תאונה בחולון, פצוע קשה

צילוםתעוד מבצעי מד"א

מערכת האתר | | תגובות: 0


בשעה 16:19 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון, על רוכב אופנוע שנפגע מטרקטור ברחוב יוסף אהרונוביץ' בחולון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח וולפסון, גבר כבן 35 במצב קשה, עם חבלת חזה.


חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א כפיר ורסנו סיפר:


"כשהגענו למקום ראינו את הפצוע שוכב על הכביש סמוך לטרקטור כשהוא מעורפל הכרה וסובל מחבלת חזה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ומתן תרופות ופינינו אותו לבי"ח כשהוא במצב קשה ולא יציב."
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

חדשות החינוך! תלמידי כיתה י"א באורט חולון התגייסו לסייע בהכנת חמגשיות וחלוקתן למשפחות בעיר ביום שישי

בנוסף, התלמידים התנדבו להכין מארזי חטיפים וממתקים שנועדו לשמח חיילים, קשישים וקהילות יהודיות בעולם

אבי בר | | תגובות: 0
צילום משרד החינוך


תלמידי כתה י"א 6 מתיכון אורט חולון, הגיעו אל 'בית חב"ד לנוער' ברחוב סוקולוב בעיר, ביחד עם המתנדב הקבוע - עזרא נאווי, התלמידים התגייסו לסייע בהכנת חמגשיות וחלוקתן למשפחות בעיר ביום שישי
עם תום משימה זו, יצאו התלמידים אל מתחם נוסף על מנת לפרוק מאות ארגזים ולהכין מארזי חטיפים וממתקים שנועדו לשמח חיילים, קשישים וקהילות יהודיות בעולם (לכן עמלים על מלאכה זו בזמן מוקדם) לקראת חג הפורים הקרב .התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סרטון שריפה בחולון

צילום דוברות מכבי האש

אבי בר | | תגובות: 0
סמוך לשעה 17:45 התקבל דיווח במשל"ט 102 של מחוז דן אודות שריפה בבית מלאכה לבדים ברחוב רבי עקיבא בחולון.


אל המקום הוזעקו צוותי כיבוי ומנוף גבהים ממספר תחנות במחוז דן בפיקוד מפקד המשמרת רב רשף איתן גולדנברג וסגנו רשף נאור נסימוב.

הצוותים פעלו במספר גזרות ותיחמו את הבעירה מלהתפשט.

במקום מטען אש גדול ומבנה במעורבות אסבסט.

הלוחמים מרכזים מאמץ בסריקה ושלילת לכודים במקביל לכיבוי הבעירה.

נכון לשעה זו אין נפגעים באירוע.


במקום נוכח סגן מפקד תחנת חולון סגן טפסר עובד מנשה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פורום חולון

הפורום נועד לאפשר לתושבי חולון להביע עצמם בכל תחום באופן אנונימי או גלוי. וכן להעלות אייטמים קצרצרים של המערכת.

אורח

אורח
08.12.22 16:59
מדוע אין מרכז תרבות וספורט לגימלאים במקום פסגות ברח' סרלין. פעילות זו חשובה מאוד,ואין מענה מצד הגורמים האחראיים לכך. תודה.
אורח
30.06.22 14:45
יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לומר לך ראש העיר חולון מוטי ששון אני תושב ותיק בחולון תרמתי דם לקשישים סיעודיים אני מבקש ממך את הייתי לפתור אני נכה צהל ומסקש כרטיס תושב ותיק ללינק של 0528090671
אורח
23.06.22 10:01
נשים רבות סובלות מבעיות בריאותיות שונות אני פה יוסף חוברה משקם את כל הדברים החשובים באמת נא לשלוח לי כרטיס תושב ותיק ללינק הז
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
12.06.22 12:30
למישהו משעמם !!!! ברח' הוגו ארנסט, בבניין של ארבעה בתי מגורים (בסה''כ 10 דיירים) מוצבים שלושה פחי אשפה גדולים שחוסמים את המדרכה בזמן שבצד השני של הרחוב מוצבים שניי פחים לשמונה בתים
אורח
06.06.22 14:33
מה אפשר להבין מהודעת הסגירה בימים שני ורביעי? אייך מגיעים הביתה ? ומדוע העירייה לא מפרסמת חלופות לחניה ? וממשיכה להקצות כמות נכבדת של לניות שמורות בשעות שהתושבים מחנים כי הגיעו הביתה ?


תושב חולון פרץ ל - 7 כלי רכב בחולון

צילום דוברות המשטרה

אבי בר | | תגובות: 0


המשטרה עצרה אמש תושב חולון בחשד שפרץ ל-7 רכבים בחניון בחולון וגנב מהם רכוש רב.


המשטרה פתחה בחקירה אתמול עם קבלת דיווח בדבר התפרצות למספר רכבים שחנו בחניון תת קרקעי של בניין מגורים ברח' ישראל גלילי בחולון.


שוטרי הסיור העירוני שהגיעו למקום החלו בסריקות נרחבות שהובילו לאיתור החשוד שנעצר לאחר מרדף רגלי קצר. בחיפוש בכליו של החשוד נתפסו כלי פריצה ורכוש החשוד כגנוב.


החשוד, תושב חולון בן 36, נחקר בתחנת חולון והיום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

המשטרה מציגה תכשיטים שנגנבו מדירות בחולון

משטרת ישראל קוראת לציבור שנגנב לו רכוש בפריצות לבתים בגבעתיים, ר"ג, ת"א וחולון לפנות לתחנת משטרת גבעתיים בכתובת ויצמן 76 גבעתיים, טל' ‎03-5724444/ 03-5724435

אבי בר | | תגובות: 0


המשטרה עצרה בגבעתיים פורץ לדירות ותפסה ברשותו ציוד רב החשוד כגנוב


אתמול נערכה פעילות יזומה של שוטרי הבילוש בתחנת גבעתיים כחלק מהגברת הבטחון ברחבי העיר.


במהלך הפעילות הבחינו הבלשים בחשוד שמסתובב בין מספר רב של בניינים בגבעת רמב"ם בגבעתיים ולפתע החל לרוץ.


הבלשים ניגשו לחשוד ואיתרו ברשותו ציוד החשוד כגנוב מדירות בגבעתיים, ר"ג, ת"א וחולון.


בתוך כך, נערך צו חיפוש בביתו של החשוד שבמהלוכו אותרו ציוד פריטים רבים החשודים כגנובים כגון: מחשבים ניידים, תכשיטים: שעוני יד, טבעות ושרשראות.


החשוד, בן 50 מת"א, נעצר והובא לחקירה בתחנת גבעתיים שבסיומה נכלא. הבוקר הובא החשוד לבימ"ש ומעצרו הוארך בשבעה ימים. החקירה נמשכת.


משטרת ישראל קוראת לציבור שנגנב לו רכוש בפריצות לבתים בגבעתיים, ר"ג, ת"א וחולון לפנות לתחנת משטרת גבעתיים בכתובת ויצמן 76 גבעתיים, טל' ‎03-5724444/ 03-5724435


מצ"ב תיעוד מהרכוש שנתפס ברשות החשוד ובעת החיפוש בביתו. קרדיט: דוברות המשטרה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מי ראה? תושב חולון נעדר מבית חולון וולפסון

כל היודע דבר על מקום המצאו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל

מערכת האתר | | תגובות: 0


סיוע באיתור נעדר


משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדר לב אבזוב בן 64 מחולון.


הנ"ל יצא אתמול בבוקר מבית החולים וולפסון בו אושפז לקבלת טיפול רפואי ומאז נעלמו עקבותיו.


תיאורו: גובהו 1.80 מ׳, מבנה גוף רזה, שיער שיבה, לבוש ככל הנראה בגדי בית החולים.


כל היודע דבר על מקום המצאו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת משטרת חולון בטל׳ 03-5027999.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סרטון! רוכב אופנוע בבת ים מותקף על ידי 2 אחים מחולון

צילום דוברות המשטרה

אבי בר | | תגובות: 7


המשטרה עצרה בשבוע שעבר שני חשודים, קטין ובגיר, בחשד שתקפו בבת ים צעיר על רקע ויכוח על השימוש בדרך.


במשטרה התקבל בשבוע שעבר דיווח ממודיעה על קטטה שפרצה בין 3 צעירים בבת ים.


מחקירת האירוע עולה כי שני רוכבי אופנוע פנו לרוכב אחר במהלך נסיעה בדרך בן גוריון בבת ים והורו לו לעצור בצד לאחר שכביכול לא נתן להם זכות קדימה. עם עצירתם, החלו החשודים לתקוף את הרוכב תוך שימוש באלה ואף ריססו לעברו גז פלפל. עוברי אורח שהיו במקום הפרידו בין הניצים.


הקורבן, תושב באר שבע בן 25, נפצע באורח קל, ופונה לביה"ח וולפסון לקבלת טיפול רפואי.


החשודים נמלטו מהמקום ובסריקות שערכו השוטרים, אותרו ונעצרו תוך זמן קצר בקרבת מקום.


שני החשודים, אחים (בגיר וקטין) תושבי חולון, נמלטו מהמקום ולאחר סריקות מאומצות, אותרו ונעצרו ע"י השוטרים לחקירה בתחנת בת ים.


מעצרם של השניים הוארך בבית המשפט והיום עם סיומה של החקירה, הוגשה הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום בימים הקרובים.


התפרסמו 7 תגובות לכתבה.
 • אורח
  עיר פשע כמו ראש העיר שלו
  הגב 22.01.23 16:19
 • אורח
  לך לעזה
  22.01.23 22:37
 • אורח
  מי שלא טוב לו בעיר הזו שיחשב מסלול מחדש
  הגב 22.01.23 18:19
 • אורח
  חחחח כל הליצנים מלכלכים על ראש העיר בחסוי
  הגב 23.01.23 10:25
 • אורח
  לא שייך לראש העיר עלימות חוגגת יום יום בכל הארץ
  הגב 23.01.23 22:57
 • אורח
  בת ים ועזה ערים תאומות
  הגב 25.01.23 07:52
 • אורח
  אולי תלמדו לקרוא כתוב במפורש תושבי חולון, אבל טיפשים ישארו טיפשים תתחילו בחינוך הילדים שלכם שם זה מתחיל
  הגב 27.01.23 09:52
 • אורח

שביתה! מחר שני 23/1 תתקיים שביתה בכל בתי החולים ובכל המרפאות החל מהשעה 07:00 למשך 24 שעות כולל בתי החולים קפלן, שמיר אסף הרופא, וולפסון ואחרים. הפירוט המלא מי שובת ומי לא שובת בכתבה

השביתה על רקע האלימות הקשה של מטופלים נגד הצוותים הרפואיים בהם הוכו קשות רופא ילדים במרכז הרפואי "סורוקה" ורופא נשים אחר במרפאת קהילה ברמלה, על ידי מטופלים אלימים אשר חבטו בהם עד זוב דם ופצעו אותם בפציעות גופניות. בכל עיר גדולה תפעל מרפאה ראשונית תורנית אחת.

אבי בר | | תגובות: 18


להלן הודעת ההסתדרות הרפואית בישראל

שביתה כללית תתקיים ביום שני 23.1.2023 החל מהשעה 07:00 בבוקר ועד לשעה 7:00 בבוקר למחרת בכל בתי החולים ובכל מרפאות הקהילה

כידוע, בימים האחרונים שוב היינו עדים למקרי אלימות חמורים ואכזריים, בהם הוכו קשות רופא ילדים במרכז הרפואי "סורוקה" ורופא נשים אחר במרפאת קהילה ברמלה, על ידי מטופלים אלימים אשר חבטו בהם עד זוב דם ופצעו אותם בפציעות גופניות.

למרות האלימות הגואה, ולמרות ריבוי מקרי האלימות, אין המעסיקים ואין משרד הבריאות עושים דיי למיגור אותם מקרי אלימות.

למרבה הצער לא הוספו דיי מאבטחים להגנה על הצוותים הרפואיים, לא הוחמרה הענישה, לא הוטמעו מערכות דיווח למניעת אירועי האלימות ולא נעשה דבר לשמירה על בטחון הרופאים.

ההסתדרות הרפואית בישראל תמשיך לפעול למיגור האלימות כנגד רופאות, רופאים ועובדי מערכת הבריאות עד אשר המעסיקים ומשרד הבריאות יעמדו בחובתם לדאוג לקיומה של סביבת עבודה הולמת ובטוחה ובכלל זה, יציבו שוטרים ומאבטחים במוסדות הרפואיים, ירחיבו את סמכויותיהם, יחמירו את הענישה, יבצעו תיקוני חקיקה, יפעלו להטמעת מערכות לדיווח ולמניעת אירועי אלימות ויפעלו למיצוי הדין עם הגורמים האלימים.

לפיכך במצב שנוצר, לא נותר מנוס אלא לנקוט בשביתה כללית, כמפורט להלן:


 • השביתה תכלול את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ.

ביום השביתה יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג.


מרפאות חוץ שובתות.

כפי שבמתכונת שבת וחג פועלים טיפולי חירום - שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים- כך גם יפעלו במהלך השביתה.


תוקם ועדת חריגים מקומית אשר מורכבת ממנהל מחלקת הרדמה (או נציגו) אשר יתפקד כיו"ר הוועדה, נציג חדרי ניתוח וכן נציג הוועד.

בנוסף, מוקמת ועדת חריגים עליונה אשר תשמש ערכאת ערר על הוועדה המקומית וכגוף מייעץ במקרים בהם הוועדה המקומית לא תגיע להחלטה.


מתן טיפולי IVF ייבחן באופן פרטני על-ידי ועדת החריגים שתדון בכל מקרה לגופו. באין החלטה אחרת של ועדת החריגים, הללו יושבתו.


מנכ"לים, מנהלי בי"ח, רופאי צה"ל, משרד הביטחון, משטרת ישראל ושרות בתי הסוהר – לא נכנסים לגדר השביתה.

 • השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה כמפורט להלן:

 • במסגרת השביתה תשבותנה כל מרפאות הקהילה של קופות החולים.

לא נכנסים לגדר השביתה:

מכוני גסטרו לפעולות שלא ניתן לדחות (להבדיל ממרפאות גסטרו אשר שובתות)

טיפולי יום

אונקולוגיה

סקירות מערכות מאוחרות לנשים בהריון

טיפולי IVF


בכל עיר גדולה תפעל מרפאה ראשונית תורנית אחת.


 • במסגרת השביתה ישבתו הרופאים העובדים בלשכות הבריאות, רופאי ביה"ס, רופאים העובדים במשרדי ממשלה ובמוסדות רפואיים אחרים וכן רופאים הממלאים תפקידים אדמיניסטרטיביים.

התפרסמו 18 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אזרחים נורמאלים צריכים לסבול בגלל כמה ערסים חסרי בינה. אם היו מענישים את היצורים האלה בצורה חריפה כמו לא לקבל אותם בשום מרפאה או בית חולים לתקופת צינון של שנה לפחות, אולי הם יבינו איך צריך להתנהל.
  הגב 22.01.23 12:10
 • אורח
  במקום להעניש הפורעים מענישים הטובים זה פרצוף השירות
  22.01.23 12:16
 • אורח
  צודק
  22.01.23 12:20
 • אורח
  לא מצדיק את המעשה אבל לגמרי מובן הרופאים של היום הטוב שבניהם .... החולים מקבלים יחס של רולטה רוסית
  הגב 22.01.23 12:46
 • אורח
  למה עונש קולקטיבי? למה זה חוקי להעניש אוכלוסיה שלא פשעה? במקום להעניש את האשמים, חכמים על שומרי חוק.ואם כבר עונש לאשמים, מה עם עונש לרופא שגרם למוות של פעוטה בת 4 חודשים?
  הגב 22.01.23 13:02
 • אורח
  מי שיש לו טענה נגד השירות שהוא מקבל שיגיש תלונה. אם מכות זו דרך התגובה שלו, לא רק שראוי לשלול ממנו את השירות אלא שאף ישלם פיצוי וגם ישב בכלא. כך יש לנהוג בכל מקום שנותן שירות לאזרח.
  הגב 22.01.23 13:07
 • אורח
  למה אזרחים שומרי חוק צריכים להיפגע בגלל כמה קופים שלא יודעים שהשביתה מחר היא בגללם.
  הגב 22.01.23 13:09
 • אורח
  לדעתי שר הבריאות ושר לבטחון ארצי, משטרה וכו' חייבים להבין , להפנים ולתת הנחיות חד משמעותיות לטיפול בסוג זה של אלימות כלפי רופאים ועובדי ציבור
  הגב 22.01.23 13:29
 • אורח
  השר לביטחון הת...
  הגב 22.01.23 15:32
 • אורח
  השביתה מוצדקת,אבל בגלל,שאין ענישה,לא תפסיק האלימות. צריך לפרסם איזה בתי חולים שבתים.יש לנו תור למחר ואין לנו מידע
  הגב 22.01.23 16:39
 • אורח
  כל בתי חולים שובתים.
  22.01.23 17:23
 • אורח
  זה מה שקורה שמעודדים בורות במדינה שלנו. האנשים נעשים אלימים ולא מתורבתים.
  הגב 22.01.23 17:24
 • אורח
  מישהו מחפש שר בריאות במדינת ישראל שיעסוק בנושאי בריאות ומערכת הבריאות??? עבריין מורשע וסדרתי אינו פנוי לנושא... הקוסם הידוע באיכויותיו אינו מסוגל לפתור את הבעיה ב - 48 השעות שנותרו לו בכהונתו??? וכל הפודלים שמאחוריו???
  הגב 22.01.23 18:20
 • אורח
  אמנון יצחק יצא ואמר שאריה דרעי הוא גנב מורשע ועבריין. צריך יותר מזה?
  22.01.23 22:39
 • אורח
  אם העונשים היו כמו בדובאי אז הכל היה טוב ואפילו לא צריך משטרה בכבישים,
  הגב 22.01.23 18:56
 • אורח
  המדינה הזאת נכה למה השרים הדפוקים פה לא עושים כלום כדי להפחית את הפשיעה??? כל אחד בארץ יכול לעשות מה שבא לו ולאף אחד לא יהיה אכפת, וכשדרעי המיתומטם הזה יהיה ראש הממשלה החלופי כולנו נהפוך להיות דתיים מתומטמים ונמות
  הגב 22.01.23 20:32
 • אורח
  האם בית חולים אסותא באשדוד מרכז כלניות עובד מחר?
  הגב 22.01.23 22:13
 • אורח
  בית חולים שיקומי רעות בשביתה?
  הגב 22.01.23 22:56
 • אורח

מי ראה? תושבת חולון נעדרת

כל היודע דבר על מקום הימצאה מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל

אבי בר | | תגובות: 0


סיוע באיתור נעדרת בסיכון


משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדרת לאה בן שמעון בת 70 מחולון.


הנ"ל נראתה לאחרונה אתמול שבת בשעות אחה"צ בעת שיצאה מביתה ברח' ארגוב בחולון ומאז נעלמו עקבותיה.


תיאורה: גובה 1.56 ס"מ, מבנה גוף רזה, שיער שחור מאפיר, עיניים חומות. לבשה חצאית כחולה או שחורה וסווצ'ר בצבע שחור עם פסים, מרכיבה משקפי ראייה.


כל היודע דבר על מקום הימצאה מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת משטרת חולון בטל' 03-5027911

03-5027957.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לאור המחסור החמור במנות דם בישראל ביום שישי 20.1 יתקיים מבצע התרמת דם בתחנת מד"א חולון

המחסור ניכר במיוחד במנות מסוג דם O ועלול לגרום פגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, דחיית ניתוחים ועמידה במוכנות למצבי חירום.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


בשל ירידה במלאי מנות הדם בישראל, שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור לבוא ולתרום דם. המחסור ניכר במיוחד במנות מסוג דם O ועלול לגרום פגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, דחיית ניתוחים ועמידה במוכנות למצבי חירום.

חשוב לזכור כי לדם אין תחליף וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לעירויי דם. אנשים בעלי דם מסוג O מהווים 35% מכלל תורמי הדם בישראל, ונחשבים לתורמי הדם האוניברסליים-היות שניתן לתת את מנות הדם שתרמו לכל מי שזקוקים לקבל עירוי דם להצלת חייהם, גם בעת הצורך בעירוי דם דחופים, ללא ידיעת סוג הדם של המטופל/ת.

ביום שישי 20.1 יתקיים מבצע התרמת דם בתחנת מד"א חולון, רחוב הרוקמים 1 בין השעות 8:00 ועד 12:30


לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam בטלפון 03-5300400


ההתרמות מתבצעות בהתאם להנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה, לפיהן יכולים לתרום דם מחלימים ומי שנחשפו למאומתים, כדלהלן:


חולי קורונה מאומתים יוכלו לתרום דם בחלוף 7 ימים מקבלת אישור על ההחלמה.


מחוסנים/מחלימים שנחשפו- יוכלו לתרום דם ללא דחיה, בכפוף להצהרתם על קבלת תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית, שבוצעה 3 ימים לאחר החשיפה.


לא מחוסנים/לא מחלימים שנחשפו-יוכלו לתרום דם בחלוף 5 ימים ובכפוף להצהרתם על ביצוע בדיקת אנטיגן שלילית, ביום ה-5 לאחר החשיפה.


המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-5300400

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

2 המורות שמרית בלוקי ודקלה בונן דבוש מבית הספר יצחק שמיר בחולון אתרו אדם מבוגר אשר הוכרז כנעדר

ערנות המורות הביאה להצלת חייו של אדם הסובל מדמנציה

מערכת האתר | | תגובות: 1


אזרחות טובה שהצילה חיים
זה אירע אתמול בחצות הלילה ברחוב פנחס אילון בחולון.
שמרית בלוקי ודקלה בונן דבוש, תושבות חולון ומורות מבית ספר יצחק שמיר בחולון, נתקלו סמוך לביתן באדם תמהוני.
מתוך ערנות ואזרחות טובה, הן דיווחו למשטרה על האירוע, והמתינו במקום תוך השגחה על האדם עד להגעת השוטרים.
ערנות זו הובילה לכך, שאדם מבוגר בעל דמנציה שהוגדר כנעדר, הוחזר לחיק משפחתו.
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל הכבוד.
  הגב 19.01.23 19:19
 • אורח

לראשונה בישראל: חברת איי פי גרופ תציע שירותי תחזוקה לדירות ישנות בפרויקטי פינוי בינוי עד הריסתן הכוללים שירותי תיקוני אינסטלציה, איטום וריצוף

דייר שיש לו בעיית תחזוקה בדירה, יכנס לאפליקציה ייעודית באמצעותה ישלח את תמונת הליקוי ותיאור המקרה, כשבתוך דקות תפתח קריאה והדייר יקבל בהודעה חוזרת מועדים להגעת צוות תחזוקה לתיקון הליקוי. את השירות לדיירים ירכוש היזם לתקופת ההמתנה להיתר הבניה ותחילת ביצוע העבודות, כך שהדיירים לא ישלמו על התיקונים בדירותיהם.

מערכת האתר | | תגובות: 1
רון אלפנדרי ואורי פנחסוב - קרדיט - דנה פרידלנדר


לראשונה בישראל: איי פי גרופ תציע שירותי תחזוקה לדירות ישנות בפרויקטי פינוי בינוי עד הריסתן

על השירות שיכלול בין היתר תיקונים של אינסטלציה, איטום וריצוף, לא ישלמו הדיירים אלא יזם הפרויקט

לראשונה בישראל, חברת איי פי גרופ של יזמי הנדל"ן רון אלפנדרי ואורי פנחסוב, תציע שירות חדש בשם Door2Window במסגרתו תעניק לדיירי בניינים ישנים שירותי תחזוקה לדירות הנוכחיות החל מרגע החתימה מול יזם על פרויקט ההתחדשות העירונית ועד מועד הריסת הבניינים הישנים - תקופה האורכת מספר שנים, וזאת על מנת לאפשר לדיירים איכות חיים עד לפינוי דירותיהם.


בין השירותים שיאפשר שירות Door2Window: צבע, ריצוף, אינסטלציה, תיקון תריסים, חשמל ואיטום. דייר שיש לו בעיית תחזוקה בדירה, יכנס לאפליקציה ייעודית באמצעותה ישלח את תמונת הליקוי ותיאור המקרה, כשבתוך דקות תפתח קריאה והדייר יקבל בהודעה חוזרת מועדים להגעת צוות תחזוקה לתיקון הליקוי. את השירות לדיירים ירכוש היזם לתקופת ההמתנה להיתר הבניה ותחילת ביצוע העבודות, כך שהדיירים לא ישלמו על התיקונים בדירותיהם.


כאמור, מדובר בשירות ייחודי שרוכש היזם עבור דיירי הפרויקט שבחרו בו- כבונוס עבורם, דבר שעשוי להטות את הכף לטובת היזם בהתמחרות בה הדיירים צריכים לבחור בינו לבין יזמים אחרים. כיום בישראל קיימות עשרות אלפי דירות "הממתינות" להריסה ולכן השירות רלוונטי עבורן.


רון אלפנדרי, שותף באיי פי גרופ: "הבית הוא הנכס היקר ביותר ואין סיבה שלא לשמור עליו גם אם הוא מיועד להריסה בתהליך של פינוי-בינוי תוך שמירה על איכות החיים בדרך לשם. לרוב, מרגע חתימת חוזה מול יזם, לוקח מספר שנים, לפעמים למעלה מחמש, בהן נדרשים הדיירים להמתין עד להבשלת הפרויקט ולפינויו של הבניין. במהלך זמן זה, ישנה נטייה להזניח ולא לטפל בליקויים בדירות, שכן הדייר יודע שעוד רגע יעזוב את המבנה והוא לא ממהר להשקיע כספים ולהתמודד עם בעלי מקצוע שונים. את כאב הראש הזה אנחנו חוסכים לדייר ללא שום עלות מצידו בדרך חדשנית באמצעות אפליקציה נוחה למשתמש".


אלפנדרי מוסיף "עבור היזם, מדובר בערך מוסף שהוא יכול להציג לדיירים בהצעתו וכך לייחד אותו מיזמים אחרים המתחרים מולו. הניסיון שלנו בתחום הביצוע במרוצת השנים בדירות חדשות חידד את הצורך לתת מענה גם בפרויקטי התחדשות עירונית המהווים כ- 20% מכלל הדירות המתוכננות להיבנות ב- 20 השנים הבאות, ועל כן הצורך לתת מענה לבעלי דירות הקיימות עד שיהרסו וייבנו הוא אקוטי".


רון אלפנדרי ואורי פנחסוב הם יזמים וקבלנים בתחום הנדל"ן ושותפים בקבוצת אלפנדרי פנחסוב המשלבת את החברות שמעון אלפנדרי בע״מ, המתמחה בבניה בסיווג בלתי מוגבל וחברת אורי פנחסוב יזמות ובניה בע״מ המתמחה בבניית מגורים.
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אני גר בבניין שבימים אלו מוגשת הבקשה להיתר לחיזוק מבנים תמ"א 38, השטחים הציבוריים בבית הזה רעועים ואף קיבלנו מכתב מהעירייה על מבנה מסוכן. הסיטואציה שתיארתי מתאימה על מנת לקבל שירות מחברת איי.פי גרופ?
  הגב 20.01.23 14:28
 • אורח

עובד בחנות בחולון דקר לקוח

העובד נעצר

אבי בר | | תגובות: 9


אתמול התקבל דיווח על דקירת אדם בחנות ברח' חנקין בחולון. מחקירת האירוע עלה כי בעקבות ויכוח שהתלהט בין לקוח לעובד בנוגע למוצר שנרכש במקום, דקר העובד את הלקוח שנפצע באורח קל.


החשוד במעשה נמלט מהמקום ובפעילות מאומצת של חוקרי תחנת חולון, אותר ונעצר כעבור זמן קצר.


מעצרו של החשוד, תושב חולון בן 20, הוארך בבית המשפט בשלושה ימים להמשך החקירה. בנוסף עוכב בעל החנות ושוחרר בסיום חקירתו בתנאים מגבילים.
התפרסמו 9 תגובות לכתבה.
 • אורח
  למה לא מפרסמים את שם העסק? אני מפחד לקנות שם בטעות.
  הגב 19.01.23 17:41
 • אורח
  חולון מלאה ערסים מגעילים עלאק עיר הילדים
  הגב 19.01.23 21:46
 • אורח
  עצוב...
  הגב 20.01.23 03:27
 • אורח
  חבל על חולון עיר ילדותי
  הגב 20.01.23 22:17
 • אורח
  גועל נפש אנשים מטומטמים מוציאים שם רע לחולון
  הגב 20.01.23 23:27
 • אורח
  להפטר ראש העיר
  הגב 21.01.23 02:59
 • אורח
  עצוב
  הגב 21.01.23 04:49
 • אורח
  ראש עיר דפוק
  הגב 21.01.23 09:10
 • אורח
  עיר מדהימה. בכול עיר יש דקירות
  הגב 21.01.23 10:27
 • אורח

משטרת פינלנד דורשת להסגיר לידיה צעיר מחולון החשוד בביצוע עבירות מין בקטינה תושבת פינלנד

העבירות נעשו ברשת האינטרנט

אבי בר | | תגובות: 0


שוטרי יחידה 105 בלהב 433 היחידה להגנה על ילדים מפני פגיעה ברשת, עצרו אתמול חשוד מחולון בחשד לביצוע עבירות מין חמורות ברשת כלפי קטינה מחו"ל, במסגרת בקשת הסגרה שהוגשה ע"י רשויות פינלד


יחידה 105 בלהב 433 החלה בחקירה בעקבות בקשת הסגרה שהתקבלה ע"י רשויות פינלנד, ממנה עולה חשד לביצוע עבירות, בין היתר, של מעשי סדום, אינוס, מעשים מגונים ופגיעה בפרטיות בקטינה (16) בפינלנד. במסגרת החקירה בוצעו מספר פעולות חקירה לזיהוי ולאיתור החשוד.


אתמול (ב') שוטרי היחידה איתרו את החשוד, בשנות ה-20 לחייו מחולון והוא נעצר והובא לחקירה במשרדי היחידה.


היום המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה עתירת הסגרה ובקשה להארכת מעצרו של החשוד עד לקבלת החלטת הסגרה בעניינו ומעצרו הוארך עד ליום ראשון 29.1.23.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שיבושים הבוקר בתנועת הרכבות

עם פתיחת הקו נעדכן הידיעה

אבי בר | | תגובות: 3


בשל דיווח על אדם, שמצבו הרפואי אינו ברור, הנמצא בקרבת המסילה מדרום לתחנת ת"א ההגנה, נרשמים עיכובים ושינויים בתנועת הרכבות בקו אשקלון-ראשל"צ משה דיין-הרצליה.

כוחות הצלה ומשטרה נמצאים במקום, וצוותי הרכבת מסייעים להם על מנת להשיב את תנועת הרכבות לסדרה.
התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה יום מיומיים ומה ליל מליל - שום שינוי !!!
  הגב 18.01.23 09:47
 • אורח
  היה גיהנום באיזור הרכבת המון אבל המון נוסעים נדדו בין השטאלים ותחנות האוטובוסים היה לחץ עצום ובלגן.
  הגב 18.01.23 10:13
 • אורח
  מישהו התאבד באחד הגשרים של הרכבת
  הגב 21.01.23 12:02
 • אורח

בתאריכים 28.2.23-23.1.23 במרכזי הצעירים אליעזר וג'סיקה בחולון יועמדו לרשות הסטודנטים מרחבי למידה אקדמיים לתקופת המבחנים

ללומדים מוצעים בנוסף גם נשנושים (גם מרק חם!), פינת קפה, מכונת קפה, Wi-fi, פינות זולה ומרחבי למידה מגוונים, שולחנות סנוקר ופינג-פונג ללא תשלום וכן, שירותי צילום והדפסה בתשלום.

מערכת האתר | | תגובות: 0מחלקת הצעירים של עיריית חולון מזמינה את ציבור הסטודנטים החולונים למרחבא - מרחבי למידה אקדמיים במרכזי הצעירים של העיר, לקראת בחינות סמסטר א'. הכניסה חופשית.


המרחבים יפעלו בתאריכים 28.2.23-23.1.23 במרכז הצעירים אליעזר (רח' אליעזר בן-יהודה 18,

טל' 03-6366090, ווטסאפ 050-2452720) ובמרכז הצעירים ג'סיקה (רח' ארבע ארצות 24, טל' 03-7437077, ווטסאפ 050-3543338), על פי הפירוט הבא:


בימים ראשון-חמישי בשעות 22:00-09:00

בימי שישי בשעות 14:00-10:00

בימי שבת בשעות 19:00-10:00


ללומדים מוצעים בנוסף גם נשנושים (גם מרק חם!), פינת קפה, מכונת קפה, Wi-fi, פינות זולה ומרחבי למידה מגוונים, שולחנות סנוקר ופינג-פונג ללא תשלום וכן, שירותי צילום והדפסה בתשלום. בנוסף, יתקיימו סדנאות יוגה ו-NLP. יצוין, כי ייתכנו שינויים בשעות הפעילות, יש להתעדכן מול מרכזי הצעירים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שוד בחולון

סריקות לאיתור השודדים

אבי בר | | תגובות: 0


המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירת חשד לשוד של אדם בחולון ע"י מספר חשודים שריססו לעברו גז פלפל ושדדו ממנו תיק שהכיל סכום כסף.

הערכה כי נשדדו כ 100 אלף ש"ח

השוטרים החלו באיסוף ראיות ועורכים סריקות נרחבות במטרה לאתר את החשודים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

נהגת שיכורה נסעה בכביש 20 נגד כיוון התנועה וגרמה לתאונה

צילום: דוברות המשטרה

אבי בר | | תגובות: 0


לפנות בוקר התקבל במשטרה דיווח על תאונת דרכים בכביש 20 לצפון בירידה ממחלף הקוממיות בחולון.


בהגעת שוטרים למקום התברר כי רכב שנסע בניגוד לכיוון התנועה, פגע במעקה הבטיחות בעיקול.


בדיקת שכרות לנהגת הרכב באמצעות מכשיר "הינשוף" הצביעה על כמות של 788 מ"ג אלכוהול (יותר מפי 3 מהמותר).


נהגת הרכב, תושבת ראשל"צ בת 33, הועברה להמשך חקירת בוחני התנועה במחוז ת"א.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דוח העוני של הביטוח הלאומי: שיעור העוני בחולון עומד על 14.1%

בשנת 2021 עמד מספר העניים בישראל על יותר מ 1.95 מיליון תושבים אשר מהווים 21% מהאוכלוסייה.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
המשרד לשיוויון חברתי


הביטוח הלאומי פרסם את דוח העוני של ישראל הנותן תמונת מצב על מצבם של המשפחות בישראל.

בשנת 2021 עמד מספר העניים בישראל על יותר מ 1.95 מיליון תושבים אשר מהווים 21% מהאוכלוסייה. 853,823 מהם הם ילדים ו212,324 הם אזרחים ותיקים. כאשר משווים זאת לשנת 2020 הנתונים מראים על עלייה בעוני של אזרחי ישראל.


שיעור הנפשות העניות של עצמאיים עומד 15.2 בעוד אצל השכירים השיעור הוא 16.5. שיעור הנפשות אצל משפחות עם ילדים הוא 24.2 ואצל משפחות שבראשן הורה עצמאי – 24.9. באוכלוסייה החרדית השיעור עומד על 39.7, אזרחים ותיקים – 16.8 ואצל הערבים – 38.8.


בהמלצותיו כתבו צוותי הביטוח הלאומי כי יש לקדם שינויי חקיקה בהעלאת קצבת אזרח ותיק והקלה בפרמטרים בקצבאות כגון: הבטחת הכנסה ונכות - בדגש על מתן אפשרות ללמוד ולרכוש השכלה בזמן קבלת הקצבה, דבר שלא קיים היום. זאת כדי לעודד תעסוקה ויציאה ממעגל העוני


נקודת האור בדוח היא שב-2022 צפויה ירידה בממדי העוני של הגיל השלישי לאור העלאת קצבאות האזרחים הוותיקים המקבלים השלמת הכנסה בסכומים של כ-500 ₪ ליחיד וכ-800 ₪ לזוג, כמו גם העלאת סכומי ההשתכרות המזכים בתוספת.
נתוני דוח העוני בישראל


מהי ההכנסה של אדם/משפחה הנמצאים בקו העוני

גודל המשפחה

בשנת 2021 קו העוני עומד על כ-2,849 ₪ כאשר קו העוני לזוג עומד על כ-5,698 ₪.

זוג עם 2 ילדים יחשבו עניים מסכום הנמוך מ- 9,117 ₪ וזוג עם 4 ילדים, הסכום נאמד מתחת ל- 12,108 ₪.

לדברי הביטוח הלאומי ב-2021 הקצבה הניתנת לאזרחים הוותיקים היא הגבוהה ביותר מבחינת יעילותה בצמצום העוני ולאחריה קצבת הנכות. קצבת הבטחת הכנסה, שלא שונתה במשך שנים רבות היא בין הקצבאות ששיעור התרומה שלה לחילוץ מעוני נמוך.העלייה בקו העוני אצל ילדים/ נפשות/האוכלוסייה המבוגרת

כאשר מתסכלים על האוכלוסייה המבוגרת בישראל שם נרשמה העלייה הגבוהה ביותר מ16.4% ל17.6% בשנת 2021 וזאת בשל הפסקת המענקים שהופנו אליהם בתקופת הקורונה והשתתפותם המועטה בשוק העבודה.

על מה ויתרו אזרחי ישראל בעקבות מצבם הכלכלי?

המשפחות העניות בישראל העידו כי בעקבות מצב הם מוותרים על צריכה וטיפולים רפואיים כוללות טיפול רופאי, תרופות ועוד.

על פי הנתונים המשפחות דיווחו כי הם מוותרים על הטיפול הרפואי 10.6% וגם על תרופות מרשם 6.9%. כמו כן הם מדווחים על ויתור על ארוחה חמה לפעם פעם ביומיים בעקבות מצב הכלכלי 5.2%. מבחינת תרבות ופנאי 27.5% העידו על ויתור הצריכה.

25.8% ממשקי הבית העידו כי הם לא מצליחים לכסות את ההוצאות החודשיות שלהם.שיעור האנשים שהרגישו עניים לפי קבוצות באוכלוסייה
העוני בישראל על פי ערים


על פי נתוני הביטוח הלאומי מודיעין עילית, ירושלים ובית שמש הם שלושת הערים בעל שיעור העוני הגבוה בישראל בקרב הערים המונות מעל 80 אלף תושבים. בהשוואה למחוזות במחוז מרכז נרשם שיעור עוני נמוך יותר מאז מחוזות האחרים בישראל: ירושלים, צפון ודרום. למשל: במחוז ירושלים: תחולת העוני של משפחות עומד על 38.7, לנפשות – 42.0 וילדים – 51.2. במחוז תל אביב תחולת העוני למשפחות עומדת על 15.7, לנפשות 15.1 וילדים – 20.2.

נתוני העוני בחולון

שיעור העוני בחולון עומד על 14.1 כאשר 13.4% הוא בקרב ילדים ו13.2% בקרב אזרחים ותיקים. פער העוני (המרחק בין הכנסת המשפחה לקו העוני) עומד 35%.


שיעור העוני בעיר 14.1

שיעור העוני בקרב נפשות 11.2

שיעור העוני בקרב ילדים 13.4

שיעור העוני בקרב אזרחים ותיקים 13.2

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לאור המחסור החמור במנות דם בישראל ביום שישי 20.1 יתקיים מבצע התרמת דם בתחנת מד"א חולון

המחסור ניכר במיוחד במנות מסוג דם O ועלול לגרום פגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, דחיית ניתוחים ועמידה במוכנות למצבי חירום.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
דוברות מד"א


בשל ירידה במלאי מנות הדם בישראל, שירותי הדם של מד"א קוראים לציבור לבוא ולתרום דם. המחסור ניכר במיוחד במנות מסוג דם O ועלול לגרום פגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, דחיית ניתוחים ועמידה במוכנות למצבי חירום.

חשוב לזכור כי לדם אין תחליף וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לעירויי דם. אנשים בעלי דם מסוג O מהווים 35% מכלל תורמי הדם בישראל, ונחשבים לתורמי הדם האוניברסליים-היות שניתן לתת את מנות הדם שתרמו לכל מי שזקוקים לקבל עירוי דם להצלת חייהם, גם בעת הצורך בעירוי דם דחופים, ללא ידיעת סוג הדם של המטופל/ת.

ביום שישי 20.1 יתקיים מבצע התרמת דם בתחנת מד"א חולון, רחוב הרוקמים 1 בין השעות 8:00 ועד 12:30


לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam בטלפון 03-5300400


ההתרמות מתבצעות בהתאם להנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה, לפיהן יכולים לתרום דם מחלימים ומי שנחשפו למאומתים, כדלהלן:


חולי קורונה מאומתים יוכלו לתרום דם בחלוף 7 ימים מקבלת אישור על ההחלמה.


מחוסנים/מחלימים שנחשפו- יוכלו לתרום דם ללא דחיה, בכפוף להצהרתם על קבלת תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית, שבוצעה 3 ימים לאחר החשיפה.


לא מחוסנים/לא מחלימים שנחשפו-יוכלו לתרום דם בחלוף 5 ימים ובכפוף להצהרתם על ביצוע בדיקת אנטיגן שלילית, ביום ה-5 לאחר החשיפה.


המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-5300400
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל