הקטן
הגדל
היפוך צבעים
עכבר גדול
בהירות
ניגודיות
הדגשת כותרות
גווני אפור
בטל שינויים
החל מה15.10 יתקיימו במדיטק חולון מופעים והרצאות של מיטב המרצים ,האמנים והיוצרים בינהם הקשר בין מערכת העיכול והמוח, הרצאה על ונציה, אופנה ומלכת אנגליה ועוד. פירוט האירועים בתוך הכתבה
הכן את רכבך לחורף: הרלב"ד ואיגוד המוסכים ,מזמינים את בעלי הרכבים, הקטנועים והאופנועים, להגיע לאחד מהמוסכים בבת ים, חולון, יבנה, ראשון לציון, גדרה או רחובות לבדיקת מערכות הרכב ובהן בלמים, צמיגים , אורות מגבים והיגוי, ללא עלות. רשימת המוסכים בלינק בכתבה
היום 1.10 יחל פסטיבל צלילי ילדות בתיאטרון חולון הכולל הופעות מחול, מוזיקה והצגות תיאטרון לכל המשפחה. כרטיסים בעלות 60-110 ש"ח בלינק המצורף.

מרחב הלמידה "מרחבא" בג'סיקה, יפתח ביום חמישי 1.6 ויעניק לסטודנטים, תושבי חולון, מרחב למידה נעים ונוח בו יוכלו להגיע בזמן תקופת המבחנים הקרובה.

גם במהלך סוף השובע ניתן יהיה להגיע ללמוד

לימור עידן | | תגובות: 0


מרחבי הלמידה " מרחבא" בחולון יפתחו ביום חמישי לרווחת הסטודנטים בחולון

החל מ1.6-.17 יפתח במרכז הצעירים ג'סיקה בחולון מרחב למידה לסטודנטים שם יוכלו למצוא פינות ישיבה נוחות, מכונת צילום במחיר מסובסד ,שולחנות סנוקר ופינג פונג להפגת המתח

המרכז יהיה פתוח במהלך חודש יוני וישרת את הסטודנטים תושבי חולון.

גם במהלך סוף השובע ניתן יהיה להגיע ללמוד

ב- 8.6 המרכז ייסגר בשעה 13:0*
ב-16.6 המרכז *יהיה סגור*
ב-29.6 המרכז ייסגר בשעה 16:30


בהצלחה בתקופת המבחנים הקרובההתפרסמו 0 תגובות לכתבה.

החל מה15.10 יתקיימו במדיטק חולון מופעים והרצאות של מיטב המרצים ,האמנים והיוצרים בינהם הקשר בין מערכת העיכול והמוח, הרצאה על ונציה, אופנה ומלכת אנגליה ועוד. פירוט האירועים בתוך הכתבה

· מחירים מיוחדים ומוזלים לתושבי חולון/אזרחים ותיקים/רשומים לסדרה אירועים.

לימור עידן | | תגובות: 0מופעים והרצאות במהלך חודש אוקטובר 2023

המדיטק והספרייה המרכזית מציעים מתחם תרבות ופנאי כבילוי אולטימטיבי הכולל מבחר עשיר ומרתק של מופעים, הרצאות, סרטים וסדנאות תרבות ודעת בתחומי מוזיקה, אמנות, קולנוע, אקטואליה, אנתרופולוגיה, ספרות ומדע עם מיטב המרצים, האמנים והיוצרים.

במהלך חודש אוקטובר יתקיימו במדיטק מופעים והרצאות עם מיטב המרצים.

כל ההתחלות
מרצה: ד"ר אפי זיו│ ונציה, עיר של היסטוריה, אמנות ורומנטיקה

מאיים שוממים לאימפריה ימית אדירה. העיר היחידה באיטליה אשר אין לה שורשים מתקופת האימפריה הרומית. היא נוסדה אחר כך. נשמע את סיפור ייסודה של העיר, ההשפעה הגדולה של האימפריה הביזנטית, תחילת האמנות הונציאנית באי המיושב הראשון – טורצ'לו. נגיע עד לפיאצה ולבזיליקה על שם מרקוס ונשמע את סיפורו. האם אכן קבור מרקוס בבזיליקה הנושאת את שמו? נספר את סיפור 'מגדל הפעמונים' שהתמוטט בין לילה והוקם מחדש "כמו שהיה, במקום שהיה".


יום: ראשון│15.10.23│שעה: 18:00│ מדיטק חולון. 70 ₪

האם מערכת העיכול משפיעה על המוח ולהיפך?
מרצה: אירית כינור│ נפלאות הגנטיקה האנושית

הקשר בין מערכת העיכול לבין המוח נמצא כעת בחזית המחקר. מסתבר שבמערכת העיכול שלנו קיים "מוח שני" ושתאי המעיים שולחים מסרים וחומרים אל המוח ומשפיעים על האישיות, על הרגשות וגם על מחלות.


יום: שני│ 16.10.23│ שעה: 11:00│ מדיטק חולון. מחיר:
70 ₪

לוצ'יה די למרמור / דוניצטי – גיבורה במלכוד
מרצה: ניצה יולביץ│ מסך לאופרה

סיפורה הטראגי של לוצ'יה, שאחיה כופה עליה נישואי תועלת, מוצג בעוצמות דרמטיות שהיו חדשניות לזמנן. שיאן, בתמונת החתונה הסוערת ובאריית השיגעון הבלתי נשכחת.


יום: רביעי│18.10.23│שעה: 11:00│ מדיטק חולון. מחיר: 70 ₪


"אם אלבש בז', איש לא יידע מי אני” – אופנה ומלכת אנגליה

מרצה: יערה קידר│ אופנה, אמנות, תרבות

לאורך 96 שנותיה, אחזה המלכה אליזבת השנייה בתפיסה אופנתית ברורה: היא המלכה ולכן היא צריכה לבלוט. ואכן המלכה הנערצת הצליחה להתלבש גם באופן שאתגר פעמים רבות את שמרנות הממלכה, לשדר עוצמה וכוח, ומאידך – שמרה בקנאות על מסורת המלוכה הבריטית מהמאה ה-16. בהרצאת בכורה של היסטוריונית האופנה יערה קידר נגלה כיצד השתמשה המלכה באופנה ככלי ליחסי ציבור ולעיצוב תדמית, שנים רבות לפני שעוקבי האינסטגרם ניתחו לפרטי פרטים את לבושן של בנות משפחת המלוכה — מדיאנה, דרך מייגן מרקל ועד קייט מידלטון.

יום: ראשון│ 22.10.23│ שעה: 19:00│ מדיטק חולון . מחיר: 99 ₪


המים המטהרים את הנשמה - עליה לרגל ופולחן על גדות הגנגס

מרצה: איילת אידלברג│ ממזרח למערב

מה יש בהם, במימיי נהר הגנגס, שמושכים אליהם עשרות מיליוני הודים מדי שנה, למסע של עליה לרגל ולפולחן על גדותיו של הנהר? ההודים מאמינים שלמי הגנגס הקדושים יש יכולת לטהר את הנשמה מחטאיה – בזכות האלה גנגה השוכנת במי הנהר. מיליוני הודים חוסכים פרוטה לפרוטה במהלך כל חייהם על מנת לאפשר את מסע העלייה לרגל אל הנהר הקדוש. הטבילה במים תטהר את נשמתם ותכין אותה לקראת גלגול טוב יותר בחיים הבאים. העיר המועדפת לפולחן הגנגס היא וראנסי - ביתו של האל שיווה. זוהי עיר יוצאת דופן ומיוחדת במינה, בה מתערבבים המולה וקדושה, אנשי רוח וקבצנים, מוות וחיים. כיצד ישפיע הפולחן על גדות הנהר על חייו של ההודי עכשיו ובגלגול הבא?

קרדיט: איילת אידלברג


יום: שני│23.10.23│שעה: 11:00│ מדיטק חולון. מחיר: 70 ₪


הדוכסית / סול דיב -
בריטניה 2008
מרצה: רחל אסתרקין│ מועדון הסרט הטוב


מבריטניה – הצצה אל דמויות אמיתיות מן ההיסטוריה. נישואין, בגידות וחברות אמת, בעולמם עמוס המגבלות וההיררכיות של אצילי המאה השמונה עשרה.ההרצאה מלווה בקטעי סרטים וצפייה בסרט איכות באורך מלא.

יום: שלישי │ 24.10.23│ שעה: 9:30│ מדיטק חולון . מחיר: 70 ₪

קרדיט איור איריס פוגל חמו

כמה שאלות מבוא (או: אבל למה זאת אמנות?)
מרצה: תמר סופר│ אבל למה זאת אמנות?

מי מאתנו לא מכיר את התחושה המתסכלת של התבוננות ביצירה התלויה במקום של כבוד (מוזיאון, גלריה), ללא הסבר מספק אודות הסיבה לכך. יצירות זמניות, מתכלות, כאלה ש'הושפרצו' על הבד, יצירות שנדמות שוליות או אחרות שפשוט סתומות לרובינו. מדוע הן נחשבות כאמנות? הרצאה שפותחת צוהר להבנת שאלות מסוג זה, ומנסה להקל במעט על תחושת התסכול המתגברת נוכח האמנות המודרנית והעכשווית.


יום: רביעי│ 25.10.23│ שעה: 18:00│ מדיטק חולון . מחיר: 70 ₪

יוני ויניב - והפעם ביידיש, דאס מאל אויף יידיש
מרצה: ד"ר יניב גולדברג│ גדולי הסופרים והמשוררים ביידיש, די יידישע בריליאנטן

יוני אילת, זמר, שחקן ובמאי וד"ר יניב גולדברג מאוניברסיטת בר אילן, שני צעירים שאוהבים יידיש ומשתפים פעולה ביצירת שירי יידיש חדשים והחייאת שירים ישנים. במופע יספר יניב על השירים הישראליים שתרגם ליידיש במיוחד עבור יוני, שישיר אותם ועל הסיפור שמאחורי שירי יידיש חדשים וישנים. יוני הקליט גם שירים צועניים ורוסיים לאלבום ולהצגה בשם ״נשמה צוענית״ ויספר על הקשר שבין המוסיקה הצוענית לבין הכליזמרים היהודיים וישיר מבחר משיריו. חגיגה מוסיקלית חד פעמית מלאת שמחה ורגש. משתתפים: יוני אילת, ד"ר יניב גולדברג, קלידים: גלעד שפירא

יום: חמישי│ 26.10.23│ שעה: 11:00│ מדיטק חולון . מחיר: 70 ₪

"נשארתי בשבילכם"מרצה: ד"ר רוחמה אלבג│ פסיפס ספרותי – העולם גדול ופתוח
מפגש פתיחה חגיגי, "נשארתי בשבילכם" - הרומן המשפחתי שכתבה רוחמה אלבג ובו תשוחח באופן אישי על ספרה החדש וגלגוליו בספר סיפורים מוקדם "מחכים לאליהו". המפגש ילווה במופע מוסיקה מקורי מבית אנטישפע מפיק ומנחה: חגי ליניק.

יום: ראשון│ 29.10.23│ שעה: 10:00│ מדיטק חולון . מחיר: 70 ₪

עידן של מהפכה דיגיטלית
מרצה: עידן פפיאר│ עידן של מהפכה דיגיטלית

הרצאה זו תשפוך אור על כמה מהטכנולוגיות המתקדמות כיום כגון: מציאות מדומה, בינה מלאכותית ופקודות קוליות ותבחן את השפעתן על חיינו כאזרחים ועל הארגונים בהם אנו עובדים. כיצד הן משפיעות כבר היום על האופן בו אנו חיים ועובדים כיצד עלינו להיערך ומה ניתן לעשות כדי להנות מהיתרונות שטכנולוגיות אלו יביאו עמן. ההרצאה כוללת הדגמות של טכנולוגיות כגון מציאות מדומה / רבודה.

יום: ראשון│ 29.10.23│ שעה: 19:00│ מדיטק חולון . מחיר: 70 ₪

שיטוטים מוסיקליים במוזיאוני האמנות היפה של פריזמרצה: ד"ר אביב אמית│ מוזיאונים, שנסונים ומה שביניהם

עם ז'ורז' ברסאנס וברברה בעקבות היצירות הקלאסיות של מוזיאון הלובר, ננה מוסקורי במוזיאון החדש "הוטל דה לה מארין", ז'וזפין בייקר וגדולי האומה הצרפתית בפנתיאון ושנסונים פילוסופים בעקבות ה"האיש החושב" במוזיאון רודן.

יום: שלישי│31.10.23│שעה: 11:00│ מדיטק חולון. מחיר: 70 ₪


· מחירים מיוחדים ומוזלים לתושבי חולון/אזרחים ותיקים/רשומים לסדרה אירועים.


לרכישת כרטיסים לחץ כאן

צילום:אולפני רחובות
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

דירות למכירה

לפרסום נכס - 055-970-7114

הכן את רכבך לחורף: הרלב"ד ואיגוד המוסכים ,מזמינים את בעלי הרכבים, הקטנועים והאופנועים, להגיע לאחד מהמוסכים בבת ים, חולון, יבנה, ראשון לציון, גדרה או רחובות לבדיקת מערכות הרכב ובהן בלמים, צמיגים , אורות מגבים והיגוי, ללא עלות. רשימת המוסכים בלינק בכתבה

המבצע יימשך מה-1.11.2023 ועד 1.3.2024, במהלכו ניתן לבצע את הבדיקה ללא תשלום. האחריות לביצוע הבדיקה היא של הנהגים בכלי הרכב הפרטיים, כאשר רכב שעבר את הבדיקה, יקבל את תווית התקינות הרשמית של המבצע – המעידה על תקינותו של הרכב ומהווה אסמכתא לביצועה.

לימור עידן | | תגובות: 5


נהיגה בתנאי גשם ראשון עלולה להיות מסוכנת גם בקרב נהגים ותיקים ומנוסים: ערבוב של מי הגשמים עם שמן מנועים שהצטבר על הכביש, יוצר תערובת חלקלקה שמחלישה את אחיזת הצמיגים בכביש ומסכנת את משתמשי הדרך.
בישראל, שבה ישנם מרווחי זמן גדולים הגשמים, כמעט כל גשם שיורד יוצר תנאים של "גשם ראשון".

כדי לא להיות מופתעים, הרלב"ד בשיתוף איגוד המוסכים מזמין את הנהגים לבדיקת מערכות הביטחות ברכב לפני עונת הגשמים באחד מהמוסכים המורשים בבת ים, חולון, ראשון לציון, רחובות,יבנה וגדרה .

בימים אלה מתקיימות בדיקות בטיחות במגוון מוסכים ברחבי הארץ, לבדיקת מערכות הרכב ובהן בלמים, צמיגים, אורות, מגבים והיגוי. הרלב"ד, בשיתוף איגוד המוסכים, מזמין אתכם להיכנס לאתר איגוד המוסכים בכתובת iga.org.il, ולתאם בדיקת בטיחות במוסך הקרוב אליכם.

המבצע יימשך מה-1.11.2023 ועד 1.3.2024, במהלכו ניתן לבצע את הבדיקה ללא תשלום. האחריות לביצוע הבדיקה היא של הנהגים בכלי הרכב הפרטיים, כאשר רכב שעבר את הבדיקה, יקבל את תווית התקינות הרשמית של המבצע – המעידה על תקינותו של הרכב ומהווה אסמכתא לביצועה.
השנה, צירף איגוד המוסכים לזכאות הבדיקה גם את בעלי האופנועים והקטנועים.

את רשימת המוסכים המשתתפים במבצע ופרטים נוספים, ניתן למצוא באתר איגוד המוסכים.

בבדיקת הכנה לחורף נבדקות מערכות הרכב החיוניות לבטיחות בכל ימות השנה, ובמיוחד בחורף, בהן:

 • צמיגים (כולל החלופי) – מצבם (האם אינם יבשים), שלמותם, עומק תעלות הניקוז בהם (החריצים) ולחץ ניפוח האוויר.
 • בלמים – תקינותם ויעילות הבלימה שלהם.
 • מערכת היגוי – תקינותה, כולל מצב חיבורי ההגה.
 • אורות – פעולתם וכיוון הפנסים הקדמיים.
 • מגבים – תקינות פעולתם ומצב להבי הגומי.


לאתר איגוד המוסכים
התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  למה לא מצוין באיזה מוסכים אפשר לבדוק את הרכב?
  הגב 01.10.23 12:47
 • אורח
  איפה הרשימת מוסכים?
  הגב 01.10.23 15:21
 • אורח
  בבקשה לפרסם את שם המוסכים המשתתפים במבצע. תודה
  הגב 01.10.23 19:54
 • אורח
  כתבו לכם כמה פעמים להיכנס לאתר איגוד המוסכים ולראות את המוסכים, זה מודגש בכחול. זה הקישור: http://iga.org.il
  הגב 01.10.23 21:33
 • אורח
  Iga.org.il זה הקישור
  הגב 01.10.23 21:40
 • אורח

היום 1.10 יחל פסטיבל צלילי ילדות בתיאטרון חולון הכולל הופעות מחול, מוזיקה והצגות תיאטרון לכל המשפחה. כרטיסים בעלות 60-110 ש"ח בלינק המצורף.

הפסטיבל כולל אירועים ללא תשלום.

לימור עידן | | תגובות: 0


פסטיבל צלילי ילדות - מאירועי חול המועד סוכות הבולטים לילדים ולכל המשפחה, המזוהה עם איכות אומנותית גבוהה ומתמקד במופעי מוסיקה מחול ותיאטרון לילדים ולכל המשפחה, יתקיים החל מהיום 1.10 ועד יום שלישי 3.10 בתיאטרון חולון

מוזמנים לרכוש כרטיסים באתר הפסטיבל

הפסטיבל כולל אירועים ללא תשלום.
מחירי כרטיסים למופעים בתשלום : מ-60 עד 110 ש"ח
.

להלן המופעים

העולם שמח

מסע מוסיקלי בין שירי להקת כוורת וחבריה.

1.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | לגילי 4 ומעלה

איך מציירים איש

משירי יהונתן גפן, עם חנן יובל ודביר בנדק.

2.10 | אולם 2 | שעה 17:30 | גילי 10-5

אלה והירח

שירה כרמל שרה ומספרת אלה פיצג'רלד.

3.10 | אולם 2 | שעה 17:30 | לכל המשפחה

מלכת הבלגן

מופע שנוצר ליד הפסנתר, בגינה הציבורית, ממפגש של גיא לוי ויערה שחורי, שפעם היו שכנים בבניין קטן, ואחר כך כבר קמה להקה שלמה.

1.10 אולם 2 | 17:30 | גילי 7-3

סעודה אצל המלכה

הילה פלשקס בהצגת יחיד עם בובות וחפצים, בליווי סדנה.

1.10 | אולם 3 | משעה 17:30 | גילי 8-3

ברוך הבא!

ערב רב תרבותי - מופע מוסיקלי סובב עולם לכל המשפחה.

2.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | לגילי 6 ומעלה

מיקה פיקה בום

שירי ילדות אהובים מכל הזמנים.

2.10 | אולם 3 | שעה 17:30 | גילי 6-3

פטר והזאב

תיאטרון אורנה פורת, בשיתוף להקת המחול פרסקו.

3.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | גילי 9-4

הבטחתם יונה

מופע פרפורמנס, לכל המשפחה.

3.10 | אולם 3 | שעה 17:30 | גילי 6-3

ילדיסקו: הפנינג חוץ

במהלך הפסטיבל, תתקיים בכל יום מסיבת ריקודים לכל המשפחה, ברחבת התיאטרון. הכניסה ללא תשלום.

טלפון: 03-5023001
תיאטרון חולון, שדרות קוגל 11, חולון.
חנייה ללא תשלום לאורחי הפסטיבל.
הגעה: חפשו את חניון צפרירים ב-WAZEהפסטיבל נתמך על ידי עיריית חולון ומשרד התרבות והספורט.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בדיחות וסרטונים מצחיקים לשבת

מערכת האתר | | תגובות: 2

אחד חושד שאשתו בוגדת בו. אז כשהיא יוצאת בערב מהבית, הוא ממהר לקפוץ למונית ומורה לנהג לעקוב אחריה. כעבור מספר דקות יורדת האשה מרכבה ונכנסת למכון ליווי!
"אני לא מאמין שאשתי עובדת פה!", ממלמל האיש בהלם, ואז פונה לנהג: "רוצה להרוויח 500 שקל? לך כנס עכשיו למכון ליווי, תפוס את אשתי, תביא אותה למונית וקח אותנו הביתה".
הנהג מסכים, נכנס למכון וכעבור שתי דקות יוצא תוך שהוא אוחז בכוח בשיערה של אשה שמקללת אותו ומנסה להשתחרר. הוא פותח את דלת המונית, זורק אותה בפנים ואומר לבעל: "תחזיק אותה!"
האיש מביט באשה וצועק לנהג: "זו לא אשתי!!!"
"אני יודע", משיב הנהג בעצבים. "זו אשתי! עכשיו אני הולך להביא את אשתך
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ♥ :)) ♥
  הגב 30.09.23 10:07
 • אורח
  ❤️😂
  הגב 30.09.23 10:24
 • אורח

ספיישל סרטי מפלצות לכל המשפחה יחל להציג בסינמטק הילדים בחולון במהלך חודש אוקטובר, בין הסרטים שיוקרנו ניתן יהיה לצפות ב"פארק היורה", "מפלצות בע"מ", "קסם של מפלצת" ועוד.

ניתן לרכוש כרטיסים באתר סינמטק הילדים: https://kids-cinema.org.il/

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט : יח"צ


ספיישל סרטי מפלצות בסינמטק הילדים חולון

סינמטק הילדים במדיטק חולון, בית הקולנוע היחיד מסוגו בארץ, חוגג את הרוח החדשה שהביאה איתה השנה החדשה

עם ספיישל מפלצות מיוחד לילדים ולכל המשפחה במהלך חודש אוקטובר.

בין הסרטים האייקונים לצד הנוסטלגיים שיוקרנו בסינמטק: "תופסת מפלצות", "פארק היורה", "קסם של מפלצת" ו"מפלצות בע"מ"

במהלך חודש אוקטובר יוקרנו בסינמטק הילדים סרטים אהובים, מצחיקים ומרגשים, שבמרכזם המפלצות המוכרות, האהובות והאייקוניות של עולם הקולנוע. מהדינוזאורים של "פארק היורה" ועד צמד החברים האהובים מייק וסאלי מ"מפלצות בע"מ".

סרטי המפלצות יוקרנו בסינמטק הילדים חולון במסגרת ספיישל מפלצות

החל מה-1.10 ועד ה-31.10

בין הסרטים שיוקרנו במסגרת ספיישל מפלצות:"תופסת מפלצות", מסע הרפתקאות בחיפוש אחר מפלצת
"פארק היורה", סרטו הקלאסי של סטיבן שפילברג שחוגג יום הולדת 30

"קסם של מפלצת", הרפתקה חדשה חוצת יבשות והרים

והסרט האייקוני "מפלצות בע"מ", שובר הקופות של אולפני פיקסאר

תופסת מפלצות – בדיבוב לעברית (לגילי 6+)מסע הרפתקאות מלהיב לכל המשפחה אי שם בהרי ההימאליה בחיפוש אחר מפלצת.

קוויבק, 1955. נלי, בלשית מתחילה, וסיימון, מדען חוקר, נפגשים באופן לא צפוי ויוצאים למסע מאתגר בהרי ההימלאיה כדי להוכיח את קיומה של מפלצת שלג האגדית. יחד עם טנזינג, המדריך המקומי הצעיר, ויסמין, ציפור פטפטנית, הגיבורים האמיצים מתמודדים פנים מול פנים עם סכנות והרפתקאות מסמרות שיער.

יום א', 1.10, בשעה 17:00

יום ה', 12.10, בשעה 17:00

יום שבת, 21.10, בשעה 11:00 - מפגש מהסרטים עם עדי ארד, שחקנית ומדבבת בסרט + הקרנה

קסם של מפלצת - בדיבוב לעברית (לגילי 5+)

הרפתקה חדשה חוצת יבשות והרים.

הרפתקה חדשה חוצת יבשות והרים. כאשר הנערה לי מגלה גור ייטי בגג ביתה בשנגחאי, היא וחבריה, ג'ין ופנג, יוצאים למסע בלתי אפשרי כדי להחזיר אותו הביתה, למשפחתו. בדרך הם מגלים את יכולותיו הקסומות של חברם החדש ואת כוחה של חברות ויכולותיהם שלהם עצמם.

יום ב', 2.10, בשעה 17:00

יום ו', 13.10, בשעה 14:00

פארק היורה (לגילי 10+)

אחד הסרטים המוערכים והאהובים של הבמאי סטיבן שפילברג. שפתח את הדלת לשימוש באפקטים מיוחדים בעזרת אנימציה ממוחשבת ושמציין 30 שנה ליציאתו. במפגש עם הקומיקאי טל מיכלס שהוא גם חובב מפלצות גדול. הילדים ילמדו על ההיסטוריה של המפלצות בקולנוע, מהמפלצות הראשונות, דרך קינג קונג, דרקונים ויצורים מפחידים, וגם, מפלצות שרק רוצות לעשות טוב.

פארק היורה מספר את סיפורו של ג'ון האמונד, מיליונר מזדקן, שיש לו רעיון מטורף: לפתוח פארק שעשועים שבו האטרקציה המרכזית היא דינוזאורים חיים, אמיתיים, לא בובות המופעלות מרחוק לפני פתיחת הפארק לקהל הרחב מזמין האמונד קבוצת חוקרים נודעים להתרשם מהפארק. כבר במהלך סיור ההתרשמות הראשוני, משתבשות כל התוכנית. העניינים (והחיות) יוצאים משליטה והביקור בפארק הופך למסע הישרדות מדהים ומותח תוך התמודדות מול יצורים קדמוניים שחזרו – ובגדול.

יום שבת, 14.10, בשעה 16:30

מפלצות בע"מ – בדיבוב לעברית (לגילי 6+)

שובר הקופות המפלצתי (אך החמוד) של אולפני פיקסאר.

סאלי, המפלצת הכי "מפחידה", ועוזרו הנלהב מייק, עובדים במפעל "מפלצות בע"מ", בית החרושת הגדול ביותר לייצור צרחות, בעיקר אצל ילדים. המפלצות מאמינות כי הילדים הם מסוכנים ולכן הן "יוצאות מדעתן" כאשר ילדה קטנה נודדת לתוך עולמם. סאלי ומייק עושים כמיטב יכולתם להחזיר את הילדה הביתה, אבל הם ניצבים בפני כמה קנוניות מפלצתיות וכמה הרפתקאות בדרך.

יום ה', 26.10, בשעה 17:00

יום ג', 31.10, בשעה 17:00

מחיר כרטיס לסרט 28 ₪

מפגש מהסרטים כולל סרט 40 ₪ לילד 38 ₪ למלווה

מחיר פופקורן 10 ₪

ניתן לרכוש כרטיסים באתר סינמטק הילדים: https://kids-cinema.org.il/

ובשירות הלקוחות: 03-5021552 או 1800-20-29-30

אודות מדיטק חולון :

המדיטק הנו מתחם תרבות יוצר, חדשני ורב תחומי המקיים פעילויות תרבות מגוונות בכל תחומי האמנויות. במתחם פועלים שבעה גופי תרבות, המאפשרים פעילות בין תחומית ורב תחומית: מוזיאון העיצוב חולון – המוזיאון שהוקם ב-2010 הינו הראשון בתחומו בישראל ומהווה מוקד פעילות בינלאומי ומוביל לחדשנות מוזיאלית בעולם העיצוב, תיאטרון המדיטק - תיאטרון רפרטוארי לילדים ולנוער המוביל בשורת הפקות איכות וזוכה 60 פרסי הבמה להצגות ילדים ונוער, סינמטק חולון וסינמטק הילדים – סינמטק עם היצע רחב ומגוון של פעילות קולנועית לילדים ולמבוגרים, הספרייה המרכזית – אחת הספריות הגדולות ביותר בישראל הכוללת מחלקות עיון למבוגרים ולילדים, מחלקת השאלה, מחלקה מוסיקלית וכן מחלקת תוכן מיוחדת - "תרבות ודעת" המציעה מגוון קורסים וסדנאות בתחומי האמנות, הספרות, הקולנוע, הפילוסופיה ועוד וכן מגוון סדנאות כתיבה, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס – מוזיאון ראשון מסוגו וייחודי בארץ עם סביבה חווייתית המאפשרת היכרות והתנסות עם תחומי הקריקטורה, הקומיקס והאנימציה, המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית – פעילויות המרכז מתמקדות בחמישה תחומים עיקריים: תצוגות לציבור הרחב, ארכיון הווידיאו, תוכנית אמן אורח, פרסומים וחינוך.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

שי"ל חולון ציין עשור לפעילותו באירוע הוקרה עבור מתנדבי השירות

מתנדבי שי"ל בחולון מסייעים לתושבי העיר, ללא תשלום, במתן מידע, הכוונה ומיצוי זכויות במגוון תחומים, כגון: דיור, עבודה, ביטוח לאומי, בריאות, רווחה, משפחה, השכלה גבוהה, משרדי ממשלה ורשויות, צרכנות, כלכלה, בנקאות ועוד

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: עיריית חולוןשי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) חולון ציין אמש עשור לפעילותו באירוע הוקרה מרגש למתנדבי השירות. באירוע השתתפו מנהלת שי"ל הארצי ממשרד הרווחה והביטחון החברתי - אסתי סיני, ראש מינהל הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית חולון - איריס צור, ראש צוות עבודה קהילתית והתנדבות בעירייה - מרב טוויג, מנהלת שי"ל חולון - עדנה יהלום-ארצי ובכירים נוספים.

מתנדבי השירות קיבלו תעודות הוקרה על פועלם וכן, הוענק להם הספר "שי"לנו", שסוקר את סיפורי המתנדבים ומלוּוה בצילומים רבים מהפעילות. באי האירוע גם נהנו ממצגת תמונות ומתערוכה שמציגה את פעילות שי"ל מיום הקמתו ועד היום. לסיום, הרימו כל הנוכחים כוסית לשנה טובה ומבורכת ולהמשך עשייה פורייה.

מתנדבי שי"ל בחולון מסייעים לתושבי העיר, ללא תשלום, במתן מידע, הכוונה ומיצוי זכויות במגוון תחומים, כגון: דיור, עבודה, ביטוח לאומי, בריאות, רווחה, משפחה, השכלה גבוהה, משרדי ממשלה ורשויות, צרכנות, כלכלה, בנקאות ועוד. המרכז פועל בשכונת נווה ארזים והשנה נפתחה שלוחה שלו במרכז הקהילתי נאות רחל. כמו כן, החלה לפעול השנה בבית העולה שלוחת "שי"ל לעולה", שמעניקה שירות לעולים בשפות שונות. מדי שנה מטפלים מתנדבי השירות בכ-2,000 פניות, כאשר כשליש מהפניות עוסקות בנושאי עבודה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

אור ירוק: חולון נמצאת בין עשרת הערים בהן מספר האזרחים הוותיקים ,אשר נפגעו בעשור האחרון מתאונות דרכים, הוא מהגבוהים ביותר, עם 22 הרוגים ו766 פצועים

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק:"בשנים האחרונות אנו עדים לעליה במספר האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים וזה מחייב את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפעול על מנת לשמור על ההורים של כולנו. אנשים מבוגרים מפחדים לצאת מהבית. את המציאות הזאת חייבים לשנות באמצעות שיפור התשתיות בסביבת ריכוז גבוהה של אזרחים ותיקים - בתי אבות, מרכזי יום לקשיש ומרפאות

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: אור ירוקב-18 בספטמבר 2023, נהרג הולך רגל בן 75 מפגיעת אוטובוס ברחוב בלפור בבת ים. הולך הרגל שסבל מחבלת ראש פונה לבית החולים, אולם תוך זמן קצר נקבע מותו.

מתחילת שנת 2023 נהרגו 61 אזרחים ותיקים (65+) בתאונות דרכים -22% מכלל ההרוגים בתאונות דרכים השנה וכפול מחלקם באוכלוסייה. בעשר השנים האחרונות (2022-2013) נהרגו 768 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים, 77 הרוגים מדי שנה בממוצע, כך עולה מנתוני עמותת 'אור ירוק' המבוססים על נתוני הלמ"ס. הנתונים מתפרסים לרגל יום הזקנה הבין לאומי שחל ב-1 באוקטובר. מטרת המועד הוא להעלאת המודעות הציבורית בנושאים המשפיעים על אזרחים ותיקים ולהביע הערכה לתרומתם של אנשים מבוגרים לחברה.


62% מההרוגים - בתחום העירוני

עוד עולה מהנתונים כי 48 אזרחים ותיקים נהרגים מדי שנה בממוצע בתחום העירוני -62% מהאזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים בעשור החולף (2022-2013).

בשנת 2022 נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים 1,444 אזרחים ותיקים בני 65 ומעלה. מתוך האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני 47 נהרגו ו-350 נפגעו קשה.

תל אביב-יפו בראש

מבט על רשימת הערים שבהן נפגעים הכי הרבה אזרחים ותיקים בתאונות דרכים חושף כי בתל אביב-יפו נפגעו הכי הרבה אזרחים וותיקים בעשור החולף ( 2,234 נפגעים), גבוה יותר מאשר בירושלים (1,145 נפגעים) שניצבת במקום השני. השלישית במספר הנפגעים הגבוה היא חיפה שבתחומיה נפגעו 1,125 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים.

בחולון: בעשור האחרון (2022-2013) נפגעו בתאונות דרכים 766 אזרחים ותיקים (65+), מתוכם 22 נהרגו ו-119 נפגעו קשה. בשנת 2022 נפגעו בעיר 75 אזרחים ותיקים, מהם שניים נהרגו ו-19 נפגעו קשה.


האזרחים הוותיקים הם אוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונות דרכים. פגיעת רכב, ולו הקלה ביותר, באדם מבוגר עלולה להיות קטלנית עבורו, להבדיל מפגיעה דומה באיש צעיר, שביכולתו להתאושש ולהחלים. ככל שהגיל מתקדם, כך נסוגות המיומנויות הפיזיות והקוגניטיביות, צפיפות העצם יורדת והיא נשברת ביתר קלות, הראייה והשמיעה נפגעות וקשה יותר להיזהר מפני סכנות, זמני התגובה מתארכים, כוח השרירים נחלש וחלוקת הקשב נעשית קשה.

המציאות מחייבת את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ואת הרשויות העירוניות למצוא פתרונות יעילים להפחתת ההיפגעות בקרב הקשישים. יש להתאים את תשתיות הדרך לנוכחותם של האזרחים הוותיקים, תוך התחשבות בצרכיהם הייחודיים. במספר פעולות פשוטות ניתן להציל חיים רבים:

· ריסון מהירות נסיעת כלי הרכב באזורים בהם יש ריכוז גבוה של אזרחים ותיקים, באמצעות התקנת פסי האטה שמפחיתים את תאונות הדרכים ב-40% במקומות שבהם הם מוצבים.

· הארכת משך האור הירוק ברמזור באזורים בהם ישנו מספר רב של אזרחים ותיקים, יש להאריך את משך מופע האור הירוק ברמזור, כדי לאפשר להם לחצות את הכביש בבטחה ובנחת.

· טיפול במפגעי בטיחות כגון בורות פעורים במדרכות, הנמכת מדרכות בירידה למעברי חציה, שיפור הנראות על ידי סימון מובלט של מעברי החציה וכד'.


עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק:

"בשנים האחרונות אנו עדים לעליה במספר האזרחים הוותיקים שנהרגו בתאונות דרכים וזה מחייב את משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לפעול על מנת לשמור על ההורים של כולנו. אנשים מבוגרים מפחדים לצאת מהבית. את המציאות הזאת חייבים לשנות באמצעות שיפור התשתיות בסביבת ריכוז גבוהה של אזרחים ותיקים - בתי אבות, מרכזי יום לקשיש ומרפאות. האחריות היא משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות. יישום תכנית כוללת של שיפור תשתיות בכל ערים והישובים יוביל לצמצום היפגעותם הגבוהה של אזרחים וותיקים ויציל חיים".
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פסטיבל צלילי ילדות יחל להציג בתיאטרון חולון החל מיום ראשון ועד שלישי (1-3.10) עם מופעי מוסיקה,מחול ותיאטרון לילדים ולכל המשפחה. מידע על כל המוםעים ולינק לרכישת כרטיסים מצורף

הפסטיבל כולל אירועים ללא תשלום.

לימור עידן | | תגובות: 0פסטיבל צלילי ילדות - מאירועי חול המועד סוכות הבולטים לילדים ולכל המשפחה, המזוהה עם איכות אומנותית גבוהה ומתמקד במופעי מוסיקה מחול ותיאטרון לילדים ולכל המשפחה, יתקיים השנה בתאריכים 3-1 באוקטובר, בתיאטרון חולון

מוזמנים לרכוש כרטיסים באתר הפסטיבל

הפסטיבל כולל אירועים ללא תשלום.
מחירי כרטיסים למופעים בתשלום : מ-60 עד 110 ש"ח
.

המופעים

העולם שמח

מסע מוסיקלי בין שירי להקת כוורת וחבריה.

1.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | לגילי 4 ומעלה

איך מציירים איש

משירי יהונתן גפן, עם חנן יובל ודביר בנדק.

2.10 | אולם 2 | שעה 17:30 | גילי 10-5

אלה והירח

שירה כרמל שרה ומספרת אלה פיצג'רלד.

3.10 | אולם 2 | שעה 17:30 | לכל המשפחה

מלכת הבלגן

מופע שנוצר ליד הפסנתר, בגינה הציבורית, ממפגש של גיא לוי ויערה שחורי, שפעם היו שכנים בבניין קטן, ואחר כך כבר קמה להקה שלמה.

1.10 אולם 2 | 17:30 | גילי 7-3

סעודה אצל המלכה

הילה פלשקס בהצגת יחיד עם בובות וחפצים, בליווי סדנה.

1.10 | אולם 3 | משעה 17:30 | גילי 8-3

ברוך הבא!

ערב רב תרבותי - מופע מוסיקלי סובב עולם לכל המשפחה.

2.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | לגילי 6 ומעלה

מיקה פיקה בום

שירי ילדות אהובים מכל הזמנים.

2.10 | אולם 3 | שעה 17:30 | גילי 6-3

פטר והזאב

תיאטרון אורנה פורת, בשיתוף להקת המחול פרסקו.

3.10 | אולם 1 | שעה 17:00 | גילי 9-4

הבטחתם יונה

מופע פרפורמנס, לכל המשפחה.

3.10 | אולם 3 | שעה 17:30 | גילי 6-3

ילדיסקו: הפנינג חוץ

במהלך הפסטיבל, תתקיים בכל יום מסיבת ריקודים לכל המשפחה, ברחבת התיאטרון. הכניסה ללא תשלום.

טלפון: 03-5023001
תיאטרון חולון, שדרות קוגל 11, חולון.
חנייה ללא תשלום לאורחי הפסטיבל.
הגעה: חפשו את חניון צפרירים ב-WAZEהפסטיבל נתמך על ידי עיריית חולון ומשרד התרבות והספורט.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

המתעמלת ליאן רונה ממועדון עירוני חולון יצאה הבוקר לאליפות המועדונים ביפן!

קרדיט:איגוד ההתעמלות ישראל

לימור עידן | | תגובות: 1
קרדיט:איגוד ההתעמלות ישראל


ליאן רונה ממועדון עירוני חולון יצאה לאליפות המועדונים ביפן יחד עם המתעמלות אלונה הלל ממכבי ת"א ודניאלה מוניץ ממכבי פתח תקווה.

יחד עם המתעמלות יצאו גם ראשי המשלחת נטשה אסמולוב, המאמנות ג'ניה מורגובסקי ואידה מיירין והשופטת רגינה דוידוב.


התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  באיזה ספורט?
  הגב 29.09.23 14:03
 • אורח

פורום חולון

הפורום נועד לאפשר לתושבי חולון להביע עצמם בכל תחום באופן אנונימי או גלוי. וכן להעלות אייטמים קצרצרים של המערכת.

אורח

אורח
30.09.23 08:32
לאזרחים ותיקים ולא רק - מוממלצים שעורי צ'י קונג, רצוי באוויר החופשי. בגבעתיים יש שעורי צ'י קונג חינם למבוגרים.
אורח
29.09.23 15:58
מתי נוכל לישון ללא רעש מטוסים שממריאים בשעות עוצר הלילה?
אורח
25.09.23 15:32
איך אפשר לדעת האם אני זכאי לתלושי מזון
אורח
22.06.23 16:27
למה אין עצים בחולון? השמש כאן חזקה ביותרלא ניתן להשתמש הפארקים החדשים שבונים במהלך היום בגלל השמש הקופות כל ראינו. עירייה נכבדה עוד לא שמעתם כל קיומם של עצים שנותנים צל ענק? כמו עץ הצאלון איפה ההתחשבות וההגיון? ברח לכם ההיגיון?
אורח
11.09.23 10:26
צודק בהחלט
אורח
18.09.23 23:51
עצים נותנים צל .ולא רק צל , הם גם נותנים חמצן.חבל שלא לומדים זה בבוטניקה בבית הספר.
אורח
22.06.23 16:25
בחולון בונים בניינים. לא שותלים ולא נוטעים עצים. זה לא בלקסיקון של העירייה בחולון בונים פארקים אבל שוכחים שהפרק חייב לכלול עצים שעושים צל גדול. בחולון אין בכלל עצים. העירייה עוד לא שמים מקיומם של עצים שנותנים צל. בושה
אורח
04.09.23 23:10
תבוא לראות בקרית בן גוריון כמה עצים יש מספיק להכפיש.קרית בן גוריון מלאה עצים גנים וצל
אורח
20.06.23 22:15
ברחוב לבון 10 ,בונים תמא ,בעקבות התמא הרסו לנו את המרפסות על מנת לבנות חדשות במסגרת תמא ,אנו רוצים לשבת בשדרה ויש רק ספסל אחד ,אשמח עם תוסיפו עוד ספסל לנחויות המבוגרים קשה לנו בימים האלה ללא מרפסת ,אם אפשר להוסיף ספסל אודה לכם מאוד .
אורח
22.05.23 10:56
ברחוב הארונוביץ מס 89 עד 81 סללו ובנו מדרכות חדשות ומסלולי אופניים ומתחמי צמחייה יפה, והדיירים מחנים את הרכבים שלהם במשך כל היום על המדרכות וחוסמים מעבר בטוח להולכי הרגל, ועומדים גם על אזורי הצמחייה והורסים את הצמחייה והצנרת שעשו שם, והעירייה לא אוכפת את זה.
אורח
22.05.23 10:59
אין עם מי לדבר
אורח
20.06.23 22:10
צודק בהחלט
אורח
16.05.23 16:21
רשום


פסטיבל תוצרת הארץ יתקיים במהלך חול המועד סוכות (3-4.10) בבית הספר החקלאי מקווה ישראל בחולון, במהלכו יתקיימו תערוכות של כלים חקלאיים, סיורים מודרכים, הפעלות לילדים ועוד פעילויות לכל המשפחה והכל ללא עלות!

כל הפעילויות, כולל הסדנאות, בחינם

לימור עידן | | תגובות: 0


פסטיבל תוצרת הארץ יתקיים במהלך חול המועד סוכות 3-4.10 במקווה ישראל בחולון

במהלך ימי הפסטיבל ניתן יהיה להגיע ולהשתתף במבחר רחב של פעילויות לכל המשפחה, מתחם ילדים עם הפעלות והצגות ילדים, תערוכת כלים חקלאיים, אומני רחוב ולהטוטנים, סיורים מודרכים שיתקיימו מידי חצי שעה.

הפעילויות יתקיימו בימים שלישי ורביעי בין השעות 10:00-17:00

הכניסה חופשית לקהל הרחב!!!
כל הפעילויות, כולל הסדנאות, בחינם

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור הנעדר שמואל איזיק שאיר, בן 23, מחולון שיצא מביתו בתאריך 26/9/23 ונעלמו עקבותיו

| | תגובות: 0


משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור הנעדר שמואל איזיק שאיר, בן 23, מרחוב השופטים בחולון. שאיר יצא מביתו בתאריך 26/9/23 ומאז נעלמו עקבותיו. תיאורו: גובה 1.70, מבנה גוף בינוני, שיער שחור מתולתל, עיניים חומות בהירות. לבש מכנס שחור וחולצה שחורה. קעקוע של כנפיים על הצוואר וקעקועים על הידיים. כל היודע דבר על מקום המצאותו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת משטרת חולון בטלפון: 03-5027911.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

עיריית חולון מובילה במדד השקיפות הבוחן מי מהרשויות מפרסמת את מלוא הפרוטוקולים מישיבות המועצה, פרוטוקולים של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ופרוטוקולים של ועדת המכרזים. המחקר שנעשה בין 255 רשויות שם את חולון בין 12 הרשויות שמובילות במדד.

פקודת העיריות ופקודת המועצות המקומיות, שעל פיהן פועלות הרשויות המקומיות, מחייבות את המועצות של הרשויות המקומיות לקיים דיון לפחות פעם אחת בחודש (ישיבה שמן המניין) ולפרסם את עיקרי הדיון וההחלטות של כל ישיבה כולל תמליל או הקלטה שלה. למרות שהפקודות לא מחייבות לפרסם את הפרוטוקולים של ועדות המועצה, עיריית חולון בוחרת לפרסמן ועל כך קיבלה, כאמור, את מלוא הנקודות במחקר

לימור עידן | | תגובות: 1חקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה: עיריית חולון מובילה במדד השקיפות רק 12 רשויות מתוך 255 שנבדקו קיבלו את מלוא הציון במדד.

המכון הישראלי לדמוקרטיה ערך מחקר, שבדק את מדד השקיפות ב-255 רשויות מקומיות בישראל, שבו 12 רשויות מקומיות בלבד קיבלו את מלוא הניקוד במדדים שנבדקו, ביניהן עיריית חולון.

המחקר, שנערך ע"י ד"ר אריאל פינקלשטיין ויובל יעקוב ברטוב מהמכון הישראלי לדמוקרטיה במאי 2023, בדק מי מהרשויות מפרסמות את הפרוטוקולים של ישיבות מועצת העיר, הקלטות של ישיבות המועצה, פרוטוקולים של ועדת המכרזים, ועדת התמיכות וועדת איכות הסביבה וכן את הפרוטוקולים של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

12 העיריות שקיבלו את מלוא הניקוד (ציון 6 מתוך 6) הינן: חולון, אור יהודה, גבעת שמואל, ירושלים, עפולה, רמלה, גבעתיים, נס ציונה, מגדל העמק, הוד השרון, הרצליה וכפר סבא.

ציון של 5 מתוך 6 קיבלו 20 עיריות נוספות, ביניהן תל אביב וחיפה, אשר לא פרסמו את הפרוטוקולים של ועדת התמיכות.

פקודת העיריות ופקודת המועצות המקומיות, שעל פיהן פועלות הרשויות המקומיות, מחייבות את המועצות של הרשויות המקומיות לקיים דיון לפחות פעם אחת בחודש (ישיבה שמן המניין) ולפרסם את עיקרי הדיון וההחלטות של כל ישיבה כולל תמליל או הקלטה שלה.

למרות שהפקודות לא מחייבות לפרסם את הפרוטוקולים של ועדות המועצה, עיריית חולון בוחרת לפרסמן ועל כך קיבלה, כאמור, את מלוא הנקודות במחקר
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  האם יטפלו גם במטוסים הממריאים בשעות האסורות בלילה? שלא לדבר על הרעש במשך אחר הצהריים בעיקר
  הגב 29.09.23 15:53
 • אורח

בני הנוער, חברי נבחרת הרובוטיקה מגימנסיה קציר בחולון ,יזמו הפנינג חגיגי ודוכני מכירה, בשיתוף עם מיזם "שיחקת אותה" ,במהלכו גויסו תרומות שיועברו למשפחות מעוטות יכולת לקראת החג.

"שיחקת אותה"- חנות משחקים חברתית. בני הנוער אספו משחקים וצעצועים משומשים, ולאחר בדיקה מכרו אותם בעלות סמלית.

לימור עידן | | תגובות: 0
קרדיט: עיריית חולון


נבחרת הרובוטיקה "Team Sycamore" מגימנסיה קציר ובני נוער שפעילים במיזם "שיחקת אותה" - יזמו הפנינג חגיגי, במטרה לגייס תרומות למען משפחות מעוטות יכולת לקראת החג.
תלמידי הנבחרת הפעילו ילדים והורים במשחקי רובוטיקה, שתכננו בעצמם, שיתפו בניסויים מדעיים ובפעילויות יצירה.
לצד ההפעלות, התקיים יריד מכירת המשחקים של "שיחקת אותה"- חנות משחקים חברתית. בני הנוער אספו משחקים וצעצועים משומשים, ולאחר בדיקה מכרו אותם בעלות סמלית.


ההכנסות מהמכירות ביריד שימשו לקניית תווי שי, שהועברו למינהל הרווחה וחולקו למשפחות לקראת החג.
חג שמח לכולם וכל הכבוד לבני הנוער המתנדבים!התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

עיריית חולון השלימה את השיפוץ הנרחב בבית העולה ברחוב גאולים לרווחת משתמשי הבית

בית העולה, שמתופעל בידי מחלקת עלייה וקליטה של עיריית חולון, משמש את כלל העולים החדשים בחולון, כאשר גל העלייה מאזורי מלחמת רוסיה-אוקראינה הביא עמו בשנתיים האחרונות עולים חדשים רבים. כך לדוגמה, בשנת 2022 הגיעו 1,318 עולים חדשים לחולון ועד סוף אוגוסט 2023 הגיעו לעיר 556 עולים חדשים נוספים.

לימור עידן | | תגובות: 0
צילום: אשר רוזנשייןהשיפוץ הנרחב שערכה עיריית חולון במבנה בית העולה שברחוב גאולים בעיר, הגיע באחרונה לסיומו, לרווחת משתמשי הבית. מדובר בשיפוץ שארך כשנה ובמסגרתו חודשו ארבע כיתות האולפן ונוספו שלוש כיתות חדשות, חוּדש חדר הפעילות לסדנאות, ובנוסף נבנתה כיתת מחשבים לטובת העולים. בחודשים הקרובים עתיד לקום במקום חדר מורשת להנצחת נספי סודן.

בית העולה, שמתופעל בידי מחלקת עלייה וקליטה של עיריית חולון, משמש את כלל העולים החדשים בחולון, כאשר גל העלייה מאזורי מלחמת רוסיה-אוקראינה הביא עמו בשנתיים האחרונות עולים חדשים רבים. כך לדוגמה, בשנת 2022 הגיעו 1,318 עולים חדשים לחולון ועד סוף אוגוסט 2023 הגיעו לעיר 556 עולים חדשים נוספים. בבית העולה מופעל אולפן עברית על ידי משרד החינוך והסוכנות היהודית, וכמו כן, מוצעות שלל פעילויות, בשיתוף משרד העלייה והקליטה, בהן: סיורים, תגבור בלימודים, פעילויות העשרה, פנאי ותרבות, מפגשי חיבורים ושייכות למסורת ולהווייה הישראלית והיהודית ועוד.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

פעילות חווייתית לכל המשפחה, המדמה קפיצה בזמן בחולות חולון ,תתקיים ביום שני 2.10. יש להרשם מראש בלינק המצ"ב

מיועד למשפחות עם ילדים בגילי 10-4

לימור עידן | | תגובות: 0


פעילות למשפחות בחולון

ביום שני 2.10 בין השעות 16:00-18:00 תתקיים פעילות חווייתית בחולות חולון

משחק משפחתי שעוסק בשמירת הטבע יתקיים ביום שני בחולות בחולון

המשחק יתקיים במסלול טבע המדמה קבוצת מטיילים הקופצת בזמן 10 שנים קדימה

במהלך המשחק עוברים ב4 תחנות ובכל אחת מהם עוצרים ומשחקים משחק אחר.

מיועד למשפחות עם ילדים בגילי 10-4

*מומלץ להצטייד במים, בכובע, במכנסיים ארוכים ובנעליים סגורות.

התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ד"ר אמיר נוטמן, מומחה מונה לסמנכ"ל המרכז הרפואי וולפסון.

ד"ר אמיר נוטמן, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בתל-אביב והוא מומחה ברפואה פנימית, מחלות זיהומיות ומנהל רפואי. בששת השנים האחרונות, ניהל ד"ר נוטמן את היחידה לניטור ומידע במרכז הארצי למניעת זיהומים, משרד הבריאות.

לימור עידן | | תגובות: 2
קרדיט: וולפסון


ד"ר אמיר נוטמן מונה לסמנכ"ל המרכז הרפואי

ד"ר אמיר נוטמן, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בתל-אביב והוא מומחה ברפואה פנימית, מחלות זיהומיות ומנהל רפואי. בששת השנים האחרונות, ניהל ד"ר נוטמן את היחידה לניטור ומידע במרכז הארצי למניעת זיהומים, משרד הבריאות.

ד"ר נוטמן הוא בוגר אוניברסיטת ת"א, שבה למד לימודי רפואה, בריאות הציבור ומינהל מערכות בריאות ואף סיים את שלושת תאריו בהצטיינות. בתפקידיו הקודמים היה רופא בכיר ביחידה לאפידמיולוגיה.

בנוסף לכך, ד"ר נוטמן הוא מרצה בכיר בחוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת ת"א. כמו כן הוא חוקר אפידמיולוגיה של מחלות זיהומיות, בפרט זיהוי ומניעת התפשטות מחוללים עמידים לאנטיביוטיקה.

מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון ד"ר ענת אנגל :

"ד"ר נוטמן, בעל ניסיון עשיר בתחום מניעת הזיהומים והמחלות הזיהומיות מביא עימו יכולות מקצועיות וניהוליות. אני מאחלת לו בהצלחה ובטוחה שהוא יסייע בהמשך קידום החתירה למצוינות במרכז הרפואי וולפסון".

ד"ר נוטמן מסר עם מינויו לתפקיד :

"אני מודה למנהלת המרכז הרפואי על בחירתה בי לתפקיד. נושא איכות ובטיחות הטיפול יקר לליבי לצד קידום מחקר וחדשנות כדרך למצוינות קלינית. בכוונתי להמשיך ולקדם את הנושאים הללו במרכז הרפואי וולפסון שנמצא בתנופה אדירה בשנים האחרונות".
התפרסמו 2 תגובות לכתבה.
 • אורח
  ישר כח! תודה! 🙏🙏🙏
  הגב 27.09.23 15:01
 • אורח
  בהצלחה רבה 🌹
  הגב 27.09.23 17:07
 • אורח

סמל אביב חן מחולון זכה למצטיין רח"ט תומכ"א לכבוד ראש השנה!

כיום משרת כגרפיקאי ונהנה מכל רגע. מספר שזה התפקיד שנועד עבורו ולכן נותן לו את כל כולו. מרגיש שקיבל את ההצטיינות לא רק בזכות החלק המקצועי אלה גם בזכות החלק החברתי.

לימור עידן | | תגובות: 1
קרדיט: דובר צה"לבמסגרת טקס מצטייני רח"ט תומכ"א שהתקיים בשבוע שעבר בבית חיל האוויר בהרצליה. אחד המצטיינים שנבחרו סמל אביב חן בן 20, מחולון.
אביב אוהב לצייר מאז ומתמיד, היה במגמת גרפיקה בתיכון ובתפקידו כיום משמש כגרפיקאי.
בתקופת המלש"ביות אביב סבל מהפרעות אכילה קשות ולכן שבוע לפני שהתגייס קיבל פטור בעקבות שיחה עם הקב"ן. היה לו חשוב להתגייס ולכן לא ויתר ונלחם לבטל את הפטור ולהתגייס כמו שהיה אמור. בסופו של דבר התגייס בדצמבר 21 למחווה אלון לקורס סער. מספר שהקורס היה מעצים והמקום הנכון להיות בו באותה התקופה, עזר לו מאוד להתגבר על ההפרעות שהיו לו. הוא אפילו יצא מהארון בפני כל הטירונים ביום השני של הטירונות, למרות החשש הגדול ואפילו העביר להם שיעור על הומופוביה. אחרי הטירונות שובץ בעתכ"א מילואים כמש"ק דו"חות ולאחר שראו את הכישרון שלו הפכו אותו להיות גרפיקאי, התפקיד שמאוד רצה להיות.
כיום משרת כגרפיקאי ונהנה מכל רגע. מספר שזה התפקיד שנועד עבורו ולכן נותן לו את כל כולו. מרגיש שקיבל את ההצטיינות לא רק בזכות החלק המקצועי אלה גם בזכות החלק החברתי.

חברים אומרים עליו:

"הוא הכתף התומכת שלי פה בענף, בלעדיו השירות שלו לא נראה אותו הדבר".

התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  אביב הזה.. גאווה לכולנו!
  הגב 29.09.23 14:19
 • אורח

החל מהלילה ועד חמישי 26-28.9 יבוצעו שינויים בהסדרי התנועה ברחוב חומה ומגדל בחולון וברחוב הופיין והאיזור , בשל עבודות להקמת הקו הירוק

יצומצמו מעברי הולכות והולכי הרגל באיזור.

לימור עידן | | תגובות: 0


שינויים בהסדרי התנועה עקב העבודות להקמת הקו הירוק בחולון.

רחוב חומה ומגדל והאיזור

בימים שלישי עד חמישי, 28-26 בספטמבר, יבוצעו עבודות תשתית במיקומים הבאים:

 • רחוב שנקר בצמתי הרחובות: ארלוזורוב, חומה ומגדל ושפרינצק.
 • רחוב חומה ומגדל, במקטע שבין הרחובות ביאליק ושנקר.
 • רחוב שנקר, במקטע שבין הרחובות ההסתדרות וחומה ומגדל.

הסדרי תנועה ועבודה

 • העבודות יבוצעו משעה משעה 21:00 עד שעה 5:00 בבוקר למחרת.
 • יבוצעו שינויים במסלולי התחבורה הציבורית. מידע נוסף - במוקד כל-קו 8787 *
 • יצומצמו מעברי הולכות והולכי הרגל באיזור.
 • לנוסעים לכיוון דרום, לא תתאפשר המשך הנסיעה ישר ברחוב שנקר דרך רחוב חומה ומגדל.
 • לנוסעים לכיוון מזרח, רחוב חומה ומגדל ייסגר לתנועת כלי רכב במקטע הנ"ל.
 • לנוסעים לכיוון מערב, רחוב חומה ומגדל ייסגר לתנועת כלי רכב - בקטע שבין הרחובות ביל"ו ושנקר.
 • לבאים מכיוון מערב, לא תתאפשר הפנייה שמאלה מרחוב חומה ומגדל לרחוב שנקר.
 • לבאים מכיוון מזרח, לא יתאפשרו הפניות שמאלה מרחוב ביאליק וימינה מרחוב שפרינצק לרחוב שנקר.
 • משעה 22:00 עד שעה 5:00 בבוקר למחרת:
  • לנוסעים לכיוון מזרח, לא תתאפשר המשך הנסיעה ישר ברחוב ארלוזורוב דרך רחוב שנקר.
  • רחוב שנקר ייסגר לתנועת כלי רכב במקטע הנ"ל.


רחוב שנקר נפתח לצמיתות לתנועת כלי רכב במקטע שבין הרחובות סוקולוב וחומה ומגדל - לשני הכיוונים.

רחוב הופיין והאיזור

בימים שלישי עד חמישי, 28-26 בספטמבר, יבוצעו עבודות תשתית במיקומים הבאים:

 • שדרות מנחם בגין, במקטע שבין הרחובות חיים ברלב ודבורה ברטונוב.
 • רחוב חיים ברלב, במקטע שבין רחוב שדרות מנחם בגין לבין שדרות משה דיין.
 • רחוב אליעזר הופיין, במקטע שבין הרחובות יעקב פיכמן וביאליק.
 • רחוב יעקב פיכמן, במקטע שבין הרחובות צבי תדמור ואליעזר הופיין.
 • רחוב אורנה פורת, במקטע שבין הרחובות ראובן ברקת ואילונה פהר.
 • רחוב קלויזנר, במקטע שבין הרחובות ראובן ברקת והשר משה שפירא.
 • רחוב ראול ולנברג, בקטע שבין הרחובות ראובן ברקת והשר משה שפירא.
 • רחוב נעמי שמר, במקטע שבין רחוב ראובן ברקת לבין כיכר נעמי שמר.

הסדרי תנועה ועבודה

 • העבודות יבוצעו משעה משעה 22:00 עד שעה 5:00 בבוקר למחרת.
 • יבוצעו שינויים במסלולי התחבורה הציבורית. מידע נוסף -במוקד כל-קו 8787*
 • מעברי הולכי הרגל יתאפשרו כרגיל.
 • רחוב יעקב פיכמן ייסגר לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
 • יצומצמו נתיבי הנסיעה ברחובות אורנה פורת, קלויזנר, ראול ולנברג ונעמי שמר - במקטעים הנ"ל.
 • משעה 23:30 עד שעה 5:00 בבוקר למחרת:
  • שדרות מנחם בגין תיסגרנה לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
  • לבאים מכיוון דרום, לא תתאפשר הפנייה ימינה מרחוב ראובן ברקת לרחוב גולדה מאיר.
 • ביום שלישי, 26.9.23:
  • לנוסעים לכיוון מערב, רחוב אליעזר הופיין ייסגר לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
  • לנוסעים לכיוון דרום, רחוב חיים ברלב ייסגר לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
 • ביום רביעי, 27.9.23:
  • לנוסעים לכיוון מזרח, רחוב אליעזר הופיין ייסגר לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
  • לנוסעים לכיוון מזרח, שדרות מנחם בגין ייסגרו לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
 • ביום חמישי, 28.9.23:
  • לנוסעים לכיוון מערב, רחוב אליעזר הופיין ייסגר לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.
  • לנוסעים לכיוון מערב, שדרות מנחם בגין ייסגרו לתנועת כלי רכב, במקטע הנ"ל.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

לאחר המופע של ברונו מארס 4.10 ייצאו רכבות מיוחדות מתחנת ת"א אוניברסיטה לכיוון תחנות הרכבת בחולון, בת ים, ראשון לציון משה דיין, יבנה מערב ומזכרת בתיה

פירוט השעות מצ"ב בכתבה

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


ביום רביעי, 4.10 תתקיים הופעתו של הזמר ברונו מארס בפארק הירקון.

לקראת האירוע, תתוגבר תחנת הרכבת ת"א האוניברסיטה, הסמוכה לפארק הירקון במנהלי משמרות, דיילים, קופאים ומאבטחים לסיוע והכוונה. בסיום האירוע, תתוגבר תנועת הרכבות מתחנת ת"א האוניברסיטה ותופעלנה 26 רכבות למגוון יעדים: 14 רכבות תגבור מיוחדות לצד 12 רכבות סדירות.

רכבות לכיוון חולון, בת ים, ראשון לציון משה דיין ויבנה מערב יצאו בשעות: 23:10, 23:45 וב00:01


רכבת לכיוון מזכרת בתיה תצא בשעה 00:05

לפרטים נוספים

https://www.rail.co.il/?page=bruno-mars-270923
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

ביום חמישי 5.10 בסיום משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לפנאתינייקוס תצא רכבת מחיפה לכיוון תחנות הרכבת בחולון וולפסון, בת ים קוממיות, ראשון לציון משה דיין ויבנה מערב

זמני יציאתן ומסלולן של רכבות התגבור המיוחדות עלול להשתנות בהתאם לביקושים. כמו כן, תופעלנה רכבות מיוחדות נוספות, בהתאם לביקוש.

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


ביום חמישי, 5.10.23, החל מהשעה 22:00, יתקיים משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לפנאתינייקוס באצטדיון סמי עופר בחיפה.

לקראת המשחק, תתוגבר תחנת הרכבת חיפה חוף הכרמל, הממוקמת בקרבת האצטדיון במנהלי משמרות, דיילים, קופאים ומאבטחים לסיוע והכוונה.

בסיום המשחק, תתוגבר תנועת הרכבות מתחנת חיפה חוף הכרמל באופן הבא:

תופעל רכבת מיוחדת (מספר 8191) בשיטת "מלא וסע" שתעצור בתחנות: בנימינה, חדרה מערב, נתניה, בית יהושע, הרצליה, ת"א האוניברסיטה, ת"א סבידור מרכז, ת"א השלום, ת"א ההגנה, נתב"ג, פאתי מודיעין, מודיעין מרכז (תחנה אחרונה).

שעת יציאה משוערת: 00:30.

תופעל רכבת מיוחדת (מספר 8098) בשיטת "מלא וסע" שתעצור בתחנות: חיפה בת גלים, חיפה מרכז השמונה, מרכזית המפרץ, כפר יהושע, מגדל העמק כפר ברוך, עפולה, בית שאן (תחנה אחרונה).

שעת יציאה משוערת: 00:30.


תופעל רכבת מיוחדת (מספר 8699) בשיטת "מלא וסע" שתעצור בתחנות: בנימינה, חדרה מערב, נתניה, בית יהושע, הרצליה, ת"א האוניברסיטה, ת"א סבידור מרכז, ת"א השלום, ת"א ההגנה, חולון וולפסון, בת ים קוממיות, ראשל"צ משה דיין, יבנה מערב, אשדוד עד הלום, אשקלון (תחנה אחרונה).

שעת יציאה משוערת: 00:45.זמני יציאתן ומסלולן של רכבות התגבור המיוחדות עלול להשתנות בהתאם לביקושים. כמו כן, תופעלנה רכבות מיוחדות נוספות, בהתאם לביקוש.לתשומת לבכם, ניתן לרכוש כרטיס משולב חופשי יומי' המאפשר נסיעה הלוך וחזור ומגלם הנחה משמעותית במחיר הנסיעה, לצד חיסכון משמעותי בזמן ההמתנה בתחנה.
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

במסגרת התקדמות עבודות הרשת המטרופולינית בחולון, החל ממחר, חמישי, 28.9, יחולו שינויים במסלולי 9 קווי אוטובוס בעיר - קו 4,5 ,43, ,29,172,171,87,144,406

פירוט השינויים המלא בתוך הכתבה

לימור עידן | | תגובות: 0העבודות לשיפור לשידרוג התנועה והתחבורה בחולון ממשיכות להתקדם. בשל כך, שימו לב כי החל ממחר, יום חמישי, 28.9.23, יחולו שינויים במסלולי קווי האוטובוס הבאים
 • קו 4:
  • מסלול הנסיעה ברחובות דב הוז, אילת וההסתדרות - מבוטל.
  • הקו ימשיך לעבור בשדרות קוגל ורחוב סוקולוב.
 • קו 43:
  • בכיוון הנסיעה לבת ים - מסלול הנסיעה ברחוב הופיין מבוטל.
  • מסלול חלופי: דרך רחוב אילת מצומת ההסתדרות.
  • בכיוון הנסיעה ההפוך: אין שינוי במסלול ובתחנות העצירה.
 • קווים 5, 29:
  • בכיוון הנסיעה לתל אביב - מסלול הנסיעה ברחוב ההסתדרות ושדרות קוגל מבוטל.
  • מסלול חלופי: דרך הרחובות אילת והמעפילים.
  • בכיוון הנסיעה ההפוך: מסלול הנסיעה ברחוב הופיין מבוטל.
  • מסלול חלופי: דרך רחוב אילת מצומת ההסתדרות.
 • קווים 72, 171: בכיוון הנסיעה לדרום/איזור התעשייה - מסלול הנסיעה ברחוב אילת עד לצומת ההסתדרות - מבוטל.
  • מסלול חלופי דרך הרחובות סוקולוב, ויצמן וההסתדרות.
  • בכיוון הנסיעה ההפוך: אין שינוי במסלול ובתחנות העצירה.
 • קו 87:
  • בכיוון הנסיעה לבת ים - מסלול הנסיעה ברחוב הופיין מבוטל.
   מסלול חלופי: דרך רחוב אילת מצומת ההסתדרות.
  • בכיוון הנסיעה ההפוך: אין שינוי במסלול ובתחנות העצירה.
 • קווים 144, 406:
  • מסלול הנסיעה ברחובות ויצמן והופיין - מבוטל.
  • מסלול חלופי: דרך הרחובות אילת וההסתדרות.התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

הפנינג סוכות יתקיים מחר 27.9 במרכז הקהילתי קליין בחולון עם סדנת קישוטי סוכה, הצגת ילדים, סימני החג עם רב חב"ד ועוד, האירוע מתאים לגילאי 3-7

הכניסה חופשית

לימור עידן | | תגובות: 0הפנינג סוכות במרכז קליין בחולון

מחר יום רביעי 27.9 החל מהשעה 17:00 יתקיים הפנינג לכבוד סוכות לכל תושבי חולון

במהלך ההפנינג יהנו הילדים מסדנאות יצירה, סדנת קישוטים לסוכה, הצגת ילדים, סימני החג עם רב חב"ד, סדנת ראפ להורה וילד לגילאי ג'-ו'.

להרשמה

האירוע מתאים לילדים בגילאי 3-7 .

הכניסה חופשית
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

בדיחות וסרטונים! רגע לפני כניסת יום הכיפורים... מעלים חיוך

מערכת האתר | | תגובות: 5איך מתנחמת אישה נשואה פולניה המביטה על עצמה במראה?
"טפו!! מגיע לו!!"


ילד של פרסי שומע דפיקות בדלת
אז הוא אומר לאבא שלו :
אבא רוצים שנתרום למקווה
אז האבא אומר : תביא להם כוסות מים


בעל מרוקאי מגיע הביתה מהעבודה
האישה מקבלת אותו בשמחה ואומרת:
"תראה מוריס קניתי לנו חיית מחמד... נחש."
מוריס מסתכל על הנחש ואומר:
"בבית שלי אף אחד לא יגיד לי שששש..."
מיליארדר אמריקאי היה צריך תרומת דם מסוג נדיר
לאחר חיפושים קדחתניים, ושליחים שהסתובבו בכל העולם, נמצא תימני שהתאים בדיוק!
פנו לתימני ושאלו אותו אם הוא מוכן לתרום דם למיליארדר בתמורה למיליון דולר.
מיד כשהתימני שמע את זה עלה חיוך על פניו, אך הוא התעקש לקבל את הכסף מראש.
המיליארדר, אשר היה מופתע מהדרישה הגיע לתימני ושאל אותו "ממה אתה כל כך מודאג? אתה יכול לסמוך עלי שאת הכסף תקבל!"
התימני השיב מיד ובלי להתבלבל "אני דואג שאם דם תימני יזרום לך בגוף, שקל אני לא אראה ממך"


פולנייה שולחת את בעלה לקנות תפוחי-אדמה כדי שהיא תוכל להכין אוכל לארוחת צהריים.
הבעל יוצא לשוק לקניות, בדרך מקבל התקף-לב. נופל ומת.
חברה מגיעה לפולנייה ושואלת אותה: "שמעתי שבעלך מת בדרך לקנות לך תפוחי-אדמה."
פולנייה: "שלחתי אותו לקנות לי תפוחי-אדמה לארוחת צהריים. נפל ומת"
חברה: "אז מה תעשי עכשיו?"
פולנייה: "אכין אורז."פרסי ותימני הלכו לים והתערבו על 10 שקלים מי נשאר יותר זמן מתחת למים, הודעה נמסרה למשפחות.

שבע פולניות עולות לשמים, פתאום מגיע מלאך ואומר:
"כל מי שהתעללה בבעלה שתבוא אחרי".
שש פולניות מתחילות ללכת אחריו, המלאך מסתובב ורואה את הפולנייה שנשארה במקום ואמר להן:

"תביאו גם את החירשת..."
בעל תימני חוזר הביתה ורואה נרות דולקים בסלון,
הוא אומר לעצמו כל הכבוד לאשתי איך היא אוהבת אותי ,
עולה במדרגות ורואה שביל נרות
ואומר אין אין על אשתי היא לא שוכחת תאריכי יום הולדת.
עולה לחדר שינה רואה מלא נרות ואת אשתו, אז הוא אומר:
אשתי היקרה איך את מפנקת, תודה רבה!
אז היא עונה לו: לא מפנקת ולא כלום, לך תשלם את החשבון החשמל.
מרוקאי עיוור, רוסי צולע ותימני על כיסא גלגלים יושבים ומדברים. פתאום בא מלאך ונוגע במרוקאי ותוך שהוא צועק:"זה נס אני רואה"
ואז נגע גם ברוסי שאומר: "אני הולך אני לא צולע יותר"
וכשבא המלאך לגעת בתימני הוא אומר לו: "אל תגע בי אני מקבל קצבה מביטוח לאומי..."פולניה הולכת לחנות חיות ומבקשת תוכי מדבר. המוכר ממליץ על תוכי שיודע שתי שפות והיא ממהרת לרכוש ומביאה אותו הביתה.
כעבור יומיים חוזרת הפולניה לחנות: "איזה שתי שפות?", אמרה למוכר בזעם, "התוכי הזה לא מדבר בכלל !
לוקח המוכר את התוכי בידיו, וזה מיד פורש כנפיו, מנגב מצחו ולוחש למוכר: "תודה לאל שחזרתי
זאתי, לא נותנת להשחיל מילה!"
נוצרי מוסלמי ומרוקאי נכנסים לירושלים בפעם הראשונה שלשתם הולכים להתפלל באותו המקום, לפתע שומע הנוצרי קול.. אני רוח רפאים בעלת עין אחת ! הוא מפחד, ובורח משם, המוסלמי מתפלל ובעודו מתפלל שומע קול רועם : אני רוח רפאים בעלת עין אחחחת !!! הוא קם תופס תרגליים שלו ובורח כל עוד נפשו בו, המרוקאי מתפלל בינתיים ופתאום הוא שומע קול באמצע התפילה : אני רוח רפאים בעלת עין אחת !!! אז המרוקאי צועק : וואלה אם לא תסתמי תפה אני עוד רגע מוציא לך גם תשניה !!גבר רוסי נכנס בעצבים לבניין העירייה ומתפרץ בכעס ללשכת ראש העיר...
תגיד...אתה מכיר אותי?
כן בטח!! עונה ראש העיר..
ומה תמיד אני שותה??
וודקה...עונה ראש העיר...
ומה אבא שלי שותה??
וודקה...עונה ראש העיר...
ומה הילדים שלי שותים???
וודקה....עונה ראש העיר...
אז......למה חשבון מים 1500 שקל??????????
התפרסמו 5 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מנסגר? לא מתאים לפני כיפור
  הגב 24.09.23 17:07
 • אורח
  אחלה. תמיד לצחוק
  הגב 24.09.23 19:08
 • אורח
  בדיחות ישנות ובנוסף גם חוזרות על עצמן ,הגיע זמן לתת בדיחות טובות יותר,
  הגב 25.09.23 21:46
 • אורח
  תגובתי המותאמת לרמה: גיחי גיחי צחוק של פסיכי.
  הגב 26.09.23 15:00
 • אורח
  וואלה צודק. והבדיחה הכי מצחיקה כאן:(
  27.09.23 10:37
 • אורח

התחזית ליום הכיפורים: מעונן חלקית עד בהיר; הצום יחל ב18:13

הטמפרטורות ינועו בין 21 בלילה ל31 ביום

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 0


היום ראשון 24.9 : מעונן חלקית עד בהיר. תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ, אך הן עדיין יהיו שם מעט גבוהות מהרגיל לעונה. הלילה: מעונן חלקית


יום שני 25.9 מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות.


יום שלישי 26.9 מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות.


הטמפרטורות ינועו בין 21 בלילה ל31 ביום


זמני הצום- ת"א

תחילת הצום 18:16
יציאת הצום: 19:12
התפרסמו 0 תגובות לכתבה.

טיפים ומתכונים איך לעבור את צום יום הכיפורים בשלום... מצורף מתכון לארוחה מפסקת ומתכון לארוחה בצאת הצום

הטיפים והמתכונים הם מאת תמר ידין ,דיאטנית קלינית, יועצת לחברת הרבלייף

מערכת האתר | | תגובות: 3
צילום יחצ חול


כך תעברו את הצום בשלום טיפים מעשיים ומתכונים לארוחה מפסקת וליציאה מהצום מאת:

תמר ידין ,דיאטנית קלינית, יועצת לחברת הרבלייף

צום של יממה הוא פעולה שאינה פשוטה לגוף, אך יכולה להיות בריאה. עם זאת, רצוי להתכונן אליו כראוי ולסיים אותו בצורה טובה, כדי שלא נקשה על הגוף ובאמת נוכל להעביר את צום יום הכיפורים ללא קושי רב.

ההכנה לצום מתחילה בימים שלפניו:

הזינו את הגוף בימים שלפי הצום בכל אבות המזון: מומלץ לאכול תזונה מלאה ברכיבים טבעיים ולא מעובדים. המזונות המומלצים הם: ירקות ופירות העשירים בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ובמינרלים, חלבונים איכותיים, מן החי ומן הצומח, דוגמת עוף ובקר רזה, דגים וביצים, סייטן, טופו, אגוזים ושקדים וכן קטניות וסויה. בנוסף, יש לצרוך פחמימות מלאות, דוגמת דגנים מלאים, אורז מלא, כוסמת, דוחן, תירס, קינואה ובטטה. פחמימות אלו מתפרקות לאט יותר בגוף, גורמות לשחרור אינסולין מווסת יותר ויתרמו לתחושת שובע לאורך זמן. פחמימות אלו ימנעו את אפקט היויו, של רעב בסמוך לסיום הארוחה, בשונה ממאפים, לחם לבן וסוכרים שיקשו מאוד על הצום בכך שישאירו אותנו שבעים לטווח קצר ויעודדו צורך באכילה מיד עם כניסת הצום.


שתו נוזלים לא רק בארוחה המפסקת:

ביום של ערב יום כיפור יש לוודא כי אנו שותים לכל אורך היום נוזלים, כדי להגיע רוויים לצום. אין מדובר רק בכמות נוזלים גדולה בארוחה המפסקת, כי אם לכל אורך היום. העדיפות כמובן למים, שניתן לגוון את טעמם עם נענע, לימון, מלפפון קלוף וכו'.


צמצמו את צריכת הקפאין:

במקביל יש לצמצם את צריכת המשקאות המכילים קפאין, דוגמת: תה, קפה, קולה ומשקאות אנרגיה. הסיבה לכך, נעוצה בעובדה כי אלו משקאות משתנים שגורמים לאבדן נוזלים בגוף- שאנו רוצים להימנע ממנו לקראת הצום.


צמצמו את צריכת הנתרן והתבלינים:

חשוב לצמצם את צריכת הנתרן בימים שקודמים לצום ובוודאי בערב יום הכיפורים. ההמלצה היא לוותר על מאכלים מעובדים, מקופסא (מנה חמה, למשל), אבקות מרק במינון גבוה, רטבים דומיננטיים, חמוצים וכו', ואף להימנע מתבלון יתר במזון. תבלון יתר מגרה את מיצי הקיבה ומעודד רעב וצמא בכך שמגביר את תחושת הצמא. לכן כדאי לא לאכול מתובלן ביומיים שלפני הצום, עד כמה שניתן.


אכלו מתון בארוחה המפסקת:

למרות שהאינסטינקט שלנו יעודד אגירת מזון ממש לפני הצום, אין זו פעולה נכונה. אכילת יתר יכולה להעמיס על הקיבה ולספוח נוזלים לצורך תהליך העיכול הארוך. עדיף לנו להגיע לארוחה אחרי ימים של אכילה טובה ומזינה ולא רעבים, לאכול מתון בזמן הארוחה המפסקת ולשמור את הנוזלים להמשך הצום.


דוגמא לארוחה מפסקת:

מרק צח, פרוסת חלה, מנת עוף ואורז, בתוספת סלט ירוק עם טחינה ועוגה לקינוח, אם רוצים קינוח.


.


מתכון לארוחה המפסקת: מרק עוף עם ירקות. ארוחה מלאה, רווית נוזלים ומזינה.


מצרכים:

עוף שלם, נקי

3 גזרים

2 תפוחי אדמה

חצי כרובית, מפורקת לפלחים

3 קישואים

ראש סלרי

בצל גדול

פטרוזיליה

מלח, פלפל וכורכום


הוראות הכנה:

מכסים את העוף במים בתוך סיר ומרתיחים את המים.

לאחר הרתיחה, הסירו את הקצף והשומן שהצטבר מהעוף.

חתכו את הירקות והוסיפו לסיר, עד לרתיחה. שימו לב, כי הקישואים רכים ויתרככו במהירות בהרתחה, בעוד הגזר יתרכך לאט. לכן חתכו עבה את הקישואים ודק את הגזר.

הוסיפו את הפטרוזיליה לאחר הרתיחה.

הוסיפו מלח, פלפל וכורכום ובשלו עד רתיחה.

לאחר הרתיחה בשלו עם מכסה סגור עוד כשעה שעה וחצי.ארוחה שלאחר הצום:

כפי שישנם מספר כללי אצבע לארוחה המפסקת ולהתנהלות לפני הצום, ישנם כללי אצבע להתנהלות בארוחת שבירת הצום.

הדרגתיות: לאחר צום של יממה שלמה, הגוף יתקשה לעכל מזון כבד מיד. הוא צריך להתרגל מחדש לקבלת מזון והדבר צריך להיעשות בהדרגה וזה בעצם העקרון המנחה בשבירת הצום- מידתיות ואי הכבדה. יתרה מכך, הרי לא נכין מאכלים מורכבים שלוקח שעות להכין כשאנו רק מסיימים צום וחלשים.

שלב ראשון- החזרת הנוזלים: הפעולה הראשונה שלנו צריכה להיות החזרת הנוזלים, בהדרגה. הכוונה לשתיית מים, חליטת צמחים או משקה צונן, באיטיות ובהדרגה. התחילו בכוס מים אחת ולגמו לאט.


שלב שני- החזרת האנרגיה: פחמימות פשוטות. במקביל, ניתן להוסיף מעט פירות, שגם עשירים בנוזלים וגם יספקו סוכרים פשוטים לגוף, שיחזירו לנו אנרגיה זמינה ויאוששו אותנו מהצום. גם אכילת פרוסת עוגה בחושה תוכל לספק לנו אנרגיה זמינה אבל תהיה פחות עשירה בסיבים ובוויטמינים ומינרלים, ולכן פחות עדיפה תזונתית.


שלב שלישי (כרבע שעה לאחר שלב שני) ארוחת סיום הצום. ארוחה זו תהיה מורכבת ממאכלים קלים לעיכול, מזינים ובמנות קטנות: סלטים, מאכלים קלים, מאכלים מבוססי חלבון שייקים למשל או סלט ביצים, שקשוקה, טונה, פחמימות מורכבות, כגון מג'דרה. יש להקפיד כי ארוחה זו לא תהיה כבדה, וכי לא תהיה מורכבת ממאכלים עתירי שומן, או מבשרים שמנים, שיכבידו על הקיבה.


קינוח: ניתן לקנח בפירות, קרטיב וכדומה.

דוגמא לארוחה לאחר הצום: מרק עוף וירקות שנשאר מהארוחה המפסקת, פרוסת חלה מתוקה, סלט ירוק עם טחינה ביתית מלאה, מג'דרה ועוגת דבש לקינוח.מתכון ליציאה מהצום- עוגת דבש:

מצרכים:

ביצה בינונית

100 גר' סוכר לבן (ניתן להחליף בסוכר חום)

100 גר' דבש

30גר' שמן קנולה

כוס קמח לבן

1/2 כפית אבקת אפייה

כפית אבקת סודה לשתייה

כפית קינמון

כף שקדים פרוסים


הוראות הכנה:

חממו תנור ל-180 מעלות ושמנו תבנית אינגליש קייק חד פעמית

ערבבו בקערה היטב ביצים, סוכר ודבש. לאחר ערבוב מלא הוסיפו גם קמח, אבקת אפייה, קינמון ואבקת סודה לשתייה וערבבו היטב.

הניחו את הבלילה בתבנית, פזרו מעל שקדים פרוסים ואפו בתנור למשך 30 דקות, או עד שניתן לנעוץ קיסם במרכז העוגה והוא יצא יבש.

התפרסמו 3 תגובות לכתבה.
 • אורח
  תודה רבה 🙂 חתימה טובה
  הגב 24.09.23 10:46
 • אורח
  ומה עם מתכון למי שלא צם?
  הגב 24.09.23 15:08
 • אורח
  מתכון לעוגת דבש לא טוב.חתימה טובה.
  הגב 25.09.23 20:31
 • אורח

איום השביתה לא הוסר! ארגון המורים העל יסודי הודיע כי אם לא ייחתם הסכם סופי עד חודש דצמבר יוחזרו העיצומים

הואיל וכך, ברצוני להודיעכם שאם לא נגיע להסכם עד 1.12.23, העיצומים אותם נקט ארגון המורים יחודשו. לכן, אני ממליץ לכם שלא להתחייב להוצאות כספיות כלפי מבצעי טיולים למיניהם או יציאות לפולין או הצגות תיאטרון או מסעות ישראל – זאת, בלי להכניס בהסכם סעיף המאפשר דחייה ו/או ביטול ו/או קבלת זיכוי במידה ולא יתאפשר לבצע את הפעילות עקב עיצומי ארגון המורים, נכתב בהודעת ארגון המורים

חנה קקיאשוילי | | תגובות: 1


ארגון המורים העל ייסודי מחדש את האיומים על עיצומים

בהודעה שיצאה אמש מטעם הארגון נכתב כי במידה והם לא יגיעו להסכם סופי עד לתחילת דצמבר 2023 יחודשו העיצומים. לדבריהם הם הסכימו לפתיחת הלימודים בספטמבר ולשקט תעשייתי במטרה שבמשך שלושת החודשים הקרובים (עד דצמבר) ייחתם הסכם סופי לשנים 2022-2028.

הודעת ארגון המורים

ציבור המנהלות והמנהלים,

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים, הגיע למתווה הסכם קיבוצי ערב פתיחת שנת הלימודים, ולכן שנת הלימודים תשפ"ד נפתחה במועדה.

במתווה הוחלט שבמהלך 3 חודשים, עד 1.12.23, ארגון המורים והמעסיקים יגיעו להסכם סופי לשנים 2022 – 2028.

לצורך זה הסכים ארגון המורים לשקט תעשייתי עד 1.12.23.

הואיל וכך, ברצוני להודיעכם שאם לא נגיע להסכם עד 1.12.23, העיצומים אותם נקט ארגון המורים יחודשו.

לכן, אני ממליץ לכם שלא להתחייב להוצאות כספיות כלפי מבצעי טיולים למיניהם או יציאות לפולין או הצגות תיאטרון או מסעות ישראל – זאת, בלי להכניס בהסכם סעיף המאפשר דחייה ו/או ביטול ו/או קבלת זיכוי במידה ולא יתאפשר לבצע את הפעילות עקב עיצומי ארגון המורים.

לא נוכל להבטיח לכם את קיום האירועים, ולכן שמרו על הכסף. עניין זה הוא באחריותכם.

בברכת שנה טובה וחתימה טובה.

שלכם,

יו"ר ארגון המורים

רן ארז
התפרסמו 1 תגובות לכתבה.
 • אורח
  מה הפערים?
  הגב 24.09.23 08:26
 • אורח
עבור לעמוד הבא
עבור לעמוד הקודם
לקריאת הכתבות יש לדפדף לעמוד הבא, ניתן לדפדף באמצעות לחיצה על החץ בצד שמאל