הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים

קורס לרישיון תיווך! החלה ההרשמה לקורס לימוד למבחני קבלת רישיון תיווך לתושבי חולון לפרטים והרשמה 052-8030056

3 הרצאות לתושבי חולון, במסגרת פברואר משפחתי יתקיימו הערב (7.2) בהשתתפות ליהיא לפיד עם הרצאתה "להיות אמא לילדה מיוחדת" ,הרצאה נוספת תדון בביטחון עצמי ודימוי גוף אצל מתבגרים והרצאה נוספת בשפה הערבית תעסוק בהורות כפרויקט חיים.
תערוכה חדשה תתמקד באחד המותגים הבינלאומיים המפורסמים בעולם, מכונות הכתיבה מבית אוליבטי והשינוי שחוללה בתחום התקשורת. התערוכה תציג בגלריית הויטרינה בחולון החל מ16.2

תאונה בחולון, פצוע קשה

צילוםתעוד מבצעי מד"א

מערכת האתר | | תגובות: 0


בשעה 16:19 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון, על רוכב אופנוע שנפגע מטרקטור ברחוב יוסף אהרונוביץ' בחולון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח וולפסון, גבר כבן 35 במצב קשה, עם חבלת חזה.


חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א כפיר ורסנו סיפר:


"כשהגענו למקום ראינו את הפצוע שוכב על הכביש סמוך לטרקטור כשהוא מעורפל הכרה וסובל מחבלת חזה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ומתן תרופות ופינינו אותו לבי"ח כשהוא במצב קשה ולא יציב."
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

3 הרצאות לתושבי חולון, במסגרת פברואר משפחתי יתקיימו הערב (7.2) בהשתתפות ליהיא לפיד עם הרצאתה "להיות אמא לילדה מיוחדת" ,הרצאה נוספת תדון בביטחון עצמי ודימוי גוף אצל מתבגרים והרצאה נוספת בשפה הערבית תעסוק בהורות כפרויקט חיים.

קישורים לצפייה בהרצאות מצורפים

לימור עידן | | תגובות: 0במסגרת אירועי חודש פברואר ימשיכו גם היום, יום שלישי 7.2 הרצאות במגוון נושאים שונים שיועברו בזום לתושבי חולון.

ההרצאות יתקיימו בזום בשעה 20:30.

קישורים מצורפים

ביטחון עצמי ודימוי גוף אצל מתבגרים עם שרון גרשון

ההתפתחות והשינויים הגופניים והנפשיים בתחילת גיל ההתבגרות, התמודדות ילדנו עם תפיסות מגדריות שונות לגבי דימוי גוף, דימוי עצמי וכן הגדרות חברתיות ותרבותיות שונות לגבי המראה חיצוני בעיקר סביב משקל הגוף, השפעת הגורמים החיצוניים (תקשורת, רשתות חברתיות, תוכניות ריאליטי, משפחה, חברים ועוד ) והפנימיים (חוסן נפשי, סגנון אישיות, נורמות חברתיות מופנמות, טראומות ועוד ). החשיבות להשגחה ולסמכות הורית ובפרט לתקשורת פתוחה אשר תייצר עבורם ועבורנו מקום בטוח לבירור, שאלת שאלות ואף פנייה לעזרה במקרה הצורך. נגדיר מה "נורמלי" ומה לא? ומתי ולמי פונים במקרה הצורך.


* ההרצאה בתרגום לשפת הסימנים

למעבר לזום

המסע של חיי - להיות אמא לילדה מיוחדת עם ליהיא לפיד


ליהיא לפיד היא מדמויות המפתח בעשייה למען קבלת השונה. במפגש מעצים זה משתפת לפיד תובנות על המסע שלה כאמא לילדה מיוחדת, מסע שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות. שיחה על התמודדות אבל גם על מציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה, על אהבה ללא תנאים.ליהיא לפיד, נשיאת עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) ופעילה חברתית בתחום.

למעבר להרצאה


הרצאה נוספת שתעסוק בהורות כפרויקט חיים תתקיים גם היא בזום הערב ב20:30

למעבר
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תערוכה חדשה תתמקד באחד המותגים הבינלאומיים המפורסמים בעולם, מכונות הכתיבה מבית אוליבטי והשינוי שחוללה בתחום התקשורת. התערוכה תציג בגלריית הויטרינה בחולון החל מ16.2

הפקולטה לעיצוב, בנין 6, רח' הופיין 63, חולון

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: ארכיון אוליבטיאוליבטי- לא רק מכונת כתיבה, 16.2 - 2.5תערוכה חדשה שתפתח ב21 בפברואר בגלריה ויטרינה, מתמקדת באחד המותגים הבינלאומיים המפורסמים ביותר לאורך המאה העשרים: אוליבטי, החברה המוכרת במיוחד כיצרנית מכונות כתיבה, מוצר שחולל תמורות בתחום התקשורת, הניהול והמשרד.

למרות שמכונת הכתיבה עברה מן העולם והפכה לפריט מוזיאוני, המורשת של אוליבטי חיה וקיימת: חברות הזנק טכנולוגיות וחברות המחשוב המובילות היום בעולם הולכות בדרכה של אוליבטי בשילוב העיצוב והייצור של המוצרים עם אדריכלות תעשייתית, יצירת סביבות עבודה, מיתוג, וחנויות דגל גלובליות. אוליבטי שינתה את האופן שבו המושג "מותג" נתפש, נבנה ונצרך עד היום.

בתערוכה יוצגו, לראשונה בארץ, מבחר מכונות כתיבה איקוניות של אוליבטי, לצד מכונות חישוב ואף המחשבים הראשונים של החברה.

בין המוצגים: מספר מכונות כתיבה ניידות, כמו ה- MP1, מכונת הכתיבה הניידת הראשונה שיוצרה על ידי החברה ב-1932 בעיצובם של אלדו ואדריאנו מג'נלי וה- Lettera 22 האיקונית בעיצובו של מרצ'לו ניזולי, שנכנסה לאוספים הקבועים של המוזאון לאמנות מודרנית בניו יורק וזכתה בפרס קומפאסו ד'אורו בשנת 1954. מכונת הכתיבה הופכת לאחד הסמלים של איטליה החדשה והמתחדשת. מכונת כתיבה איקונית נוספת היא ה"וולנטיין" האדומה, שיוצרה בשנת 1969, אותה עיצב אטורה סוטסאס, מכונת כתיבה חדשה לגמרי שהומצאה לשימוש בכל מקום מלבד המשרד. דוגמה לוולנטיין מוצגת באוסף העיצוב הקבוע במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק.

לצד מכונות הכתיבה, יוצגו גם מכונות החישוב הראשונות של אוליבטי, בהן ה-Summa 19, מכונת החישוב הראשונה בעלות נמוכה. הסומה עוצבה כמעט כצעצוע, כחפץ פופ, העוקף את הרעיון של מכשיר טכנולוגי מתקדם ויוקרתי לטובת חפץ בייצור המוני. ההיבט התלת ממדי שלו הוא מינימליסטי המדגיש צבע חזק - שחור כולו, עם פס רחב של ירוק זוהר ומבריק .המקשים משקפים גם הם את גישת הפופ – מקשים גדולים, לא מסוגננים, פשוטים בנפח ומזכירים יותר קוביות שוקולד. הדגם זכה בפרס קומפאסו ד'אורו בשנת 1970.

לצד יצירות קלאסיות אלה של עיצוב המוצר יוצגו בתערוכה דוגמאות ממערך הפרסום החדשני והעיצוב הגרפי שכולל כרזות, מודעות וסרטוני פרסום.


בין הכרזות אנו מוצאים שעוצבה על ידי הצייר האיטלקי המוערך, תאדורו וולף פרארי, המדגים את תחילתה של מסורת החברה בשיתוף פעולה עם אמנים. הוא מתאר את המשורר והפילוסוף האיטלקי, דנטה אליגיירי, מצביע על מכונת הכתיבה האיטלקית הראשונה.

כרזה נוספת מ-1920 מראה את מכונת הכתיבה "נוסעת" על מסילה ועוקפת את הרכבת - הסמל הפופולרי ביותר של מהירות וכוח. המהירות הייתה התכונה הטבעית למודרניות ולפונקציונליזם של כתיבה. "הקלדנית", כרזה של המעצב מרצ'לו דודוביץ' משנת 1928, מציגה סוג חדש של אישה שהחלה לאכלס משרדים, דמות חדשה זו נבחנה בזכוכית המגדלת של הספרות העכשווית.

במסגרת המבט ההיסטורי התערוכה עוקבת אחר התפתחות הלוגו של אוליבטי, גופנים שונים שעוצבו עבור מכונות הכתיבה, כולל בעברית ותצלומים היסטוריים של חנויות הדגל של אוליבטי. פרק מיוחד ימחיש את תפישת העיר התעשייתית וחיי התרבות והחברה של עובדי החברה בעיר איבראה שבצפון איטליה - העיר שנבחרה בשנת 2018 לאתר מורשת של אונסקו כ "עיר תעשייתית של המאה ה-20".

התערוכה תלווה בהרצאות, שיחי גלריה ואירועים נלווים: באירוע הפתיחה שיתקיים ב 21/2, יתקיים מופע פרפורמנס "כתבן א'" – פרפורמנס מבוסס טקסט ומפגש אנושי. המיצג מחזיר את הפרקטיקה של הכתבנות למרכז הבמה ונותן מילים לרגע של מפגש אישי. מהמפגש בין היוצרים לאורחים, מוקלד במכונות כתיבה של אוליבטי, שיר או פרגמנט פואטי המנציח את הרגע. עם אמיר חרש ואמיר עצמון.

שיח גלריה יתקיים עם אוצר התערוכה עברי באומגרטן ואוצרת גלריה ויטרינה ד"ר דליה מנור, ביום שישי ה3.3 - בשעה 12:00.

התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין גלריה ויטרינה HIT מכון טכנולוגי חולון, ארכיון אוליבטי באיבראה, שגרירות איטליה בישראל והמכון האיטלקי לתרבות בתל-אביב.


אוליבטי- לא רק מכונת כתיבה, 16.2 - 2.5 (לא כולל פסח), גלריה ויטרינה, HIT מכון טכנולוגי חולון,

הפקולטה לעיצוב, בנין 6, רח' הופיין 63, חולון

אירוע פתיחה 21.2.23 בשעה 19:00
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

כתב אישום הוגש נגד תושב חולון בן 23 בגין מעשה שוד שבוצע בעזרת אפליקציית ה"טלגרם"

עם סיומה של חקירה מקיפה, הגישה אתמול פרקליטות מחוז ת"א, כתב אישום חמור בגין שוד בנסיבות מחמירות וכן בקשה למעצר עד תום ההליכים.

לימור עידן | | תגובות: 0


כתב אישום נוסף הוגש כנגד חשוד שהפעיל שלושה נאשמים שביצעו מעשי שוד ברמת גן ותל אביב

החשוד, בן 23 מחולון

חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) של מרחב דן פתחו בחקירה בחודש ספטמבר 2022 עם קבלת שתי תלונות בגין שוד בנסיבות מחמירות שאירעו בתל אביב ורמת גן.


בתאריך 11.1.23 הוגש כתב אישום על ידי הפרקליטות כנגד שני החשודים שביצעו את שני מעשי השוד ויחד עם זאת חוקרי היחידה אינם הרפו והמשיכו בחקירה מסועפת על מנת לאתר ולהביא לדין את האחראי על הנאשמים שביצעו את מעשי השוד.

עפ"י החשד בתאריך 14.9.22 שוחח הנאשם באמצעות אפליקציית ה"טלגרם" עם שני קורבנות שונים וזאת במטרה לבצע המרה של כספים זרים בעמלה נמוכה. הנאשם התחייב כי הוא או מי מטעמו יפגשו עם הקורבנות במקום שייקבע.

תחילה, הנאשם תיאם מול הקורבן להיפגש בשעה 15:30 ברח' שלושת החיצים בתל אביב על מנת לבצע את ההמרה ובאותה העת הגיעו שני הנאשמים מטעם הקורבן וביצעו את השוד.

בתוך כך, עוד באותו היום, תיאם הנאשם עם קורבן נוסף עם אותה מטרה ושלושת הנאשמים הגיעו לרח' נגבה ברמת גן ושדדו את הקורבן.

עפ"י החקירה, החשוד יצר קשר עם אחד הנאשמים באמצעות אפליקציית ה"טלגרם" ומסר לו פרטים לגביי ביצוע השוד. לאחר ביצוע "העיסקה", הנאשמים היו נפגשים עם החשוד במלונית בדרום ת"א, מעבירים את השלל והתמורה כל אחד מהמבצעים קיבל 500 דולר.


בחקירה, בסיוע אמצעים טכנולוגיים, הצליחו החוקרים לאתר את מיקומו של החשוד.

החשוד, בן 23 מחולון, נעצר בתאריך 24.1.23 והועבר לחקירה ביל"פ מרחב דן ומאז מעצרו הוארך מעת לעת.

עם סיומה של חקירה מקיפה, הגישה אתמול פרקליטות מחוז ת"א, כתב אישום חמור בגין שוד בנסיבות מחמירות וכן בקשה למעצר עד תום ההליכים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

זינוק בבניית שטחי מסחר בחולון. במהלך שנת 2021 הייתה חולון בין הערים המובילות לבניית שטחי מסחר בעירה, עם 31 אלף מ"ר שהוקצו לטובת מרכזים מסחריים

" מדובר במגמה שבסופו של דבר כולם מרוצים ממנה אם היא מנוהלת נכון. הרשויות המקומיות מעודדות זאת משיקולי ארנונה. הדיירים מרוצים מכיוון שהם יכולים לקבל שירותים חיונים בקרבת הבית והיזמים מרוצים מכיוון שלרוב הם משכירים את שטחי המסחר כנכס מניב"."

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום:מיקי מלכה וליאור אביטןזינוק בבנייה לשטחי מסחר בשלושת הרבעונים הראשונים של 2022 – כך עולה מניתוח נתוני הלמ"ס שבוצע בעל ידי אלדר שיווק . בתקופה זו החלו להיבנות כ-450 אלף מ"ר למסחר (קצב שנתי של 600 אלף מ"ר), זינוק בקצב לעומת 434 אלף מ"ר למסחר שהחלו להיבנות בשנת 2021 כולה ולעומת ממוצע שנתי של 485 אלף מ"ר לשנה בעשור האחרון.

בהתפלגות התחלות הבנייה לפי ייעוד, עולה כי הבנייה למסחר היוותה 3% מכלל התחלות הבנייה ב-2022, שיעור דומה לזה של השנה שעברה; פלח המגורים תפס 73% מהסך הכללי - כ-9.5 מיליון מ"ר למגורים החלו להיבנות בתקופה הנבדקת; אחרי המגורים החלו להיבנות 980 אלף מ"ר במבני תעשייה ואחסנה (7.6%); משרדים עם 969 אלף מ"ר (7.5%); מבני חינוך עם 471 אלף מ"ר (3.6%); בנייני ציבור עם 199 אלף מ"ר (1.5%); ואחריהם מבנים לתחבורה ותקשורת, חקלאות ובריאות.

מנתוני הלמ"ס עולה, כי היישובים המובילים בהתחלות הבנייה למסחר בשלושת הרבעונים הראשונים הם רעננה עם 72.5 אלף מ"ר שהחלו להיבנות, ת"א עם 59 אלף מ"ר, אשדוד עם 48 אלף מ"ר"

ב-2021 הערים המובילות בבנייה למסחר היו קריית גת, קריית מוצקין וחולון עם 31 אלף מ"ר,

לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק,

"חלק מהזינוק מקורו בעליה משמעותית בתכנון פרויקטים של שימושים מעורבים ובעיקר פרויקטי מגורים הכוללים קומת מסחר אחת – זו מגמה שאנחנו רואים אותה יותר ויותר בשנים האחרונות. אנחנו רואים את זה הרבה מאוד בפרויקטי התחדשות עירונית במרכזי הערים אבל לא רק. מדובר במגמה שבסופו של דבר כולם מרוצים ממנה אם היא מנוהלת נכון. הרשויות המקומיות מעודדות זאת משיקולי ארנונה. הדיירים מרוצים מכיוון שהם יכולים לקבל שירותים חיונים בקרבת הבית והיזמים מרוצים מכיוון שלרוב הם משכירים את שטחי המסחר כנכס מניב".

יוני ישראלי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הנכסים המניבים בקרסו נדל"ן,

מסביר כי 44% מכלל שטחי המסחר בישראל מצויים במרכזי המסחר (שכונתיים וקניונים גדולים) וכ-56% בשטחי מסחר ברחובות הערים. "סך שטחי המסחר השכונתיים בישראל הינו כ-700 אלף מ"ר ברוטו, הפרושים ב-214 מרכזים שכונתיים קיימים אני סבור שהעתיד וההווה בשוק המסחר הם המרכזים המסחריים השכונתיים, בהם היתה יציבות גם בתקופת קורונה וגם אחריה. זאת, בעוד שהקניונים הגדולים הם יותר מוטי שינויים כלכליים ולהם אני לא צופה טובות - יש להם מקדם סיכון מאוד גדול" לדבריו".לדברי זאב ג'וזף, הבעלים של קבוצת תצפית נדל"ן

"בפריפריה האתגר הוא למשוך את הרשתות הגדולות לפתוח סניפים במרכזי המסחר. ביישובים פריפריאליים יש לרוב מרכז מסחרי אחד או שניים בלבד, ורשתות שיפתחו בהם סניפים ייהנו מקהל יעד נאמן יחסית מכורח הנסיבות, ומדמי שכירות נמוכים בהרבה ממרכז הארץ. למרות זאת, ישנו מיעוט של רשתות גדולות שמוכנות לפתוח סניפים באזורים אלה, ובפועל הן מעדיפות את הערים הגדולות במרכז. לפני כשנה רכשנו קניון ביישוב שלומי שבצפון, המרוחק רק דקות נסיעה מהיישובים באזור הכוללים כ-30 אלף תושבים, והוא נמצא כיום בתפוסה של 78%. אנו פועלים כדי למשוך רשתות מובילות על מנת ליצור תמהיל עסקים מגוון לטובת התושבים".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לרגל ט"ו בשבט תלמידי כפר הנוער ויצו בראשון לציון הגיעו לבית החולים וולפסון וחלקו שתילים לצוותים הרפואיים ולמטופלים

לירון רייב, מנהל פנימיית ויצו נחלת יהודה: "החולים התרגשו מהמחווה יחד עם הנערים, זה היה אירוע מחבר ומפיח חיים שהיה נצרך בסביבה מורכבת כמו בית החולים. הנערים שלנו יצאו בתחושה טובה ככאלו שחגגו את החג עם שליחות, בעזרת ערך ותרומה לחברה ואפילו ביקשו מאתנו לבוא ולהתנדב בבית החולים שוב".

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0
קרדיט תמונות: ויצו


לרגל ט"ו בשבט: תלמידי כיתות ז' ו-ח' מכפר הנוער בראשון לציון הגיעו לבית החולים ושימחו את הצוות והמטופלים.

תלמידי כיתות ז'-ח' מכפר הנוער ויצו נחלת יהודה בראשון לציון הגיעו השבוע, למרות מזג האוויר הסוער והרטוב, לבית חולים וולפסון בחולון וחילקו 100 שתילי אמנון ותמר לצוות הרפואי ולמטופלים, לכבוד ט"ו בשבט וכסמל לחיים ולצמיחה. "קבוצת נעורים" של ויצו נחלת יהודה העניקה את השי לחולים ולאנשי הצוות הנרגשים וגם צירפו ברכות אישיות.


"למרות התחזית על הסערה והרוחות העזות צוות הפנימייה והנערים התעקשו לצאת למשימה, הקדמנו את הביקור בבית החולים בכמה שעות כדי שמזג האוויר המתוכנן לא יחבל לנו את רצוננו", מספר לירון רייב, מנהל פנימיית ויצו נחלת יהודה. "החולים התרגשו מהמחווה יחד עם הנערים, זה היה אירוע מחבר ומפיח חיים שהיה נצרך בסביבה מורכבת כמו בית החולים. הנערים שלנו יצאו בתחושה טובה ככאלו שחגגו את החג עם שליחות, בעזרת ערך ותרומה לחברה ואפילו ביקשו מאתנו לבוא ולהתנדב בבית החולים שוב".

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תושב חולון דקר אדם אחר מפני שהעיר לו על עוצמת המוזיקה.

כתוצאה מהאירועים נזקק המתלונן לטיפול רפואי דחוף ואושפז למשך חמישה ימים בבית החולים.

לימור עידן | | תגובות: 2


כתב אישום נגד תושב העיר בגין דקירת תושב אחר

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד תושב חולון בן 41 לאחר שדקר אדם אחר, אותו הוא מכיר, אשר העיר לו על עוצמת המוזיקה.

הנאשם האזין למוזיקה בעוצמה גבוה במקום פומבי בחולון, המתלונן אשר מכיר את הנאשם העיר לו ולחבריו על עוצמת המוזיקה אך הם סירבו להנמיך, ויכוח התפתח בין השניים כאשר בסופו עזב הנאשם את המקום וחזר עם סכין איתה דקר את המתלונן בחזהו.

כתוצאה מהאירועים נזקק המתלונן לטיפול רפואי דחוף ואושפז למשך חמישה ימים בבית החולים.


התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  להכניס לכלא לשנים רבות כל מי שמעז לדקור אדם אחר ....
  הגב 07.02.23 15:51
 • אורח
  עיר של ערסים
  הגב 07.02.23 15:53
 • אורח

הנהגת התלמידים של אורט חולון גייסה כספים בכדי לרכוש ערכות לחורף המכילות חם צוואר, כוס תרמית, נעלי בית וכובע עבור עובדי התברואה בעיר.

אמש במהלך הסופה, תלמידי ההנהגה לא ויתרו ויצאו אל עובדי התברואה בכדי להעניק להם את הערכה.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: אורט חולון


הנהגת התלמידים של בית הספר אורט חולון מחטיבת הביניים והחטיבה העליונה, גייסה כספים מיוזמות עצמאיות ורכשה ערכות לחורף לעובדי התברואה בעיר (חם צוואר, כוס תרמית, נעלי בית מפנקות וכובע)
אתמול במהלך היום הסוער, תלמידי ההנהגה לא ויתרו ולקחו את הערכות אותם רכשו ויצאו אל עובדי התברואה בכדי להעניק להם את הערכה ולומר תודה על עבודתם הקשה והמסורה.מנהלת חט"ב מיכל אשכנזי ומנהל ביה"ס שלומי גנון:
בימים קרים אלו, עלינו להכיר ולהוקיר את אלו שמסייעים רבות לנראות ולניקיון של העיר ונמצאים מאחורי הקלעים.
תודה ליובל וקס, בוגר ביה"ס מחזור 1987 וכיום מנהל מחלקת רובעי העיר ויובל נייברג, מנהל רובע ערב בעיריית חולון, שקיבלו את התלמידים בקבלת פנים חמה ומחבקת, סיפרו על העבודה הקשה של העובדים והודו בהתרגשות על היוזמה המבורכת.
תודה לליאת צמח, רכזת החינוך החברתי ומלוות ההנהגה, שקידמה את הרעיון וליוותה אותם. יישר כוח לכולם, גאים בכם על הנתינה".התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

מחלקת שפ"ע בעיריית חולון נרתמה לעזרת זוג מבוגרים המתגורר בבית פרטי בחולון, לאחר שעץ קרס בשטח ביתם וחסם את היציאה מהבית.

ביתם של בני הזוג פנתה אל גנן פרטי בבקשה שיעזור לה לפנות את העץ מפתח הבית אך הגנן שהגיע למקום אמר כי אין לו שום אפשרות לטפל בנושא ללא סיוע של מנוף.

לימור עידן | | תגובות: 0
תמונות מתוך הפוסט של מירי אזרחפנייה לגבי עץ שנפל בשטח פרטי של בית מגורים בחולון התקבלה אמש במוקד
העץ האדיר שקרס בעקבות הסופה חסם את הכניסה לביתם של זוג מבוגרים הגרים בו

ביתם של בני הזוג פנתה אל גנן פרטי בבקשה שיעזור לה לפנות את העץ מפתח הבית אך הגנן שהגיע למקום אמר כי אין לו שום אפשרות לטפל בנושא ללא סיוע של מנוף.


עיריית חולון בהובלת אגף שפ"ע וגנים ונוף, נרתמה לעזרת זוג המבוגרים והגיעה במהלך שעות הלילה לפנות את העץ מחצר ביתם הפרטי של בני הזוג.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בעקבות מזג האויר משרד הבריאות מזהיר על רחצה בכל החופים בישראל

על פי הודעת המשרד האזהרה יצאה עקב חשש מזרימת נגר וניקוז מזוהם לים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


הודעת משרד הבריאות

אזהרת רחצה

עקב מזג האוויר הסוער, משרד הבריאות מזהיר מלרחוץ בכל החופים בשל החשש מזרימת נגר וניקוז מזוהם לים.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פורום חולון

הפורום נועד לאפשר לתושבי חולון להביע עצמם בכל תחום באופן אנונימי או גלוי. וכן להעלות אייטמים קצרצרים של המערכת.

אורח

אורח
08.12.22 16:59
מדוע אין מרכז תרבות וספורט לגימלאים במקום פסגות ברח' סרלין. פעילות זו חשובה מאוד,ואין מענה מצד הגורמים האחראיים לכך. תודה.
אורח
30.06.22 14:45
יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לומר לך ראש העיר חולון מוטי ששון אני תושב ותיק בחולון תרמתי דם לקשישים סיעודיים אני מבקש ממך את הייתי לפתור אני נכה צהל ומסקש כרטיס תושב ותיק ללינק של 0528090671
אורח
23.06.22 10:01
נשים רבות סובלות מבעיות בריאותיות שונות אני פה יוסף חוברה משקם את כל הדברים החשובים באמת נא לשלוח לי כרטיס תושב ותיק ללינק הז
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
23.06.22 09:59
אני יוסף חוברה שלום רב אני רוצה לבקש מראש העיר חולון לכרטיס תושב ותיק בחולון הזמנתי לפני למעלה משנה
אורח
12.06.22 12:30
למישהו משעמם !!!! ברח' הוגו ארנסט, בבניין של ארבעה בתי מגורים (בסה''כ 10 דיירים) מוצבים שלושה פחי אשפה גדולים שחוסמים את המדרכה בזמן שבצד השני של הרחוב מוצבים שניי פחים לשמונה בתים
אורח
06.06.22 14:33
מה אפשר להבין מהודעת הסגירה בימים שני ורביעי? אייך מגיעים הביתה ? ומדוע העירייה לא מפרסמת חלופות לחניה ? וממשיכה להקצות כמות נכבדת של לניות שמורות בשעות שהתושבים מחנים כי הגיעו הביתה ?


בשל מזג האויר, הצגת הילדים "עץ התפוחים" הערב (7.2) בלה פארק בחולון מבוטלת

מועד חדש יעודכן בהמשך

לימור עידן | | תגובות: 0


בשל מזג האויר הסוער, הצגת הילדים מבוטלת.

מועד חדש יעודכן בהמשך
ביום שלישי תציג ההצגה "עץ התפוחים" במתחם לה פארק

ביום שלישי 7.2.23 בשעה 17:15 תציג ההצגה "עץ התפוחים" המספרת את סיפורו של עץ תפוחים לא שמח שהפך בין יום אחד להיות מאושר, ההצגה תציג במתחם לה פאר ק בחולון ומתאימה לילדים בגילאי 3-8.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

קורס לרישיון תיווך! החלה ההרשמה לקורס לימוד למבחני קבלת רישיון תיווך לתושבי חולון לפרטים והרשמה 052-8030056

מקבלי רישיון התיווך יקבלו קורס תיווך ללא תוספת תשלום כולל אפשרות לתעסוקה מיידית בתיווך

אבי בר |


משרד המשפטים מקיים 4 פעמים בשנה מבחנים לקבלת רישיון תיווך. המבחן הקרוב ייערך ב – 11/5/2023

במהלך חודש מרץ 2023 ייפתח על ידי "be106 נדלן" קורס לימוד הכנה למבחני קבלת רישיון תיווך על ידי עורך דין מנוסה בהכנה למבחן המתווכים.

הקורס כולל 6 מפגשי ערב בימי חמישי, כל מפגש 3 שעות הכולל פתרון מבחני עבר ומתן גישה למערכת לימוד אינטרנטית עם סימולטור מבחנים לאימון.


כל תלמיד/ה אשר יעבור את מבחן קבלת רישיון המתווכים בהצלחה, יקבל קורס תיווך בסיסי ללא תוספת תשלום.


למסיימים/ות את מבחן המתווכים בהצלחה קיימת אופציה לתעסוקה מיידית בתיווך


עלות קורס ההכנה + קורס תיווך בסיסי 850 ₪ כולל ספר דינים

מיקום הקורס – רחובות


לפרטים והרשמה 052-8030056

מספר המקומות מוגבל

פתיחת הקורס מותנה במספר נרשמים

תלמיד/ה אשר לא עבר/ה את מבחן המתווכים בהצלה יקבל קורס אחד נוסף ללא עלות.


עלויות נוספות שהמדינה גובה ישירות מהנבחנים

1. אגרת בחינה בעלות 510 ש"ח - לתשלום בטרם בחינת הרישוי, כתנאי לרישום לבחינה. ניתן לשלם באמצעות האינטרנט.

2. אגרה חד-פעמית בעד רישיון ורישום בפנקס המתווכים בעלות 973 ש"ח - בתוקף עד ל 31.12. של אותה שנה.

3. אגרת שנתית ע"ס 216 ש"ח - לתשלום עבור חידוש הרישיון.

מפעל הפיס יעביר מיליון ש"ח להמשך פעילות מיזם "שבת ישראלית" המתקיים באתרי המורשת של ראשון לציון, חולון, בת ים, רחובות, ומזכרת בתיה במסגרתו מתאפשרת כניסה חופשית לאתרים ללא עלות בסופי שבוע

הפעילות תחל מסוף השבוע הקרוב 10-11.2

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 8


מיזם 'שבת ישראלית' צפוי להתחדש בסוף השבוע. בעקבות פעילות מאומצת שביצעו לאורך כל השבוע מרכז השלטון המקומי, מרכז השלטון האזורי, מפעל הפיס, משרד מורשת, משרד התרבות והספורט וח״כ חילי טרופר, בשיתוף פעולה מלא עם המועצה לשימור אתרים, צפויים כ-100 אתרי מורשת לשוב ולהיפתח לקהל הרחב ללא תשלום החל מ-11-10 בפברואר.

בסוף השבוע החליט דירקטוריון מפעל הפיס, בהובלת מרכז השלטון המקומי, על העברת סיוע מיידי בגובה מיליון ש"ח למיזם, על מנת להמשיך את פעילותו במהלך החודש הקרוב. במקביל, ממשיכה המועצה לשימור אתרים לפעול באופן נמרץ ומתוך מחויבות מול כל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לאשר תקציב שיבטיח את המשך פעילות 'שבת ישראלית' באופן קבוע.

הפעילות מתקיימת באתרי המורשת ברחבי הארץ בהן מוזיאון ראשון לציון, אתר הפרדסנות ברחובות, שלום אש בבת ים, מוזיאון המושבה במזכרת בתיה ועוד.

עמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים:

"אנחנו מודים לכל מי שהתגייס למשימה - ובמיוחד למרכז השלטון המקומי, בראשות חיים ביבס, מפעל הפיס וח"כ טרופר - על שפעלו למען המשך קיום המיזם החשוב הזה".
התפרסמו 8 תגובות לכתבה.
 • אורח
  כל הכבוד ! יישר כוח 👏
  הגב 07.02.23 09:04
 • אורח
  לא לוותר!
  הגב 07.02.23 09:12
 • אורח
  אם יש בנאדם הגון ואהוד וישר זה חילי טרופי היחיד
  הגב 07.02.23 10:45
 • אורח
  אמת ויציב
  07.02.23 12:29
 • אורח
  אין על חילי טרופר, בן אדם ברמה אחרת. חבל שאין כאלה במפלגות השלטון הנוכחי.
  הגב 07.02.23 12:06
 • אורח
  לגמרי
  07.02.23 12:29
 • אורח
  כל הכבוד לעוסקים במיזם.להמשיך ולא לוותר על אפם וחמתם למתנכלים
  הגב 07.02.23 17:28
 • אורח
  וואו איזה יופי. סוף כל סוף אפשר קצת להתעודד
  הגב 07.02.23 20:32
 • אורח

הצגת הילדים הכינה נחמה תגיע ביום שבת (11.2) לתיאטרון המדיטק בחולון. כרטיסים בלינק המצורף

חניה חינם במתחם

לימור עידן | | תגובות: 0הכינה נחמה מגיעה לחולון

הצגת הילדים ע"פ ספרו של מאיר שלו, הכינה נחמה תגיע ביום שבת, 11.2 להציג בחולון.

"הכינה נחמה " מספרת את סיפורה של הכינה נחמה שבקעה מביצה ורוצה לצאת אל העולם ולחוות הרפתקאות שונות.

ההצגה תתקיים בתיאטרון המדיטק, יום שבת 11.2 בשעה 10:00

עלות הכרטיס 45 ש"ח.


כרטיסים ניתן להשיג בלינק המצורף

לרכישת כרטיסים

חניה חינם במתחם
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

"שיעורים באהבה" אירוע אופנה שמתכתב כולו עם המעצב אלבר אלבז ז"ל, יערך בערב יום האהבה (14.2), במדיטק חולון, במהלכו משפחתו של אלבר ז"ל תעניק 3 מלגות לימודים בשנקר.

לינק לרכישת כרטיסים מצורף

לימור עידן | | תגובות: 1
מדיטק חולון, מוזיאון העיצוב חולון, המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ומשפחתו של אלבר אלבז מציגים את אירוע האופנה שיעורים באהבה, שייערך בערב יום אהבה וולנטיין, יום ג', 14.2.2023 במדיטק, בצמוד לתערוכה אלבר אלבז: מפעל החלומות במוזיאון העיצוב חולון.

במהלך האירוע , יוצגו 16 יצירות האופנה בעיצובם של סטודנטים שנה ג' לעיצוב אופנה בשנקר. היצירות הן תוצר של מחקר ארוך, שחקר את תהליך היצירה של המעצב אלבר אלבז לאורך השנים. אלבז שבחן את עתיד האופנה ואת הדרך שבה אופנה מתכתבת עם חדשנות וטכנולוגיה.

על היצירות

הסתכלות אחורה אל העבר, התבוננות סביב על ההווה ומבט קדימה אל העתיד - נקודות אלו והחיבור בניהן, מהווה מבחינתנו אלמנט מרכזי בחשיבה ובעבודה של אלבר אלבז. היכרות מעמיקה עם מסורות, הבנה של צרכים עכשוויים וחשיבה על פיתוח וקידמה.

על בסיס אלמנטים אלו, עבדנו גם עם הסטודנטים על הפרויקטים בקורס, כשנקודת הפתיחה הייתה יצירה מההיסטוריה של האמנות. היצירה עברה עיבוד עכשווי דרך עבודת עיצוב שיש בה זיקה למקור ועם זאת פרשנות אישית וחשיבה על עתיד האופנה ותפקידו של המעצב.

מנחים : מוני מדניק, עידית ברק ואופיר איבגי.

לרכישת כרטיסים לחץ כאן


במסגרת האירוע, משפחתו של אלבר אלבז תעניק 3 מלגות לימודים ב"שנקר" למצטיינים בפרויקט "שיעורים באהבה".

הערב מתקיים בחסות: סטודיו גילי אלגבי - אמן איפור ושיער , מידאס - מידאס שוקולד אומנותי בעבודת יד ,Fruits & Co – קוקטיילים

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אפשר לבוא?
  הגב 06.02.23 21:50
 • אורח

יאנה אנג'ל , מנהלת גן כפיר בחולון נבחרה לקבל תעודת הערכה בטקס לציון מצטייני עובדי הוראה במחוז תל אביב, על פועלה הרב במהלך השנה החולפת

חיה שיטאי מנהלת מחוז תל אביב: "בעשייתכם היומיומית אתם מנהיגים את דור המחר אל עבר המציינות בדרך שאין לה תחליף, דוגמה אישית. אתם מהווים מודל להזדהות עבור תלמידכם ועמיתכם"

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט:מחוז תל אביב משרד החינוך


תעודת הוקרה ניתנה אמש באירוע מרגש לכ20 מצטיינים ומצטיינות עובדי מחוז תל אביב

עובדי ההוראה של מחוז תל אביב הגיעו אמש לטקס מיוחד במהלכו ניתנו תעודות הערכה לכ20 מצטיינים על פעילותם בשנה החולפת

מתוך 20 המצטיינים מנהלת גן כפיר בחולון יאנה אנג'ל קיבלה גם היא תעודת הוכרה על פועלה במהלך השנה האחרונה.

יאנה היא אשת חינוך הרואה את עבודת הגננת כשליחות חינוכית. עבודתה מתאפיינת בחריצות רבה, נתינה אינסופית, חדשנות פורצת דרך ועשייה תהליכית ומשמעותית. הלמידה בגן נעשית בהלימה ליעדים ולמטרות של האגף לחינוך קדם יסודי, של הפיקוח ושל העיר. יאנה שותפה בקהילת גננות העובדות בגישת ה-PBL. דרך הפרויקטים היא מקדמת למידה משמעותית הנעשית תוך הקשבה לילדים ולצורכיהם, זיהוי יוזמות בקרב הילדים והובלת פיתוח חקר מעמיק.
כך למשל ילדי הגן ביקשו לפתוח מספרה. בעקבות זאת התפתח חקר בשאלה מה כוללת מספרה ואת מי היא משמשת. הילדים החלו להביא ציוד לגן, התחברו בזום לספר השכונתי והיו שותפים לחשיבה ולשאלות המעסיקות אותם. בעקבות העלאת הנושא עסקו הילדים בנושאים כמו דימוי עצמי, שונות בין ילדים ועוד.
יאנה מאמינה שעל הילדים להיות שותפים מלאים בתהליכי הלמידה ולפיכך מאפשרת להם להיות פרואקטיביים ולחוות חוויות מעניינות בכל רגע נתון. היא לומדת להכיר כל ילד וילדה לעומק וברגישות מוצאת את הדרך להגיע ולעזור להם למצוא את מקומם בתוך קבוצת הילדים. היא רואה חשיבות רבה ביצירת אקלים מיטבי בגן תוך יצירת תקשורת מכבדת עם ההורים והצוות. היא מכוונת יעדים ומטרות ונחושה להגיע אליהם בדרכים יצירתיות, תוך התלהבות מתמדת כמובילת אשכול גנים.


בטקס רב משתתפים שנערך במעמד ראשי ארגוני המורים, ראשי רשויות מקומיות ומשפחות הזוכים אמרה בין היתר,

חיה שיטאי מנהלת מחוז תל אביב:
"בעשייתכם היומיומית אתם מנהיגים את דור המחר אל עבר המציינות בדרך שאין לה תחליף, דוגמה אישית. אתם מהווים מודל להזדהות עבור תלמידכם ועמיתכם"
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בית העירייה בחולון יואר באור כחול במטרה להעביר מסר של גלישה בטוחה, אחראית ומכבדת ברשת לרגל יום האינטרנט הבטוח הבינלאומי שיצויין מחר (7.2)

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 במשרד לביטחון לאומי קורא לאזרחי ישראל, ילדים ובני נוער ללבוש ביום האינטרנט הבטוח חולצה או פריט לבוש בצבע כחול, ולהצטרף לחיזוק מסר של גלישה בטוחה, אחראית ומכבדת ברשת.

לימור עידן | | תגובות: 0לרגל יום האינטרנט הבטוח הבין-לאומי שיצוין מחר 7.2, לראשונה רשויות רבות ברחבי הארץ יאירו בכחול מבני ציבור במטרה להעביר מסר של גלישה בטוחה, אחראית ומכבדת ברשת. זאת במסגרת יוזמה של המשרד לביטחון לאומי באמצעות המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 וכחלק מקמפיין "מתחברים על בטוח" בשיתוף מטה ההסברה הלאומי והרשות הלאומית לביטחון קהילתי.

במסגרת זאת, נקבע לראשונה הצבע הכחול שילווה את כל הפעילויות של החודש הלאומי להגנה על ילדים ברשת, בהובלת המטה הלאומי 105. כחלק מכך, יואר בית העירייה בחולון באור כחול


המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 מוביל זו השנה השלישית בישראל את החודש הלאומי להגנה על ילדים ברשת תחת המסר "מתחברים על בטוח". זאת במטרה להעלות את המודעות בקרב ילדים ונוער, הורים ואנשי מקצוע לשימוש נבון ואחראי ברשת האינטרנט ולהתנהלות ערכית, אחראית ומוגנת ברשת.

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 במשרד לביטחון לאומי קורא לאזרחי ישראל, ילדים ובני נוער ללבוש ביום האינטרנט הבטוח חולצה או פריט לבוש בצבע כחול, ולהצטרף לחיזוק מסר של גלישה בטוחה, אחראית ומכבדת ברשת.

המשרד לביטחון לאומי באמצעות המטה הלאומי ומוקד 105 נותן מענה 24 שעות ביממה להגנה על ילדים ברשת ופועל להצלת ילדים מפגיעה במרחב המקוון. המוקד משמש כיפת ברזל וירטואלית להגנה על ילדי ישראל ורק בשנת 2022 טופלו למעלה מ-8,000 אירועי פגיעה בילדים ובני נוער ברשת. יום האינטרנט הבטוח הוא הזדמנות נוספת להעלות את חשיבות הגלישה הבטוחה בקרב ההורים והילדים.

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת 105 במשרד לביטחון לאומי הוא גוף ייחודי בעולם ושותפים בו המשרד לביטחון לאומי, משטרת ישראל להב 433, משרד הרווחה והביטחון החברתי, משרד החינוך, משרד הבריאות ומשרד המשפטים.

בכל מקרה של פגיעה בילדים ובבני נוער ברשת – התקשרו עכשיו למוקד 105 הפועל 24 שעות ביממה
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אור ירוק: מעל 840 תאונות דרכים עם מעורבות של נהגים צעירים אירעו בחולון בעשור האחרון במהלכן מעל 5 אזרחים מצאו את מותם.

הסיבות המרכזיות להיפגעות ולמעורבות הגבוהה של נהגים צעירים בתאונות דרכים מצביעות על חוסר הניסיון והיעדר יכולת לקרוא את מפת הסכנות שבכביש כגורמים המרכזיים. לצד זאת, עודף ביטחון עצמי, לחץ חברתי וסף גירוי נמוך, מגדילים את הסיכון למעורבות בתאונות דרכים ומגבירים את חומרת הפגיעה

לימור עידן | | תגובות: 0ב-13 בינואר 2023, נהרגו אורי מלול, אריאל שטרן ודניאל פורת ז"ל , נערים בני 16 ו-17 בתאונת דרכים קטלנית בכביש 9779. שלושת החברים הטובים חזרו מבילוי משותף ונהרגו בהתנגשות עם רכב שנוסעיו נפצעו בינוני וקשה.


מנתוני אור ירוק עולה כי בשנת 2022 (עד חודש נובמבר) אירעו ברחבי הארץ 115 תאונות דרכים קטלניות, בהן לפחות אדם אחד נהרג, במעורבות של נהג צעיר עד גיל 24.

בעשור האחרון (2022-2013) אירעו 1,071 תאונות קטלניות (מעל 100 תאונות קטלניות בכל שנה בממוצע), בהן נהרג אדם אחד לפחות, במעורבות נהג צעיר עד גיל 24.

אחת מכל שתי תאונות במעורבות נהג צעיר - בערים ובישובים

בשנת 2022 אירעו 3,232 תאונות דרכים במעורבות נהגים צעירים עד גיל 24, למעלה ממחציתן (57%) אירעו בתחום העירוני – 1,870 תאונות דרכים. מבין התאונות שהתרחשו בתחום הערים והישובים 34 תאונות דרכים הוגדרו קטלניות שבהן נהרג אדם אחד לפחות ו-360 תאונות דרכים הוגדרו קשות. בעשר השנים האחרונות (2022-2013) אירעו קרוב ל-27 אלף תאונות דרכים במעורבות נהגים צעירים בתחום העירוני בלבד. מעל 3,300 מהן אירעו בירושלים, 3,281 נוספות התרחשו בתל אביב-יפו, ובחיפה קרוב ל-1,400 תאונות.

בחולון אירעו 848 תאונות דרכים במעורבות נהג צעיר (עד גיל 24) בעשור האחרון (2022-2013) חמש מהן תאונות קטלניות (בהן נהרג לפחות אדם אחד). בשנת 2022 אירעו בעיר 68 תאונות במעורבות נהג צעיר מתוכן 15 תאונות קשות.

*נתוני 2022 מעודכנים עד לחודש נובמבר.

התאונה הקטלנית היא אחת מבין עשרות תאונות קטלניות במעורבות נהגים צעירים (עד גיל 24) המתרחשות מדי שנה. 12% מכלל בעלי הרישיונות הם נהגים צעירים עד גיל 24, אך 19% מהם היו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות (לפחות הרוג אחד) בשנת 2022 – גבוה בשיעור של 58%, כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס.

תאונות קטלניות במעורבות נהגים צעירים עד גיל 24 בעשור האחרון:

שנה2013201420152016201720182019202020212022*
תאונות קטלניות977998114113100118102135115

*נתוני 2022 חלקיים

* מקור: למ"ס

עו"ד יניב יעקב, מנכ"ל עמותת אור ירוק:

"נהגים צעירים מעורבים בתאונות דרכים קטלניות בשיעור גבוה יותר מחלקם בבעלי הרישיונות. נהגים צעירים הם אוכלוסייה בסיכון בשל מאפייני הנהיגה הייחודים שלהם. רבים מהם מתקשים לקרוא את מפת הסכנות שבכביש בשל חוסר ניסיון, נהיגה בשעות הלילה, לעיתים בעייפות או תחת השפעת אלכוהול. במשך שנים מדינת ישראל התעלמה מהנהגים הצעירים והתוצאות הקשות הן תוצאה ישירה לחוסר ההשקעה והיעדר תכנית רב תחומית. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא יכולים להתעלם מהנתונים הקשים ולכן יש לקדם תכנית ייעודית שתוביל לצמצום תאונות הדרכים במעורבות נהגים צעירים. במקביל, על המשטרה להגביר את האכיפה והנוכחות המשטרתית באזורי הבילוי של האוכלוסייה הצעירה ובאופן ממוקד בסופי השבוע. על שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב לאשר את התכנית הלאומית לבטיחות בדרכים שהוכנה בקדנציה הקודמת שלה כדי לצמצם את תאונות הדרכים ולהציל את חיי הנהג הצעיר הבא".


הסיבות המרכזיות להיפגעות ולמעורבות הגבוהה של נהגים צעירים בתאונות דרכים מצביעות על חוסר הניסיון והיעדר יכולת לקרוא את מפת הסכנות שבכביש כגורמים המרכזיים. לצד זאת, עודף ביטחון עצמי, לחץ חברתי וסף גירוי נמוך, מגדילים את הסיכון למעורבות בתאונות דרכים ומגבירים את חומרת הפגיעה. לפי דו"ח של עמותת אור ירוק, היסח דעת משפיע באופן משמעותי יותר על נהגים צעירים בשל חשיפה גבוהה יותר לגורמים מסיחי דעת. נהגים צעירים יותר נוטים לבצע פעולות מסיחות בזמן נהיגה, כולל שימוש בטלפון הנייד, לעומת נהגים ותיקים. סיבה זו היא אחת הגורמים לכך שתאונות שנגרמות כתוצאה מהיסח דעת בולטות יותר בקרב נהגים צעירים. נהגים צעירים נוטים להיכנע ללחץ חברתי ולהיסח דעת כשיש נוסעים נוספים ברכבם. הסיכוי לתאונות דרכים במעורבות נהגים צעירים גובר באופן משמעותי כאשר נוכח ברכב נוסע צעיר בגיל הנהג (עד גיל 24), בפרט בקרב נהגים מתבגרים. הימצאות נוסעים צעירים ברכב מסיחה את דעתו של הנהג הצעיר, בייחוד אם מדובר בחבריו. בנוסף לכך, קיים קשר ישיר בין נהיגה במהירות מופרזת בקרב נהגים צעירים לבין הסעת נוסעים נוספים- בייחוד אם מדובר בחבריהם. ככל הנראה הסיבה לכך היא היכנעות ללחץ חברתי.

נתונים מרכזיים מדוח היפגעות נהגים צעירים שהופק באור ירוק ב-2022:

· מרבית תאונות הדרכים במעורבות נהגים צעירים מתרחשות בערים.

· יום שישי הוא הקטלני ביותר לנהגים הצעירים.

· אחד מכל שני נהגים צעירים מהחברה הערבית נהרגים בתאונות, פי שניים יותר מחלקם בנהגים.

· 91% מהנהגים הצעירים ההרוגים – גברים.

· שעות הלילה המאוחרות הן השעות המסוכנות לנהגים צעירים.

· נהגים צעירים מעורבים בתאונות עם אופנועים וקטנועים פי שישה יותר מחלקם בנהגים.

· למרות חוק 0% אלכוהול – אחד מכל חמישה נהגים במעורבים בתאונות אלכוהול וסמים הוא נהג צעיר.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

סמים מסוגים שונים, בינהם חשיש וקוקאין נתפסו בדירה בחולון. המשטרה עצרה 3 חשודים

המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של החשודים בבית המשפט

לימור עידן | | תגובות: 0המשטרה עצרה אתמול, 5.2 , 2 אחים ובנות זוגם בחשד להפעלת מעבדת סמים בדירת מגורים בתל אביב, בה נתפסו מעל 23 ק"ג קנאביס, חשיש וקוקאין וחשפה דירה בחולון, בה נתפסו סמים מסוג חשיש, אקסטזי וקוקאין


במסגרת המאבק שמנהלת משטרת ישראל כנגד נגע הסמים, חשפו אתמול בלשי תחנת יפו בשיתוף זרוע מג"ב תל אביב מעבדת סמים בדירת מגורים בתל אביב ועצרו לחקירה חשוד, תושב ת"א, בשנות ה20 לחייו.


בחיפוש בבית על פי צו בית משפט תפסו השוטרים מעל 23 ק"ג של סם מסוג קאנביס, כ-500 גרם חשיש,1.1 גרם קוקאין,

עשרות כדורי אקסטזי, מאות בולי LSD וכן ציוד המשמש לגידול וייצור סמים.


בהמשך הפעילות ערכו השוטרים חיפוש על פי צו בית משפט בדירה בחולון ועצרו במקום 3 חשודים נוספים בשנות ה20.

במהלך החיפוש בדירה נתפסו מעל 80 גרם סמים מסוג חשיש,12.5 גרם קוקאין ועשרות אלפי שקלים במזומן.


היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בת"א.


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

היום! יום אחרון (6.2) לרישום לחטיבות הביניים בחולון לשנת הלימודים תשפ"ד. ההרשמה דרך אתר האינטרנט

לינק לאתר הרישום מצורף

לימור עידן | | תגובות: 0
הורי חולון שימו לב

יום אחרון לרישום ילדכם לבתי הספר העל יסודיים בעיר לשנת הלימודים הבאה, התשפ"ד.

הרישום החל ב29.1.23 ויסתיים היום , יום שני 6.2.23


הרישום יתבצע באתר האינטרנט בלבד

לאתר הרישום

למידע נוסף

בכל שאלה, ניתן לפנות למייל ralyesodi@holon.muni.il ולטלפון 03-5027386

השיבוצים הסופיים לכיתות המתמחות ולבתי הספר מתפרסמים מיום א', 19.3.23 עד ליום ד', 22.3.23 - להורים תישלח הודעה עם קישור רלוונטי.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

כ70 כובעי צמר נתרמו לעמותת יזהר הדואגת לדיירי רחוב ע"י נשות קבוצת "סורגות בקהילה" ממרכז הקהילתי בן גוריון בחולון

נשות המתנ"ס קיבלו תעודת הערכה על פועלן למען מטופלי תוכנית יזהר שזכו לתחושה שקבוצה של נשים דאגה להם ולרווחתם

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: רשת קהילה ופנאיקבוצת "סורגות בקהילה", ממרכז קהילתי בן גוריון סרגו 70 כובעי צמר מחממים במיוחד, כתרומה לעמותת יזהר, הדואגת לדיירי הרחוב ולאוכלוסיות בסיכון, כדי להקל עליהם במעט את החורף.

נשות המתנ"ס קיבלו תעודת הערכה על פועלן למען מטופלי תוכנית יזהר שזכו לתחושה שקבוצה של נשים דאגה להם ולרווחתם

קהילה יוצרת קהילה בחולוןהתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

תלמידי חולון הלחינו ונתנו פרשנות ויזואלית למכתבים ושירים שנמצאו לאחר תקופת השואה והציגו אותם בתערוכה שהתקיימה ביד ושם כחלק מהמיזם החינוכי- "צלילי זיכרון-נוער חולון נוגע בשירי השואה"

מדובר במיזם, לשם מתן דגש לנושא ההנצחה ושימור הזיכרון.

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: עיריית חולון


אירוע מרגש התקיים בסוף השבוע ביד ושם, במסגרתו הגיע לשיאו המיזם החינוכי "צלילי זיכרון - נוער חולון נוגע בשירי השואה". מדובר במיזם, שנעשה בשיתוף מחלקת הדרכות חינוכיות בבית הספר הבין-לאומי להוראת השואה של יד ושם ותחום המעורבות החברתית במחלקת הנוער של עיריית חולון, לשם מתן דגש לנושא ההנצחה ושימור הזיכרון.

תלמידי מגמת המוזיקה מבית הספר קריית שרת, בניהולו המוזיקלי של ניר ויינשטיין, הלחינו מכתבים שנמצאו לאחר תקופת השואה והעניקו להם חיים, באמצעות פרשנות מוזיקלית רגישה. לשם כך, השתתפו התלמידים בחודשים האחרונים בפעילות הכנה, שכללה גם סמינר לימודי ביד ושם. בנוסף, תלמידי מגמת האומנות מגימנסיה הרצוג, בהנחיית המורה מרב שטוק, יצרו את התערוכה "ילדה מתחת לשולחן", על פי שיריה של רחל גולדה מגד, דור שני לניצולי שואה. התלמידים נפגשו עם מגד ולמדו על השפעת השואה על בני הדור השני, תוך שהם מעניקים לשיריה פרשנות ויזואלית.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

17 נשות חינוך מבתי הספר והגנים בחולון נבחרו לאנשי החינוך המצטיינים של העיר לשנת תשפ"ג , בינהן לאה שמסיאן, אסתי נחמד, ליאת ארזי ,חן מנחם ועוד.

אותות יוענקו לזוכים בטקס שייערך בחודש הבא.

לימור עידן | | תגובות: 0ועדה מקצועית שמורכבת מאנשי חינוך בחרה את אנשי החינוך המצטיינים של חולון לשנת תשפ"ג, לאחר קבלת המלצות רבות ובחינת הקריטריונים השונים. האותות יוענקו לזוכים בטקס שייערך בחודש הבא.

להלן שמות הזוכים (על פי סדר ה-א'-ב'):

ליאת ארזי – סגנית מנהלת בית הספר אשלים

לידיה בארינה – מנהלת גן ברק והצוות הטיפולי

קלאודיה בלוטה – מחנכת ומנטורית PBL בבית הספר אמירים

ליאת בן-דור – יועצת בגימנסיה הרצוג

כוכי בן-שושן – מנהלת בית הספר בן-גוריון

יעל ברוך – מנהלת גן הבשור והצוות הטיפולי

אביבה גולד – מורה לחינוך גופני ורכזת מעורבות חברתית בבית הספר מיתרים

שירלי גמזו לטובה – מנהלת גן גולן

אלכסנדרה חיוט – מנהלת גן זהבון

חגית טננבאום – יועצת בבית הספר שער האריות

אושרת כהן-טרוטנב – מחנכת ורכזת שכבה בבית הספר עתידים

אורית לבון – מנהלת בית הספר בנימין רוטמן נעמת חולון

חן מנחם – מנהלת גן שושנה

אסתי נחמד – מחנכת ורכזת מעורבות חברתית בבית הספר קריית שרת

רונית קנקיזיל-מימון – מנתחת התנהגות במתי"א חולון

שלומית רוזנפלד – מורה לעברית בבית הספר אילון

לאה שמסיאן – מחנכת ומנטורית PBL בבית הספר ישורון

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

3 הרצאות נוספות לתושבי חולון, במסגרת פברואר משפחתי יתקיימו הערב (6.2) בזום ויעסקו בגברים ואבהות, הורים והרשת החברתית וגישות לקידום ילדים עם הפרעות קשב

לינק לשלושת ההרצאות מצורף

לימור עידן | | תגובות: 0במסגרת אירועי חודש פברואר ימשיכו גם היום, יום שני 6.2 , 3 הרצאות במגוון נושאים שונים שיועברו בזום לתושבי חולון.

הערב, בשעה 20:30 תועבר בזום הרצאתו של תמיר אשמן, מומחה בטיפול באלימות במשפחה ומנהל את בית הספר הווירטואלי ליחסים במשפחה, "גברים ואבהות"

מענה לשאלות עמוקות ביחס לגידול בנים בריאים בחברה הישראלית ועוד.


* ההרצאה בתרגום לשפת הסימנים

למעבר להרצאהפאנל מומחים - הורים ורשת מטעם משרד החינוך


הרצאה נוספת תתקים גם בשעה 20:30 במהלכה 4 מומחים ידונו במגוון נושאים רלוונטיים: אוריה חורש - הורות דיגיטלית, שרון קייזר - ארבעה צעדים לחוסן ומוגנות ברשת, רועי סמנה - הורים וילדים בין הפייסוש לאינסטוש ונאווה כהן אביגדור - לא נופלים ברשת - מניעה, פגיעה ופנייה לעזרה

בהנחיית ענת מאור, מדריכת הורים, יועצת משפחתית (M.A) ומרצה

למעבר להרצאהכוחות העל של ילדי הקשב עם המרצה דן טיומקין


הרצאה שלישית בשעה 20:30 תדון בגישה חיובית לקדם ילדים עם הפרעת קשב

למעבר להרצאה


התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

החל מיום רביעי (8.2) תיפתח בגלריית המשכן בחולון תערוכה חדשה שתוקדש כולה לצלם גברא מנדיל ז"ל ,מראשוני צלמי הפרסום והסלבס בישראל של שנות ה60

הכניסה חופשית

לימור עידן | | תגובות: 0
תמונות מתוך התערוכה


גלריית המשכן בית מאירוב תקדיש תערוכה לצלם גברא מנדיל ז"ל, מצלמי הפרסום והסלבס הראשונים בארץ בשנות השישים והשבעים.


התעשייה - התערוכה הבאה בגלריית המשכן בית מאירוב שתיפתח ב-8.2.23 ותינעל ב-3.5.23, מוקדשת לצלם גברא מנדיל, מצלמי הפרסום והסלבס הראשונים בארץ בשנות השישים והשבעים שנפטר בפברואר 2006, בהיותו בן 69.

אוצר התערוכה: איתן טל.

בתערוכה יוצגו צילומים של הדודאים, ג׳וזי כץ, אריק לביא, הגשש החיוור, להקת כוורת בתחילת דרכה, ציפי שביט, צביקה פיק, גילה אלמגור, דן כנר, רות דיין ועוד - כל אלו מוצגים לראשונה לאחר עבודת מחקר, חיפוש וניקוי אבק מהנגטיבים.


כמו כן, תציג התערוכה לראשונה פריימים שלא נחשפו בעבר, רעיונות לקמפיינים, ניסיונות צילום בעדשות שכנראה הקדימו את זמנם. למרות שלא הוצגו מעולם והיו נעולים בסטודיו שלו שהיה סגור מאז מותו ב-2006, דווקא דימויים אלה כיום נראים נכונים ועכשוויים.


לצד הצילומים ההיסטוריים, יוצגו צילומים שנוצרו בהשראתו, כולם של צלמות וצלמים שהם ממשיכי דרכו, כולם התחנכו ב״סטודיו גברא״, בית הספר לצילום שייסד, הממשיך להיות פעיל ולחנך את דור העתיד על בסיס מורשתו. בצילומים העכשוויים משתקפת ישראל של היום, ישראל צבעונית, מגוונת, אחרת, ואולי פחות תמימה.


הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ג'יפ עלה באש בלילה בחולון

קרדיט מד"א בקעת אונו

אבי בר | | תגובות: 0


בסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר הוזעקו לוחמי האש לרחוב אוהל שרה בחולון בעקבות רכב מסוג ג'יפ אשר עלה באש ונשרף כליל.

לא ידועה סיבת השריפה.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

5 מתקני מיחזור נוספים לאיסוף זכוכיות הונחו בחולון לרווחת התושבים

מהזכוכית המותכת ניתן לייצר מוצרים מזכוכית או לשלבם כמרכיבים בייצור כבישים, בתעשיית הבטון ועוד.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית חולון5 מתקני מיחזור חדשים לאיסוף פסולת זכוכית הונחו בחולון

5 מתקני מיחזור חדשים בצבע סגול לאיסוף בקבוקי זכוכית - שמן זית, בקבוקי בשמים וקוסמטיקה, צנצנות קפה,דבש וממרחים הונחו ברחבי חולון לרווחת התושבים

הליך מיחזור הזכוכית מתחיל במיון לפי צבע, גריסה ולאחר מכן עוברים שברי הזכוכית התכה. מהזכוכית המותכת ניתן לייצר מוצרים מזכוכית או לשלבם כמרכיבים בייצור כבישים, בתעשיית הבטון ועוד.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל